Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

CapriFun Creative Commons License 2002.10.23 0 0 818
sziasztok!

A mai mosás, nagytakarítás során találtam pár helyen kavicsfelverődést, sérülést a fényezésen. Van ahol egészen a vas-ig sérült a festékréteg, és már kezd rozsdásodni is >:(

A kérdésem az lenne, mivel kezeljem a felületet, rozsdátlanítsam mielött kijavítom a fényezést?

Paco155 Creative Commons License 2002.10.18 0 0 817
Szia. Én ugyan nem tudom, de emlékeim szerint kb augustusban volt itt a toppicon belül erről szó. Szerintem keress vissza, mert ha jól Mléxem egyezségre jutottak :)
Előzmény: rhantos (816)
rhantos Creative Commons License 2002.10.18 0 0 816
Hi All!

Nem tudja valaki melyik a legjobb bőrkárpit ápoló szer, sosem volt bőrős verdám, de most van és szeretném "leápolni", de nem tudom mivel tegyem ezt. Ha valakinek van valami tapasztalata, akkor örülnék ha megosztaná velem.
Az otó egy BMW E34, ha ez számít valamit.

Köszi a segítséget előre is!

GTPeti Creative Commons License 2002.10.13 0 0 815
Sziasztok!

Paco155, köszönöm az infókat.
(Tényleg nem olvastam vissza, mea culpa.)

Akkor melyik filmet nézzük meg? :-)))

GTPeti

Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 814
Moziba ne vigyelek esetleg? Éppen úgyis ráérek :))))
Előzmény: Hantaboj (813)
Hantaboj Creative Commons License 2002.10.13 0 0 813
Király. Kösz!
Nem jársz arra véletlenül?? :))))
Előzmény: Paco155 (812)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 812
Vazzeee......

ARAL benzinkútnál vettem 3 éve az árcédulája szerint 375 forintért.
Űrtartalma 145 ml ebböl még kb 20 megvan. :)

De mivel a lustaságotok végtelen :) ezért kikerestem a honlapjukról a magyarországi forgalmazót:

Hungary
Contact: Ms. Rita Pinter
Company: Interco-operation Inc
Address: H-1158 Budapest
Kesmark u 11-13
Budapest
Tel: 0036 1 4116 0380
Fax: 0036 1 416 0376

P.s.:A telefont ugye nem kell felvennem helyettetek? :)))

Előzmény: Hantaboj (811)
Hantaboj Creative Commons License 2002.10.13 0 0 811
Kapható: _____________
Ára: _____________

:)

Előzmény: Paco155 (810)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 810
De hogy ne csak szemtelenkedjek.

Gyártó: turtle wax
Tipus: RAIN KLEER

Használhatóság: kurva jó.
Tulajdonságok: Kb 60 km/h fölött a víz 98 százaléka felfelé! távozik a szélvédöröl. HA tökéletesen tiszta az ablakod (most vitted fel a réteget) akkor kb 30 km/h nál már ez a helyzet. Minél porosabb, annál több marad ott.
Városban dugóban nem tudod elkerülni az ablaktörlö használatát.

Ha ennyi nem elég, akkor a www.turtlewax.com- talán még tud segíteni.

Előzmény: GTPeti (808)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.13 0 0 809
Hmmm... Talán nézd át az utolsó 5 hozzászólást :)
Előzmény: GTPeti (808)
GTPeti Creative Commons License 2002.10.13 0 0 808
Sziasztok!

(Jó régen jártam itt... Sajnos nem volt idôm, de örömmel látom, hogy a topic él és továbbra is hasznos témák kerülnek elô.)

Az én kérdésem a vízlepergetô szerekkel kapcsolatban a következô:
Régebben vettem egy Motip Rain Away nevű szert. Ezt próbaképpen a szélvédô bal felére felvittem. Hát... A víz itt nagyobb cseppekben állt meg. Az ablaktörlôt továbbra is kellett használnom és amikor törölt, rosszabbul láttam, mint a kezeletlen oldalon. Szóval nem vált be. (Pedig jó drága volt...)

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Ill. városi használatra van olyan szer, ami tényleg hatásos és ajánlható?

Elôre is köszönöm a válaszokat!

GTPeti

Paco155 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 807
Az enyémet úgy, hogy a víztiszta folyadékból pár cseppet! elkenek a szélvédön, hagyom megszáradni (2 perc) újra elkenek ugyanannyit+száradás majd tiszta vzet kell ráöntenem (ezt a részét én sem értem minek, de ez van elöirva) és szépen szárazra törölnöm. Ekkor teljesen eltünik, mintha ott sem lenne, nem matt, nem tükröz, csak onnan tudom, hogy ott van, hogy a víz nem marad meg a tiszta szélvédön. Ha poros akkor persze hozzáragad a porhoz. :) Az oldalablakon ugyanez. A kezeddel akár simogathatod is, nem lesz semmilyen a kezed. Nem ken oda semmit sehova. Én a kétdecis üveget kb 3-4 éve használom, havonta kezelem a felületet, de szerintem jövöre már el fog fogyni.
Előzmény: Varshi (806)
Varshi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 806
Kösz!

Kicsit bővebben írnál? Hogy kell felvinni a felületre? (Felken/fúj?)

Ha felkenem az oldalablakra, és hozzányúlok, a kezem pl. olyan lesz? Ha leengedem az ablakot, belekeni az ajtó belső részébe?

Meddig elég egy "adag"?

Előzmény: Paco155 (805)
Paco155 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 805
Én Rain-Kleer -t használok, úgy csorog le a víz a szélvédöröl.mintha ott sem lett volna.
Beszerzés: szvsz minden benzinkútnál/autósboltban kapható valamelyik változata. Egyvalamire viszont figyelned kell: Az ablaktörlöt nem szereti, ha azt gyakran használod akkor a réteget kb havonta fel kell újítanod.
Előzmény: Varshi (804)
Varshi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 804
Erről a Rain-X kicsit bővebben valaki...? (Azon túl, hogy jó/nem_jó.:)

Ára? Hol lehet kapni? Meddig elég?

kopiteki Creative Commons License 2002.10.10 0 0 803
Ugyanezt a jelenséget tapasztaltam én is. A szomszéd hívta fel a figyelmemet rá, de nyáron csak ott van árnyék.( a fa alatt)Így is baromi meleg szokott lenni, ez valamit tompít. Ez egy mézgaszerű anyag ami jó alapos áztatás után jön csak le az autóról...
Előzmény: Hantaboj (802)
Hantaboj Creative Commons License 2002.10.10 0 0 802
Nyárfa(?) alatt parkolok, ami a csillaggarásban áll. Folyamatosan ontja magából a szutykot. Cseppekben átlátszó izé lepi el a kocsit, ami csak alapos mosás után jön le.
Ha nem lenne nyáron szép a fa, kivágnám (5 emelet magas). Egy rendes fa ősszel lehullajtja a leveleit. Ez nem az :)

Bosszant még valakit hasonló jelenség?

Giugiaro Creative Commons License 2002.10.07 0 0 801
Karosszérialakatos ismerősöm adta, amikor ki lett kalapálva a gép. De Würth képviseleteknél tudsz venni.
Előzmény: Szkátó (800)
Szkátó Creative Commons License 2002.10.04 0 0 800
Na én is ezeket hallottam róla! Hol vetted, és mennyibe került?

Thx

Előzmény: Giugiaro (799)
Giugiaro Creative Commons License 2002.10.04 0 0 799
Már használtam, tutti cucc. Takony színű és állagú amikor kifújod a flakonból, kellemes ecetes "illata" van. Szétkúszik az üregben és igazából sosem köt meg.
Előzmény: Szkátó (793)
Varshi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 798
Aewyn:

Szívemből szóltál!! :)
:-|
:-/
:-(

.
> bokrokra rányitott ajtó, az autóhoz közelhajoló gallyak szellő esetén simogató érintése.
> (ez már egészen közel visz a természethez)

Na ezért van az, hogy pl. a barátnőméknél rendszeresen bokrot kopasztok ott, ahol parkolásra alkalmas terület van. Néha elég csak visszatörni őket "félágnál", így nem lesz túl ritkás a bokor, de már nem mint egy tőr várja, hogy rányisd az ajtót...

Előzmény: Aewyn (797)
Aewyn Creative Commons License 2002.10.03 0 0 797
Kár annyit törődni az autóval, amikor itt ingyenes az autóápolás, a következő szolgáltatásokkal:

- apró kavics az úton szerteszét szóródva.
(opcionálisan saját alvázra, vagy más autójára felveretve)

- madárszar és fagyanta (egyedi márványmintát kölcsönözve a fényezésnek)

- kulcskarist (lehet egyszerű, de akár op-art mintázat is)

- szűk parkolóhelyek (az kézitáskák okozta apró, szemmel észrevehetlen karcoktól, a benyomódott ajtókon át, betörött lámpákig széles választékot nyújtva)

- ablaktörlő lapát alá rakódó por (ez gyönyörű radiális, koncentrikus mintázatot ad a szélvédőnek)

- ablakpucolás a benzinkutastól kérés nélkül (ez összevissza mintázatot jelent, a káoszt szimbolizálva)

- drótos fűszegélynyíró a parkolóhely környezetének kicsinosítására (ez egyszerre több autó esetében is eredménnyel alkalmazható)

- bokrokra rányitott ajtó, az autóhoz közelhajoló gallyak szellő esetén simogató érintése. (ez már egészen közel visz a természethez)

És ezek mind a pesti lét természetes velejárói, a gondosság és az odafigyelés, a precizitás híres magyaros keverékének sajátos metamorfózisai.

Sunny GTI-R Creative Commons License 2002.10.03 0 0 796

Mindent csinálnak, féktisztítót, olajozót, kézmosót, ilyen pasztát, olyan pasztát, de én ere is csak aszondom, hogy Puding próbája a csersznye!
Előzmény: Szkátó (793)
kivi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 795
A Würth (tudtommal) főleg szerszámokban, szereléstechnikában utazik, de abban nagy név. Ez az üreg-kitöltő nem tudom mire jó, de jó esély van rá hogy ez sem gagyi.
Előzmény: Szkátó (793)
Fabrik Creative Commons License 2002.10.01 0 0 794
Pesten már sokan ajánlgatták (totalcar cikk is) a Száva utcai mosót...
Előzmény: Slimstevie (790)
Szkátó Creative Commons License 2002.10.01 0 0 793
Hali!

Hallott már valamelyikőtök Wütr (Würth?) márkájú üreg-kitöltő anyagról? (Küszöbök stb. kezelése).
Tapasztalat?

Thx

Paco155 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 792
Ha semmi baja a fékeknek akkor minek? :)
Előzmény: kivi (791)
kivi Creative Commons License 2002.09.30 0 0 791
Az STP, a Prevent (meg gondolom más is) gyárt féktisztító spray-t. Érdemes nekimenni vele a fékeknek?
Slimstevie Creative Commons License 2002.09.26 0 0 790
sziasztok
Olvasgattam a fórumot a különböző autóápolási, tisztitási praktikákról, sok a hasznos ötlet!
Mégis azt kérdezném, ha kb. félévente, évente rászánom magam, hogy a saját tisztogatásom mellett elviszem olyan helyre, ahol belül, és esetleg kivül profin és szépen megpucolják, és nem kérnek érte milliókat, akkor hova menjek?
Magyarul keresek jó autó mosót és belső tisztítót, budapesten vagy székesfehérváron.

Köszi
István

Fabrik Creative Commons License 2002.09.19 0 0 789
Jaja, mondtam, hogy le akarnak húzni...
Előzmény: Löncshús (788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!