Keresés

Részletes keresés

kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.30 0 0 7326

Na itt egy sztory következik kép nélkül de ez is kőbànyai : - talpaltam végig a Halom utcàn a Sörgyàr felé mikor elhaladtam a kőbànyai mùzeùm elött. Mivel màr régen beszerettem volna menni gondoltam megnézem a nyitvatartàst. Egy ùr beszélgetett kettö idösebb hölggyel . Èn tudtam az ùrròl kicsoda ö még nem ismert engem a hölgyek sem. Megyek kivàncsiskodva a nyitvatartàs utàn mikor megszòlìtott Verbai Lajos ùr mert én tudtam ki ö :-)) Rögtön készségesen mondta jöhetek màskor is meg csalàddal is szerveznek programot. Mondtam - köszi nekem a csütöröki 14:00-16:00 ig megfelel ahogy a tàblàn is àll, "de különben is kaptam Öntöl e mailt a fòrumon a füzetek ügyében".Làttam keresgél a gondolataiban, de rögtön beugrott neki ki is lehetek :-)) Egy kicsit megböktem erre a két hölgy kòrusban ........."ö az igazgatò ".-)) Biztos nem szoktak hozzà ,hogy valaki ilyen közvetlenül mer szòlni egy igagatòhoz vagy megérinti .:-))

Mondtam nekik tudom. Ennyivel be is értem nem fedtem fel a hölgyeknek ,hogy a nevét is tudom, hol lakik, sőt azt is ,hogy polgàr mester is volt.:-))

Bùcsùzòul megigértem Verbai ùrnak ,hogy csütörtökön megyek (ha jòl emlékszem ez kedden történt) na de aztàn "ember tervez Isten végez"közbe jöttek dolgok ìgy elmenni nem tudtam. Ezùton üzenem Verbai ùrnak, hogy még szerét ejtem a mùzeumnak hisz`a jò pap is holtig tanul :-))) A kért füzetek ügyében meg legyen szìves ìrjon egy e mail cìmet hovà kéri a beszkennelt verziòt .

kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.30 0 0 7325
Spèci ! ùjra lekaptam a Sörgyàr bejàratànàl a bunkert mert mikor legutòbb itt jàrtam sötét este volt. A kép megfelelően rosszra sikeredett. Mèg valami hàtha nem tudod de lehet, hogy egy Spèci mindent tud : - jàrtamban -keltemben a 23 as busszal a Soroksàri ùton a Soroksàri ùt 105 /Timòt/ utca megàllònàl a màsik sarkon van egy 5 emeletes sàrga épület mellette egy kisebb földszintes . Na màr most, ha itt a kettő között betekintesz az udvarra akkor làtsz egy kb 2 m-2.40 magassàgù ( olyan Klicsko magassàgù ) "helybenmaradòt. A màsikat is errefelé làttam : - szintén Soroksàri ùt -Szabadkai ùt betorkolàsa elött van egy opel-suzuki garàzs. Ha itt àtnézel felettük az egyik hàztetőn szintén van egy bunker ahogy én hivom :-)) A harmadik észlelésem a Vàgòhid végàllomàsnàl/ 2 es ,24 es villi/ lévő vasùti hid utàni parkban van vagy 3 darab ilyenszerü épìtmèny, de arròl nem voltam 100% meggyözödve ,hogy helybenmaradòk e:-))) Ha ràèrsz kuksizd meg őket.
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.30 0 0 7324
1. kép az ùj vezetèsü villamos sìn és a Kőrösi, mert régen a Kőbànya sétànyon "robogott" a 28 as és az volt a fő ùt.2, es képen az öregek otthona a Halom utca elején
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.30 0 0 7323
Csomànk szobra a ròla elnevezett sétànyon Liget tér közelében rögtön a kinai àruhàz mögött (szinte otthon érzi magàt ) :-))) A tàbla szövegével egyetértek. Nem is magyar aki őt nem ismeri, hisz keleten is rokonokat kutatott mìg aztàn Dardzsilingben "végleg" letàborozott.
hagyma50 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7322

Ezzel a zenekarral

Előzmény: hagyma50 (7321)
hagyma50 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7321

Nagyon nagy bulit csináltunk a 60's években egy párszor a volt Likőr gyárban ezzel a zenekarral!

Előzmény: kakkuktojas (7298)
hagyma50 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7320

Nézem és mentem,ami nekem kedves!!!!!!!!Mint a Kakkuk madár!!!!!!Hi-hi

Előzmény: kakkuktojas (7300)
hagyma50 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7319

Azt akartam írni,hogy ez volt régen a "felső tér".------------Megint valami hülye kockát adott a gépem,bocsi.Ide igazi "jampi" srácok jártak.

Előzmény: kakkuktojas (7302)
hagyma50 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7318

volt régen a "felső tér"

Előzmény: kakkuktojas (7302)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7317
1, kép Kőrösi sétàny 4 /régi épület/2. kép Liget élelmiszer àruhàz CBA ja amely ha jòl tudom régen Szivàrvâny àruhàz volt és a sarkon volt a bejàròja ezelött kanyargott annak idején még a 28 as villi.érdekesége elég dràga boltocska ugyanaz a zsemle itt 22 a Corvin köziben 15 friccs volt . A pick töpcit is dràgân majd 900 friccs ért mérték. Na,de egy igazi retròst ez nem riaszt vissza :-))) 3. kép öreg hàzak a Kőrösi-sétànyon a Liget tér felé /anno Zalka/
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7316
Kőrösi sétàny ès a Vàsàrlò utca sarkon /régi hàz/ Arany Sas söröző A harmadik kép annak udvara jobb oldalon a söröző kerthelysége
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7315
Vàsàrlò utca a Korponai utcàbòl /én időmben ez sem volt/
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7314
1. es a Gitàr utca 2. es a Köér utca
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7313
az agyonfényképezett kőbànyai jelkép a Csőszhàz az én szememmel , éheseknek étlappal, de miutàn a görögök kezedenek csődbe menni màr itt sem lehet gyrost kapni .-)))) Mi lett a sorsa nem tudom mostansàg volt tàrgyalàs ròla.
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7312
Körösi - Harmat sarok az Èlessarok felé , villi megàllò a gimi mellett.
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7311
todozàs fotozàs kőbànyai mòdra. A gimivel szembeni "lapaj" hàz és az Ònodi köz/utca/ 2 szàmù hàz összetodozàsa hàtulròl. - na ide még beszorìtunk valamit jelszòval :-))
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7310
a körzeti orvosi rendelő a "csinàlt" Zsivaj utcàban /gyerekkoromban ez az utca nem volt./ A balodali tàblàjànak amit màr r tamàs is feltette az a hibàja ha az ember ittasan jön haza ès fejre àll nyomban a XVII.ker.ben talàlja magàt az 556. utcàban .-)))
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7309
Ònodi utca - Liget utca sarok (gimivel szemben) àllìtòlag ez is dozerolva lesz
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7308
Kőrösi Cs.-Harmat utca sarok (rendörségi oldal ) anno Boczkò hàz .-)))
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7307
a Kőrösi "lapaj" hàz Spar 2 doboz söre bànja mert olyan meleg volt amikor ott jàrtam ,hogy locsolòautò hütötte a sìneket.Na gondoltam akkor én is bedobok egy kis hütővìzet :))))
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7306
ez az Ònodi utca 1 a kőbànyai honlap szerint le lesz bontva. Régen a kricso mellett volt a kis fodràsz is ott igazgattàk a hajamat anno.
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7305
Kőbànyai felső sìnei
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7304
1, Kolozsvàri ùt az Őrhàz felé villi nélkül,2 Kolozsvàri ùt Èlessarok felé villivel 3, Majd az Őrhàz felöl is egy villamossal
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7303
a Kőbànya-felső pu.hoz vezető vakondtùràs .-)) Az én gyerekkoromban még felüljàrò volt a sìnek felett amit falécek borìtottak.Ez jò hely a graffitis festőknek :-)) annak megfelelően is néz ki
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7302
Ònodi utca 2 -Kolozsvàri ùt sarok
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7301
Egy szèp kapu talàn jobb időket is làtott Ònodi utca 3
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7300

Ha màr egy embernek örömet okoztam jò ügyet szolgàltam ! A kertészeti meleghàzak megvannak bàr ùgy nézem nagy rèsze nem funkcionàl mert rozsdàsak ès elhagyatottak voltak. Ha jòl emlékszem egyben làttam telis teli viràgot, igaz nem is nagyon figyeltem.Nézd meg majd a többi képeimet is mert jön még böven Köbànya:-)) Rohangàltam mint pòk a falon :-))

Előzmény: hagyma50 (7299)
hagyma50 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7299

Drága Kakkukom!Nagyon megörvendeztettél a képeiddel!!!A Füzér----Liget 40-Pongrácz.Sosem felejtem el Neked.Gyerekkori emlékeim belső részei!!!!!!Itt éltem,laktam!!!!(könnycsepp törlés)-------------------Ugye milyen fenomenális érzés volt a sinek mellett bandukolni és várni,mikor megy el melletted a 37-es!!!???Nekem gyermeknek,világi brahi volt!!!!!A híd felé baktatva,jobb kézre esett a kertészet.Meg van még????-------Az Örház megállóban melegedtünk telenként,míg vártuk a villamost.Ott van egy bordás kifuvó,melyen meleg levegő árad kifelé.Mikor elindult a "családi"villamos,zsupsz!Felugrottunk a "tökére".Meg kellett várni,míg elindul,mert a kalauz nézte,hogy amíg áll,nem száll-e fel hátul valaki.A Halom u.-nál,meg lassított a megállóban és akkor ugráltunk le.Mire megállt,már nem is voltunk rajta!Jó kis kalandok voltak!-------------Mindíg szerettem a madarakat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: kakkuktojas (7279)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7298
miutàn megfùjtam a Sherwoodi erdönél a visszavonulàs kürtjeit még "löttem" a temlomròl ebböl a szemszögből is egy képet. Majd visszabatyogva a grundon keresztül elhùztam a régi Pàlinkàsok mellett / ma likőrösök / :-))az Előd utcàban,majd kezdtem landolni az Előd utca -Bebek utca sarkon ami anno végig a borpincéig Előd utca volt. Bebek utca eggyel a Kőrösi felé volt, de oda hàzakat épìtettek igy mai divathoz mérten àtkeresztelték e szakaszt Bebek utcàra. Na itt a Borpince magassàgàban megszòlìtottam egy férfit szerencsémre fiatalodtam mert a szòretrò utàn kiderült ,hogy ö 36 os évjàratù mint James36 bàtyànk igy rögtön éveket fiatalodtam .-)Ö is régi kőbànyai volt, de a Korponai utcàbòl vàndorolt ide 1971 ben a Bebek utcai hàzakba csalàdjàval ahol unokàjàt egyengette. Nekem korai elönyőm/ Pupuròl semmit nem tudott:-) ,neki meg későbbi előnyei voltak a szòretrò pàrbajban amit vìvtunk:-)Igy tőle tudtam meg koràbban az itt épült hàzak között valami nagy repedès volt a földben amit lecölöpöztek majd éjjel nappal töltötték betonnal. Mondtam nekei nem is csodàlom mert ott ahol a hàzuk kezdödik van /Ònodi akkor még utca nem köz / anno a Szlatkovszky kelmefestő és tisztìtò màr akkor /50 es évek/maszek üzlete egy-egyemeletes csalàdi hàzban.Innen aztàn folyt a szennyvìz jòcskàn a talajba. Hallottam azonban valami "agyagcseppről" is ami megmozdulni làtszott a hàzak alatt. Miutàn "kivégeztük egymàst " éltetvén Kőbànyàt, vitorlàztam a Borpince felé ahonnan majd jönnek az franyesz fotòk.
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 7297
1. kép a nagy gödör bàr nem lehet jòl képről érzékelni ami az Előd utca 20/A val szenben van lent anno pàlinkàs birodalom.2 es kép annak a széle itt kanyarodik az ùt keresztül a grundon banya utca felé. 3.-4 es kép maga az ùt az anno ùttörőhàz mögött. 5 ös kép az a szent hely ahol a pàlinkàsok nagy betongyürükben érlelték az elhullott gyümölcsöt amiböl ki lehetett bogaràszni még egészségest is :-)) 6 os képet elneveztem Sherwoodnak /csak mostani elnevezésem :-)) / ez a gödör alsò nyìtott része ahonnan làgy kutyaugatàs hallatszott amiböl arra következtettem ott élnek emberek. Körbe -körbe szétszerelt televiziòk ès egyéb hulladékok.Pàlinkànak màr csak biztos bizonyos üvegekben van nyoma :-)))Mivel azonban Robin Hood és Little John nem volt velem ide nem merészkedtem be :-)))a 7 es kép tulajdonképpen a Bànya utca mely visszakanyarodik a 100 lépcsőhöz és tulajdonképpen a pincerendszerek egyik bejàròja is itt van amiröl koràbban feltett videòt is làthattunk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!