Keresés

Részletes keresés

Fürtöske Creative Commons License 2004.06.09 0 0 5832
*reggelt!

Hazafelé a 76-os busz viszonylag simán ment a Keresztúri sorompóig. Mikor bekanyarodott a Liget-sorra, mindjárt meg is állt. Ott volt a sor vége. Az eleje a Ligeti sorompón keresztül az elágazásnál. A baleset miatt lezárták a kereszturi sorompót. A Liszt Ferenc utcánál egy belső hang arra biztatott, hogy szálljak le. Onnan elgyalogoltam Ligetig, és közben gyalog lehagytam 3 db 76-os buszt.
Marha nagy káosz lehetett.
Egyik ismerősöm mesélte, hogy tegnap ezidő tájt a TESCO-tól az elágig 45 perc alatt ért el.

Előzmény: Andreas (5831)
Andreas Creative Commons License 2004.06.08 0 0 5831
Délután negyed 4 tájban gyalog sétáltam át a Pesti úttól a Cinkotain. Ha jól láttam a Bakancsos és a Cinkotai közti szakaszon felbontottak egy sávot és jó szokás szerint úgy is hagyták. Ennek köszönhetően örült dugó volt a Cinkotain, egészen a Volvo telepig. Most olvasom hogy valaki negyed órával később egy skodában meghalt valaki az átjáróban :(
BoGar Creative Commons License 2004.06.08 0 0 5830
Igen, de én a 2007-es évre gondoltam, addig pedig a nálunk lévő szakasz is megépül. És tudomásom szerint a tereprendezés már elkezdődött.
Előzmény: Andreas (5822)
cucu Creative Commons License 2004.06.08 0 0 5829
A lényegen nem változtat...
Előzmény: FFeri (5827)
Ford Prefekt Creative Commons License 2004.06.08 0 0 5828
Jó neked :)
Előzmény: FFeri (5827)
FFeri Creative Commons License 2004.06.08 0 0 5827
És ha nekem otthon van a munkahelyem? :)
Előzmény: cucu (5825)
Ford Prefekt Creative Commons License 2004.06.07 0 0 5826
"Igen, hétvégén is van forgalom a neten. Ekkor derül ki, ki az, aki a munkahelyéről írogat és ki otthonról."

Nem a netre, hanem a kerületi topicra gondoltam:)
Az otthoni írogatásról annyit, hogy szombatonként is "dolgozom", tehát bentről írok :(

Jó hetet

Előzmény: cucu (5825)
cucu Creative Commons License 2004.06.06 0 0 5825
Akkor minden rendben...

Különben én úgy érzem, hogy a főváros meg a kerület nem dolgozik össze. Ezért van az, hogy minden évben ugyanazt az utat bontják fel másvalamiért.

Igen, hétvégén is van forgalom a neten. Ekkor derül ki, ki az, aki a munkahelyéről írogat és ki otthonról.

Előzmény: Ford Prefekt (5824)
Ford Prefekt Creative Commons License 2004.06.05 0 0 5824
Sziasztok!
Úgy látom hétvégén is van forgalom:)
Én pl nagyon sokat jártam be Keresztúrról Zuglóba bringával, nekem nem kell mondani, hogy mennyi szemetet raknak le a szemetek. Többször volt, hogy megálltam szólni, még olyan is volt, hogy az ember fogta magát visszaült a kocsiba és elhajtott. Persze a következő bokornál dobta ki, de legalább történt valami. Az is előfordult, hogy a kis erdőbe egy kisteher autóból dobálták ki a sittet, megálltam, hogy szóljak nekik, erre három ember nézett ki a kocsiból. Ezzel nem igazán lehet mit tenni. Később láttam a kocsit parkolni a Bakancsos környékén. Fiatal 22-25 év körüli gyerek a kuka mellett állva a kólás üveget behajítja a bokorba, szóltam neki, erre fel volt háborodva, hogy mi közöm hozzá??????????
Cucunak: igazából nem érdekelne, hogy kik vezetik a kerületet, csak tegyenek érte. Lássuk, hogy történik valami.
Az M0-val kapcsolatosan annyit, hogy amig nem lesz teljes körgyűrű-úgy hogy Újpestnél legyen egy Duna hid-addig sajnos nem sokat ér.

Üdv

Előzmény: BPeter01 (5820)
cucu Creative Commons License 2004.06.05 0 0 5823
Ha csak ennyit nem érzel, jó neked...
Különben ezt a kerületet mindig is ezek vezették.
Azért tartunk még mindig itt.

Itt jegyzem meg, hogy tavaly ilyenkor csatornaépítés miatt volt lezárva a Szabadság út Rákoshegyen. Most víznyomócső építés miatt szedték szét és zárták le a forgalom elöl.
A Ferihegyi úton a csatornaépítést 2000-ben, szeptember 3-án kezdték, december 22-én fejezték be. Az egész környék szívott mint a torkosborz, az iskolát gyalog is nehéz volt megközelíteni. Közben az egész nyár adott volt a munkákhoz, alig lézengett 1-2 autó a Ferihegyin. A Melczer utcát sem először kapták szét. Nemrég ott is víznyomócsövet építettek, aztán még vagy 5 hétig félig le volt zárva, mert nem jöttek helyreállítani a burkolatot. Úgy tűnik, itt az a divatos, hogy annál jobb, minél rosszabb.
A kresztáblák hiányos ill. ellentmondásos elhelyezéséről nem is teszek említést.

Előzmény: Ford Prefekt (5813)
Andreas Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5822
Az alábbi indexes hír szerint csak az M5 és a 4-es út közötti szakaszt építik meg 2005-ig:
Indul az M0-ás új szakaszának építése
cucu Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5821
A III. vh.-ig...
Előzmény: Ford Prefekt (5813)
BPeter01 Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5820
Délután kimentem nyomkövetni a Strázsahegyi dűlő nevű útra. Ez az utca párhuzamos a Pesti úttal, még simán látható is onnan. Ezért tartom megdöbbentőnek a dolgot, amit ott láttam.
Megjelent egy zöld "G" asztra, megállt tőlem ~150 méterre, kinyitotta a csomagtartóját, és teljesen természetes módon kirámolta az út szélére a számára felesleges dolgokat.
Nem felém jött vissza, ezért nem láttam a rendszámát...
Azt hittem, hogy ez a dolog sötétben lopakodva történik, és nem nappal...
Kevin Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5819
Lehet, hogy pont a 31-es utig lesz meg elso korben az M0? Azzal nem vagyunk kint a vizbol. Pont azon fog meg jobban bearamlani a forgalom.
Előzmény: BoGar (5818)
BoGar Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5818
Maglód és Bp. között.
Előzmény: Kevin (5817)
Kevin Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5817
Legyen igazad! :)
A tv-ben egy 12 kilometeres szakaszrol beszeltek. Azt kellene megnezni a terkepen, hogy az M5-tol szamitva az kb. meddig erhet.
Hol epitkezik az Auchan?
Előzmény: BoGar (5816)
BoGar Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5816
Én úgy tudom, hogy tovább jönnek. Ezért építkezik az Auchan is.
Előzmény: Kevin (5815)
Kevin Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5815
Attol felek most csak a 4-es meg az M5-kozotti szakaszt epitik meg elso korben.
Előzmény: BoGar (5814)
BoGar Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5814
Lehet, hogy én tudom rosszul, de mintha a mostani építkezésbe a mifelénk eső szakasz is beletartozik. Csak jó lenne, ha nem itt lenne a vége.
Előzmény: Ford Prefekt (5809)
Ford Prefekt Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5813
Milyen kis időre?
Én most költöztem nemrég hivatalosan is a kerületbe, és az elkövetkezendő éveket ott szeretném tölteni. Városi gyerek lévén szeretem a vidéket :), illetve a gyerekeknek is jó környezetnek tünt. Az lehet, hogy az önkormi vezetőinek nincs sok esélye a köv. választásokon, bár sajnos szerintem nem igy van.
Amit írtam pl a szemét helyzetre, ott nem elsősorban a kerület vezetését okolom, hanem azokat az embereket akik a saját lakókörnyezetükre képtelenek figyelni, pedig állitom, hogy a kerületünk az egyik legszebb lehetne. Az M0-ást pedig már rég ki kellett volna brusztolni. Ráadásul azt sem érzem, hogy szoci kormány idején a szoci városokat / településeket / kerületeket jobban fejlesztenék.

Most már tényleg kellemes hétvégét :)

Előzmény: cucu (5812)
cucu Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5812
Szerintem úgy gondolhatják, hogy erre a kis időre nem érdemes rendbehozni az utakat.
Ford Prefekt Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5811
5 pontos kérdés:)

Jó hétvégét

Előzmény: DegeneraBocsinka (5810)
DegeneraBocsinka Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5810
Egyet mondjatok meg nekem. Ha ezek a problémák már évek óta adottak, akkor miért mindig kb. ugyanúgy néz ki az önkormányzat?
Ford Prefekt Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5809
Arról nem beszélve, hogy párt állástól függetlenül, nem nagyon erőltetik az M0-s felénk eső részét, pedig képzeld el, hogy a kerület útjainak terhelése mennyire csökkene. Azért ezeket az utakat sem erre a forgalomra tervezték. A múltkor a Cinkotain buszgarázsnál sikerült minden óvatósságom ellenére egy akkora kátyúba bele mennem, hogy a disztárcsa ugrott(~10.000.-),
illetve a felnit még nem csináltattam meg, de elég kérdéses, hogy meg lehet-e.
Na nem sirás, csak elég bosszantó.

Üdv

Előzmény: Kevin (5808)
Kevin Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5808
A Home Center elott tegnap negy auto allt az utszelen, serult futomuvel es defektes bal elso kerekkel, akkora katyu keletkezett a Pesti uton. A rendorok eppen helyszineltek, mikor az elottem meno auto is belement. Egybol kitort a kereke. Pedig mar nincs is fagy egy kis eso is eleg, hogy ujra rengeteg katyu keletkezzen.
Ford Prefekt Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5807
"De ha mindenkinek elkuldtek az egesz listat, az egyreszt agyament hulyesegre vall, masreszt esztelen penzpocsekolas"

Nyugodj meg, pontosan igy történt. Ez ugyanolyan mint a Demckinek az új Audija. Hoffmannak-valamelyik helyi újságban olvastam-42%-al akarták/ják emelni a fizetését. A város egyik legszegényebb kerülete vagyunk, mégis csak elszórják a pénz marhaságokra.
Szerintetek mit lehetne tenni, hogy ne legyen annyi szemét a kerület utcáin? Engem rettentően zavar az a szemét mennyiség, ami még a családi házas részeket is ellepi (a patak környékéről, meg a központról már nem is beszélek).

Üdv a kerületieknek

Előzmény: jts (5804)
FFeri Creative Commons License 2004.06.04 0 0 5806
TóbaN és lakásbaN! Ejnye! :)
Előzmény: Fürtöske (5803)
cucu Creative Commons License 2004.06.03 0 0 5805
Üdv Fürtös,

Szóval, én legálisan építkeztem. Hogyan is lehetne másképp. Az árfolyamok "baráti" áron 2001 évben: kiviteli terv 80; műszaki ellenőri megbízás 50; terv módosítás ami nem a mi óhajunk volt, hanem a jogszabályok dzsungele okozta 40; annyi mint 170 ezer.
Ehhez hozzá jött egy új emésztő építése, ami bár nem volt előírva, de megcsináltattam 300 ezer.

Azért kell az engedély, mert az elején tisztázható, hogy nem sérti-e a szomszéd érdekeit esetleg jogait, amit utólag nehéz visszacsinálni. De ez úgyis tudod.

Az a helyzet, hogy nem bírom az arcátlan embereket. Sajnos.
Én is el tudtam volna költeni azt a fél milliót másra, pl. a szinezésre, de eszembe sem jutott, hogy törvénytelenül fogjak hozzá.

A szóban forgó szomszéd emésztőre persze nem költött, továbbra is a telkem mellett 3 méterre ér véget az emésztője, ami mellesleg soha az életben nem volt szippantva. De azért ők fenyegetik a másik oldali szomszédukat emésztő ügyben.
Na, pá

Amúgy jópofa kutyád van...

Előzmény: Fürtöske (5803)
jts Creative Commons License 2004.06.03 0 0 5804
Pont ezert kerdeztem en is. Mert ha csak valahogy, veletlenul epp a mi postaladankba kerult egy peldany az egy dolog. De ha mindenkinek elkuldtek az egesz listat, az egyreszt agyament hulyesegre vall, masreszt esztelen penzpocsekolas. A bokaig saros utcankra nezve nem gondolnam hogy ilyen gazdag ez a kerulet.
Előzmény: FFeri (5802)
Fürtöske Creative Commons License 2004.06.03 0 0 5803
*reggelt!

Helló cucu!

Már megint morogsz! :-oDDDDDDD

Közben az jutott az eszembe, hogy mi van akkor, ha a kerítésen belül, a kerítés mellé építem fel a téglafalat. Oszt' majd egy idő után lebontom a régi kerítést. Kb. 3-5 cm-rel lesz beljebb a kerítés, de ez engem nem zavarna.
Egyébként utcafronti részről van szó.

OFF!


A kutyám Sally. Tegnap volt a névnapja, mert hivatalosan Kármen a keresztneve. Mostanában az a baja, hogy hiányolja a teknősöket. A teknősök most már kint vannak a kerti tóba, de ősztől tavaszig azok is bent vannak a lakásba. Ilyenkor egy-egy "lakástúra" alkalmával, mikor a tekik ki lettek engedve, mindig bemásztak a benti kosarába.

ON!

Előzmény: cucu (5801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!