Keresés

Részletes keresés

bosua Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114608

Rosszul tudod tagja szövetségnek:-)

Előzmény: Törölt nick (114598)
SN31 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114607

Egy kis érdekesség: van 1 tojóm,idén 3 különböző hímmel is kontyos fiatalt költött mint a sirályka,nem hagytam meg őket,de jövőre kipróbálom ha lesz.

Előzmény: geler52 (114588)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114606

Én ezt úgy értelmeztem, hogy egy adott állomány ahhoz, hogy elérje a genetikai lehetőségeinek határát szükség van folyamatos technológiai fejlődésre!

Ha elértünk a határhoz és kiaknáztuk a lehetőségeket minden kezdődik előröl, minél magasabb szintre jutunk annál nagyobbak lesznek a követelmények! 

Egy szuper galambból nem tudjuk kihozni a maximumot ha valami sántít a technológiánkban! Természetesen mindenkinél lesznek olyan galambok amik meghaladják a gazda technológiai szintjét. Szerintem azokat kell keresnünk!

Előzmény: Neon Licht (114605)
Neon Licht Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114605

Na, az utolsó mondat megér egy misét. Igaz, de általában nem mennek a részletekbe. Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy a környezetnek ki kell elégíteni azokat a fiziológiai igényeket, amiket a többlet teljesítmény (amit el akarunk érni, de nincs meg) megkíván. Makkoltatva nem lehet belga lapálysertést nevelni, hogy a genetikai képességét megmutassa. Tízezer literes tehenészetet sem lehet csinálni kukoricadara nélkül.

Tehát a technológia szab egy határt, ami fölé nem mehetünk teljesítményben. Viszont ez nem jelenti azt, hogy egy közepes állomány kizárólag akkor javítható, ha új szintre lép a technológia. Talán igen, talán nem, attól függ, mik a pontos körülmények. Ha van a dúcban egy jó galamb, akkor a többit se a technológia akadályozza meg abban, hogy hasonlót szálljon.

Előzmény: Zsákó dúc (114603)
Neon Licht Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114604

Jaj, brader, dehogy helyreigazítás! Csak ahogy látom a dolgokat.

Előzmény: Zsákó dúc (114603)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114603

Mindig nagy örömmel olvasom a hozászolásaidat, örülök, hogy ismerhetlek! Köszönöm a helyreigazítást! Igazad van abban, hogy nem a gyorsaság fejlődőt hanem az állóképesség!

Az állóképesség fejlődése pedig szerintem a technológiai fejlődésnek köszönhető! No meg annak, hogy pénzt termelő versenysporttá alakult a postagalambászat!

Van egy ember akinek hiszek, ő azt mondja, hogy a genetikai előre haladást egy bizonyos szint után a technológiai előrehaladásnak kell megelőznie!

 

Előzmény: Neon Licht (114597)
Neon Licht Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114602

Láttam egy posta x komáromi bukó keresztezést, szabályos gyűrűvel. Vagyis hát nem kerek a dolog, mert fésűje volt, ami sima keresztezésnél nem lehetett volna. Inkább lehetett két ilyen keresztezett utódja, de ez csak találgatás. A lényeg, hogy ránézésre szinte tökéletesen hozta a herzli formáját és színét is. A gazdája el-elküldte versenyekre. A közröhej hatására Rostock-ba is elküldte, fogadásból. A galamb néhány nap múlva megjött. 

Előzmény: geler52 (114601)
geler52 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114601

Nemcsak hogy hallottam, hanem kézben is fogtam félvér posta-tipplert, három helyezése is volt az évben. Semmi feltűnő nem volt rajta, kicsit finomabb volt a feje, de viszont hihetetlen jó izomzata volt, lágy rugalmas gumi tapintású. Ha a tenyésztője nem árulja el, ki nem találtam volna, hogy nem telivér posta.

Amúgy én nem vagyok a módszer védőügyvédje, pusztán közöltem a dolgot. Nem fogok vitázni érte.

Előzmény: Racing Pigeon (114595)
Neon Licht Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114600

Nagyjából ennyit a közvetítésekből is meg lehet érteni, de azért kösz. Hol üti ez azt, amit mondtam?

Előzmény: Heim Olivér (114599)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114599

Országúti kerékpározást ne keverjük bele. Egy ideig volt szerencsém klub szinten edzeni és ez annyira észjáték, hogy magam sem gondoltam volna korábban. 3 típust különböztetnek meg benne:

1. tempomenő

2. hegyimenő

2. sprinter

A tempómenő nem képes semmilyen különös dologra, kivéve azt, hogy ő az aki élre állra viszi a csapatát, töri nekik a szelet. A hegyimenő ideje akkor jön el, amikor megérkeznek a hegyi szakaszok, s ott hihetetlen jó oxigénfogyasztása által, valamint a többiekhez mérten később beálló savasodási képességénél fogva sokkal jobban bírja az ilyen megpróbáltatások által okozott terhelést, mint a többiek. Ő itt gyűjt pontokat, miközben a többiek hátul küzdik fel magukat. Nem véletlen itt szakadozik legjobban szét a mezőny. Majd miután újra sík szakaszra érnek a tempomenők ismét átveszik a vezetést, a hegyimenő valamint sprinter csapattársak pedig újra mögéjük teszik a kereket. Végül elérkezik a hajrá, ahol az addig "megpihentetett" sprinterek elképesztő robbanékonyságukat kihasználva elstiftelnek. Ez a kerékpársport.

 

Elnézést az okoskodásért, csak ha már itt tartunk, akkor legyünk szakszerűek.

Előzmény: Neon Licht (114597)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114598

3. régió    2015             01. tagszövetség

                                     06. tagszövetség

                                     17. tagszövetség

                                    G19. tagszövetség ( Villám PSK)

                                    valamint a Derby – klub

 

Srácok, a Derby nem tagja a Szövetségnek. Akkor? Csak kérdezem :-)

Neon Licht Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114597

A gyorsaság nem önmagában áll. A postagalambnál nincs 110 gát, mint az embernél. Még egy kétórás sportoláshoz is komoly állóképesség kell. A gyorsaság alapja részben az állóképesség, olyasféleképp, mint az országúti kerékpár versenyen, ahol nem az nyer a szökevények között, akinek a legnagyobb a végsebessége, hanem akiben a legtöbb erő maradt sprintelni.

Véleményem szerint a postagalamb állóképessége többet fejlődött az elmúlt 50 évben, mint a gyorsasága, noha mindig a gyorsaság volt emlegetve. A győztes galambok métersebessége egyáltalán nem más kategória, mint évtizedekkel ezelőtt. Ugyanakkor fogadjuk el a régi szakíróktól, hogy léteztek galambtípusok 100-200, 3-500, 6-700, és 800+ -os versenyekre. Manapság, ha egy galamb nem képes kedvező időben egy 700 km-es távot eredményesen teljesíteni, akkor azt nem sprinternek, hanem selejtnek nevezik. 

Az alkalmatlan fiatalok elvesztése manapság a legnagyobb selejtezés. Az immunrendszer gondjai mellett a gyenge állóképesség selejtezi "önmagát", és igen kevés azoknak a fiataloknak a száma, ahol a gyorsaság hiánya a selejtezés oka. Ha valakinek állóképesebb fiataljai kelnek, nagyot léphet előre, mert kevesebb fiatalból van meg a következő nemzedék. Kevesebb fiatal= kevesebb tenyészgalamb, kevesebb takarmány, kevesebb szar. Kevesebb fiatal= több pénz, több idő. Manapság a legnagyobb tenyésztési áttörést az jelentené, ha adeno-colival dacoló postagalambot tenyésztene valaki.

Az egész éjjelen át repülés még pár éve is néhány istenáldotta maratonos bajnokgalamb sajátja volt. Ma már Arjan Beans ezt állományszinten tudja, és nem csak teliholdkor. A postagalamb célirányos szelekciója (akár meglepő irányba) és a jó tenyészkiválasztás még rejt tartalékokat, a fajtakeresztezés jóval kisebb eséllyel lesz sikeres. 

Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114596

Nem értek egyet veled, a genetika az egyik legbonyolultabb tudományág a világon. Nem misztikumokkal kell megtölteni, hanem pont az ellenkezőjével. Marha messze vagyunk még attól, hogy megértsük. A legapróbb részleteket kezdik kapisgálni mostanság...

Előzmény: geler52 (114585)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114595

Reggel engedik és átszállja a napot! Ha már szerb a világbajnok :-) 

Az öreg Karl Kochol is postázott, úgy tudom ő is jó volt tipplerben utána.

 

Én úgy gondolom egy 2 napos maratoni, vagy napos hosszútávos posta többet nyújt, egész egyszerűen mert gyorsabban, lendületesebben szállnak azt a tippler nem tudja.

Láttam tipplert szállni, az más világ, de érdekes amit írsz.

 

Hol hallottál ilyen átkeresztezésről?

Előzmény: geler52 (114588)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114594

Én sem az általad elsőnek említett versenyeknek örülök igazán! A Maratont meg nem ismerem! De azt tudom, hogy ott is a leggyorsabban hazatérő nyeri az első díjat!

Bár az inkább a túlélésről szol mint a sebességről! Szeretnénk majd mi is kipróbálni, ha már szakavatottak leszünk, mert a versenyzés mindenek előtt! 

Előzmény: SN31 (114593)
SN31 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114593

Nem mindenkinek a 200km-es hátszeles út, 1 perces listával jelenti a versenyzés netovábbját, a maraton ill hosszútávú versenyeken pedig nem árt az állóképesség.

Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114592

Nem értem az ilyen kísérletek célját, értelmét! Sajnos a postagalamb elvesztette a hírközlésben betöltőt szerepét, átalakult a tartása tenyésztése a versenyzés irányába!

Ma már nem a tűrőképességet kell fejleszteni, sokkal inkább a gyorsaságot!

 

 

Előzmény: geler52 (114588)
FvT Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114591

Nincs nagyobb fizikai képessége,mint a postának. Szerintem tévút.

Előzmény: geler52 (114588)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114590

Még ma is vannak, akik a múltban látják a jövőt. :-)

Előzmény: dart-40 (114589)
dart-40 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114589

Kiállításon már nemigen lehetnek egymás mellett, de ha a fényképeket hasonlítod össze, bizony a régiek egyedileg jobban mutatnak, többet árulnak el magukról. Persze lehet, csak azért, mert a mai menő galambok fényképei szinte mind "egy kaptafára" készülnek és ezért tűnnek átlagosabbaknak.

Előzmény: Törölt nick (114587)
geler52 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114588

Sosem biztos, hogy a postagalamb tenyésztése már csak finomítás. Ma is zajlanak kísérleti párosítások például tipplerrel, ez egy extrahosszan repülő röpgalamb, délben engedik, átszállja az éjszakát, és másnap ül le. Ki tudja, mi lesz, ha ezt a fizikai képességet sikeresen bevezetik a postába?

Amikor a modern postát elkezdték tenyészteni carrierből, sirálykából, és még ki tudja, mi játszott 300 éve, álmodni sem álmodtak arról, hogy 800 km-t kell tudnia.

Mindenesetre a világ túllépett az első álmokon, és a fantázia új tartalékokat találhat.

Előzmény: Zsákó dúc (114586)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114587

Mindig, mindenen lehet javítani. Van is nagy változás. Ha a hatvanas évek favoritjait és a maiakat kiállítanád egymás mellé, akkor látszana igazán az elmúlt ötven év.

Előzmény: Zsákó dúc (114586)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114586

Én ezt csak annyival egészíteném ki amit egyébként is le akartam írni már korábban, hogy a postagalamb már ki van tenyésztve ezen bárkinek kár fáradozni mert már elkésett vele! És ezt nem csak én gondolom így!

Előzmény: geler52 (114585)
geler52 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114585

A szupervitalitás egy elképzelt fogalom, az északi erdőkben kószáló egyszarvú. Sosem láttam még olyan galambot, amelyre rá lehetne fogni, hogy csakis a természetfeletti fizikumával lett sikeres. Minden fejben dől el.

Másrészt az ilyen spekuláció ismét oda vezet, hogy valami misztikum is közrejátszik az öröklődésben. Nincs ilyen, az öröklődés kizárólag a génekkel valósul meg, márpedig egy szuperszálló valószínűleg jó génekkel él, akkor miért ne örökíthetné a sok jót? Nem is tudna mást, csak ami neki van. 

Az is merő spekuláció, hogy a törzs, az ősök hírneve, elismertsége, sikeressége  valamiféle garancia a jobb tenyészértékre. Csak a galamb számít, nem érdekes, hogy milyen tenyésztési eljárással, hol, kinél, miből született.

Előzmény: Heim Olivér (114578)
amerikai foci Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114584

Szóval ennek (az általad megadott honlapcímen található) galambnak a rokona olyan unoka szinten?

Előzmény: amerikai foci (114583)
amerikai foci Creative Commons License 2014.12.01 0 0 114583

Azt tudod esetleg, hogy pránge ringlosejében is az a meulemans galamb van a beverdamon keresztül? Köszönöm!

Előzmény: Neon Licht (114580)
Adelmann 80 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 114582

Igen az élvonalban van, de szövetségi szinten már nem annyira "verhetetlen", mint 20-40 évvel ezelőtt.

Gondolok itt arra, pl. Prange, Drapa, Roeper nevei az utóbbi 15 évben lényegesen többször tűnnek fel az országos ász galambok mellett.

 

Persze Hermes-nek idén sem kell szégyenkeznie, 16. helyezett a német bajnokságban.

Előzmény: béla tóth (114579)
Adelmann 80 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 114581

Azt látom a két legnagyobb név Németországban, illetve az ő galambjaik a legelterjedtebbek országszerte az utóbbi 20 évet tekintve:

 

1. Günter Prange

 

2. Andreas Drapa

 

Nem szívesen teszek különbséget, de első helyre elterjedtségben Prange-t vélem.

Ebben nagyban hozzájárult a Stellermann tenyészállomás azzal, hogy a 802-es Eurostar, mint numero első számú tenyészcsődör gyerekeit, unokáit sokak számára elérhetővé tették, és tömérdek utódot tenyésztettek belőle.

Továbbá számtalan tenyésztő tartja "tisztán" Prange galambjait üzleti vagy bármely más célból.

Fiókdúca (Borker) szintén nagyon ismert.

 

továbbá a teljesség igénye nélkül:

 

Tino Bergemann

Mike Schüler 

Georg Niebisch

Wolgang Roeper

Theo Lehnen

Franz-Wilhelm Gonschior

Beumer-Sandbothe

Friedrich Bohlmann

Dr. Schwidde

Toni van Ravenstein

SG Sandeck

Freialdenhofen und Söhne

 

stb.

 

 

Előzmény: pigeon-308 (114577)
Neon Licht Creative Commons License 2014.11.30 0 0 114580

Kis nyomozással kiderítheted. Drapa állócsillag.

Itt van egy honlap, ahol az emlegetett Meulaemans galambokat kultiválják. 5 éve nincs frissítve, ez mondjuk nem jó jel. http://www.zimmermann-wolfgang.de/index.asp?content=Basis

Előzmény: pigeon-308 (114577)
béla tóth Creative Commons License 2014.11.30 0 0 114579

Hermes még mindig az élvonalban van, infóm szerint.

Előzmény: Adelmann 80 (114570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!