Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.07 0 0 89
>akkor nekem barmi belefer az ezt koveto ket hetben

Habár ez nem nekem volt címezve, de többször utaltam rá, hogy én is szeretnék ott lenni. Ha a két hétből a második lenne (24-...), akkor az nekem is nagyon jo lenne, barmelyik nap.

Előzmény: pataporc (82)
outcyber Creative Commons License 2000.07.07 0 0 88
Saját példámból okulva mondom: nem feltétlenül igaz ez. Legutóbbi kerékpározásom végén a rekettyésben landoltam, azaz inkább az árok alján csinos kis hüvelyujjficammal, ami még mindig nem gyógyult meg 100%-ig. Akkor örültem volna, ha közelebb vagyok a városhoz, és nem kell annyit várnom a mentőre.
Előzmény: kivi (87)
kivi Creative Commons License 2000.07.07 0 0 87
Reméljük, hogy nem... Mégiscsak szebb dolog a hegyek között elmúlni, mint a Városligetben! :)))
Előzmény: outcyber (86)
outcyber Creative Commons License 2000.07.07 0 0 86
pataporc beszámolóját olvasva elképzelhető, hogy ő még a városban is elvérzik. :-)))
Előzmény: kivi (85)
kivi Creative Commons License 2000.07.07 0 0 85
Lehet. De elég kemény dolog a hegyekben kerékpározni, és aki másfajta hosszútávú terheléshez van szokva (gyaloglás) az igen könnyen elvérezhet kerékpáron. Na, majd meglátjuk! :)))
Előzmény: outcyber (84)
outcyber Creative Commons License 2000.07.06 0 0 84
SZVSZ csak edzeni akar. Meg tekerni, de nem a BEACon.
Előzmény: kivi (83)
kivi Creative Commons License 2000.07.06 0 0 83
pataporc,
én most elvesztettem a fonalat... Te is kerékpárral akarsz nekivágni?

Ez a vak emberes sztori mehetne a "cikis" topicba is! :)

Előzmény: pataporc (79)
pataporc Creative Commons License 2000.07.06 0 0 82
Oke, oke. Jon egy srac (mint mar irtam, brilians tajekozodasi keszseggel), o julius 15-tol van szabin. Ha addig nem esem biciklisbaleset aldozatava, akkor nekem barmi belefer az ezt koveto ket hetben (a fonokom a tenyerembol eszik). Tehat donts te!
Előzmény: Pucros Mackó (80)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.06 0 0 81
Gyere a kerékpáros topicba is, egy csomó okos ember van ott, és imádnak segíteni!

Ja, azért az igazi az úttest. :-) Végül is jármű a bringa, nem háromkerekű játékszer...

Előzmény: pataporc (79)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.07.06 0 0 80
McFelel, Mc hát, mondjuk ha lehet némi beleszólásom, lesz. Hoyg melyik héten. Julis második felében lesz valamikor egy hét, ami nekem különösképp ideális. De amúgy nem vagyok finnyás, ha hétköznap, van elég túlórám, amiből futja egy nap nemdolgozás. Csak nem aznap támad valami mulaszthatatlan - már!
Előzmény: pataporc (74)
pataporc Creative Commons License 2000.07.06 0 0 79
Van bakancs! (Most ranezek a labamra) Felmagas Merrell, velur, olyan gordulos alappal. Van bicikli! Az pedig furcsakek, es ugy suhan, mint az alom... Budapest eddigi vesztesegei: egy cserepes noveny, egy jardaszegely es (majdnem) egy vak. Iszonyatciki volt: tepek hatalmasra duzzadt arccal a Liget kornyeken, pasi elottem zizeg a jardan. Csorregek. Semmi. En (hamisitatlan eszakpesti akcentussal): menny ma arreb kocsog! Erre megfordul - vak. Osszetortem. Legalabb ot percog oldalogtam korulotte es a bocsanatert rimankodtam. Feloldozott.
Ugyhogy edzes indul!!! A bicikliseknek jelzem, hogy Kobanyan fon van. Erosen porral telitett, indulatos szeltipus. Vitorlazasra mondjuk jo...
Előzmény: kivi (78)
kivi Creative Commons License 2000.07.06 0 0 78
Mi!?!?!?!?!?!
Ezt komolyan mondod? 9 óra körüli a legjobb gyalogos idő?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (73)
outcyber Creative Commons License 2000.07.06 0 0 77
Beszkenneltem a BEAC hosszmetszetét, most már az is meg lett örökítve. Azért alaposabban végignézve Csóványos kicsit meghökkentett. Még a jobbik eset, hogy az elején van.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.06 0 0 76
A körül az lehet egy kicsit előtte? Mk.. 13., 14. vagy ilyesmi.
Előzmény: pataporc (74)
lecsoka Creative Commons License 2000.07.06 0 0 75
Bakancs kérdéshez hozzászólnék.

Nekem olasz van, Gore-Tex és nagyon jó. Egyáltalán nem ázik be, merem azt mondani, hogy sohasem. Félmagas és rövid kamáslival nekem tökéletes (,hogy ne essenek bele a kövek, meg a kosz).
Ellenben nagy melegben nem nyerő, mert a Kinizsit ezért kellett feladnom, szinte felázott benne a lábam.
Valami gördülő talpa van. Ez is jó, csak amíg megszoktam ritka furcsa helyeken nőttek izmos vízhólyagok.

Előzmény: Ermak (64)
pataporc Creative Commons License 2000.07.06 0 0 74
Hurra! Hurra! Julius 15 korul 30 kilometer a Pilis/Budai-hegysegben? Egy tevedhetetlen navigatorral? Megfelel?
Előzmény: Pucros Mackó (69)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.06 0 0 73
Hát a Kinizsin 9 óra valamennyi a pályarekord, ahhoz képest reális. :-)
Előzmény: kivi (72)
kivi Creative Commons License 2000.07.06 0 0 72
Bár nem nekem szólt a kérdés, de... Már többször említettem azt a tavalyi srácot, aki 13 óra körül jött be a Maxin. Nos én megkérdeztem őt, és azt mondta, hogy kb. 20 percet várt a kompra.
És elmondása szerint a Kevély-nyereg után kicsit el is tévedt Üröm felé.
Előzmény: Ermak (59)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.05 0 0 71
Nem zavartatok, csak egy 10 méteres szakaszon volt konfliktus, de azt kivártuk, amint a kerékpárosban már írtam. Még érdekes is volt, és annyira nem rohantunk, csak kirándulgattunk... :-)
Előzmény: kivi (70)
kivi Creative Commons License 2000.07.05 0 0 70
De igen, a Duna Maratonra vonatkozott. Nagyon élvezetes verseny volt, és még a kirándulókkal sem kerültünk konfliktusba. Remélem Titeket sem zavartunk.

Futás: a HHH-n levő utak is jók, de én Csillebércen szoktam terepfutni. Az 1997, 1998-as mountain bike világkupa pályáját nagyon szeretem. Kb. 11km-es körpálya 350m szinttel. Eleinte csak kerékpárral edzettem rajta, de mostanában futok is.
Az is előnyös benne, hogy a Gyermekvasút állomáson van csap, lehet inni két kör között! :)

Előzmény: pataporc (57)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.07.05 0 0 69
Hetkoznapi bejarasokban hatarozottan erintve erzem magam.

pataporc, lathatoan fobejarono lettel:-)))

Előzmény: pataporc (17)
Ermak Creative Commons License 2000.07.05 0 0 68
Szuper, bizony.
Többek között máshol még sosem kellett 12 liter vizet magammal vinnem.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (66)
Ermak Creative Commons License 2000.07.05 0 0 67
>További edzési lehetőségről érdeklődnék. Nincs valami lépcsősor például a Gellérthegyre? Sajnos Pesten nem vagyok túl ismerős

Hát az látszik, Pest ugyanis elég lapos... :-)))) (Bocs, magas labda volt.)

Szóval:

Függ attól, hogy mit tudsz tömegközlekedéssel jól megközelíteni. Moszkva tér kiindulóponttal sok lehetőség van (Budai-hg. térkép rulez), talán a legjobb:

56-os villamossal Hűvösvölgy - Hárs-hegy - Szépjuhászné (22-es busz) - János-hegy

innen több lehetőség van:

Normafa, 21-es busz
Makkosmária-Budakeszi, 22-es busz
Normafa-lejtő (sípálya) alja, 28-as busz

vagy ugyanez visszafelé.

Ha a Gellérthegy közelebb van, az is jó, bár csak kb. 130 m szint, tele van utakkal.

Én azt hallottam, hogy a lépcsőzés korszerűtlen, mert egészségtelen, de ezt hallottam a hegyre futásról is, aztán lecsoka megvigasztalt a K100 topicban, hogy azért nem halálos.

Dél-budai útvonalakról kérdezd talán Gödényt.

Előzmény: outcyber (65)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.05 0 0 66
Huú, te is lemásztál a Grand Canyonba? Szuper, ugye?
Előzmény: Ermak (64)
outcyber Creative Commons License 2000.07.05 0 0 65
További edzési lehetőségről érdeklődnék.
Nincs valami lépcsősor például a Gellérthegyre? Sajnos Pesten nem vagyok túl ismerős, úgyhogy lehet, hogy hülye a kérdés.
Másik lehetőség egy tatabányai turul-látogatás. Párszor fel meg le. :-)
Izgalmasabb, mint a lépcsőház.
Ermak Creative Commons License 2000.07.05 0 0 64
Csak ha éppen az a divat. :-)))

Magasszárút (mondjuk, surranó-magasságút) én nem vennék, egy a 'félmagas' szárú könnyű bakancs szerintem ideális, futni is lehet benne, kamásnival kiegészítve nagy sár sem gond. Az ide vonatkozó ódákat a bakancsomról már elzengtem a K100-topicban. Ezeknek a vízhatlansága változó (velúr+műszálas szövet kombináció): az én márkás Raichle bakancsom nem túl vízálló, a harmattól is átázik, egy ismerősöm ugyanilyen stílusú noname olasz bakancsa vízálló. Elvileg a Gore-Tex (Sympatex, stb) tuti, saját tapasztalatom nincs. Hajlékony, vékonyabb talpút keressél.

Ez itt nem a reklám helye, hanem a 'félmagas' definíciója: olyasmi, mint a
http://www.tengerszem.hu/shoes.html

oldalon a kis képek közül a legalsó.

(A fentiek teljesítménytúrára értendők, magashegyi, hátizsákcipelős túrákra a merevebb, nehezebb cipőket ajánlják - ehhez képest én a fenti jószággal jártam Kis-Fátra gerinctúrán, meg a Grand Canyonban is, és tökéletes volt.)

Előzmény: pataporc (63)
pataporc Creative Commons License 2000.07.05 0 0 63
Ennyit a zenerol... szerintetek magasszaru bakancsot vegyek?? Vagy ne?? Ketsegbeejto problema!
Ermak Creative Commons License 2000.07.05 0 0 62
OFF

Az Egy lány kéne nékem végén, már nem a szám részeként, csak úgy megjegyzésként, halkan.

Lásd még: http://pgabor.com/m/l/biz.php

A mi nyelvi szubkultúránkba beivódott abban az értelemben, amire nagyon ráéreztél, mint a az A.E.B. a lemez egy későbbi számára, saját bevallása szerint. (Szóval nem kifejezetten sértő azért, SK!)

(Hej, haj, legutóbb 95-ben volt nagy éneklés, a 10., jubileumi vízitúrán, ahol a depresszió olyan mélységeibe is lemerültünk, mint a Szerelmem, Várna.)

UFF

Előzmény: pataporc (61)
pataporc Creative Commons License 2000.07.05 0 0 61
En rettenetes A. E. Bizottsag-rajongo voltam gimiben (mi a Tiszan ordibaltuk - szerintem az osszes hal depressziod rohamot kapott a kenuk pedig banatukban elsullyedtek), de nem emlekszem az ergyara. Hol szerepel? (Muvelodestorteneti kerdes)
Előzmény: Ermak (59)
outcyber Creative Commons License 2000.07.05 0 0 60
Nemnem. A 60-as törlődik. Buli + másnap 50.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!