Keresés

Részletes keresés

missSissi Creative Commons License 2019.03.23 0 0 157595

Az az evolúció hozadéka egyértelműen. Régen is mindig volt valami a kezükben: balta, kés,íj,kapa, kasza.....most ezek már kimentek a divatból,de ugye valami kell a kezükbe,így maradt egyeseknél a sör,másoknál a távirányító ;)

Előzmény: Törölt nick (157594)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 157594

..továbbá a különböző távirányítók iránt érzett olthatatlan vonzalmukat.
Rejtély:)

Előzmény: missSissi (157593)
missSissi Creative Commons License 2019.03.22 0 0 157593

Azon,hogy amikor Isten megteremté a férfit és a nőt, mi célja volt azzal,hogy a férfiakba beleépítse a horkolási automatát,ami azonnal beindul,mihelyst a férfi elalszik? 



Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 0 0 157592

bocsánat kicsit elragadtattam magam- szomorú vagyok :(

Előzmény: Törölt nick (157591)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 0 0 157591

és abba már bele sem megyek, hogy egy hét ilyen tünetek után, amikor végre felhívja a gyerekkori szintén barát orvosunkat, aki persze azonnal beutalja..... 7 órát ÜL egy folyósón - és várja a sorát ... h aztán persze ott tartsunk ahol.... utálatos világ, hangemberekkel és tettek sehol semmi - nem vagyunk senkik!!!! szégyenlem magam mások helyett - ha szükség van a segítségünkre nem vesszük észre, ha szükség van az emlékezetünkre, nem emlékszünk, ha szükség van  ránk, nem vagyunk ott  :(((  és ahol nincs az AKI odarakunk valaki mást és VAN aki oda is áll :(((

 

és nem mondja senki hogy az élet megy tovább, mert megy persze, de ő most nincs, várjuk meg , hogy lesz-e és egyáltalán - bárki nélkül az élet már igenis nem ugyanúgy megy tovább.... 

Előzmény: Törölt nick (157590)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 0 0 157590

100 %-ban igazad van. Nem tudod mennyire betaláltál... Csakhogy, az a tapasztalatom, hiába tudod az agyaddal, mi a helyes, mit és hogyan kell(enne) tenni, amíg nincs meg a baj, nem teszünk ellene érdemben. Igen, figyeljünk egymásra és figyeljünk magunkra is! Figyeljek én is magamra és figyelj oda te is magadra!!! Ismerősöknek, rokonoknak, barátaidnak, szerelmednek, gyerekednek, szüleidnek semmivel, senkivel nem pótolható!

Tudom én, gyönyörű szép ez a világ és egyben mocskos és romlott és kegyetlen meg erkölcstelen és elvtelen, mindent, mindenkit pótol egy perc alatt. A shownak tovább kell menni mindenáron, átgázolva sorsokon, embereken. Csak közben megszakad a  szíved :( 😢

Előzmény: Törölt nick (157589)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 0 0 157589

figyeljünk egymásra! egy gyerekkori jó barátom, egy rendkívül értékes ember  - kómában .

 

egy hétig volt kisebb emlékezet kiesése, kettős látása, hol inkább/ hol kevésbé / hol semmi gond - orvoshoz minek, majd elmúlik....

 

Ne engedjétek, hogy szeretettek/ barátotok / ismerősötök csak úgy elbagatellizálja a stroke jeleit!!!  

 

innen is szorítok G.K. D-E, és hiszem hogy ezt is megcsinálod! mint annyi mást  :( <3

 

hát ezen gondolkodtam el, és azon, hogy miért kell valakinek a helyére találni valakit,  amikor még itt van, csak épp nem a helyén....utálom ezt :((( 

Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.12.12 -1 1 157588

Az elmúlt 500 évünkből legyél szíves felsorolni mondjuk tucatnyi olyan komolyan vehető vezetőt, aki országunk felvirágzását hozta, akit hosszú évtizedeken keresztül követtek, megbecsültek az emberek, aki nem okozta százezernyi honfitársunk borzasztó halálát, ám becsülte a kisembert ugyanúgy, mint a minisztereit.. Én csak egy ilyenről tudok, bár határeset, s kíváncsi vagyok arra, hogy a felsorolásodba belekerül e.

 

"magyar leszek majd hogyha akarom"

Ha ismernéd Ady életét, akkor tudnád, hogy mit jelent ez a mondat. Amúgy ugyanezt a mondatot nagy valószínűséggel magára veheti, jó párszor kimondhatja az a több mint egymillió magyar, aki nem itt, a Kárpát medencében kíván élni, boldogulni, sokasodni, meghalni... :(((

S ha jobban belegondolunk, a külföldön megszülető minden hatodik "magyar" gyermek fejében talán már fel sem merül ez a mondatocska... :(

Előzmény: jedi1 (157587)
jedi1 Creative Commons License 2018.12.12 -2 2 157587

Pedig volt itt pár komoly vezető Árpád után is. Nem hiszem hogy ebben arányaiban rosszabbul állnánk más országoknál, csak hát mi mindig azt nézzük hogy mi mennyire szar, és nem azt hogy mi volt itt jó. Pedig elég csak arra gondolni hogy hányszor kelt fel ez az ország a padlóról.

Ady nagy költő volt, de ilyen hogy "magyar leszek majd hogyha akarom" hát ez elég sokat elmond. Magyarnak lenni (de sokkal inkább úgy mondom hogy embernek lenni) nem alkudozás kérdése. Az vagy, vagy nem vagy az. Nem az a kérdés hogy milyen a vezér, hanem hogy te megteszel-e mindent amit tudsz. Ha nem, okés semmi gond, de akkor ne mutogass másra. Egy csomó dolog csak az egyén döntésén múlik, fel kell vállalni a saját választásunkat.

Előzmény: Rendszer.hiba (157585)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.12.11 -2 1 157586

Isten nincs, miért tisztelnénk? Az egyházakról meg jobb nem is beszélni... gusztustalan, elvtelen, pénzsóvár, kapzsi, képmutató banda mind...

Király nincs, miért tisztelnénk?

Aki szereti a hazáját, honfitársait, s  felemeli a szavát értük, tisztességet és becsületet szeretne kishazájában, az libsibolsi-sorosbérenc-migrácsos-komcsi stb :) a sok szemellenzős idióta szerint. Pedig bizony bűnösök közt cinkos, aki néma, aki meg védi a bűnösöket, az bizony rosszabb a bűnösöknél is...

Az idősek tisztelete. Régebben egy nagy házban vagy egymás közelében lakott nagyszülő, szülő, gyermek. Manapság van, hogy mindhárom generáció távolra került a szeretteitől, és bizony az életben maradásáért gürizik, robotol. Egy társadalom fejlettségét és egy nép összetartó erejét az mutatja meg a legjobban, ahogyan bánik az időseivel, az elesettjeivel, a kiszolgáltatottjaival... Nézd csak meg, hogy  "vezíreink és sleppjük" bánnak a nyugdíjasokkal, a rokkantakkal, a gyerekekkel, a betegekkel, hogyan sorvasztják el az oktatást, az egészségügyet... :( 

Előzmény: jedi1 (157584)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.12.11 -1 0 157585

Én nem írnám le e népet... Sajnos az elmúlt ezerévünk történelme megmutatta, hogy egy-két kivételtől eltekintve valahogy sohasem volt szerencsénk a királyainkkal, a nemességünkkel és az elitünkkkel, a vezetőinkkel... S valahogy elfelejtkezett e nép arról, hogy akár változtathatna is...

https://civilhetes.net/a-befejezetlen-stacio-a-szadista-elitek-orgiaja?fbclid=IwAR2SxotjIcDDbGCHmrDlgDYcDNy9zWUbDIqmWgXJN4m1zB7mDDp4CSPTBPY

VAGY nézzük meg, hogy például Ady Endre miféle írásokkal ostorozta a századforduló-környékén az elitet, a politikusokat, gazdasági szereplőket. Akár a napjainkra is szóról szóra átemelhetnénk az írásait, verseit, cikkeit.

 

Ady Endre: A perc-emberkék után

Otthon bolondját járja a világ,
Majmos, zavaros, perces, hittelen,
Nagy, súlyos álmok kiterítve lenn,
Fenn zűrös, olcsó, kis komédiák.

 

Magyar Bábelnek ostoba kora,
Ments Atyaisten, hogy bennelegyek -
Engemet kötnek égbeli jegyek
S el kell hogy jöjjön nászaink sora.

 

Most perc-emberkék dáridója tart,
De építésre készen a kövünk,
Nagyot végezni mégis mi jövünk.
Nagyot és szépet, emberit s magyart.

 

Robogok honról rejtett vonaton,
Ebek hazája ma, nem az enyém -
S ha marad csak egy hivőm, szent legény,
Még a holttestem is ellopatom.

 

Ez a ricsaj majd dallá simul át,
Addig halottan avagy éberen,
Pihenjen a szent láz s az értelem,
Míg eltünnek a mai figurák.

 

Magyar leszek majd hogyha akarom,
Ha nem sutáké lesz itt a világ,
S fölcsap minden szent és igazi láng
Rejtekből avagy ravatalon.

Előzmény: Törölt nick (157583)
jedi1 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 157584

Már megint a magyarsággal van baj, milyen szerencse hogy körülöttünk csupa minta népek élnek. Nem magyar sajátosság hogy a mai emberek egoja százszor nagyobb, mint az agyi kapacitásuk. Az újkori történelem folyamán sikeresen kiirtották a nemzedékekből a tiszteletet. Régen tisztelték Istent, a királyt, hazát, az öregeket. És ma? Ma az van hogy Én...Én...Én..Én...mert megérdemlem. Tényleg?

Az emberek az utcán, metróban, de még a presszóban a kedvesük mellett is a mobiljukat bújják. Gőzük sincs a környezetükről, de nem is érdekli őket. Ide jutottunk. De nem csak a magyarok, ezt láthatod a "fejlett" nyugaton is, ebben már sikerült felzárkózni.

És ha kérhetem hagyjuk már ezt az antiszemita fasságot. A magyar nép nem antiszemita. Vannak olyan emberek, meg csoportok, de hogy a nép?

 

Azon viszont érdemes elgondolkozni, hogy nincs még egy nép amelyik képes így pocskondiázni önmagát, és eleve mindenképp rossznak beállítani. Pedig vannak mindenféle népek. Olyanok akik rabszolgák vérén gazdagodtak, olyanok akik bombával szállítják a demokráciát, vagy éppen összelopkodták a területüket meg a történelmüket, meg sorolhatnám. Mégis mind büszke magára, csak a magyar nem.

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.06 0 0 157583

szerintem nem vált ilyenné. mindig is ilyen volt. más kérdés, hogy nem láttunk be ennyire egymás gondolataiba és nem is foglalkoztunk azzal mit gondol  a másik. éltünk családunk nappalijába és a munkahelyünkön,  voltak barátaink. manapság azoknak a képeit nézem akár percekig,  akiket semmilyen szinten nem is ismerek  személyesen - persze,   max tudom ki, ezért bejelölt az fb-n. eltöltök x időt ott .. aztán benézek ide... régen max a konyhába néztem be, hogy mit egyek, ha unatkoztam... vagy megnéztem alszik-e már a gyerek.

 

ma se gyerek se semmi...akinek van,  az is mindenfelé nézeget.

 

és közben felületessé válnak az érzéseink és minden olyan, mintha képen lenne- a valóság már nem ráz meg, és nem érdekel. sőt... ennél olyanabb is van.. pl. a facen.  ( remélem nem az jön le, hogy rólam szól.  sajnos " mindannyiunkról" )

Előzmény: Rendszer.hiba (157582)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.12.05 -2 1 157582

A nagyobbik fiam a Móricz Zsigmond körtéren kb egy hete odaadta a szemmel láthatóan didergő hajléktalannak a sálját. Mert látta, szüksége van rá, neki meg van még itthon...

Büszke vagyok rá, szerintem jól neveltük!

 

Viszont újra és újra elszomorít, megdöbbent az, hogy a magyar nép jelentős részéből totál hiányzik a társadalmi szolidaritás, a másokra való odafigyelés, az elesetteken való segíteni akarás. Sőt, azt látom, hogy a magukat keresztényként meghatározókból még inkább hiányoznak ezen érzések. Pedig a Jézusi tanítások, példák pont ezeket az érzéseket, gondolatokat, életfelfogást erősítenék.

Vajh mi lehet ennek az oka? Miért vált ilyenné ez a nép? :(

Előzmény: Supremes (157579)
hypocampus Creative Commons License 2018.12.05 0 0 157581

Nem a magyarsággal, hanem az ítélkezéssel és a minősítéssel van gond, ez az ego-s elme általános működése.

Előzmény: Supremes (157577)
hypocampus Creative Commons License 2018.12.05 0 0 157580

Megy tovább az Fb-on. Én ugyan nem pesti vagyok, de itt vidéken is előfordulhat.

Előzmény: Supremes (157579)
Supremes Creative Commons License 2018.11.30 -1 2 157579

Share it please...

 

Amy Lee Creative Commons License 2018.11.29 0 0 157578

Számít-e, hogy komolyan gondolta a szavait, vagy csak a következmények számítanak, amit a kimondott szavaival okozott?

Supremes Creative Commons License 2018.11.27 -1 0 157577

Azon hogy örökölt vagy tanult a magyarok irígysége, tahósága, antiszemitizmusa..

 

 

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5414984,00.html

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.25 0 0 157576

ma volt egy fb posztom. lehetett, aki innen is látta.  lényege, hogy előbb viszünk menhelyre khmmm elnézést,  szeretet otthonba egy  idősebb  szülőt, mint a házi állatot.  nevezetesen az hangzott el valaki szájából, fülem hallatára, hogy mi lesz szegény  macskájával, ha hozzákerül az anyja kutyája, amikor anyája a szeretet otthonba? a kérdés, nem igen adott semmilyen lehetőséget semmilyen  egyéb reflexióra, mint hogy a társaságban lévő további 2 ember azonnal a kutya / macska megbontott vagy épp bonthatatlan barátságáról kezdett értekezni. csak nekem tűnik fel, hogy emberen átlépünk? pláne anyán?  mindkét gyerekem felhívott, az egyik szószerint  vinnyogott, hogy bizonyos kommentek mennyire nem értik amit írtam..a másik csak szimplán megjegyezte, hogy ahhá, ezért is nincs nekem kutyám, h ne legyen kétség...igaz, nekik sincs semmi, úgyhogy nyugiiii ----  ez megnyugtat. :D ( jól nevelt kölkök, vagy csak még nem indokolt a konkrét gondolkodás ezen a témán?  :D )

 

viszont érdekes, hogy a lájkolók  közt előjöttek  az " eltűnt " szegmensből a  halom 50 feletti  ffi  volt  munkatársam -szerintem ők is érzik a háttérbe szorulást- ffiak kontra állatok.vagy csak az értékrend más egy bizonyos kor felett?   meg egyáltalán...  szóval. na. nemszeretemvilágvan.  neked? :)

kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.10.14 0 1 157575

Feminista vagy? Ez rendes tőled,de ne vidd túlzásba, nem szeretnék kopaszodni és a prosztatagondokat sem hiányoznak ;)

Előzmény: Törölt nick (157574)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.14 0 1 157574

Ki kéne nyírnom a feminista topicos nickemet.

kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 157573

ezt én megszavazom :))

Előzmény: Rendszer.hiba (157571)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.13 0 0 157572

semmin

Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.10.13 0 0 157571

A szemtengelyferdülés gyógyításának mintájára igazítsanak a földtengely-ferdülésen is, ide nekünk állítsanak be egy állandó tavaszi klímát és22-25 fokot, oszt rendben is vagyunk! :D

Előzmény: kabóca 1.12 (157570)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 157570

mínusz 10-ben meg jeges szélben nem tök mindegy,hogy sötét vagy világos van odakint? ;) a tél mondjon le,régóta mondom én :)

Előzmény: tilosbananő (157569)
tilosbananő Creative Commons License 2018.10.13 0 0 157569

Én utálom, amikor reggel ugyan világos van, amikor rohansz dolgozni,  ....   de délután, amikor hazamész, sötét van és nem lehet semmit csinálni.....jó lehetne, de kinek van kedve  sötétben !

Előzmény: Rendszer.hiba (157568)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.10.13 0 0 157568

Az időrabló a vétkes! Omega is megénekelte 40 évvel ezelőtt. Lehet, már akkor is tudták? :)

 

Idén még lesz átállás a téli időszámításra. Kíváncsi vagyok arra, hogy ha megszüntetik az óraátállításokat, akkor vajh melyiket hagyják? Vagy a kettő között maradnak?

Előzmény: hypocampus (157566)
hotblood Creative Commons License 2018.10.12 0 0 157567

És kelet felé? 

Előzmény: hypocampus (157566)
hypocampus Creative Commons License 2018.10.12 0 0 157566

nyugat felé repülve, hirtelen egy órával kevesebb van.

Előzmény: hotblood (157564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!