Sziasztok.új vagyok és lenne egy kérdésem felétek.Nagypapámtól örököltem,kb.35 éve egy ezüst Zenith zseb órát. A mai napig ketyeg😀a számlapjára van irva:
Schwarz testvérek bp.Podmaninczky u.59.
Mit kóstálgat ez az óra?nem akarom eladni csak a kiváncsiság hajt.köszi előre is.
Hogyaszongya: AZONNAL szállítható. Mindig is imádtam a chrono24-et, abszolút mértéktartó, becsületes és korrekt. Az már csak hab a tortán, hogy a tok anyaga "acél"...
Megjött az óra. Szép és pontos, de mindössze 15-16 óra járástartalékot mértem... viszem is szervizelésre, de ha rugócsere is lesz, akkor máris ugrik rá még egyszer a vételára (számítottam rá) :)
Nincs esetleg valakinél elfekvőben egy hozzá korban passzoló eredeti Doxa óradoboz?
Felújítandó, de menthető állapotban jutottam hozzá, elfogadható áron.
Mindenképp rendbe szeretném hozni, de sajnos a felhúzó tengely csonkja a koronával együtt hiányzik.
Próbáltam utánanézni a neten, de két féle tengellyel találkoztam. Az egyik változatnál kétféle elnevezéssel találkoztam. Volt ahol DS-1 alkatrészként említik, máshol DS-2-ként, ez okozza a bizonytalanságom.
Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi linkeken lévő kettő változat jól van-e megnevezve, és valóban a feliratnak megfelelően DS-2 és DS-1 alkatrész van a képeken?
Annyi pozitívuma még van ezeknek az angolul csak "bund strap"-ként emlegetett szíjaknak,hogy megfelelő kialakítás esetén ( a szíjak ne tudjanak kicsúszni a bújtatókon ), ha beleakad valamibe az óra vagy csak elfárad a rugós-,
vagy forrasztott stift, akkor az óra nem esik le a csuklóról rögtön és nem törik össze.
Ez megint egy olyan történet, hogy nincs "első feltalálója" - és a gyökerei az első világháború környékén keresendők, amikor a katonáknak a harctéren tömegesen lett szükségük az akkor még zsebórájuk kézbe vétel nélküli használatára - akkor kezdték nagy tömegben gyártani a széles pántú, a zsebórát befogadni képes fedéllel-zsebbel ellátott "karóraszíjakat". Ez a ma inkább csuklóvédőnek nevezett középrész pedig akkoriban - és utána még sokáig - azért is volt hasznos, mert egyfelől az olcsóbb órák zömének a hátlapja akkor még az óra tokjának anyagából készült a nem nemesfém órákon is, tehát például nikkelezett volt - ez sokak bőrét irritálja. Másrészt az órák icipicit sem voltak vízállók, és egy sima megizzadás komoly kárt tehetett bennük - a csuklóvédő itt is jól jött.
A II.világháború idején meg azért voltak az ilyesfajta szíjak elterjedtek pilóta-körökben is, mert az órákat a bekecsen kívül viselték, az is bőrből készült, és a keskeny szíjas kivitel könnyen csúszkált, ezzel a széles csuklóvédővel meg stabilan ült.
Mégis, ma ezt pilótaszíjnak egyértelműen marketingokokból titulálják, nem volt ugyanis repülős körökben ez különösebben jobban felülreprezentált, mint bárhol máshol.
Bund hevederek is jelentette a pilóták hasonlóak pilótákat. Azonban ezek a pántok egy más célja van. Bund hevederek készülnek a pilóták, hogy megvédjék a csuklóját tűz esetén. Ezek szíj anyaga extra párnázással alatt vissza az órát. Bund hevederek is képesek arra, hogy felszívja verejték. Ha nem szeretné, hogy közvetlenül a bőrére az órát, gát szíj tökéletes az Ön számára! Csak egy kis figyelmeztetés ellenére. A terjedelmesebb oldalán ez az óra ad egy meleg hőmérséklet, így ez nem lehet mindenki számára.
Nem én fordítottam guglival; Eredetileg ilyen....;-))
Lehet, hogy a szegecsekkel lehetett rögzíteni valaha, a dzseki ujjához kívülről??? Biztosan követelmény volt, hogy a másik kéz használata nélkül is egy mozdulattal látni lehessen az időt.
Ez a fajta óraszíj is nevezik pilóta szíjjal. Ez pánt kialakítás vált népszerűvé a második világháború. Úgy készült, hogy illeszkedjen a pilóta dzseki, annak érdekében, hogy nem repül le a csuklóját. A heveder bőrből készült, és van nagy szegecsek alatti fülekkel. A szegecsek nem feltétlenül működik, de adunk az esztétika. Ma, pilóta hevederek mindig kedvelt pánt kialakítás különösen a férfiak.
(kamarsilver)
Amit - saját kútfőből - hozzátennék:
a) a G terhelések miatt kellett valamilyen megerősítés
b) a fokozott verejtékezéstől is védhette az - általában drága, minőségi - óraszerkezetet
c) a mágneses hatásokból is árnyékolhatott valamit (habár ezt kisebb jelentőségűnek érzem/ és inkább a repülőgép műszerei nem szeretik a fémtárgyakat a cockpitben.)
d) , mint DIVAT. A pilóták mindig szerették magukra tárgyaikban, öltözködésükben is felhívni a figyelmet. Ld. pilóta egyenruha, pilóta táska, p. dzseki, stb.
Helló Uraim! Szeretnék érdeklődni, hogy mi volt a pontos funkciója a pilótaszíjnak? Mi a szerepe? Miért pont pilótaszíjnak hívják? Előre is köszönöm a segítséget! Kellemes 7-végét!
Köszönöm az alapos válaszokat. Az óra múltjáról sajnos semmit sem tudni és az állapotáról is csak annyit, hogy jár... 17e forint az ára, akkor ez a leírtak alapján korrektnek tekinthető. A szervizigényről tudtam, de ebben is elég tanácstalan vagyok. Vidéken lakunk, van itt is néhány órásüzlet, foglalkoznak javításokkal is. Ez tényleg gyalázatosan amatőr kérdés tudom, de azt hogyan tudom eldönteni, hogy kinek merjem odaadni szervizre? Megkérdezem, hogy vállalja-e? De nem feltétlenül csak az vállalja be, aki komolyan ért hozzá, nem?
A gyerek speciális eset :) Hetek óta rágja a fülemet egy ilyen óráért, küldözgeti a neten talált hirdetések linkjeit. Szép Doxa zsebórát látott már a családban, talán onnan a rajongás. Karórában ez a stílus és korszak a mániája - szóval, ez nem az én választásom :) Egyébként nekem is tetszik ez a letisztult, sallang mentes formavilág.
Az biztos, hogy eredeti. Sajnos nem nagy érték. Ha pontos legalább, lesz öröme benne és talán elindítja azon az úton, aminek a derekán akár APT tagtárshoz hasonló gyűjteménnyel fog majd rendelkezni.
De egy kiskamasz biztos ennek örülne és nem egy "okos" órának, amilyen mindenkinek van? Ha visszagondolok 50 évvel ezelőttre, amikor már kezdett tudatosulni bennem, hogy mi van a csuklómon, már nem feltétlen felelt meg a Poljot:( , amit a szüleim anno megengedhettek maguknak.
Azután a jóval értékesebb automata, dupla naptáras Doxa is a fiókba került a ma már gagyinak számító, digitális, majd 7 zenét is tudó quartz miatt, mert mindenki olyat hordott. Ugye érted? Ma már csak a Doxa van meg:)
De egy kisgyerek lelki világa nem biztos, hogy találkozik a Te vágyaddal - ha neked esetleg ez az óra emlék. Félre értés ne essék, nem bántom, nem húzom le, mert szép óra -, de én 58 éves vagyok. Csak a "kiskamasz" karácsonyi "meglepetéséért" aggódom, ha már feltetted a kérdést. Nekem is okozott anyám olyan "meglepetést", ami után a karácsonyfa alatt olyan arcot vághattam, mint a bácsika a 6-os villamos alatt, amelyik levágta a két lábát. Szóval nem volt annyira őszinte a mosolyom. Add ajándékba nekem, majd fülig szalad a szám.)
Eredeti, már a "Synchron" korszakból, valamikor az 1970-es évek lehet, a szerkezetet a tok kinyitása nélkül nem lehet meghatározni (többfélét is használtak). Nem túl ritka, nem is túlzottan értékes, de nem rossz óra, korrekt állapotban (ez annak tűnik) 10-20 ezres érték lehet.
Viszont, ha az előélete nem ismert, teljes szerviz nélkül napi használatba nem célszerű venni (pont úgy, ahogy egy nem ismert előéletű használt autót sem), vagy elmegy pár évet, és utána már akár komoly gondok is lehetnek...
És ebben a kategóriában a tisztességesen elvégzett, korrekt szerviz - az egy árban van az órával, erre érdemes felkészülni - ráadásul 5-8 évente ismétlendő. De ez minden mechanikus órára igaz, egy fillérekért vett oroszra is.
erről az óráról tudnátok bármit mondani? Eredetiség, szerkezet, típus, kor, érték, stb. Amatőrként minden információért hálás lennék. Karácsonyi ajándék lenne egy lelkes kiskamasznak, nem szeretnék csalódást :) Köszönöm.
Szia nagyon jó hozzászólás volt,nekem is sokat segítettél!!!! Én a Ronda 515 óra szerkezetekben gondolkoztam!Látom ez egy másik kategória ,de azért kíváncsi lennék a hozzáértők véleményére hogy megvehető,vagy ez már nem megbízható kategória?!
Az óra - luxusipar, és itt az ár és a minőség nagyon elvétve mutat szoros korrelációt. Kerülhet egy felkapottabb névvel egy óra a többszörösébe is, mint egy egyébként műszakilag akár nála jobb minőségű, de "no-name", (még) nem befutott név alatti.
A Jacques Lemansok jellemzően jó vételek szoktak lenni, és sajnos semmiféle "susmus" sincs abban, ha egy valóban ETA7750-es óra 7-800 dollár körüli összegért már elérhető - ennek a szerkezetnek a gyári ára nagyobb tételben 200 dollár körüli, új werket, garanciával, gyári kapszulában kapsz egyedileg is 3-350 dollár körül elég sok forrásból.
A 2824 és a 2892A2 között a valós hétköznapi használatban nem nagyon van komoly különbség - a 2892 laposabb, viszont a 2824 meg robusztusabb valamivel, kevésbé érzékeny, azonos minőségi kivitelben ugyanakkor a pontosságuk nagyjából ugyanolyan, mellesleg ugyanolyan "lusta" a felhúzása is mindkettőnek (keveset mozgó tulajdonosnál bizony rá kell húzogatni, vagy megállogatnak), a 7750 látványosan jobban húz, hasonló pontosságú, de - lévén stopper is - jóval nagyobb, testesebb szerkezet, így a vele készülő órák is jellemzően nagyobbak.
Egyébként pedig döntsd el, mennyi pénzt nem sajnálsz rá, és ezután a többi szemponttal nem is foglalkozva válaszd azt, amelyik neked tetszik. Úgyis magadnak veszed, nem másnak. :-)))
Ez egy Rotary Chronospeed, Breitling Montbrillant epigon a cégtől - és igazándiból a cég termelésének a leges-legalját képviseli, azt hiszem abba is hagyták ezek gyártását. Kínai szerkezetű, tulajdonképpen eredetileg kínai Breitling hamisítványként gyártott órák - más címkével (Parnisként is láttam), és a legalacsonyabb utolsó ÚJ ár, amit az Ebayon láttam rá, az 84 dollár volt, vagyis újonnan is kevesebbe került, mint amit most kérnek érte...
Én a helyedben nem foglalkoznék vele - ez nem egy komoly óra. Nem egy kiemelkedő kivitel, igen szimpla minőség, 5 ezerért remek vétel lenne...
Nem voltál elég figyelmes, én nem általában a "Seikokról", hanem a "Seiko 5-ösökről" beszéltem.
Azok sosem voltak pontosság-bajnokok, nem is annak készültek. És a maiak azért szerintem már nem is olyan tartós és minőségi darabok, mint a 60/70-es évek modelljei - de már messze nem is kerülnek annyiba, és azért ezek is jó kis órák.
A GS-ek pontossága meg minősége pedig mindig is Rolex-kategória volt, de az volt az áruk is...
Erről az óráról szeretnék véleményt kérni. Úgy olvastam, hogy ez egy svájci márka, valaki esetleg ismeri? Mennyire hamisítják ezt az óramárkát? Egy hirdetésben bukkantam rá, személy árulja de új, nem használtként 23 ezer forintért. Valamint látok ott a dátumablak felett, a két segédszámlap között egy kis csíkot ott be lehet repedve az üveg?
Nem akartam hosszú lenni, de talán célszerűbb lenne akkor leírni a szempontjaimat, hátha az alapján tudsz jobban tanácsot adni.
Nem túl rég kezdtem el egyáltalán kicsit komolyabban órák után érdeklődni -> elég sekélyesek az ismereteim.
Első órára nem akartam túl sokat költeni és mivel kb. a csapból is Tissot folyik ezért lett egy Tissot T Tradition GMT, pusztán a design és a hírnév okán. Igazából automatát akartam de akkor nem akartam mindenféle ismeret nélkül kiadni >200kHUF- ot.
Első gyerekünk születésekor vettem és akkor úgy döntöttem annyi óra ahány gyerek.
Most jön a második, van ~300kHUF órára és mivel fiú lesz gondoltam leszek annyira szentimentális h veszek egy olyat amit majd netán oda tudok neki adni ha érdekli-> innen jött az eredeti kérdés.
Ti. ha láthatóan nem bír ki egy ilyen árfekvésű szerkezet ennyit akkor vagy hagyom az egészet vagy teszek még mellé annyit, h kapjak olyat ami kibírja.
Tehát szempontok:
- automata min 24h járástartalékkal
- normálisan használva / karbantartva működjön ~30év múlva is
- ha lehet vékony h könnyen beférjen az ingujj alá
S ez az a pont, ahol elakadtam. Árban elsőre OK mindegyik, de ez alapján a 2824 és a 2892, meg pláne a 7750 nem egy liga. Ergo vagy az van h a Jacques Lemans máshol spórolja meg a drágább szerkezet árát vagy a többi van túlárazva.
Amire kíváncsi lennék:
van e egyéb márka ami szerintetek kb. egybevág a fenti szempontokkal
ill. hogy az általam linkeltek közül végül melyiknél mit kapok végül a pénzemért.
No offense, de tényleg, szerinted mennyire értelmes és segítőkész javaslat valakinek, aki az említett szerkezetek alapján nyilvánvalóan a Tissot-Certina és társai vonalon gondolkodik új órában, azt a tanácsot adni, hogy vegyél inkább Rolexet?? Ahelyett, hogy a kérdésére válaszolnál?
Részemről ehhez: az első automata órám egy Citizen Eagle7 volt (ha jól emlékszem, ez volt a Citizen válasza a Seiko5-re), day-date kivitelben. Az olcsóság (mai szemmel nézve nagyon olcsó volt) relatív fogalom, akkoriban egyetemista voltam, és erre tellett, nagyon boldog voltam, hogy összejött rá a pénz, és Rengeteget hazsnáltam, nem kíméltem, és soha nem szervizeltettem (azt hoszem nem tévedek, ha azt mondom, egy szerviz jóval többe kerülne ma, mint amit az óra ér). Mai napig megvan (és mindig meglesz, mert személyes kötődésem miatt nekem sokkal de sokkal többet ér, mint a piaci értéke), kb 25 éves már, teljesen vállaható az állapota, de úgy 10éve nem hordom... néha, nagy ritkan felhúzom, hazsnálom egy-két napi, és jár. Késik kb napi fél percet, de ez nálam belefér. Ezek után mindenki döntse el maga, hogy mennyir pe tartós egy olcsó távolkeleti (japán) óra.
"...pontosságban természetesen nem tud labdába rúgni a Rolex mellett..."
Miért nem? Emlékeim szerint csak az utolsó caliber-eikkel tudták überelni az offtopic GS (9S85) -3+5/nap járáseltérését, azelőtt csak a mechanikus COSC-ot hozták. Most egy 3235-nél +-2 van megadva, DE azt is odaírják, hogy ez tokozás utáni állapot...
Azon sem lennék meglepődve, ha előbb-utóbb a Seiko is kiizzadna vmi hasonlót.
Mi az, hogy "megbízhatóbb"? Ritkábban romlik el? Nem romlanak el a többiek sem...
A Rolexeim nekem is a kedvenceim között vannak - de abszolút normális, jó, tartós órát - KB: AKÁRKI tud ma már csinálni. Másrészt - pontosságban természetesen nem tud labdába rúgni a Rolex mellett - de tartósságban, megbízhatóságban jóformán verhetetlenek voltak például a régi Seiko 5-ök. Olyan 40-50 éves órákkal lehet találkozni, amelyek SOHA nem voltak szervizelve, karbantartva, még csak nem is kímélték őket, és még mindig egyben vannak és működnek. Egy Rolex erre nem képes... Pont azért nem, mert finomabb, precízebb kidolgozású. A Rolex felhúzása egyértelműen jobb, mint egy ETA 2824 vagy 2892 felhúzása (mindkettő lusta..), de ETA vonalon a 7750 már partiban van vele. A Seiko CAM vagy az IWC korabeli Pellaton automatikái viszont verik felhúzási hatékonyságban a Rolexet.
Nagyon jó órák a Rolexek, ez nem vitás, de ez a végtelenül sznob fetisizálás - ez érthetetlen. Ennyire nem jók, főleg nem jobbak másoknál...
Igazándiból igen hosszú listát lehetne írni.. Még kínai-orosz relációban is lehet kapni normális kidolgozású, anyagú (acél-zafír stb..), tartós, megbízható, megfelelő karbantartás mellett egy emberöltőt kiszolgálni tudó órát. Mi ezen "nem tisztességes"??
Kicsit nehezen értelmezhető a kérdésed - de például az ETA2824 az egy 1948-as Eterna konstrukció folyamatos és szerves továbbfejlesztésének tekinthető. Nomármost normális használat és többé-kevésbé rendszeres szervizelés mellett még ezen korai Eternák között is rengeteg máig jó állapotú és jól működő lelhető fel. Ha így nézzük, akkor a válasz az, hogy odafigyeléssel, szervizeléssel (és persze néha némi ráköltéssel, pár évtizedenként ez-az kicserélésével) emberi léptékben nézve kb: örökké fognak tartani.
instead they use ETA movements but tadaaa ones that are not being used by other watch manufacturers (within or outside the Swatch Group)
Ez csak részben igaz a teljes kínálatukra nézve, ugyanis pl. egy L674 ránézésre (meg minden paraméterében is) semmiben sem különbözik. Egy mezei 7750-től. Persze L674 felirattal csak a Longines-nek gyártja ezt a 7750-est az ETA ☺
Viszont tényleg vannak olyan szerkezetek is, amelyek valóban (nemcsak a feliratban) eltérnek valamennyire a többitől, ETA gyártja őket, de kizárólag a Longines-nek.
Under the hood there is Longines caliber L888.2, a movement exclusively built for Longines by ETA (caliber A31.L01). It has a power reserve of 64 hours, which is quite a lot. Both Longines and ETA belong to the Swatch Group as you probably know, so Longines has a nice advantage of using ETA movements exclusively developed and produced for them. Since 1984, Longines has not been producing in-house movement nor do they want to (as you can read in the interview I did with Longines CEO Walter von Känel here), instead they use ETA movements but tadaaa ones that are not being used by other watch manufacturers (within or outside the Swatch Group) in case of these exclusives. It doesnt make the movements in-house, but in the end the result is more or less the same, exclusivity of specific movements.
Nem. Ez nem Powermatic 80. Annak az alapja a 2824.
Az L619 az egy ETA 2892-A2
Ez a 888 szerkezet a 2892 módosított változata kisebb lengésszámmal, talán kisebb rugómaggal és hosszabb rugóval, valamint a billegő új, a koszorún csavaros finomszabályozóval, amit te otthon nem tudsz állítani. A billegőhídon nincs rajta a megszokott finomszabályozó kulcs, emiatt szerintem elég nyers, üres kinézete van az egész szerkezetnek (sajnos nem dekorálták az üres hidat).
Azért így adják meg, hogy L619/888, mert egyikben ilyen, másikban már az új szerkezet van véletlenszerűen (mármint a boltokban). Gondolom majd kifut az L619 és onnantól leveszik a honlapról is.
A longines amúgy feljebb van alistán, mint a Tissot, Certina páros. Az sejteném, hogy az eleve drágább alapszerkezetet csak nem fűszerezik műanyag gátkerék-horgony kombóval. Talán ezért van a szerényebb járástartalék emelkedés is.
Mostanában én is Longines órák nézegetek, ami nagyon tetszik a Hydro sorozat. Viszont ahogy nézem a Longines oldalát most már valami új kaliberrel árulják őket amiről még nem hallottam.
MOVEMENT AND FUNCTIONS
Movement Type : Automatic
Movement Description : Self winding mechanical movement beating at 25'200 vibrations per hours and providing 64 hours of power reserve
Functions : Hours, minutes, seconds and date.
Chronograph : No
Caliber : L619/888
Ezt most azt jelenti, hogy ugyan olyan kaliber van benne mint a Tissot, Ceritan PowerReserv konstrukcióiban? Ahogy itt olvasgatam valami gyengített kivitel, csökkentett lengésszámmal, műanyag részekkel?
Ha lehet akkor inkább keressek, a régi típusú szériából ?
When you turn the watch over, you will be able to have a glance at the Longines caliber L678 movement. This movement is based on the famous (ETA) Valjoux 7751 movement and has a long track record so there is little to comment on it. It ticks at 28,800bph and has a 48 hours power reserve, which is more than enough considering that it is an automatic winding movement.
Vhogy en is mindig a longines-hez kanyarodok vissza,mert pl a hydroconcuest 41mm kenyelmesebb/komfortosabb a 44mm-s egyebkent borzaszto preciz/finom breitlinghez kepest.
es mint korabban irtam nincs hianyerzetem a longinnal semennyire...,viszont a certina,tissott erezhetoen gyengebbek mar azokhoz kepest.A davosa-t en ha kicsivel is de valahova a certina fole sorolnam,de semmikepp sem a longines mellle.
Roamer,doxa,swiss milytari-t meg tulzas nelkul gagyinak erzem,,,atgondoltabb/finomabbak es sokkal minosegibbek a parom fossil orai garantalom,,ezert is csodalkozok a swiss made jelzesen.
Nem bőrszíjat vettem, hanem órát, amin rajta volt a bőrszíj. Csak utánanéztem, mibe kerülne, ha majd cserélném eredetire. Amúgy alligátorbőr, de akkor is...
Miert is vettel "eredeti" Longines borszijat meregdragan? Abbol annyi az eredeti, hogy bele van egetve/nyomva a Longines nev. Valoszinuleg a Hirsch gyartja le nekik.
A Longines-t én már a jó ár-érték arányba solonlám. Ha egyszer találkozunk, megmutatom az enyémet, és kíváncsian várom a hibáit... Még a szíjra is nagyon odafigyeltek (mondjuk az durva, hogy 80-valahányezerbe kerül egy ilyen gyári bőrsszíj a Longines-hoz, amikor majd le kell cserélnem, szinte biztos, hogy annyit nem fizetek majd egy bőrszíjért).
Egyebkent szerintem a breitlingtol folfele majd h nem eszrevetlen az anyag/munka beli kulombseg.(nem ugy mint az alatt)abban a retegben megy igazabol a zsivanysag
olyan szintu gagyi munkat/anyagot ritkan hasznalnak (swiss made) oraknal,mint ezeknel,,,pont ezt targyaltuk ki a napokban,hogy merik ezekre odabiggyeszteni.
Bocsi de ezt finomabban nem tudtam.Egy minoseget szereto ezeken 4meterrol azonnal latja a kapkodast es olcso anyagfelhasznalast,
ha tenyleg komoly multu minosegi orat akarsz ami minden pillanatban oromet nyujt,barmikor eladhato legyen,stb...en minimum a longinest mondanam,de igazi anyag/munka minoseg/precizitas-beli ugras a Breitling-tol erezheto igazan.
En a Tag heuert erzem komolyan tularazottnak,es a Breitlinget a legjobb ar-ertek aranyunak.
(mondom et ugy,hogy hasznaltam/hasznalom amikrol beszelek,es nem csak orakban szeretem a minoseget)
A külseje sem tetszik. Paul Newman Daytona utánérzés, de bátortalanul, nem mertek annyi üres helyet hagyni és mégiscsak hosszúra húzták az indexeket, ezzel sokat vesztett a vagányságából.
Nem fényezni akarom az általam linlet márkát de nekem nagyon bejön. A Festina vagy a Casio mellett ennek nagyon szép a kidolgozása, külseje, gondolom a minősége is jobb.
Ezt valahogyan nemlátom reklámozni. A Tissot az folyik a csapból is ahogyan én látom. Nemtudom ti hogyan vagytok vele de én azokat a dolgokat szeretem előnyben részesíteni amelyek nemszorulnak reklámozásra, billbordokra, sport események plakátozására,stb. A cipőkben is nem Adi...hanem Columb...használok.
Köszönöm az eddigi válaszokat! Amit én néztem abba svájci, Ronda 5020 werk van. Ilyen Rolex, Breitling tulajdonosokkal pedig nem is tudom, nem is akarom felvenni a versenyt. Az én ismeretségi körömben már ez is egy drága órának minősül. 20 vagyok, itt pedig még a telefonok, fejhallgatók diktálnak.
A Zeppelin ebben a topikban minden tekintetben off, de azért talán kapsz itt egy-két használható tanácsot is.
Én magam - szintén kevésbé hozzáértő amatőrként - nagyon nehezen tudom elhelyezni a Zeppelineket az órapiaci skálán, elvileg Made in Germany, ugyanakkor ismereteim szerint japán Miyota szerkezetek vannak bennük (ami nem jelent rosszat, ez is csak egy információ...). Viszont eléggé egyedi stílust képvislenek, ami nekem személy szerint tetszik (ami ebben a topikban kisebbségnek számíthat, mert itt a búváróra stílus a menő a többségnél, az eddig látottak alapján, ők biztosan messzi elkerülik a Zeppelin által képviselt vonalat). Az ár-érték arányukról majd a hozzáértőbbek fognak itt nyilatkozni, engem egy nekem nagyon tetsző Zeppelin-modell megvásárlásától az tartott vissza, hogy drágának tartottam a belbecshez képest (de én pl. ugyanígy vagyok a Breitlingekkel is, amit soha nem fogok venni magamnak, mert egyszerűen túlárazottnak tartok... miközben pl a Rolex Submarinereket nem tartom túlárazottnak, attól egyszerűen a zsebem tart vissza...)
Ja, a főnököm, aki elég szép gyűjteménnyel rendelkezik jó drága svájci órákból, a múltkor cseppet sem szégyenkezve mutatta meg az új szerzeményét - egy Zeppelint.
Az első Zeppelinemben Miyota 9132-es werk van, 26 köves, és +6 másodperc a napi járáseltérése. Most egy éves. Még nem volt belenyúlva. Nem tudom, hova tegyem a Miyota werkeket, nyilván nem svájci, hanem japán, elég sok órás fórumban pusztán ezért köpködnek rá. Külföldi fórumon viszont olyat is olvastam róla, hogy megüti az ETA 2824-2 szintjét minőségben. Az pl tény, hogy mivel első mechanikus órám volt, és senki nem rágta a számba, hogy este 9 és hajnal 3 között nem állítunk dátumot, illetve, először az órát állítjuk be, és a dátumot csak utána - szóval mivel ezt nem tudtam, sikerült este 10-kor dátumot állítani rajta (pontosabban este 10:10-re volt állítva az óra, amikor megvettem). Ez a szegény Miyota még ezt is kibírta, azóta is működik, mindössze kicsit lassabban vált dátumot. Bár erre is csak akkor jöttem rá, amikor láttam, hogy a második mechanikus órám milyen gyorsan teszi ugyanezt.
De az egyik legcoolabb dolog, amit a Zeppelin csinál, hogy ilyen garanciajegyet ad:
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e. Ezt az órás fórumot találtam a legkomolyabbnak ezért itt szeretném feltenni a kérdésemet a hozzáértőkhöz. Noha nem svájci óráról van szó de ha valaki ismeri tudna véleményt mondani a Zeppelin karórák minőségéről és megbízhatóságáról. Óravásárlás előtt állok és ez a márka tetszik a legjobban (100 Jahre) viszont egy ilyen óra ára nekem nem kevés pénz ezért minden lehetőséget meg akarok ragadni, hogy tájékozódjak róla mielőtt nyugodt szívvel megvenném. Szóval, valaki tudna nekem segíteni, hogy érdemes-e megvennem?
nem is olyan kenyelmes/komfortos a breitling nekem epp emiatt.
Ott van az agyamban mindig,nehogy odacsapjam vhova,vagy hozzaerjen falhoz/femhez stb,,mert ugye 1millios ora sulyos tizezreket bukik minden egyes melyebb karccal/leverodessel es vmiert azon jobban is zavarnanak azok serulesek.Nem mintha a longinest nem sajnalnam,de megsem olyan,ezert kenyelmesebb is hasznaljam joval.Viszont a tissot/certinat nagyon uresnek,semmilyennek erzem valoban,a breitling es a longi utan is.
ahogy mondod,a longines-nel huzodik vmifele hatar,,,annal nincs kulonosebb hianyerzetem-)
Naszóval: Az üveg cseréje 80E. Ez végül is a fele annak, amire számítottam, de valszeg elengedem ezt a gondot és lepolíroztatom az AR-t róla. Mivel mindkét oldala be van vonva, ezért nem lesz annyira nagy gond. :)
Én valószínűleg maradok a gagyi Longines-nél, mert nálam ott húzódik a pszichológiai ár-határ, amit még hajlandó vagyok kifizetni egy óráért (újan). Egy Longines kronografom már van, de egy oszlopkerekes Heritage-em valamikor tuti meglesz még, mert abba szerelmes vagyok ☺
Az Orient a Seiko egy önállósult részlege, ugyanolyan megbízható is, mint az egyszerűbb Seikók. (Persze az anyacégnél még van egy felsőbb kategória is, ahol az Orient már nem versenyez.)
OFF, de ha már megemlítetted, megnéztem, és tényleg nem semmi, hogy milyen áron kaphatók ott járástartalék-kijelzős meg egyéb nyalánkságokkal ellátott, ízléses dizájnú automata Orientek. Mennyire megbízhatóak ezek az Orient-szerkezetek? Mert az egyikbe elégggé beleszerettem így kép alapján...
Sziasztok, mar elore is elnezest kerek, ha nem csak svajci orakrol szol a kerdesem:).
Eleg nehez dolog elott allok, ugyanis orat szeretnek vasarolni magamnak. Lassan 40 eves leszek, tobb outdoor sportot uzok, sziklamaszas, szorf stb. Ez talan fontos lehet, de ezt majd a szakertok megitelik. Eddigi oraim (nem vagyok profi, nem vagyok milliomos, mindet kaptam, de arra gondoltam, hogy most talan befektetek egy minosegibb darabba): Casio sport orak hosszu evtizedekig, illetve egy regi orosz felhuzhatos karora, amit meg anno az atkosban a lengyelpiacrol kaptam. Namost az utobbinak a javitasi koltsegei lassan 10szer tulszarnyaljak a valodi es eszmei erteket is, a Casiokat szeretem, de valami komolyabb orat keresnek.
Ne gondoljatok nagy dologra!!, nem 500.000 ezres orakat nezek, hanem egy tisztes, normalis, megbizhato, sallangtol mentes japan-svajci-nemet-angol orat olyan 100-200 euroert.
Amit szeretnek, legyen klasszikus, amit hordhatok inggel-nyakkendovel, de ne legyen tole idegen egy kis erdei seta sem, nezegettem ilyen katonai-aviator orakat is, nem rosszak, kozel allnak hozzam. Semmikeppen nem keresek csilivili aranylo oracskakat.
Ne femszij legyen,a mostani borszijam ilyen szelesebb, masszivabb, az ora testje alatt is atfut, ez nekem bevalt.
Nincs szuksegem extra opciokra, mutassa az idot es kesz. Ha sotetben is latom, az egy plusz. Ha teszem azt, van benne mukodo iranytu, orulok neki, de nem alapfeltetel.
Azert fordulok hozzatok, mert barmilyen netes aruhazat nezek, mindig belefutok a kinai gagyikba es ebbol nem vagyok hajlando kinait venni. A mobilon az, szeretem, de az ora az mas. Hogy lassatok, hogy kb mikre gondolok, neztem az AVI-8 orakat, LACO-t (bar az sajnos draga), CITIZEN - CASIO klasszik, illetve ilyen Swiss Army-s jelu orakat is.
Próbáld meg először is megtisztítani valamilyen szerves oldószerrel (benzin, alkohol) - ártani nem tud, de ha valami tapadó olajos szennyeződésről van szó, azt leszedheti.
Másrészt viszont az antireflex réteg eléggé sérülékeny, kopni is tud egész rendesen (polírozásnál is foltosan lekapható..), és sajnos a helyreállítása finoman szólva is körülményes, gazdaságosan leginkább nem megoldható. Ez egy vákuumban felvitt, gőzölt réteg, a közelmúltig volt egy optikus idehaza, akinek volt berendezése és néha rá tudtam beszélni, hogy óraüveget is betegyen a szemüveglencsék közé - de abbahagyta, mert nem volt versenyképes az eleve bevontan rendelt gyári lencsékkel szemben - azóta nem tudom, mit lehet ezekkel kezdeni - leginkább semmit, új gyári üveget kell rendelni...
Van egy Fortis B42-m. Észre vettem egy foltot rajta, amit nem tudtam teljesen letörölni. Mit gondoltok, lehet hogy az AR sérült meg rajta? Ha igen, az javítható?
(nem dolgozok semmilyen maró anyaggal, vagy hasonlóval. Max a konyhában fordultam meg)
Mostanság nem vagyok naprakész a kedvező órabeszerzések ügyében. Az alábbi Aqua Terra típus érdekelne. Ref: 220.12.41.21.03.002. Hol lehet ilyet mostanság a leggazdaságosabban beszerezni? Minden építő jellegű segítséget előre is köszönök. :)
Attól függ. Egy BÁV árverésen, szép állapotban, jól előadva, arany tokban el tud menni ennyiért. A Vaterán már legfeljebb 50-70 ezret érhet, azt is csak arany tokban. Aranyozott tokban 10-25 ezret, többet csak nagyon esetlegesen, nagy szerencsével.
Nem. Nem tudjuk. Ilyen fazonnal kb: 40 éves időintervallumban készültek női Omegák, a képről nem látható, hogy a tok arany vagy aranyozott, milyen szerkezet - mellesleg lehet korabeli hamisítvány is, ami sajnos nem is ritka.
Hátlapfotó, fotó a hátlap belsejéről (ha nemesfém és Omega, akkor ott jelölt), és fotó a szerkezetről, olvasható gyári számmal - ezek a szükséges információk. Ebből már valóban lehet érdemi becslést adni.
Különben meg azt mondanám, hogy mondjuk 0-100 ezer között bármi...
Bármikor. Van két év gari. Azután lehet megvenni 15-50 ezr Ft közötti áron. Jellemzően 10-15 év után már elég gatya állapotban van, ha megy még. (Elakadó dátumváltás, beragadt stoppermutatók)
Az óra szerkezete eldobható kvarcszerkezet. Amíg megy, addig elég pontos. Maga az óra egy a sok közül (acél tok, zafírüveg, 100m vízállóság, csavaros hátlap és korona). két évente igényel elemcserét. Ha tetszik, elleszel vele egy darabig.
Ez komoly? Az egész leírás egy jó nagy parsztvakítás, a kedvencem ez a gyönygszem:
Our Tourbillon though not only counteracts the effects of gravity, but it beats at an astonishing 28,800 beats per hour! That is 691,200 beats per day, and 252,288,000 million beats a year! It keeps running for 40 hours while looking beautiful with its 26 jewels for that unprecedented reliability.
Woww, 28800bpm átszámolva órára és napra, ez igen! Valóban astonoshing!
Közben semmi infó a szerkezetről magáról, csak marketing halandzsa.
És ahogy nézem, összedobtak rá már több mind 45ezer dodót. Menő!
Bocsánat az offtopicért és ha írtatok már itt róla, de ha esetleg valakit érdekel, még négy napig tart a kickstarter kampány ezért az automata tourbillonos karóráért.
automata oraknal az termeszetes,hogy leallas utan miutan kezemre huzom,es kisebb mozgasokra nem indul el sokaig hiaba teszek veszek,csak ha meginditom egy nagyobb razassal??
Csak hogy megerősítelek: direkt megnéztem az órabirodalom kínálatát, az általad megadott paraméterekkel (svájci, felete számlap, fekete bőrszíj, 100e alatt), amiket eszem ágában sincs megkérdőjelezni, mert ezek a Te egyéni kereteid, nyilván megvan az oka.
Kb 135 találat volt, és ezek közül - látve, milyen stílushoz vonzódsz - nekem egyik sem kellene jobban, mint a Te álatalad belnikelt Tissot.
Szerintem vedd meg azt, az adott feltétlek mellett az a legjobb választás, tekintettel arra, hoyg még tetszik is neked kinézetre. Amit nyújt, az ebben az arkategóriában svájci órában nagyon korrekt (acéltok, zafír, gyorscstos bőrszíj - a gyorsszíj növeli a bőrszíj élettartamát, és a videó alapján elég ízléses, szép kidolgozás - mondom, az arkategóriához viszonyítva). A Hanowa nem lenne jobb - tapasztalat!
Nyilván tisztában vagyok nagyjából a "svájci" minőséggel ami főleg nem a quartz vonalon keresendő. Azzal is tisztában voltam már a kérdésem feltevésekor amire most válaszoltál az árkategóriával kapcsolatban.
Egy ilyesfajta megerősítésre vártam a téma szakértőitől, de egy két kivételtől eltekintve csak a mismásolás ment.
Ezennel én befejeztem és döntök valahogy, kizárólag szubjektív alapon (mert ezek szerint máshogy nem lehet).
Akkor viszont olvass vissza pár tíz oldalt, és megtalálod, amit keresel.
Ha nincs időd, akkor tömören, egy mondatban összefoglalva: az általad preferált árkategóriában egyik óra 19, a másik egy híján 20. Nem kapsz ennyi pénzért olyan "svájci minőséget", ami a te percepciódban valószínűleg létezik, de kapsz egy elfogadható minőséget, bármelyiket is választod.
Dönts a szubjektív szempontjaid alapján (ha tudsz...).
Köszönöm, ezt már átböngésztem és személyes ajánlatokat is kaptam, de én itt a fórumon egy ár/érték arány figyelembe vétele melletti megbízhatósági útmutatásra vártam.
Tulajdonképp igazad is lehetne, de nem mindenki a nagy faluban lakik. Itt helyben pedig eléggé gyér a választék. Az óra árának mintegy 20%-át pedig nem szívesen költeném el csak azért, hogy élőben is láthassam.
Ami azt illeti, szerintem nem ártana elmenni élőben is megnézni legalább egy-két lehetséges típust, biztos többet segítene a választásban, mint a neten keresgélés, mert képről nagyon csalóka megmondani, milyen.
Talán rosszul fogalmaztam. A Tissot az egy ismert régi markanév, nagyjaból lehet tudni, mit nyújt ebben az arkategóriában. A Swiss Military az valami új büdzsé-svájci márkanév, talán a többiek jobban tudjak, milyen hattérrel rendelkezik. Az is Swiss Made ugyan, de tuti, hogy csak annyira, hogy még épp beleférjen...
Annyit még megjegyeznék, hogy én az itt látható árnál olcsóbban, 200 euróért vettem (egy Lufthansa irepülőn az inflight shopban) a Swiss Military Hanowa Flagship Chrono-t, ami ugye kronométeres kvarcóra, tehat kicsit többet tus, mint az általad belinkelt... Amúgy tényleg valami (szuperolcsó) svájci kvarcszerkezet van ezekben a Hanowákban is, de kidolgozásban, anyagfelhazsnálásban enyhén szólva hagynak kívánnivalót (ami az árukhoz képest kit lep meg?)
Ennyi pénzért én inkább a Tissot-ot venném. Az első még tetszik is ☺
Miért olyan egyértelmű? Ez pl. egy teljesen jó, menő és strapabíró fiatalos óra szerintem, megfelel a követelményeknek (csak nagyméretű, keskeny csuklóra nem ajánlanám).
Röviden és tömören válaszolva a kérdésedre, természetesen csak kvarc órákban gondolkozva:
- ha svájci: akkor valóban a Tissot, Certina, Roamer vonalat érdemes végignézned, de én nyugodt szívvel ajánlanám a Claude Bernard-ot, Davosa-t, Swiss Militarit, stb.
Bár elfogult svájci óra fan vagyok, de lehet inkább a Seiko vonalon indulnék el kvarc óra esetében (a japánok a kvarc órák készítésében szerintem verhetetlenek).
A kérdésem felvetése előtt 3 napja volt az utolsó komment. Tényleg nagyon örülök neki, hogy sikerült felpezsdítenem a fórumot, de hitman hozzászólásán kívül érdemi választ nem kaptam. Leírtam, hogy automata kilőve erre jöttök azzal hogy pedig az milyen jó...
Amennyiben az általam megjelölt ársávban nem tudtok ajánlani a leírt feltételeknek megfelelő órát mert hogy az mind szar és csak szívok vele akkor mondjátok azt. Egyébként a kérdésem úgy szólt (félre téve, hogy én mit szeretnék) mi az a márka és azon belül típus amit ajánlanátok és kb. mi az az összeg ami alatt nem érdemes svájci órában gondolkodni ?
Illetve tudnátok-e jó szívvel más irányba terelni emellett az összeghatár mellet.
Ezt így nehéz véleményezni. Én kvarc párti vagyok, az első órám mechanikus volt '74-ben, aztán nekem pl egy megváltás volt amikor 1978-ban megkaptam életem első kvarcóráját. Mert amikor 8-9 évesen hazaérkezvén a kerékpározásból egy hatalmas pofont kaptam nagyapámtól, mert késtem 15 percet, mert áhított mechanikus órám megállt, vagy elállítódott, ki tudja már...
Na ja. A kézi húzásút nem kell pár nap múlva újra felhúzni és beállítani? :)))
Véleményt mondtam csak, épp ráérek:) Amit mondasz, az alapján csak elektromos, abba meg elem kell, vagy aksi a szolárba, stb. Így azt is fel kell nyitni, az meg később szorul majd szervizre a műanyag alkatrészek kopása miatt. Ebben neki kell dönteni - kivételesen valahol igaza van a kekeckedős hozzászólónak. Egyébként kb fél percet vesz el az életemből, hogy valamelyik automatámat hozzáállítsam a rádiós Casiohoz, ennyi még belefér úgy gondolom:))) A quartz óráknál meg őszintén megmondom zavar, hogy ha egy idő után eltérnek az "atompontosságtól", ez érdekes módon az összes többinél nem, ezért is ment a háztól egy kivétellel minden elemes órám, kivéve a rádióst.
Automatája van, tőlem kapott egy Seiko-t. Ahogy én,ő sem hord állandóan órát az automata pedig ezt nem szerereti és megáll. Ezért gondoltunk qurtz vagy kézi felhúzású órára.
Biztos, hogy quartz órát szeretnél neki venni? Igaz, közel a 6. X felé másképp gondolkozom, anno majd meg haltam egy digit kijelzős, majd folyadék kijelzős óráért, de azok már mind enyészetté váltak, míg a régi automatákat, vagy kézi húzásúakat ma is büszkén hordom. Nos, igaz, hogy ezek - amiket felraktál - legalább analóg számlaposak, de szerintem egy automatával jobban járna, tovább lehetne emlék neki. Én a helyedben ebben az irányban indulnék el, de mivel csak lányaim vannak és nem hord egyik sem órát, így könnyű okoskodnom, mit hogy tennék:)
Egyszerű, letisztult forma. Kerek, fekete számlap és fekete bőr szíj. Hogy analóg vagy quartz az mindegy csak ne legyen automata. A számlapon legyen számozás (arab v. római az mindegy).
szerintem nézd meg a Zeppelin/Junkers márkákat. jó minőségű német órák, kaphatók kvarc- és mechanikus szerkezettel is. a Zeppelin "retrósabb" léghajós stílus, a Junkers modernebb, "repülős". persze én elfogult vagyok, mert eddig már két Zeppelinem és két Junkersem van, és imádom őket. =}
Fiamnak 18. születésnapjára szeretnék valami szép, megbízható órát vásárolni. Figyelembe véve az elképzeléseit az általam kinézett óramárkákról/típusokról nem sok jót olvastam.
Nagyon nem szeretnék átesni a ló túloldalára ezért kb. max. 100.000 Ft-ot szánnék rá!
Kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményere, hogy ebben az ársávban találok-e a megfelelő órát ?
Ha nem akkor véleményetek szerint melyik az a márka és mi az az értékhatár ami alá nem érdemes menni, ha valaki hosszútávon is örömforrásként szeretne tekinteni rá nem pedig bosszankodni miatta?
Esetleg érdemes-e egyáltalán svájci órában gondolkodni v. inkább japán, német vonalon nézelődjek?
A két értelmes óraüveg anyag a plexi és a zafírkristály. A plexi könnyű, rugalmas, lehet nagyon domború is, emiatt alacsony kialakítású lehet a tok. A zafír rideg, de cserébe nem karcolódik.
A sima automatic-ban a jól bevált ETA 2824, vagy a chronometer-ben ETA 2892 van.
A Powermatic 80 egy műanyag gátszerkezetes cucc alacsonyabb lengésszámmal és nagyobb járástartalékkal. Nem tudom, mennyire tartós és javítható szerkezet, de a másik műanyagos újdonsággal (C01.211) nincsenek jó tapasztalatok.
Rátettem vibróra egy ilyen Powermatic 80-at vadi újonnan, teljes felhúzottság mellett, mert nem tetszett a billegő mozgása szemre. Hát... elég hervatag, hullámos vonalat húzott alacsony lengésszöggel. :-(
Mi a véleményetek, tapasztalatok a haselite plexi üveggel kapcsolatban? Mennyire bírja az igénybevételt a mindennapokban? Mennyire karcolódok könnyen stb?
Bocs, én egy panelproli vagyok, de szeretem az igazi dolgokat. A gyártmányok kevésbé luxury feléből választok, de sem az eredetiségből, sem a funkcionalitásból nem engedek. Soha nem jutna eszembe egy kamu órát megvenni.
Ezekből lehet nagyon szép órákat csinálni! Mennyit szánsz a felújításukra? Nem 1-2 ezer forintos tétel. A MArvin és a Longines lehet, hogy elvan egy sima tisztítással és koronacserével, de a Jaeger komolyabb beavatkozást igényel. Ott már szerintem a számlapot is érdemes lenne felújítani.
Örököltem 3 nem igazán jó állapotban lévő órát(Marvin, Longines, Jaeger). Nem értek az órákhoz, de ha lehet mefjavíttatnám őket, mert emlékek.
A szériaszámok alapján a Jaeger kb 1942-es évjáratú.Az egyik "stopper" gombja nem müködik rendesen, valami zörög benne. A számlapon látszik az idő vasfoga.
A Marvinnak el van görbülve a felhúzója, de más baja nincs.
A Longines is működik, de az óralap egy részén beázásra utaló jelek vannak.
Hová tudnám elvinni, ahol szakember esetleg javítani tudná? Egyáltalán megéri ezeket felújíttatni?
Számomra ez érthetetlen: ha már hamis, akkor legyen olcsó. Drágán venni hamisítványt nagy balgaság. Még akkor is, ha az "jó minőségű". Persze ezt az életérzést soha nem fogom megérteni.
Sok ismert ember - nevezzük őket celebeknek - hord jó minőségű hamisítványt. Meg érdekes a Dubai - Budapest járat is. Nyáron legalább 8 - 10 feltűnően csinos lány karján virított Rolex vagy Hublot, természetesen sok "kővel" kirakva és rózsaszín vagy fehér színben :)
Sziasztok! Vennék használt T Touch II-t! Mit érdemes nézni, ha megszeretném tudni, hogy replica-e? Egyáltalán hamisítják e ezeket? gondolom igen! köszi! jah, milyen tapasztalataitok vannak ezek kapcsán? üdv : P
Ja, ha ennyi pénzt kiad érte, azért már vehetne akár eredeti Tissot vagy Hamiltont is (ha már svájci óra kell neki). Ha mégiscsak egy hamis IWC kell valakinek helyette, ott már valami elég beteg elképzelés lehet mögötte...
-a tengelyvégek"kövekben" futnak, kisebb a kopás, ha két másmilyen keménységű anyag találkozik. Van még további két "kő", ami az ankervillán van, ez akasztja a gátkereket, ezek is ugyancsak a kopást minimalizálják.
Bonyolultabb szerkezetben több kő van, az 1Xűűbben kevesebb, fogaskerék-számtól függően.
Egy ütésálló(incabloc) szerkezetben csupán a billegőtől a gátkerékig akár 8-"követ" is megszámolhaCC, és még ott a gátkerék meg a többi fogaskerék...
Könnyen kiszúrod a köveket egy szerkezetben, ezek meggyszínű-lila "pöttyök".
Meglepne, ha ilyen elcsúszkálások lennének egy óra számlapján, figyelembe véve, hogy szerintem ezek tömeggyártott termékek, nem kézzel festegetik fel a számokat, így aztán vagy az egész széria egységesen el van csúszva, vagy egy sem.
Egyébként ilyen hibákat már egy swatch órám sem produkált '96-ban, de ha ennyire szörnyű a helyzet, akkor nem veszek mostanában svájcit, mert már a 25 ezres seikonak sincs ilyen problémája :D))) (csak vicc, nem hiszem, hogy ennyire szörnyű lenne, és nem tettem le a svájci vásárlásról sem teljesen)
2 db mechanikus órám van, mindkettőn csak a 31-nél kevesebb napos hónapok végén tekerem ki a koronát. A mutatókkal nem operálok, megállítom egészkor a másodpercmutatót, megvárom, míg a time.is beéri az adott percet, beljebb nyomom eggyel a koronát, áttekerem a felesleges napokat, még eggyel beljebb nyomom a koronát, felhúzom maxra a szerkezetet, visszatekerem a koronát. Persze ha késnének az óráim, akkor ezt nem tudnám így megcsinálni. Óraállításon (vagy más időzónán) kívül nem kell a mutatókat csesztetni. És ocd vagyok arra, hogy 0 mp-kor a nagymutató tökéletesen az index közepére mutasson.
Letod,pont ugyanigy reagaltak szegeden pesten is komolyabb oras uzletekben,,miutan megmutattam sorban a certinan majd longines es tag heueren azt mondtak eszre sem vettek eddig,ezek ilyenek.teszek majd fel kepeket mikor osszegyujtok parat.
Nem tudom, én ilyen elcsúszkálásokkal még aránylag közepes minőségű, újabban már kínai órákon sem nagyon találkozom, pedig látok párat... Inkább a felújított számlapokra jellemző az ilyesmi.
Viszont a perc-másodperc-mutatók szinkron-problémáját fizikálisan nem tudom értelmezni - pláne nem mechanikus órán - az ugyanis olyan helyzetben lesz, amilyenbe állítod. Ha akarod, bármikor teljesen szinkronba tudod őket állítani - az más kérdés, hogy egy úgyis rendszeres után-állításra szoruló, eleve korlátozott pontosságú mechanikus órán ennek mi értelme van? Még kvarcnál csak-csak értem, ha valakit zavar az, ha a másodperc-mutató nem mindig pontosan indexre lépeget, de a percmutatóval így is teljes szinkronba hozható ott is - de mechanikusnál?
Millios oraknal is a masodperc mutato egesz (12) allasnal a percmutato rend szerint 2 index kozott all.
Elsőre ez így nagyon ijesztően hangzik, aztán kb 1 perc alatt leesett, hogy ez nagy valószínűséggel csak a hanyag időbeállítás következménye. Az általam eddig tulajdonolt összes mutatós óránál oda tekered a percmutatót az időbeállításnàl, ahová akarod. Ha két jelzés közé viszed, miközben a másodpercmutató 12-es pozícióban van, és úgy tolod vissza a koronát, akkor a percmutató állása nem lesz teljes összhangban a másodpercmutató állásával.
Én erre mindig odafigyelek az óra beállításánál, de egy boltban valószínűleg nem vacakolnak annyit...
Fuggetlen ezektol ,tobb swiss oram is van az emlitett markabol mert igy is minoseginek erzem oket,jol esik rajuk nezni,felhuzni,viselni,tartozekait tisztan renben tartani,,,meg ugye egy ferfirol szerintem sokat elarul az oraja is.
Viszont ilyenek miatt neha olyan erzesem van,h ezek is mar kozpontilag egyetlen egy kozos iranyitasbol (tulajdon) szuletnek,szoval majdnem mind //egy ceg//-)
mint ugye tudjuk,muszaki cikkekben 70% egy tulajdon.
certina,longinesnel teljes szamlap elcsuszast is lattam/mutattam tobb uzletben tobb darabon.Ami azt jelenti,h a tokban nagyon odafigyelve de szemmel(az enyemmel biztos-)) lathatoan fere van csuszva a teljes szamlap az indexeivel ami a koronanal is mutatkozik a 15indexnel.
Par roamer/swiss military-n pl. a datum fel milimeterrel le v fel van csuszva a egyik masik lececsketol/index
a legszembetunobb a szamlap lececskeinek felrecsuszasa a lunettol,ill. a feloldalas swiss made felirat.
1-2 tag heueren a lunett jeloles(szam/vonal) nincs total egy vonalban a szamlap luminokkal.
breitlingen olyannyira eles (csiszolatlan) belso csatt perem ami tulzas nelkul serulest okoz(hat)
Millios oraknal is a masodperc mutato egesz (12) allasnal a percmutato rend szerint 2 index kozott all.
a legdurvabb,h orauzletekben ezeket megmutatva kis meglepodes (beismeres) utan egy legyintessel lerendezik.
persze minimalis 00,mm-ekkel ertem de keresve jol lathatok.
Szia! Az áltqlqd említett márkákból én hárommal is rendelkezem.
Az egyik egy a Longines Heritage sorozatból, én ezen kiívülről, akárhogyan nézem, nem találok semmilyen hibát. Mire szoktál figyelni? Talán elkerüli a figyelmemet, vagy kiefogtam egy hibátlan(abb) példanyt.
A második egy Doxa California, ami, tekintettel arra is, mennyit használtam már, tényleg nem hibátlan, raadasul a történetében van kényszerű javíttatás is (bár nem érte semmilyen fizikai behatás), viszont cserébe kb egyharmadába került a Longines-nek, és a vicc az, hogy ez messze a legpontosabb automata órám, stabilan napi 2 masodpercet késik, ami azért egy ilyen automata werkes kategóriajú órától eléggé vilagbajnok feljesítmény, főleg ahhoz képest, mennyire illik itt lenézni a Doxákat...
A harmadik pedig egy Swiss Military Hanowa Flagship kronográf, majdnem tízszer kevesebbe került újan, mintva Longines, ezért persze kvarc, de. ég mindig zafírüveges... és messze nem hibátlan kidolgozású, de azért az arért bizony nem volt csalódás.
Azt hiszem, nekem nincs elég jó szemem a hibákhoz...
Nalam kekecebb,hibatlan minoseget szeretobb,hibakereso ember nem sok van.
Volt/van a kezemben sok svajci ora az utobbi hetekben/honapokban plane...
Eleg jol vannak belove az arak a minoseggel.
Talalok boven hibakat a tissotba,certinaba(de kozel sem annyit mint Roamer-doxa stb@be,,,longines-tag heuer-ig is de utobbiakban mar joval kevesebbet es kisebbeket (de egyertelmuen lathatoak).Breitling-tol felfele mar nagyon nagyon keresni kell es akkor is csak bozaszto koncenrtalassal veheto eszre egy egy elcsuszas....omega-iwc-rolex-eken meg eddig nem sikerult meglatnom hibat a kidolgozasban,szamlapokon stb...
Doxa,swiss military a legnagyobb csalodas,es a Davosa viszont a legkellemesebb ar ertek aranyban.
Szerintem a tag heuer nagyon tul van arazva,,,en a longines ala helyeznem kozvetlen,Davosat meg Tissot Certina fole valamivel.
Ez a vita a tokozásról sosem fog alábbhagyni, de ami engem picit bánt (kinek nem inge, ne vegye magára) - az a vélemények elképesztően, a realitásokkal sem törődően statikus mivolta, vagy, ha úgy tetszik az, hogy sokan kis túlzással "fejlődésképtelenek", kialakítanak egy véleményt, és azt többé nem változtatják, akkor sem, ha a valóság közben "kicsúszik alóla"...
Holott a világ nagyon is változik. Mi valami olyasmiről vitázunk itt már rémisztően hosszú ideje, ami a valóságban a 80/90-es években volt nagyon jellemző - de akkor is megvolt az oka: praktikusan ez volt az egész svájci óraipar túlélésének egyetlen lehetősége. Az óraiparban szerkezetet fejleszteni és gyártani a legdrágább - és ha nincs kellő darabszám mögötte, akkor annak nem csak irreálisan magas ár, de ezzel párhuzamosan könnyen meglehet, hogy nem is megfelelő minőség lesz a vége - van is példa ilyesmire nem kevés, igen nagy nevek is hallgatnak pár modelljükről, szerkezetükről - mint a sült hal...
A nagy válság gyakorlatilag tönkrevágta a svájci óraipart. Nem egyszerűen arról van szó, hogy ez egy "nehéz időszak volt" számukra, hanem arról, hogy fizikális létükben lehetetlenültek el - de teljesen. Olyan cégek, mint a Blancpain, Zenith - egyszerűen csődöt jelentettek, bezártak, mindenkit szélnek eresztettek. Olyan cégek, mint az Omega, Longines - egyetlen szerkezetük további gyártására sem voltak többé képesek, azon az áron, amelyen nem volt ezek gyártása már veszteséges - nem lehetett azokat előállítani. Vagy egységesítették a háttérben a szerkezetgyártást - vagy bezártak, finit...
Ebben az időszakban hagyta abba az összes Grand modelljének gyártását még a Seiko is, ők is csak olcsó tömegórákat tudtak eladni, de őket az életben is tartotta - no meg az is, hogy több lábon álltak, és például pont a nyomtató-gyártás az adott időszakban meg igen jövedelmező volt... A hivatkozott svájci cégek csak órát gyártottak... A Vacheron az adott időszakban annyiszor cserélt gazdát, hogy már át sem lehet tekinteni a sorsukat, egy pár fős műhellyé zsugorodott, és volt év, hogy pár tucat óra "jött ki belőlük" - a Cartier az órás részleg teljes bezárását fontolgatta, és sorolhatnánk hosszan. A becsődölt Breitlinget mindenestől 20 ezer dollárért vette meg Schneider, ami ott és akkor egy új Saab vagy Volvo kocsi ára volt...
Nagyon kemény iparági racionalizálásokra volt szükség ahhoz, hogy egyáltalán életben maradjanak. Az, hogy a háttérben összevonták az ETA alatt ott és akkor gyakorlatilag a teljes szerkezetgyártást - az nem holmi sumákság, hanem a puszta túlélés alapfeltétele volt, mellesleg nem beszélnek róla, de ezen időszakban a talpon maradt nagy nevek (Patek, JLC, hasonlók) is az ETA-tól szerezték be az alkatrészkészletük zömét, nem, nem ETA werkeket gyártottak, de de az ő szabad kapacitásaikra és olcsó szériagyártási képességükre alapozva gyártatták a szerkezeteik alkatrészeinek ma sem tudni, mekkora hányadát. Hajtó- és hajszálrugót, billegőt meg akkor is, azóta is mindenki a pár, csöndben és titokban a háttérben maradó apró, de nagyon kompetens kis beszállítótól vette, megjegyzem, az elmúlt 2-3 évben vásárolta fel még a Rolex is azt a céget, amitől világéletében a számlapjait vásárolta (és aki addig természetesen másoknak is gyártott-szállított - lehet, hogy most is, nem kötik az orrunkra).
A 80-as évek termése tényleg ilyen volt, jórészt a 90-es is, tegyük azért hozzá, hogy a sokat kárhoztatott, leggyakoribb két ETA werk, a 2824 és a 2892 kora két legjobb Eterna werkjére alapult (ugyebár időközben az Eterna is beolvadt az ETA-ba...), és természetesen fejlesztve is lettek, pontosságuk, minőségük folyamatosan javult.
Azt, hogy hosszú távon tarthatatlan a háttérben ilyen mértékű átfedés, azt már a 90-es években is látta mindenki, az ETA azért is kezdett lassan kiaraszolni a generális beszállítói szerepkörből, és ezért szólt az elmúlt másfél évtized folyamatosan arról, hogy a korábban manufakturálisan működő "nagy nevek" újra azok legyenek. Egyre inkább azok is, ma már csak "olcsó" Omegában találunk "tucatwerket", az azonos képességű és szerkezetű mondjuk Certinák vagy Longinesek esetében pedig azért az árazás is viszonylag közeli, ha drágább is a Longines, cserébe mondjuk kidolgozottabb tokot-számlapot, és főleg bejáratottabb, nagyobb presztízsű nevet is ad. Az ETA szerepét pedig a külsősöknél fokozatosan felváltotta a Sellita, a nem kis részben kínai piacra épített, nagyon dinamikus 2000-2010 közötti növekedés megtorpanása után pedig most mindenki megint keresi az utakat - nem vitás, hogy megint válságban van a svájci óraipar, nem akkorában, mint a 70-es években volt, de jelentősben. A valóban drága órákban egyre kevésbé találunk tucatszerkezeteket - ám azokból sem az alapkiviteleket, és ezeknél azért az egyéb megoldások is kifinomultabbak. Én magam sem látok különbséget egy mostani ETA/Sellita werkes Steinhart, és egy 90-es évekbeli Breitling vagy TAG között (láttam éppen eleget) - ám ha a mai Breitlingekkel vagy TAG-okkal vetjük össze őket - akkor nem vitás, hogy ez utóbbiak a sokkal magasabb árért cserébe azért sokkal finomabb kidolgozást, átgondoltabb, jobb részleteket, jobb szerkezetet is adnak (nem alapkivitelt, hanem kronométert).
Megvenni meg nem muszáj őket, ezek nem napi szükségleti, hanem deklaráltan luxusipari termékek (ugyebár a "luxus az, ami fölösleges") - ilyen értelemben ezen pufogni teljesen értelmetlen. Annyiért fogják őket adni - amennyiért van még rájuk megfelelő kereslet, és slussz. Az vesse rájuk a követ - aki nem ugyanezt tenné a helyükben... Hogy kis pénzű embereket frusztrál, hogy nem tudnak Breitlinget venni maguknak, ezért jön az "akármimben ugyanaz a werk van, ez ugyanaz az óra" önigazolás - az legyen az ő dolguk. Pont ettől lett egy Rolex, egy Patek, egy Breitling, Vacheron, egy Omega, IWC stb... - az, ami: a minőség megfelelő, és nem tudja mindenki megvenni magának. Ha meg tudná venni, már nem is lenne kívánatos. Akkor már tényleg ugyanaz lenne a Rolex, mint a Steinhart - és akkor még direkt egy olyan nevet mondtam másodiknak, amelyik szintén korrekt, normális, nyugodtan górcső alá vethető termékeket ad, nem vackokat.
"Senki nem csalódna, ha kiderülne, hogy az inox side by side Samsung hűtőben lévő keringető csöveket ugyanaz a cég gyártaná, mint ahonnan a Lehel vásárol a legfapadosabb"
Mikor az előző kommentet írtam pont ezen töprengem.
Rengetegszer hallottam már valamire, hogy "ezt vedd, ez ugyanaz, mint a piacvezető, csak nem olyan ismert márkanév, így olcsóbb". Az esetek 99%-ban ez csalódás. Hiába másolták le az utolsó csavarig, ha gyengébb az ötvözet, amiből készült, rosszabb minőségűek az elektronikai komponensek, vagy egyszerűen egy-két apróságot kihagytak, amitől a piacvezető az ami, ők meg csak egy (akár silány) másolat.
Vajon mennyire helytálló ez az óráknál. A szerkezetek kategorizálására igaz, de például a mai megmunkálási technológiák mellett egy Certina DS tok tényleg gyengébb minőségű lesz, mint egy Breitling? A zafír üveg, a és a többi komponens ugyanez, talán még kevesebb különbséggel (gondolom én).
A fapad vs full extrás Golf példát addig látom helytállónak, amíg arról beszélgetünk, hogy van e minőségi szíja, zafír üvege, értékelhető vízállósága, etc. Nem is kételkedem, hogy egy olcsó kategóriás Seiko5/Orient miért tud olcsóbb lenni, se zafír, se jó szíj, se semmi, olyan, mint egy fapados golf. De egy Certina, egy Tissot, egy Steinhart már mindennel rendelkezik, amivel a TAG, ott már megvan a "légkondi, a szervó kormány, etc", az már nem fapad
"Az egyiknél olyan dizájn, ami a márkanévvel együtt hamisítás tárgya, a másikat még a hamisítók is le*, mert nincs benne zseton."
Igen, ez az egyetlen igazi különbség. De ennek semmi köze a műszaki tartalomhoz.
Ez arról szól, hogy a TAG évekig villogott népszerű sportok környékén, tolta a pénzt az autó és motorversenyzésre, hogy gyerekként a TV képernyőjén állandóan az ő logójukat lássam, az Omega vagyonokat fizet azért, hogy James Bond 2x3 másodpercben ránézzen az órájukra filmenként.
Ez így marketing, és igen, ettől kívánatosabb egy Omega, mint egy Certina (nem tudom ők szponzorálnak e bármi olyat, amitől ismertek lehetnének), sőt, tovább megyek, én is szívesebben villantanék a karomon egy felső kategóriás svájcit, mint egy belépő kategóriást, egyszerűen azért, mert senki nem tudja magát teljesen kivonni a jól felépített marketing gépezet hatása alól (mondjuk a Seikom látványa is csak óramániásból váltott ki elismerő szavakat, így erről lemaradtam :)
Senki nem csalódna, ha kiderülne, hogy az inox side by side Samsung hűtőben lévő keringető csöveket ugyanaz a cég gyártaná, mint ahonnan a Lehel vásárol a legfapadosabb - víkendházba se jó - modelljeihez. Vagy a kompresszort, vagy akármit. Azoktól hűt a hűtő.
De nem a funkció adja el önmagában.
Az egyikben top vagy kronométer ETA, a másikban elaboré, a harmadikban standard. Az egyiken divatos, tehetősebb körökben elismert márkanév; a másikon nem feltétlen. Az egyiknél olyan dizájn, ami a márkanévvel együtt hamisítás tárgya, a másikat még a hamisítók is le*, mert nincs benne zseton.
És a tok alapanyagán kívül van még ott okosság.
Pl. egy Zeno vagy Delbana építési minősége soha nem fog ugatni sem egy Fortist, Orist sem, nem hogy a Heuert, Longines-t vagy netán a Breitlinget.
Még csak nem is hazudnak, hogy csalódni lehessen:
"Its chronographs meet the highest standard of precision, sturdiness and functionality and are all equipped with movements that are chronometer certified by the COSC."
Most hogy a bretyó elég divatos ahhoz, hogy háromszor annyit fizessen a vevő egy COSC szerkezetért és persze a logóért-márkanévért, mint egy olcsóbb brand COSC papírozott modelljéért, az nem az ő dolguk.
A tekerős ablakos Golfos is oda tudna menni a full extrás
Skoda superb-eshez, hogy hétesóugyanazamotor. De minek...
"Attól, hogy pár tucat órás fórumon, blogon ez téma,
a nagy átlag nem tud róla, és/vagy nem is érdekli a kérdés."
Ez tejesen igaz.
Azzal együtt, hogy az olyan átlag (mint én), aki egy kicsit beleássa magát a vásárlás előtt a témába, hatalmasat csalódik, mikor megtudja, hogy egy 700 ezres TAG Heuer és egy felébe-harmadába kerülő Certina között gyakorlatilag tényleg csak a felirat a különbség (se a szerkezet, se a tok anyaga, se semmi más).
A hozzáértőknek ez persze nem meglepetés, de a tipikus vásárlóknak ez komoly "aha-élmény".
Igen, kézi húzós. Nekem is nagyon tetszik. Catawikin már a sokadik órát veszem, volt, amelyiket visszaküldtem, mert a naptár forgatója nem működött, egyet eladtam, mert élőben nem tetszett, de a többi jó vétel volt.
Attól, hogy pár tucat órás fórumon, blogon ez téma,
a nagy átlag nem tud róla, és/vagy nem is érdekli a kérdés.
Visszakanyarodva az Iphone-ra, ott se érdekli a vásárlót különösebben, hogy hány m2-es munkásszálláson lakó, milyen korú melós, mennyiért csinálja.
Megkapja a funkciók széles skáláját, jól optimalizált szoftverrel, telefonhoz mérten szuper kamerával, nagy tárhellyel és szép külsővel és jónapot, örül neki. Akinek nem jön be, veszi a másik 3-4 csúcstelefon valamelyikét. Most hogy ki gyártja be a kijelzőt, nem szempont.
Az in-house vs. tucat szerkezetnél ott a tévedés talán,
hogy attól, hogy házon belüli valami, nem biztos, hogy jó is.
Az ETA bevált. Jól bírják, alkatrész dögivel, bárki hozzá tud nyúlni. Ráadásul univerzális. Új funkciót akarsz? Gyártanak
az erre berendezkedett cégek rá modult.
Mint a Vibram cipőtalpak. Van frankó jégen is tapadó talp anyaga. Akkor minek állnál neki az egyedi luxus hegymászó bakancsodhoz a kert hátuljában gumit vulkanizálni "hátha" alapon...
De akkor miért jön elő, gyakran lefitymálóan ez a "csak ETA" csak Myota" "csak Soprod" dolog, ha ez ennyire egyértelmű és elfogadott? Már ha elfogadott.
És miért elfogadottabb egy alap ETA mint egy nála talán jobb, mondjuk Seiko in house? És most nem vevői, hanem az "órabuzi"* oldalról megközelítve kérdem?
A Longines órák árazásban, külcsínyben, minőségben elképesztően jók. Az ETA szerkezetek pedig minőségben, tartósságban nem feltétlen rosszabbak, mint mondjuk az 50-60-as évek Longines szerkezetei. Sőt.
Csak - szerintem - szépek voltak nagyon. Én speciel Bírom
a decentrális rotoros automatáikat, a fedőköveket polírozott acélban. Ennyi.
De a Longines pl. szinte csak olyan ETA szerkezetet használ, amit a cégcsoporton belüli - ilyenformán In House - ETA csak nekik gyárt.
Sőt, pont most botlottam bele ebbe. 2017-es modell. Mennyire jópofa már:
ETA pedig, de csak nekik.
Másrészt az ETA szerkezeteket viszonylagos olcsóságuk okán 1.3-as opel motorra fordítani nem áll meg. Megáll mondjuk egy alap Orient esetében. És ahogy pár poszttal lejjebb írták, nem feltétlen a szerkezet a lényeg.
Különben nem lenne x ezer óragyár etával. mindenki megvenné a legpontosabb, leggazdaságosabb stb. modellt. És lenne két gyár - márkanév összesen. Az emberek színeket, formákat, plusz funkciókat vesznek.
Azt beszéltük már párszor, hogy óraszakértő-, gyűjtő emberekből az óraipar csúnyán nem élne meg. :))
Nem kellett - nem nagyon lehet kisebbre. Gondold végig - a szabályozó akkor működik, ha a saját lengési frekvenciáján dolgozik - a gátszerkezetnek csak az a feladata, hogy a lengést fenntartsa, az energiaveszteségeket pótolja. A szilícium pedig egy kemény és merev anyag, saját anyagából kialakított rugókon van függesztve, azok nem lehetne tetszés szerint vékonyak, mert akkor az egész az első lökésre széttörik, pont így nem lehet a szélén kialakított "billegőkoszorú" sem túl széles, tehát nehéz, mert akkor meg a rugókkal kell utána menni - hogy elbírják..
Láthatóan így is nagyon sokat ügyködtek a dolgon, ez a látszat ellenére nem is egy, hanem gyakorlatilag három "billegő", amelyeket technikai értelemben a hajszálrugókkal kötöttek össze - ha megnézitek a képet, három szekcióra osztották a koszorút, amelyek egymáshoz képest "rezeghetnek", és köztük a trükkös, egyben felfüggesztésként is dolgozó rugók adják át a nyomatékot - ez egy hármas, hangolt lengőrendszer, amelynek így az eredő frekvenciája sokkalta kisebb, mint egyetlen egységként lenne - de még így is nagyon nagy, infót nem találtam róla, a képekről meg nem mondom, de az biztos, hogy több 10Hz-ről beszélünk - ami egyetlen egységként kialakítva valószínűleg bőven 100Hz felett lenne.
A maga módján ez a megoldás valahol köztes átmenet a hangvillás órák és a billegős mechanikusok között. Érdekesnek feltétlenül érdekes, hogy mennyire lesz piacilag életképes - az már más kérdés. Én még abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán piacra fogják engedni.
"...régi saját szerkezeteik helyett csak etáznak..."
Na ez az! Ez alapján felvetődik, hogy egy ETA vagy más sorozat gyártott/általános, külsős szerkezetet használó óra esetén, mi indokolja a 2-4-8-10 X szorzót? Illetve ez NEKEM a következőt mondja: Vagy PRÉMIUM kategória vagy NAGYON olcsó kategória vagy semmi, mert az ETA és hasonló szerkezetes órák nettó lehúzások. Őszintén, ki venne 1.3 Opel motorral 40M árú BMW-t?
De fair. Divatos az iphone. És hogy ez a teremtett sztenderdek
érdeme és/vagy az értékesítési modellé, a megcélzott
vásárlói rétegé stb., az mindegy. A lényeg, hogy nagyot ment.
És egy időre mindenki mást a háta mögé állított.
Ahogy anno az iphone a többi telefontól, most ez a Zenith is eléggé
eltér nagyjából minden más mechanikus karórától azért.
Anno a kvarcok is csak ugyanazt tudták. Pontosabban, olcsóbban, más megoldásokkal. Meg persze az újdonság varázsával. És borult a bili hirtelen. Ez a jövőben is megeshet.
Nyilván a használatot nem tudja forradalmasítani. Ebben nagy svédcsavar a jövőben sem várható.
Okosórák, funkciók hada stb. De az óra rész maga
akkor is csak az időt fogja mutatni.
Ahogy az iphone-nál se történtek nagy csodák magában a telefonálásban. Hívást indítasz, felveszik, beszéltek. Az óra oda van beszorulva. Egyfunkciós termék, már a tárgykultúra rész mellett.
Szerintem nagyon nem fair ezt divatfaktor címszóval az iPhone-hoz hasonlítani. Az iPhone ugyanis nagyon komoly funkcionális sztereotípiákat döntött meg a telefoniparban a megjelenésekor - fizikai billentyűk nélküli telefon, ujjakkal valóban hasznalható érintőkijelző, számítógépekhez hasonló internet-élmény, stb. - ezek az iPhone-t valóban revolutionary termékké tették, olyannyira, hogy ma de facto ezek a telefon megoldások szabványiva váltak, és minden egyéb gyartó is ezeket az elveket alkalmazza. Lehet, hogy ma már az iPhone divattermék, de a megjelenésekor megdöbbentő újdonság volt felhasználói szemszögből nézve is.
Ezt az felhasználási módot megváltoztató újdonság-faktort én egyáltalán nem érzékelem az új Zenith@megoldásnál, itt mindössze egy belső technológiai újításról van szó, aminek a felhasználó-oldai előnyei egyelőre nem nyilvánvalóak - szemebn az iPhone altal a bevezetéskor azonnal mindenki számára nyilvánvaló nagyon új felhasználói élménnyel.
Én azért temettem, mert kár a fantasztikus örökségükért.
Olyan szuper holmikat gyártottak. A mai napig büszkék lehetnek rá.
Az ETA-val semmi baj nincs. Nyilván egy idő után unalmas. A szidalmazók nagy része viszont nem szeretné egy komolyabb
házon belüli kaliber szervizét kifizetni egyes gyártóknál, meg megvárni sem.
A Longines-nál én azt sajnálom, hogy elsikkad a legkönnyebb pénzkereset mentén mindaz, amire képesek voltak. Kár, hogy nem nagyon mentettek át dolgokat a mába. A külső maradt ugyanolyan szép, mint régen.
Én egy dolgot nem értek: miért kellett ezt ekkora lengésszámúra csinálni? Ha nagy a gátszerkezet igénybevétele - amit valószínűleg ők is tudnak - akkor azt nem lehet csökkenteni a lengésszám csökkentésével? Szerintem kellett valami olyan dolognak lenni, ami miatt ez a konstrukció normál lengésszámmal használhatatlan lenne. Csak nem tudom, hogy mi. Szerintem a marketingen kívül más is közrejátszott, hogy ez ekkora. De lehet, hogy tévedek, nem értek hozzá.
Ha már a Swatch konglomerátumnál tartunk, tényleg kiváncsi lennék, hogy a névadó Swatch márka hogyan muzsikál manapság, mert én konkrétan nem ismerek senkit, sem fiatalt, sem időset, aki Swatch márkájú órát visel (annak ellenére, hogy boltokban azért láttam nem egy helyen).
Én pl. nem temettem magamban a Longines-t. Van aki a szerkezetekre bukik, van aki a menő márkanevekre, de van aki eygszerűen a szépen kidolgozott, SZÉP órákra, ahola szerkezet másodlagos, de azért az is fontos.
Számomra pl. a Longines Heritage vonala egyszerűen gyönyörű, hibátlan kidolgozású, remekül visszafogott eleganciájú, tényleg minőségi órákat kínál, az ebben a szériában előszeretettel alkalmazott oszlopkerekes szerkezetei pedig még akkor is gyönyörűek és izgalmasak, ha lényegében ETA alapokra épülnek. Mindez viszonylag jó ár-érték arányban, és üdítő színfoltként a manapság nagyon menő búvárórák vagy (számomra) agyondizájnolt drága hipszterórák mellett.
Ez van, szerencsére sokféle ízlés létezik, és a magam részéről a Longines-t egyáltalán nem temetem, amíg ilyen órákat gyártanak ezzel a márkanévvel. Az alkalmazott ETA-alapú szerkezetek pedig - bocs, de szerintem nem rosszak.
"Én már azt sem értem, hogyan bír ennyi márka létezni."
Na igen ez mondjuk jó kérdés. Viszont lehet, hogy a kérdésben benne a válasz is: ezek nem gyártók, hanem márkák.
Eleve egy-két cégcsoport alatt van az egész (Swatch, LVMH), a szerkezetük nagyrészt ugyanaz, de szerintem a többi része is max 1-2 helyen készül. Csak más rajtuk a felirat. Azt meg nem nagy kunszt kicserélgetni (ugye láttuk, hogy az Eta-Sellita is olyan logót rak a rotorra, amilyet a megrendelő kér). De még ezek honlapja is ha megnézed mind egy kaptafára készül.
Én például mindig tea vajat szoktam venni, a múltkor megnéztem a boltban kíváncsiságból néhány márka gyártóját és kiderült, hogy teljesen ugyanaz, csak a csomagolás volt más. :-)
Én már azt sem értem, hogyan bír ennyi márka létezni.
És nem csak a luxus szegmensben. Nem értem, hogy él meg egymás mellett a Fortis, Edox, Doxa ( nem az itteni, hanem a Sob-os ), Zeno, Steinhart, Stowa, Delbana, Marvin, meg a jó ég tudja.
De pl. én magamban temettem a Longines-t is, miszerint szegények a csuda régi saját szerkezeteik helyett csak etáznak, manapság kis valgranges. Közben meg stabilan az első talán 5-ben csücsülnek eladásokat tekintve. :)
A Zenith nekem azért furcsa ügy, mert ha mással nem, az El Primero-val hogy a jó életben nem tudtak operálni? Sosem találtunk ki semmit cégek élnek vígan a ködösített évszázados múlt marketinggel tucatjával.
Ők meg valahogy nem találtak arcot a mögé a klassz szerkezet mögé...
Ez az újdonság visszarakhatná őket a térképre. Bár ugye ez cégcsoportos szerkezet. Tehát gondolom, meg fog jelenni a többi márka palettáján is, mint amott a powermatic 80...
Egyébként az ilyesmit statisztikázzák? Mármint hogy akár luxus magasságokban, akár máshol mik a kedvelt modellek, komplikációk?
Nehezen tudom elhinni, hogy megfelelő mennyiségű fizetőképes keresletet lázba lehetne hozni manapság a mechanikus órán piacán - a gyűjtők/fanatikusok/gátlástalanul költekezők stb. természetesen más tészta, de belőlük még a Zenith sem hiszem, hogy eleget profitálna. Ebből a szempontból a tourbillon is kurriózum, van is minden "magára adó" márkánál,
mégsem tülekszenek érte, vagy legalább is nem jobban, mint a mezei modellekért.
De legyen úgy, talán tényleg elindul vmi olyasmi, mint anno a Swatch-ok miatt. Az mondjuk fura fricskája lenne a sorsnak, ha Biver lenne az új Hayek :-)
"A Zenith-et mindenképp rivaldafénybe állítja egy időre."
Egyetértek.
Még a Rolexes kérdéshez, amit itt többen írtak, egy gondolat. Szerintem a karórát vásárlók többsége számára a szerkezet kérdése huszadrangú fontosságú és ezért önmagában ez kevés az üdvösséghez. Van néhány fanatikus gyűjtő, akit ezzel stimulálni lehet, de az emberek többsége nem szerkezetet meg technikai paramétereket, hanem órát vesz. Ezt saját magamon is tapasztaltam, én is szerkezetből indultam ki mikor elkezdtem keresgélni de elég volt néhány komolyabb óraszalonos nézelődés hozzá, hogy rájöjjek, nekem ez tévút. Amikor pedig megtaláltam azt, amibe első látásra beleszerettem, a szerkezet kérdése alig lényeges részletkérdéssé vált. Persze tudom, hogy itt a fórumon órabuzik vannak (itt most nem pejoratívan értem), ezért itt nyilván az embereket érdekli, de nagy tömegben a vásárlók, sőt még én is, akit valamennyire érdekel a téma, nem ez alapján választanak. Sőt, azt se tudják mi az. Sőt, nem is érdekli őket. Aki Rolexet vesz annak nem szempont egy Zenith, akármilyen szerkezettel se.
A jelenlegi állapotában nem feltétlen piacrengető. De ha a gyártás megvalósítható olcsón ( márpedig a marketing halandzsa ezt nyilván nem fogja leleplezni ) tömeggyártásban, akkor a megfelelő árfekvésben se nem kvarc, se nem mechanikus, de zizeg jeligére tudna tömeghisztéria tárgyává válni.
A Zenith-et mindenképp rivaldafénybe állítja egy időre.
Nem az, és ezért lennék igen óvatos egyelőre a lelkesedéssel... A hagyományos svájci horgony-gátszerkezet nagyon nem véletlenül lett "egyeduralkodó", ahogy a kerékbillegő-hajszálrugó párosra is elmondható ez. Szó sincs róla, hogy ne lett volna számtalan, nagyon is átgondolt, tudományos alapossággal körüljárt, "kitalált" alternatíva, több százra rúg a szabadalmaztatott mindenféle gátszerkezet-típusok száma, és százas nagyságrendben került ezekből ténylegesen gyártásra is - de a gyakorlatban EGYIK SEM VÁLT BE. Vagy problémák voltak vele számosak (emlékszünk még a Co-Axial botladozásaira) - vagy sok munka és fejlesztés után végül tudta hozni az "ősi-tradicionális" horgonygátszerkezet megbízhatósági-tartóssági-pontossági mutatóit, ám többet ő sem - miközben sokkal drágább meg bonyolultabb volt...
A pontosság tekintetében egyébként nem a gátszerkezet, hanem maga a szabályozó, a billegő, a lengőrendszer a felelős, és a mechanikus lengőrendszerrel egyáltalán elvi síkon is elérhető pontosságot a legigényesebb tömeg-gyártott konstrukciók olyan mértékben tudják közelíteni, hogy itt már érdemi előrelépés nem várható. Mondjuk ki egyenesen: egy fizikálisan, mechanikusan mozgatott fizikális lengőrendszer elméletileg sem lehet olyan stabil, ergo annyira pontos, mint egy rezgőkvarc, és a kvarc még önmagához képest külső kompenzációval tovább javítható, alkalmazható belőle a stabilitás javítására több is - ez utóbbi ötletet (több billegős rendszerek) a mechanikus óráknál is bevetették, de csodát már ez sem tud tenni.
A Zenith által kigondolt megoldás fizikális kivitelét illetően rettenetesen "furmányos". Tényleg hallatlanul ötletes és kreatív - de az elv egyáltalán nem új, annyira nem, hogy erős a gyanúm, hogy nem fogják tudni még szabadalmaztatni sem - a konkrét kivitelt, geometriát igen, azt levédethetik, de az elvet nem. Mégpedig azért nem, mert nem új, olyannyira nem, hogy példának okáért a II.világháborús időzített légvédelmi gránátoknál is volt nagyon hasonló megoldás, ahol a horgony-billegő-hajszálrugó összevonását egyetlen egy rugózott lemezben erősen ehhez hasonlóan oldották meg - ott a cél egyébként kettős volt, egyfelől a sokkal nagyobb lengésszám miatti jobb, precízebb időzíthetőség, másrészt - és ez az érdekes - a lehető legolcsóbb gyárthatóság. Ebben a megoldásban is annak a reális veszélyét látom, hogy ez a szilíciumból gyártott lemezke kizárólag tömeggyártásban lesz a szükséges precizitással előállítható - viszont ha ebbe belekezdenek, akkor meg filléres lesz... És ha elkezd valaki más tömegesen gyártani hasonlót...
Másrészt még mindig tamáskodom - a gátszerkezet igénybevétele rettenetesen nagy lesz, kétlem, hogy az élettartam "végtelen" lesz... Az amplitúdó kicsi, a bevitt energia a tehetetlen tömeghez képest nagyon csekély (lassan fog "felgerjedni"), a hőkompenzációt feltehetően megoldották, nagyon átgondolták, ezért a sok eszement formájú "oldalnyúlvány" - de a külső rezgésekre, lökésekre való érzékenység valószínűleg kritikusan nagy lesz. Hasonló okok miatt nem vált be egyébként a gyújtókban sem...
Nem hiszem, hogy a mai mechanikus óráknál az ütődés még annyira problémás lenne, de szervizesek erről biztos többet tudnak mondani mint én. :-)
A divatfaktor persze mindig számít, bár ahhoz azért megfelelő marketingre is szükség van az meg sose olcsó. Ezen az áron jelenleg nem hiszem, hogy hosszú tömött sorokban fognak sorbanállni a vevők érte. Az óraipar iphone-ja cím meg már foglalt az Apple Watch személyében. Bár gondolom te mint nagy durranás gondoltad az óraipari iphone-t, hát majd meglátjuk.
Mondjuk szerintem fognak ennek majd jönni a továbbfejlesztett változatai is később, feltéve persze hogy életben marad addig.
Az ablogtowatch.com-on olvastam ehhez egy jó, bár lefordíthatatlan hozzászólást: "I don't understand all this "revolutionary" talk. Seriously guys, this is NOT revolutionary, but evolutionary."
Olyan tekintetben lehet ez érdekes, hogy pl. a billegő méretének csökkentése nélkül építhetnek be dupla rugóházat a járástartalék sokszorozásáért.
De akár szervizelésnél is előny lehet, hogy "csak emeletet cserélnek", ha gáz van.
Illetve ha kiderül, hogy nagyságrendekkel jobban viseli az ütést, az is sokat jelenthet. Bármennyire nem törik az emberek a billegő- és gátkerék tengelyeket, féli félnek tőle. :)
Na meg a divatfaktor. Megfelelő áron és marketinggel lehetne ez az óraipar Iphone-ja.
Mivel jobb, vagy forradalmibb ez a szerkezet, mint a többi, elmúlt években alkotott szilíciumos megoldás? (Parmigian Senfine - Genequand, GP constant force)
Ez a svájci órák lelkét érintő változtatás. Annak idején, a co-ax előtt, az Omega milliókat fizetett volna egy ilyenért. Sajnos az áttörést (ha lesz ebből) a modern anyagok hozzák majd meg, és a vevők csak akkor fogják továbbra is venni a hagyományos órákat, ha azok "mellé" valamiféle történelmet, hagyományt, presztízst is kapnak. Meglátjuk...
Hát igazad lehet, végülis a Zenith az LVMH tagja, ott azért mögöttük biztos van így nagyobb biztonság.
Bár ebben a kérdésben teljesen kívülálló dilettáns vagyok, de én nem látom, hogy mi lenne ebben az a forradalmi, ami majd megrengeti a hagyományos szerkezeteket. Aki pontosságot akar, az eddig is kvarcot vett meg ezután is azt fog. Jelenleg is lehet mechanikus órát fillérekért is venni, tehát árban se tud versenyezni. A járástarteléka se az a világmegváltó ha jól láttam, tehát azok a problémák amik jelenleg felmerülnek egy mechanikus óra tulajdonlásakor, itt is ugyanúgy meglesznek. És akkor még ott van, amit lentebb is írtak, hogy könnyen lehet, hogy a karbantartása is zűrösebb, mint egy hagyományosnak. (Hozzám mondjuk egy másik gyártó másik technológiája sokkal közelebb áll, de az itt offtopic. :-)
Ez most egy jó marketingfogás, a Zenith nevével tele vannak az órás magazinok meg a fórumok. Aztán hogy mit hoz a jövő, majd meglátjuk, de én a Rolex helyében azért nem aggódnék. :-)
Van ott pénz, amivel elkerülhetik a csődöt, inkább a többi márkára jelenthet veszélyt egy ilyen találmány, mert ha valóban pontosabb, olcsóbb, mint a jelenlegi konstrukció, akkor alapjaiban rengetheti meg a hagyományos szerkezetek iránti bizalmat..
Akkor már valóban csak a hagyományos márka őskövületeknek lesz esélye a túlélésre, mint a VC, PP.
A lényeg, hogy ez nem a szép, de unalmas rovat tőlük. :)
A Zenithről írta itt valaki, hogy csődközeli állapot, vezetőségcsere a jellemző. Talán ez egy kicsit helyrebillenti őket. Elvégre a tehetősebb - és a technikai része iránt is érdeklődő - óragyűjtőknek csak fog kelleni
"Hublot has a very clear message: The Art of Fusion, bringing together tradition and innovation, Biver said. [Its] a brand that will not repeat the past, but respect the past in connection with the future. Its a brand that promotes innovation, as innovation is more powerful than knowledge."
Talán mert most a Zenith körül érzik a nagyobb problémát.
Az anyagszükségletről sem gondolnám, hogy "bárki" nekiállna nagy bőszen összelapátolni mindeféle high-tech alapanyagot - azok nélkül meg jó eséllyel nem lesz túl nyerő a kostrukció, bár láttunk már a presztizs kategóriában
olyan kereskedelmi forgalomban lévő megoldásokat, amik szintén nem azok. Kínában ugyan bepróbálkoznak mindennel,
de ők is csak addig tudnal elmenni, amíg ki nem derül, hogy használhatatlan a termék.
És az sem mellékes, hogy mennyire lehet tömeggyártásba illeszteni - mert ugye manapság már a legfelső polcon lévő
karórák sem manufakturális körülmények között készülnek. Meg hogy mennyire érdemes ilyen piaci körülmények között.
Jelenleg sem az innováció hiánya okozza a kereslet csökkenést...
hogy elszakadtak minden eddig ismert tervezési formától.
Bár nekem rémlik valami egy régebbi óra magazinból. Ott még volt valami klasszikus billegőre emlékeztető elem a járatban, de hasonló mikro méretű rugók voltak abban is.
Egyébként érdekes lépés. Mert ha ez megjelenik középáron TAG-ban is, és ráharap az óravásárlók zöme az újdonságra-különlegességre, mint anno a kvarcórákra, akkor páran bezárnak.
És ahogy valaki írta, ha lemásolják a kínaiak, akkor kasza lesz. Mindenkinek kell majd egy ilyen torziós-remegő Daniel Wellington...
Akkor nem csak én érzem úgy, hogy erre a hírre nem ült össze a Rolex válságstábja :-) Érdekes megoldásnak látom én is, de nem hiszem hogy elterjed, szerintem megmarad a gyártók palettájának luxusszegmensében, aligha áll át teljesen erre a Zenith. A vastagsága miatt azt sem látom, hogy csinálnának belőle kronográfot, ahol pont ki lehetne használni a megoldás előnyeit.
Nem, nem azért vitték le - a 36 ezres lengésszám az még simán "belefér", ha jól megcsinálják, tényleg jól kivitelezik, ugyanolyan tartós az, mint a többi.
Azért vitték le, mert a saját maguk által kifejlesztett és gyártott billegőt-horgonyt-gátkereket akarták használni, ami a 303x szériában is debütált.
Itt valószínűleg az elvi és gyakorlati dolgok keverednek össze...
Ez a konstrukció elvileg tisztán torziós, nincsenek csapok, súrlódás csak a gátszerkezetnél van, a többi ponton gyakorlatilag nincs is veszteség. Ez tényleg nagyon kis energiával is mozgásban tartható - elvileg. A gyakorlatban viszont óriási a rezgésszám, ami azért azt a kis veszteséget a gátszerkezetnél nagyon is jelentőssé teszi. Emellett, ha nem adnak azért elég jelentős impulzust a lengőrendszernek, akkor kicsi lesz a lengésszög (az így is nagyon kicsi), alig lesz szabad lengés, a rendszer minden külső zavarra nagyon érzékeny lesz, és igazándiból normálisan csak teljes nyugalomban fog járni.
A Rolex is elöször Elprimero szerkezetet alkalmazott a Daytonákra 36ezres lengöszámmal és be kellett látnia végül is, hogy ez egy nem járható út. Ezért is vitték le a lengésszámot 28800-ra.
Még van egy olyan mondat a magyarázatban, hogy ez a megoldás negyedannyi energiát igényel, mint a hagyományos... na gondolom ez igen, akkor lesz itt járástartalék bőven. Erre jóval később előáll a 72 órás járástartalákkal... akkor hogy is van ez? Én értettem félre vagy ez tényleg egy következetlenség?
A hajtónyomatékra való érzéketlenség legfontosabb biztosítéka a lehető legnagyobb szabadlengés - az meg itt nem sok van... De majd kiderül a gyakorlatban. Mindenképpen érdekes és bátor kísérlet, semmiképpen sem húznám le, de ettől függetlenül, rendszertani avagy fizikai értelemben ez végül is egy klasszikus horgony-gátszerkezet egy nagyon furcsán kivitelezett, torziós billegővel. És őszintén szólva nekem még a videókon sem tűnt az amplitúdó stabilnak, de ez bőven lehet magának a felvételnek elvi problémája - ha piacra kerül, akkor úgyis megtudjuk.
Ha meg nem kerül, akkor ők is úgy látták, mint mi, és nem merték megkockáztatni...
A videóban az ürge magyarázásából pont azt vettem ki, hogy kevésbé érzékeny a hajtónyomatékra, mint a hagyományos szerkezet, nár azt nem értettem, hogy miért mert az alak sokkal jobban el van foglalva azzal, hogy sokat de nagyon sokat bezséljen, és az nagyon tudományosan hangozzon, mint hogy laikusnak is érthetően elmagyarázza.
Viszont a rettentő gyorsan pörgő gátkerék és a kis karmok meddig bírják ezen tempó mellett az igénybevételt, az még bennem, totál laikusban is rögtön felmerült.
És azt sem sikerült megértenem, hogy ez mitől is olyan baromi forradalmi, hogy "mi vagyunk a svájci óragyártás jövője" talán hátha elmagyarázza valaki itt érthetően...
Vannak kételyeim. Nagyok. Végeredményben ez egy "közönséges" horgonygátszerkezet - direktben összekapcsolva egy torziós lengőtesttel, voltaképpen ez egy torziós inga - karórába adaptálva. Viszont nagyon nagy a lengésszám - és nagyon kicsi a lengésszög, szabad lengés-nyugvás igazándiból alig van. A rendszernek óriási lesz az energiaigénye (gond lesz a járástartalék, hatalmas rugók kellenek - a videón is látszik, hogy csak úgy pörög a gátkerék) - és a minimális lengésszög, ugyanakkor relatíve óriási tehetetlen tömeg miatt ez a konstrukció zavarérzékeny lesz, konkrétan szerintem hordott-viselt óránál simán össze-vissza fog járni, nyugalomban lehet, hogy tud pontos is lenni. A konstrukcióból adódóan egészen biztos, hogy erősen érzékeny lesz a hajtónyomatékra is, így még valami rugóerő-linearizáló plusz fokozatot is be kell majd iktatni a járatba.
És hiába csinálják szilíciumból, akármiből - a gátkerék és főleg az a két kis horgonykarom olyan igénybevételt fog kapni, amit túl sokáig nem fog bírni, pótalkatrész meg értelemszerűen csakis és kizárólag gyári lehet...
Nagyon meg leszek lepve, ha ez elterjed, érdekességként persze piacra kerülhet.
Érdekesnek érdekes. Van róla nagyobb cikk az ablogtowatch.com-on. A pontossága 0.3-0.5s/48h.
Csak! Mi e fenének kell ez? Aki pontos órát akar, annak ott a szuperkvarc, rádiós kvarc, sima kvarc. Aki mechanikus órát akar, annak meg már nem biztos, hogy ez az elsődleges szempont, hogy modern, egykristályos szilícium lapokból lézerrel kivágott alkatrészeket lásson az órában. Szvsz sokkal szebb egy hattyúnyakas finomszabályozós, lassan járó bimetál csavaros billegő-horgony-gátkerék rendszer, mint ez a láthatatlan zizegő izé. Nem is beszélve arról, hogy a járástartaléka ennek is csak 72 óra. Ezt meg csak az így is vastag szerkezet további növelésével lehetne kitolni.
Vicces lenne, he erre rámozdulna egy kínai IC gyár és ontanák magukból a filléres szilícium szerkezeteket az Aliexpressen. :-)
Omega Constellation Automata Chronometer day, date (működik, rendesen vált) arany/acél óra eladó. A számlap, mutató, indexek, lünetta, feliratok 18K arany, a tok fölül és oldalt csak aranyozott. Szép állapotban, a szíj kivételével minden jelzett. Szervizelve, Váradi órásmesternél. Új Milanese szíj van rajta. Az üveg és tok karc mentes. Ára 290000,- Szerkezet szám:29083778, Cal:751, Tok: CD168029, 1969. A tok kn. 34 mm. 24 köves.
Nem. Nem normális. Azonban, ha a szerkezettartó-gyűrű törött, esetleg hiányos, akkor nem tartja megfelelő pozícióban a szerkezetet és ettől is megszorulhat a korona teljesen benyomott állapotban.
Az órás ennyit mondott elöregedett, írtam a gyárnak, szept 20 után keresnek, átnézik a készletet.
Nem emlékszem ennél a szerkezetnél az normális, hogy a koronával nem tudom felhúzni az órát? A mutatókat és a dátumot tudom forgatni, de a felhúzásmódban meg sem mozdul!
Még annyit, hogy én "csontvázórára" semennyit nem költenék, akár kínai, akár svájci, vagy bármilyen... mert számomra rém rondák. Egyéni ízlés kérdése, nekem még a viszonylag visszafogott "open heart" megoldások sem tetszenek esztétikailag (ahol a lengőkerék/tourbillon látszik a számlapon kivágott "lyukon" keresztül).
Segítségeteket kérném, tokbetétet keresnék BWC Mykonos órámhoz(sajnos az eredeti eltört amikor a helyi órás kiemelte belőle), ha jól tudom ETA-2892-2 szerkezettel van ellátva. Minden segítséget előre köszönök!
Ja, kedvencem a "szkeleton órá"-hoz fűzött magyarázatuk, miszerint ez ilyan különleges, hogy mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, ha egy ilyent akarsz.
És tényleg... ha csak kicisit körülnézel az interneten, bizony százasával talász bőven 100 dollár alatti, ilyen "rendkívül különleges" (számlap nélküli) órákat, Aliexpressen 20 dollár alatt is. Tényleg nagyon mélyen zsebbenyúlós történet ez.
van egy Marvin oram es ma azt csinalja hogy felhuzom es egy ideig megy utana mrg megall de kozbe majdnem fel van teljesen huzva es ha rahuzok akkor 1-2-3 iraig megint megy majd leall. Tudja valaki hogy miert lehet ez?
Nekem nem olyan régen a 1012-es szerkezetű Genevémet K. Levente (alias Watchmaker) szervizelte, tok polírozással, az általad említett összegnél olcsóbban, és szerintem korrektül. Korona cserét is gondolom meg tudja oldalni.
A segítségeteket szeretném kérni. Előre szeretném jelezni, hogy most találtam a fórumot, és még nem volt alkalmam végigolvasni.
A szitu: Adott egy 1974-es Omega Genéve amit édesapámtól kaptam ajándékba. Elkezdtem hordani és kézmosás után arra lettem figyelmes, hogy bepárásodott az óra. Munka után azonnal elvittem a helyi-vidéki óráshoz, aki rögtön szétszedte és mondta hogy át kell olajozni. Az óra ott maradt pár nap múlva hívott, hogy a másodperc mutató be volt rohadva és hogy eltörött a tengelye...
NA most azt értem hogy régi az óra, de ez reális lehet? Értem hogy belemet a pára meg az elmúlt 15 évben nem volt szervizelve(hordva sem).
Jelen pillanatban ott tartunk, hogy ~2 hónap után visszakaptam az órám, amin a következő munkálatok lettek elvégezve: Üveg polírozás, korona csere, olajozás, másodperc mutató törés.. Mindezért elkért 30k magyar forintot. Kicsit átverve érzem magam...
Na de ezen átlendülve most keresek egy becsületes szervizet akik korrektül, korrekt áron(nem olcsó, hanem ár értékben korrekt) jól meg tudja javítani - visszaállítani az órám. Komplett másodperc mutató és esetleg gyári korona kellene bele.
Tudtok segíteni megbízható órás kontakttal? Esetleg árakal ha valakinek volt már hasonló gondja?
Ez így van, de a cikk a töménytelen offtopic Seiko eladásról szólt. A Rolex-es összehasonlítás - ebben a formában - értelmetlen, ahogy írtam is.
Arra viszont nem mernék megesküdni, hogy presztizs vonalon mi az elsődleges beszerési forrás - az tény, sok brand egyszerűen nincs jelen máshol, csak a szalonjában, így más út nincs is...
Az előző post-ban leírtam, mi volt a szándékom és hogy mit gondolok a cikkről. A forgalmi adatok alapján történő trend képzést viszont nem tartom inkorrektnek - az egyik legnagyobb szereplőt nézték meg, borítékolható, hogy másoknál is így van országon belül.
Az 1/1-es összehasonlítás nem lehet/lenne korrekt - már csak az ár miatt sem. Arról nem is beszélve, hogy a releváns USA fórumokat böngészve - szokás kiírni és nem felvágásból, hogy kinek milyen órái vannak - szinte 'mindenkinek' van
offtopic Seiko/Orient diver-e, akár többedik óraként Submariner, vagy Sub mellett.
A Sub eladásait talán érdekesebb lenne összevetni a Submariner-ével, de még ott is túl nagy az árkülönbség...
Igazából némi iróniával arra akartam utalni, hogy míg Szardinián tucatszám jönnek szembe a strandolós Submariner-ek, addig az egyik legnagyobb Rolex piacon viszik az offtopic Seiko búvárokat, mint a cukrot...
Azért szvsz van némi csúsztatás a cikkben. Az OK, hogy kismillió Seiko-t adnak el, de a shop nem igazán forgalmaz "ütősebb" márkákat. Svájci és búvár mindössze a Squale van, de az meg ezer USD feletti áron - ebben a konstellációban én is inkább Seiko-t vennék és nem csak a pénz miatt.
A cikk végén feltett kérdés inkább költői - nem igazán van a választékban alternatívája a nyertes brand-eknek, bár nem gondolnám, hogy ellenkező esetben más lenne a végeredmény...
Csak a címből tűnik úgy, hogy ezek az adatok az USA össz búváróra-eladása, a valóságban egyetlen webáruház forgalma! Na most, a Rolexeket jellemzően nem webáruházban veszik egyáltalán, így a cikkből kb. semmit sem lehet megtudni azon túl, hogy mennyire felületesek az újságírók. (Azt meg úgyis tudtuk.)
Nekem egyèbként a Rolex Sub kéne. Seiko ezek közül nem. Pedig nem is búvárkodom. De egy Roley az akkor is Rolex, és ha megnövök, lesz is. Ez t úgy nevezik, hogy irracionalitas, de letojom ☺
Steinhart-ból tényleg nem lehet minden sarkon kapni, míg Seikóból igen.
A Rolex pedig kösz jól megvan a 30-40-szeres áraival, nem kell neki Seiko-mennyiséget eladnia, mert brutál jó az üzleti modellje, és a marketingje. Pont azzal rontana el a dolgot, ha elkezdené Seiko-áron árulni órákat. A Relexé egy zseniálisan felepitett márkaimázs, amire emberek vágynak, és mivel minőséget is ad hozza, túlarazhatja kedve szerint, mert megveszik. A vásárlóinak legalább 95 szazaléka életében nem búvarkodott, nem is fog, szóval a minősített búvárcuccal olyan dolgot szerez be iszonyat dragán, amire nem igazan van szüksége, mégis úgy érzi, az kell neki. Zseniális.
A többiek meg vesznek - talán szintén minősített - Seiko-t, és azzal is boldogok, még az is lehet, hogy ezekkel többet merülnek, mint a Rolexekkel.
Szvsz a Steinhart előállítási darabszámai fasorban sincsenek a Seikohoz képest (az is érdekes kérdés lehet, hogy pl viszonteladóval hogy állnak, Seikot gyakorlatilag a sarki büfében is kapni)
Nem tudom, hogy mit számoltak bele a "búvár" kategóriába, de ha tényleg csak a minősített búvárórákat, akkor pl az összes divat gyártó kiesik, meg rengeteg típusa a többieknek is. A Seikonak meg kis túlzással több búvárórája van egyedül, mint a piac maradékának.
A Rolex meg hiába ad el rengeteg órát, azért egy Seiko minimum 30-40x olcsóbb, és ezzel nem nagyon fog tudni vetélkedni. Az ember Rolexet szerintem nem vesz impulzus vásárlásként, Seikot simán.
És ha már a Sub-oknál járunk, a Steinhart-ok ráadásul még elvileg "Swiss Made"-ek is (hehe, biztos ezen is lehet egy adagot csámcsogni), a Rolexek árának töredékéért, ráadásul kaphatóak is az USA-ban, miért nem verik ebben a kategóriában a Seikókat? (Az Ocean One már gusztustalanul Sub-klón, talán ez tart vissza sok embert, de azért van a Steinhart-nak nehány kevésbé nyilvánvalóan Rolex-nyalás modellje is...)
Ez meglepett... Seiko, Orient, Seiko, Seiko, Seiko... de azért mindegyik eléggé "hajaz" stílusban a Sub-ra...
Amerikában eladások tekintetében az autóiparban is jól elverik már a japán márkák a korábbi "nagymenőket". Úgy látszik, az amerikaiak a búvárórák piacán is értékelik a jó ár-érték-arányú cuccokat. Talán mert nem is olyan rosszak azok a Seikók... ☺
Mielőtt valaki komolyan kezdi venni adamocska fórumtársat, azért tisztázzuk: közüle és az órám közül nem az órám a fals. Nem fogok itt etetni egy nyilvánvaló trollt, de ha valakinek még kételyei vannak a Sub eredetiségével kapcsolatban, jelezze bátran, valahogy majd megcáfolom. :)
Ja ja! A mútkor a zecserin vettem egy zsírpapírba csomagót szabot. Lepattintottam a hátlaptyát, és bár vót benne egy döglött szúnyog, röktön láttam hoty ereteti!
De most nem erről beszéltünk, hanem arról, hogy a strandon a másik kezén úgymond tévedhetetlenül kiszúrható a hamis Rolex. Hogyne, az olyan gyenge minőség, ami látványosan nem úgy néz ki, mint az eredeti. Az igen. De van bőven olyan, ami "rendesen meg van csinálva" - azt ki nem szúrod így az életben.
Az ezzel a baj, hogy szigorúan véve nincs olyan, hogy "A Rolex Sub" - hanem van egy sereg mindenféle modell, többféle számlappal és rámával, és ezek apróbb részleteit nem egyszer évente meg is változtatják. Hiába azonos a referencia szám, még a gyári számlapok, rámák között is lehetnek/vannak apróbb különbségek, ha már a ref. szám is más, akkor garantáltan sok apró eltérés van - és mindezek tetejébe 2011-re kifogytak a korábban használt hagyományos sorozatszámokból, és azóta véletlenszerű sorozatszámok vannak, amelyekről csak lekérdezéssel lehet megtudni,mikori az óra, stb...
És persze, rosszul sikerült és/vagy olcsóbb hamisítványból van töméntelen sok, ezeket tényleg meg lehet különböztetni az igazitól - no de van ám egy sereg jó is, amit meg nem. A dátumosoknál még rá lehet jönni a turpisságra, mert a Rolex szerkezetek dátumváltása és felhúzó-szerkezete nem úgy működik, mint a kamukba tett ETA helyettesítők (bár a lengésszám azonos, így az órára rámérve ez is stimmel) - hiszen a Rolex dátumváltója dátumállásban is húzza a a rugót, ez rögtön kiszúrható - de nem dátumosoknál mese nincs, tokot kell nyitni, más biztos megoldás nem létezik.
Egyszerűen nem igaz, hogy ránézésre kiszúrható minden hamis Rolex - egy frászt, ránézésre kiszúrható az összes gyenge minőségű hamisítvány. Az igazán jó minőségű meg még sokszor kézbe véve sem, csak a tok bontása után.
"Elég Rolex-et láttam az eddigi rövidnek mondható életem során, hogy már kilóméterröl, ellenszélben meg tudjam állapítani, hogy melyi az eredi és melyik a hamis. Igaz az elején én is kemény tanulópénzt fizettem érte, mire megtanultam a leckét....;-("
Jó neked... mondjuk elég sok helyen olvasni, hogy még órások sem tudnak 1-1 profibb hamisítványt (tehát nem a 100€-s kategóriát) megkülönböztetni az eredetitől pusztán külső szemrevételezéssel... hasznos lehet egy ilyen képesség...
Elég Rolex-et láttam az eddigi rövidnek mondható életem során, hogy már kilóméterröl, ellenszélben meg tudjam állapítani, hogy melyi az eredi és melyik a hamis. Igaz az elején én is kemény tanulópénzt fizettem érte, mire megtanultam a leckét....;-(
Mostmar tul vagyok par proban es megvan konkretan mit szeretnek,igy egy kis segitseget kernek szerintetek melyik a legjobb valasztas leginkabb megbizhatossag teren es ugye az ertektartas/gyors eladhatossag anyagminoseg is fontos lenne.
És nem néztek rád furán, hogy olyan közel mentél, ahonnan egyértelműen meg lehet állapítani, hogy nem vmelyik epigon - a Steinhart-on pl. még a korona is van a logo-ban - figyel a delikvens csuklóján? Meg aztán huncutok a taljánok - márkás használt óra vásárlásnál rendesen oda kell figyelni náluk - senki sem lepődne meg pár remekbe szabott Távol-Keleti hasonmás láttán.
De az is lehet, hogy pont belefutottál pl. a La Villa del Re - vagy vmelyik kategóriatársa - közel azonos ízlésű törzsvendéggárdájába :-)
Augusztusban Szardinián rengeteg az olasz nyaraló, kb 10 fekete subot számoltam meg a homokos strandon: fürdőgatya + sub+sunshine+ tenger. A vízbe is simán bementek vele. Mily meglepő.
Semmi extra, persze nem árt egy kis gyakorlat. Az Araldit Crystal amúgy pont erre van kitalálva, és ha megkötött, akkor kőkemény műgyanta lesz, akkor a fölösleget szépen körbe lehet vágni pengével, és nyom nélkül eltüntetni (zafír üveget úgysem tudsz megkarcolni borotvapengével - de még normál kristályüveget sem igen).
Hogyan lehet ezt szépen megoldani? Arra értem, hogy otthon az ember nem tudja, mennyi ragasztót kell feltenni. Mit lehet tenni a felesleggel, ami kitüremkedik?
Gondolom a gyárban pontosan adagolja a gép a ragasztócseppet, ami szépen elterül felesleg nélkül.
Attól függ, mennyire domború, víztiszta kétkomponensű Araldit Crystallal kell felragasztani a nagyítót - kis légrést problémamentesen ki tud tölteni. Domború üvegre is tesznek gyárilag is nagyítót - és ott is ugyanezeket rakják fel, ugyanígy.
A PO-knak domború a zafírja, tehát - hacsak ki nem cserélteted az üveget is - a válasz nem. Egyszerűbb, ha eladod a PO-t és veszel helyette egy Submarinert. :)
Kis rátehető nagyítólencsék külön kaphatók, és felragaszthatók bármilyen síküvegre - a gyári megoldás is ilyen, azok is utólag ráragasztottak, csak néhány régebbi plexinél volt a plexi anyagából kialakítva a lencse.
Szia APT! Szöget ütöttél a fejembe:) Romlik egy kicsit a szemem, lehet utólag nagyítót tenni a dátumablak fölé? Omega Planet Ocean-em van, meg lehet oldani esztétikusan?
Nem erteket akarok venni es hala az urnak sporolni sem kell ra,,egyszeruen csak egy az "atlagnal" minosegibb es ertekallo svajci orat akarok a korabban emlitett stilusban(submariner)-)) ami tetszk is.
Sztem meg, ha értéket akarsz venni, akkor spóroljál keményen és vegyél pl. egy 1960-as évekböl származó acél 501 szerkezettel ellátott Omega Constellation korómétert. Örömed lesz benne és értékálló is, nem túl drága, hamár a Rolex-re és PP-re sajnálod a pizt kiadni.
egyszeruen "doglott" a marka/nev mint a doxa/roamer,es nem is cseng jol.
viszont munka/anyag minosegben kezben fogva,reszletesen figyelve a Davosa-t ha csak minimalisan de jobbnak latom a doxa/roamer-nel mindenkepp,de meg a tissot/certinanal is valamivel.
a longines-nel meg hajszallal gyengebbnek erzem,,a tag heuernel meg joval finomabb" mindtol.
szoval szerintem a longines "elszakad" ezektol boven,,a tag heuer-t meg abszolut ezek folott erzem/latom mindenben.
breitling, omega ,rolex meg nekem hajszalra azonos anyag/munkaval keszulnek szerintem.
Azért egy Svájci órás fórumon talán belefér a sznobság is. Olyan órák esetén amik ára sokszor akár az éves magyar átlagfizetést is meghaladják, lehet valaki kicsit sznob is. Én azt gondolom, ha valaki magával szemben felállít egy minőségbeli minimumot, azzal semmi gond nincs. Legyen bárhol meghúzva ez a vonal. Van aki bizonyos ár, van aki bizonyos marka(k) alá nem adja. Van aki még a kettőt kombinálja is. Egész addig, míg ezt saját szórakoztatására csinálja, addig nem hiszem, hogy le kellene minősíteni. A probléma számomra ott kezdődik, ha a saját igényeit, elvárásait rá akarja másra is kényszeríteni, aztán ha az nem fogadja el, vagy épp anyagi korlátok miatt nincs rá módja, akkor azt leszólja/lenézi. Na az már szerintem se elfogadható. Viszont ha dekwatch kolléga azt mondja, Neki bizonyos márkák nem jók, hát az az Ő dolga.
Gondolom, mert ahogy sokan a Steinhartot sem, mivel túl Rolex. Vagy a Tudor sem lesz soha Rolex. Itt jön be a többek által előhozott, de itt letorkolt "sznobfaktor" vagy "villantás" azok a dolgok amiért itt a törzsközönség támad, bár nincs igazuk.
Megláttam a főnököm csuklóján, muszáj volt elkérnem, megtapogatnom, hááttt... valami gyönyörűség. Ráadásul nem is túlárazott (talán), legalábbis ahhoz képest, amilyen minőségi érzetet nyújt már első ránézésre is (a kép nem igazán adja vissza a valódi élményt) És az az oszlopkerekes szerkezet... Nyammm.
Asszem megvan, mit szeretnék legközelebb magamnak. Már van egy Longines Heritage 1954-esem, az is nagyon szép darab, de ez messze felülmúlja...
Minden tiszteletem a Submariner-rel valóban búvárkodóké, biztosan léteznek, hisz ezt az órát búvárkodásra találták ki. Mindazonáltal én eddig Submarinert kizárólag jól öltözött, láthatóan egyebekben is (hajviselet, ápoltság, stb) magukra sokat adó úriemberek csuklóján láttam. A jól öltözöttség nem feltétlenül öltönyt jelent, de gyakran látom viselni öltönnyel is. Ismerve az eredeti funkcióját, ezt kissé viccesnek találom, de szerintem egy fekete számlapos Sub (messze a legelterjedtebb változat a megfigyelésem szerint, nem véletlenül) nagyon jól illik modern jó minőségű, megfelelően testre szabott öltönyhöz is, nincs ezzel semmi gond.
Ha "nagy leszek" nekem is kell majd egy eredeti Submariner, gyönyörű darab... De ehhez még fejlődnöm kell az anyagiak terén (megengedhetném ugyan magamnak most is, csak oly sok minden van még, amire nagyobb prioritással költenék, projektek a ház körül, stb., így nincs ennyi fölösleges pénzem). Nevezzetek sznobnak, nem érdekel ☺
Tudod, hol szoktam olvasni órás "irkálmányt" a pasik óráiról? Csajos magazinokban! Több, "Mit nézz meg a pasin." meg "Mit mond el a férfiről az órája?" és hasonló hobbi gold digger képző cikkekben.
"A legtöbb karórán egy koronát találunk, ám előfordulnak olyan, fejlettebb típusok, ahol ezekből több van, így egyenként beállíthatjuk az időt, elindíthatunk egy stoppert vagy épp léphetünk a naptárban. "
Miért nem kérnek meg egy hozzáértőt, hogy lektorálja szöveget ?
Ezzel nem értek egyet: az emberek nagy része nem tudja mi az a Rolex Submariner. Lehet, hogy hallott a R.-ról, mint egy drága, márkás óráról, de a Subról fogalma sincs, így a Steinhart-ról sem fog véleményt mondani ebből a szemszögből. Tudom, mert több, mint három évig volt Steinhart Ocean 1 Black a kezemen. Most egy fekete R. GMT van helyette, észre sem vették a váltást a legtöbben. Valóban, nem búvárok veszik a búvár jellegű órák nagy részét, és igazad van, ez egy státuszszimbólum, a férfiak ékszere. Egy szép Doxa bőrszíjjal szerintem nagyon jól megy az öltönyhöz. Olyanom is van, viselem.
Fogalmam sincs - meg kell mérni. Igazándiból azt konkrétan tudom, hogy még a pár évvel ezelőtti Steinhart Oceanok tokja sem egyezik meg teljesen a mostaniakkal, és például a ráma (kompletten) nem csereszabatos - változtattak rajta, nem sokat, de mégis...
Ezek azok a kérések egyébként, amelyeket órás/műhely nem vállal el, mint nem teljesíthetőket... Elképesztő mennyiségű (ennek megfelelő költségű...) utánjárást igényelhet akár csak egy megfelelő mutatószett felhajtása is, a rámából nem biztos, hogy sérülésmentesen ki lehet szedni a most benne lévő lünetta-betétet (elképesztően erős ragasztók vannak..), végül az ember gyakorlatilag kivési belőle, meglehet, darabokban, majd kiderül, hogy nem jó bele mégsem a cserének beszerzett, átmérő alapján jónak tűnő ráma - akkor mi van? Tönkretette az órát, fizetheti ki az ügyfélnek az egészet, jó esetben is rendelhet saját költségén egy új komplett rámát hozzá - ezzel szemben áll az, hogy ha sikerül a csere, akkor az meg ugyebár egy "jelentéktelen rutinmunka", lehet érte kérni pár ezret...
Ezt te vagy megoldod magadnak, vagy így marad. :-)))
Nézd, ha komolyan vesszük a kérdésedet, akkor a baj ott van, hogy már a mutatók is nagyon komoly utánjárást igényelnek. Meg kell nézni, az adott órában milyen werk is van, mert van ETA-s és van Sellitás is, és meg kell nézni, hogy a lehetséges méretekből konkrétan mekkora átmérőkkel készült (sajnos még ETA-n belül is lehet kétféle a perc- és óramutató csövének átmérője, a másodpercmutató tengelye csak, ami mindegyik verzión ugyanakkora), és utána valahonnan keríteni egy ilyen paraméterekkel bíró mutatókészletet...
Még arra sincs garancia, hogy egyáltalán létezik ilyen, vagy ha igen, hogy jók a színek - ez utóbbi legalább átfestéssel megoldható.
A ráma a végképp kilátástalannak tűnő történet, mert ez egy egyedi tok olyan értelemben, hogy pont ilyen tokja, pont ezzel a rámával csak ennek a Steinhartnak van - ehhez rendelték az amúgy nyilván kínai beszállítótól a tokokat. Komoly az esély ezért, hogy a lünetta betétje is egyedi méretű legyen, és az, hogy pont ilyen méretben kapsz egy pont neked tetsző ráma-betétet - hát, én biztos, hogy mint megbízást, nem vállalnám el...
A nagyító - az igen, az pengével leszedhető, az ragasztva van az üvegre...
A nagyító leszedése nem nagy meló, de a mutató csere gondolom boncolást igényel, mondjuk azzal még ellenék bár az eredeti RS-nél is taszít, viszont a lünetta, na az okvetlen másik kell.
Mit jelent az, hogy valaminek "értelme van"? Teljesen haszontalan és ostoba dolgok is kerülhetnek vagyonokba, fizethetnek értük emberek irtóztató összegeket - lehetnek divatosak is, haszontalanságuktól függetlenül..
Az óra eredeti funkciója az időmérés, ezen túl mára a férfi legfőbb, általában egyetlen ékszerének funkcióját is betölti. Ezen kettős funkciónak nagyon sok olyan óra is meg tud felelni, ami nem nagyon drága/különleges. A "villantás-faktor" amúgy is alig értelmezhető ma már, hiszen az emberek elsöprő többsége egyáltalán nem ért az órákhoz, teljesen reménytelen elismerő pillantásokat begyűjteni mondjuk egy arany Patek Tourbillonnal is, órákig mutogathatod körbe, míg találsz valakit, aki értékelni tudja... Persze, ha kiragasztod az árcéduláját is a homlokodra, az már hatásosabb - a sznobok többsége a lelke mélyén ezt is tenné...
Azt meg a kutya nem vitatja el, hogy a PP vagy a Rolex azért ad minőséget, tradíciót is az áráért, sőt, a Rolexre még azt sem mondanám, hogy relatíve olyan drága lenne - nem egy versenytársa műszakilag-minőségileg sokkal szimplább, semmilyenebb tartalmat nyújt - ugyanannyi, vagy alig kevesebb, de akár több pénzért.
Ár/érték arányról mindazonáltal a mostani luxusóra-relációban beszélni egyszerűen értelmetlen. Teljesen nyilvánvalóan nem kapunk az árral arányos használati értéket, a kettőnek köze sincs egymáshoz. Minden prémium gyártó annyiért próbálja eladni az óráit, amennyiért csak tudja, normális minőséget, megfelelő megbízhatóságot és élettartamot ugyanakkor a mai technológia mellett már a filléres kacatok is tudhatnak nyújtani, ez ma már nem téma. Nem véletlenül küzd problémákkal az iparág...
És akkor mi van? Ez az óra egész egyszerűen ritka, nagy nevű, és ezért elmebajosan drága. Ennyi.
Ha szétszeded-javítod, akkor hamar rá fogsz jönni, hogy "semmi extra" nincs benne. Egész egyszerűen az emberek egy része rettenetesen sznob, ritka és drága dolgot akar, olyat, ami "nem lehet másnak", mert ettől különbnek érzi magát, még akkor is - ha egyébként nem lett egy hajszálnyival sem különb...
Nem egy olyan órán dolgoztam már, aminek több tízmillió volt az értéke, most is van az asztalomon két újonnan 30 ill. 45 ezer eurós árú darab - de messze nem ezeket tartom a legérdekesebb, legizgalmasabb óráknak. Legfeljebb a legdrágábbaknak.
Egy szint felett egyébként a minőségről beszélni gyakorlatilag értelmetlen - azok a 100-120 éves nívós USA zsebórák például, amelyek különösebben nagy értéket ma sem képviselnek (pár százezres tételek arany tokban is), de száz évesen is kronométer pontossággal járnak, és megmunkálásuk, anyagválasztásuk minden szempontból élvonalbeli - azok semmivel sem maradnak el tényleges minőségben az árveréseken millió dollárokért gazdát cserélő, kis példányszámban készült nagy nevű daraboknál.
Csak egy sznobot ezek sosem fognak érdekelni, mert egy sznob soha nem órát, meg minőséget, konstrukciót, mechanizmust vesz - hanem márkanevet meg presztízst.
meg lehet eppen venni a rolex vagy patek-et,hublot,stb..mert munka/minosegben csucs es tetszenek is,de nekem nem felelnek meg mindennapos hasznalatra esetleg kemenyebb fizikai munkara,neha neha odacsapni veletlen egy vas/beton szelhez vagy epp a tuzo napon vagy sarosan stb..en igy hasznaltam a longines-t vagy a 350e ft-os tissot-t,mert nekem igy kenyelmes..
szoval max 4-600e-ig keresgelek ujonnan,vagy hibatlan hasznaltba 200e korul.
így nem lehet rangsorolni. Ahhoz túl széles a paletta.
Csak és kizárólag a valaha általam birtokolt órákra nézve az összbenyomást:
Longnes > Breitling > Tag Heuer
Az 1. kategóriánál ilyet nem tudnék sorolni. Vannak komolyabban átgondolt modellek mindhárom gyártónál, de a nagy részük inkább gyorsan lett összehajigálva, mint szépen megtervezve.
Ha írsz konkrét modelleket, talán többen tudják megosztani a tapasztalatukat.
Rolex rulez? Hát van köztük is jó modell, de érzésre, fogásra nem érzem mindenek felett állónak az egész palettát. Az új Sub formaterve nekem pl. nem jön be.
hm... Egy troll hozzászólását te egyenlővé tetted az egész órakedvelő társadalom véleményével és leírtad, hogy te ezért nem hordasz órát (vagyis nem veszel kabriót sem és más autót sem). Minek? Miért?
Tehát ha valaki felveti, hogy az óravásárlók jelentős része nem a technika, hanem a márka miatt vesz órát, az troll? Tag vagyok egy autós fórumon, ott nem tartjuk trollkodásnak, ha valaki nem azzal nyit, hogy én azért veszek autót, mert király a motorja és a felfüggesztése, hanem leírja, hogy neki tetszik a kabrió és ezért vesz Mazda MX5-öt. Nem akartam zavarni itt.
De legyünk realisták, az óra több, mint időmérő. A Rolex sumbarinert nem búvárok veszik és nem búvárkodáshoz használják. És hiába jó egy Steinhart vagy Seiko diver, ha hasonlít a subra mindenki azt hiszi, hogy Rolex másolat, vagy legalábbis azt akarok. A munka is megkövetel bizonyos dolgokat, az öltöny + G Shock nem nyerő, ja és ha már G Shock, egyszer megkaptam, hogy gyerekes. Egy régi Doxa magasan veri a mai divatszutykok 80%-át, de sokak szemében a legalja, még itt is. De befejezem,mert mindjárt jön valaki, hogy trollkodom.