Keresés

Részletes keresés

Mantis Screamer Creative Commons License 2013.08.16 0 0 4717

Fontos hogy jobb vagy bal, ha pénzlenyúlás ? :))

Előzmény: újmóni (4708)
hogo-fogo Creative Commons License 2013.08.16 0 0 4716

Kifelejtetted a legszebb, legjobb ikes igét!

Előzmény: újmóni (4715)
újmóni Creative Commons License 2013.08.16 0 0 4715

Azonnali siker a főzésnél, takarításnál van, nem a művészeteknél.

 

 

5* :-)

Előzmény: gitana19 (4713)
mindennapi kenyércipó Creative Commons License 2013.08.16 0 0 4714

A fülvédőknek biztos.

A fene a gusztusukat.

Előzmény: gitana19 (4713)
gitana19 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 4713

Különben meg szted tényleg várható rajzoláskor azonnali siker? Évek óta rajzolok (azért kezdtem el, h  edzem a kezemet meg az ujjaimat a finommunkára, ami pl műtéteknél jó), és hát tavaly jutottam el oda, hogy színházjegyet tudtam venni a kép árából. És hónapokat dolgoztam rajta! Azonnali siker? Azonnali siker a főzésnél, takarításnál van, nem a művészeteknél.

Előzmény: püfffneki (4705)
hogo-fogo Creative Commons License 2013.08.16 0 0 4712

Sajnos nem ismerek fideszes nacsalnyikot. De ha összehozol eggyel, beveszlek a buliba. 25 % neki, 20 % dologi költség, a többin osztozunk fifti-fifti!

Előzmény: újmóni (4711)
újmóni Creative Commons License 2013.08.16 0 0 4711

:-)))

 

 

Nagyon jó ötlet! :-)

Csinálj rá valami jó kis alapítványt, aztán dől a lé.... :)))

 

 

Előzmény: hogo-fogo (4710)
hogo-fogo Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4710

Én fejenként és óránként 5 rongyért megtanítok kiscsoportos (25-30 fő) rendszerben 60 óra alatt bárkit jobb agyféltekés söprésre, felmosásra, kapálásra, ásásra, gereblyézésre.

Előzmény: újmóni (4709)
újmóni Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4709

megelőztél. :)

 

 

Előzmény: gitana19 (4706)
újmóni Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4708

Én is hallottam azt a riportot.

 

Tudod mire jó az a jobb agyféltekés rajzolás?

Baromi sok pénz lenyúlására.

 

Nyilván valami EU-s pénz, és jut a szervezőknek is busásan belőle.

Szerinted mire lehet megtanítani 4 nap alatt olyanokat, akik 8 év alatt írni-olvasni se bírtak megtanulni...?

 

Parasztvakítás + lenyúlás.

 

 

Előzmény: püfffneki (4705)
mindennapi kenyércipó Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4707

Szerintem előbb a mocskukat eltakarítani tanítsák meg őket. Az életminőségük is nőne, és nem lennének a környék pestise...

Előzmény: gitana19 (4706)
gitana19 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4706

Sztem mondjuk sokkal hamarabb várható siker a betűvetés tanításakor, mint a kis Picassok képzésekor, de persze jó kis pályázati összegért az ellenkezőjét is mondom szívesen.

Előzmény: püfffneki (4705)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4705

Ezzel együtt nem tudom felfogni igazán, hogy miért nem képes valaki annyira rendbentartani a portáját, hogy ez legyen az akadály.

De sok minden lebéníthatja az embert.

 

Ma hallottam 1 riportot hogy vmi szegény vidéken rajzolni tanítják a szegényeket. És amikor a riporter rákérdezett az értelmére vagy céljára akkor azt válaszolták, hogy az előre lépéshez kell az azonnali siker, és ez megadhatja.

 

Bizonyítani akarják, hogy a jószándékú segítség és támogatás mellett mindenkiből előhívható vmi rejtett tehetség.

Előzmény: püfffneki (4704)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4704

Reméljük azóta már feladta a büszkeségét a nagyi és elfogadta az adományokat. Mert nyilván azért jelent meg számlaszám a cikk végén.

 

Az ő példájuk is mutatja, hogy nem lehet támogatás nélkül boldogulni, és itt volt egy kis nyugdíj, egy kis családi pótlék, talán még gyerektartás is a szülőktől, egy kis alkalmi munka.

 

De a korábbi példa amire rámozdultam  azokat említette, akik még a segélyből is kiestek.

Én teljesen magamévá tettem JA sorait. Megfogadtam, ha valaha odaérek, hogy nem tudok egy számlát kifizetni akkor tiszta szívvel ölök: magamat. Vagyis ezt tekintheted egy más által frappánsan megfogalmazott saját gondolatnak.

Előzmény: újmóni (4703)
újmóni Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4703

Van saját gondolatod is...??? Minket egyfolytában azzal ostorozol, hogy csak idézeteket tudunk hozni....

 

Önmagad karikatúrája vagy.

 

De válaszolva: NEM, NEM és NEM lehet ilyen!  Mert ha csak a családi pótlékokat összeadod, akkor már nem éhezhetne egyetlen cigánypurdé sem.  Na persze ha bagóra-piára költik a tisztelt szülők nemzők a csp-t, azért már nehogy a többségi adófizető ember legyen a nácirasszer irigy......

 

Számtalan példa fel lett már sorolva itt, hogy igazán szegény magyarok - törvényellenes élet nélkül is - hová jutottak el.

 

Ezt se lehet elég sokszor idecitálni:

 

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/a-nyomor-nap-mint-nap-ott-ul-a-kuszobon-287393

 

 

Ő sem megy lopni/ölni, sőt, segélyt sem fogad el.

Ja, persze, nem lumpen, nem cigány....

 

 

Előzmény: püfffneki (4702)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4702

Tiszta szívvel betörök, ha kell embert is ölök...

 

Számodra elképzelhetetlen élethelyzetek is lehetnek.

Sajnos.

Előzmény: újmóni (4701)
újmóni Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4701

A másik topikon már láttam ..... 

EGy olvtárs idézte pogácsazabálós-telepofávalnyilatkozó erikát...

 

"Mivel szigorították a segély, illetve közmunkához jutást azzal, hogy rendben kell tartani a portát, akik ebből az ellátásból kiestek nem tudnak enni adni a gyerekeinek. Így aztán lopni kell."

 

Wzzze.... GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

 

Sok magyar szegény ember sokkal kevesebből él, mégse megy el lopni. :-((((((

 

 

Előzmény: máregyszerkirugottnikk (4700)
máregyszerkirugottnikk Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4700
mamicska Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4699

vidd az bólogatós árnyékodat is:)

Előzmény: arnyekxxx (4696)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4698

Csak keményen, mint a Rolling Stones...! :-DDDDD

 

 

Annyira nevetségesek ezek, mikor hajánál fogva citálnak elő irreleváns cuccokat.... LOL

 

 

Előzmény: arnyekxxx (4696)
hogo-fogo Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4697

Igen, nagyo off volt.

 

És kalibráltasd újra a történelmi időskáládat, ugyanis nemhogy 150 év, de még száz se kell a felsoroltakhoz.

A GULAG (ГУЛаг: Главное управление исправительно-трудовых лагерей) ugyanis 1930.ban jött létre. A Holodomor (Голодомор) meg 1932-33-as, és éppen Kijev szenvedett a legkevesebbet. A beszolgáltatási rendszert 1940-ben vezették be és egy rövid időszakot kivéve 1956-ig élt. A feketevágásról biztos többet tudok nálad, mert a szűkebb családból ketten ültek miatta. Egyébként ma egyre jobban terjed.

 

És most csak azt áruld el nekem, hogy ezt miért hoztad elő?

Előzmény: besenő (4695)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4696

ajánlom figyelmedbe 2-300 éves imakönyvek könyörgéseit

 

ne szarozzunk, menjünk vissza az ókorba megkövezésig

Előzmény: mamicska (4692)
besenő Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4695

Ez már kicsit OFF. De ha visszamentél úgy 150 évet, akkor tán lehet beszélni a gulágra hurcoltakról, a kievi éhínségről, a beszolgáltatásról, feketevágásról, etc.....

Előzmény: hogo-fogo (4693)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4694

Na, mindjárt eljut odáig, hogy vezeklőszíjat vetetett fel vele a páter.... :-))))))

 

 

Előzmény: arnyekxxx (4689)
hogo-fogo Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4693

Magyar Katolikus Lexikon > E > eklézsiakövetés

eklézsiakövetés, egyházkövetés: az erkölcsiség, a közrend, majd az állam ellen vétők, ritkább esetben egyes "eretneknek", tévtanításnak minősített teológiai nézetek hirdetőinek, protestáns, leginkább református vidékeken főként a 17. sz: elterjedt egyházi büntetése. - A vétkesnek nyilvánosan, a közösség színe előtt kellett vezekelnie: a tp-ban az istentisztelet alatt az e célra rendszeresített széken kellett ülnie, vagy a "szégyenkövön" állnia, amíg a gyülekezet bemegy és eltávozik a tp-ból; hangosan meg kellett vallania bűneit és bűnbocsánatért esedeznie. E fegyelmezési eszközt igen komolyan vették. Aki az ~nek nem vetette magát alá, kiközösítették (excommunikálták) mind a gyülekezetből, mind a községből. Az ~t II. József eltörölte, azonban a 19. sz. derekáig, néhol tovább is gyakorlatban volt.   K.S.

 

Előzmény: arnyekxxx (4689)
mamicska Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4692

nem tudok mást mondani, mindenki azt húz elő ebből a varázskalapból, ami éppen neki tetszik. 

 

Nem ragozom, mert nem érdekel. Nekem a vezeklés - büntetés. Valami rosszat tettem, amiért megkapom a feloldozást, ha....vezeklésül elimádkozom azt vagy azt. Régebben sokkal súlyosabb "büntetések" is voltak, esetenként halál is - volt idő amikor az egyház nem éppen a jóságos megbocsájtás bajnoka volt, keményen büntetett. ( ajánlom figyelmedbe 2-300 éves imakönyvek könyörgéseit)

Nem tudom mi volt az, ha nem büntetés. dehát nálam okosabbak szerint önként vállalt vezeklés vagy mi a csuda...lehet ezt tekerni. Ajánlom aszott fa...csák undorítóan kekeckedő jellemhibás képviselőinek figyelmébe:)

Előzmény: arnyekxxx (4689)
mamicska Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4691

a krumplinak nincs párja. El tudnék élni rajta:) Országomat egy tál lepirított krumplis tésztáért!!

Előzmény: püfffneki (4690)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4690

Minden cukorbeteggel is a legmélyebben együttérzek, ha még krumpliból sem ehet kedvére az szörnyú lehet.

Mondjuk nekem is azért a kedvencem mert azt termelek, és sok van és ócsó, de most az idei még finom is.

Bár a vonalaknak nem használ:))

arnyekxxx Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4689

http://lexikon.katolikus.hu/V/vezeklés.html

 

vezeklés (lat. paenitentia): 1. a lelki életben az elkövetett bűnök jóvátétele, amire az igazságosság és a szeretet indítja a megtérő és tökéletességre törekvő lelket. A ~sel a szenvedő Krisztushoz kapcsolódik az ember és ővele kéri Isten irgalmát önmaga és mások számára.

 

 

Előzmény: mamicska (4687)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4688

Az, hogy mi volt a múlt század közepén, ma már teljesen irreleváns. :)

 

 

Előzmény: mamicska (4687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!