Keresés

Részletes keresés

Fürtöske Creative Commons License 2004.06.01 0 0 5795
Akkor feltételezem, hogy az engedélyeztetéshez valami műszaki rajz - terv is kellene. Ami szintén jópár forint, mivel akárki nem csinálhatja meg.
Előzmény: turani (5794)
turani Creative Commons License 2004.06.01 0 0 5794
Hi!

Elméletileg engedélyeztetni kell.
A kerítésre is léteznek előírások, sok helyen nem lehet tömör kerítés!

Keresd meg az építésügyi előadót!

Az építési engedély pénzbe kerül (5-10e Ft), és 60+15 nap, míg jogerőre emelkedik.

Vagy megépíted mindenféle engedély nélkül. Kicsi a lebukás esélye. :-)

turani

Előzmény: Fürtöske (5793)
Fürtöske Creative Commons License 2004.06.01 0 0 5793
*reggelt!

Rég voltam itt, de azért rendszeresen beleolvasok. Mostanában kevesebb az időm, de lassan visszatér a régi lendület.

Van egy kis problémám:

Az utcai drót-kerítést le akarom bontani, és helyette téglából szeretnék egy tömör kerítést felhúzni. A kerítés ugyanott lenne, és nem lenne magasabb, mint ami volt idáig.
Kell ehhez valami külön engedélyt beszerezni, vagy nyugodtan hozzákezdhetek?

jts Creative Commons License 2004.06.01 0 0 5792
Mas is kapott a hetvegen egy vagy 10oldalas listat a szavazohelyekrol ? Csak ugy be volt dobva a postaladaba, rajta van az egesz kerulet osszes szavazokorenek a szavazohelyei.
Blindmouse Creative Commons License 2004.05.30 0 0 5791
Hmm.. akkor ezesetben beszélnünk kéne :)
Előzmény: piszeorrucicus (5790)
piszeorrucicus Creative Commons License 2004.05.30 0 0 5790
Cija VakkEgér :)

Tudok próbahelyet, bár nem a kerületben, de nem túl messze. Táncsics u. 11. vagy mennyi, a Bökényföldi útra merőleges, egy suli pincéjében van, kellemes kis hely, mi is ott próbálunk.
Tsákány :)

Előzmény: Blindmouse (5785)
cukkanyó Creative Commons License 2004.05.29 0 0 5789

Kellemes Pünkösdöt Mindannyiotoknak !


(echte pünkösdi képeslap 1905-ből)

Előzmény: BoGar (5788)
BoGar Creative Commons License 2004.05.25 0 0 5788
Péceli úton a Kaszáló utcai sarkon van egy rendezvényház. Anno ott tartottuk a bankettünket.
Előzmény: Blindmouse (5785)
Blindmouse Creative Commons License 2004.05.25 0 0 5787
Zenéről..
a művházak meg.. nemtudom.. anno 9-10 éve próbáltunk művházakban iskolákban.. akkor még volt egy kis utószele a kommunizmus támogatja az ifjúságot dolognak.. ma már ez is elműlt, és mi sem lettünk fiatalabbak...

gondoltam ide bekérdezek, hátha valaki tud valami konkrétat, mielőtt elkezdek kilincselni művházakban, iskolákban...

Előzmény: cukkanyó (5786)
cukkanyó Creative Commons License 2004.05.25 0 0 5786

...kérdezd a művházakat, ha zenéről van szó, vagy a Gózon színpadot, de ha autószerelésről akkor nemtom...
Előzmény: Blindmouse (5785)
Blindmouse Creative Commons License 2004.05.25 0 0 5785
Nem tud valaki véletlenül valami termet ami kibérelhető állandóra hangos tevékenység céljára? :)
BPeter01 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 5784
Mindenkinek köszönöm az éttermes válaszokat.

cucu Creative Commons License 2004.05.22 0 0 5783
Életmentő ebéd céljából javaslom az ÉPTEK-ebédlőjét a Jászberényi-Maglódi sarkon. 700-ból röhögve jóllaksz.
Amúgy Hűvös: tel: 256 33 52
Jav: Hűvös tál. De szólj, hogy a prézlit cseréljék le a panírozás elött...
Amúgy én 3 velőrózsával szoktam kérni. Elötte kóser szilva....
Előzmény: BPeter01 (5780)
Andreas Creative Commons License 2004.05.20 0 0 5782
Az első topic tali helyszíne :)
Előzmény: Kevin (5781)
Kevin Creative Commons License 2004.05.20 0 0 5781
Tabasco
Előzmény: BPeter01 (5780)
BPeter01 Creative Commons License 2004.05.20 0 0 5780
Volt egy nagyon jó hely, de az utóbbi időben csalódtam az étel minőségében.
Egy új éttermet keresek egy-egy romantikus vacsorázás (esetleg életmentő ebéd) céljábol.
Előzmény: jbercike (5778)
BlueBird Creative Commons License 2004.05.20 0 0 5779
Nincs messze a kerülettől és nagyon jó:
László Tanya, XVIII. Haladás u. 27., tel.: 290-43-08.
Előzmény: BPeter01 (5777)
jbercike Creative Commons License 2004.05.19 0 0 5778
Milyen célból keresed? És hány főre?
Talán a Rojik, a III. félidő, a Hüvös, A város szélén a péceli végen a nevét nem tudom
Előzmény: BPeter01 (5777)
BPeter01 Creative Commons License 2004.05.19 0 0 5777
Tudtok ajánlani egy jó vendéglőt a kerületben?
(Szancsón kívül)
FFeri Creative Commons License 2004.05.18 0 0 5776
Mármint HTML szerkesztőt keresel web-szerkesztő címszó alatt? Fizetős az MS Frontpage, legálisan letölthetőt meg keress a www.honositomuhely.hu címen.
Előzmény: Fürtöske (5775)
Fürtöske Creative Commons License 2004.05.17 0 0 5775
*reggelt!

OFF!
HELP!

Keresek jól használható, magyar nyelvű WEB-szerkesztőt! Letöltési hely, vagy megnevezés is elég. Köszi!

ON!

FFeri Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5774
Az öcsém a postaforgalmiba jár, járt. Nem vagyok elájulva tőle. A számtech. tanítás pl. iszonyú gyér volt, pedig ma már mindenhol elvárják, hogy legalább egy Wordot tudjon kezelni az ember. Az öcsém 5-ös volt, és számtalanszor látom, hogy alapdolgokat nem tud, tudott megoldani. Órán hagyták őket netezni, játszani...
Előzmény: Nusii (5764)
cucu Creative Commons License 2004.05.15 0 0 5773
Na jó, biológia-kémia szakos...
(Amúgy enyém a gép, várom a kerületi éreklődöket itt a topicban) :))
Előzmény: cucu (5772)
cucu Creative Commons License 2004.05.15 0 0 5772
Biológia szakos.
Előzmény: FFeri (5769)
cukkanyó Creative Commons License 2004.05.15 0 0 5771

...egy két gyakorlati dolog, hátha hasznát veszed. Van a Balassinak honlapja itt innen lehet tudni, hogy abban az évben hány ötödikes osztály indul. Ha csak kettő akkor nagyon sokszoros a túljelentkezés, ha három akkor egy kicsit lazább. Nem mérvadó az addig megszerzett bizonyítván,(de azért persze megnézik) sokkal inkább döntő a felvételi során nyújtott teljesítmény. Már tavaly is egyforma felvételi volt mindenütt, asszem a Balasiban 66 pont volt az alsó határ. Ha már letöltötted a tavalyi felvételi anyagot, akkor u.o. megtalálható a megoldó kulcs is. Tök ilyen tipusú feladatok mennek évek óta. A szóbelin meg talpraesettnek jó lenni...

Még egy szempont amiért jónak tartom a nyolcosztályos iskolákat, most csakúgy általában:
Ezekben az iskolákban 5.-8.-ig erősebb a képzés mint az általánosban és a gyerekek zöme ilyenkor sokkal inkább tanulásra fogható, mint 14 éves kora után. Ha ilyenkor megtanulja amit meg kell, akkor könnyebben veszi a kanyart az igazi kamaszévekben (mikor nem akar tanulni) sőt hellyel-közzel lazíthat is. Lehet közben nyelvet tanulni/gyakorolni, kicsit hagyni kibontakozni, hogy mi is lesz az ami jó a gyereknek életpályának stb. Erre a 9-10 osztály lazább tanmenete jó, aztán a 11-12 újra komoly tanulást igényel.
Mindenesetre sok szerencsét Nektek.

Előzmény: Nusii (5768)
FFeri Creative Commons License 2004.05.15 0 0 5770
Attól nem kell félni, hogy ne vegyék fel. Amikor én kezdtem ('92) kb. 4-es átlagtól vették fel a népet, azóta pedig lejjebb kellett adniuk, mert
nincs gyerek (az én 77-es korosztályom volt az egyik legnépesebb).
Előzmény: Nusii (5762)
FFeri Creative Commons License 2004.05.15 0 0 5769
Ez jó, mert akkor én pontos(abb) képet tudok adni, mert én pont a Kép u.-ból mentem a Lászlóba anno... A Képben jeles voltam végig, a Lászlóban 4-esre rontottam, de magántanár? Nálam szóba sem került, és úgy lettem 4-es, hogy napi 1 óránál többet nem tanultam (de ez is túlzás), persze sok függ az ember képességeitől is (mennyi ragad rá az órán, de ebben viszont a tanárnak is nagy szerepe van...). Szóval akkor v. a Laborc nem erősebb mint a Kép u. (főleg nem jóval) v. a Lászlóban keményítettek be azóta. Ja, a számtech. osztályba jártam a Lászlóban, ahol heti pluszóráink (és elvárások) is voltak a sima osztályokhoz képest. A tied melyikbe jár?
Előzmény: cucu (5763)
Nusii Creative Commons License 2004.05.14 0 0 5768
Hát köszi mindenkinek az információkat. Mindenesetre megpróbáljuk jövőre az írásbeli felvételit. Aztán ha sikerül, megy a gyerek a Balassiba, ha nem, akkor marad hatodikig itt a Képben, akkor is jó pár lehetőség van a hatosztályos gimnáziumokban, bár azok egy kicsit messze vannak, és ha az sem jönne be, akkor kicsit felturbózom, hogy nyolcadik után megpróbálhassa a Szent Lászlót vagy esetleg a Táncsicsot.
A mi osztályunkban is van egy-két rossz gyerek, de a tanítónő elég szigorú, órán fel sem merülhet, hogy rosszalkodjanak. Szerencsére az erősebb gyerekek pedig jó tanulók, és ha a szünetben van valami konfliktus, akkor lerendezik a rosszakat. Az egyik ilyen kitűnő fiú például a lányokat is megvédi az ilyen rosszaktól.
De gondolom, hogy alsóban még egyszerűbb az ilyesmit kezelni, mint felsőben.
Előzmény: apaf3j (5767)
apaf3j Creative Commons License 2004.05.14 0 0 5767
Jó osztály/rossz osztály: a nagyobbik fiam osztályába csupa olyan gyerek jött össze, akik értelmesek, okosak, és "normálisak" (a másik osztálynál fogod megérteni, mire is gondolok itt). Akartak tanulni, céljaik voltak a tanulással, és ez sokat segített. A kisebbik fiam osztályában szintén sok az okos gyerek (de azt hiszem, a képességeik átlaga azért nem olyan jó), viszont akadnak olyanok, akik -- ha érzik, hogy egy tanár nem elég kemény kezü -- szinte lehetetlenné teszik a tanítást és a tanulást. Közbeszólnak, szemtelenek, ostoba tréfákat csinálnak, s bár eleinte a többiek jópofának tartották mindezt, egyre gyakrabban hallom, hogy elegük van belöle. (Az én fiam pl. inkább az órán figyelne oda, hogy itthon ne vagy csak kevesebbet kelljen tanulnia...) De sajnos sem a gyerekek, sem a tanárok nem tudnak elég hatásosan fellépni ezekkel a jelenségekkel szemben, ami persze pedagógiai hiba -- és ebben már az iskola felelössége is benne van. Ettöl függetlenül még reménykedünk... Másrészt rosszabb osztályt mindenütt ki lehet fogni, nem csak a Balassiban. Még a Szent Lászlóban is. (Na jó, talán a Fazekasban és néhány más csúcsiskolában nem. De egy rokon gyerek, akit az általános iskolájában valósággal "sztároltak," ö volt a szuperagy :-), az egyik ilyen gimnáziumban hát, hogy is mondjam, szenved, és közepesen tanul. Elsö éve jár oda, de már migrénes lett. Persze lehet, hogy csak véletlen -- de azt hiszem, hogy OTT valóban nagyon nagy a túlterhelés.)
Előzmény: Nusii (5765)
cucu Creative Commons License 2004.05.14 0 0 5766
Mi mostmár végigcsináljuk a Szent Lászlóban, ha törik, ha szakad, de... Sokat utazik a gyerek, -most sincs itthon- nagy a megterhelés, pedig nem buta gyerek, és egyáltalán nem biztos, hogy hasznát fogja venni annak amit ott tanul. Viszont utólag szép emlékei lesznek, büszke lesz rá, hogy oda járt, ő a gyeplabdások kapusa a csodaszép tornateremben, szépen fejlődik angolból, szóval majd meglátjuk.
(Hofi is ott végzett.)
Előzmény: Nusii (5765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!