Keresés

Részletes keresés

Sarkany Creative Commons License 2004.03.28 0 0 67
Urak!

Lassan elkezdődik a szezon... :))

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.22 0 0 66
Sziasztok!

Kedves eMM!
Te legalább bevallod...

Kedves Sárkány!
Őszintén röstellem ,hogy még mindig nemtudtam elküldeni neked az anyagot de sajnos problémáim vannak a scenerlésel.Lennél olyan kedves megírni a levélcímed?

A jómúltkorában végigkutattam a Tarna patakot(Parádsasvár mellet folyik) de,hogy mire jutottam az eggyenlőre nem mondom el,hátha valaki még ír is a fórumba...
Hát, Jó szerencsét!

eMM Creative Commons License 2003.11.20 0 0 65
Á rácsesztem
Nem fért be a zaci ajtaján.
Előzmény: nagypapi (62)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.10 0 0 64
Mi az?
Mindenki a elment aranyászni?-nélkülem?.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.02 0 0 63
Kedves Gombavadász!
Köszönöm a segitségedet.

No de Nagypapi!
Tudom csak jóindulatu akartál lenni de;1. mégis hogyan legyen utánpótlás, ha már a kezdet kezdetén lelohasztod a lelkesedést.
2.Azt,hogy nem lehetne e ebből jelenleg megélni,-nos ha megengeded nem nyitnék vitát-mivel tudok olyan emberről,Magyarországon aki ebből él.Mindamellet megjegyzem,hogy sokan közülünk, még csak nem is veszi igazán komolyan a dolgot legfeljebb hobbiként érdeklődik iránta,nemhogy szakmátváltana miatta.-Ez elöbbit onnan gondolom,hogy még a fórumon elhangzott kérdésekre se mindig van válasz.

nagypapi Creative Commons License 2003.11.01 0 0 62
De jó Neked, akkor más lottót se kell venned. A többi jelenlevőnek azonban ajánlanám, mert aranymosással nem nagyon lehet nálunk meggazdagodni.
1-2 éve volt a királyi tévében egy műsor (talán a Főtérben?), amiben megszólaltattak egy szigetközi aranymosót - az utolsót! - aki elmondta, hogy anno apáról fiúra szállt ez a mesterség, de a Duna elterelésével megszűnt az utánpótlás, nem éri meg aranyat mosni.
Szvsz érdemesebb egy-egy börzsönyi vagy zempléni patakban próbálkozni, ott ugyanis régen jelentős aranybányászat folyt, azaz vannak telérk, tehát a patakokban is előfordulhat aranyérc.

Valahol úgy hallottam, hogy a higany helyett vannak korszerűbb eszközök is, talán ezekről is lehet vhol olvasni valamit.

Előzmény: eMM (57)
gombavadász Creative Commons License 2003.11.01 0 0 61
Bocs, nyomda hiba. A vége lemaradt.
Szóval mégegyszer:
Írd azt hogy:
<a href=http://lazarus.elte.hu/hun/tdk/zsiga.htm>http://lazarus.elte.hu/hun/tdk/zsiga.htm</a>
és ezt fogod látni:
http://lazarus.elte.hu/hun/tdk/zsiga.htm
:)))
Előzmény: gombavadász (60)
gombavadász Creative Commons License 2003.11.01 0 0 60
Írd azt hogy:
<a href=http://lazarus.elte.hu/hun/tdk/zsiga.htm>http://lazarus.elte.hu/hun/tdk/zsiga.htm
és ezt fogod látni:
http://lazarus.elte.hu/hun/tdk/zsiga.htm
:)))
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.01 0 0 59
Ja még valami.:
Itt egy kis nézegetni való.:
http://lazarus.elte.hu/hun/tdk/zsiga.htm
http://www.eduvizig.hu/antikvarium/antikvarium/20030930.htm
http://www.mbh.hu/btvhr.htm
http://www.vendegvaro.hu/5-15

Sziavesen megcsinálnám őket linkként,ha tudnám,hogy hogyan kell.
Üdv.Papaver

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.01 0 0 58
Sziasztok!

Kedves eMM! Kébzeld ell,hogy igen is segít.
Tud valaki ezen a topikon jelenlévők között szlovákul vagy románul?
Tekintve,hogy dec. 05.-én lessz az aranyász fesztivál Romániában.
Kérem önként jelentkezzen-abban az esetben ha köztünk van-az a versenyszellemet nem ismerő személy aki megvette az orrom elől N.László Endre:Aranymosás a kárpátmedencében c. könyvét a vatera.hu-ról.-Szeretném elmondani neki azt,hogy nem volt szép dolopg tőle amit tett,-mert már teljesen azthittem,hogy az enyém lessz a könyv.
Apropó könyv,még mindig keresem azt az,-angolul jólbeszélő-önfeláldózó embert aki, hajlandó lenne segíteni egy angol nyelvű aranymosásról/ásásról szóló könyv megrendelésében.
Van valami ötletetek egy aranycsabdához?
Üdv. Papaver

eMM Creative Commons License 2003.10.31 0 0 57
Gondoltam feldobom a topicot ezzel a "hirrel" de itt ezse segít látom.
Előzmény: eMM (53)
gyere a papához Creative Commons License 2003.10.30 0 0 56
N. László Endre írta a folytatásos cikket, a Bányászat c. folyóirat 1981 (+-2 év) körüli számaiba.
Előzmény: Törölt nick (54)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.10.22 0 0 55
'Sokad fárad a vadász, ázik-fázik a halász, rongyos az aranyász.'
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.22 0 0 54
Sziasztok!
Kedves gyere a papához!
Van egy nagyvonalú "térkép" a Dunában előforduló aranyfövenyek elhelyezkedését illetően.Mégpedig Kézdi László:Az aranyászmesterség(vagy csak Aranyászmesterség ?-fejből nemtudom)c.munkájában.
Megtudnád mondani az általad emlitett cikk írójának a nevét?Vagy esetleg a fólyóirat cimét?
Dráva miatt ne aggódj,leszáítva néhány 2.világhábórús aknát, a hatáérőrőkkel biztosan lehet beszélni, mivel könnyen lehet,hogy nem mi lennénk az első, általuk látott aranyászok, az életükben.
Amúgy pedig senki se monta,hogy csak a Dunában vagy a Drávában lehet arany...Tudok olyan emberekről akik pl.:a Grahamhoz jártak át arnyászni.
A Hg se olyan rettenetes probléma,feltalálták már a gázállarcot és az egyébb védőeszközöket,na meg a jó öreg ként.Arról nem is beszélve,hogy nem naponta kellene vele dolgozni.Ráadás eggyenlőre még meg sincsen.
Ami engem illet könnyebben tudnék ciánkálint csinálni mint Hg beszerezni,de a cianidos kilugozás már tényleg nemlenne gyerekjáték.
Na sziasztok!
eMM Creative Commons License 2003.10.22 0 0 53
Tegnap megtaláltam Atilla koporsóját.
gyere a papához Creative Commons License 2003.10.22 0 0 52
A higannyal jó lesz vigyázni, eléggé mérgező fém. Anno egy bányászati szaklapban leközöltek egy hosszú cikket, ami részletesen ismertette az aranymosás fortélyait. Van egy olyan fázis is, amikor az elegyből -miután már kézzel (egy rongyba csavarva) kifacsarták a nagyja higanyt-, valami edényben való melegítéssel lehet a többit eltávolítani. A higany ilyenkor gőz formájában távozik, és nem túlzottan egészséges dolog az útjában lenni. Az ilyen égetőhelyeken, az uralkodó széljárásnak megfelelően, még a növényzetet is meg-megritkította.
Meg aztán alapvetőbb problem is van itt. Régen az Ásványráróiak könnyen kisétáltak a folyóhoz, az mindig is abban a mederben folydogált, volt idő kiismerni. De most, hogy a szlovákok elterelték, ki tudja, hogy hol vannak, egyáltalán vízközelben van-e az aranyos homok? A Dráva is macerás, a határ "ugrálása", és a növényzet, mocsár, utak miatt alig van rendesen megközelíthető szakasza. Macerás egy ügy ez... Azért ha valakinek lennének hősies szúnyogharcok által megszenvedett gyakorlati tapasztalatai, azokról szívesen olvasnék.
Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.21 0 0 51
Elnézést a higanyt lefelejtettem.:Hivatalosan 8900Ft/kg körül van az ára feketén valószínüleg valamelyest egy kicsit drágább de majd megérdeklődöm.Szóljál ha érdekel.Igaz eggyáltalán nem biztos,hogy sikerül szereznem éppen ezért ha valakinek sikerül akkor arra lehet,hogy én is vevő lennék.
Amúgy a Józsefkörúti Azúr vegyészboltaban (egy sarkon van azthiszem a 72.házszám alatt) is kiadják ha jónapjuk ill. napod van.Bár nem jellemző.
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.21 0 0 50
Sziasztok!

Kedves Sárkány!
Létszi írd meg egy e-mailben,hogy elektronikusan vagy postai úton kéred,de előre szólók,hogy ha elektronikusan kéred,akkor még vagy kb.:kéthetet várnod kell majd rá.
A Maros és a Dráva vizéről nem ír a szerző mivel az előző munkáira hivatkozik.Megnéztem azokat a cikkeit is,jók csak nemvolt pénzem kimásoltatni.
Ellenben még annyira futotta,hogy kimásoltassam "Katona Lajos:Aranymosás és a fővenyben található egyéb értékes ásványok kiválasztása"c. tanulmányát.(Bányászati és Kohászati lapok Bp. 1908 julius 1.)Főként a gépesitett aranymosásról szóll.Nagy csomó adat van még a B.ésK.lapokpan de azthiszem még jó pár honapnak kell eltelnie,hogy újból nekiállhassak a bennük való kutakodásnak mivel csak hétközben van nyitva a levéltár és akkor is csak d.e.12h-ig
Tudom,hogy egyszerre túlságosan sok kérdést tettem fel,de szeretném külön megkérdezni,hogy mi a véleményetek a témában járatos emberek felkereséséről?.
Hát sziasztok.
Üdv.Papaver

Sarkany Creative Commons License 2003.10.21 0 0 49
Érdekel...
Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 48
Sziasztok!

Végre megvan Rákóczy Sámuel:Magyarország aranyos iszapu vizei c. cikke!.
Ha érdekel valakit akkor azt kérem, jelezze.Megpróbálom majd be szcennelni ha olyan helyre jutok.-úgy majd elektronikusan is küldhető lessz.

Üdv. Papaver

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.17 0 0 47
Ja mégvalami:
Hg:Nem biztos de lehet,hogy tudok szermányolni.Gondolom tudod Caspermagic,hogy méreg és elvileg papiron engedélyköteles.Egyébbként nem kell belőle sok összesen vagy 0,5dl.(~kb.650g)
Na pá!És minden jót!
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.17 0 0 46
"Van-e arany magyar földön":
http://www.kfki.hu/(html3,plain)/chemonet/TermVil/kulonsz/k982/arany.html
Egy kicsit le kell görgetni az oldalt,hogy az aranymosásról olvashassunk.
A múltkori cimnél tévedtem,a nyelvekkel kapszolatban.Csak az aranymosó fesztivál olvasható olyan sok nyelven.Ha jolvettem ki e év dec. 07-én lessz,Romániában.
N. László Endrére eddig még nem találtam rá(mármint valami cím vagy telefonszám).
Ráadás még a Rákóczi:Magyarország aranyos iszapú vizei c. cikkét se sikerült megkapnom.
Ellenben találtam olyan embert aki sziveségből forditana kisebb szövegeket szlovákból.-ez is valami.
Az arany ásás és az az aranymosás márpedig nem ugyanaz!-erre külön fejezetet szentelt legutolsó könyvében a N. László Endre úr.
Na sziasztok!
caspermagic Creative Commons License 2003.10.15 0 0 45
Szisztok!
Hol és mennyiért tudok higanyt vásárolni?
Nálunk rögöket NEM csak szemcséket lehet találni.

caspermagic Creative Commons License 2003.10.15 0 0 44
Sziasztok!
Ajánlom figyelmetekbe N. László Endre Aranymosás címü könvét!!
Sok érdekes és főleg hasznos infót lehet szerezni belőle.
A magyar Tisza szakaszon hol lenne érdemes elkezdeni mosni? Már kialakulóban van egy pad némi motorizációval...
Sarkany Creative Commons License 2003.10.15 0 0 43
Szerintem sem érdemes.
A Klondike vidékén nem szemcséket, hanem rögöket találtak és nem a folyó hordalékában, hanem a talajban...
Előzmény: Törölt nick (42)
Sarkany Creative Commons License 2003.10.13 0 0 41
A Dunán ezt kevésbé fárasztóan végzik. A mosóserpenyőbe beletesznek egy lapátravalót a fövenyből, "meglögybölik" a serpenyőt és ha legalább 120-150 szemcsét észlelnek felületegységenként, akkor érdemes munkához látni.
Ha ennél ritkább a szemcsék előfordulása, akkor meddő a próbálkozás.
Az így kimosott aranyszemcséket higanyban(!) gyűjtik össze. Pontosabban a kimosott aranyszemcséket először egy vászonkedőbe terelik, kinyomják a szemcsék közül a vizet és ezután kerülnek a higanyba...
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.13 0 0 39
Sziasztok!
Ezt nézzétek!:www.goldprospectors.sk (-most találtam.)Nagycsomó nyelven olvasható!
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.13 0 0 38
Sziasztok!
Nos,ez igazán remek,hogy már Te jelentkeztél!(A mégjobb csak az lenne ha, mégtöbben csatlakoznának,mert ez így jóformán olyan mint egy nyílt e-mailezgetés.Bár elismerem lehet,hogy egy "kicsit" türelmetlen vagyok hisz nem mindenki juthet naponta géphez.)
Először is szerintem keresni kéne egy jó,aranymosással(-nem aranyásásssal) foglalkozó weboldalt aztán,közös erővel lefordítani a kezdőoldalát....
Megnéztem szótárban, a goldmining aranybányászatot,aranyásást jelent.A panning pedig az aranymosást.
Egyébként nemláttam azt az alaszkás filmet.Pedig biztos érdekes lehetett.
Na sziasztok!
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.13 0 0 37
Sziasztok!
Nos,ez igazán remek,hogy már Te jelentkeztél!(A mégjobb csak az lenne ha, mégtöbben csatlakoznának,mert ez így jóformán olyan mint egy nyílt e-mailezgetés.Bár elismerem lehet,hogy egy "kicsit" türelmetlen vagyok hisz nem mindenki juthet naponta géphez.)
Először is szerintem keresni kéne egy jó,aranymosással(-nem aranyásásssal) foglalkozó weboldalt aztán,közös erővel lefordítani a kezdőoldalát....
Egyébbként megnéztem a goldmining aranybányászatot,aranyásást jelent.A panning pedig az aranymosást.
Egyébként nemláttam azt az alaszkás filmet.Pedig biztos érdekes lehetett.
Na sziasztok!
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.11 0 0 35
Sziasztok!
És külön:Szia Derszu!
Igazán meghatódtam,hogy ha már más nem,legalább Te látogatod,ezt a szerény, kis-és sajnos igencsak lassan hízó-fórumocskát.
Ami a goldmine.net-et illeti nekem bejött.Nagy hévvel ki is nyomtattam volna a forditás nevű hadművelethez,ha nem krepált volna be a nyomtató.
Na nehogy azt higgye valaki,hogy olyan jóltudnék angolul(tudásom kb.=0.2 egy 5-ös skálán..) de úgylátom mostmár lenne olyan, amiért érdemes lenne megtanulnom azt az átkozott angolt.
Na de tulsokat fecsegek itt magamról...Inkább figyelmetekbe ajánlanám,hogy okt.06.-án már 400 dolcsi volt az arany ára unciánként!Lassan ideje lenne otthagyni az állásokat és felcsapni aranyásznak! ;)
Na Üdv mindenkinek!
Ui.:Ha valaki/k válaszolna is az elhangzott kérdésekre akkor azt igazán jólenne!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!