Keresés

Részletes keresés

PeterCorr Creative Commons License 2022.12.04 0 0 40959
Előzmény: Vid ispán (40957)
Rainvan Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 40958

Igaz, de 20 évig együtt éltek, Sean-nal a mai napig jóban van (persze "ettől még" Yokóval lehet rosszban...),, sőt úgy rémlik, ma már az ideje nagyobb részét itt tölti.

Szóval rajta keresztül Sean segítségével lehetett volna ez egy méltó kiállítás is. Persze végülis Sean asszisztál hozzá, de tudja-e, hogy milyen színvonalhoz? A cikk alapján így csak arra jó ez a kiállítás, hogy aki eleve humbugnak tartja Yokót, azt csak még jobban megerősítse ebben. 

De nem akarom szétoffolni a topikot, úgyhogy még azt is hozzáteszem, hogy nekem a tíz évvel ezelőtti szegedi Lennon-kiállítás is olyan kis fapadosnak tűnt vö. "ide, ezeknek jó lesz ez is".

(És ugyanezt éreztem a 2007-es Van Gogh kiállításon is, miközben Londonban jelképes összegért bemegy az ember a múzeumba és minden faxni nélkül, szinte mellékesen ott lóg a leghíresebb képe.

Mert ott ez természetes, itt meg minden kis morzsától hasra kell esni, hogy hűha.)

Előzmény: Vid ispán (40957)
Vid ispán Creative Commons License 2022.12.04 0 0 40957

Úgy tudom, az az igen hangsúlyos magyar kapcsolat már nem létezik.

Előzmény: Rainvan (40956)
Rainvan Creative Commons License 2022.12.03 -3 3 40956

Nem akartam belemenni a politikába, de hihetetlennek tartom, hogy Yoko, Sean vagy bárki a tanácsadóik közül nem vette észre, mennyire hamis dolog War Is Over! címmel kiállítást szervezni pont most és pont itt.

Ami 50+ éve a vietnami háború elleni kiállás volt, szépen a NER kezére játszik ezen a kiállításon, ezzel pont, hogy megcsúfolva az eredeti gondolatot.

MINDENKI békét szeretne, de senki sem olyat, mint amilyet a putyinista békegalambunk (akit egykor vezénylő tábornoknak nevezett Cseh Tamás. Na, az pont annyira volt, mint most békegalamb. 

A bátor Sir Orbin...)

Az már csak hab a tortán, hogy pont a Yokonál igen hangsúlyos magyar kapcsolat (Havadtőy Sámuel) segítségével ez egy valóban exkluzív kiállítás lehetett volna. Persze azt is megértem, ha ehhez a megvalósításhoz nem akarta volna a nevét adni. 

És ha tényleg jön Sean, lehet igen csodálkozik majd az igénytelenségen. Pedig mi ebben élve tudjuk, hogy ez a norma. :-S

Előzmény: Gideon's bible (40955)
Gideon's bible Creative Commons License 2022.12.03 0 1 40955

http://hvg.hu/kultura/20221202_yoko_ono_kiallitas_magyar_nemzeti_muzeum_l_simon_laszlo_kaunas

 

Vö. a 40947-es bejegyzésemmel!

Amihez hozzányúlnak...

 

 

The Doors Creative Commons License 2022.11.27 0 0 40954

Amúgy várható, hogy a Help! lemezhez készül majd vmi olyan stereo mix, mint idén a Revolver-hez? Vagy mint korábban a White Album-hoz és a Sgt. Pepper's-höz? 

 

 

DaniM77 Creative Commons License 2022.11.24 0 1 40953
Vid ispán Creative Commons License 2022.11.21 0 1 40952

A klip nem rossz, de a dal gyöngécske. Maga az egész EP-trilógia visszaesés az utóbbi évek albumaihoz képest.

Előzmény: The Doors (40950)
MIHI Creative Commons License 2022.11.19 0 0 40951

Annyira új, hogy 2 hónapos, de hanglemezen november 18-án jött csak ki az EP3, gondolom kell egy kis promóció még neki :-)

 

Nekem a 4. szám tetszik róla a legjobban, ráadásul az az egyetlen amiben társszerző is Ringo, a többit mások írták neki.

Előzmény: The Doors (40950)
The Doors Creative Commons License 2022.11.19 0 0 40950

Most 1 napja! Megjelent Ringo Starr új dala, és még klip is készült hozzá:

 

https://youtu.be/-mz7ZMGCr9U

 

Véleményetek? 

The Doors Creative Commons License 2022.11.19 0 0 40949

Most jöttem rá, hogy a Magical Mystery Tournál a legalulértékeltebb nótaként írhattam volna a Your Mother Should Know-t is. Mert az tényleg egy jó nóta, mégsem annyira közismert. 

Előzmény: The Doors (40930)
The Doors Creative Commons License 2022.11.19 0 0 40948

Nem rossz, de érződik rajta, hogy George itt már befejezte az életét, vhogyan mintha a Let it Be lenne. 

Előzmény: Rainvan (40944)
Gideon's bible Creative Commons License 2022.11.19 -1 2 40947

Alázatosan köszönjük a tekintetes főigazgató úrnak.

Előzmény: Rainvan (40946)
Rainvan Creative Commons License 2022.11.19 0 0 40946

https://m.hvg.hu/kultura/20221118_Yoko_Ono_kiallitas_Nemzeti_Muzeum

Ugyan csak a HVG cikkében írnak olyat, hogy Yoko is Pestre jön, azt máshol is írják, hogy február 18-án (ami Yoko 90. születésnapja) Sean is fellép a kiállításon. Nem hiszem, hogy ne töltenék együtt pont ezt a napot.

 

Egyébként Yoko nagy hibát követett el azzal, hogy a popzene közegében próbált érvényesülni: mindenki az antihangja és a totál közepes dalai miatt tartja számon, a "meghülyítette Lennont, aki ezért hagyta ott a Beatlest" közvélekedés már csak a hab a tortán. 

Egy szűk körön kívül senki nem ismeri el a képzőművészeti munkásságát. Ez az összes kortárs képzőművészre igaz, de az ő esetében súlyosbítja a dolgot, hogy hiába ismeri az egész világ, ha azt gondolja "Ha a dalai ilyenek, milyenek lehetnek az egyéb munkái? Nyilvân született wannabe művész"

És ehhez még hozzájön, hogy a kortárs képzőművészetet sokan ELEVE humbugnak tartják, hát még Yoko esetében, akit a Lennonnal közös munkáin és életén keresztül ítélnek meg. 

The Doors Creative Commons License 2022.11.18 0 0 40945

Holnap The Bits koncert Budapesten! A Rubber Soul és a Revolver dalait fogják előadni. 

Rainvan Creative Commons License 2022.11.18 0 0 40944

Ma 20 éve jelent meg az utolsó Harrison-stúdiólemez.

Mi a véleményetek róla mai füllel?

Én 2010-ben hallottam először, a fóti Corában vettem meg kazettán, 99 Ft-ért. Azóta már CD-n is, valamivel drágábban. :)

Akkor nagyon odavoltam érte, ma már úgy gondolom, végig nagyon erős album, csak túl homogén hangzásban és hangulatban is. Szóval úgy a fele-háromnegyede után már kicsit összefolyik.

Egy külföldi fórumon valami George-ellenes kirohanásban azt írta valaki, hogy "két nagy slágere volt, az egyiket lopta, a másik feldolgozás, ez mindent el is mond a szólópályájáról".

Nos szerintem, nem slágerekben mérik a maradandóságot és a művészi sikert.

A Brainwashed ma is nagyon jó lemez és ez a hang és attitűd amellett, hogy  teljesen eredeti, nagyon is hiányzik a mai zenei világból. Basszus, még a közepes lemezei-dalai is emelnék a mai színvonalat...

BGbr Creative Commons License 2022.11.18 0 3 40943

Rákeresve nem találtam itt, eszerint még nem merült fel a holland The Analogues neve (ha igen, bocs).

 

Nem egyszerű Beatles-emlékzenekar, mivel a késői korszak dalait is teljes hűséggel reprodukálja a színpadon. Sőt, inkább azokat adják elő, legfeljebb csak ráadásként veszik elő pl. a Hard Days-t.

Nem négyen vannak, külsőségekben nem is igyekeznek bitlisznek kinézni, a zenére koncentrálnak.

Előadták a komplett Sgt.Peppert színpadon, minden egzotikus hangszerrel, ami szükséges a dalokhoz.

Előadták a White Albumot is egy az egyben (az R9-et is)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Analogues

 

https://www.youtube.com/channel/UCSb0azM_kl7ZW1y2WTDTs_g/featured

(de rákeresve a teljes (nagylemezes)koncertek is megnézhetők a YT-on.)

 

 

Vid ispán Creative Commons License 2022.11.15 0 0 40942

A Fehér Album jugó kiadását nem említik, ahonnét lemaradt a címkéről a Yer Blues. Meg valamelyik Star Club LP-kiadáson – most nem vagyok otthon, nem tudom megnézni, melyiken – full más a rányomtatott track list, mint ami a lemezeken megszólal.

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (40941)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2022.11.15 0 0 40941
Gideon's bible Creative Commons License 2022.11.15 0 0 40940

If These Walls Could Sing

Disney+   dec.16.

Mary McCartney filmje az Abbey Road Stúdióról.

Vid ispán Creative Commons License 2022.11.14 0 0 40939

Meg hát az utolsó hármat leszámítva a Beatles-kislemezek is eredetileg monók voltak, utóbb, a válogatáslemezeknél terjedtek el a kislemezdalok sztereó mixei, de pl. a Paperback Writer refrénjében a visszhang csak a mono mixben hallható, vagy mondjuk - bár ez nem mixfüggő - a Help! kislemezváltozata is egy helyen eltér a dalszövegben, abból is tudtommal csak a mono változat létezik.

Előzmény: Rainvan (40938)
Rainvan Creative Commons License 2022.11.14 0 0 40938

Köszi, akkor valahogyan leszedem a mono Revolvert.

Az elmúlt napokban átértékeltem a véleményemet (tehát, hogy "egy verzió szóljon jól és ennyi") és nagyon kíváncsi lettem a mono mixekre.

Egyrészt az autentikusságuk miatt, másrészt meg mert így friss füllel hallhatom újra az ezerszer hallott dalokat és ez nem rossz dolog ennyi évtized után. :)

(Nyilván erre a Giles-mixek is alkalmasak, de pont a Revolvernél tök jó, hogy van még hova nyúlni az ő mixe és az eredeti sztereó mixen túl is.)

Előzmény: Vid ispán (40937)
Vid ispán Creative Commons License 2022.11.14 0 0 40937

Én az amerikai albumokból a Capitol-boxokat szoktam hallgatni, azokon az eredeti amerikai mix van, és bizony a korai felvételek sztereóban nemegyszer ütősebbek, mint az akkori angol sztereó mixek. Kár, hogy az U.S. Albumsra aztán nem ezeket, hanem a 2009-es remastereket tették.

Az új remixekből eddig is szerintem Sgt. Pepper a legjobb, valóban leginkább azért, mert kvázi "hozzáigazították" a monóhoz, és pl. a She's Leaving Home-ot visszaállították az eredeti sebességre. Az új Fehér Album se szól rosszul, azért nem, mert szerintem ott az eredeti mixnél csak jobbat lehetett csinálni, viszont az új mixben olyan tónusok is bejönnek, amelyek eredetileg nem voltak jelen, azaz valószínűleg távol esik az együttes által elképzelt hangzástól. Az Abbey Road szerintem egyes helyeken rosszabb lett (pl. The End), a Let It Be-nek meg a bónusztackek az erősségei, noha a Get Back mint LP ebben a formában tényleg jobb, hogy nem jelent meg, a Let It Be szerintem jobb lett nála. A Revolverben pedig tényleg a mono a legütősebb mindmáig.

Előzmény: Rainvan (40934)
lazzz1013 Creative Commons License 2022.11.12 0 0 40936

Nekem sem tetszik az "új" Revolver. Nagyon zavaróan belenyúltak a hangképbe, idegen az egész.

Eleve nem vagyok rajongója a folyamatos újramixeléseknek. Egy együttes ahogy annak idején megcsinálta a lemezt, azzal a hangzással barátkozzunk meg. A technika fejlődésének köszönhetően mindig lehet jobbat és jobbat, vagy inkább tetszetősebbet csinálni, aminek végül már semmi köze nem lesz az eredeti (ahhoz inkább hűen igyekvő) hangzáshoz. Persze üzleti szempontból ki lehet használni a Beatles iránti rajongást, és lehet újra, és újra nyúzni azt a bőrt...

Előzmény: Rainvan (40932)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2022.11.12 0 0 40935
Rainvan Creative Commons License 2022.11.11 0 0 40934

 

 

 

"A Peppers kapcsán kb. az elmúlt 20 évben számtalan helyen lehetett arról olvasni, hogy a mono mix az "igazi" és a sztereó mennyire összecsapott."

 

Erről eszembe jutott valami, amit talán nem is lehet megfogalmazni úgy, hogy ne hangozzon hülyén. 

A '90-es években szocializálódtam, mint zenehallgató (is).

Sosem voltam se vájtfülű, se gyűjtő, de ahhoz máig ragaszkodom, hogy a kedvenc zenéim gyári CD-n a polcomon legyenek. Magyarán EGY jól szóló változat mindenképp kell belőlük. A jó dalokon túl az egyetlen kritériumom, hogy szóljon jól, pontosabban úgy szóljon, hogy szívesen hallgassam. 

A '90-es években, amennyire erre ráláttam tizenéves fejjel: volt "A" lemez és "ennyi". Átlag 12 dal CD/MC.

Esetleg 1-2 plusz dal a méregdrága import japán kiadáson.

Ehhez képest ma ilyen-olyan-amolyan deluxe verziók. 

Oké, ez meddig művészi törekvés és honnantól kiadói? 

A bónuszdal miért bónusz és miért épp AZ a bónusz?

('95-ben megkaptam a Voodoo Lounge c. Stones-lemezt, aztán 9 évig sóvárogtam a CD-bónuszra. Amikor megvettem, kiderült, hogy egy teljesen semmilyen dal -egyből világos lett, miért nem a lemez része- jól agyon is csapja a kazettán még záró zseniális Thru And Thru által teremtett hangulatot. Az ilyen bónuszdaloknak mi értelme? Csak hogy legyen?)

 

Persze a Beatles idején még rosszabb volt a helyzet: angol verzió, mindent mindennel összekutyuló amerikai változat (csináljunk két lemezből és 1-2 single-ből három LP-t... nagyon örülök, hogy a White Albumot már elkerülte ez a sors. Persze már a Peppert is, de az közel sem annyira "szívem csücske" album mint a WA), külön mono és stereo mix...

Én meg szinte igénytelennek érzem magam, hogy elvagyok a sztereó CD-kiadással és úgy érzem, hogy valamiről lemaradok, ha kihagyom a mono mixeket - miközben nincs hiányérzetem sem (hiszen én egész mostanáig azt sem tudtam, hogy a Pepper mixszel bármi "baj" volna...), holott tudom, hogy a Beatles azokat hagyta jóvá. 

Viszont amit nem értek: miért tér el egymástól a kettő a hangzáson túl is? Gondolok itt arra, hogy sokszor hosszabb/rövidebb a másik változat, plusz vokál/hangszer hallható benne vagy épp nem...

Miért variáltak és nem csak annyi történt, hogy az egyik kiadás monóban szól, a másik nem? 

Biztos totál földhözragadt gondolkodás, de nekem, akinek az egyetlen elvárása egy album bármely kiadása felé, hogy "tetsszenek a dalok és a hangzás", sokkal egyszerűbb lenne ha volna "AZ" album egy verzióban és kész. Úgy értem, ha azt mondom, hogy a kedvenc U2 lemezem az Achtung Baby az egy egyértelmű dolog, nincs kérdés. 

Nade ha azt mondom, hogy a kedvenc Beatles-lemezem a Rubber Soul...

Az angol? Az amerikai? A mono? A sztereo? 

Ha hallottad az Achtung Babyt, ismered a lemezt. 

Ha hallottad a Rubber Soult, ismered valamelyik változatát...

 

És a sok filózás végére egy kérdés: van olyan amerikai változatú Beatles-album, amit szívesebben hallgattok, mint az eredeti angol kiadást? (A Magical Mystery Tour nem ér. :))

 

 

Előzmény: PeterCorr (40933)
PeterCorr Creative Commons License 2022.11.11 0 0 40933

Az Abbey Road esetében szerintem sem volt indokolt a remix és én is nagy rajongója vagyok a Let It Be Naked lemeznek. Sem az eredeti, sem a remix nem ér a közelébe nálam.  A Revolver újrakeverést szerintem az eredeti monó és sztereó mixek összevetése után lehet igazán értékelni. A Peppers kapcsán kb. az elmúlt 20 évben számtalan helyen lehetett arról olvasni, hogy a mono mix az "igazi" és a sztereó mennyire összecsapott. Még évekkel a 2009-es Mono Box megjenése előtt, egy orosz bootleg CD-ről jól ismertem a mono változatot. Nem így a Revolvert. Sőt, igazából 2009 után se nagyon játszottam le monóban, talán csak 2-3 alkalommal, akkor is inkább az US Albums boxból. Szóval a Revolver nálam is a sztereó hangzással "égett" be. Aztán most, amikor pár hete kijött a Taxman  remix, összehasonlításképpen elővettem a mono CD-t is. Aztán életemben először figyelmesen végighallgattam és utána track by track összevetettem az eredeti sztereóval. És bizony meg kellett állapítanom, hogy a monó mixben a dalok sokkal ütősebbek, "tömörebbek"...ahogy írtad. Az egésznek kicsit rockosabb az összhatása. Szerintem az új mix ugyanezt az összhangzást adja vissza sztereóban. Ezért nincsenek túlzottan szétpanorámázva a sávok, nincsen zengetővel kelltett szellősebb hangzás. Viszont jobban hallhatók az ADT effektek az éneken, ami az eredeti sztereó mixben néhol alig hallható, sok más aprósággal együtt. Szóval a két utolsó remix album megjelenéssel ellentétben, ennél sokkal pozitívabb benyomásaim vannak.

Előzmény: Rainvan (40932)
Rainvan Creative Commons License 2022.11.11 0 0 40932

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem nem tetszik az új Revolver-mix. Tömbszerűnek hallom a zenét és valahogy tompának az eredetihez képest, hiába részletgazdagabb. 

A Peppertől odáig voltam (vagyok), a White Albumot pont tegnap hallgattam négy év után először a 2009-es CD-ről és attól féltem, nem fog tetszeni már: de tetszett. Végülis 17 éven keresztül hallgattam az eredeti mixet rengeteget és egy ilyen erős bevésődést nem lehet egykönnyen felülírni - de miért is kéne.

Főleg, hogy az a tömörebb hangzás jót tesz a rockosabb daloknak. 

Az Abbey Roadnál én nem hallottam olyan jelentős különbséget, ami miatt volt értelme hozzányúlni igazából, a Let It Be-nél meg lassan 20 éve nálam csak a Naked jöhet számításba. Ha Giles meghagyta a vonósokat és a kórust (márpedig kénytelen volt), nincs az az új mix, ami eltántorít a Nakedtől. 

Szóval így vagyok Giles mixeivel. 

Hiába nem jött be a Giles-Revolver, nagyon várom, mit kezd a Rubber Soullal, ami szerintem a legjobb szimpla lemezük (magyarán az egy szem duplaalbumukat leszámítva a legerősebb dalcsokor nekem), minden dalát nagyon szeretem. 

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2022.11.10 0 0 40931
The Doors Creative Commons License 2022.11.08 -1 1 40930

Na akkor itt vannak a válaszaim: 

 

Please Please Me

 

Kedvenc: I Saw Her Standing There

Legkevésbé kedvenc: Chains

Legtúlértékeltebb: Love Me Do

Legalulértékeltebb: Misery

 

With The Beatles

Kedvenc: Not a Second Time 

Legkevésbé kedvenc: Little Child

Legtúlértékeltebb: All My Loving

Legalulértékeltebb: Not a Second Time

 

A Hard Day's Night

Kedvenc: Things We Said Today

Legkevésbé kedvenc: When I Get Home

Legtúlértékeltebb: Can't Buy Me Love

Legalulértékeltebb: Things We Said Today

 

Beatles For Sale

Kedvenc: I'll Follow The Sun

Legkevésbé kedvenc: Kansas City (Hey Hey Hey) 

Legtúlértékeltebb: Rock and Roll Music

Legalulértékeltebb: Words of Love

 

Help! 

Kedvenc: Ticket to Ride

Legkevésbé kedvenc: Dizzy Miss Lizzy

Legtúlértékeltebb: Yesterday

Legalulértékeltebb: Tell Me What You See

 

Rubber Soul

Kedvenc: Nowhere Man

Legkevésbé kedvenc: Run For Your Life

Legtúlértékeltebb: nincs ilyen 

Legalulértékeltebb: ilyen sincs

 

Revolver

Kedvenc: Taxman

Legkevésbé kedvenc: Love You To

Legtúlértékeltebb: Yellow Submarine 

Legalulértékeltebb: I'm Only Sleeping 

 

Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band

Kedvenc: When I'm Sixty-Four

Legkevésbé kedvenc: Within You Without You

Legtúlértékeltebb: nincs ilyen 

Legalulértékeltebb: When I'm Sixty-Four

 

Magical Mystery Tour

Kedvenc: Penny Lane

Legkevésbé kedvenc: Flying

Legtúlértékeltebb: All You Need is Love

Legalulértékeltebb: itt sincs nagyon ilyen... Talán a Baby You're a Rich Man, de az meg elég gyenge kis dalocska

 

The Beatles (a Fehér album) 

Kedvenc: Helter Skelter

Legkevésbé kedvenc: Revolution 9 és Wild Honey Pie. De ha rendes dalról van szó, akkor a Long, Long, Long

Legtúlértékeltebb: Happinness is a Warm Gun

Legalulértékeltebb: Good Night vagy Don't Pass Me By

 

Yellow Submarine

Kedvenc: Hey Bulldog

Legkevésbé kedvenc: It's All Too Much

Legtúlértékeltebb: a két kislemez-nóta, amit korábban is írtam 

Legalulértékeltebb: Only a Nothern Song

 

Abbey Road

Kedvenc: Because

Legkevésbé kedvenc: Polythene Pam

Legtúlértékeltebb: itt sincs ilyen

Legalulértékeltebb: Because

 

Let it Be 

Kedvenc: Across the Universe

Legkevésbé kedvenc: Dig It és Maggie May... ha komoly dal kell, akkor Let it Be

Legtúlértékeltebb: Let it Be

Legalulértékeltebb: The Long and Winding Road

 

És még ott vannak a jó öreg kislemez-slágerek is...

 

Kedvenc kislemezem tőlük: Rain

Legkevésbé kedvenc: Matchbox

Legtúlértékeltebb: nincsen ilyen 

Legalulértékeltebb: The Inner Light

 

Bármi kifogás van, szóljatok! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!