Keresés

Részletes keresés

demjengi Creative Commons License 2012.05.27 0 0 4417

demjengi Creative Commons License 2012.05.27 0 0 4416

demjengi Creative Commons License 2012.05.27 0 0 4415

Van :-)  Köszi

 

Palermo alatt nagyon jó zene volt, the a youtube levette sajnos.

 

Előzmény: hutlen (4414)
hutlen Creative Commons License 2012.05.27 0 0 4414

Tényleg gratulálok:), ha valakit nem fognak meg ezek a klipek, az nem is érdemli hogy eljusson Sziciliába....

Van még??:))

 

Előzmény: demjengi (4413)
demjengi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4413

Abba hagyom, bocsi

Cefalu

demjengi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4412

Castelbouno, Isnello in Sicily


demjengi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4411

Piazza Armerina, Enna in Sicily 2008

demjengi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4410

Nosztalgiázok egy kicsit

 

Noto, Ispica, Ragusa in Sicily

demjengi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4409

Castellammare del Golfo, Scopello, San Vito Lo Capo

demjengi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4408

Rég jártam erre.  Ha valakit érdekel:

 

Templomok völgye:

Török lépcső:

 

Monreale:

tavasz21 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4407

Remélem irkálsz majd, mert figyelem a fórumot. Jó utat. Napkrémet tegyetek be.

Előzmény: alexmark (4406)
alexmark Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4406

Végre eljött a nagy nap....

Reggel 6- kor indulunk Wizz -el. :)

Ha visszajöttünk akkor remélem hasonló hasznos infókkal szolgálhatok majd, mint eolga. :D

oleandro Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4405
oleandro Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4404
blaze73 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 4403

Ok, rendben.  Ha ilyen sok kaja van, elég nekünk is 1 főre.  Csak értsék meg... Majd lementem a pontos címet + GPS koordinátákat.

Acireale úgy is tervben van - tavaly nagyon tetszett.  Akkor a régi színházzal szemben vacsoráztunk, isteni jó kaja volt. (pasta+előételeket ettünk)


Ez a helyi kajálda NAGYON érdekel :)   Köszi a tippet !  

Előzmény: eolga (4402)
eolga Creative Commons License 2012.05.18 0 0 4402

Blaze: tuti ezer százalék, mert aznap este a számlánk 45€ volt, ergo ha személyenként kellett volna fizetni, akkor 50€ lett volna a minimum összeg. De biztos, hogy 25€ egy embernek való menu de la casa és szerintem bőven elég kettőtöknek!

Előzmény: blaze73 (4401)
blaze73 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 4401

Il Ruderi Acireale : akkor 1 főre 25,00 EUR ?   akkor az elég 2 főnek is.  úgy fogjuk kérni.....   csak megértik :) 

Előzmény: eolga (4399)
tavasz21 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 4400

Köszi a részletes beszámolót.

Előzmény: eolga (4399)
eolga Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4399

Beszámoló folyt.

 

Kisgyerekes infok: játszótér szinte alig van. Ha van, akkor lepusztult, nem túl jó állapotú. Pelenkázó, étteremben/kávézóban gyerekszék szinte sehol nem volt. Ennek ellenére sokkal könnyebben ment kisgyerekkel az élet, mert ott az olasz vircsaft miatt természetes, hogy jön veled mindenhova, hogy hangos, hogy rohangál, hogy nem marad nyugton. Itthon kétszer meg kell gondolni, hogy hova ülünk be vele, hogy ne zavarjuk a többieket. Ez ott kint nem volt probléma. Először is mindenhol van terasz, ami már egy nagyobb térélményt ad, másodszor sok gyerek van és mind rohangál, hangoskodik. És eközben rájöttünk, hogy a miénk nem is olyan izgága, mint az olasz bambinok. :-)

 

Néhány update info:

Ferihegy I: úgy hallottam rövid határidővel bezárják és Wizzair is a II-t fogja használni. Tavaly repültünk onnan, már az új Skycourtról és azért az már igen európaibb terminál! Ez esetben azt gondolom, hogy az utasok jól járnak.

 

Kocsibérlés: sokat beszéltünk itt, hogy mennyit vonnak le a kocsis cégek depositnak. Írtam már, hogy tőlünk 395 € vontak le csak, de mi egy magasabb biztosítási típust választottunk, ami magasabb bérleti díjat is jelentett. Viszont itthon nem látom a hitelkártya számlánkon ezt a pénzügyi műveletet. Igaz, hogy a zárolást már feloldotta a Europcar, de szerintem azért látnom kéne külön a zárolást és külön a feloldást. Attól tartok, hogy az ügyintéző nem jól intézte és végül semmit nem is zároltak. Végül is mindegy, csak úgy írtam.

Viszont a gyerekülésért pofátlanul magas összeget kérte: 50€!!! De ez ellen sokat nem tudsz tenni, vinni nem tudod magaddal itthonról.

 

Vezetés: azóta is hiányzik az olasz vezetési stílus!

 

Kiegészítő infok az Il Ruderi halas étteremhez Acireale-ban:

Már írtam, hogy semmilyen nyelvet nem beszéltek, csak olaszul, az étlap is csak így van. Ezért a pincérrel kézzel lábbal spanyolos olasszal kommunikáltunk. Ez alapján kértük a 'menu de la casa'-t egy főre és 25€ mondott a felszolgáló. Ez tuti, mert le is írta egy papírra. Bőven elég két embernek is! Mi ketten nem bírtuk megenni, vagy négy kistálka érintetlen maradt. Az ital árakra nem emlékszem pontosan, de nem volt kirívó, pl egy literes víz 2€. A számlázásra viszont tényleg figyelni kell, szerintem kicsit összevissza számolnak. Ha én újra mennék, akkor itthon csinálnék egy kisszótárt a fő kaja nevekkel, mert az angol hiánya nem csak ebben az étteremben okozott gondot. Teríték díjat számolnak: 1,5€/fő. Néhány ár, amire tuti emlékszem: víz: 2€, menu de la casa:25€, tintahal tál:10€, sült krumpli: 2,5€, ráktál:8€, vegyes haltál: 13€, jégkása desszert 1,5 €.

Csak ismételni tudom, ha arra jártok, menjetek, ízletes konyha, gyors kiszolgálás.

 

Nyitva tartás: főleg az étkezések idejei térnek el a miénktől, ami azért gond, mert a helyek többsége ennek megfelelően van nyitva. Pl a halászfalunkban a legkorábban nyitó pizzeria 19.30hkor nyitott vacsorára. Kávézók vannak nyitva gyors harapnivalókkal. Szóval a mediterrán élet ritmusra kell készülni. 9.30hkor szinte elsők voltunk a helyi kávézóban...

 

Beszámolom végéhez érkeztem. Remélem a jövőben utazóknak lesz benne hasznos infó, a többiek meg jót nosztalgiáznak. Köszönöm a törzstagoknak a segítséget és infokat, amiket én kaptam indulás előtt. Szép nyarat, kellemes utazást kívánok mindenkinek!

tavasz21 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4398

A Ryanair nem megy Sziciliába, csak írtam, hogy akciózik mert írtad,. hogy mennél valahova.

Mázlitok volt akkor az idővel Cipruson, mert eshetett volna folyton akkortájt.

Előzmény: rebkaa (4397)
rebkaa Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4397

Láttam előtte pisztáciát Szardinián, ott az őszi szünetben voltunk, tényleg épp termett, akkor tuti, hogy ősszel.

Innen ismertem meg, ezen kívűl írta az utikönyv, hogy az Etna körüli igen termékeny talajon sok pisztáciaültetvény van. Táblák is kinn vannak a földek végében, hogy pisztácia eladó.

Ryanairék hova is érkeznek? 

Off: Cipruson nem ilyen fagyás volt mint itthon.  Tegnap beindítottuk a fűtést, miután 6 fok volt reggel. Meáll az eszem...

A tenger vesztemre abszolút fürdöhető volt 20-21 fok, ezért  a gyerekek kedvéért több volt a fürdi-bürdi mint szerettem volna, sajnos sok terv nem valósult meg. Na, majd legközelebb...

Előzmény: tavasz21 (4393)
tavasz21 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4396

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-18098852

 

Sportolni vágyóknak.

Én nem vállalkozok rá.

tavasz21 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4395

Olvasom a Ciprus fórumban.

Előzmény: rebkaa (4392)
tavasz21 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4394

 

Jópofa ez a pisztáciafa, megnéztem hogy néznek ki.

tavasz21 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4393

Cipruson talán már fürödtél is. Merre jártál ott?

Honnan tudtad a fácskáról, hogy pisztácia ha nem volt rajta termés? Ismerted már? Vagy virágjáról?

Ryanair akciózza most a juniust, ha akarsz menni most.

Előzmény: rebkaa (4392)
rebkaa Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4392

Kis ágas-bogas fácska. Áprilisban nem terem, gyanítom ősszel mint a dió.

Mikor is indulsz? 

Én 3 napja jöttem haza Ciprusról, az is nagyon klassz volt.

Egyébként Cataniát már most megcéloztam a Wizz-nél, az akciókor rá is néztem, de emiatt a hülye adóbevallás miatt nem volt időm keresgélni.

Mondjuk még lesz egy röppenet BGY, juni 20-ig kellene még valamit elcsípnem, aztán semmi őszig.

Előzmény: tavasz21 (4390)
blaze73 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4391

Klassz a beszámoló!

Mi tavaly Giardini-t kihagytuk, idén azért meglesem, de sejtem engem sem fog rabul ejteni :)  

Előzmény: eolga (4388)
tavasz21 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4390

Pisztácia növényt még nem is láttam. Volt rajta termés? Már én is várom, hogy láthassam Szicíliát.

Előzmény: rebkaa (4389)
rebkaa Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4389

Jó olvasni a beszámolódat, mert ugyan tavaly voltunk, de sajnos csak 4 éjszaka jött össze és ezek a kis városkák pont kimaradtak. Kivéve Taormina és Cefalu

Akkor nem ez volt a cél, hanem inkább vulkánok. A Stromboli kitörései tényleg feljtehetlenek , de az Etna iránt nekem is vegyesek az érzéseim. Tavaly áprilisban ettől hatalmasabb hó volt rajta, a férjemék a februári kitörés által leolvasztott helyen mentek fel a D_K-i kráterhez, ami aztán 2 nap múlva kitört. A felvonó a nagy szél miatt nem működött, a dzsip vitte őket fel, de nem beszéltek semmilyen túravezetőről, hogy kötelező lenne. Az biztos, hogy ők csak ketten mentek és van egy magasságmérős órájuk az alapján tudták, hogy hány m-en és kb hol vannak.

Füstölt ugyan,meg azt mondja, hogy a közelében a kén miatt csak pár percet tudtak maradni, de semmi nem jelezte, hogy 2 nap múlva robban. Mondjuk mostanában gyakran "játszadozik"

Tőlem az ilyenfajta izgalmak messze állnak, meg már a Silvesztri széléről is majd elfújt bennünket, lányokat a szél(pedig nem 50 kilósak vagyunk)úgyhogy nekünk  elég is volt a vulkántúra.

A fiúkkal este 5 órát beszéltünk meg, hogy visszajövünk értük a parkolóba , mi meg elindultunk az Etna körül. Bájosabbnál-bájosabb kis városkák,kedves emberek, pisztácia ültetvények, nekünk ez nagyon bejött. A teljes kör azt hiszem 140km körül volt. 

Akkor csak felnőttek voltunk, de a 4 gyerekkel tervezem, hogy elmegyek ősszel és akkor az általad írt kis városkákat szívesen megnézném.

Jaj, csak Cataniában ne kelljen vezetnem, de azt nehezen úszhatom meg.

Apropó, Catania. Nekünk is csak 2-2,5 óra jutott rá, de nagyon tetszett a belvárosa.

Előzmény: eolga (4388)
eolga Creative Commons License 2012.05.17 0 0 4388

Folyt a beszámoló

 

Giardini Naxos: itt kétszer voltunk rövid látogatásra. Először még az első napokban, akkor tetszett. Tetszett, mert hosszú tengerparti sétány, hosszú tengerpart homokkal illetve kisebb kövekkel, kávézók éttermek fagyizók, a parton napernyők napágyak, szuvenír boltok, olyan kellemes turistás tengerparti filing. Mi ugye egy kishalász faluban laktunk, ez után Giardini Naxos egy nyüzsgő nagyvárosnak tűnt tele élettel. Másodszor az utolsó napon voltunk, és akkor már nagyon szemet szúrt, hogy olyan mű az egész, semmi de semmi eredeti nincs benne. A tengerparti utcasor hangulatos, de már a második vagy kisebb utcák kiábrándítóak.

A szemét viszont itt is keményen visszaköszönt. A homokos tengerpart szép, de a sétányról levezető lépcső és támfal mentén végig kiábrándítóan szemetes. Egy gyakorlati észrevétel: itt viszont alkalmazkodtak a vendéglősök a turistákhoz és gyakorlatilag egész nap nyitva vannak, tehát pl. nem csak 20htól van vacsora. Ez így vicces, de mi kisgyerekkel néha bajban voltunk, hogy 18hkor hol együnk. 

Az az igazság, hogy ha újra mennénk, bajban lennék, hogy szállásnak melyik helyszínt választanám. Mert a homokos tengerpartja nagy előnye és mivel hosszú a sétánya, nem kizárt, hogy akár olyan apartmant is találsz, ami tengerre néz és csak át kell sétálni az úton és már a parton vagy. Kisgyerekkel azért ez előny. Ha nem fogtok a tengerben fürdeni illetve nem elsődleges szempont a plázs, akkor nincs nagy plusz érték Giardini Naxosnak. Ha viszont inkább strandolni mentek, akkor inkább (bár lehet, hogy van azért szép tengerparti városka stranddal).

 

Isola Bella: Taormina alatt található mini öböl, ahonnan át lehet sétálni a vízben egy mini szigetre. Amikor Taorminaba mentünk és a sikló parkolója felé autóztunk vettük észre az országútról és nagyon hangulatosnak tűnt. Utolsó nap mentünk ide egy kis relaxra hazautazás előtt. Csak elfelejtettük, hogy ugyan az egy keddi nap, de május 1 ott is szünnap... Ettől függetlenül tetszett. Viszont parkolóhelyet gyakorlatilag lehetetlen találni, az országúton tudnál megállni, de összesen kb. 10 hely van. A rendőr büntet, ott tették fel a bünti cetliket a szélvédőre! Így a Taorminába tartó sikló parkolójában álltunk meg. 3 órás jegyet vettünk, amit bőven túl léptünk. Most sem derült ki, hogy bemondásra működik a jegyvásárlás, vagy van ellenőrzés és csak megint szerencsénk volt. Innen egy kis séta az öbölhöz, majd egy igen meredek hosszú lépcsőn tudsz lemenni. Lefelé még oké, de felfelé... Ha leérsz, akkor mindenki jobbra tart, a kis sziget felé. Vannak nyugágyak, napernyők, mind fizetősek, horror árúak, 5 €/ nap a nyugágy, hasonló áru a napernyő. A part nagy kavicsos, nem is értettem, hogy tudnak rajta sima törülközővel feküdni. Nekem nagyon nem tűnt kényelmesnek, de tudnak, tömeg volt! Átsétáltunk térdig érő vízben a kis szigetre és teljesen felmarta a talpunkat az a pici éles kavics! Vigyetek vízi cipőt! Ha a sziklákra lépsz, nagyot esel, hiszen csúszik, ha az átjáróban gázolsz át és nincs rinocérosz talpad, akkor nagyon nem kellemes! A víz hideg volt, egy-két oroszt leszámítva senki nem fürdött még, de nagy élet volt a parton. Bizonyos időnként kisebb csónakok kööttek ki, hoztak újabb strandolókat majd kagylókürttel hívták az újabb utasokat. Hangulatos volt.

 

Ha mentek, nagyon ajánlom nektek a Ristorante Pizzichella -t, mely saját kis mólóval rendelkezik, saját 'baywatch'-csal,  ingyen napágyakkal a vendégei részére! Visszafelé vettük őket észre és eredetileg csak egy üdítőre tértünk be, aztán ott maradtunk egész délutánra. Árnyékos terasz, kilátás az egész öbölre kis szigetre, jó kaja, saját napágyak és lejáró a tengerhez. Ha leérsz a lépcsőn az öbölbe, akkor jobbra a kis sziget, balra kicsit távolabb ez a Pizzichella. Van valami reklámtáblája is, de elég ütött kopott, nem igen vendég hívogató.  Eléggé kiesik a tömeg haladási útvonalából, inkább csak helyiek voltak! Az árai: bőséges saláta: 8€, halas kagylós bőséges adag tészta 8€, teríték 1,5€. Nem az olcsó, de ilyen frekventált helyen, tengerparton ezek az árak még alsónak számítottak. Az ott létünk alatt derült ki, hogy akár lehet is foglalni napágyakat telefonon. Nincs túl sok nekik, olyan kb 20 db, tehát ezt érdemes lehet.

Hoztam egy szórólapot tőlük, van honlapjuk: www.pizzichella.it

email: info@pizzichella.it  tef: (mobil) 338 6581525; 329 4246562

Sajnos képeink nincsenek, aznap a kocsiban maradt a fényképezőgép. :-(

 

Siracusa: házi nénink javasolta, hogy ide vasárnap menjünk. Nem tudom, hogy ennek köszönhető vagy az előszezonnak, de egészen a félszigetre be tudtunk menni és parkolni, ami irtó kényelmes volt. Nagyon tetszett Siracusa! Hangulatos kis utcák, szembe ötlő tisztaság, könnyen bejárható, érződik a történelme, a sok látogató eloszlik a félszigeten. Kellemes sétány a tenger mentén, de feltétlen érdemes kicsit elveszni az óvárosában.  Utólag bánjuk, hogy nem neveztünk be hajókirándulásra. A kikötőben egymást érik a 40 illetve 70 perces kirándulást ajánlók 10, 15 illetve 20€ áron.

 

 

(folyt még egy kicsi hátra van)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!