Keresés

Részletes keresés

unikumi Creative Commons License 2008.08.05 0 0 190
Korábban is lehetett... A program segít is, ha az Érintve mező fölé viszed az egeret.
Előzmény: István Gyuri (189)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.05 0 0 189
Ákibárd: Sehol. Ugyanis, ha több közbenső állomás kell, értelemszerűen Te irni fogod. És az Elvira beteszi közé a pontosvesszőt. Próbáld ki.
Kipróbáltam, valóban működik.
De hogy ez ÉRTELEMSZERŰ lenne, az elég merész túlzás. Soha nem gondoltam volna, hogy egy mezőbe több állomást is beírjak... (szerintem régebben nem is lehetett, így ezért SEM gondoltam erre, de a GYIK-ban sincs ez leírva.)

Nem! Azokkal amúgy mi lenne, akinek nincs otthon nyomtatója? Vagy épp indulás előtt 5 perccel a közeli netkávézóban veszi meg a jegyét?
Netkávézóban van nyomtató, és szinte alig van olyan, aki ne tudná a nyomtatást megoldani. Akik nem tudják megoldani, azok kimaradnak a vásárlói körből. (úgy ahogy, jelenleg kimaradnak azok, akik nem tudnak internetezni).
Ezért költeni sok-sok (tíz, száz?)milliót a közösből - csak pénzpocséklásnak, esetleg "célzott támogatásnak" tudom nevezni.

Azért írtam: Először automata, majd otthoni. Amit írtam azt azért írtam, mert akár egyszerre is indulhatott volna a kioszk az otthonival, de lényegében csak idő kérdése.
Ha egyszerre indult volna, akkor szinte senki nem használná (egyébként is jódolog, hogy párosával települ, dupla pénzbe kerül...).
Továbbra sem látom semmilyen racionális indokát a kioszkok kitalálásának.
Előzmény: Törölt nick (185)
siófok35 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 188
Wasteels... :-DD
Előzmény: Törölt nick (187)
siófok35 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 186

 Vagy épp indulás előtt 5 perccel a közeli netkávézóban veszi meg a jegyét?

 

Hát akkor egyszerűbb egy pénztárban... :-D

Előzmény: Törölt nick (185)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.05 0 0 184

Ákibard: Pontosvesszővel elválasztva lényegében végtelent megadhatsz, az Elvira majd kiválasztja azokat amik őt érdeklik. (Én vagy 20-at adtam meg, és pontosan leképezte belőle az 500+-omat)

Remek. És hol van ez leírva a mezei júzernek?!

 

A probléma házon belül leledzik... (Bár, majd szép fokozatosan, először automata, aztán otthoni nyomtatás)

Tehát, Te is elismered, hogy felesleges pénzkidobás igen drága kioszkokat fejleszteni, gyártani, fenntartani...

Előzmény: Törölt nick (183)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.05 0 0 181

PLACI: Na, megszereztem életem első internetes 500+-os jegyét!

Hm... Hogyan lehet útvonalat megadni? Mert nekem - sok más mellett - ez az egyik legnagyobb problémám, hogy csak menetrendi keresés (és egy útvonali pont megadásával) lehet csak jegyet venni, nem pedig úgy, mint ahogyan (egy másik cég másik programja alapján működő) pénztári jegykiadó rendszernél...

Egyébként pedig mondjon le, aki kitalálta, hogy külön kioszkokra kelljen költeni...

Előzmény: PLACI (165)
PLACI Creative Commons License 2008.08.04 0 0 180
OFF
Van akkusztikus része is, az is kísérleti, mint Egerben?
ON
Előzmény: unikumi (179)
unikumi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 179
OFF
Egy kísérleti rendszer, a Telindus Kft. terméke. Már kb. egy éve ott van, az egész rendszer, de főként a hangos része elég sok kivetnivalót hagy maga után...
ON
Előzmény: PLACI (178)
PLACI Creative Commons License 2008.08.04 0 0 178
ezeken a helyeken már jobbminőségű képeket sikerült készíteni. :) De Szerencsen nagyon elkapkodták, még pakolnak össze a szerelők... :)

OFF
Sárospatakon milyen vizuális utastájékoztató van?

ON
Előzmény: unikumi (177)
unikumi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 177
A Start honlapján egyébként megtalálható ezekről egy szép térkép :)
Előzmény: unikumi (176)
unikumi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 176
Nem értem a problémádat. A nagyobb városokban telepítenek jegykiadó kioszkokat. A nagyobb városokat könnyű felismerni arról, hogy megállnak állomásaikon az InterCity vonatok. Ez a felsorolt helyek mindegyikére igaz.
Itt kezdték el a gépek telepítését Északkelet-Magyarországon, természetes, hogy ha már itt vannak, minden helyre telepítik a gépeket. Nem fognak körbe-körbe keringeni az országban automatákat hurcolva, hogy előbb a megyeszékhelyek, aztán a turisztikailag fontos helyek, majd a kisebb városok kapjanak gépet. (Siófok kivétel :D)
Előzmény: SzaboCsabaBence (174)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 175
A következő körben Monor, Vecsés-Kertekalja, Budai út, és Szolnok-Piroska-Gyártelep helyekre kérjük :D
Előzmény: SzaboCsabaBence (174)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2008.08.04 0 0 174
Ezt nem gondolhatták komolyan, hogy pont ezeket a "hülye" helyeket választották ki a hálózatba történő bekapcsolásra. Röhej.
Előzmény: unikumi (173)
unikumi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 173
Új automatákat telepítettek a következő állomásokon:
Hajdúszoboszló
Mátészalka
Püspökladány
Sárospatak
Sátoraljaújhely
Szerencs
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 171
Hurrá ! Pécs Is Bekapcsolódott Az e-Ticket Rendszerbe ! Kiváncsi Leszek Majd Hogy Milyen Kihasználtsága Lesz .
PLACI Creative Commons License 2008.07.30 0 0 170
Íme, a mai nap fénypontja:

PLACI Creative Commons License 2008.07.29 0 0 169
Mától lehet váltani Nyíregyházán is internetes jegyet!

Épp összefutottam a Startosokkal és a MÁVINFORMATIKÁsokkal az új automaták körül. Épp fejezték be a tesztelést-telepítést, mondam nekik, hogy van itt 3 kódom, hadd próbáljam ki, ők meg megörültek, és le is fényképeztek, ahogy az első utas átveszi a jegyeket. :) Megvitattuk a problémákat, szóltam a debreceni illetékeseknek, hogy halovány a debreceni nyomtató. És beszéltem telefonon a központtal is. Ugyanis az egyik kódomon lévő 3 jegy közül a középsőt nem adta ki, mert begyűrődött a papír!!!
És ráadásul, mivel hardveriális hiba történt (vagy mert utána is volt egy kinyomtatott, épp jegy), nem lehetett többször a kódot felhasználni. Valami beleér, és begyűri a jegyet. Amikor nem adta ki, láttam, ott lóg valami alul. Kiderült, az csak egy hőpapírcsík, kb 3-4 mm vastag. Kinyitottuk az ajtót, és ott volt a tekercs végén, összegyűrve, de csak félig nyomtatva. Másik felén az utána jövő tesztjegy fele volt. :) No, ez után (még jó, hogy elmenetelük előtt ez kiderült) 1,5 órán keresztül szenvedtünk a problémával, nekem meg kellett a jegy. Aztán végülis úgy oldották meg a problémát, hogy újra bepötyöghetem a kódomat holnap, és a még egészben ki nem adott jegyet ki fogja a gép adni a 3-ból. (De szerintem 1 kóddal mindent, vagy semmit tud értelmezni, tehát 3-at kapok újra.)
Szóval lefényképeztek, nem tudom, hol fogom a képeket látni. Azt viszont tudom, hogy holnap reggel én fényképezem le az automatákat, és küldöm el a képeket duct-nak. :)

A kinyomtatott, ép jegyek (jobb gombbal katt a képre --> Tulajdonságok --> URL kijelölése --> másolás --> címsorba beillesztés --> "THM" átírása "IMG"-re --> Enter):



siófoki35 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 168
igen... :-) Utasfélretájékoztatás felsőfokon!!!!
Előzmény: PLACI (167)
PLACI Creative Commons License 2008.07.28 0 0 167
Látod, mennyire okos a MÁVINFORMATIKA? Inkább megtoldja szép, nagy fülekkel, hogy elférjenek a jv-k macskakaparásai. :)
Előzmény: siófoki35 (166)
siófoki35 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 166
ez jóóóó :-)))
Előzmény: PLACI (165)
PLACI Creative Commons License 2008.07.28 0 0 165
Na, megszereztem életem első internetes 500+-os jegyét! Figyelem! A kép valódi! Vigyázzatok, hanyatt ne vágjátok magatokat a meglepetéstől!

PLACI Creative Commons License 2008.07.28 0 0 164
Úgy látom, Pécsen is van már működőképes automata.
SuedBahn Creative Commons License 2008.07.26 0 0 163
OK, koszi, mar megvan (epp toled)!
Előzmény: Törölt nick (162)
SuedBahn Creative Commons License 2008.07.26 0 0 161
Egy nagyon erdekes dolog!

Szerintem a MAV ELVIRA el van tevedve, ugyanis:

 

A. versio:

Ipolytarnoc: 05:30

Balassagyarmat: 06:38

-----------------------

Balassagyarmat: 06:40

Godollo: 08:18

---------------------

Godollo: 08:26

Bp - Keleti: 08:57

--------------------

Ez a MAV ELVIRA szerint 151 km-es ut!

 

 

B. versio:

Ipolytarnoc: 05:30

Balassagyarmat: 06:38

-----------------------

Balassagyarmat: 06:40

Bp - Keleti: 09:02

-----------------------

Ez a MAV ELVIRA szerint meg 121 km-es ut!

 

 

A kerdesem: MINDEZ HOGY LEHET, mikozben ugyanazon a sinen, ugyanazon telepuleseket erinti mindket kombinacio vonatai????

Nincs vmi gond az Elviraval?????

 

A furcsa az, hogy a direct vonat Balassagyarmatrol Bp-re Godollorol elobb indul tovabb (08:19) mig a plusz egy atszallasos versioban Egerbol jovo meg kesobb (08:26), ill. Bp - Keleti-ig egyik sem all mar meg Godollo utan, megis az Egerbol jovo er be elobb! Ez hogy lehet?

Ugyanakkor meg Godollon atszallva 151 km az ut, mig Godollon nem atszallva meg csak 121 km, azaz 30 km-el rovidebb (es ennek megfeleloen vannak a jegyek is bearazva)! Mi a fene van itt????? Be-KO-zott a MAV ELVIRA, vagy mi tortent? 

PLACI Creative Commons License 2008.07.26 0 0 160
Ja, egyébként lehet, hogy Érd alsó/felsővel veszem, és nem érdekel az útmegszakítás. Úgysem fogja érdekelni őket. Keresse csak vissza a vonatszámokat, ha akarja! :) Meg addigra az orra alá tudok nyomni 3 útmegszakítást, ha kötekszik! :)
Előzmény: Törölt nick (155)
PLACI Creative Commons License 2008.07.26 0 0 159
Kösz az ötletet, de poénosabb így. Úgysem mennék másfelé. Bár úgy tudom, hogy most már reformnál is rá kell vezetni az útirányt.
Előzmény: siófoki35 (156)
PLACI Creative Commons License 2008.07.26 0 0 158
"A leveled megkaptam, kipróbáltam, de szerintem jó Érd-felső/alsóval, mert az díjszabásilag egy állomás.

Az, hogy nem Budafok-Belvárost ír, hát istenem, egy 500+-nál nem sokat számít...:D"

De igen! Ugyanis nem mindegy, hogy kell-e útmegszakítást kérni, vagy nem. Ez azért fontos most főleg, mert "le szeretném vágni" az utamat Pesten keresztül. Érted, mit mondok.

Sajnos nem ismerek ittenieket, de hétfőig várok. Ha addig nincs kész, akkor szólok neked, és legfeljebb elküldöd postán, oké? Én meg átutalom a költségeket.
Előzmény: Törölt nick (155)
siófoki35 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 156

Szia

Vegél reformjegyet keletbélyegzés nélkül és indulásor bélyeegztesd le. Ezzel nem vagy útirányhoz kötve.

Előzmény: PLACI (154)
PLACI Creative Commons License 2008.07.26 0 0 154
"Meg a többi is. A jövő héten elméletileg lesz pár új gép.Elméletileg:)"

Hát nem lett. :(

Még most is ugyanúgy vannak, ahogy voltak. Muszáj vagyok Debrecenből hozatni a jegyemet, mert péntekre kellene egy olyan 500+, amit nem tud kiadni a pénztárgép, csak az Elvira. A debrecenivel meg az a gondom, hogy nem eléggé jól van beállítva a nyomtató, és alig látszik. :(
Előzmény: duct (141)
PLACI Creative Commons License 2008.07.22 0 0 153
Jó. Örülnék neki, hogy ha az én képem is fellelhető lenne a MÁV-START oldalán. :) Ha üzemel, elküldöm a képeket. Szeretném továbbá, ha lenne erről is egy helyszínrajz, ahol be lenne jelölve az automata. Ebben is tudok segíteni, de állomásépületi helyszínrajzot én nem tudok szerezni.
Előzmény: duct (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!