Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2020.06.11 0 4 71728

Én nem firtattam, hanem tényszerűen kijelentettem.

Aki a kéktúra jelenlegi hivatalos nyomvonalát lóval/biciklivel/motorkerékpárral/autóval/stb járja végig, az szabálysértést követ el, mely bírságot vonhat maga után, ha az illetőt rajtakapják.

Amennyiben meg a szabályosan nem járható szakaszokon elkerüli a hivatalos nyomvonalat, az meg a kiírásnak nem felel meg. Ez legalább nem büntetendő.

Előzmény: _ZE (71727)
_ZE Creative Commons License 2020.06.11 -2 1 71727

Ha a K- azon szakaszait, ami lóval nem járható (vagy mert olyan a szakasz, vagy mert explicit módon tiltott a lovastúrázás a jelzett úton) gyalogosan teljesítik, akkor "miért ne" - sportértéke a lovaglásnak is megvan, az "ismerd meg hazádat" vonal is rendben lehet (szerintem jobban, mint bármelyik futós teljesítésnél), úgyhogy én inkább különlegességként kezelném, nem rögtön azt kezdeném firtatni, hogy "deezbiztosanszabálytalan".

Előzmény: olahtamas (71714)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.11 -3 1 71726

Jó annak akinek nincs más dolga csak azon csámcsogni amit a másik szívvel-lélekkel csinál.

Milyen lózungok szoktak itt elhangozni mikor éppen naggyon toleránsak vagyunk? (ja most éppen nem vagyunk?)

 

"Mindenki a maga kéktúráját járja." Magát csapja be" stb...

 

Hát ők is a saját útjukat járják. Semmi közünk hozzá, bemószerolni meg... nem őket minősíti.

HEV Creative Commons License 2020.06.11 0 1 71725

Hát ezen én is elgondolkoztam, nincs új füzetem így nem ismerem a jelenlegi szabályokat. 

Előzmény: efemm (71721)
HEV Creative Commons License 2020.06.11 0 2 71724

Arra most nem térek ki, hogy szerintem ez mennyiben vesz el a szabályszerű teljesítőktől, mert az egy külön téma lenne.

 

Szerintem erről ugyanaz a véleményünk, az anyagiasság előtérbe kerülésével aki megteheti annak a hasonló lehetőségek kihasználása, mind mind a kéktúrázás lealacsonyításához vezet. Ebben a ló nem hibás.

Vannak 'emberek' akiknek a túrázás már üzlet és ez a pénzéhes szemlélet sajnos ilyen - esetenként embertelen - mellékvágányokra viszi a kéktúrát is. 

 

Rendszeresen olvasom a beszámolóidat, és be is van linkelve a blogod. Én eddig nem fizettem érte ,  ha tehetnéd  mennyit kérnél azért, hogy olvassuk az élményedet,melyek tényszerűek és nem mesék.

 

Előzmény: Okulare (71719)
jzp2107 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 71723

feltéve ha már elmúlt ugye 6 éves.. :-)

Előzmény: efemm (71721)
jzp2107 Creative Commons License 2020.06.11 0 3 71722

így van, a füzetből nem derül ki, úgyhogy valószínűleg el fogják fogadni

 

az ilyesmit nem lehet tiltani, ennek belülről kellene jönnie, de megnézve a "hogyan foglaljunk el 7 parkolóhelyet a tescó parkolóban" című sajtófotójukat, gondolom fel sem merül bennük hogy ez a lovas teljesítés valamenynire azért gázos (amellett, hogy még mindig sokkal jobb a szabadban lovagolgatni mint a tévé előtt punnyadni.. bár hogy négyükre hány gramm CO2 kibocsátás jutott a 3 (+1?) bazinagy utánfutós autóval -akkor is ha az egyik plug-in hibrid- azt lehet hogy jobb ha nem saccolom meg.. mondjuk természetesen ez sem lehet akadálya a teljesítésnek, csak úgy szemet szúrt)

 

Előzmény: Okulare (71719)
efemm Creative Commons License 2020.06.11 -1 1 71721

Miért ne teljesíthetné a Kéktúrát egy ló? Feltéve, ha nem ül közben kerékpárra, vagy nem száll vonatra, buszra, autóba. A lovasa csak a pecsételést végzi. :)

Előzmény: HEV (71713)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.11 -2 1 71720

Örökzöld. Mindig voltak, vannak és lesznek ilyenek...

 

"Kemény világ volt, soha nem hátráltam,
Ha pofont adtam, pofon érkezett.
De igazságosabb volt, mint most teszik,
Mikor a pofon hátulról érkezik.

Akkor is volt már olyan,
Aki figyelt, csak figyelt,
Hogy mikor tévesztem el.
Csak figyelt, csak figyelt,
Hogy mikor tévesztem el..."

Előzmény: Bikk Pubi (71715)
Okulare Creative Commons License 2020.06.11 -2 1 71719

Érdekes kérdés, amit feszegetsz. Arra most nem térek ki, hogy szerintem ez mennyiben vesz el a szabályszerű teljesítőktől, mert az egy külön téma lenne. De az, hogy adott egy ilyen nyilvánvaló szabályszegés _lehetősége_. Ugyanis addig, amíg le nem adják a füzetet ellenőrzésre, addig ennek semmi jelentősége. Az az igazi kérdés, hogyha ezt így folytatják _ÉS_ a blog is folytatódik _ÉS_ az ellenőrök ellenőrzéskor emlékeznek erre _AKKOR_ hogy döntenek az ellenőrök. Ugyanis a füzetből nem kell, hogy kiderüljön, hogy ezt lóval és helyenként nem útvonalkövető módon abszolválták. Ha a figyelmeztetés célt ér és nem folytatják, vagy folytatják, de már a blogban nem írják le, akkor valószínűleg ez is a feledés homályába vész, főleg akkor, ha mondjuk csak 10 év múlva kerül az ellenőrök elé a füzet. Szóval kiváncsian várom a véleményüket.

Előzmény: HEV (71713)
HEV Creative Commons License 2020.06.11 0 0 71718

Szerintem csak emlékbe gyűjtik a pecséteket :-) 

 

Előzmény: csg65 (71717)
csg65 Creative Commons License 2020.06.11 0 2 71717

Én már írtam nekik a blogra. Kíváncsian várom a reakciójukat...

Előzmény: HEV (71716)
HEV Creative Commons License 2020.06.11 -1 2 71716

Mivel az összes kéktúra ellenőr itt is aktív  ezért én itt kérdezek. Akit nem érdekel a téma, lapozhat.

Előzmény: Bikk Pubi (71715)
Bikk Pubi Creative Commons License 2020.06.11 -2 1 71715

Ezt nem a moszer.kekturaellenor@mtsz.hu-ra kell küldeni?

Előzmény: HEV (71713)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.11 0 0 71714

Lehetni lehet, de nem szabad...

Előzmény: HEV (71713)
HEV Creative Commons License 2020.06.11 -2 0 71713

Én nem láttam még új OKT füzetet de ezt lehet? Érdekelne, hogy ilyen nyíltan csinálva vajon mit lépnek, léphetnek e az illetékes bírálók, ha ezt nem engedi meg a szabályzat. 

Mr Long Creative Commons License 2020.06.10 -1 0 71712

Köszönöm, megnézem. 

Előzmény: olahtamas (71711)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.09 -1 1 71711

Én ezt használom:

http://www.videosoftdev.com/free-video-editor/download

Ingyenes és amire nekem kell, arra még sok is :)

Előzmény: Mr Long (71710)
Mr Long Creative Commons License 2020.06.09 -1 0 71710

Beszereztem egy kis kamerát, hogy megmutathassam asszonynak, családnak merre túrázom, futok, amikor nem vagyok otthon velük. Jó lenne kisebb klipeket összevágni ezekből. Aki csinál ilyet, melyik programot javasolja hozzá?

 

Mr Long Creative Commons License 2020.06.09 -1 0 71709

Új füzet esetében szerintem ne nagyon aggódj ezért. Az utolsó pecséthez írjad a következő dátumot is és folytassad ahol abbahagytad a gyaloglást. Ebben az esetben szerintem nem ”csalsz”, hisz teljesítetted a “lyukat”. De, ha lelkiismereti kérdés, akkor nem mondtam semmit. 

Előzmény: ValamiV2 (71701)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.08 -4 0 71708

Szerintem lesz még rá módod hogy elgyere/elmenj velük, mert elég erős a szándék részükről hogy egy többnapos kirándulás szerveződjön a Karancs-Medves vidékre.

 

Érdekes volt és nem tagadom jólesett hogy többen -egyenként- odajöttek hozzám hogy mindenképpen szeretnék hogy én vezessem majd azokat a túrákat. :-))

 

Előzmény: jzp2107 (71707)
jzp2107 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 71707

szépnek lehet hogy szép, de így kimaradt a Matyó-lápa :-)

meg a Medves letörése, olyan mint a hullámvasúton ahogy elindulsz lefelé a semmibe

 

közben előkerestem a bizonyítékot hogy én is jártam ott, azért nem ismertem rá mert akkor totálisan másként nézett ki

ebből is látszik hogy megfelelő időpontban kell túrázni, az a két évvel ezelőtti Húsvét kicsit korai volt, még bőven rügyfakadás előtt (a fennsíkon biza' 1-2-3 hófoltot is láttam még), dehát akkor értem rá és muszáj volt hajtani a dolgot hogy leelőzzem a szürkítőket

 

Előzmény: Törölt nick (71698)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.08 0 0 71706

Ahogy írod, mind megvolt :)

A Fűzfa vendéglőben a viceházmester 230 Ft :)

Ugyan ez a Római parton a háromszorosa, és ráadásul tömegnyomor is van...

Előzmény: pozo (71705)
pozo Creative Commons License 2020.06.08 0 0 71705

Érdemes Legéndre egy félnapot rászánni a sok látnivalója miatt.

 

Legéndet a kastélyok falujának nevezik, mivel sok kastély és kúria látható a faluban (pl. Nyáry kastély, Káldy kastély, Hirsch kúria).  Legénd ősi római katolikus temploma az Árpád-korban épülhetett, aztán átépítették gótikus stílusban, majd a mai is látható barokk stílusban. 2015-ben a település jó állapotú műemlék épületei miatt Nógrádikum kitüntetést kapott.

 

A kilátóból különösen szép kilátás nyílik Szanda-vár felé.

A faluban tett séta után kipihenhetjük magunkat a turistabarát Fűzfa Kert vendéglőben.

 

 

   Legéndi kilátó                   Kilátás Szanda-vár felé

Előzmény: olahtamas (71704)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.08 0 3 71704

Nem csak a maszkos világ, hanem van ahol már csak a ritka járatok miatt is érdemes így csinálni, mi is szoktuk.

És ráadásul még sok egyéb látnivalót is meg lehet nézni.

Az Alsópetény - Romhány szakaszt is így csináltuk nem is olyan rég, de még a maszkos világ előtt.

Tegnap Alsópeténybe viszont visszamentünk mert még így is kimaradt a Legéndi kilátó, ami pont jó célpont maszkos időszakban.

Alsópetényben még egy csomó túrázót láttunk, nagyrészt kéktúrázókat, aztán ahogy kiértünk a halastavon túlra,

már egyetlen turistával sem találkoztunk. A Legéndi kilátót is csak mi vettük igénybe így nyugodtan lehetett felvételeket készíteni:

https://www.youtube.com/watch?v=WfGB2jj76lE

Előzmény: ValamiV2 (71701)
ValamiV2 Creative Commons License 2020.06.07 0 0 71703

Köszi szépen. Akkor így fogjuk csinálni. :) 

 

Újfajta füzetünk van amúgy.

Előzmény: jzp2107 (71702)
jzp2107 Creative Commons License 2020.06.07 0 1 71702

A válasz ott van a füzetetekben a kéktúra kiírásában: túra megszakításakor és folytatásakor bélyegezni/fotózni kell

Szépalma recepción van is túrás bélyegző (Öreg Bakony Bakancsosa) tehát még cégesért sem kell kuncsorogni, nem tudom új vagy régi füzet attól függ hogy egy vagy két bélyegzés kell, két dátumot beírni és kész

Előzmény: ValamiV2 (71701)
ValamiV2 Creative Commons License 2020.06.07 -1 0 71701

Sziasztok!

Egy technikai kérdésem lenne.

Én még nem érzem magam elég bátornak, hogy buszra, vonatra szálljak újra (plusz ez a maszkos világ se tetszik), szóval mi úgy folytattuk a túrázást, hogy kisebb szakaszokat tettünk meg úgy, hogy körtúrát csináltunk belőle. A múltkor pl. tés és kisgyón között, és a nem kéktúrás rész valahogy sokkal szebbnek is bizonyult, vadregényesebb volt. Most Bakonybéltől másztuk meg a Kőris-hegyet ,és onnan elmentünk Szépalmapusztáig, majd onnan vissza Bakonybélbe egy másik úton. Viszont ugye most nem pecsétes helynél hagytuk abba, gondoltam legközelebb Szépalmapusztától folytathatnánk. Ez így nagyon elvadult ötlet? Nem lehet ilyet csinálni? Ha lehet, akkor hogyan kell jelölni ezt a pecsételős füzetben? 

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.07 -2 0 71700

Ismerem ezt a nevét is.

De ez a verzió egyszerűbb.

 

https://www.turistamagazin.hu/blog-bejegyzes-1/a-medves-turkizkek-gyongyszeme-a-tavas-banya

 

 

Előzmény: Bikk Pubi (71699)
Bikk Pubi Creative Commons License 2020.06.07 0 0 71699

Középbánya-tó lesz az.

Előzmény: Törölt nick (71698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!