Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.25 0 0 34315

Most már visszaszámlálás...

 

Akkor már csak egy csütörtök és a parton ücsörgök?

:-)

Előzmény: termosz (34314)
termosz Creative Commons License 2017.08.25 0 1 34314

Jövő Pénteken indulok ! Most már visszaszámlálás...

 

2 napot megalszom a hegyekben aztán legurulok a tengerre :)

 

Jövök Montenegró !!! 

portugéza Creative Commons License 2017.08.25 0 0 34313

Ha nem is pont ugyanez, de valami hasonló lehetett, több ilyen rendezvény van egy évben:

 

http://waaf.com.mk/package/international-folklore-choir-modern-festival-bar-2017/

 

 

Sutomoréban és Budvában lehet, hogy inkább valamiféle felvonulás volt, vagy szabadtéri táncbemutató.

Előzmény: szervezkedő (34312)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.25 0 0 34312

https://www.baon.hu/bacs-kiskun/montenegroban-leptek-fel-neptancosok-1016781/

 

Ez az igazi találós kérdés: Ki mit tud róla?

Sutomoreban hol lehet fellépni???

Egy ilyen, a fényképen látható bikinis előadásra befizettem volna ha nem utólag tudok róla!!!!

:-)

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.25 0 0 34311

Te kerdezted van e gyorsabb!

:-)

 

Utoljára a gyerekkel utaztunk. Lefotoztam a karórámat indulaskor a lakásajtóban, majd amikor már otthon voltunk a teraszon.

5,5 óra volt -és fél órát késett is a gép, az időjárás miatt.

 

(Nem találom a szórólapot. Egy helikopter mozog mindig a parton, amit én tudok. Ugy tudom ez a belügy gépe, ezt hozza-viszi mindenki, ezzel mentenek árvízkor, ezzel figyelik a dugót nyáron stb.)

Előzmény: kis_andras (34309)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.25 0 1 34310

Nagyon nagy hibát követnél el, ha betartanád!

 

Én végig jártam az összes balkánt. Ahová nem szeretnék többé visszamenni az Albánia. Az már nekem is sok(k).

 

Ahová mindig visszajárunk, kulturált, tiszta, barátságos az Görögország (nem Olympos beach!). Abban soha sem csalódtunk. Sokkal olcsóbb és barátságosabb mint Horvátország jó része.

Előzmény: Janik1980 (34299)
kis_andras Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34309

Nekem Hód-ról nem olyan sokkal gyorsabb, mint amennyivel kényelmetlenebb, hogy alig vihetek cuccot. BUD reptér még dinamikusan is ca. másfél óra. Meg illik bennehagyni egy fél órát dugóra/bármi esetre. Becheckolás-beszállás megint egy-másfél-két óra. Menetidőről fogalmam sincs, de azt is legalább másfél-két órára becsülném. Útlevélkezelés, csomagokravárás, taxiravadászás/buszra várás megint nem kevés idő, aztán Tivat-Petrovac megint idő. Ha mindent összeadok, akkor már majdnem ott vagyok....

 

 

 

Autóval most 9óra 40perc lett a menetidő (amikor volt gyújtás az autón) pár hete Budváig. Vissza késő du. indultunk Njegusiból haza, az  9:23 lett. Szeptemberbe ha nem lesz ekkora a forgalom, akkor lehet, hogy be tudunk férni 9óra alá. Nyilván valamilyen szinten hitvita, hogy ki mivel szeret utazni, de nekem nincs "ott" semmim, mindent vinnem kell, úgyhogy már csak azért is praktikusabb az autó. :-)

Előzmény: szervezkedő (34304)
portugéza Creative Commons License 2017.08.24 0 1 34308

Kicsit távolabb, Podgoricánál indulva van egy másik panoráma körút is, a Korita körút (Krug oko Korita). Ez annyival több, hogy ki is táblázták, nem csak egy térképre rajzolták be. 65 km körben. Inkább haladó szinten ajánlott, ha valaki már kipipálta a "szokásos" látnivalókat az országban. Érinti a Cijevna kanyont, ami itt is előkerült már. És elvisz (némi plusz gyaloglással) Montenegró egyik legszebb kilátópontjához is.

 

http://www.montenegro.travel/files/pdf/The-Circuit-around-Korita.pdf

 

http://www.montenegro.travel/en/info/circuit-around-korita

Előzmény: szervezkedő (34307)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 0 1 34307

http://www.visitbar.org/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=26:panoramska-ruta-izmeu-dvije-arobne-obale&id=2:publikacije

 

Több helyen láttam kiplakatolva, de megtaláltam neten is, itt le tudod tölteni .pdf-ben- ha sikerült a linkelés.

:-)

Előzmény: Janik1980 (34299)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 -2 2 34306

Ne parázzatok! Lazaság emberek!

:-)

Előzmény: Mr.DanaXI (34303)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34305

Menetidő?

 

Merre lesz az első "csapatás"????

 

Képek? Linkek?

 

Menjetek be a településen lévő turista irodába, ahol lehet van valami tura ajánlat, amit magatok be tudtok járni.

A bari csapat (de ez tőled nézve a szomszéd megye) most csinalt egy olyan hegyi útvonalat, ahol feltüntetik besorszamozva a latnivalokat és berajzolták merre van az arra.

Előzmény: Janik1980 (34299)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 0 1 34304

Persze hogy van gyorsabb. Anyukádnak is írtam már.

Bud-Tgd közvetlen a wizzairral!

:-)

 

Valahol a kacatok között van egy szórólap, amin van repülő és helikopter is, de már lehet kidobtam. Holnap megnézem.

 

(Szerintem itt a fórumon nehezen találsz ilyenhez partnert. Picit visszaolvasol, itt a fillérbaszás megy most idén nyáron, még olyan áron is, hogy ugyanaz a személyiségzavaros olvtárs több nicket is regisztrál és idióta módon puncsol saját magának! Ebbe nem fér bele a repülés!)

:-D

Előzmény: kis_andras (34296)
Mr.DanaXI Creative Commons License 2017.08.24 0 1 34303

Uhhh   ne már ..  ( lassan nem merek elindulni ) 

 

De gondolom délebbre - nem ? persze keletebbre is - de sztem nem azon van a hangsúly .

Egyébként legszarabb strand amin valaha voltam az Makarska ( Horváto)  pontosabban nem voltam -mert

elmenekültem - de ha lejjebb ( dél) ment az ember viszont voltak egész szép helyek ..

 

Görögo.-ban még nem voltál a 27 -ből ?  mert az is délebbre van - meg kicsit keletebbre is ,

én több mint 10X  - de csak patika strandokat találsz .. ( persze az összes - nem tom hány ezer strandján nem voltam ))..) 

 

Előzmény: Janik1980 (34299)
lajoska69 Creative Commons License 2017.08.24 -3 2 34302

Van egy vicc …. Egy ember elmegy az orvoshoz…. (a beteg alsó ajka nagyon előre áll….)

Doktor Úr!  Nekem mindig beesik az eső a számba….    A doktor, akinek a felső ajka fedi az alsót…. így szól a beteghez…

---Érdekes…. én még ilyet soha nem tapasztaltam!   

Megértem,  amit írtál Ulcinj-ről…   Talán, jobb választás lehetett volna, ha jól felkészülsz az útra…. Ha valaki külföldre megy, akkor hetekig készüljön és olvasson el sok mindent, hogy hová is akar menni….

Tizenegynéhány évvel ezelőtt,   így jártam én is…. Soha nem mennék a Haj-Nehaj-tól az Albán határ felé…. Az már valóban a „balkán”…   Nem vonatkozik ez  Montenegró  többi helységére….  A Buljaricától a Horvát határig sok helyen más a kép, sokkal tisztább és kulturáltabb minden…. 

Természetesen a „tapasztalat, nagy Úr….!”  Hét éves tapasztalat mondatta az előzőeket….  Biztosan sokan megszólnak előző írásomért Ulcinj-nal kapcsolatban, de továbbra is „kinek a pap, és kinek a papné…!”  

Előzmény: Janik1980 (34299)
lajoska69 Creative Commons License 2017.08.24 -1 3 34301

Kedves „szervezkedő”!  A „Lali bácsi” egy kicsit túlzás…. ! (de jól hangzik…) A „Potemix” még várat magára….!  Valóban igaz, a nemzeti ünnep többet kíván, mint egy csevap…. Aktualitása annyi volt, hogy a háziasszony ragaszkodott a csevaphoz…. (talán nem is az ünnep miatt)  A mi nemzeti ünnepünk, nekik csak egy naptári nap… Jómagam aznap egy „pekában”  sült bárány és borjú borda készült volna sok zöldséggel…. Ez akkor elmaradt, de a mostani hétvégén (már itthon) ez elkészül….

A képeimen láthatod, hogy nekünk minden nap ünnep, amit MNO-ban töltünk….  A bográcsos birkapörkölt évek óta a napirenden van….  Korábban, az  ottani családi ünnepre  készült, mivel a vendéglátó család több tagja is akkor volt együtt…  Képeimet megtalálod az előző írásaimban!

Kedden,  a 35. nap után hazajöttünk…. (kedvünk szerint maradtunk volna….) A gyerekeink váltottak bennünket…. Lehet, szeptember közepén még visszamegyünk…  Az is lehet, ha  jó az idő itthon, akkor a Balaton is „megteszi”…  

Hazautazás minden probléma mentesen zajlott… („lajpska69” útvonalán)  Hajnali fél  4 előtt pár perccel beléptünk a Sozina alagútba, majd 13 óra 10 perckor a szabadkai nagybani piacon feltöltöttük a készleteket… Zöldség, gyümölcs, ami belefér…. ill. a Rodában ami még kellett…   A hadújárási „Tisza” pékségben a ceréliákat,  és  Bácsszöllősön,  Vili bácsinál az almapálinkát és a „rajnai rizlinget” is betankoltuk… Kb. 15 óra 10-kor értünk az ásotthalmi határhoz, ahol egy autó állt előttünk, így 3 perc volt a határátlépés…  A korai indulás a tengerről azért jó, mert gyakorlatilag a montenegrói-szerb határig ill. Uzicéig szinte alig volt forgalom és a trafik sem lassították a tempót…

Mindenkinek további jó nyaralást kívánok Montenegróban, és ahol olvassák az írásomat. 

Előzmény: szervezkedő (34292)
portugéza Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34300

Melyik település és strand?

Előzmény: Janik1980 (34299)
Janik1980 Creative Commons License 2017.08.24 -1 1 34299

Sziasztok! Hát ideértünk, és meg volt az első strandolás is. Hááát! Nem tudom finoman kifejezni magam. 27 országban jártam eddig,igaz  nagyrész nyugatabbra. De ilyen igénytelenséget és koszt még sehol sem tapasztaltam.  Talán jordánban szabad strandon.De igazábol talán még ott sem. Soha többet nem jövök a horvátoknál keletebbre!  

kis_andras Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34298

Megtaláltam. https://discovermontenegro.com/cessna-172-scenic-flights/

Nem olcsó, sőt közel svájci ára van. Továbbra is keresünk Cessna esetén harmadik, heli esetén 3.-4. embert aki betársulna. Vagy a Kotor Bay Tour, vagy az Ostrog tour érdekelne minket.

Nem olcsó, de tuti örök élmény.

 

asusu0 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34297

Köszönöm a segítséget találtam egy szerelőt és már kész is van áz árak azok amit írtál egyébként nagyon rendesek voltak mert mondták hogy a turbóm kormol és aztis kitakarították az általad írt árban.

Előzmény: szervezkedő (34291)
kis_andras Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34296

Haha! :) Vittem már őt is. :) 
Abszolút nem ragaszkodom a vezetéshez (bár hab lenne a tortán) de két hete voltam pár napot Montenegróban, és egyrészt nagyon visszavágyom, másrészt felülről még fantasztikusabb lenne látni. 

Meg ha már aktív vagyok; van gyorsabb a Belgrád-Uzice-PrijePolje-Podgorica útnál?

Előzmény: szervezkedő (34295)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 -1 0 34295

(Majd jol megirom anyukadnak, hogy a motorozas utan a levegoben kiserted a sorsot!)

:-D)

Előzmény: kis_andras (34294)
kis_andras Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34294

Üdv. Kisrepülőt lehet valahol bérelni, vagy légitaxizni? 172-es Cessnára vagy ilyesmire gondolnék elsősorban. 

 

A Kotori öböl-Lovcen térségében, mondjuk Tivatból lenne a legjobb. 

Egy valaki csatlakozhat is költségmegosztással (ha találunk) Szept 6-12közt.

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34293

Ettől senki sem lesz okosabb. 

Könyörgöm, dobjatok mar fel fenykepeket, linkeket, azoknak akik majd télen olvasgatnak szállásvadászat, a jövő évi nyaralás tervezgetese közben.

 

Előzmény: merkurusz (34239)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34292

Lali bácsi! Azt azért elmondhattad volna, augusztus 20, talan a legoszintebb, legmagyarabb ünnep egy magyarorszagi ember szemében. Közvetlenül se politika, se harc, haboru nem árnyékolja be és elég reg vol ahhoz, hogy mindenki ugy twkintse, ahogy neki tetszik.

Számomra azert néhány csavapnal tobb van benne.

 

Min. marhapörkölt+ nokedli/ soskrumpli, ecetes kis dinnye+ csípős almapaprika, persze a saját sütőben keszult meg meleg kenyérrel.

...es utána orakig egy száraz vörös.

Előzmény: lajoska69 (34247)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 0 1 34291

Egyebkent publikus email nelkul hogy gondolod innen a fórumozók irányából a segítségnyújtást?

(Visszahivott a szerelő.)

Előzmény: asusu0 (34289)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.24 0 1 34290

Nem értem el az autószerelőt, gondolom dolgoznak. Ha esetleg visszahív jelzek.

Javaslom kérd a szallasadod segitseget.

 

(Hangosan gondolkodok: ha ezt az autot itt szeretned megkuplungozni, az anyag 300-400euro, munkadij kb 100-200eur. Nem passzol a lerendelt anyag, van valami gubanc, akkor nincs kész időben, de emiatt senki sem lesz ideges rajtad kívül. Ha nem égetted teljesen szét a kuplungot, felteszed vonatra es elviszed Ujvidekig, Belgradig, onnan meg elgurulsz hazaig. Szerintem.)

Előzmény: asusu0 (34289)
asusu0 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34289

Tegnap nem bírta az emelkedőn a dugót, a gyakori kuplungozást, kicsit megégett a kuplung, ezért javíttatni szeretném hazaút előtt (augusztus 28.). Citroen C5 1.6 hdi, évjárat 2005.

Előzmény: szervezkedő (34287)
matildtiti Creative Commons License 2017.08.24 0 0 34288

Köszönöm a választ, sokat segitett.

Előzmény: p.i.m.p. (34284)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34287

Mi a baj?

Gyartmany, tipus, evjarat, motor?

Előzmény: asusu0 (34285)
H_G Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34286

Az tényleg a másik fele.

 

Előzmény: matildtiti (34283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!