Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91383

A Hollóvár juhfarkot mennyiért vetted? Hogy még sózzuk a sebet :D Mert azonnal mentem, hogy megveszem magamnak mindet ... de már nem volt.

Mondjuk nagyon komoly cuccok vannak beakciózva: https://chefmarket.hu/akcios-termekek

Előzmény: lazaridi (91382)
lazaridi Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91382

Erre gondolsz? http://www.vitezfold.hu/

 

Mert a chefmarketen gyorsan elfogyott.

 

Én még 2007-est is vettem, de sajnos csak egy palackkal.

Előzmény: kifli (91377)
Daeril Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91381

Ez biztos.

Előzmény: kifli (91376)
Hepci Creative Commons License 2021.11.12 0 1 91380

Kékfrankosból azért már voltak itthon (is) nagy dobások, Karner előtt is. Például Weningertől, mielőtt meglelte Az Igaz (és kissé hát hogy is mondjam... büdös) Utat.

Előzmény: BZoltan (91379)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91379

Sem a kékfrankost, sem a Mátrát addig nem vettem komolyan ameddig Karner borokat nem ittam.

Előzmény: Daeril (91375)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91378

Huhh... 2013-as Hollóvár Juhfarkot tudtál venni? Azért jár az elismerés.

 

A 2013-as az elmúlt húsz év kimagaslóan legjobb évjárata volt.

Előzmény: lazaridi (91372)
kifli Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91377

küldesz egy linket a Karnerról?

Előzmény: lazaridi (91372)
kifli Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91376

Karner valamit tud

Előzmény: Daeril (91375)
Daeril Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91375

Mindenkori mátrai Kékfrankos etalonjaim a korai Karner Vitézföldek! Fantasztikus, hogy még 15 évesen is fiatalos hatásúak.

Előzmény: lazaridi (91372)
Hepci Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91374

Kár volt ezeket ennyit tartogatni... fiatalabban csak jobbak lehettek...

Előzmény: lazaridi (91372)
Hepci Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91373

Nekem azóta vállalhatatlan Orbán, mert vagy 15 éve kijelentette, hogy a haza nem lehet ellenzékben, és "hazaként" magát és a klikkjét azonosította. Azóta meg úgy hívják magukat, hogy a "nemzeti oldal".

No most, ez a mérhetetlenül lopós, de szerintem nem fasiszta, csak autoriter és számos fasiszta vonást is felvonultató hulladék társaság nem nemzeti és nem konzervatív, legalábbis semmivel nem jobban, mint például a mérhetetlenül tisztességes, amúgy vadliberális párom.

Takarodjanak el a kurva anyjukba, például emigráljanak Belorussziába, a leghívebb 200000 szektatagjukkal és Gyurcsótány leghívebb 100000 zombijával egyetemben!

Előzmény: BZoltan (91371)
lazaridi Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91372

A Chefmarket akciózik mindenféle borokkal, többek közt kifejezetten régi évjáratokkal.

 

Sikerült beszereznem egy Hollóvár Juhfark 2013-at, meg is ittam.

Nyitás után robbant a világ legjobb Juhfark bora sok leírást nem tudok mondani, mert napokkal ezelőtt ittam, de erős 7 pont

Aztán második nap visszaesett erősen és elgyengült, fáradt bor benyomását keltette, olyan 5 pont

 

Nem így a Karner Vitézföld Kékfrankos 2006. Nyitáskor bosszankodtam, mert a dugót apró darabokban sikerült kiszednem. A bor azonban jó volt, másnapra még tovább javult, szilvás, tanninos jegyekkel kifejezetten friss bor benyomását keltette, kár hogy csak 490 valahany palack készült, így pótlás nem lesz. erős 7 pont

 

 

BZoltan Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91371

Kérdés, hogy az amit kaptál tőle az az e amit az Oszkár mondott róla. Mondom, mivel a szerb hatóságok nem ellenőrzik az exportra készülő borait, a magyar pedig mint import bort nem ellenőrzi így azt mond és csinál amit akar.

Az amit én a natúr borosoknál leggyakrabban látok az az, hogy szájjal nagyon kénmentesek aztán ha megnézed a borok analitikáját akkor kiderül, hogy annyira azért mégsem. Lásd... Strekov, ő az aki habzó szájjal fikáz mindenkit aki szerint a kén nem fukosima-ciánkáli... aztán ha jobban megnézed akkor szinte mindegyik borába csak jut valahogy kén. Namost akik ilyen szinten kamuznak azok kamuznak bármilyen más szinten is. 

 

A magyarkodás önmagában engem nem zavarna. Félreértesz... számomra nem vállalhatatlan az ha valaki fidesz rajongó, az sem vállalhatatlan ha valaki számára a nemzetisége fontosabb mint mondjuk nekem. Nem vagyunk egyformák. Mondjuk érdekes, hogy neked az én nézeteim vállalhatatlanok. Tényleg? Miért? Azért mert rühellem a fasizmust?  Vagy átvetted a kormány kommunikációját és te is elhiszed, hogy mondjuk baloldalinak (nem vagyok az,  magyar kontextusban semmiképpen) lenni vagy liberálisnak (magyar értelemben az sem vagyok) lenni  az vállalhatatlan??? Miért vállalhatatlan az, ha valaki mást gondol a világról?

Én azt a magyarkodást tartom vállalhatatlannak ami ilyen szelektív. Mondom... az Oszi a nagyvilágban mint szerbiai borász mutatkozik be és nem mint magyar borász. Szerbiában a borfogyasztóknak ő nem magyar borász, hanem szerbiai. A bortermelő nemzetiségét mindenhol vastagon le szokás szarni.

 

De mitől lesz magyar egy bor? Attól, hogy magyarul beszél a borász aki csinálja? Akkor a Spiegelberg bora nem magyar bor mert a Stefán natív német? Vagy A villányi Wassmannék borai nem magyar borok mert nem tudnak magyarul a borászék? Vagy attól, hogy a történelmi Magyarországon termett a szőlő a borhoz? Akkor a horvát borok is magyarok? A szlovák borok is mind magyarok akkor is ha a borászok is szlovákok meg a fogyasztóik is? Az erdélyi borokat akkor einstandoljuk  1848 tizenkettedik pontja alapján?

Szerintem annyira gáz ez a magyarkodás... nem vállalhatatlan, hanem szánalmas baromság ez az egész téma. A termőhelyeknek semmi köze a politikai határokhoz. Erről Tokajban és Sopronban tudnának sokan mesélni.

 

 

Előzmény: amimaki (91370)
amimaki Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91370

1. Mint írtam, a korábbi natúrboros tapasztalatommal és percepciómmal ellentétben, ez egy élvezeti értékkel rendelkező bor, szerintem. Semmiképpen sem mondanám szar bornak.

2. Ami neked nála magyarkodás, az nekem nem feltétlenül az. Hogy mennyire hiteles az ember, ebből a találkozásból persze csak felületesen lehet megítélni. Remélem, a te nézeteidet is csak felületesen tudom megítélni, merthogy a te nézeteid számmal sokkal vállalhatatlanabbak az övénél, sok tekintetben.

3. A többit nem tudom, ez a bora nem volt pimpós. Igaz, én hoztam át a határon.

Előzmény: BZoltan (91364)
Hepci Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91369

[Közmédia ügyében megjegyzem, hogy csak a nem fidoszos közszereplők vannak kitiltva a közmédiából, tehát remélhetőleg még mondjuk kontrollerként dolgozhat a háttérben, aki nem fidoszos, bár közvetlen információm már nincs róla, ugyanis mindenki elmenekült már a közmédiából, akit személyesen ismerek.

Az elgondolkodtató, hogy a Nemzeti OrbánKözszolgálati Egyetemen dolgozó, enyhén fidoszos ismerősöm szerint az természetes, hogy aki nyíltan nem fidoszos, annak távoznia kell onnan.]

Előzmény: BZoltan (91365)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91368

Én a Frici borait csak abból a korszakból ismerem amikor még nem kapott fényt és nem kezdte elhinni, hogy éretlen szőlőből kell kén nélkül bort csinálni. De a Bott Frici sosem tetszelgett turul-sámán főpap szerepben mint a Kaló meg az Oszkár. Szóval a Frici szerintem jó arc, találkoztam vele párszor boros rendezvényeken meg ilyen korai korszakos természetes borokban utazó közösségi összejöveteleken. Róla nekem mint emberről teljesen pozitív benyomásom volt.

A borait nem igazán iszom, elsősorban azért mert amiket utoljára kóstoltam azok szarok voltak és drágák.

 

De amúgy rá ugyanúgy érvényes amit az Oszira mondtam. Tolhatja itt az igazmagyar mozgalom a hülyeséget, hogy hát ők magyar borászok... a Frici borai Szlovákiában, az ottani szabályok szerint kerülnek forgalomba és amint átlépik a határt onnantól egyetlen hatóság sem foglalkozik velük. Ez egy EU gebasz... de ez van. Lényegében megszűnik az eredetvédelem jelentősége (hacsak nem Chablis-t hamisítasz) és csinálhatsz akár tökléből is bort meg vehetsz Bukkábrányból mustot és palackozhatod a saját borvdéked nevén, csinálhatsz egérszagú meg zaccos, opálos szar bort... senki nem fog ezzel foglalkozni.

Na ez a könnyített pálya csak a határon túli termelőknek adott. Ilyen paraméterekkel pedig én csak röhögök ezen a magyarkodáson. 

Előzmény: naivkezdo (91367)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91367

Bott-ról mit írnál hasonlóan őszintén?

Előzmény: BZoltan (91364)
kifli Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91366
BZoltan Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91365

"... legitimáljuk a Magyarországon tomboló fasiszta diktatúrát."

Minden fasiszta diktatúrában voltak nyertesek és voltak olyanok akiknek a fasizmus alapvetően bejött. Itthon, nálunk, a mi fasiszta rendszerünkben te vagy az egyik ilyen. Amivel nincs is semmi baj, majd tavasszal mindenképpen szavazz a magyar fasiszta pártra és majd meglátjuk, hogy kik lesznek többen.

Én bízok abban, hogy a nem fasiszták lesznek többen és akkor majd jöhet egy olyan időszak amikor téged senki nem fog bántani sem hátrányos megkülönböztetéssel szopatni, nem fogják a vállalkozásodat csesztetni és nem fognak a közmédiából kitiltani azért mert a fasisztákat támogattad.

Persze mondhatnám azt is, hogy játszunk egy érdekes játékot. Próbálj egy vidéki fideszes polgármester vezette településen, ahol fideszes az o.gy. képvislelő egy kimondottan ellenzéki politikai rendezvényre helyet foglalni.... és utána ugyanezt egy ellenzéki városban kormánypárti rendezvényre. Komolyan... persze csak ha nem tudod te is előre a játék végét. Ha tudod, akkor persze futhatjuk a kamu köröket, de te is érzed, hogy ez bizony fasizmus. Ha nem tudod előre akkor csináljuk meg... és rájössz miről beszélünk.

Előzmény: amimaki (91362)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91364

Érdekes... Oszitól én többségében minősíthetetlenül szar borokat ittam. Attól a kenetteljes, pátoszos műmagyarkodós szereptől amit a Kalótól vett át én egyenesen hányok. A Kalótól is hányok persze, mert simán hazudik és átveri a fogyasztóit.

Akkor bezzeg azt Oszi besértődött, amikor azt mondtam neki, hogy alapvetően tolhatja itt a magyarkodást, de ő Magyarországon nem a magyar törvények és szabályok szerint játszik. Az ő borai mint importált borok vannak a piacon és azokra a Nébih ívesen szarik. Vagyis ameddig minket jogilag magyarországi borászokat 2-3 évente rendszeresen basztat a nébih a piszkos rendszámtábla miatt addig Oszi olyan pimpós nyersborokat is áthozhat a határon amire itthon az életbe nem kapna forgalombahozatali engedélyt.

Meg akkor is bedurcult amikor többen rákérdeztek, hogy otthon és a világ más részein miért mint szerb bort árulja a borait? Ez a magyarkordás nála csak a magyar fogyasztóknak szól.

Előzmény: amimaki (91362)
Hepci Creative Commons License 2021.11.12 0 0 91363

Próbáld megfigyelni, hogy ki mennyi boros tartalmat generál itt... persze, lehet naivnak lenni... sőt, Naivnak... meg persze, félreértelmezni is...

 

Én nem látok bele az autoriter rendszereket létrehozók és működtetők fejébe (annak vagyok a híve, hogy a teniszpálya pont olyan széles legyen az ellenfelemnél is, mint nálam), de kb. így nézhet ki a dolog a legfőbb illetékes szemszögéből:

 

"Hű szolgámé, Miklósé a Zindex már darab ideje. Elüldöztük onnan az alapító libsibibsi faszfejeket régen, még amikor betoltam oda Lajost, a hózentrágerével. Azóta megy a miislegyen, közben már elmenekültek onnan a leszbikus pszichológusok is. Hát korlátozzam magamat? Régen korlátoztam valamelyest, pl. nem mi nyertük a legtöbbet Tokajban, Anikóval. De az már rég volt, szinte nem is emlékszem rá, mint a beszólásokra a csuhásoknak. Most hordozzuk a Szent Jobbot a Zsolttal, amikor éppen nem vadászik. Tehát faszomba már, ami duzzad, ha beveszem, amit köll - elég volt az önkorlátozásból. Persze, Miklós ne csináljon még 1 Origót, mert Antal megmondta (nem mintha én nem tudnám, de hagyom neki, érezze magát fontosnak most, hogy már nem a Vuitton-táskás Cecil furulyázik neki), hogy más célcsoportot kell kielégíteni lefedni vele, mert nem elég a narancszombi, köll ilyen kissé finnyásabb narancsnyaló is nekünk. Na, megoldottam, no problemo, mehetek bazsalyogni Receppel."

Előzmény: amimaki (91362)
amimaki Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91362

Majd beszélgetünk érdekes dolgokról, pl. borokról :) Ezzel is legitimáljuk a Magyarországon tomboló fasiszta diktatúrát.

 

Most pl. Maurer Oszkár Rebel 2018-at iszogatom. Én eddig nem voltam a natúrbor hive, de ez a bor jó, élvezhető, érdekes (ez a legtöbb boráról elmondható, legalábbis, amit kóstoltunk nála). Volt szerencsém az emberrel is beszélgetni, értelmes arc, normális értékrenddel, nincs baj a borászati elképzeléseivel, ha túl tud lépni valaki egy kicsit az elegáns citromlevek és a farnehéz félédesek világán :)

Előzmény: naivkezdo (91355)
Hepci Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91361

Nincs ilyesmiben gyakorlatom.

Én úgy szoktam az ilyesmit intézni, hogy szevasztokörökviszontnemlátásraesetlegmégtérdenállvakinyalhatjátokaseggemetszarásután.

Előzmény: kifli (91360)
kifli Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91360

Nem jobb belülről bomlasztani?

Előzmény: Hepci (91357)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91359

Mondjuk fájdalmasan nagy baromságokat mond Bakonyi Péter a natúr boros témában.

Előzmény: ShiDeci (91353)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91358

Én nagyon bírom a Kézdy Danit. Szerintem marha jók ezek a hosszú interjúk.

Előzmény: ShiDeci (91353)
Hepci Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91357

O.K.

Egyelőre csinálok majd egy gyűjtést azok itt megadott mailcímeiről, akiké publikus.

Aki szeretné megadni annak ellenére, hogy itt nem publikus a címe, vagy az itt megadott címét alig használja, mint én, kérem, hogy küldjön nekem levelet: info@interfruit.hu (Oláh Gábor).

Előzmény: pikiviki (91354)
Hepci Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91356

Úgy terveztem, hogy ha lelépünk, azért hagyunk itt fideszes megfigyelőket. :)

Ez olyan, mint amikor az évfolyamunk a Kozma professzor úr szőlészeti előadásaira delegálta az egy szem T. Zsuzsit jegyzetelni, míg a többiek hasznosabb dolgokat csináltak, pl. teniszeztek vagy piáltak, esetleg dugtak.

Előzmény: naivkezdo (91355)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91355

Én itt maradok amimakival, barkóczával és kiflivel.

Előzmény: Hepci (91348)
pikiviki Creative Commons License 2021.11.11 0 0 91354

Jó ideje olvasom a hozzászólásokat, még nem írtam ide, ha kérhetem engem is vigyetek ha mentek.

Előzmény: Hepci (91348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!