Keresés

Részletes keresés

Árpi Creative Commons License 2006.06.29 0 0 670
A fő baj a képzés színvonala, azaz színvonaltalansága. Az informatikában is lenne szükség középfokú végzettségű szakemberekre. Mint ebben a szakmában dolgozó szakember, naponta tapasztalom, hogy valamire való szakmai képzés ebben a szakmában kizárólag az egyetemeken történik. Ugyanakkor tömegesen kerülnek ki a középiskolákból olyan gyerekek, akik azért mentek pont abba az iskolába, amelyikbe, mert elhitték, hogy ott használható ismereteket kapnak egy olyan szakmában, ami várhatóan egy húzóágazat része lehet hamarosan. Összevetve az autószerelők és az autós témában dolgozó kutatók képzettségét, tudását az informatikában a felső- és a középfokú végzettségű szakemberekével, az eredmény katasztrófális! Ha egy frissen végzett autószerelő a mérnökhöz képest mondjuk 10-20%-nyi elméleti tudással rendelkezik, ugyanez az arány az informatikában jó ha 3-4% az iskolából kikerülve.
Persze ennek oka van. Aki ért hozzá, az az informatikában nem lesz bolond elmenni tanítani, az idegrendszerét rongálni 150-200 eFt-ért, ha az iparban ennek többszörösét kaphatja. Így fordulhat elő, hogy magát informatikusnak gondoló ember elhelyezkedhet úgy, hogy M$ Windowson kívül más oprendszerrel élőben nem találkozott, és ha nem munkaállomást kell pátyolgatnia, hanem mondjuk egy levelezőszervert, azonnal kiderül, hogy majdnem előről kell kezdenie a tanulást. Ja, és még ez az ember is töbet kereshet, mint aki tanította.
Előzmény: hurrá! (666)
hurrá! Creative Commons License 2006.06.28 0 0 668

és az előző következménye:

 

Gyurcsány Frankfurtba és Londonba látogat

2006. június 23. 13:45  Utolsó módosítás: 2006. június 23. 16:09       

http://hvg.hu/itthon/20060623gyurcs.aspx?s=2006623nl

A hvg.hu információi szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Veres János pénzügyminiszter és Kóka János gazdasági miniszter jövő hét csütörtökön kétnapos látogatást tesz Frankfurtban, illetve Londonban. A „roadshow” célja a befektetők megnyugtatása.

 Az Economist Intelligence Unit értékelése szerint az Új Egyensúly csomag nincs megfelelően kiegyensúlyozva, mivel a hangsúly elsősorban az adóbevételekre tolódik, s nem mérsékli kellően a kiadásokat. Az EIU emellett kételkedik a kormányban, s úgy vélekedik, hogy nem lesz képes megfelelni ígéreteinek.

 

Előzmény: hurrá! (667)
hurrá! Creative Commons License 2006.06.28 0 0 667

Nem nagyon volt érthető, hogy nagy hirtelen miért indult pénzügyi meggyőző kommandó Angliába. Talán itt a magyarázat:

 

2006. június 26.   MTI

"Súlyos válságba süllyedt Magyarország"

Mihályi Pétert és Csillag Istvánt látszik igazolni a Nemzetközi Valutaalap (IMF) negatív ítélete Gyurcsány Ferenc kormányfő konszolidációs tervéről, akik Kettős kötés című áprilisban megjelent kötetükben felhívták a figyelmet a "félintézkedések" veszélyére - írta hétvégi számában a Le Figaro című francia napilap.

http://www.piacesprofit.hu/?r=10275

Súlyos pénzügyi válságba süllyedt Magyarország címmel a párizsi konzervatív újság részletesen ismerteti az  államháztartási konszolidációt célzó magyar tervet és a Financial Times című brit pénzügyi lap múlt csütörtöki cikke alapján az IMF arról alkotott véleményét, amely az aktuális problémákhoz képest nem megfelelőnek ítélte az elsősorban adóemelésen alapuló intézkedéscsomagot.

A Le Figaro szerint Magyarország rossz gazdasági teljesítményét követően Gyurcsány szociáldemokrata kormánya súlyos pénzügyi válságba került, s a piacokon is egyre rosszabb a helyzet: a tőzsde és a forint folyamatosan veszít értékéből, a befektetők menekülnek az országból.

 

hurrá! Creative Commons License 2006.06.28 0 0 666

Van itt egy érdekes hír az informatika világából, kapcsolódva az előzményekhez:

 

Ez gyalázat? Bedühödtek a hazai főinformatikusok

2006. június 16., péntek, 13:41

„A szakma rázza fel magát” - szólította fel az informatikai közvéleményt csütörtökön az ágazati panelbeszélgetés egyik résztvevője a budapesti „A győztes felelőssége - Tájkép csata előtt” című konferencián.

http://www.mfor.hu/cikk.php?article=27859

Nagy a baj" - fogalmazott Horváth János, a Belügyminisztérium informatikáért felelős főosztályvezetője. Szerinte az informatika egyetlen szavazatot sem hozott, nem véletlenül mondta Kuncze Gábor SZDSZ-elnök, hogy a küldetését teljesített IHM-re már nincs szükség. Horváth viszont úgy véli, hogy ez a teljesítmény minimum kérdéses: míg más országokban az informatika a siker szinonimája, addig "nálunk a korrupcióé."

"Hallatlanul alacsony az informatikai kultúra és rendkívül kismértékű a professzionalizmus" - figyelmeztetett Horváth, majd magából kikelve hozzátette: "2006-ra odáig jutottunk, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv 2-ben az informatika már nem téma. Ez gyalázat!" Egyúttal a tőle megszokott hévvel szólította fel a jelenlévőket és a szakmát, hogy "rázzák fel magukat!"

"Felfelé tolódnak a stratégiai döntések" - véli Eszes, s szerinte ez a változás a GKM-re is vonatkozik. Várhatóan ennél a minisztériumnál is a kabinetben, a miniszter közelében koncentrálódik majd a stratégiai fontosságú kérdések kezelése, a miniszterelnök környezetéből származó elvárást teljesítve.

A piac legfontosabb alapelvének - ugyancsak Kókára hivatkozva - a verseny szabadságának megőrzését nevezte. Ugyanakkor hozzátette: az erős piaci szereplőknek a körmére néznek majd, s szükség esetén megfelelő jogi eszközökkel fognak fellépni a mono- és oligopóliumokkal szemben.

Ilosvai Péter, a T-Systems kft. ügyvezető igazgatója ugyancsak a szakemberhiány miatti veszélyekre hívta fel a figyelmet. Szerinte emiatt és a magas közterhek, társadalombiztosítási járulékok nyomán tömegesen vonulhatnak ki az országból az idetelepített szolgáltatási központok.

 

Előzmény: deres szádorgó (660)
hurrá! Creative Commons License 2006.06.28 0 0 665
Zuhanórepülésben a koalíció

Index     2006. június 26., hétfő 6:49

A megszorító lépések bejelentése, illetve az ezt megelőző találgatások megváltoztatták a politikai klímát és a pártok közötti erőviszonyokat - derül ki a Szonda Ipsos közvélemény-kutatásából, amelyet a Népszabadság ismertetett.

http://index.hu/politika/belfold/szonda0626j/

hurrá! Creative Commons License 2006.06.28 0 0 664
hurrá! Creative Commons License 2006.06.22 0 0 662

Egy kis darabot néztem protokoll-vigyoros jelenetükből, Duma Franci majd' összemorzsolta kezét örömében-fontosságában...

Hát ha az a vízumkényszer is el lett volna törölve... tiszta kidobott pénz volt, én ebédet sem adtam volna neki ezért...

Amarról meg az jutott eszembe, hogy Rákosit hova is száműzték ? Kazahsztánba ?

Fordítva ül a lovon. Gyászhuszár.

Előzmény: Törölt nick (658)
hurrá! Creative Commons License 2006.06.22 0 0 661
Most jöttem vissza négykézlábból...elgurult a Cavintonom....  :-)))
Előzmény: deres szádorgó (660)
deres szádorgó Creative Commons License 2006.06.22 0 0 660
Ha belterjest írsz, akkor ne emlegess Kókát, Magyart, SZDSZT... Hát nem olvastad a másik topicban az SZDSZ szabad piacot támogató gazdaságpolitikájáról azokat a lélekemelő hozzászólásokat?
Előzmény: hurrá! (659)
hurrá! Creative Commons License 2006.06.22 0 0 659
 

Hiller nem vizsgáltatja a korrupciógyanús közbeszerzéseket

Bogád Zoltán       2006. június 22., csütörtök 16:50

Az új oktatási miniszter nem indít vizsgálatot amiatt, hogy az ELTE és a DOTE informatikai közbeszerzésének kiírásában a későbbi nyertesek is közreműködtek, ellenben a közbeszerzési szabályok áttekintését ígérte, noha azok most sem teszik lehetővé az ehhez hasonló visszaéléséket. A Gazdasági Versenyhivatal, amely megbírságolta a kartellező cégeket, az IBM-et, az SAP-t és az ISH-t, fontolgatja, hogy feljelentést tegyen az ügyben.

http://index.hu/politika/belfold/eltedote0606/

Az OKM tartózkodó nyilatkozatában szerepe lehet annak is, hogy a tárca még Magyar Bálint vezetése idején találkozót szervezett annak az öt felsőoktatási intézménynek, amelyek később közbeszerzést folytattak és azoknak a társaságoknak, amelyek a későbbi közbeszerzési eljárásokat megnyerték.

A megbeszélésen az egyetemek képviselői lényegében szándéknyilatkozatot tettek, hogy a megjelent cégek termékeit választják.

Gábor András OM-főtanácsadó az emlékeztető szerint a megbeszélésén kijelentette: "ha a megbeszélésen résztvevő, ugyanazon SAP- illetve klinikai rendszer bevezetése iránt érdeklődő intézmények lehetségesnek látják az együttműködést, és hajlandóak az összefogásra, az OM támogatni fogja kezdeményezésüket".

 

MIért van belterjes érzésem ? Magyar Bálint-informatikai beszerzések-Kovács Kálmán-óvodai pc botrány-szdsz-Kóka János-"tudásalapú" informatikai társadalom-ex-Elender..... 

 

Hiller meg miért szarjon üzlettársa fejére ?

terka-mama Creative Commons License 2006.06.14 0 0 657
Hülyeséget beszélsz, sugalsz. Ez az ügy is a polgármester tipikusan koncepciós ügye volt, egyébként már kimondták az igazságot, légy erős.
Előzmény: nyugis kertesz (655)
T. Mészáros Creative Commons License 2006.06.13 0 0 656
Az emberek attól, hogy szűk az érdeklődési körük még nem hüjék.
Előzmény: nyugis kertesz (655)
nyugis kertesz Creative Commons License 2006.06.12 0 0 655
Mikor volt normális? A CAMPING, A CAMPING, A CAMPING?
Előzmény: Áfaanti (652)
T. Mészáros Creative Commons License 2006.06.12 0 0 654
Már mér' hüjült volna meg?
Előzmény: Áfaanti (652)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 653
Nem, csak valszeg "becukorkázott". Arra felé ez divat.
Előzmény: Áfaanti (652)
Áfaanti Creative Commons License 2006.06.10 0 0 652
Falusi Ferenc meghülyült??????
Előzmény: Törölt nick (650)
hurrá! Creative Commons License 2006.06.10 0 0 651

Csudajó ! Az elejétól a végéig !

 

Rákosi Mátyás blogot ír

2006. június 9., - Tóth-Szenesi Attila

Kevesen tudják, hogy internet már a szocializmusban is létezett. A legújabb kutatások szerint a kommunisták a hatalmukat igyekeztek stabilizálni az új technikai vívmánnyal. A Magyar Dolgozók Pártja megalakulása után bombaként robbant a hír: Rákosi Mátyás blogot ír. Történészek szerint az új eszköznek nem kis szerepe volt abban, hogy Rákosi stabilizálni tudta hatalmát. Páratlan dokumentumgyűjteményünkben a pártvezető és hívei bejegyzéseiből szemezgettünk.

http://index.hu/politika/belfold/2006/valasztas/pturul/rakm4953/

Árpi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 649
Hát igen. Veszprém és Fejér... Azok semmik.
Előzmény: T. Mészáros (647)
T. Mészáros Creative Commons License 2006.05.31 0 0 648
Egyébként ami zajlik azt a pókerben blöffnek hívják. Az nem közigazgatási reform, ha területszabászattal és létszám problémákkal foglalkozunk. Az állam garanciális szerepvállalásának újra fogalmazása lehetne reform. Ajánlom figyelmedbe Fukuyama: Államépítés című legfrissebb könyvét. Egyébként másnak is ajánlom.
Előzmény: kiscowboy (644)
T. Mészáros Creative Commons License 2006.05.31 0 0 647
Trianon után lényegében Magyarországon egyetlen "történelmi megye" maradt meg és ez Pest megye. Legyünk már annyira önzők, hogy ragaszkodjunk a reformkori vezér megye megmaradásához. Ha és amennyiben szétszabdalnánk a megyét akkor lényegében egy központi helyzetű területből ahol lassan 1,2 millió ember él, sok = 7? perifériális területet hoznánk létre, annak minden hátrányával.
Előzmény: kiscowboy (646)
kiscowboy Creative Commons License 2006.05.30 0 0 646
a 4-eshez kapcsolódóan:

biztos, hogy Pest megyéből kell önálló régiót alakítani?
nem lehet, hogy a jelenlegi Pest megye egyes részei a területileg is logikusabb felosztás útján több, Budapesttel szomszédos régióba kerüljenek?
(mi lenne az előnye és mi a hátránya egyik vagy másik megoldásnak?)
Előzmény: T. Mészáros (645)
T. Mészáros Creative Commons License 2006.05.30 0 0 645

Azt hiszem, a régiókról a vélerményemet már mindenki ismeri.

 

1. A közigazgatást, az önkormányzatokat, és a területfejlesztést (jelenleg 7 szint van) lényegében három szintűvé kell tenni.

  • I. Települési szint
  • II. Középszint (mindegy, hogy régiónak, megyének, vagy fejőszéknek hívjuk, én a magam részéről a megye nevet támogatnám) A sogenannt kistérségek (járások) számára a funkcionális együttműködés terepét kell hangsúlyozni
  • III. Állami szint.

2. A középszint területi nagysága közömbös, de a feladatköröket és hatásköröket a minisztériumoktól oda kell helyezni.

  • A működését önálló bevételi lehetőségekkel kell biztosítani.
  • Érvényesíteni kell a szubszidiaritás és a decentralizációs elveket.
  • A dekoncentrált szervek nagy részét is decentralizálni kell.
  • Meg kell teremteni az önerő lehetőségét mind a települési mind pedig a közép szinten.
  • A Nemzeti Fejlesztési Tervet a középszintre kell felépíteni és oda kell telepíteni.

3. Budapest önálló régió kell, hogy legyen

4. Pest megyét önálló régióként kell definiálni!

5. Az együtt működést közös programmal és közös bevételi lehetőségekkel kell megalapozni (lásd: Berlin és környéke, Prága, Pozsony, Írország stb.)

 

Előzmény: kiscowboy (644)
kiscowboy Creative Commons License 2006.05.30 0 0 644
a régiók kialakításához semmi hozzáfűznivalód?
pedig szerintem éppen a napokban zajlik majd az egyik legnagyobb közigazgatási reform, aminek része lesz ez is, sok hatással Érdre és a lehetőségeire...
Előzmény: T. Mészáros (642)
T. Mészáros Creative Commons License 2006.05.30 0 0 642
Nem érdekes, hogy csak szocialista van a testületben?
Előzmény: kiscowboy (641)
kiscowboy Creative Commons License 2006.05.27 0 0 641
Előzmény: kiscowboy (640)
kiscowboy Creative Commons License 2006.05.27 0 0 640
Árpi, mondtál te valamit.........

ezen kívül feltünt egy érdekes dolog, ami azt hiszem, közvetlenül is érinthet minket: úgy látszik, koalíciós meccs a Pest megye önálló régióba szervezése:

A liberálisok azt is kifogásolják, hogy a kormányprogram vonatkozó fejezetében mindössze annyi szerepel: a központi régióról, azaz Budapestről és az agglomerációról külön törvény rendelkezik majd. A régóta szorgalmazott önkormányzati kétszintűség eltörtlését is hiányolják. Nem támogatják azt sem, hogy Budapest és az agglomeráció külön-külön régióba kerüljön, valamint hogy Pest megye is önálló régiót alkosson. A liberálisok azt pártolnák, ha nem választanák külön Budapesttől az agglomerációt.

Úgy tudjuk, mind a kormányprogram-tervezetről, mind a Budapest-törvényről az utolsó pillanatig egyeztetnek a koalíciós pártok.


kiváncsi vagyok, az érdi SZDSZ-sek megint Budapest érdekeit tartják-e fontosabbnak (pártérdekből és azért, hogy a fővárosban meglévő pozicióikból ellenőrizhessék a régió fejlesztéseit) vagy legalább ők küzdeni fognak azért, hogy az agglomeráció és ezen belül Érdnek több lehetősége legyen európai pénzekre?
Előzmény: Árpi (635)
egy simabőrű Creative Commons License 2006.05.25 0 0 639

Evolúciós úton, hmm, ha a természetben végbement evolúciós folyamatokat nézzük: hatalmas idő, emberi léptékkel értelmezhetetlen.

 Igaz, hogy létezik, van.

 Ha  a pártok demokráciához való viszonyát itt Érden vizsgáljuk, akkor a hatalmon lévő pártok esetében döbbenetes  arányszám jön ki a demokráciát illetően..

1320( +- 5%) döntési helyzetben voltak az önkormányzati képviselők 2002 novembertől-2006 júniusig.

 A vezető koalíció 1300-szor egységesen szavazott,a fennmaradó 20-ból 18 abszolut lényegtelen téma volt.

 A fennmaradt kettőből az egyik egy iskolaigazgató választás, a másik pedig a számlavezető bank kiválasztása.

Siralmas és rideg tények a demokráciára nézve.

 

 Még rosszabb a helyzet mostanában, mert amikor a polgármesternek  nem tetsző  döntés születik/ véletlenül működik a demokrácia/ renszeresen újraszavazás történik, persze az utasítás szerinti eredménnyel.

 

Az érveket, vitákat, ellenérveket ritkán ismerik a t. képviselők főleg a polgármester.. Minek is vennék igénybe a parlamentáris demokráci ezen intézményeit... Totális, jól kitalált, jól működtetett egyszemélyes diktatúra, meg is van az eredménye.. 

Előzmény: Árpi (637)
jerusalem Creative Commons License 2006.05.25 0 0 638

"Attól, hogy egyre többen állnak ki a véleményükkel a nyilvánosság elé, és egyre többen érvényesítik az érdekeiket a hatalommal szemben."

Sajnos ettől a kivánatos állapottól elég távol állunk ebben az országban - konkrétan és általában is - bármilyen irányba is nézünk !

Még mindig működnek a régi reflexek mikro szinten is, mi magunk is hajlamosak vagyunk a betonba verni vitapartnerünket, ha annak véleménye más, saját rögeszménkhez képest - ha készek vagyunk egyáltalán őszintén magunkba nézni.

Előzmény: Árpi (637)
Árpi Creative Commons License 2006.05.25 0 0 637
Na de ha a pártot a vezetés határozza meg, és annak ellensége a demokrácia, akkor magának a pártnak is! Mellesleg szerintem igaza van annak az amcsi ügyvédnek, aki azt mondta, hogy a demokráciát nem a politikusok, hanem az ügyvédek csinálják. És ilyen módon a forradalom nem jó eszköz, mert csak a diktátorok lecserélésére alkalmasak. A demokrácia lassan, evolúciós úton alakulhat ki csak szerintem. Attól, hogy egyre többen állnak ki a véleményükkel a nyilvánosság elé, és egyre többen érvényesítik az érdekeiket a hatalommal szemben.
Előzmény: kiscowboy (636)
kiscowboy Creative Commons License 2006.05.25 0 0 636
ebben nincs vitánk!

azt vitattam, hogy minden pártnak a demokrácia lenne az ellensége, mert akkor sürgösen forradalmat kellene csinálni :)
Előzmény: Árpi (635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!