Keresés

Részletes keresés

mue Creative Commons License 2003.09.15 0 0 22
Én is szivesen mennék probacseresznyézgetni, és nem is azért hogy meggazdagodjak.
Bár szerintem egy nagyobb rögöt találni még mindig esélyesebb mint lottozni és még szorakoztato is, meg kellemes a környezet, meg egyébként is szeretek kotorászni a vizben.

Idöm sajnos nem tudom mikor lesz, de a szándék erös. Ismeretlen emberekkel kockázatos menni, mert ha találnak valamit, fejbeverik egymást a lapáttal... :)

Ja és ha megyünk, akkor korán keljünk, hogy ... tudjátok.

Üdv, MUe

Előzmény: Sarkany (19)
Sarkany Creative Commons License 2003.09.15 0 0 21
Megfelelő erre a célra egy billiárd asztalról leszedett, kilyukadt posztó is...
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 20
Sziasztok!

Kébzeljétek el,ha minden jol megy, jövőhétre kész lessz a mosópadom.A legnagyobb gondom most az,hogy nemtudom honnan lehetne szerezni megfelelő posztót vagy valami egyébb boritást.Ha ez meglenne már indulhatnánk is aranyatmosni pl.: valamelyik hétvégén!Tudna valaki segíteni a kérdésben?
Na hogytetszik az N.lászló Endre féle könyv?
Ha minden jólmegy sikerül megszermányolnom a Magyarország aranyos iszapu vizei c. könyvet az írójára sajna nem emlékszem de majd utánanézek.
Ha valakit érdekel kérem jelezze!

Sarkany Creative Commons License 2003.09.02 0 0 19
Örülök, hogy nem csak bennem motoszkál a gondolat...
Jövő nyáron meg kellene próbálni valahol a Szigetközben. Ki jönne közületek?
Laszlo000 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 18
Állítólag a Dráván is érdemes próbálkozni, úgy Vízvár környékén.
De a magyar folyókból úgy annyi aranyat lehet mosni, hogy talán csak a költségeket hozza be.
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.02 0 0 17
Sziasztok!
Már évek óta-ha nem is reggeltől estig,de azért sokat-akta kukacoskodok a témában, így nagyon örülök,hogy rátok találtam.Sajnos mindez idáig nekem se sikerült a gyakorlatban is kipróbálni.Mindamellet megnyuktat a gondolat,hogy nem vagyok egyedül az arany lázammal.
Megnéztem a fórumban már elhangzott Berton úr köny vét és azthiszem el is fogom olvasni.Mind amellet e könyv helyett eggyenlőre sokkal inkább figyelmetekbe ajánlanám N. László Endre írásait.
Melyekből az eggyik legújjabbat megtaláljátok az UHU onlájn könyvesboltjában.
Szívesen írnék még többet de sajnos most mennem kell.
eMM Creative Commons License 2003.08.29 0 0 16
Sebaj a réz is szépen csillog:)
Előzmény: Sarkany (15)
Sarkany Creative Commons License 2003.07.13 0 0 15
Csak úgy zárójelek között jegyzem meg, hogy a XIX. sz. végén a Magas Tátrában is kerestek aranyat, de csupán rezet találtak... :))
Előzmény: S.Zola (12)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.07.12 0 0 14
no meg ezüst is...
Előzmény: S.Zola (12)
Sarkany Creative Commons License 2003.07.12 0 0 13
Víz kellene oda, sok víz. Talán akkor meg is lehetne próbálni. Víz az nincs, különösen most, ebben a nagy aszályban...
Előzmény: S.Zola (12)
S.Zola Creative Commons License 2003.07.12 0 0 12
Szerintem a Bükkben, Recsk környékén kellene próbálkozni, mert ahol réz van, ott általában arany is akad.
Sarkany Creative Commons License 2003.07.12 0 0 11
Sarkany Creative Commons License 2002.07.10 0 0 9
Úgy 10-15 évvel ezelőtt a Duna Győr és Esztergom közötti szakaszán, nyaranta működött ún. aranymosó tábor. A résztvevők, ha nem is gazdagodtak meg, de a táborozás költségeit "kimosták". Elhatároztam, hogy egyszer én is elmegyek. Mire az elhatározást tett követte volna a lehetőség megszűnt.
Még mindig izgat a dolog, egyszer megpróbálom...
Előzmény: Törölt nick (7)
Sarkany Creative Commons License 2002.07.10 0 0 6
Barton: Aranyláz Alaszkában című dokumentum regényében valamennyi aranymosó eszköz magyar neve és működési leírása megtalálható!
A könyv sem rossz!
Előzmény: Törölt nick (3)
Sarkany Creative Commons License 2002.07.10 0 0 5
Az első neve kézi-szér. A rostára emlékeztet, de két tálcája van és egy karral mozgatható.
A második pontos nevét nem tudom. A lényege, hogy egy filctakaróval ellátott lejtőn csorgatják le az anyagot és a finom aranyszemcsék a filc "tüskéiben" elakadnak.
Előzmény: Törölt nick (3)
AgentOrange Creative Commons License 2002.07.10 0 0 4
hja, a duna "bevizlépcsősitése" miatt elég nehezen ér le az aranytartalmú hordalék, de azért szórakozásnak jó, pár hónap melóval összejön egy gyűszűnyi...

"halász,vadász,aranyász, üres zsebben kotorász"

(Nem véletlenül mondja ezt a régi szigetközi közmondás)

Sarkany Creative Commons License 2002.06.15 0 0 1
A Duna homokjában szinte mindenütt vannak nagyon apró aranyszemcsék. Megfelelő felszereléssel 10 m3 homok átmosásával kb. 1 gr ún. sárarany termelhető ki. Nagyon strapás hobbi...
wizes Creative Commons License 2002.06.15 0 0 0
Mosoni Dunánál is lehet mosogatni-kutatgatni!
Ott is van Aurum.
wizes.
Előzmény: mue (-)
mue Creative Commons License 2002.06.15 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Voltam nemrég a Börzsönyben és egy hegyi patakban ügyködött vmit egy srác egy tállal, kiderült hogy nemesfémek után kutat és még meg is éri neki.
Szivesen várnék hozzászolásokat azoktol akik szintén érdeklödnek a téma iránt, esetleg értenek is hozzá!
Tudom hogy Magyarország nem Dél-Afrika, de őrült hobbinak nagyon bejönne!
Üdv, MUe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!