Keresés

Részletes keresés

peler Creative Commons License 2017.11.01 0 0 9636

Megosztod velünk, hogy melyik cégre gondoltál, ahol csak papírszámla készül?

Előzmény: Lex Icon (9634)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.01 0 0 9635

Tény, hogy nem a sarki fűszeresnél...

Előzmény: Lex Icon (9634)
Lex Icon Creative Commons License 2017.11.01 0 0 9634

Attól függ, hol vásároltál.

Előzmény: Törölt nick (9633)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 0 1 9633

"Semmilyen adatbázisba nem kerülsz bele. Egy kézi számla készül róla és ennyi, ha meghaladod az összeghatárt, akkor még egy pénzmosás... nyilatkozat is lesz."

--------------

 

Francokat!

Legutóbbi vásárlásomnál kértem, hogy a sorszámot most írják rá a számlámra, mert előtte nem tették.

Ügyintéző hitetlenkedett, és nevem alapján kikereste a gépből a korábbi, évekkel ezelőtti vásárlásaimat, pedig még a címem is megváltozott közben. Ki is nyomtatta, és lám tényleg rajta volt azokon is a sorszám, csak figyelmetlen voltam.

Előzmény: Lex Icon (9631)
peler Creative Commons License 2017.10.31 0 1 9632

Ami a semmilyen adatbázisba bekerülést illet, megnéztem próbaképpen egy ÁSZF-t, és ott ez van: "A Szolgáltató ezúton tájékoztatja Megrendelőt, hogy adataikat a megrendelés teljesítése és a megrendelés feltételeinek későbbi bizonyítása érdekében tárolja."  Ez persze lehet papír tárolás is,de manapság nem feltétlenül az. Szóval az adatbázisba kerülésre van esély.

 

Az viszont igaz, hogy helyi vásárláskor lehet készpénzben is fizetni, ami eggyel kevesebb adatmegosztást jelent, mert akkor nem kell utalás.

Előzmény: Lex Icon (9631)
Lex Icon Creative Commons License 2017.10.31 -1 0 9631

Semmilyen adatbázisba nem kerülsz bele. Egy kézi számla készül róla és ennyi, ha meghaladod az összeghatárt, akkor még egy pénzmosás... nyilatkozat is lesz.

Egyébként meg ne a saját címedre vedd meg.

No meg nem a vitrinben szokás tárolni, de a lakásodban sem muszáj.

 

Ha viszont egy külföldi cégtől rendelsz, akkor annak vastag nyoma lesz a bankszámládon, ráadásul a külföldi utalásokat jobban figyelhetik.

Előzmény: peler (9630)
peler Creative Commons License 2017.10.31 0 0 9630

Rosszul gondolom, hogy biztonságosabb, ha a lakhelytől távoli eladótól veszek, abból a szempontból, hogy akkor valami másik országbeli cég adatbázisába kerülnek be az adataim, amiket meg kell adni, és akkor kisebb esélye, hogy ezek akár véletlenül valami hack folytán kikerülnek, és helyi alvilági elemek is tudomást szereznek róla, hogy aranyat vettem?

 

Persze a távoli eladónak meg az a hátránya, hogy nem lehet kézbevenni előtte, de ha ez egy régi nagynevű cég, akkor talán nem rezet fog küldeni.

Előzmény: Lex Icon (9628)
W_B Creative Commons License 2017.10.31 0 0 9629

Mindenesetre írtam nekik.

Előzmény: Lex Icon (9627)
Lex Icon Creative Commons License 2017.10.31 0 0 9628

A svájci(német) arany miért nem jó? Pesten és a nagyobb városokban meg tudod venni és a kezedbe kapod.

Előzmény: peler (9625)
Lex Icon Creative Commons License 2017.10.31 0 0 9627

De, megnéztem, de azt már nem kerestem tovább, hogy milyen járulékos költségeket számítanak fel, ami csak az apró betűs részben szokott ilyenkor előfordulni.

 

Az arany esetében, ha valami túl szép, hogy igaz legyen, az általában nem is igaz. ;)

Ha csak nem loptak több tonna aranyat, akkor a piaci ár alatt nem adhatják.

Előzmény: W_B (9626)
W_B Creative Commons License 2017.10.31 0 0 9626

"Befektetési aranynál nincs olyan, hogy 10% kedvezmény, mivel az árfolyam fölött pár %-kal adnak és alatta pár %-kal vesznek."

 

Tudom. Ezért kérdeztem.

 

"Ha tudnak 10% kedvezményt adni, az azt jelenti, hogy legalább ennyivel drágábban adták eredetileg."

 

Nem nézted meg az áraikat.

Abszolút korrektek (az árak).

Előzmény: Lex Icon (9624)
peler Creative Commons License 2017.10.31 0 0 9625

Külföldről milyen cégektől lehet rendelni? Tudtok mondani megbízható cégeket, akik jó áron adják az árut, és a szállítás sem túl drága?

 

 

Lex Icon Creative Commons License 2017.10.31 0 0 9624

Befektetési aranynál nincs olyan, hogy 10% kedvezmény, mivel az árfolyam fölött pár %-kal adnak és alatta pár %-kal vesznek. Ha tudnak 10% kedvezményt adni, az azt jelenti, hogy legalább ennyivel drágábban adták eredetileg.

Ügyeskedő, bepróbálkozók mindig vannak, csodák viszont nincsenek.

Előzmény: W_B (9623)
W_B Creative Commons License 2017.10.30 0 0 9623

https://goldscheideanstalt-kauf.de/

300 € Neukundenrabatt auf einem Bestellwert ab 3000 €

 

Az új vásárlóknak 300 EUR kedvezmény a (min) 3000 EUR-os rendelésből, az 10%.. nagyon jól hangzik.

Rendelt már tőlük valaki?

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.27 0 0 9622
advocatusdiaboli Creative Commons License 2017.10.15 0 2 9621

Az ilyen hírek folyamatosak. Nem került elő semmi - korábban is foglalkoztak velük állandóan. A pénzügyi válság alatt napi szinten, nálunk is - aztán tessék, a történelmünk jelenleg legalacsonyabb kamatokkal és inflációval járó időszaka lett belőle...

A hiperinfláció jelenleg nagyon nem téma, persze tudjuk, te folyamatosan vizionálod a teljes, totális válságot, az EU/euró teljes bukását.. ;-)))

Előzmény: Törölt nick (9620)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.15 0 0 9620

Sok következtetést ebből nem lehet levonni..

 

Annak lehet legfeljebb jelzés értéke, hogy miért kerülnek elő mostanában ezek a hírek. Feltételezem, hogy nem jókedvükben  döntenek egyszerre több helyen hasonló témák feldolgozásáról.

 

békeidőben hiperinfláció még nem volt.

 

Fizetőeszközcsere attól még lehetett (akár olyan országban is, amiről kevesebbet tudok - mondjuk Kína: hányszor lecserélték az utóbbi 100 évben a fizetőeszközüket. Nem véletlen, hogy ők is dollárban szerettek megtakarítani).

És meddig tart a békeidő? 1500 páncélos megy Németországban a Baltikum felé (most is). 1100 km-t tesznek meg várhatóan, ami értelmetlenség: leamortizálódnak a futóművek, lánctalpak. Mégis ezt nyilatkozta egy ottani amerikai képviselet.

Előzmény: advocatusdiaboli (9617)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.15 0 0 9619

Csak érdekességnek raktam be.

Előzmény: advocatusdiaboli (9617)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.15 0 0 9618

Igen, a részvény az tulajdon, mint az ingatlan.

Bár háború esetén sok cég tönkremegy, meg sokakat államosítanak vagy lebombáznak.

Előzmény: belert (9616)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2017.10.15 -1 0 9617

Sok következtetést ebből nem lehet levonni.. Az öt példából négy háborús összeomlás/vereség utáni szükségszerű pénzügyi államcsőd - egy meg tulajdonképpen ugyanaz pepitában, teljesen zsákutcába futott, elrontott totális diktatúra.

Normális országban békeidőben hiperinfláció még nem volt.

Előzmény: Törölt nick (9615)
belert Creative Commons License 2017.10.15 0 0 9616

Ez mind készpénzről szól. Mi volt akkor, ha valaki mondjuk amerikai részvényekben tartotta a pénzét ebben az időben? Erről sosem hallunk. 

 

Azok nyugodtan nézték, hogy amíg mások pánikoltak, addig nekik nőtt a megtakarításuk értéke, és amikor rendeződött a helyzet, akkor jó áron visszaváltották? Persze itt nem a háborús időkre gondolok, hanem amikor békeidőben történik ilyen. Pl. a németeknél 1922-ben.

Előzmény: Törölt nick (9615)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 9615
W_B Creative Commons License 2017.10.13 0 0 9614

Sziasztok!

 

Öntött 50grammos tömböt látott itthon valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 -1 1 9613

"De ha fel is merült, azért csak ellent tudtál állni"

--------------

 

1999 végén egy -akkor még csak haverom- barátom bízott rám 72 millió forintot, mert elutazott.

Teljes meghatalmazást íratott velem alá a számlája felett, hogy amíg a Kanári szigeteken van, tudjak a számláján adni-venni, ha telefonál nekem az árfolyamok alakulástól függően.

 

Jól lebasztam utólag, hogy lehet ilyen hülye, hogy ennyire megbízik bennem.

Nem loptam el azt sem. De neki is pont olyan nagy volt az arca amikor lebasztam, mint itt egyeseknek, hogy úgyis visszaperelné... LOL

 

Azóta is barátunk vagyunk, kisegítettük már egymást ebből-abból akár pénzel, akár aláírással.

Mellesleg szereztem neki végre egy nőt, akitől van egy gyönyörű kislánya. Magától képtelen volt ismerkedni. Pénzhez nagyon ért, de a nők... LOL

Előzmény: advocatusdiaboli (9611)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 -1 1 9612

"Akkor szégyelld magad, ha felmerült.. ;-)))"

---------------

 

Mindennek, és mindenkinek meg van a maga ára.

Aki ezt nem érti/ismeri el, az álszent.

 

Pld. Valakinek a gyerekének az életmentő kezeléshez kéne 10M Ft, és szembe jön vele 10 M Ft, mondjuk ilyen módon, ahogy velem történt tegnapelőtt. Ki az, aki nem lépi meg? Csak egy bolond lehet. Szerintem.

Előzmény: advocatusdiaboli (9611)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2017.09.27 0 0 9611

Akkor szégyelld magad, ha felmerült.. ;-)))

De ha fel is merült, azért csak ellent tudtál állni, pedig teljesen evidens, hogy ha a lepecsételt számlával kiengednek a kiléptető rendszerükön - akkor onnantól süthetik. 

Előzmény: Törölt nick (9609)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 9610

"az ügy a maga módján tanulságos (elvi síkon mindenképpen)"

-------------------

 

Igen, ebből mindenki tanulhat, és ez a lényeg.

Correct Gold is tanulhat belőle, hogy ne olyat tegyenek a pénztárba 8 899 eurót átvenni, akinek nem az a dolga.

Oké, munkaerőhiány van, megértem...

 

 

Egyébként a hölgynek mondtam - még a HIBA előtt, amikor elnézést kért, hogy a tegnap belépett kolléga nem állt a helyzet magaslatán- , hogy én is munkát keresek...

 

Szóval jól elbeszélgettünk, és kérte, hogy küldjek önéletrajzot.

Ezek után nem lett volna pofám átvágni 1 évi fizujával...

Előzmény: advocatusdiaboli (9608)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 9609

"nyilván benned sem merült fel, hogy lelépj a pénzzel"

----------------

 

De.

Bennem folyamatosan minden eshetőség felmerül, csak többször mérlegelek jó irányba, mint amibe belebukok. Lásd forex.

Előzmény: advocatusdiaboli (9607)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2017.09.27 -1 0 9608

Nem buzdított semmire, az ügy a maga módján tanulságos (elvi síkon mindenképpen), és nem lenne baj, ha nem zsigeri ellenszenvből, "gondolkodás nélkül lőve" viszonyulnál azok posztjaihoz, akiket amúgy utálsz... Attól még lehet igazuk is akár...

Előzmény: Lex Icon (9604)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2017.09.27 0 1 9607

Ennyire nem kellene ezt túlragozni, nyilván benned sem merült fel, hogy lelépj a pénzzel - az elvi síkú vita ugyebár arról szólt, hogy ha egy ilyen jellegű tranzakciónál a pénztáros a kezedbe nyom egy kifizetettnek-ellenőrzöttnek lepecsételt számlát (és mindezek tetejébe még kiléptető-rendszer is van, ami fizetés nélkül elvileg nem engedd ki) - akkor megsüthetik, ha elszámolták a pénzt. Akkor így jártak.

Elvi síkon ez természetesen a te számodra jogalap nélküli gyarapodás lenne - a gyakorlatban viszont fizikálisan bizonyíthatatlan, hogy ez valóban megtörtént - és ennyi. Ahogy te is írtad, itt még a kamera felvétele sem lesz mérvadó, és az a felvetés, hogy téged ezek után rögtön letartóztatnának - még viccnek is abszurd.

Előzmény: Törölt nick (9603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!