Keresés

Részletes keresés

robbie.taylor Creative Commons License 2013.08.29 0 0 4819

Sajnálom a szegényeket. A heti együttérzés "letudva" részemről.

Mantis Screamer Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4818

Másik topikban arról keseregtek hogy senkinek se kell egy tisztes kétkezi munkás aki csak kapálni tud, meg hogy milyen jó volt a szocializmusban mert bement a melós a tejüzembe karbantartani (azaz általában semmit nem csinálni) mégis volt kőbányai világos meg parizer. Közben meg aki jól járt az egykulcsossal már veszi a harmadik házát Beverly Hillsen.

 

Ez a hozzáállás nem talál megértő fülekre.

Előzmény: marsjáró (4813)
gitana19 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4817

Igazad van, nekem - és szerintem a többieknek is - a "szegények" ellen van kifogásuk. Az olyan "szegények" ellen, akik, ha a felszínt megkapargatjuk, kiderül, hogy nem is olyan szegények, mint az idézőjel nélküliek. Mesélek egy példát. Egyszer volt, hol nem volt, apámék cégénél dolgozott egy kétkezi munkás. A felesége rokkant volt, intézetben. 1 gyerekük volt, a gyerek nagyszülei masszív alkoholisták (az egymást késsel kergetős fajta). Szegény gyerek, gondolták apám főnökei, és betelepítették egy 3szobás szolgálati lakásba az apát és lányát. Amely szolgálati lakásban előtte egyetemi professzorok laktak, ny-európaiak. A cég fizette a villany- és fűtésszámlájukat, internethozzáférést biztosított a lánynak. Úgy lelakták a lakást, hogy a telep kutyája nem volt hajlandó bemenni abba a bűzbe. Apuka félrészegen felrakta az ennivalót főzni, majd a kannásbortól totál részegen elaludt, a konyha meg kigyulladt. 600 000 HUF kár a cégnek. A gyereknek (meg az apának is) havonta lett új telefonja (13 év alatt 4 telefont nyűttem el, abból 2t használtan kaptam), a gyermekjóléti szolgálattól kaptak szgépet (azóta a gyerek még annyit se tanult, mint addig, a Cukorhegy oldalán lógott egész nap). Téli cipőt apám főnökasszonya vett neki, mert a saját pénzüket elköltötték telefonra, kannás borra, cigire. Apám tanult vele. Tesómmal elvittük moziba, színházba. Ha küldtem nekik sütit, koszosan küldték vissza a dobozt. Ők voltak a "szegények", mert nem volt ruhája, cipője a gyereknek. De közben több pénzből gazdálkodtak havonta, mint mi.

Előzmény: marsjáró (4813)
robbie.taylor Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4816

Nem születtem gazdagnak(szerintem most sem vagyok az), de tettem a saját sorsom javításáért.

Előzmény: marsjáró (4813)
újmóni Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4815

Olyan elszegényedés van, hogy már paff sem terem...? :-)))

 

 

mindennapi kenyércipó Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4814

Ne add fel, marsi.

Én tudom - és túléltem. Sőt. Remek túlélési technikákat tanultam (pölö a háború után), és még jómódomban is jól jönnek.

Sose add fel. Sokszor a legnagyobb élet-tragédiák következtében fordul kedvezőre az ember sorsa, pedig sose hitte volna.

Előzmény: marsjáró (4813)
marsjáró Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4813

Nem sok mindent tudsz a szegénységről, hogy milyen érzés is az . Sok minrenben igazad van, de ettől még nem érted . Még szerencsés vagy, fordulhat az életed, ne tapasztald meg, milyen az, amikor az apró pénzedet nézegeted, hogy mit vegyél belőle, számláid nincsenek feladva .

 

Előzmény: robbie.taylor (4805)
újmóni Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4812

:-D

 

 

Előzmény: mindennapi kenyércipó (4811)
mindennapi kenyércipó Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4811

Á, ez inkább csak rhémes... :)

Előzmény: arnyekxxx (4810)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4810

a Vatikán felvett végre egy PR szakembert.

Előzmény: Törölt nick (4809)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4809

http://index.hu/kulfold/2013/08/22/ferenc_papa_vagyok_tegezodjunk/

Egy tizenkilenc éves fiút felhívott a katolikus egyház feje, mert a fiú korábban levelet írt neki. A mérnökhallgató elmondta, hogy „nevettek és viccelődtek” a nyolcperces beszélgetés alatt. A pápa felajánlotta a fiúnak, hogy tegeződjenek, mert „Jézus és a tanítványai is tegezték egymást”.

„Megáldott, és én úgy éreztem, nagy erő támadt bennem” – fogalmazott a fiú. Elődjétől, XVI. Benedek pápától eltérően Ferenc szívesen ragad telefont: alkalomadtán felhívja barátait, de arra is volt példa, hogy újságírókat tárcsázott, hogy beteg hozzátartozóik iránt érdeklődjön. Miután pápává választották, személyesen hívta fel azt a Buenos Aires-i újságosstandot, ahol előfizetéseit intézte, hogy jelezze, egy ideig nem lesz az argentin fővárosban, így nem kéri a lapokat.

------------------------

A pápa szimpatikus.Remélem a SZOCIÁLIS ÉRZÉKENYSÉGE a klérus egészére is áthat és hatékonyabban dolgoznak a szegénység felszámolása ügyében !

Regin__a Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4808

Féreértetted a "magyarázatomat"/indoklásomat

Előzmény: püfffneki (4774)
újmóni Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4807

:-DDD

 

 

Előzmény: John Doe(520i) (4804)
újmóni Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4806

Nagyon helyes! :-)

 

 

Előzmény: robbie.taylor (4805)
robbie.taylor Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4805

Jelen!! Egész délelőtt együttéreztem a szegényekkel,bele is fáradtam. Most iszom egy sört, aztán kimegyek fürdeni a medencébe.

Előzmény: újmóni (4803)
John Doe(520i) Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4804

Egyik szegény sem ér rá most szolidarítani.

Valamikor a gumibelsőt is ki kell kukázni.

Előzmény: újmóni (4803)
újmóni Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4803

Hol van a csütörtöki ügyeletesünk? :-)

 

 

arnyekxxx Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4802

de legalább nem offolja tele a topikját :)

Előzmény: újmóni (4800)
újmóni Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4801

Elismerésem a gyógypedagógiai oktatásért - nekem nem lett volna hozzá türelmem. :))

 

 

Előzmény: Mantis Screamer (4799)
újmóni Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4800

Uramisten, még mindig képes ezen az IRL-en rugózni, egy fél napja egyfolytában? :-))))

 

 

Előzmény: arnyekxxx (4798)
Mantis Screamer Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4799

Na jó, bár nem érdemled meg, de akkor komolyan és higgadtan:

 

1. A tévedésed az IRL-lel egy dolog. Én csak azt a szót használom amelyiket tuti ismerem. Ha bizonytalan vagyok átkattintok a guglira és meggyőződöm róla hogy tényleg azt jelenti. Olyan ez amikor angolul írok levelet. Számomra idegen szót sosem veszek elő a szótárból, de amit ismerek azt is sűrűn leellenőrzöm. Ha ezt te is megteszed az infóiddal mikor hsz-t pötyögsz be erre a szemétdombra nem te leszel a főbohóc.

 

2. Hogy elbasztad a nikkváltást az egy dolog. Nekem is van, hogy az egyik nikkem innen van tiltva a másik meg onnan, a harmadik meg sehonnan, de egy topikba egy néven írok ha lehet. Azt van hogy elbaszom. Nem ez a baj nálad se, rövidet röhögtünk volna azt továbblépünk. Te viszon elkezdted kimagyarázni amitől még én is röhögőgörcsöt kaptam.

 

Az vigasztaljon, hogy ebben a viselkedésben nem vagy egyedül:a ballibák többségét pont így tudom porig égetni: mikor egy baromságuk lelepleződik akkor is ragaszkodnak hozzá, ezzel folyamatosan adva a magaslabdákat.

 

3. Nekem is volt 28 ezer hsz-s nikkem, amit én töröltettem. Na és.

 

4. Ha érteni akarod a moderációt fordulj hozzájuk, itt hiába panaszkodsz rájuk, mi már megszoktuk őket.

Előzmény: püfffneki (4788)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4798

Komolyan mondom, ha nem nőtt volna a szívemhez ez a nick, leírnám a véleményemet a szellemi képességeidről. Egyébként meg ha neked nem elég móni pár hsz-al lentebb betett linkje a forum moderátori állásfoglalásairól meg az a párezer link amit a google szolgáltat, akkor használd bátran tovább az offolás szinonímájaként, legfeljebb a továbbiakban is sokat röhögnek rajtad, engem ez pont annyira érdekel mint egy pár dingókutyavese.

 

 

 

 

Előzmény: püfffneki (4795)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4797

DE ettül még okos vagy. Nyihihi.

Előzmény: mindennapi kenyércipó (4796)
mindennapi kenyércipó Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4796

Kérlek, segíccs. De tényleg.

Te érted, amit idekapar? Mert én istenuccse, nem... :S

Előzmény: arnyekxxx (4794)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4795

Azt csak hiszed, hogy a villanykapcsolás után a fény nem tölt el boldogsággal.

Az hogy guglit ajánlod az nem igazolás.

Olyan helyzetet mutass ahol más használta a szerinted helyes értelemben.

Pl ebben a topikban nekem Móni már írta ezt a 3 betűt azt kikereshetnéd a nagy eszeddel, meg tudásoddal.

 

A döntést meg a lehetőségek között azért hagyom rátok, mert úgyse foglalkoznál vel.

 

Most se írtad oda, hogy tényleg benne van a hszben a magyarázat a sok nikkre, kár hogy nem figyeltem:))

Előzmény: arnyekxxx (4794)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4794

Döntsd el te. Miért kellene nekem bármit is önként közölnöm.

 

szerintem már sokan eldöntöttük, neked semmit nem kell közölnöd, de te hiányoltad, hogy miért nem kérdezünk.

 

Ha nem tölt el boldogsággal akkor miért írtad le már soxor?

 

A villanykapcsolót is naponta sokszor megnyomom, mégse tölt el boldogsággal.

 

Nem hiszem el hogy azt jelenti amit ti írtok, ameddig nem igazolod.

 

 

http://bit.ly/sWw7su

Előzmény: püfffneki (4793)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4793

Döntsd el te. Miért kellene nekem bármit is önként közölnöm.

 

Az hogy miért van több nikkem soxor beírtam már, jellemző hogy teljesen figyelmen kívül hagyjátok olvasásákor, most is benne van a hszban.

Ha nem tölt el boldogsággal akkor miért írtad le már soxor?

 

Nem hiszem el hogy azt jelenti amit ti írtok, ameddig nem igazolod.

 

 

Előzmény: arnyekxxx (4792)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4792

döntsd már el, hogy nem te irogatsz több nicken, vagy miért baj az, hogy több nicken írogatsz aminek megvan az oka csak nem mondod el (ezek mint a te korábbi állításaid)

 

Ha felvetne kérdéseket akkor kérdeznél,

 

már kérdeztük, miért jó neked több nicken írni?

 

Azt hittem az IRL az releváns szóra utal. Tévedtem. Micsoda dicsóség nektek.

 

Ha egy alapkifejezést rendszeresen használsz anélkül, hogy tudnád mit jelen, az nem nekünk dicsőség, hanem neked ciki.

 

És ez miért tölt el akkora boldogsággal?

 

Miért töltene el? Most kivetitettél valamit a saját tudatodból?

 

 

Előzmény: püfffneki (4788)
püfffneki Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4791

De példát nem tudnál rá, merem fogadni.

Előzmény: mindennapi kenyércipó (4790)
mindennapi kenyércipó Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4790

de legalább rosszindulat sincs bennem

 

Nyihihi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!