Keresés

Részletes keresés

S.Zola Creative Commons License 2003.07.12 0 0 12
Szerintem a Bükkben, Recsk környékén kellene próbálkozni, mert ahol réz van, ott általában arany is akad.
Sarkany Creative Commons License 2003.07.12 0 0 11
Sarkany Creative Commons License 2002.07.10 0 0 9
Úgy 10-15 évvel ezelőtt a Duna Győr és Esztergom közötti szakaszán, nyaranta működött ún. aranymosó tábor. A résztvevők, ha nem is gazdagodtak meg, de a táborozás költségeit "kimosták". Elhatároztam, hogy egyszer én is elmegyek. Mire az elhatározást tett követte volna a lehetőség megszűnt.
Még mindig izgat a dolog, egyszer megpróbálom...
Előzmény: Törölt nick (7)
Sarkany Creative Commons License 2002.07.10 0 0 6
Barton: Aranyláz Alaszkában című dokumentum regényében valamennyi aranymosó eszköz magyar neve és működési leírása megtalálható!
A könyv sem rossz!
Előzmény: Törölt nick (3)
Sarkany Creative Commons License 2002.07.10 0 0 5
Az első neve kézi-szér. A rostára emlékeztet, de két tálcája van és egy karral mozgatható.
A második pontos nevét nem tudom. A lényege, hogy egy filctakaróval ellátott lejtőn csorgatják le az anyagot és a finom aranyszemcsék a filc "tüskéiben" elakadnak.
Előzmény: Törölt nick (3)
AgentOrange Creative Commons License 2002.07.10 0 0 4
hja, a duna "bevizlépcsősitése" miatt elég nehezen ér le az aranytartalmú hordalék, de azért szórakozásnak jó, pár hónap melóval összejön egy gyűszűnyi...

"halász,vadász,aranyász, üres zsebben kotorász"

(Nem véletlenül mondja ezt a régi szigetközi közmondás)

Sarkany Creative Commons License 2002.06.15 0 0 1
A Duna homokjában szinte mindenütt vannak nagyon apró aranyszemcsék. Megfelelő felszereléssel 10 m3 homok átmosásával kb. 1 gr ún. sárarany termelhető ki. Nagyon strapás hobbi...
wizes Creative Commons License 2002.06.15 0 0 0
Mosoni Dunánál is lehet mosogatni-kutatgatni!
Ott is van Aurum.
wizes.
Előzmény: mue (-)
mue Creative Commons License 2002.06.15 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Voltam nemrég a Börzsönyben és egy hegyi patakban ügyködött vmit egy srác egy tállal, kiderült hogy nemesfémek után kutat és még meg is éri neki.
Szivesen várnék hozzászolásokat azoktol akik szintén érdeklödnek a téma iránt, esetleg értenek is hozzá!
Tudom hogy Magyarország nem Dél-Afrika, de őrült hobbinak nagyon bejönne!
Üdv, MUe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!