Keresés

Részletes keresés

Ciani Creative Commons License 2001.11.06 0 0 370
a remény hal meg utoljára

HAJRÁ KECSKEMÉT!!!

Előzmény: juno3 (369)
juno3 Creative Commons License 2001.11.06 0 0 369
Ez igaz,de talan meg nem veszett el minden remeny,Nyiregyhazan eldöl,hogy az elözö mecs szintje tart-e tovabb.
Ciani Creative Commons License 2001.11.06 0 0 368
azt nem tudom, hogy miket ígért pontosan, de hogy gyakran lehet őt látni/hallani focitémában az biztos;
nehéz kérdés ez, nem biztos, hogy Kecskemét felkészült egy első osztályú csapatra, se stadion, se nézők, se játék. addig nem érdemes komoly pénzt beleölni senkinek, amíg ilyen állóvíz van itt. de egy másik oldalról a kérdés: idén tavasztól már be se nagyon engedik az embereket a pályákra (személyes élmény: ketten játszottunk, rajtunk kívül senki nem volt ott, de elzavartak minket), kerékpárt nem lehet bevinni stb. szerintem ez baromság, azért a tömegsportot se kéne leépíteni, főleg ott, ahol a legnagyobb lehetőség volt erre. szóval nem biztos, hogy az önkormányzatnak naygon támogatnia kellene a focit, viszont helyi cégeket kéne bevonni, dehát azok se hülyék, hogy feneketlen kútba dobálják a pénzüket, nem csodálom, hogy a Pannonbau is a kiszállást fontolgatja.
persze más részről, biztos, hogy sokkal többen mennének ki 1. osztályú meccsekre, felújítanák a stadiont, nyílván a játék is más lenne stb. persze ehhez pénz kell, és megint bezárul a kör...
én azt mondom tavaly óriási sanszot szalasztott el a csapat, amilyenre (most úgy néz ki) még egy jó ideig várni kell.
Előzmény: juno3 (367)
juno3 Creative Commons License 2001.11.05 0 0 367
Szécsi a csapatkörüli dolgokba - tudtommal - nem szól bele,viszont az igéreteit sem tarja be,legalábbis a Pannonbau/Kfc oldalakon olvashatóak alapján.Pont ezért hivják a tulajdonost máshová,mert máshol vagy az önkormányzattól,vagy más forrásból vannak egyéb bevételek is.Kecskemét város ha a gazdasági erelyéhez képest támogatná a focit,plussz van egy nagy cég tulajdonosnak, akkor már rég NB1-es csapata lehetne.Ha nem támogat és a tulajdonos is elmegy akkor ca NBIII lesz.
Előzmény: Ciani (364)
Shylock Creative Commons License 2001.11.05 0 0 366
A szerdai Kecskeméti Lapok egy igen csak meglepő cikk jelent meg. Állítólag Jámbor úr jelezte a város vezetőinek, hogy a jövőben inkább egy bp-i csapatot szponzorál majd.

Hogy a hírnek mennyi valóság tartalma van azt nem tudom, a szombati meccsen hiteles információhoz nem jutottak a Devils tagjai.

Valaki tud többet a hírről??????

Shylock Creative Commons License 2001.11.05 0 0 365
KECSKEMÉTI FC-BÉKÉSCSABA 2-1 (2-0)
Kecskemét, 350 néző. Vezette: Bukovics (Hegyi, Ortó).
KFC: Czigoth - Kollár, Barna Zs., Vaskó, Pintér, Kelemen, Szabó A., Czéh, Sallai, Barna Cs., Váczi. Edző: Nagy László.
Békéscsaba: Csirics - Balogh, Fehér, Udvari, Bujáki (Tóth Gy. 46.), Szabó S., Futaki (Hoffman 67.), Simon, Popovits, Keresztúri, Szoboszlai (Valentényi 41.). Edző: Dajka László.
Sárga lap: Kelemen a 35., Sallai a 37., Futaki az 55., Sallai a 69, Valentényi a 79., Fehér a 87. percben.
Piros lap: Sallai a 69. percben letalpalta Baloghot és megkapta a második sárga lapját.
5. perc: Pintér bal oldali beadását követően Szabó A. 7 méterről néhány centivel fejelt a jobb kapufa mellé.
9. perc: Czéh indította a félpályáról Pintért, aki Bujáki rossz védekezése miatt tisztán vehette át a labdát, majd kapura tört és a kifutó Csirics mellett ballal, laposan a bal sarokba gurított, 1-0.
20. perc: Popovits kapta a labdát a tizenhatosnál az előrelopódzó Bujákitól, de a középpályás szorongatott helyzetben mellé lőtt.
26. perc: Váczi remek labdát kapott Czéhtől a balösszekötő helyén, majd néhány lépés után jobbal a vetődő kapus mellett kilőtte a hosszú sarkot, 2-0.
31. perc: Szoboszlai 25 méteres szabadrúgása után a labda egy méterrel szállt el a jobb kapufa mellett.
39. perc: Czéh adta a labdát a balösszekötő helyén álló Barna Cs.-nak, ő kapásból tüzelt, a labda a felső lécet érintve hagyta el a játékteret.
57. perc: Szabó S. ívelt a kapu elé jobbról, Tóth Gy. az ötösről tiszta helyzetben fölé fejelt.
70. perc: Tóth Gy. a leshatárról indult meg a bal oldalon,kapura tört, de beadását az utolsó pillanatban Czigothnak vetődve sikerült megakadályoznia.
72. perc: Hoffman a jobbösszekötő helyén kapta a labdát, kapásból kapura lőtt, a labda alig suhant el a keresztléc felett.
79. perc: Békéscsabaiak támadásakor Barna Zs. szerzett labdát, előre iramodott, majd remekül indította Váczit. A csatár lerázta az őt üldöző hátvédet és ziccerhelyzetbe került, de Valentényi a tizenhatoson belül elsodorta. A büntetőt a sértett végezte el, Csiricsnek a jobb sarokba tartó labdát sikerült kitornáznia.
86. perc: Váczi két védőt is kicselezve tört kapura, de a vendég hálóőr a helyén volt és mentett.
88. perc: Valentényi ívelt balról a kapu elé, az ötösön álló Fehér a jobb alsó sarokba bólintott, 2-1.
A kecskemétiek nem feltett kézzel vonultak ki a pályára. Szó sem volt megilletettségről, pedig a listavezetőt fogadták. A hazaiak már az első percektől sorra vezették támadásaikat, aminek már a 9. percben meg is lett az eredménye. A gól után kijött a szorításból a csabai gárda, teljes erővel támadásba lendült, sokszor előre ment a védelemből Fehér és Balogh is. Ez azonban csak arra volt elegendő, hogy mezőnyfölény alakuljon ki Czigoth kapuja előtt, de a kecskeméti védelmet nem sikerült áttörniük. A nagy vendégigyekezet a 26. percben megbosszulta magát. Fellazult a békéscsabai védelem és Váczinak – Czéh kitűnő passza után – sikerült növelnie a KFC előnyét. A második találat után a félidőt jelző sípszóig inkább a mezőnyben folyt a játék, igazán nagy helyzet csak egy adódott, az is a hazaiak részéről. A második felvonás kiegyenlített játékkal kezdődött, sok szabálytalansággal tarkítva mindkét oldalon. Valamire való helyzet azonban csak Tóth Gy. révén akadt. A 60. perctől nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Békés megyei gárda és egyre többet veszélyeztették Czigoth kapuját. Megjött a vendégeket elkísérő maroknyi szurkolótábor hangja is. A KFC főleg a védekezéssel volt elfoglalva, egyedüli csatárként Váczi maradt elől. A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak, aminek majdnem meg is lett a böjtje. Csak Váczin – pontosabban a csatár rosszul lőtt büntetőjén – múlt, hogy nem 3-0-ra módosult az eredmény. A meccs utolsó perceiben aztán sikerült a Dajka-legénységnek szépítenie, de az egyenlítésre már nem maradt sem idejük, sem erejük.
Kitűnt: Czigoth, Barna Zs., Pintér, Czéh, Barna Cs., Váczi, illetve Csirics, Fehér, Valentényi, Tóth Gy.
Nagy László: – Nagyon nagy küzdelemben, megérdemelten nyertünk a jól játszó Békéscsaba ellen.
Dajka László: – Két potyagól után végig rohantunk az eredmény után. Egyenrangú ellenfelek voltunk, de ez kevés volt.

Petőfi Népe

Ciani Creative Commons License 2001.11.04 0 0 364
valóban félreérthetően fogalmaztam, nem így értettem, de még az is lehet, hogy a városnak is volt pénze benne, bár nem ismerem pontosan a támogatást, de az biztos, hogy kap valamennyi pénzt a kft az önkormányzattól, az se véletlen, hogy a Szécsi állandóan beleszól a dolgokba

Gratulálok a csapatnak! csak azt nem értem, ha a listavezetőt meg tudják így verni, akkor az olyan csapatok, mint az ESMTK ellen miért nem megy ugyanez...

Előzmény: juno3 (363)
juno3 Creative Commons License 2001.11.03 0 0 363
Na ez azért igy már mindjárt más.(2:1)
Szerinted a város költött az átigazolásokra?
Előzmény: Ciani (362)
Ciani Creative Commons License 2001.11.02 0 0 362
sziasztok!
régen írtam már, meccsen is régen voltam, de most végre el tudok menni, így holnap valószínűleg ott leszek!
a csapat mélyrepülése szánalmas (REAC elleni összefoglalót láttam a tévében...), nem tudom felfogni a (le)szereplés okát; így aztán nem csoda, hogy elfogynak, az amúgy sem túl lelkes nézők.

amit írtál: Békéscsabán pl van első osztályú női kézilabdacsapat; Tatabányán vízi és ffi kézilabda 1.osztályú, és a focisták is lehet, hogy visszajutnak
itt tényleg el kéne dönteni kit akar támogatni a város (most úgy néz ki a röplabda a befutó), csak akkor kár volt ennyi pénzt beleölni a focisták igazolásába (meg egyébként is...)

Előzmény: Shylock (358)
juno3 Creative Commons License 2001.11.02 0 0 361
Ha szombaton a hozzáállás jobb lesz,már az elég lehet egy győzelemhez!
Shylock Creative Commons License 2001.10.30 0 0 360
Kösz a hozzászólást! :)
Előzmény: lao-ce (359)
lao-ce Creative Commons License 2001.10.29 0 0 359
360!

Benézek a 400-ért is, figyeljetek!!!!!!!!

Shylock Creative Commons License 2001.10.29 0 0 358
Ez mind igaz, de addig amíg valami "csoda" nem történik, és nem jön valaki aki ezt a állóvízet nagyon meg nem kavarja, addig minden marad a régiben.

Az idéjét nem tudom, hogy hány éve ígérik, hogy a városvezetői eldöntik végre, hogy melyek lesznek a kiemelt sportágak, és melyik nem. Döntés a mai napig nem született! /Vagy csak nem jöttem rá, hgoy melyek a kiemelet csapatsportágak?/ Mert a személyes érdekek előrébb valók, mint a város sportszerető emberek érdeklősése, és a színvonal. Itt nem lehet lemondani se a röplapdáról, se a kéziről, se a fociról, se a kosárról. És amíg ez meg nem változik nem lesz itt semmi.
Ahol megcsinálták a kiemelést, ott nem gond a nézőszám és a sport.

Lsd.

Ki ismeri pl. pécsi röplabdacsapatot? Azt sem tudom,hogy van vagy nincs, de a PVSK-ról szerintem már mindenki hallott az országba.
Miskolci kéziseket se ismerek, de a kosarasok elég ismertek.
A Soproni kézilabda se világhírű, de a kosarasok igen.
Szombathelyi kézilabda van? De a röplabda és focicsapat biztos van.
Szegeden sincs komoly focicsapat, de a kézisek vannak.+ röplabda <--hanyatlik, kosár <--talán lesz.
stb...

Kecskeméten kivül kevés város "büszkélkedhet" hasonló sportszínvonallal.

Talán Salgótarján, Szekszárd, Békéscsaba, és Tatabánya az a megyeszékhely amelyek hasonlóan sikeresek a csapatsportban!

juno3 Creative Commons License 2001.10.29 0 0 357
Egy csapat nagyon sokba kerül,különösen akkor, ha az önkormányzat sem, és egyéb kecskeméti cégek sem adnak semmit,hogy jobb legyen a foci,plusz még a nézőbevétel is majdnem nulla.Igy nem csoda ha aról lehet hallani,hogy a főtámogatót hivják máshová.
Shylock Creative Commons License 2001.10.29 0 0 356
Persze a nézőszám már tavaly is borzalmas volt, és idén még inkább csökkent. Elsősorban ez ellen kellene valamit tenni. Hogy mit arról maximum halvány elképzeléseket tudok felvázolni. A KFC mellett a többi sportegyesület sem tud a városban nagyobb nézőtömeget megmozgatni. A röpisek meccsein sincs több néző, a kosarasok közül a lányokén kong a csarnok, egyedül a kosaras fiúk meccsein van 500-600 néző, rendszeresen.

De ez baromira alacsony nézőszám egy 108 ezres városba!

Előzmény: juno3 (353)
Shylock Creative Commons License 2001.10.29 0 0 355
REAC 2-1(0-0) Kecskemét

Széchenyi tér, 500 néző, v.: Drucskó (Székely, Puskás)
REAC: Szentpéteri - Dinka, Hungler, Virágh, Gál - Hajba, Györök (Máriássy, 61.), Fehér Z., Máj - Javrujan (Werle, 46.), Koltai (Simon, 87.).
KFC: Czigoth - Barna Zs., Kelemen (Stojanovic, 74.), Vaskó, Pintér - Barna Cs., Kasza (Gyurováth, 56.), Czéh, Sallai - Váczi, Szabó.

Gól: Hungler (49.), Hajba (85.), ill. Váczi (60.)

Sárga: Vaskó (37.), Kelemen (45.)

Érdekesebb momentumok:

1. p.: Györök baloldalról beívelt, veszélyesen kanyarodó szögletét Czigoth biztosan húzta le.

5. p.: Dinka aludt el kissé a saját tizenhatosánál, és a balról érkező Pintér elől Szentpéteri az utolsó pillanatban szedte fel a labdát.

9. p.: A büntetőterület baloldali sarkától Pintér szánta el magát lövésre, ballábas bombája csúnyán a kapu mellé szállt.

15. p.: A lesgyanús helyzetben kilépő Barna Csaba egyedül vezette kapura a labdát, ám a kifutó kapus mellett, az ötös sarkáról a kapu mellé gurított.

19. p.: Immár hetedik szögletét végezte el a REAC, a mezőnyfölény viszont egyelőre meddő, mert igazán veszélyes helyzete eddig csak a Kecskemétnek volt.

21. p.: A "lelátó népe" szerint Kelemen kézzel ért a labdához saját tizenhatosán belül, azonban a játékvezető csak szögletet ítélt.

25. p.: Újabb hazai szöglet, a balról beérkező labdát Javrujan 12 méterről, kapásból vágta a kapu fölé.

29. p.: Derültség a lelátón - megszólalt a szomszédos templom harangja, mire egy hang: Kecskemét, misére!

31. p.: Vagy negyven méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a REAC: Fehér nagy önbizalommal kapura lőtt, Czigoth vetődve védett.

37. p.: Egy kapu előtti kavarodás során Dinka kotort bele a labdába, melybe Szentpéteri hazaadás miatt nem mert belenyúlni, szerencséjére az elgurult a kapu mellett.

37. p.: Vaskó kapott sárgát Javrujan lerántásáért.

39. p.: Györök 22 méterről, középről, szabadrúgásból vette célba a kaput, ám a sorfalat találta telibe.

45. p.: Kelemen kapott sárgát, amiért lerántotta a kitörő Hajbát.

48. p.: Györök baloldali beadását Vaskó fejelte szögletre.

49. p.: Az iménti szöglet újbóli sarokrúgást eredményezett, Györök balról ívelt középre, az érkező labdát Hungler hat méterről pofozta a hálóba, 1-0.

51. p.: A tizenhatos és az alapvonal baloldali találkozásától végezhettek el szabadrúgást a hazaiak, a Györök átívelése után a hosszú oldalon álló Werle kapásból a kapu fölé lőtt.

55. p.: Váczi adott balról középre, a felpattanó labdának Szentpéteri alászaladt, Hungler viszont tisztázott.

56. p.: Egyenlíthetett volna a Kecskemét: Barna Csaba jobboldali beadását Gyurováth balról, 10 méterről vágta az üres kapu fölé.

60. p.: Váczit hagyták őrizetlenül a jobboldalon, a csatár csinált egy cselt, majd befelé indult, és a kifutó kapus mellett a hosszú sarokba gurított, 1-1.

65. p.: Egy szép hazai akció végén Gál balról átívelt a túlsó oldalra, onnan Máj tette középre a labdát, Koltai pedig 11 méterről, kapásból a kapu fölé lőtt.

67. p.: Sallai lőtt 16 méterről, ballal, Szentpéteri vetődve védte az alsó sarkos löketet.

70. p.: Újabb helyzetet hagyott ki a REAC, egy kapu előtti kavarodás után Fehér lőtt 5 méterről centikkel a kapu fölé.

78. p.: Máriássy indulhatott egyedül a kapu felé, ő azonban ahelyett, hogy rávezette volna a kapusra a labdát, elhamarkodottan 16 méterről, ballal mellé.

85. p.: Simon Tibor cserét jelzett, Hajbát kívánta volna Zabundura váltani, Székely partjelző azonban - mivel a labda időközben játékba került - nem engedte előjegyezni a cserét. Hajba erre fogta magát és meglódult a baloldalon, majd 12 méterről kilőtte a rövid sarkot, 2-1.

88. p.: Végül mégis cserélt Simon: saját magát "küldte" pályára Koltai helyett

www.nb1.hu

Huggy Bear Creative Commons License 2001.10.27 0 0 354
Kijavítanálak, nem 2-3000, hanem 4-5000 néző van rendszeresen Diósgyőrben.
Előzmény: juno3 (353)
juno3 Creative Commons License 2001.10.27 0 0 353
Na itt kezdödnek a problémák,hogy 200 néző van rendszeresen.Rendben van,hogy nem játszik jól a csapat,nem is igazán eredményes,de 200 néző már a megyei bajnokságban is kevés.A tavalyi év sem volt sokkal jobb,pedig az eredményesebb volt.Ha Kecskeméten nincs érdeklődés a 2.osztály iránt akkor ez nem fog sokáig müködni,s ha KTE-nek hivják akkor több ember lesz?Pl.Diosgyörben 2-3000
nézö van rendszeresen,pedig a szinvonal (mecsek)ott sem jobb.
Előzmény: Shylock (351)
Shylock Creative Commons License 2001.10.25 0 0 352
Jár még erre valaki rajtam kivül? Lassan már csak magammal beszélgetek, mióta nincs GalambÁsz nem jár erre, se juno3, se alé (neki nincs éppen gépe,így Ő fel van mentve), se fma pedig szívesen venném, ha pár mondtatot mondana a jelenlegi helyzetről, és folytatást illetően milyen elképzelések vannak.

Shylock Creative Commons License 2001.10.25 0 0 351
Szégyen vagy sem én felrakom ide e következő két adatot.

2001.10.20 szombat Széktói Stadion

Kecskeméti FC - ESMTK 1-1 (NB I/B)

200 néző

20001.10.21 vasárnap

Hetényegyháza - Mélykút 4-0 (Megyei I.)

217 néző

Azért ez már durva!!!! Több néző volt (17 fővel) Kecskemét egyik városrészének csapatának a mecsén (ötödik vonalban, erős középcsapat a Hetényegyháza) mint a KFC mérkőzésén.
Tudom, hogy pusztába kiáltott szavak a következők, de ez így nem mehet tovább, valamit most már tenni kellene!!!!!!!!!!!
Vagy nem?????????

Shylock Creative Commons License 2001.10.24 0 0 350
Én nem járok, (a DK látogatók többsége tudtommal szintén nem jár a röpire.)
Olyan lehetetlen időpontban játszank kedd, péntek, vasárnap, szombat 18:00, 17:00 óra. Ráadásul annyiara kevés csapat van. Az eredmények is lehet legtöbbször lehet előre tudni, csak a szettarány a kérdés.

Azt tudom, hogy most több játékost is igazoltak a széteső Szegedből, és van esélyük, hogy legjobb négy közé kerüljenk. De ezt gondolom te is tudtad.

Előzmény: kaposvari (349)
kaposvari Creative Commons License 2001.10.24 0 0 349
Kecskemétiek, röplabdára jár valaki közületek? Mi a véleményetek a csapatról? Milyenek az ex-szegedi igazolások?
Shylock Creative Commons License 2001.10.24 0 0 348
Döntetlen emberhátrányban

NB I/B. Keleti csoport

KECSKEMÉTI FC-ERZSÉBETI SMTK 1-1 (1-0)
Kecskemét, 200 néző. Vezette: Veres (Bendik, Kelemen).
Kecskemét: Nagy Zs. - Kollár, Barna Zs., Vaskó, Kelemen, Szabó A., Pintér, Barna Cs., Váczi, Puscas (Gellér az 53.percben), Gyurováth (Sztojanovics 53.). Edző: Nagy László.
Erzsébeti SMTK: Frank - Czakó, Túri, Vass, Tóth (Péter a szünetben), Tornyai, Takács (Kalóczkai 73.), Labanics, Farkas, Majsai (Szőke 59.), Fehér. Edző: Pál József.
Sárga lap: Farkas a 10., Kollár a 27., Takács a 34., Szőke a 74. percben.
Kiállítva: Kollár (utolsó emberként buktatta Farkast) a 40., Farkas (reklamálásért megkapta a második sárga lapot) a 77. percben.
22. perc: Az erzsébetiek védője, Vass fejjel szeretett volna felszabadítani, de a labda átperdült a fején egyenesen Váczi elé, aki azonnal kapura tört. A volt válogatott játékos az ötös jobb sarkánál kicselezett egy védőt, majd ballal a hosszú sarokba csavart, 1-0.
23. perc: Alig, hogy megtörtént a gól utáni középkezdés, váratlanul az ötösnél álló Barna Csabához került az ellenfél védőiről lepattanó labda, a hazai játékos azonban szorongatott helyzetben kapu mellé lőtt.
29. perc: Jobb oldali kisszögletet követően erősen meglőtt labda érkezett Nagy Zs. kapuja elé, a hálóőr azonban résen volt és bravúrral sikerült elöklöznie a labdát az érkező Farkas elől.
33. perc: Puscas bal oldali beadása az ötösön érkező Gyurováth elé szállt, de Tóth megelőzte a hazai csatárt. Igaz, a felszabadító fejesből majdnem öngól lett, a labda a felső lécen csattant.
40. perc: Farkas tört kapura, két játékost is kicselezett, ziccerbe került, de Kollár a 16-s előtt szabálytalanul megállította. A hazai védő ezért piros lapot kapott.
53. perc: Váczi harminc méterről végzett el szabadrúgást, a labda egy méterrel ment el a kapu bal felső sarkától.
60. perc: Sztojanovics indult meg középen, jól vette észre az előtte kínálkozó folyosót, de az egyik csel után hosszan szöktette magát és ez elég volt arra, hogy Túri felszabadítson.
75. perc: Barna Cs. a jobb oldali szögletzászlótól ívelt be Gellér elé, de az utolsó pillanatban sikerült menteniük az erzsébeti védőknek.
88. perc: Ismét Gellér volt a főszereplő, aki a tizenhatos bal sarkánál kapta a labdát Váczitól. A csatár egy kicsit várt, de közben kisodródott és így éles szögből elrúgott labdája a felső lécen csorgott végig.
89. perc: A tizenhatoson belülre betörő Fehért az addig jól játszó Barna Zs. rossz ütemben szerelte, Veres játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Szőke végezte el, aki jobbal, laposan a kapu jobb alsó sarkába rúgta a labdát, 1-1.
KFC: a leggyengébb láncszem?! – állt a kecskeméti ultrák által kifeszített transzparensen. Valami baj lehet a csapat körül, ha már azok is ilyen feliratot raknak ki, akik még vidékre is elkísérik a társaságot. Az ultrák legnagyobb gondja – mint azt lapunknak elmondták – a gyatra játék, valamint az, hogy volt olyan idegenbeli meccs, ahová időt, pénzt nem sajnálva elmentek és a találkozó végén a kecskeméti játékosok nem köszönték meg a buzdítást. De nem csak a törzsszurkolóknak lehet gondjuk a KFC-vel. Legalább is a kétszáznál nem több nézői szám erre utal. Nos, a szombati találkozó sem volt közönségcsalogató. Igaz, erről nem csak a hazai gárda tehet, hanem a vendégek is. Az első játékrészből 22 percnek kellett eltelnie, hogy történjék valami. Ekkor jött Váczi remek találata, ami ismét bizonyította, hogy a hajdani válogatott labdarúgó kitűnő rúgótechnikával rendelkezik. Váczi egyébként most is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, a mezőny legjobbja volt. Az első felvonás különösebb eseményei közé lehet még jegyezni Kollár kiállítását, ami jogos volt, de hozzá kell tenni: ha a hátvéd nem buktatja Farkast, akkor nyilván 1-1-es eredménnyel kezdik a második játékrészt a csapatok. Szünet után a tíz főre fogyatkozott KFC a védekezést választotta fő stratégiának, egyedüli csatárként Váczi maradt elöl. Továbbra is „ölte” a focit mind a két együttes. A vendégek támadtak többet, de a ritkán adódó helyzeteket ők is sorra elhibázták. Aztán a meccs lefújása előtti percekben tizenegyesből sikerült szépíteniük az erzsébetieknek és elvinniük az egy pontot. A meglehetősen színvonaltalan találkozón igazságos döntetlen született.
Kitűnt: Nagy Zs., Barna Zs., Váczi, illetve Fehér, Szőke, Farkas.
Nagy László: – Az utolsó pillanatban sikerült pontot szereznie az Erzsébetnek, szerintem egy jogtalan tizenegyessel. Sokáig játszottunk emberhátrányban, kevés helyzetet dolgoztunk ki.
Pál József: – Igazságtalan lett volna, ha nem szerzünk pontot.

Shylock Creative Commons License 2001.10.15 0 0 347
Én is kérdésnek szántam.

Sok infóm nincs. A tv riportban annyit mondot a Szécsi, hogy az Univer felkarolta a KTE csapatát és foci csapatot is akarnak. A Népszabadság Dél-Alföldi mellékletének csütörtöki számában volt egy cikk, majd holnap berakom ide.

Amúgy ez - szerintem - már lassan a nevetés kategóriába tartozik. Csak az elmúlt négy évben 1997 decembere óta (amióta megszűnt a KTE) kb. kétszer támasztották fel. Egyszer a megye III. ban mint KTE, majd a megye II (?) Tiszaug-KTE néven próbáltak szerencsét. És nem jött össze. Mint ahogy a 70-80 években sem a KTE és a KSC összevonása.

Felejtsük már el az, hogy KTE-t és a KSC-t, most van egy másodosztályú csapat a KFC, és kész!

HAJRÁ KECSKEMÉT!!!!!!!!!!!

Előzmény: juno3 (344)
Shylock Creative Commons License 2001.10.15 0 0 346
EGER-KECSKEMÉTI FC 0-1 (0-0)
Eger, 400 néző. Vezette: Gaál (László, Gyarmati).
Eger: Varga L. - Katona (Domján a 67. percben), Földvári, Horváth T., Herold, Szabó J., Máté, Filó, Kasza G. (László a 75.), Nagy G. (Truczka az 55.), Szarvas. Edző: Szentes Lázár.
Kecskeméti FC: Czigoth - Kollár Zs., Barna Zs., Vaskó (Sztojanovics a 27.), Pintér, Kelemen, Barna Cs., Szabó A., Puscas (Gellér a 80.), Gyurováth (Kasza I. a 89.), Czéh. Edző: Nagy László.
Sárga lap: Sztojanovics a 39., Czéh a 44. percben.
63. perc: Kollár 28 méteres szabadrúgása a sorfal fölött a kapu jobb oldalában kötött ki, 0-1.
Az első félidőben az egriek játszottak enyhe mezőnyfölényben. Több helyzetet is kidolgoztak, de nem állították igazán komoly feladat elé a kecskeméti kapust. A 27. percben Vaskó egy ütközés után kisebb agyrázkódást szenvedett, így Nagy László kénytelen volt lecserélni. Szünet után igyekezett nagyobb sebességre kapcsolni a hazai gárda, de csak szögletekig jutott. Egy órányi játékot követően, Kollár Zsolt remekül eltalált lövése után az egri kapuban landolt a labda. A gól után a vendégek egyre gyakrabban és bátrabban támadtak, míg a hazaiak játékában nem volt igazán átütőerő. Hiába próbált a hazai edző cserékkel frissíteni, a KFC játékosai okosan őrizték előnyüket és megérdemelten vitték el a három pontot.
Kitűnt: Filó, Katona, Földvári, illetve Czigoth, Kollár Zs., Barna Zs., Barna Cs., Gyurováth.
Szentes Lázár: – Emészthetetlen futballt mutattunk be.
Nagy László: – Nem játszottunk szépen, de végre nem kaptunk gólt. Remélem, hogy a győzelem lendületet ad majd a csapatnak.

NB I. B

1. Békéscsaba 12 7 4 1 26-12 25
2. BKV Előre 12 6 2 4 27-21 20
3. REAC 12 5 4 3 22-13 19
4. Diósgyőr 12 6 1 5 20-15 19
5. Nyíregyháza 12 6 1 5 27-23 19
6. Csepel 12 5 2 5 25-27 17
7. Eger 12 5 2 5 19-23 17
8. Fót 12 4 4 4 20-24 16
9. Kecskemét 12 4 3 5 24-26 15
10. Szolnok 12 3 4 5 21-21 13
11. ESMTK 12 2 4 6 21-30 10
12. Monor 12 3 1 8 17-34 10

juno3 Creative Commons License 2001.10.14 0 0 345
Az 1:0 nem rosz Egerben.
juno3 Creative Commons License 2001.10.12 0 0 344
Újra indul a KTE-vonal?Ha egy jó csapatot sem lehet csinálni akkor kettőt igen?
Előzmény: Shylock (339)
Shylock Creative Commons License 2001.10.11 0 0 343
Büntetés a KFC labdarúgóinak

Felénél tart az NB I/B-s labdarúgó-bajnokság alapszakasza, aminek a Keleti csoportjában szerepel a KFC. A kecskeméti gárda a tizenkét csapatos mezőnyben három győzelemmel és ugyanennyi döntetlennel, valamint öt vereséggel a tizedik helyen tanyázik.

Az induláskor bajnoki álmokat dédelgető együttesnek nagyon össze kell szednie magát, ha a következő tizenegy forduló végére az első hat csapat között szeretne helyet foglalni. (Csak ekkor lehet esélye a tabella tetejére érni, mivel az alapszakasz befejeztével kettéoszlik a mezőny, az 1-6., illetve a 7-12. helyen végzettek külön csatáznak tovább.) A nem túl nagy számban kilátogató közönség a múlt vasárnapi, Monor elleni, 4-2-es fiaskót követően elégedetlenségének adott hangot. Kíváncsiak voltunk, mennyire elégedett a fiúk eddigi teljesítményével Jámbor János, a csapatot működtető kft. legfőbb tulajdonosa.
– Nem vagyok elégedett a tel-
jesítménnyel – válaszolta tömören Jámbor.
– Azt hallani, hogy változás lesz a kispadon, menesztik az edzőt, mi igaz ebből?
– Ha változás lesz, akkor azt
jelezni fogjuk a médiák felé. Ma nincsen változás.
– Ez azt jelenti, hogy holnap, vagy holnap után lehet?
– Holnap vagy holnap után
sincsen. Ilyen jellegű változások még a jövő egy-két hétnek a tör-
ténései után alakulnak ki. Akkor tájékoztatjuk önöket.
– Nem furcsállja, hogy Török László, aki az egyik erőssége lehetne a KFC-nek, az NB II-ben szereplő Kiskunhalas színeiben is pályára lép?
– Török László szerződésében benne van, hogy kettős igazolású és fiókcsapatunkban, a Kiskunhalasban is szerepelhet. Ugyanúgy, mint Sallai vagy Kelemen. Van egy egyezség a halasiakkal, hogy két-három játékos náluk játszik, attól függően, hogy mikor kit tudunk odaadni. Most, amikor négy csatárral rendelkezünk – mert meggyógyult Gyurováth, és ott van Puskás, Váczi és Török – , akkor az edző felelőssége, hogy közülük Török játszik egy félidőt a fiókcsapatban. Ebbe nem lehet beleszólni, de lehet, hogy én is úgy ítélném meg, hogy amikor Gyurováth végre egészséges, és ott van Váczi is, akkor Török tartalék. És pont azért, hogy ne jöjjön ki a formából, játsszon egy félidőt Halason.
– Mire számít a folytatásban?
– Kaptak a fiúk egy elég komoly pénzbeli büntetést. Ez elsősorban a szolnoki meccs után érett, de azt mondtam, hogy nem egy mérkőzés után büntetünk. Most is amiatt kapják, hogy az alapszakasz felénél nem vagyunk ott legalább az első hatban. Tehát azt várom, hogy minél előbb a legjobb hat között legyen ott a csapat.
B.K.

Petőfi Népe

Shylock Creative Commons License 2001.10.11 0 0 342
Magyar Kupa Sopron-Kecskemét 2-0 /1-0/

Mindkét csapat számtalan helyzetet alakított ki, de gólt csak a soproniak rúgtak, és ők jutottak tovább a Magyar Kupában.

Gyengén kezdett a Sopron, a kecskeméti támadók viszont akkor kerültek helyzetbe, amikor akartak, így alig 15 perc játék után már négy gólszerzési lehetősége is volt a vendégeknek. A sors iróniája azonban, hogy a hazaiak az első értelmes támadásukból rögtön meg is szerezték a vezetést. A 16. percben egy gyors kontra végén Orabinec jobb oldalról érkező beadását Tóth Mihály 10 méterről gurította a bal sarokba. A gól nem szegte a vendégek kedvét, tovább folytatták bátor támadójátékukat, igaz, minden komolyabb eredmény nélkül. A szünetben Reszeli mester alaposan lehordhatta fiait, hiszen a második játékrész első perceiben Tóth Mihály beadását Bausz bólintotta a hálóba. A második gólt követően aztán nagyobb sebességbe kapcsolt a hazai csapat, ők is sorozatban alakították ki helyzeteiket, de még az „ajtó-ablak” lehetőségek is kimaradtak. A második játékrészben az eredmény már nem változott, így a soproniak – akik hétvégén a Videoton elleni bajnokin Vinczét és Salageant is nélkülözni lesznek kénytelenek – kedvükre kísérletezhettek. Volt olyan része a találkozónak például, amikor a soproni védelem Csiszár, Szabados, Varga Krisztián összeállításban állta útját a kecskeméti támadásoknak. A jelek szerint sikerrel, mert több gól nem esett, így a hazaiak léptek a legjobb 16 közé a Magyar Kupában.

www.nb1.hu

Shylock Creative Commons License 2001.10.10 0 0 341
Szia!

Igazából nem tudom,hogy mit várjak. A csapatnak igen csak két arca van. Vagy kikap, de csúnyán vagy nyer. Azért egy pici csodábon való reménykedés megvan, hátha sikerül továbbmenni. Jó lenne!

Hajrá Kecskemét!

Előzmény: kevin_d (340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!