köszönöm Ibolya nekem is van semicillin mindig itthon hisz 11 cicát nem tuok mindig orvos vinni,ez a cicuskám most van túl antibiotikum kúrán ,sajnos az orrfolyás és a köhögés mindig vissza tér hisz a tüdő funkció beszükült minden jót a cicádnak!!!!!!
nem telik tesztre igy még mindig ott tarok aids e a cicám?az orvosok rögtön arra gondolnak mert nem gyóygult meg a tüdőgyulladásból ,idült bronhitisze lett ennek lassan már 2 éve .....ha fiv állna a hátérben ennyi idő allatt már jelei kellene hogy legyen ugye?de "csak" köhög orra folyik ez is szörnyű és gyógyithatatlan betegség mégse szeretném hogy virus is legyen mögötte fiv-nél felv-nél ennyi idő után már jellenének meg más tünetek????,várom a véleményeteket köszi üdv Éva
A VETRI DMG leukózisnál nagyon jó, mert immunerősítő, AIDS esetében is hasznos, csak a FIP-nél nem szabad adni, mert arra viszont nem jó, hanem kárt okoz.
A fekélyes, sebes szájra nagyon jó még az EZÜST KOLLOID, bekenni vele a cica száját, és szájon át adni is, ezekre a sebekre, amit írtok, nagyon jó.
Ha szteroidot kap a cica, akkor nem szabad mellé a homeopátia!!! Csak külön-külön.
Vérvizsgálat minden esetben kell, anélkül csak tippelni tud az orvos, mert hasonlóak a tünetek a két betegségnél.
A fertőzött cica fertőzi a többieket is, nyállal, vérrel, karmolással, tehát nagyon fontos lenne elkülöníteni, ha van több cicátok is, aki nem beteg még.
Én tavaly veszítettem el drága cicámat leukózisban, egy hónap alatt elvitte, de még mindig nem vagyok túl rajta. Nagyon sokat olvastam a témában, kértem tanácsot, szakvéleményt minden honnan, de olyan agresszív volt a betegség, hogy alul maradtunk a küzdelemben. Mai napig nem tudtam feldolgozni.
Azt írtad,hogy nagyon csúnya volt a szája. Szóval én arra értettem az altatást, hogy ha olyan csúnya volt a szája, ahogyan írtad, én biztos, hogy az altatás mellett döntöttem volna. Egyébként az altatással kapcsolatban én is úgy vagyok, mint te. Több, mentett cicám van ill. volt, és amelyiket - súlyos betegség miatt - el kellett altatni, én nem voltam jelen. A férjemre bíztam. Azt mondta a férjem, most már legközelebb én következek, nem bírja ő sem ezt a fájdalmat. Én biztos összeesnék a látványtól. Még négy cicám van, ebből az egyik aids-es, de biztos, hogy a többiben is lappang. Ha már elmegy mind, mert sajnos, örökké nem élnek, azt mondtam, hogy soha többé cica.
Hagytad a cicáidat szenvedni a végsőkig? Miért nem altattattad el? Ha nem tudtam volna segíteni a Prednisolonnal, tuti, hogy nem hagytam volna szenvedni, elaltattattam volna. Már amikor piros volt az ínye, rögtön kezdtem gyógyszerezni.
Remélem, a meglévő cicádon tudsz segíteni az én módszeremmel.
Egyik cicámat tavaly kellett elaltattatni, aids-e volt. Három évig tudtam életben tartani!!!!! Három évig nagyon boldog cica volt! Az egyik orvos javasolta, hogy adjak neki Prednisolon (szteroid) tablettát. Eleinte negyed szemmel kezdtük, a végén már két szemet kapott. Csirkemellet darálva tudott enni, mindig vettem egy kilót neki, kis csomagocskákban lefagyasztottam.
De tavalyra már nagyon lerobbant.
Sajnos, fél éve tapasztaltam, hogy a másik cicám nem tud enni. Elkapta ő is. Most őt gyógyszerezem, neki még elég egy fél tabletta naponta, amit 10 csepp Béres cseppben oldok fel és fecskendővel a szájába nyomom.
Így még a szárazat is el tudja ropogtatni!! A Béres csepp is nagyon hasznos, előző cicámnak nem adtam, nem jutott eszembe.
kedves Ibolya! és ezeken kivül is még szörnyű betegségek vannak egy vesebeteg cica is szörnyű kinokat él át.én i szenvedtem már annyit a szeretet cicáim miatt és szenvedek ,de olyan nagy boldogságot okoz egy cica nagyon szoritok Ördögnek nagyon!!!!!
Szia Ibolya! Nagyon sajnálom a cicáidat, együttérzek Veled. Én is attól rettegek, hogy mi lesz ha Nick cicámtól megkapja a másik 3 gyönyörű cicám. Amiket leírtál, azt borzssztó lehetett átélni, én nem tudom hogyan fogom átvészelni. A szívem szakad meg értük így is, pedig csak az elején vagyunk. Nick napi 1/4 szteroidot kap, nem lázas, eszik, de már 2 hónapja csak pathét veszek neki, és azt is villával összenyomom. Abból 3-mat szokott jóizűen megenni 1 nap. Most rendeltem Neki Vetri -i mmunerősítő vitamint. Szerinted azt adhatom a szeroid mellé vagy kérdezzem az állatorvost??? Neki is barnás-véres volt a nyála, most egy kicsit jobb, de a szája ugyanúgy piros belül, az sajnos nem múlik. Az állatorvos (heti szinten járunk) azt mondta ez leukózis. :((( Légyszi írj ha lesz időd! Ez a privátom: zsuzsi.berinkei@freemail.hu
Tisztelt Fórumozók! Ibolya vagyok.Már a harmadik cicám FIV-es immunhiányos betegsége van.Elkapták egymástól.Ez egy rettenetesen aljas betegség.A cica szemfogának az inye bepirosodik begyullad,majd megjelenik a tályog a szájban,majd a seb, majd a daganat, barnás véres nyál folyik a szájából,enni nem tud, lesoványodik, lázas lesz, sokat iszik a szőrét nem takaritja,csak fekszik és a végén nyalja a homokot, és a sok szenvedés után az lesz a vége, hogy a cica átmegy a szivárvány alatt. MIÉRT nem találnak már fel a FIV-re gyógyszert!!!!!!!!Nagyon okosok hol vagytok?????? !!!!!!!!!!!
Az alábbi gyógyszereket kapta a cicám, mert egy még él:
Szisztok, hol tudom beszerezni a legegyszerűbben a VETERA DDW-25-ÖT. Drága Nick cicám 4 és fél éves, macskaleukózist diagnosztizáltak nála :((( Szteroidot kap, már lassan egy hónapja, eszik pépeset, de a szája belül továbbra is csúnya, piros :((( Mit tehetnék még érte? A Vetrit már megrendeltem, az meglesz jövő héten.
Volt egy kis kóbor cica, akit én védelmeztem, én etettem, olyan egészséges volt, mint a makk. 8-9 hónapos korában jelent meg egy eleven seb a lábán és nem tudott meggyógyulni, pedig még fertőtlenítettem, hidrogéneztem is neki. Ez még a párzási időszak előtt volt. Elmentük kirándulni egy hétvégére, és miután hazajöttünk semmi baja nem volt. Aztán június utolsó hetében hatalmasat fogyott: 3 kg-ról 1 kg-ra; nem volt étvágya, akármilyen drága és vitamin teli kaját vettem neki, nem akarta megenni. max. csak megkóstolta, de az is ritkán, a kedvenc kajáját sem ette a szarvasmarha ill. csirke húst; a szeme nagyon csipás volt, mikor kitöröltem neki, akkor automatikusan visszaképződött a csipa, a látó tere a felére csökkent. Aztán július 5.-én arra mentünk a családommal és azt mondtam, hogy addig ameddig nem találom meg vagy nem látom, hogy javult az állapota, addig nem megyek sehova. Csak vártam, vártam és vártam. És az egyik testvérem szólt, hogy hahó, hahó! itt van a cica, Préri (így becéztük)! Az autó alá mindenféle kaja, ital: tej, víz be volt neki rakva. A hallása és figyelme egyenlő volt a 0-val. És megjelent egy másik 7-8 kg-s Püfi nevű kabdúr, akit persze ismertünk és szerettünk. Azt hittük enni jött, mert már máskor is volt olyan, a "feleségének" a kölykével is ott volt végig. Aztán bement az autó alá és megverte az ártatlan, gyámoltalan kis kandúrunkat. Préri kijött a kocsi alól. Felemeltem, hogy arrébb viszem, de amikor a kezembe volt elkezdett pisilni. Leraktam. Püfi újra megtámadta. Szegény cicánk sírt, morgott, fújt. Nekem kellett közbe lépnem, így éreztem. Bementem hozzájuk a tett helyszínére (egy iskola menza szállító részére). Addigra már az iskola másik részének voltak. A nagy kandúr farkasszemet nézett Préryvel. Persze a "macskanő" miatt vesztek össze, Püfi megharapta Préry torkát. A hatalmas kandúrt egy kővel ijjesztettem meg, de nem ment el ezért rögtön keresnem kellett valami "fegyvert". Találtam egy farönköt ott, ahol a követ találtam. A kővel azért nem akartam megdobni, mert nem jó dobó és féltem, hogy kis gyenge cicát találom el. A farönkkel ütöttem a földet és egyre közeledtem a nagy kövér kandúrhoz. A végén már nagyon megijedt és elfutott (nem messze). Arrébb kellett zavarnom és ez csak úgy sikerült, hogy egy nagyot ütöttem a hátára. Kivittem Prérit az iskola területéről. Leraktam a helyére, a fejét sem bírta tartani, éppen csak dobogott a szíve és levegőtt vett zihálva a kis drágaság. A dagi kandúrt később láttuk egy bokorban, a mi kis Prérynkre vadászott. Ki hívtuk az Együtt az Állatokért alapítványt és elvitték. Késő este tudtuk meg, hogy leukózisos volt és a kandúr belső vérzést valamint tüdő és máj problémát okozott neki, hatalmas erővel esett neki. Préri mindössze 10 hónapos volt. Azt is megsúgom, hogy nagy kandúrt a kicsi halála óta nem láttuk. KÉRDEZEM ÉN, HONNAN TUDHATTAM VOLNA HOGY BETEG? A LÁBÁN AZÉRT KELETKEZETT A SÉRÜLÉS, VAGY VALAMI DAGANAT VOLT? MIÉRT CSAK ENNYI IDŐ UTÁN TUDTAM MEG, HOGY BETEG? HAMARABB MÉRT JELENTKEZETT SEMMI? HOGY KAPHATTA EL VAGY MI OKOZTA NEKI?
Szia, Vetri DMG, nagyon jó immunerősítő, azt mindenképpen elkezdeném szedetni vele.
És ha kicsit viszaolvasol, írt az egyik tagunk, hogy maradt meg a cicájának gyógyszere, amit ők elkezdtek adni neki.
Ezen kívül én próbáltam a Hill's tápot, kimondottan éhező macskáknak, valamint az eukanubát.
Ha enne, csak nem tud, lehet, hogy sebek, fekélyek vannak a szájában, arra az ezüst kolloid oldat lenne jó, legalábbis sokan arra esküsznek, hogy jó, mi nem próbáltuk.
Van még egy fajta víz, azt hiszem, lejjebb írtam róla, de arról is csak hallottam.
Mi megpróbálkoztunk a homeopátiás golyókkal is, az adagolást leírtam valahol lejjebb, de a homeopátia szteroid mellett nem mehet.
Szeretnék tanácsot kérni valakitől mert, van egy 15 éves cicánk és leukózisban szenved amit 3éve vettünk észre nála.Próbálkoztunk mindenféle kezeléssel nála.Utoljára antibiotikum,vitamin és szteroid inyekciót kapott az orvostól ami hatott kb 2-3 napig és megint nem akar enni semmit már 3 napja,ha meg valamit eszik is azt perceken belül kihányja.Már ott tartunk, hogy napi szinten minimum 2szer hány, nem akar enni és a kozel 6 kg-os cicából lett kb 1,5 kg.
Macskák: 1 kapszula sid (meg kell adni az étkezések között; ne keverje tartalmazó élelmiszerek koleszterin)
A növényi szterolok és sterolins modulálják az immunrendszer működését, a pozitív kutatás FIV - fokozott T-helper sejtek, szintén hasznos lehet a FIP előtti ügyekben ascites van jelen.
A segítségedet szeretném kérni abban,hogy láttam írtad,találtatok egy Balaton környéki "specialista"doktornőt.Az Ő címét szeretném elkérni.A mi cicánkról tegnap előtt derült ki,hogy leukózisa van.Teszt nem volt mert az orvos szerint egyértelmű.Három hete hirtelen fogyás,eszi a földet
nem alszik velünk,sápadt nyelv.A drágám eszik de csak konzervet a szárazat nem.Egy hete vettünk pasztát,azt hittük,hogy csak a tavasz miatt ilyen és egy hónapja meghalt a görényünk,gondoltuk szomorú.A dokinál kiderült,hogy lázas pedig minden nap néztem az orrát,nedves volt a szőre nem hullott,szemei tiszták voltak.Hamarabb kellett volna vinni.Na mindegy mostmár ebből szeretnénk a legtöbbet kihozni.A lényeg,hogy a dokinál kapott 3 inekciót (nem tudom mit)és azóta sokat eszik,de csak egy hét múlva kell vissza vinni.Gyógyszert nem adott csak azt mondta híznia kell 20 dekát.És majd meglátjuk.Elgondolkodhatunk az interferon kezelésen,ha ki tudjuk fizetni.
Vannak olyan gazdik, akik a fórum elején is beszámoltak javulásról és szerencsére a cica tünetmentes. Ez nem tudom, min múlik, mi is rögtön vittük mindenhova és adtuk a szereket neki, de nekünk sajnos nem sikerült.
Az én cicám is másféléves volt, utcán találtuk.
Nagyon hiányzik még mindig, nincs nap, hogy ne gondolnék rá.
Ha ez a javulás és evés tartós lesz, úgy értem, több hétig tart és nem lázasodik vissza, akkor lehet reménykedni.
Az arnica montana tulajdonképpen asszem lázcsillapító hatású, ne aggódj, ha még nemt udtál venni, a thuja a legfontosabb és a Vetri, ha azokat adod, az nagyon jó.
Valakik írtak arról a vízről is, és hogy nagyon hasznos, most nem jut eszembe a neve, de ha visszaolvasol kicsit, valahol meg kell lennie itt a fórumon is.
Még nem sikerült, de hétfőn újra próbálkozom. A Vetrit már adom, szépen elkezdett enni, a vesetámogató port is szépen megsezi,ha belekeverem a kajájába.A thuja golyócskát is megeszi szépen , amásik fajtát még nem kaptam, de a munkahelsem mellett van egy gyógyszertár, ahol lehet homeopátiás dolgokat venni,majd ott megpróbálom.Jelenleg már az is nagy szó, hogy elkezdett "rendesen" enni. Remélem egy darabig még velünk lesz, csak másfél éves .Beoltattam amikor hazahoztuk,mentett cicus, félholtra fagyva találták, de valószínű, hogy már benne volt a vírus. Mindegy.Nálunk azért volt már egy nyugodt éve. Azért ez vígsztal.Nem tudom meddig lehet így szinten tartani de azért bizakodunk.
A homeopátia tégelyének darabja kb. 500 ft, szóval ha veszel thuját és arnica montana-t, akkor az kb. egy ezres lesz. Van benne jó pár apró golyó, egy darabig elég, mondjuk én többet vettem egyszerre, hogy ha hétvégén fogy el, ne kelljen rohangálni a patikába.
Használata Attila utasítása alapjáN:
thuja 3x5 golyó
arnica montana 3x2 golyó, mi így adagoltuk.
Nagyon fontos: ne érintkezzen fémmel, szóval én vastag üvegpohárban törtem össze fakanállal, vízben, és úgy szívtam fel fecskendőbe, úgy nyomtuk a szájába a cicámnak.
Homeopátia mehet az immunerősítővel, sőt, nagyon fontos lenne az immunrendszerét fölerősíteni. A homeopátia viszont nem mehet a szteroiddal, szóval ha kap a cicátok szteroidot, akkor ne kezdd el a golyókat.
Egyen, amit szeret és nagyon sokat fog inni, figyeljétek, hogy mindig legyen előtte víz. Lehet, hogy nyalja majd az almot, vagy a betont vagy a falat, szőnyeget, ez a betegség sajátossága.
Ha van másik cicátok is, különítsd el, mert a leukózis nyállal is terjed és megfertőzheti, bár nálunk együtt volt a két cica, amíg nem tudtuk, hogy mi a baj.
Vetri DMG, ezt Attila is javasolta és a dokink is azt mondta, hogy mindenképpen adjuk, mert a legjobb immunerősítő, azt meg napi 0,5 ml-t. Van benne fecskendő, abba kell felszívni, ezt mindenképpen vedd meg, nem olcsó, de sokáig elég lesz.
Az oldatot, ami a homeopátia kiegészítője és valami különleges szerből gyártotta, Attila küldte le nekünk postán, hívd fel és beszéld meg vele, nagyon kedves és segítőkész.
Elérhetősége elvileg, nem tudom, ezt a számot próbáltad-e: