Keresés

Részletes keresés

tux Creative Commons License 2023.11.24 0 2 89042

Milyen komolyabb baja lehet, mit nem lehet megoldani max 1-2 millióból? Mert ez a kockázat áll szemben a 20 millióval, amit biztosan rá kellene fizetni az újra.

Előzmény: hamvasat (89039)
Mortoff Creative Commons License 2023.11.24 0 0 89041

Nekem ez furcsa. Én nem tapasztalok több problémát az új (cég)autómmal, mint a régiekkel.

Pedig még a konszern is stimmel.

 

egy android autós kijelzőt a gyári navi helyére

tudod már milyet? Link esetleg?

 

ha már android és navi, akkor nézd meg a Kurvigert.

Előzmény: hamvasat (89039)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.24 0 3 89040

Egyébként az 1300-as GS ügyében dűlőre jutottam. Le is írom, mert kíváncsi vagyok, hogy egy év múlva is ugyanezt fogom-e gondolni.

 

Vettem egy menetrögzítő kamerát, de mivel a gerincem miatt kimaradt az idei szezon, nem szereltem fel, meg azt gondoltam, hogy 1300-as GS-re àt fogok térni. De élőben megnéztem és sajnos nekem egyáltalán nem tetszik a filigránsága, meg a jellegtelen kínai kacat kinézete. A legjobban a sorjás nyekenyóka műanyag elemek ábrándítottak ki.

 

Úgyhogy télen nyomom keményen a gyógytornát és csinosítgatom az 1250-et, amire ha ránézek, meggyönyörködtet.

 

Téli programként felszerelem a menetrögzítő kamerát, meg kapok karácsonyra egy android autós kijelzőt a gyári navi helyére és megtérek a google maps egyházba Zöldi atyához.

Sikerült szereznem airbrushal blokkra fújható kerámia bevonatot, úgyhogy lekerámiázom az egész motort. Sosem használtam, kíváncsi vagyok milyen.

 

Meg vettem egy adag fóliát Mdesign színekben, megpróbálom feldobni vele a motort. Ha béna lesz, leszedem, oszt jóvan.

 

Ezzel el is jön a tavasz, remélem a gerincem is oké lesz addigra. Izomzat már elég erős, de a gyulladás nem akar elmenni. Mondjuk mondta is a gyógytornász, hogy az ideg az nehezebben "nyugszik meg".

 

Egy szónak is száz a vége, bármennyire vártam az 1300-as GS-t, marad még jó ideig az 1250, mert egyszerűen tökéletes motor és kész.

hamvasat Creative Commons License 2023.11.24 0 0 89039

Én is aláírom. Viszont céges autókat hajtok 6 éve, amit újonnan kapok és kb. 75e km-el adom le cserekor. Kb. Ugyanannyira megbízhatatlanok, mint a nagy futású gépek. Simán otthagynak az út szélén... igaz, nem kopások miatt, hanem elektronikai gondokból adódóan.

 

Arról nem is beszélek, hogy kéthetente elromlik rajtuk valami menet közben, ami aztán újraindításra többnyire helyreáll.

 

 

Édesapám újkorától hajt egy XC60 D5 volvót. Most van benne 220ekm. Sosem hagyta még ott, de már jönnek elő kisebb hibák. Bekonfiguráltunk neki egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező újat, de 27millióra jött ki. Az övé érhet tán 7-et. Megy a gondolkodás, mert 20 milliót rádobni igen húzós. Vajon megbízhatóbb lesz-e egy új, mint ez a kiforrott D5 motoros?

 

Egyre inkább azon vagyok, hogy 300e-ig tartsa meg, addig tán nem lesz komolyabb gondja. Pláne, hogy Aput nem érdeklik az új technikai fícsörök, szereti ezt a kocsit. Én viszont úgy gondolom, hogy az ő korában, hiába fitt még fizikailag, szellemileg, hasznos lehet már egy komolyabb technikai csomag.

 

Pl. az én mostani seatom kétszer is megmentett attól, hogy tolatáskor lekoccoljak valamit, amit nem láttam. Egyszerűen 10 centire megáll a tárgytól és nem tudok nekimenni.

Előzmény: zöld_I (89038)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.24 0 1 89038

"de akkor sem ugyanolyan semmi 200 ezernél, mint 30 ezernél."

 

Ezzel mondjuk nehéz lenne vitatkozni.

Előzmény: tcaoe (89035)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.23 -1 4 89037

A minden huszadik autó tekert. de egyes márkáknál minden ötödik vagy hetedik, az nem a nem jellemző kategória már. Erre próbáltam óvatosan felhívni a figyelmedet. Nem fog menni, de nem baj.

Előzmény: tux (89036)
tux Creative Commons License 2023.11.23 -3 2 89036

Nem azt írtam, hogy ismeretlen, te magad is idézted már:

"Itt pl. nincs óratekekergetés (ez nem azt jelenti, hgy nem fordul elő, hanem hogy nem jellemző, mielőtt előállnál a példáiddal)"

 

1. Tehát nem igaz, amit nem állítottam, 2. a németek nem tesznek semmit az ellen, ami itt nem probléma, 3. Magyarországon súlyos probléma, de lagalább tettek ellene valamit.

 

Nem is értem mit cáfoltál vagy bizonyítottál. Ha azt írnám, hogy az ég kék, a fű meg zöld, neki állnál magyarázni, hogy éjszaka nem, meg van amikor hó borítja. Ennek mi értelme? Bármit írok, ezt teszed, de én vagyok a hülye, hogy jó szándékot és értelmet feltételezek, újra és újra.

Előzmény: tcaoe (89034)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.23 -1 3 89035

Ja, hát ez ilyen, kell még pár év, míg ezek kihalnak és megszokják a népek, hogy mi mennyi. Ugyanakkor én nem tudok ebben az állapotot venni dologban olyan teljes mellszélességgel hinni, mert amiben már sok van, azon sok dolog kopottabb, amik valójában nem hibák, meg sokáig bírják még, de akkor sem ugyanolyan semmi 200 ezernél, mint 30 ezernél.

Előzmény: zöld_I (89030)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.23 -2 4 89034

Hát ha most tanulsz olvasni, akkor esetleg. Mert amúgy az jön le, hogy:

1. Nem igaz amit állítottál, hogy az óratekerés ismeretlen.

2. A németek ezt nem érzik különösebb problémának, mert állami szinten nem nagyon tesznek ellene semmit.

3. Ugyanakkor Magyarországon ez nyilvánvaló és jelentősen súlyosabb probléma, és ez ellen legalább tettek valamit.

Előzmény: tux (89027)
befaster Creative Commons License 2023.11.23 -1 2 89033

Még nem forgattam leszabályzásig, csak pirosba. 🤣🤣

De azt nagyon élveztem, később bocsánatot kértem tőle, 😢

Előzmény: Kevin (89028)
befaster Creative Commons License 2023.11.23 -1 2 89032

Hát már én is bánom hogy nem tekertem vissza.

Gondoltam becsületes leszek ( maradok).

Hát inkább marha vagyok asszem.

De akkor sem adom olcsóbban , ( még) 🤣🤣🤣🤣🤣

Előzmény: zöld_I (89030)
tux Creative Commons License 2023.11.23 0 2 89031

Csak az tartott vissza, hogy nem tudtad? Ezt nem hiszem el rólad.

Előzmény: zöld_I (89030)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89030

Pont belegondoltam a napokban, amikor a legendát árultam. Azt hittem, pár nap, max 1 hét lesz. Kb ismert voltam banditos körökben, 1 gazdás, minden extrás, 77e km 14 év alatt (szégyen:)

Ehhez képest, hónapogikig nulla érdeklődés, ami minimális meg jött, az sokallta a km-t, mert nézzem meg a hahut, 35 -tel van fent 20 darab.... Aztán akkor mondtam az egyiknek, hogy ha én ezt tudom, hogy mindenki kilométerállást akar venni, nem egy belekötheretlen állapotú, költségmentes motort, akkor minden vizsga előtt visszatekerrettem volna, hogy meglegyen az áhított 1000km/ év. És akkor már rég kifizette volna az ennél jóval magasabb vételárat, es rohadt boldog lenne. 

Aztán csak hümmögött :)

Előzmény: tcaoe (89025)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89029

Minden nap motorozok, látod, nem is kötözködök:))))

Előzmény: Stenmark1 (89026)
Kevin Creative Commons License 2023.11.23 0 2 89028

Közvélemeny kutatás az alábbi hsz alapján 

Ki, hány alkalommal forgatta 1-2 ben tiltásig a GS-t.

-zöldi - sokszor :)

Kevin - soha, de a K16-t sem.

A K12-t is nagyon ritkán , de azon olyan érzésem volt, hogy megnyúlnak a karjaim. 8 sec 0-200 km/h-ra azért nem volt gyenge.

Előzmény: zöld_I (88990)
tux Creative Commons License 2023.11.23 -1 0 89027

Tehát azt állítod, hogy Németországban több a tekert autó mint Magyarországon? Mert ha az általad leírt mondatokat értelmezzük, ez jön ki belőlük.

Előzmény: tcaoe (89025)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.23 -2 1 89026

Azért az látszik, hogy szar az idő, és nem motoroztok, mert megy a csörte :-)

tcaoe Creative Commons License 2023.11.23 0 3 89025

Szerintem nem, az itt lenne így, ott jovális úriemberek veszik. Viszont annál 30 százalék fölött van a tekerés esélye, a 20-ban olyan tömegmodellek vannak, mint az X-ek.

Lehet, hogy nem beszélnek róla, de ettől átlagban minden tizenkettedik autó meg van tekerve ott is. Ugyanabban a tanulmányban van, még a VW és Seat esetén is 6 százalék. Még az is 20-ból egy.

(Itthon az itthon forgalomba helyezett autóknál erre pl. minimális az esély már jó ideje, gyakorlatilag a gazdájának kellene előrelátóan tekergetni, ami elég ritka, bár nem mondom, hogy nem fordul elő.)

Előzmény: tux (89024)
tux Creative Commons License 2023.11.23 -2 2 89024

Gondolom a 7-es BMW valami luxuscikk, amit a kétes elemek is adnak vesznek, átlag emberek nem vesznek olyat. A "nincs"-et úgy értem, hogy átlag ember esetében ez nem téma, nem beszélnek róla, nem félnek tőle. Az, hogy minden ötödik 7-es BMW-t tekerik, pont nem érdekel senkit.

Arról esetleg találtál statisztikát, hogy átlag családi autók esetében milyen az arány?

Előzmény: tcaoe (89021)
tux Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89023

Jogos, bocsánat.

Előzmény: kiskerék66 (89022)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89022

Összekevertél két hozzászólást, Dreamfactory-ét, és az enyémet.

Előzmény: tux (89017)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.23 -2 4 89021

Nem, én azt cáfolom, hogy ott mindig minden korrektül menne. Mert messze nem.  Neked pl. eladtak egy váltóhibás motort, amivel nem kezdtek tulajdonképpen semmit azon kívül, hogy mókolgatták.

 

"Itt pl. nincs óratekekergetés (ez nem azt jelenti, hgy nem fordul elő, hanem hogy nem jellemző, mielőtt előállnál a példáiddal)"

 

Mivel németekről beszélünk, természetesen erről is vannak tanulmányok. Így pl. a 10 évnél fiatalabb hetes BMW-k több, mint 20 százalékánál találtak óratekergetést a CV adatai alapján. Ez persze jobb, mint az itthoni 100 százalékos arány a külföldről behozott autóknál, de messze van a nincstől.

Előzmény: tux (89019)
Mortoff Creative Commons License 2023.11.23 -2 6 89020

Azt kifelejtetted, hogy a kerítés is kolbászból van...

 

Előzmény: tux (89019)
tux Creative Commons License 2023.11.23 -4 2 89019

Példát bármire lehet hozni, csak ilymódon értelme nincs. Én azt állítom, hogy Németországban sokkal korrektebbek az eladók (és a vevők is), mint pl. Magyarországon. Te ezt cáfolod a példáiddal? Vagy szerinted egyforma? Tudom, hogy kibújsz az egyenes válasz alól és halandzsázol majd valamit. :)

 

Itt pl. nincs óratekekergetés (ez nem azt jelenti, hgy nem fordul elő, hanem hogy nem jellemző, mielőtt előállnál a példáiddal), nem kell két tanú a szerződésre, nincs erediségvizsgálat, külön törzskönyv, még is sokkal kevesebb az átverés. Velem nem fordult elő és ismerősi körömben sem hallottam ilyet, szemben Magyarországi tapasztalataimmal és ismerőseim történeteivel.

Előzmény: tcaoe (89015)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.23 -1 1 89018

Ó-ó-ó a legjobb lánynak biztos csúnya a barátnője,
Különbség láthatóbb, így Ő tudja előre. "

Előzmény: tux (89014)
tux Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89017

Az volt a kérdés, hogy gyorsváltóval elégedetlenek nem tudják hogyan kell kezelni a váltót (a te felvetésed), vagy tényleg rosszabb a konkurenciánál (az én állításom).
Amikor megkérdeztem, hogy mihez hasonlítod, mire alapozod a felvetésedet, azt felelted, hogy te boldog vagy a sajátoddal, én meg túl sokat próbáltam, csak az okozza a problémát.

Egy műszaki szerkezet minőségét nem feltétlenűl az elégedett felhasználók bizonyítják, lásd pl. a Trabant esetét. Sokan a mai napig hajtanák, mert az alacsony igényeiknek megfelel, hiába minden porcikájában igénytelen, elavult, veszélyes és környezetszennyező.
Egy műszaki szerkezet minőségét nem befolyásolja, hogy magam hány másikat próbáltam, az csak összehasonlítási alapot ad, hogy meg tudjam ítélni az adott váltó minőségét.

Amúgy a jelenlegi 2018-assal elégedett vagyok, jobban szeretem mint a 2022-es 1250-est, mert sokkal jobb a váltója és gyorsváltója is. Ezért sem hoz lázba az 1300-as.

Előzmény: kiskerék66 (89007)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89016

12 ezres javítás

Előzmény: tcaoe (89015)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.23 0 6 89015

Én mintegy kitekintésként a világra meg szoktam nézni a Bnepper videóit. Hát, nem egészen van ez így ott sem, még ha nem is olyan súlyos, mint itt. Amikor még jártam oda járművekért, szintén előfordult, hogy az eladó késett néhány órát, az adott jármű meg távol állt attól, amit a hirdetésben írt. És nem 2 eurós F Astrákról van szó, hanem 1-2 éves, jellemzően legnagyobb motoros és jól felszerelt furgonokról. Volt olyan, hogy az egyébként teljesen korrektnek tűnő, pontosan érkező eladó nem értette, hogy a klíma az nem az, hogy van kék rész a tekerőn, holott direkt rákérdeztem, hogy klímás-e a furgon. De Volvo kereskedésben is futottam bele, hogy a teljesen sérülésmentesnek hirdetett fél éves autón volt egy négy elemre kiterjedő 12 ezres, ami nem is sikerült maradéktalanul. És ott sem Mohamed állt a pultnál.

Előzmény: tux (89014)
tux Creative Commons License 2023.11.23 -1 1 89014

Kicsit kiterjesztetted a problémát a világra. Itt Németországban 2 autót és 5 motort adtam el az utóbbi 4 évben. Nem fordult elő, hogy a potenciális vevő ne jött volna el a megbeszéltek szerint. Persze kb. ugyan ennyi járművet vettem is, az sem fordult elő, hogy az eladó nem lett volna otthon a megbeszélt időben, a jármű nem olyan lett volna, amilyennek hirdette vagy bárhogy át akart volna verni. Szerencsére nem Magyarország a világ. Tudnék még mesélni bizalomról, pl. Magyarországon nem engedtek ki a fogorvosi rendelőből, míg nem fizettem ki a kezelést, itt utólag küldik a számlát.

Előzmény: HorváTH 69 István (89013)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.23 -1 1 89013

Ez a mai világ rákfenéje ! A HAZUGSÁG ! :( Az emberek hazudnak , mert nem akarják felvállalni , hogy amit gondolnak , nem "szalonképes" , nem vállalják fel ,hogy nem tudnak valamire válaszolni , inkább mellébeszélnek . Az eladó hazudik , mert különben hátrányba kerül a többi hazughoz képest . Az érdeklődő hazudik , mert magának sem tudja beismerni , hogy nem tudja vagy akarja megvenni a holmit...

 Aki pedig próbál tisztességes lenni , az többnyire a rövidebbet húzza :( Mert nyerni csak úgy lehet ! Ha valaki más veszít ! :( Én már nagyon belefáradtam ebbe :((( 

Előzmény: Attila170 (89003)
Attila170 Creative Commons License 2023.11.23 0 2 89012

Szia Horpa

 

Pontosan így érzek én is. Fájt a szívem, amikor egyik Fórumtárs Írta, hogy egészségügyi ok miatt el kell adni a motort, mert már nem bírja.

 

Jellmezően párban utazunk, meg kell tudni állni, le kell tudni szállni, két hétre össze kell tudni pakolni. Ebben persze az a vicces, hogy még így is mindig van olyan cucc, amit nem használtunk.

Szóval nekem safety first: ésszel húzom a gázt és ésszel előzök, biztonságos motor, légzsákmellény, jó sisak és megfelelő protektoros ruha.

 

És amíg tudjuk élvezzük a motorozást...

 

Előzmény: Horpa1 (89010)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89011

Azt hiszem a sok vevőnek vége, elég sokan adják fel ezt a hobbit, vagy csak álmodoznak a váltáson, ezért is ilyen magas az ár. Majd megtartják, vagy elkezdenek lefelé menni az árral. A kevés potens vevő, addig meg meg megy újat venni.

Jó, hogy léptem tavasszal az 1250 eladással, és egy DOHC GSA-t csak könnyebben beszámítanak, ha arra kerül a sor :-)

Kíváncsi vagyok az 1300 Gs felhasználói tapasztalataira!

Előzmény: Attila170 (89003)
Horpa1 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89010

Szia Attila170!

 

Annyira igaz a hazai motorkerékpár eladásra amit írtál😂 Én fanatikusan rajongok, szeretem a motorokat, sokat foglalkozom velük, több mint hobbi, ezért is jónéhányat vettem-adtam már el az elmúlt években és megannyi hasonló és cifrább sztorim van érdeklődők kapcsán 😆 türelem és megfelelő helyén kezelés, lazaság kell hogy ne húzd fel magad, mikor a sokadik egyeztetett időpontra sem érkezik meg emberünk, akit ha fel mersz hívni meg van sértődve, meg Ő már másik motort néz, amivel nem lenne baj, ha nem b@szná el az Én időmet, mert lemondani nem tudja, akarja, meri vagy tudom is én.

 

Motorcsere: Én azt az álláspontot képviselem, hogy a benzines masinák órájából egyre gyorsabban pereg ki a homok, ezért kellett elengednem a DOHC-t, amit imádok, de inkább egy modernebb LC-t tankolok most benzinnel, hogy ha 20 év múlva visszanézem a fotókat, ott is egy modernebb motort lássak. Amit nagyon jól kiemeltél te is, hogy sajnos nem leszünk fiatalabbak, nem lesz jobb reflex, jobb látás, kell a modernebb, így jutottam én is erre a döntésre, hogy elengedjem a DOHC-t és ha megjelenik az 1300 v. 1400 GS Adv. akkor lehet befizetek egyre (1300 GS sztm Nem GS csak rá van írva, nekem kicsit sem tetszik), mert az idő rohamosan telik, szeretném a lehető legjobban megélni azt és ehhez a közlekedési morálunk kapcsán kiemelt fontossága van a beépített biztonságtechnikai elemeknek, könnyebb motornak, rövidebb fékútnak. 

Akár kinek is lesz tapasztalata Új Gs kapcsán, várjuk a beszámolóját itt a Fórumon.

 

Üdv. Horpa

Előzmény: Attila170 (89003)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89009

Köszönjük ezt az alapos összefoglalót a magyar használtmotor piacról. Én ettől szerettem volna megkímélni magam, és nekem nem mondtak ennyire rossz árat a beszámításkor.  Az 1300-as vásárlás ideológiájával is egyetértek.

Előzmény: Attila170 (89003)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89008

Érdekes ez a GS-GSA kérdés. Én 1250-ből egyértelműen a sima változatot tartom jobb motornak, azzal egyből megvolt az összhang, és mégis mindig elővesz az Adv kérdés. Kb 4-szer voltam GSA-t próbálni, de egyszer sem éreztem, hogy az kellene nekem.

Viszont a lég-olajosból nagyon bejött az Adv változat (csak sima volt korábban), azon lehet rendesen ülni (nem kell akkorát terpeszteni), és még nekem, kellően dinamikus is. Igaz ott két személlyel, cuccokkal, már kell némi tolerancia, az 1250-nél két személlyel jobban szerettem motorozni, az meg sem érezte az Alpokba a plusz terhelést.

 

Szerintem sem kell kapkodnod, és hátha az 1300 GSA fogyaszthatóbb lesz, akkor két legyet egy csapásra :-)

Előzmény: Lbx (88985)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89007

Nem ez volt a kérdés? Ehhez képest 3szor említed a gyorsváltót a hozzászólásodban.

Előzmény: tux (89006)
tux Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89006

Átsiklottál másik témára, nem ez volt a kérdés.

Előzmény: kiskerék66 (89005)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.23 0 2 89005

Elképzelhető, hogy kár volt ennyi motort kipróbálni, és ha nem tedted volna, most boldogan baszkodnád az 1250 gs-nek!;-)

 

Ez a különbség köztünk: én eltöltöttem 4 nagyszerű évet a gs nyergében, nem rágódva azon, hogy lehetséges,hogy vannak jobb gyorsváltók, hanem élvezve azt, te meg még mindig nem találtad meg az igazit.

Előzmény: tux (88999)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 89004

Így van, egyetértek.

Előzmény: dreamfactory (88998)
Attila170 Creative Commons License 2023.11.23 0 4 89003

1250GS vagy 1300GS?

Mindenkinek saját ideológiája van arra, hogy miért éppen azt a típust veszi meg. Tetszik-e az új lámpa? A Ducati Multistrada szebb...szerintem... de nem nekem nem a lámpa a döntő.

Az én ideológiám: Nem én vagyok Valentino Rossi, ráadásul a magyar utakon motorozok, amik köztudottan rossz minőségűek. (és fiatalabb sem leszek)

Ezért kell túraenduro.

Ezért veszek olyan motort, ami a lehető legtöbb biztonsági kiegészítővel rendelkezik és kényelmes párban is. (kiváló futómű, kanyarABS, Hillstop, holttér figyelés, kiváló fék, stb...) (Az ideális motor számomra kb 200 kg lenne és nem kellene ekkora teljesítmény, mert nem használom ki.)

 

Futottam egy kört az 1250 beszámítással... válasz a kereskedőtől: "Amikor az LC-t elkezdte a BMW árulni, a fanatikus tábor sokáig kitartott a légolaj hűtés mellett és szinte semmit nem esett a használt motorok ára. Most nem tudni,hogy reagál a tábor, mert a BMW G-nek valóban tábora van. Ráadásul van egy használt jármű áresés az autóknál, motoroknál egyaránt. Inkább add el, ha tudod." Tehát jelentős biztonsági tartalékot, valamint hasznot is számítva 1,4-1,7 millióval adtak volna kevesebbet a motoromért, mint ami a piaci ár. Mennyi a piaci ár? Amennyiért elviszik. Én feltettem a hahu-ra a legalacsonyabb árért. Szerintem nevetségesen drágán próbálnak használt motorokat eladni. Árulni bármit: nem az én világom, de nem volt veszteni való, hogy ma vagy 1-2 hónappal később rendelem meg a motort, az nem számít. Egy próbát megért. 

Mindenki álmodozik és álmokat vesz. Minden érdeklődő elmondta, hogy a motoron látszik, volt, gazdája, jó állapot (5 éves 1250GS)

Érdeklődők sorban (persze volt még pár rajtuk kívül is...)

1: nagyon jól néz ki, ebből a színből nem sok van, mennyit engedsz? (Ez egy irányár, ha alkudozunk neked kell ajánlatot tenni) ok, holnap még megnézek, még egy másikat a kettőből választok, mindenképpen visszajelzek. (többet nem hívott)

2: mikor tudom megnézni, mert nekem ez a hétvége nem jó, de a következő igen és eurót elfogadsz-e mert ausztriában dolgozom? (sosem jött)

3: otthon vagy, mert beugranék megnézni... ja, ha most nem az sem baj, közel lakom, akkor holnapután. 2 nappal később: Mivel nem tudtam megnézni, leinformáltam a motort a kereskedésben, emlékeztek rá, minden ok, megyek hétvégén, mert kell a motor (sosem jött)

4: amint süt a nap megyek, mert kell a motor, nekem van egy Goldwing és egy 1200GS, de azt cserélném.. az sem baj, ha 3 motor áll a garázsban... remélem senki nem viszi el, míg odaérek (vele 4 telefonbeszégetésem volt, legalább 40 perc összesen: sosem jött)

5: otthon vagy most? ok, akkor jövök. Igen jól nézni ki, megbeszélem otthon és visszajelzek (megnézte, sosem jelzett vissza)

6: kisebbre cseréltem a 120 GS-t, de megbántam, ezért kell, megnézte, visszajelzést ígért, persze azóta sem jelentkezett

 

1 érdekődő 45 év körül lehetett, a többi 55 fölött.

A hirdetést több, mint 1700 ember nézte meg... szóval sokan álmodoznak, nézelődnek. 

 

Végül egy úr érdekődött, eljött, megnézte és elvitte. 

Új motor vásárlás: bekértem az ajánlatokat, 500.000 volt a különbség a legalacsonyabb és a legmagasabb ajánlat közt. Nem a legközelebbi, hanem a legtávolabbi kereskedésbe megyek érte, de arra jutottam, hogy motorozni jó, tehát mindegy hol veszem. Szervízbe biztos nem oda fogom hordani. :)

Tehát várom az 1300GS-t.

 

Tanulság? Sokan álmodoznak és életkoruk ellenére nem a realitás talaján mozognak. Ez országtól független. Torontóban élő Barátom jóban van egy BMW kereskedővel. Jellemző, hogy 50+ urak bemennek megveszik a full felszerelt GS-t, mert mennek a 66-os útra. Aztán 4-5 év múlva viszik vissz és beadják használtan 1500 km-mel.

Amin mégis meglepődtem, az a színház. Amikor anélkül, hogy én kérném fogadkozik az érdeklődő, hogy jön, vagy visszahív, vagy visszajelez és attól is fél, hogy őszinte legyen. Valamiért őszintébb kommunikációt reméltem. Látjátok: én is - még mindig álmodozom.

 

HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.23 0 6 89002

Pont olyan gyorsan megyek , ahogy nekem jólesik :) Elvégre az a cél , hogy jól érezze magát az ember a motoron...

Előzmény: zöld_I (89000)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.22 0 0 89001

Micsoda bölcsesség :-) Jegyzetelek :-)

Előzmény: zöld_I (89000)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.22 -1 4 89000

Ha a motoron biztonságban érzed magad, nem mész elég gyorsan

:)

Előzmény: HorváTH 69 István (88995)
tux Creative Commons License 2023.11.22 -4 0 88999

Ja, az 1250-es GS-t kb. 9000 km alatt nnm voltam képes megtanulni úgy használni, ahogy kell, a KTM 1290-est, a Triumph 900 és 1200-ast pedig a nulladik kilométertől tudtam úgy használni, "ahogy kell".

Meg mentem vagy 7-8 vizes R-el, GS-el, az összes csak max használható volt, esetleg elfogadható, de egyik sem jó, úgy általában a váltó, nem csak a gyorsváltó. Az 1300-as GS a legjobb a vizesek közül, de még mindig nem Triumph az sem.

És bármelyiket ki lehet forgatni, és baszkodni felfelé a gyorsváltót, de nem ez a jó váltó kritériuma.

Te hány darabot próbáltál és mihez hasonlítod, hogy ilyen bátran megfogalmaztad ezt az okosságot?

Előzmény: dreamfactory (88998)
dreamfactory Creative Commons License 2023.11.22 0 2 88998

Hát nemtudom , gyorsváltó szar vagy nem szar , októberben a Zeljava kifutón az 1250 GSel egyik sem panaszkodott . 

Húzta és b@szta , csak úgy durrant . Nem tudom szépen leírni . Mocskos volt és kiforgatta az összes fokozatot . 

 

Szerintem aki aszongya hogy kaka , az nem igazán úgy használja ahogy kell . Bocs mindenkitől . 

tux Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88997

Az 1250-es adaptív LED-je nagyon jól világított, de mivel nem sokat megyek sötétben, nem igazán fontos szempont. A mostani 2018-es is LED-es, csak nem adaptív. Jól világít, csak kanyarban nem világítja be az utat, ahogy az összes többi nem adaptív sem. Gondolom az 1300-as mátrix kicsit jobb mint az 1250-es volt, de az idétlen formája -10 pont, a kicsit jobban világít +2 pont, még mindég csak -8. :)

Előzmény: T1OK3 (88992)
Mortoff Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88996

Pedig a K1600 majd 100 kilóval nehezebb, mint az 1200GS LC. Ami azért közel 40% differencia...

Előzmény: HorváTH 69 István (88995)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.22 0 2 88995

Mentem már GS-el , elboldogulok vele , de nem komfortos . Érdekes módon a sokkal nehezebb K16-oson , hogy is mondjam ? Nagyobb biztonságban érzem magam . Persze menet közben jó , de mikor meg kell állni , meg odébb kell tolni...Valami a súlyokkal , meg a megfogási pontokkal lehet kapcsolatban . De nem lenne ez gond , mert mint a tapasztalat mutatja , az 1100-asnak a 80mm-es rugóútjával is lehet kényelmes rugózást kihozni , csak meg kell találni , a rugóerő , és a csillapítás megfelelő mértékét . Csináltam egy rugó erő mérőt , és így sikerült más fajta rugót hozzá passzintani a gyári csillapítóhoz...

 

Előzmény: T1OK3 (88991)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88994

:-) Nem sokszor... de volt ilyen.

Előzmény: zöld_I (88990)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88993

:-) Elhiszem. Főleg, ha az anti-wheelie ki van kapcsolva.

Erről jut eszembe: ezeknek a vezetés aszisztens rendszereknek (is) köszönhető, hogy sima egyenesbe gyorsulás esetén el tud verni nála jobb súly/lóerő arányú gépeket. Egszerűen a motorerőt teljes mértékben le tudja vinni az uttestre, a finom, és gyors szabályzásnak köszönhetően.

Egy újabb érv a drágább felszereltség mellett.

Előzmény: Mortoff (88989)
T1OK3 Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88992

"engem az 1250 fénye sem győzött meg, "

 

Talán az 1300-asé jobban világít!

Előzmény: Lbx (88985)
T1OK3 Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88991

"Nálam az a gáz , hogy a magasságom miatt , a GS kiesik"

 

Alacsonyított Gs-t próbáltál már? Én ha nagyon kihúzom magam talán 170 cm magas is  vagyok, tökéletesen elboldogulok a motorral.

 

Egyik márka sem kínál ilyen alacsony túraendurót gyárilag, nekem a így azok kiesnek eleve. Ültem/mentem már több ilyennel is, de azokat nem merném megvenni magamnak.

Előzmény: HorváTH 69 István (88984)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88990

Közvélemeny kutatás az alábbi hsz alapján 

Ki, hány alkalommal forgatta 1-2 ben tiltásig a GS-t.

-zöldi - sokszor :)

 

 

Előzmény: Mortoff (88989)
Mortoff Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88989

"Egyedül 1-2 között felváltásnál nem hasznátam"

 

Pedig, ha egyes tiltás előtt gyorsváltóval felhúznád kettesbe, egy szép hosszan elemelt elsőkerék lenne a jutalmad. ;)

Előzmény: kiskerék66 (88988)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.22 0 1 88988

Tudom, hogy lerágott csont a gyorsváltó, de azért leírom a véleményem: biztos nem ez a legjobb a piacon, de én nagyon jól tudtam használni, igazi élvezeti forrás volt. Egyedül 1-2 között felváltásnál nem hasznátam, ott tényleg megcibálta  a hajtásláncot, egyébként végig le és fel. Amúgy a tesztelők egyöntetű véleménye szerint tökéletesítettek rajta az 1300-nál.

Nem tudom értelmezni a futóműpanaszokat, nekem tökéletes volt, helyt állt a legszarabb utakon is, és még pályán sem vall szégyent vele az ember.

Biztos van jobb egyikre, vagy a másikra, de azt állítom, hogy nincs másik motor ami ilyen sokoldalú.

Előzmény: HorváTH 69 István (88980)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.22 -1 1 88987

" Ha valaminél van rosszabb , az nem jelenti azt , hogy ez jó ! " 

 

 De azért komolyan ! Mekkora gáz már az , hogy nem tudnak egy programsort írni a vezérlőbe , hogy legalább ki lehessen használni , a teleszkópok fizikai jellemzőit !? Van még egyáltalán , másik olyan gyártó, aki nem ajánl az elektromos futóműihez "kézi" beállítást ? 

Előzmény: hamvasat (88986)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88986

Neked egy olyan r1200GS LC lenne az ideális, mint ami nekem volt.'16-ig gyártott, mert azokban még volt Soft állás. Az volt a legnagyobb érték benne. A későbbi LC-kben és az 1250-ben nincs soft állás és keményítettek is a futóművén valamicskét. 

 

De akinek kemény bármely BMW futóműve, az használjon KTM Duke-ot egy hétig, utána nagyon finom lesz a BMW :-)

Előzmény: zöld_I (88982)
Lbx Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88985

Szerintem most eleve "kivárás" van a piacon; - ami nagyjából normális jelenség egy modellváltás esetében; akinek van lehetősége ilyen értékben vásárolni, azok egy része azt figyeli, hogy alakul az új modell karrierje, lesznek-e problémák, hogy értékelik a vásárlók az újdonságot az elődhöz képest.

Magam sem vágnék bele egy 1300-asba most, és mivel áll a piac, hát marad a mostani masina - ami egyébként megjelenésében több szempontból nekem jobben bejön, mint az új modell, a többi újdonság nagy része pedig racionálisan nézve nem ad annyi többletet, ami miatt az ember szaladna a boltba.

Nagy valószínűséggel be fog állni az egyensúly, kérdés, hogy mennyi idő alatt - bár a tapasztalat azt mutatja, a GS/RT esetében a nagy eladási számok miatt viszonylag hamar kiderül, vannak-e gyenge pontok, mennyivel lépett előre az új modell, és kinek melyik út való; előző, vagy az új modell.

 

A fejlődéssel kapcsolatban pedig; egyelőre nem látok túl sok valóban releváns, valóban hasznos, motorozás során határozottan érezhető újdonságot. Az adaptív tempomatot aláírom - bár igazából ennek hosszabb pályázás esetében van haszna... -, a design ízlés kérdése, a futómű, motor fejlődése a nagyon "vájtfülűeknek" adhat pluszt, a súlycsökkenés OK, bár egy "felkészített" GS-en gyorsan olvad a súlycsökkenés aránya a teljes tömeghez képest. A fényszóró teljesítményére kíváncsi leszek, mert engem az 1250 fénye sem győzött meg, nekem a halogén valamiért jobban fekszik - a kanyarfényről nem tudok nyilatkozni, az enyémben még nincs ilyen.

 

Szóval most én is figyelek, tájékozódok. Az is megfordult a fejemben, hogy az új GSA megjelenéséig kivárok, és max az 1250 végleges kivezetése előtt benevezek egy GSA-ra (bár nem véletlenül nem GSA-t vettem), ha az 1300-as nem győzne meg addig.

 

u.i.: a kardán kérdése azért ott mocorog a fejemben az 1250 vs 1300 tekintetében, ami az 1300 esetében okozhat fura helyzetet majd a piacon, ha eljut odáig a használt gépek átlagos futásteljesítménye - de addigra lehet, hogy már az 1300-t is váltja valami

 

Szerintem.

HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88984

Nálam az a gáz , hogy a magasságom miatt , a GS kiesik , ilyen puhább program meg csak abban van . R-RT-RS-GT , mind keményítenek . Szívem szerint , kidobnám a GTL-böl a mindent magától állító teleszkópokat , és raknák bele , az első GT-kben , alap felszerelésként adott , kézi állításúakat , csak nincs rá pénzem . Meg igazából , már lehet , nem is fog kelleni...

Előzmény: zöld_I (88982)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88983

Haver is nemrég vett 1250-et. Mondta, hogy amit összekonfigurált, 1.2 millióval volt drágább, mint az olyan felszereltségű használtak.

Előzmény: Stenmark1 (88981)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88982

Ezek szubjektív dolgok, de hasonlóan látom. A dinamik futóművesek nekem nem adják ugyanazt a komfortot ezeken a szirszar utakon. Kb az újakon az lehet a jó, hogy enduro pro mód, és bekonfigolod magadnak soft-ra 

Előzmény: HorváTH 69 István (88980)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.22 0 0 88981

A magyar piacnak mindig is voltak sajátos vonásai. Aki 2021 előtt vett új 1250-et, az most még mindig az akkori áron hirdeti motorját. Ez persze a későbbi hiánynak, és forint gyengülésnek is köszönhető, de látható volt, hogy előbb utóbb kínálat lesz belőle. Az eladhatatlanság persze nem igaz, csak kevesebb vevő van a piacon, és az is újat vesz, ezen az áron, azaz lejjebb van a reális ár.

Én a német piacot szoktam nézni, és az extra nélkül hirdetett 1250 GSA árán, ott egy full extrás GSA-t lehet kapni. Persze behozni macera, de ez akkor is több mint 1,5 m Ft, és eladható, ha mégsem tetszene.

Addig is, boldogan húzom a gázt, a csendes, és majdnem harmad árú Dohc-nak, és érdeklődve figyelem az eseményeket :-)

Előzmény: tcaoe (88979)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.22 -1 1 88980

Volt gyorsváltós , 1250-es Boxerem , szerintem , annak a gyorsváltója , pont semmit nem ér . A sorhatosé sokkal jobban használható , de az is határeset . cserébe az új motoroknak , egyújas a kuplungjuk , szóval nem probléma használni . Van ez a Dinamic ESA futómű , aminél szintén azon a véleményen vagyok , hogy mivel nincs felhasználói állíthatósága , így ( legalább is az én súlyomhoz ) többet ront a helyzeten , mint használ . Egy pár , hagyományos , kézzel állítható rugós tag komfortosabb lenne , vagy legalább is , lehetne belőle csinálni . Példaképp , az ősöreg 1100-asom , az öreg telóival , rugózik alattam , még a fullextrás GTL-em , pattog az úton , mint kecskeszar a deszkán , mert az elektronika nem engedi olyan puhán csillapítani , mint ahogy egyébként maga a csillapító tudna ! :( Nem mondom hogy nincsenek hasznos felszereltségek , de szerintem , hogy eladhatatlan egy alap felszereltségű modell , az nem a motor használhatósága miatt van . A mai motorok , már alap felszereltséggel is bőven több tudással , felszereléssel vannak ellátva , mint ami szükséges egy élvezetes motorozáshoz . A másik példa erre , hogy sokan a nagyobbik GS-t veszik , még akkor is , ha alig tudnak elboldogulni vele , a méretei végett...

Előzmény: kiskerék66 (88978)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.21 0 0 88979

De ha felkonfigurálsz egy 1300 GS-t Dynamic csomaggal, meg még jópár értelmes dologgal, akkor azt látod, hogy egy modernebb motor, jól megpakolva, és sokan 40-60 ezret futott, 4 éves 1250-eknél ehhez képest 20 százalék értékvesztésben hisznek, a 2 év alattiaknál meg 10 százalék alatt. Nem csoda, hogy ennyiért nem egyszerű eladni őket.

Előzmény: kiskerék66 (88978)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.21 -1 0 88978

Például a gyorsváltó.

Az nagyon hiányozna.

 

Amúgy benne van a hozzászólásodban a válasz: az 1100 egész jó kis motor lett, egy jól felszerelt 1250 gs

pedig egy qva jó motor.

Előzmény: HorváTH 69 István (88977)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.21 -1 1 88977

Szerintem ez a szint , már nem a motorról szól , hanem a státuszról ! Mi hiányzik egy alap felszereltségű GS-böl , ami hiányzik a vezetési élményhez ? 

 Ma az ős öreg 1100R -emmel mentem , és nem volt olyan rossz ! Pedig nem is szeretek a Boxerekkel menni . Kicsit több műszerezettség nem lenne rossz , de mióta megcsináltam a rugózását , egész jó kismotor lett ! 

Előzmény: kiskerék66 (88976)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.21 0 0 88976

Hát igen, 7.5 millióért csak a full fapadosat kapod. Na azt add el pár év múlva. Nem arról van szó, hogy le kell menni az árral, hanem meg se kérdezik bizonyos extraszint alatt. Van a hahun egy adventure- a motor alapfelszereltséggel került megrendelésre az elektornikai hibák kiküszöbölése érdekében-, mélyen a gsa árak alatt, de szerintem még egy darabig ott lesz.

Előzmény: Törölt nick (88975)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.21 0 0 88975

"S ha már szóba került az ár: kereken 7 500 000 forintot kell leszurkolni az R 1300 GS-ért, már ha a leendő tulajdonos nem szeretné tovább bővíteni a gazdag felszereltséget.....Mivel jelenleg 40-50 darab 1250 GS-t hirdetnek ennél drágábban Magyarországon, nem tűnik túlzónak a 7,5 milliós alapár, különösen, hogy az 1300 GS könnyebb, erősebb és gazdagabb felszereltségű elődjénél."

Na ez egy marketingízű cikkben jelent meg. Persze csúsztat - nem a hirdetésekkel, tényleg hirdetnek ennyi 1250-et, inkább a felszereltség vonatkozásában - de nem meglepő, ha a piac így reagálja le.

Előzmény: kiskerék66 (88974)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.20 0 0 88974

Köszönöm!

Még fél évet várni kell a beszámolóra :-(

Igen, beszámították, de ezt már gyakorlatilag szeptemberben lebeszéltem a kereskedővel.

mondom, egyenlőre eladhatatlan az 1250. Később biztos magára talál a piacon ez a típus.

Előzmény: Lbx (88973)
Lbx Creative Commons License 2023.11.20 0 0 88973

Hello!

 

Gratula a váltáshoz! Kíváncsi vagyok, mik lesznek a tapasztalataid a két gép vonatkozásában, majd jöhet beszámoló!

 

Egyébként: Bogláron beszámították az 1250-Et? Én mikor lent jártam még októberben, nem akartak beszámítással foglalkozni - igaz, én egy utolsó 1250-re neveztem volna be (amiből ma nagyjából ugyan annyi áll a raktárukban, mint akkoriban, legalábbis a BMW motorrad honlapja szerint).

Előzmény: kiskerék66 (88972)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.20 0 0 88972

Szia!

Köszönöm!

Tavaszra rendeltem meg, addigra majd csak kinövi a gyerekbetegségei nagy részét. Másrészről az 1250 is pont így kezdte a pályafutását, és végig  kísérte a visszahívások. Majd látjuk. Az biztos , hogy amikor vittem le boglárra az utolsó útjára nem nagyon találtam magyarázatot a cserére, annyira jó az a motor. 

De a fejlődés nem áll meg.

Előzmény: Horpa1 (88971)
Horpa1 Creative Commons License 2023.11.19 -3 0 88971

Szia, 

 

Először is gratula az Új motorhoz (legyen vele szerencséd ezt jóindulattal írom✌🍀) lehet bánni fogod az 1250-et, ezt persze az idő megválaszolja, 1300 még ki sem jött és máris 6-7 órás (munka) visszahívások vannak rá. Persze sokat dolgoztak a mérnök urak rajta, szétesni csak nem fog, de az értékesítők szerint is felfelé fog mozdulni az 1250 ára. 

Széles utat!

Előzmény: kiskerék66 (88970)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.19 0 0 88970

1250 gs-ről. Beszámítattam, eladni a piacon szerintem most lehetetlen.

 

Előzmény: tux (88969)
tux Creative Commons License 2023.11.19 0 0 88969

Nálam ez a próba után el is dőlt. Nincs benne olyan fejlesztés, ami nekem megérné a ráfizetést.
Remélem neked bejön. Miről váltasz?

Előzmény: kiskerék66 (88968)
kiskerék66 Creative Commons License 2023.11.19 0 0 88968

Ha te csak ezt látod az 1300-as fejlesztésében, akkor tényleg maradj az 1200-esnél. Kár lenne kidobnod a pénzt érte.

Én azért megrendeltem. Kipróbálás nélkül.

Előzmény: tux (88967)
tux Creative Commons License 2023.11.19 0 0 88967

Vicces ez a "jóval könnyebb". Valójában csak lefaragták azt, amit az 1250 felszedett a shiftcam kapcsán. És így az 1300-as pont annyi, mint az 1200-as volt. Aminek a teljesítménye és a nyomatéka már bőven elég a motorosok 98%-ának. :) Szerintem.

Előzmény: Horpa1 (88966)
Horpa1 Creative Commons License 2023.11.19 0 0 88966
zöld_I Creative Commons License 2023.11.15 0 8 88965

Engem ezért kell kb vizes kötéllel kényszeríteni, hogy ilyeneket nézzek. Mert teljesen irreleváns, más mit gondol arról motorról, ha én szeretném használni.

Mindenkinek más az alkata, ruhája, sisakja, máshogy ül a motoron, más tesztrésze hajlik máshogy :)

És ha én 3500 nál váltok és egész nap 10% alatti a gázállasom, akkor pont mindegy, milyen fickos 6000 felet.

Előzmény: tux (88964)
tux Creative Commons License 2023.11.15 0 0 88964

Követem a fazon munkásságát, ezt a videóját is láttam már, de most nem sikerült újra végiginézni. Beleesik a tipikus tesztelő hülyeségébe, hogy kicsit változott dolgokra rámondja, hogy sokkal jobb lett, ég és föld, stb. pl. szélvédelem, futómű, gázreakció, eddig bírtam most nézni, mert ezek egyszerűen nem igazak. Max. egy kicsit más lett, talán picit jobb, de ehhez is kell egy kis jóindulat.

Előzmény: T1OK3 (88963)
T1OK3 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 88963

Ez megint egy jó összehasonlító videó, a régi és új GS közt! Lesz még folytatása is.

 

 

Lbx Creative Commons License 2023.11.13 0 0 88962

Megadtam neki az ismert profik neveit, gondolom majd beszél valamelyikükkel.

Valószínűleg a tempomatos RT-nél a gázbovden-elosztó spéci darab lehet, hogy a tempomat gázbovdenét fogadni tudja (ami bovden a linkelt alkatrészen rajta van).

Meg persze kérdés, hogy a kábelköteg megfelelő-e a kuplung-, fékkartól, fékpedáltól, gázmarkolattól szükséges jelek továbbításához. És még biztosan van más is...

Előzmény: Stenmark1 (88961)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.13 0 0 88961

Szerintem míg itt hozzáértő válaszol, addig egy bmw szerviz (vagy profi maszek) esetleg érdemben tud segíteni.

 

Gondolom, ha van rajta kapcsoló, akkor ki volt építve rajta a rendszer, így talán nem reménytelen, de tudni kéne mi hiányzik, vagy romlott el. Mikor az Rt-m volt, mondták a szervizbe, hogy a bowdenes kialakítás miatt igen bonyolult a tempomat benne, talán utólag nem is lehet kialakítani. Az e gázas kialakításnál jóval egyszerűbb, és olcsóbb az utólagos beépítés.

 

Jó motorozást, még van pár napunk, bár már rövidebb utakra is jól fel kell öltözni!

Előzmény: Lbx (88960)
Lbx Creative Commons License 2023.11.13 0 0 88960

Tempomattal kapcsolatban szereték kérdezni: barátom vásárolt egy 2006 évjáratú 1200RT-t, amiben valamilyen oknál fogva nincs tempomat, annak ellenére, hogy a kapcsoló ott vigyorog a bal konzolon (és gondolom a vezeték is ki van építve a kapcsolóval együtt).

Azt szeretném kérdezni, hogy mi szükséges a funkció felélesztéséhez?

Talált használt vezérlőt (https://www.baboon.eu/hu/resz/bmw-r-1200-rt-2005-2009-r1200rt-05-tempomat-2005/000001420098 ) - ez vajon elegendő lehet? 

Elegendő ezt a cuccot beépíteni (gondolom a helye ki van alakítva), és hajrá, vagy kell még más alkatrész, illetve elektronikusan/szoftwer oldalról is szükséges-e valamilyen feltanítás, programozás, stb. ?

Előre is köszi a válaszért!

Lbx Creative Commons License 2023.11.13 0 0 88959

Köszi, ez jó kis összehasonlító írás!

 

A legjobb az utlsó mondat! :-))))))))

Előzmény: tux (88958)
tux Creative Commons License 2023.11.13 0 0 88958

Jó kis összefoglaló a különbségekről:

 

https://www.facebook.com/groups/bmwr1300gs/permalink/659771129619454/?mibextid=bKks23

 

(Próbáltam magyarra fordíttatni, de annyira rossz lett, hogy inkább itt az eredti)

 

So I test rode the 1300GS for 2 hours on the 1300 and 2 hours on my 1250 today.
It was really good to do back to back and my bike and the 1300 had identical tyres Metzeler Tourance 2 on roads I know, so really was a good comparison
Here are my thoughts.
It was good - but honestly overall I actually prefer the 1250.. The 1300 is a bit more agile when you push it hard, it’s definitely not a middle weight as is being touted it’s still a big adventure bike.
On the 1300 the gearbox is slicker and more positive and the quick shift is better and actually works 1st > 2nd, if you have experienced a rose jointed linkage versus a bushed linkage you’ll know what I mean. More snick snick than rubbery clunk.
In terms of chassis the 1250 is definitely more comfortable on UK roads it’s got more compliance in the chassis.
1250 is pretty much as quick as the 1300, in real life there is very little in it. The fuelling is better on the 1250, throttle response much smoother at low speeds, I found the 1300 fuelling was a little snatchy and a little on /off so not so comfortable at low speeds and town work. Perhaps this abruptness for fuel cut off is to meet Euro 5 emissions standards?
The 1300 engine was smoother from very low revs, you can roll on at <2k revs in 6th and isn’t lumpy at at all, however mid-range and where you are normally in the rev range nothing in it between the 1250 and the 1300. Last 1000 rpm between 8 and 9000rpm the 1300 pips it but not by much in reality.
I really liked the radar cruise, worked really well. Felt incredibly reassuring and intuitive from 1st use. In fact I had to use the radar cruise control for safety so I could navigate the menu whilst riding, more on that later.
The menu system has got more complex as they have removed a few buttons so you have to go into the menu which is really irritating- like a modern car. I actually needed to put on the radar cruise to work through the screen options as you ride with eyes not fully on the road so you can go through the menus, the shortcut button is not much use and you always find yourself back at the full menu. I find the 1250 buttons better in this respect as you do via feel and muscle memory and a quick confirmation glance, whereas with the new menu system you have to do some reading whilst riding - not good!
In summary 1300 feels very similar to a 1250 if you close your eyes, but just not as comfortable or suited to UK roads as much when you are riding at normal speeds. If you push really hard then that’s when you see the difference and the 1300 does perform 15% better dynamically across the range (acceleration, cornering and braking), the reality is for 95% of the time when you are going normal to fast speeds the 1250 is the better option overall especially for comfort and covering big distances. The 1300 clutch and brake levers started to irritate after about 90 mins they are definitely not as rounded on the edges and comfortable as the 1250 levers.
The rear brake is sadly still the same affair on the 1300 as the 1250 - personally for me, far too much movement before activation and next to useless when standing on the pegs, wish they had sorted that. I know the brakes are linked on both 1250 and 1300 but still..
In terms of looks I think the 1300 looks good when you see the detail but has lost some presence. The Perspex side wind deflectors are good you see an extra portion of road
The front light looks fine to me I think styling is more modern and sleeker. I like the details such as the centre stand with the pull out lever to stop the lever hitting your heel as the current one does and the dampening to stop clunks on big bumps. I like the pre silencer so the end can can be much slimmer.
It’s a bit like L322 Range Rover vs L405 Range Rover if you know what I mean.
In that respect the 1250 feels like it will age better over a long time period.
*** if I lived on continental Europe with less traffic and your FAR better road surfaces than the UK then yes 1300 would be at an advantage and the one to buy.

Lbx Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88957

Köszi!

 

Kicsit többet vártam annál, hogy nagyon megy :-), de úgy tűnik lesz harmadik film is, amikor az 1250 lesz terítéken, abban bízom, ott hangzanak majd el azok, amikre kiváncsi vagyok.

Előzmény: T1OK3 (88955)
-Mosquito- Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88956

Drága?

Mert akkor Kupec megtalálja a piaci rést. :))

Előzmény: hamvasat (88950)
T1OK3 Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88955
hamvasat Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88954

Hogy ez nem nekem jutott eszembe... :-)

Előzmény: zöld_I (88952)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88953

Köszi. Átnéztem, sajnos nincs olyan szerük.

Előzmény: T1OK3 (88951)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88952

Összetörsz sok cserepet, azokat mozaikban felragasztod, kész a kerámia bevonat. Abszolút egyedi lesz, nem jön szembe másik :)

 

 

Előzmény: hamvasat (88950)
T1OK3 Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88951

Itt próbálj meg csemegézni, hátha valami megfelel! Elég nagy a választék.

Előzmény: hamvasat (88950)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.12 0 0 88950

Tudom most sokan felhördülnek majd, hogy minek cirógatni :-)

 

A kérdésem:

 

Nem sok értelmét láttam GS-re a kerámia bevonatnak, mert bár autókon láttam, hogy a fényezésen jól működik, de ugye a GS-en nem sok fényezett felület van és a tisztítás jellemzően a zegzugos helyeken okoz nehézséget.

Viszont láttam a neten, hogy létezik kifejezetten motorkerékpárhoz való kerámia bevonat, ami hőálló és airbrush-al felvihető a blokkra, meg egyéb zegzugos helyekre.

Egyedül a Coating Farm Magyarországnál láttam, hogy ilyet alkalmaznak, de az udvarias kérdésemre, hogy lehet-e ilyen terméket venni náluk, bunkó megnyilvánulás és facebook letiltás lett a következmènye :-)

 

Szóval esetleg tud-e valaki elérhető forrást motorkerékpárra való, fújható kerámia bevonatról?

 

Legközelebb Angliában találtam, de azt még Áfázni, vámolni kell, így elég húzós lenne az ára.

 

Köszi.

Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.11 0 3 88949

Bocs a kupeckedésért, módosítottam az eladó R 850 R árát 1350000 Ft-ra, mert tényleg el szeretném adni: https://www.hasznaltauto.hu/motor/bmw/r_850_r/bmw_r_850_r_bmw_turafelszereles-20057963#sid=b5bad29b-e97b-4ed1-9885-ba5b71211fe9

 

Köszönöm, ha ajánljátok!

hamvasat Creative Commons License 2023.11.10 0 0 88948

Hát nekem ez még tetszik is, urambocsássmegnekem :-) De nem kéne :-)

Előzmény: dreamfactory (88945)
dreamfactory Creative Commons License 2023.11.10 0 0 88947

Szuper ! Köszi 

Előzmény: Horpa1 (88946)
Horpa1 Creative Commons License 2023.11.10 -1 1 88946
dreamfactory Creative Commons License 2023.11.10 0 0 88945

Az új GS megjelenésekor mindenki a lámpán finnyogott .

Látta valaki az új KTM Duke első lámpáját ? 

 

Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.10 0 2 88944

Köszi!

 

Ma megnéztem a készletet.

 

Továbbra is a fehér tetszik, de nekem nem kellenek ezek a radarok, úgy a kinézet is emészthetőbb, bár azt a verziót még nem láttam csak képen.

Az a rugó leengedés tök jó, még jobban leért róla a lábam, és a sztenderre állást is segíti.

Elől sokkal zártabb, nincs az a nagy légrés a hütő felett, és még egy műanyag takaró is van, így valszeg kevesebb zaj jön fel az első kerék felől.

Az idom kb ugyanannyi, csak átlátszó elemek vannak benne. A motoros emelő nem rossz csak az értelmét nem látom.

A vario oldaldobozok elég nagyok (a kipu oldalon is), áramvonalasok, és fokozatmentesen állítható a szélességük.

A blokk, kardán rücsis bevonata tök jó, biztos nem olyan kényes mint a fekete.

Az öntött kerék fényes fekete volt, na az nem illett rá, a küllős kell oda.

 

Sajnos próbálni nem tudtam, nov 20-ra tudtak beírni!!!

Előzmény: hamvasat (88943)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.07 0 0 88943

Wallisnál is van egy fekete tesztalany.

Előzmény: Stenmark1 (88940)
bacus Creative Commons License 2023.11.06 0 0 88942

Köszi, felhívom őket.

Előzmény: -Mosquito- (88941)
-Mosquito- Creative Commons License 2023.11.06 0 0 88941

Nem észak,hanem Érd. Ma voltam ott,elfelejtettem megkérdezni.. 

Motobike,kérdezzél rá. 

https://www.motobike.hu/kapcsolat/

Előzmény: bacus (88939)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.06 0 1 88940

Köszi, visszaolvastam és belátom ennél többet nem lehet ennyi próba idő után írni. Majd a személyes tesz, és úgy látom Győrben is van egy példány, amiről azt írták lehet próbálni. Meglátjuk!

 

Jó motorozást, a maradék jó időben, mindenkinek!

 

Az R 850 R-em még eladó, csalódás mentes vétel!

Előzmény: tux (88938)
bacus Creative Commons License 2023.11.06 0 0 88939

Gumis téma.

 

Megjött a két guminyomás szenzor aliexpressről, szeretném kicserélni, mert most már állandóan hibát jelez a motor. Kérdeztem gumis barátom, azt mondja, most indul nála a szezon csúszással, idén ne számítsak már rá.

 

Van valaki megbízható akit ajánlanátok itt észak Bp-en, aki nem aranyárban dolgozik? kék hold vitt guminál 40e forintos árát nagyon drágállom! Nincs új gumi, a most rajta levő megy vissza.

 

Vettem szenzor ébresztőt, meg van obd + motoscan app is, szóval nekem a mechanikus kerék szerelésre, centírozásra, szenzor ki be csavarozásra lenne szükségem.

tux Creative Commons License 2023.11.05 0 0 88938

Mit is pontosan?

Előzmény: Stenmark1 (88934)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.05 0 0 88937

Ez Erősen optimista matek . Lenne , ha el is akarnám adni az Angyalszeműeket . De azokat , még élek , nem adom ! :) 

Előzmény: zöld_I (88936)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.05 0 1 88936

Eladod a sok másikat, erre rápattansz, és még egy világkörüli út is belefér :D 

Előzmény: HorváTH 69 István (88932)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 88935

Bár kicsit marketing szagú, de ezt találtam: https://www.youtube.com/watch?v=wjIJJwIw8tU

Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 88934

Hát engem is a menet közbeni viselkedés érdekelt volna! Mondta, hogy még lesz egy rész, amiben az lesz benne. Remélem ott jól összehasonlítja majd az 1250 Gs-el. Bár ebben egy 1250 Gs tulaj véleménye többet mondana szerintem.

 

Tux kifejthetné bővebben, neki volt 1250 Gs is!

Előzmény: Lbx (88933)
Lbx Creative Commons License 2023.11.05 0 2 88933

Megnéztem - de bevallom, többször előre ugrottam, mert olyanokról beszélt, amiket már ismertem (meg néha kicsit terjengősen jár körbe egy-egy témát).

Egy dolog nem volt benne, ami miatt érdekelt volna a videó: milyen menetben, hogy áll az 1250-hez a futómű, a fék, a motor karakterisztikája, dinamikája, miyen terelni az új masinát.

És mondott "érdekes" dolgokat is - pl. a két henger eltolásának okát, vagy hogy hiányolja a bukócsövet/szelepfedél-védőt (utóbbit konzekvensen hengerfejnek nevezi, ami valahol mélyen igaz), miközben a GS-nél sosem volt alap, csak a GSA-nál.

 

Néztem a srác korábbi videóit is hébe-hóba, az egyikben a DOHC-t folyamatosan változó szelepvezérlésűnek mondja...

Előzmény: HorváTH 69 István (88932)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.11.05 0 2 88932

Tessék egy részletes bemutató az új GS-ről Magyarul... https://www.youtube.com/watch?v=bsPMj70dvzI

A motor engem megvett , bár én a motort nem hiszem hogy valaha is megtudom venni .

dreamfactory Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88931

19-ben mikor megvettem , még nem hallottam . Mondjuk akkor a japán motorom után , minden hangosabb volt . De ahogy az évek alatt megszoktam, kezdtem "érzékeny lenni "a kirívóan fura zajokra . 

Sisakban nem hallottam erősnek , de amikor levettem ... na akkor . Aztán 21-ben vettem egy garnitúra szelepemelőt , de már 23-ban be lesz rakva . 

A tapasztalatok szerint csendesebb lesz .

 

Kupec biztosan tudja melyik szériánál váltottak . 

Előzmény: Stenmark1 (88926)
tux Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88930

Nekem a DOHC eleinte kicsi túl hangos volt, de idővel megszoktam.

Előzmény: Stenmark1 (88927)
Horpa1 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88929

Szia,

 

igazén nincs mit, amint megláttam a videót, azonnal Te jutottál eszembe:)

Nem kell rohanni a márkakereskedésbe, DOHC örök mosoly és boldogság... azért én is kíváncsi vagyok az első tesztvezetésre vagy annak kapcsán egy Fórum társ beszámolójára.

Előzmény: Stenmark1 (88928)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88928

Köszönöm!

 

Elég precíz az ürge. Ha csak ezt nézném, máris rohanhatnék a Wallisba. Azt hiszem mindenképpen várnom kell, meg aztán az sem mindegy nekem, hogy milyen tél lesz :-)

Előzmény: Horpa1 (88923)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88927

Hát, ha jól láttam, az 1300 Gs csendesebb.

 

Mondjuk én inkább a működés (haladás) közbeni zajokra lennék kíváncsi, főleg arra, ami az első gumitól jön fölfelé. Remélem azt orvosolták! Úgy látom, hogy más a sárvédő, és mintha tettek volna egy műanyag lemezt abba a nagy lyukba lefelé, a hűtők irányába.

 

Majd beugrok én is a Wallisba megnézni, de azt hiszem ezt csak a személyes teszt tudja majd eldönteni. Ha megmaradt a zaj, akkor legalább lesz indok, hogy miért ne vegyek újat :-)

 

Egyébként teljesen elégedett vagyok a Dohc GSA-val, az Rt áttétel minden gondomat megoldotta, és az R kipu már-már túl csendes motort varázsolt, az amúgy "szerintem" gyárilag túl hangos motorból (Igaz tux?). Lehet, hogy kipróbálok egy R-re való Akrát!

 

Jó motorozást mindenkinek!

Előzmény: hamvasat (88925)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88926

Az 1150-nél, a négy Gs-emből egynek volt ilyen hangja. Melegen, alapjáraton nagyon hangos volt, de ahogy fordulatot kapott, normál hangja volt. meg is néztek akkoriban egy-egy hágón. Aztán eladtam, és éppen a Nyitrai Pistivel nézették meg, aki egyből mondta, hogy mi a baja. Mivel működésben ez nem befolyásolta, és jó árral hirdettem, megvette a kolléga. Mikor kb egy éve hirdettem az 1150 Gs megmaradt cuccait, jött hozzám egy srác, egy szép sárga Gs-el, amit meg is dicsértem, szép hangja volt, majd mikor a rendszámát néztem, jöttem rá, hogy ez a volt motorom. Szóval Nyitrai Pisti megcsinálta, és mondta is mit kell hozzá cserélni, de én már akkor sem értettem. Azt mondta, hogy egyes Gs-eknek ilyen lesz a hangja, a többinek nem.

Persze most nem mondom, hogy ez a probléma ugyanaz, de nekem volt "hasonló" alapjárati hang problémám, igaz 4-ből csak egynél.

Előzmény: dreamfactory (88921)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88925

És? Melyik hangosabb? :-)

Előzmény: Horpa1 (88923)
Horpa1 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88924

Bocsánat, telefonon pötyögök: Stenmark-nak😎

Előzmény: Horpa1 (88923)
Horpa1 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 88923

Szenmarknak: Tudományos kísérlet az 1300 és 1250 GS blokkjának “hangossága” kapcsán🙂

https://m.youtube.com/watch?v=KbSqpm2RiUs&pp=ygUMRG9lcyB0aGUgYm13

Horpa1 Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 88922

Sziasztok,

 

Hátha valakinek érdekes lehet egy Givi trekker 58l-es  Alu. hátsó doboz háttámlával, sérülésmentes állapotban, egy kulccsal eladó. Igény esetén bele való vízhatlan Givi táska is rendelkezésre áll, ami Új állapotú, mivel két túrán volt használva csak.

 

Ár:139900 (belső táska külön megegyezés!)

 

Érdeklődni mail, Köszönöm!

dreamfactory Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88921

Hidegen hangtalan zajtalan , üzemi hőmérsékleten pedig olyan hangja van mintha zörögnének a szelepek . Olyan mintha nem foglalkoztál volna a motorral . Szégyen :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=zZ27Zh8vgzc 7:32 nél 

 

 

Előzmény: cliffgreen (88916)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.03 0 1 88920

Hát...rendelgessék. Nekem egyelőre még értékesebb lett az 1250-em. Egyébként is a tervek szerint már 40e km kéne benne legyen. De ugye mikor megvettem, jött a csuklótörés, idén a gerincsérv. Van benne 17ekm. Még szinte új.

 

Barátom valószínűleg befizet egy 1300-ra, majd azt tesztelem, megjön-e a szerelem.

Előzmény: T1OK3 (88908)
tcaoe Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88919

Ha meglazul az acél az aluban, kegyetlenül csattog,

Előzmény: cliffgreen (88916)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88918

Ja, a csertői maminak voltak :)

Előzmény: hamvasat (88911)
Lbx Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88917

Touratech üzemi séta Charley Boormannal - nem is tudtam, hogy a BMW dobozokat a Touratech szállítja...

https://www.youtube.com/watch?v=x34XpZ0wmoQ

cliffgreen Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88916

A szelepemelők alatt a rövid három részes lökőrudakat érted? (Alu cső meg két acél kupak?)

Mi a tünet? 

Előzmény: dreamfactory (88913)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88915

A posztoló állította, h nem esett el ;)

Előzmény: dreamfactory (88912)
dreamfactory Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88914

dreamfactory Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88913

Amúgy festék eltávolításra visszatérve , a festékeltávolító géleket senki ne vásárolja meg !

Az összes egy rakat kaka . Forintot nem érnek . 

Én megtaláltam a forrást a klasszik üveges kromofághoz . :P

 

Olajcsere nálam is lesz , de előtte még a szelepemelő csere , szerintem a pillangókat is megtengelyezzük , egykét műanyag elem cseréje ( amik zavarják a szemem ) 

dreamfactory Creative Commons License 2023.11.03 0 0 88912

Ezzel a képpel az a baj , hogy ez már az eséshatáron túl van . 

Innen már az jön hogy a hátulja betapad , és az ellenkező irányba katapultál(sz)

Előzmény: zöld_I (88910)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.02 0 0 88911

Tuti gyerekkorodban tartottatok disznókat, azért tetszik ennyire :-)

Előzmény: zöld_I (88909)
zöld_I Creative Commons License 2023.11.02 0 0 88910

Ja, ez meg csak úgy. A jövő évi cél:

zöld_I Creative Commons License 2023.11.02 0 0 88909

Én tegnap voltam. Hajnalban volt egy kis szállítanivalóm,

utána felfedezőútra mentem a délpesti bányató tengerbe.

Itthon a nagy szabadságban meg anya is motorozni akart, úgyhogy

megtettem, amit meg kell. Aztán lecsereltem az olajat, és épp legint olyan autentikusan nézett ki, hogy azt gondoltam, ez a motor továbbra is kell nekem :)

 

 

T1OK3 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 88908

Pedig biztosan rendelgetik a népek, 63 db 1250 GS van már a Ha-Hu-n!

Előzmény: hamvasat (88907)
hamvasat Creative Commons License 2023.11.02 0 0 88907

Én is ma voltam Wallisnál. Én fel is ültem. Nem éreztem azt, amit az 1250-nél, hogy kell nekem. De majd a menetpróba többet mond.

Előzmény: Lbx (88906)
Lbx Creative Commons License 2023.11.02 0 2 88906

Ma találkoztam maga valójában az 1300 Gs-sel, egy Trophy változat kelleti magát a Hungária körúti Wallisnál.

Valóban kisebb, mint az 1250, de azt nem mondanám, hogy kompaktabb. A megszokottól eltérő felületek, amiről Tux is beszámolt, elsőre furák, de illenek a Trophy által sugallt "kemyényfiús illúzióhoz" - hogy a koszt mennyire tartja, vagy engedi letakarítani, majd kiderül. A hengerfej bordái sokkal alacsonyabbak, szélesebbek, és nyitottak lefelé, így nem áll meg köztük a víz, sár, stb.

Ami feltűnően kisebb az elődéhez képest, az a kipufogódob.

Kisebb, és alacsonyabb a szélvédő, de ott vannak alatta/mellette a GSA-hoz hasonló légterelő plexik. Amúgy a nyeregből kb ugyan az a látvány, mint az 1250-nél.

A középállvány kezelése egy lépéssel hosszabb, de egészen könnyen rátaláltam a kihajtható elem azon pontjára, ahol alá kell nyúlni, és a rúgós ellenálláson (gondolom ez tartja behajtva, mikor nem üzemel) átbillenve könnyen nyílik - a szalonban, kérdés, hogy a felverődő viz/sár mit művel majd.

 

Fel nem ültem a hátára, nem kérdezősködtem felőle, csak körbejárva első látásra ezek a benyomásaim.

cliffgreen Creative Commons License 2023.10.30 0 1 88905

Tcaoe, hálás köszönet a részletes leírásért a paralever kitámasztó rúddal kapcsolatban!

Mikor leírtad, akkor már össze volt már rakva, el is mászott 20km után. Aztán megint leszedtem, igyekeztem gondosan visszarakni, hogy a csavar ne feszüljön semerre (direkt csuklóból tekertem, hogy csak tisztán nyomaték menjen rá) - bár nem értem teljesen a dolgot, de ma mégis, 50km után is középen maradt. Remélem, tartósan :)

Magamtól biztos nem jöttem volna rá a megoldásra...:)

 

Tükörrel fényképezve:

Előzmény: tcaoe (88895)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.30 0 0 88904

Szuper megoldás:) A tiéden is király a topcase.

Előzmény: R100 (88903)
R100 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 88903

Igen a km  spirál ilyen filigrán. A hátsó keréken mint egy második lánckerék hajtja meg egy kis fogaskerékről a spirált. Természetesen nyitott minden, hogy klasszul koszolódjon, kopjon a mechanizmus.

Előzmény: T1OK3 (88902)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 88902

Km óra bowden.

Előzmény: zöld_I (88901)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.30 0 0 88901

Az indianon mi az a fekete rúd, ami hátramegy a tanktól a kerékig a vázcső felett?

Előzmény: R100 (88898)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.30 0 1 88900

Korhű házak előtt még jobban mutatnak!

 

Tegnap mi is átöblítettük vidéki levegővel a légszűrőházat.

Egyik megállónknál pár méterre állt egy 1250 adv. Nézegetjük, mondom mekkora ez a a miénkhez képest. Anya: 

-Jó nagy, olyan malac. A miénk ehhez képest egy balerina.

:)

Előzmény: R100 (88898)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.29 0 0 88899

Gyönyörűek.

 

Előzmény: R100 (88898)
R100 Creative Commons License 2023.10.29 0 4 88898

Sütött a nap, berregtek az öreg vasak!

 

cliffgreen Creative Commons License 2023.10.29 0 1 88897

Ha jól látom, tegnapi hír, a BMW kiterjeszti 2013-ig visszamenőleg a 20ekm-es kardánellenőrzést, és 60ekm-es cserét az 1200-1250 modellekre. A csere ingyenes, akárhányszor a jármű élettartama alatt.

Az 1300-asnál fizetős lesz.

700.000db R, GS és RT érintett, ha mindent jól értettem.

 

https://www.msn.com/de-de/auto/nachrichten/neue-werkstatt-vorgaben-auch-für-die-bmw-r-1300-gs-kardan-wechsel-kostenlos-für-700-000-bmw-motorräder/ar-AA1iYSjM?ocid=msedgntp&pc=ACTS&cvid=41708e55e0b147998b7aed56d38510e9&ei=57

Attila170 Creative Commons License 2023.10.29 0 0 88896

3 év alatt 80.000 még autóban sem kevés. Ha van is ilyen (ami szép teljesítmény) a többség 5-10.000 között megy évente.

Előzmény: zöld_I (88889)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.28 0 0 88895

Hát az nagyjából soha nem fog elkopni, ha úgy rakod fel, hogy középen legyen. Igen, a műanyag alátétnek kell megállítania.

Nem kell szorosnak lennie, de persze össze tud gyógyulni, meg van olyan, hogy kiesik a szilent, de az is a helyén marad, ha a szöghajtáson nem ferdén rakod fel.

Ha meg nyikorog, fújj rá egy kis szilikonolajat, majd kussban lesz. 

Előzmény: cliffgreen (88892)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.28 0 0 88894

Augusztusban pedig egyáltalán nem tudták megmondani, hogy mikor lesz majd kereszt.

Előzmény: R100 (88893)
R100 Creative Commons License 2023.10.28 0 0 88893

Öt munkanapra vállalták, betartották.

Előzmény: tcaoe (88888)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.28 0 1 88892

Mármint azzal a problémával, hogy kopik és nyikorog ez a kitámasztó rúd.

 

Az egyik lemezfél olyan szoros, hogy 1kg-os kalapáccsal tudtam csak arrébb ütni. Ami nekem logikusnak is tűnt, különben mitől nem mászik le a helyéről? Vagy a műanyag alátét hivatott megtámasztani?

De ha azt mondod, nem kell szorosnak lennie, megnézem, a lenti végén hogyan áll.

Köszi!

Előzmény: tcaoe (88891)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.28 0 0 88891

Mármint milyen problémával?

A szilent nem préselve van, a legtöbből simán ki lehet szedni kézzel, max. egy kicsit forgatni kell.

Akkor megy el rajta a kar oldalra, ha a másik végénél nem vigyáznak rá, hogy egyenesen álljon az egész. Mikor a villás véget meghúzza az ember, simán keresztben tud állni, mert a furatok annyival nagyobbak a csavaroknál, ilyenkor a szlientes végén elmásznak a lemezek.

Előzmény: cliffgreen (88890)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.28 0 0 88890

A fiam szólt, hogy nyikorog valami a motoron, mikor arrébb tolja a garázsban. Nekem nem tűnt még fel, de megrugóztatva tényleg elég csúnya hangja volt.

 

A tettes a paralever kitámasztórúdja volt, annak is az első fele. Egy szilentblokkra van két lemezfél felsajtolva. A két lemezfél nem középen volt a szilenten, így a külső dörzsölődött a műanyag alátéten, meg is kopott.

A kopott lemezfél nem túl szoros, könnyen le lehetett szedni, a másik igen. Most visszakalapáltuk középre, de tartok tőle, nem oldottuk meg a problémát. Más is találkozott ilyen jelenséggel?

 

zöld_I Creative Commons License 2023.10.28 0 0 88889

A közvetlen ismerősi kör motorozási szokásai alapján 3 évesen benne lesz a  80 ezer az új gsekben.

Előzmény: Attila170 (88886)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.28 0 0 88888

Igen, annyiért újítják fel valahogy, és jelentős idő alatt, az nem annyi, hogy cserélik. Az gépműhelyes munka, komoly kiegyensúlyozással. Meg egyszer van, hogy hetekig, hónapokig nincs kardánkereszt. Nekem van itt olyan kardánom, amit viszont fel sem lehet újítani. De a felújítás sem egyenértékű a gyárival. A gyári meg 350 ezer forint.

Előzmény: R100 (88887)
R100 Creative Commons License 2023.10.28 0 1 88887

Az 1200 léghűtésesben barátomnak nem a kardánt kellet cserélni, csak a kardánkeresztet 140 ezer km-nél.  70 ezer Ft volt a javítás. 

Előzmény: tcaoe (88880)
Attila170 Creative Commons License 2023.10.28 0 1 88886

Kardán csere 80.000km: nem kérdés, hogy 700 euro szemmel jól látható összeg. Az sem kérdés, hogy sok GS-t fognak eladni minden egyes évben. És az sem kérdés, hogy nem csak fékbetétből lesz utángyártott és olcsóbb, hanem kardán tengelyből is. Hiszen a piac mérete miatt érdemes lesz nagyobb alkatrészgyártóknak is ráállni. 

Hogy mennyi fog végül kerülni, amikor 80.000 lesz a motorokban, azt meglátjuk 8-10 év múlva... A használt motorok árát biztos befolyásolja majd, másérszt Magyarorszgáon elünk: azt sem tujduk jövőre mi lesz.. 

Lbx Creative Commons License 2023.10.28 0 1 88885

Nem gondolom, hogy a "csutkagáz" lenne a fő ellenség. Abban egyetértek, hogy gondos gazda figyelme segíti kitolni a gondtalan használat időtartamát. Nyilván meg kell adni a gépnek, amit kér, az utóbbi évtized tapasztalatai alapján ez több,mint amit esetenként a gyártó előír, amiben azért időnként az is benne van, hogy a gyártó, illetve mérnökei nem feltétlen azt a felhasználási módot veszik tervezési alapnak, amiben végül a jármű részesül - pl. családi autó esetében biztosan nem csak sulijárattal számolnak, hanem nagyi-látogatással, nyaralással/síeléssel, stb.

De ha már csutkagáz, akkor véleményem szerint többet számít, hogy ezt a csutkagázt már a garázskapuban megkapja a masina, vagy majd csak pár km-rel később, mikor pl. a motorolaj elérte ideális kondícióit a megfelelő kenéshez, vagy pl. megérkezéskor megvárni, amíg leáll a ventillátor, nem azonnal lelőni a gépet - bár ezt a világ boldogabbik felén legalábbis rossz szemmel nézik, de talán van, ahol büntetik is...

Egyébként a túlzóan óvatos stílus sem kedvez a motornak, mert az sem az ideális működési körülményeket dobja...

 

Ettől függetlenül a kardán kérdése szerintem éppen hogy nem a tulajnak felróható körülményekből fakad, mert nem a bordástengely nyíródik el, vagy szakad szét a kardánkereszt a hirtelen nagy, vagy fokozott terhelés miatt, hanem a nem megfelelő konstrukció és az ahhoz nem megfelelően illesztett karbantartás együttes hatására összerohadó alkatrész kozza a problémát pl. az 1250 széria esetében. Itt a júzer max úgy segít rá a folyamatra, ha előveszi a nagynyomásút és nekiesik a gépnek...

 

A 80ezres kardáncserére én is csak pislogok... De azt fel tudom tételezni, hogy egyedi elbírálás alapján nem feltétlenül szükséges majd a csere. A gyári garancia nagy valószínűséggel addigra már kifut egy-két extrém esettől eltekintve, így a gyári oldalról nincs felelősségi kényszer

HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.28 -1 3 88884

Már nemtom hányadjára jön fel ez a kardán téma , és még mindig nem értem mit kell ezen ennyit rugózni ! :) Először ez a rozsdásodás , ami csak nettó hanyagság eredménye . Most meg hogy futásidőre kell cserélni !? :( Ez utóbbi , totális baromság :( Ennek az alkatrésznek az elhasználódása , alkalmankénti ellenőrzéssel , jól nyomon követhető ! Biztosan van az a tulaj , aki szétvágja , hamar , de például nálam , tutira kibírná a motor élettartamát ! Megint itt ez a hülyeség , hogy dobjuk el a jó alkatrészeket , meg hogy majom... ! :( Nem kell... Ha valaki normálisan közlekedik , az sokáig tudja használni , aki meg szétvágja , az fizet . Ennyi . 

 Ha meg az ár hasonlítást vesszük , a lánchoz , akkor ne felejtsük ki a szöghajtás árát sem , mert az is benne van a képletben ! 

 Szerintem , ezeknél az alkatrészeknél , mint maga az egész motornál is , nagyobb kérdés , hogy ki hogy áll a motor használatához !? Van , aki megveszi zsebpénzből , üti vágja , azt eladja alig használt STB. motorként 4-évesen . Neki ez nem számít , majd szívjon vele a csóróbb , aki megveszi használtan... Meg van , aki hosszú távra tervez vele , ő nagy valószínűséggel vigyáz rá , nála meg nem kell "banán" mert nem megy tönkre . 

 Én biztos vagyok benne , hogy normális használat lett , ez a motor is elmegy , gond nélkül több 100E km-t . És itt nem arra gondolok , hogy hetente márkaszervizben javíttatják , Hanem arra , hogy nem "csutkagázon" használják , meg alkalmanként átnézik hogy mi kezd elkopni , és cserélik , azt az alkatrészt , amelyik lefutotta az idejét...

Előzmény: hamvasat (88882)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.27 0 2 88883

Meg amúgy is.

Ha van az emberfiának 11 millája játékra, a 300, amibe a kardán kerül, ¹az a hibahatárat sem karcolja.

Előzmény: hamvasat (88882)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.27 0 2 88882

Semmi sem örökéletű. Majdnem mindegy, hogy elhasználódás esetén cseréled, vagy konkrét periódus van megadva. Pláne, hogy nagyságrendileg azonos.

Ha most 300 egy kardán, összevetve a láncszettek árával, a ráfújt kenőanyaggal, meg a macerával, hogy mindig vakargathatod a láncspray dzsuvát mindenhonnan, meg a fújkálás. Ha van is mondjuk a kettő között 100eFt különbség 80ekm-enként, hàt ez még belefér szerintem.

Nekem ez nem lenne szempont motorválasztásnál.

 

Egyébként meg korrektebbnek is tartom, mint azt, hogy megvárni esetleg mire törik.

 

 

Előzmény: tcaoe (88880)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.27 0 0 88881

Végülis nekem mindegy, úgysem lesz ilyen motorom, de valami tudományosabb magyarázatra számítottam. Nekem ez így kicsit csalódás, ennyi. 
De mindez legyen a BMW és a vevők gondja.

 

Amúgy a videón tetszett a gép,  a lámpája is egész jónak tűnik most már nekem! A tesztelő szerint nem fotogén, élőben szebb.

Előzmény: tcaoe (88880)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.27 0 2 88880

Egyrészt egy féltengelyre is juthat annyi, hiszen autó, másrészt akkor ebből ki is jön, hogy a bordák terhelhetősége alapján nem kellene nagyobbnak lennie, mint a motoroké. Hiszen ott a siklóbordák folyamatos olajködkenéssel vannak kenve, a motornál meg max. száraz kenőanyaggal.

Az, hogy a gumiharang nem szakad ki, hát a fene tudja. A terepjárókon rendszeresen ki szokott. Ha egy autó annyira felakad, hogy a belső megsérüljön, akkor meg ugye általában a féltengely a legkisebb gond. Míg ennél a motornál mind a két végén egyszerűen meg tud sérülni.

 

Nem tudott, vagy kijött, hogy túl nehéz lesz? Mert nekem erősen gyanús az utóbbi. Meg milyen élettartamra?

Kibír 80 ezret, csere. Cserében nem 920 euro, mint az 1200 légolajosoké, ami amúgy elég gyakran nem megy el 100 ezernél többet, hanem 700.

 

 

 

Előzmény: cliffgreen (88879)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.27 -1 3 88879

Nem tudom egymás mellé tenni, de azért egy autó féltengelye is kap rendesen terhelést:

 

Amibe belebotlottam: VW Touran 2,0l TDI: 140LE / 320Nm - 1-es fokozat:3,769, difi:  3,684  ami azt jelenti, a két féltengelyre 4.400Nm jut.

 

BMW R 1300 GS: 149Nm 1-es fokozat: 2,438  nyomaték kardánon: 363Nm (ugye a végáttétel előtt van).

 

Most mi következik ebből?

Számomra semmi.

 

Mindkettő helyes méretezése mérnöki feladat, amit most a BMW valamiért nem tudott élettartamra megoldani. Ennek oka számomra továbbra sem érthető. Annál is inkább, mert egy ilyen drága csere-bere nagyon kellemetlen a vevőkkel szemben, eddig úgy tapasztaltam, mindig a karbantartási költségek csökkentésére, szervízperiódusok nyújtására törekednek általában a gyártók. Ez nem egy üzemórás versenygép, hanem egy strapabíró/örökéletű világjáró motor - legalábbis eddig nekem ez volt az imidzse.

 

Ha lenne értelmes magyarázat, feltételezem, a BMW-t képviselő vezető beosztású ember elmagyarázta volna. Mivel nem történt meg, abból indulok ki, nincs számomra meggyőző hivatalos magyarázat. Ennyi.

Mondhatta volna, elmozdultak a sportosabb, könnyebb stílus felé, és ennek ez az ára. De nem mondta.

 

Előzmény: tcaoe (88876)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.27 0 0 88878

Egyébként aki nyilatkozott, az Christian Pingritzer, a BMW Motorrad termékmenedzsment vezetője - tehát ő hivatalból meg tudná magyarázni.

Előzmény: cliffgreen (88877)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.27 -1 2 88877

A videót egyébként meghallgattad?

Szót nem ejt lóerőről, nyomatékról, csak koszról, gumiharang sérüléséről, esetleges kopásról...Akkor szerintem teljesen releváns egy autós alkatrészhez hasonlítani, ami ugyanennek ki van téve.

 

 

Előzmény: tcaoe (88876)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.27 -1 0 88876

Komolyan mondom, tegyél már egy ilyen kardánt egy olyan autóé mellé, ami 130 lóerő.:)

Már ha ilyen hülyeségeket akarsz összehasonlítgatni.

Előzmény: cliffgreen (88875)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.27 -1 1 88875

Nagyon jó videó, köszi!

 

6:50-től pont a 80ekm-es kardáncserét feszegeti a tesztelő. Nagy érdeklődéssel valami tudományos magyarázatot vártam ehelyett csak nagyjából semmitmondó mellébeszélés jött: a kardán hosszabb lett, mert a váltó a motor alá költözött (ez csökkenti a kitérést berugózáskor a rugóút 20mm-rel hosszabb lett, ez meg növeli). ebből valahogy következik, hogy valamilyen szinten ellenőrizni akarják, hogy nem kopott-e el - a kardánt általában karbantartásmentesnek tételezik fel (wartungsarm), valójában csak csökkentett karbantartási igényű (wartungsarm) - hogy nem sérült-e meg a gumiharang, nem jutott-e be szennyeződés - és idővel nem lépnek-e fel olyan károsodások, amik worst case kardántöréshez vezetnek - ez lehetséges lenne úgymond hibás használat vagy külső behatás miatt. Emiatt javasolják a rendszeres ellenőrzést, és magas futásteljesítménynél a cserét, hogy biztosak lehessünk benne, hogy további 100ekm-re felkészültünk.

 

Hát, ez rohadtul nem meggyőző. A krapek beszédén is érződik, hogy nem meggyőződésből mondja, valami nem kerek.

A kocsikon a féltengely és a gumiharangja is igen mostoha körülmények között dolgozik, mégsem kell óvatosságból kicserélni.

 

Azt mondják, az egész 12kg-val lett könnyebb az 1250-hez képest, ebből a motor 3,9kg-val, a hátsó hajtás 6,5kg-val!

Nem lehetett volna a kardántémára 0,5-1kg-t visszarakni a robosztusságért cserébe?

Előzmény: dreamfactory (88872)
Mortoff Creative Commons License 2023.10.27 0 0 88874

Nekem is most romlott el végleg, eddig csak időnként vacakolt.

Kb. 3 perc kicserélni.

Előzmény: Csabu 68 (88864)
Mortoff Creative Commons License 2023.10.27 0 0 88873

A képekkel az egész index fórumra kiterjedő hiba van tegnap reggel óta.

Előzmény: zöld_I (88868)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.27 0 0 88872

https://www.youtube.com/watch?v=7rJTtNzv1Ig

 

Valle on Tour csinált egy kis videoanyagot az 1300 ról . 

 

 

zöld_I Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88871

Sosem használtam chrome-on kívül mást, eddig mindig ment.

cliffgreen Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88870

Most nekem sem megy, sem Firefox, sem IE.

Előzmény: zöld_I (88868)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88869

Firefoxból évek óta szerencsejáték.

Előzmény: zöld_I (88868)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88868

Csak nekem nem.megy a képfeltöltés?

tux Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88867

Igen. Gyári kuplungkar van rajta? Nekem utángyártottal csinálta, visszatetten a gyárit és megjavult. Ha gyárival csinálja, lehet a lamellákat görbítgetni, vagy csere.

Előzmény: Csabu 68 (88864)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88866

Az macera, de rákeresek. Köszi

Előzmény: zöld_I (88862)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88865

Ha tudsz, akkor szerezz. Összehasonlítjuk a kettő anyagösszetételét.

 

Előzmény: zöld_I (88861)
Csabu 68 Creative Commons License 2023.10.26 0 1 88864

Sziasztok!

 

2014-es vizes 1200 GS-em van 54 ezer km-el, az elmúlt 5,5 év (mióta az enyém) és 37 ezer km. teljesen problémamentesen telt el. Egy ideje viszont csak üresben indítózik, sebességben nem. Kuplung kapcsoló hiba lehet? Nyilván viszem Veres Pistihez a motort, ha lesz időm, csak kérdezem, hogy másnál is előfordult már? 

Lbx Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88863

Nekem soknak tűnik.

A karbantartási terv szerint 20ezrenként ellenőrzés + zsírzás szerepel, aminek van anyag-, munka-, és hulladékkezelési díj költsége, majd 80-nál teljes csere...

Ráadásul azzal is számolni kell, hogy 60+ezer km felett már nyűgös lesz eladni egy használt gépet, mert mindenki a kardáncserén fog lovagolni, kardáncsere után meg elbukod azt a 250-300ezret.

A lánccal is van nyűg, és kiadás, de minden bizonnyal olcsóbbra jön ki, főleg, ha egy olajozóval megdobod a masinát...

Előzmény: tcaoe (88849)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88862

Tuti van valamilyen "amerikából csempészek bőröndben"  FB csoport, szerint ott nézd.

Előzmény: hamvasat (88860)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88861

1250 kardánt szerintem tudok szerezni. 

 

Előzmény: hamvasat (88854)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88860

Fiúk!

 

Van tipp, hogy tudnék szert tenni egy pár Sargent ülésre? Csak amcsi forrást találtam, az meg macerás és drága a vám miatt.

tcaoe Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88859

Az 1300 esetében szerintem nincs szó ilyesmiről, nem hibát javítanak, ott egyszerűen kiszámolták, hogy egy olyan könnyű kardán annyit fog kibírni.

Előzmény: cliffgreen (88856)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88858

Mivel nekem annyira nem jött be egyelőre az új GS, hosszútávon kezdek el gondolkozni a mostaniban, évente meg fogom kenegetni én is.

Előzmény: cliffgreen (88856)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88857

Tcaoe!

 

Igen, a rozsdamentes anyagok korlátosak szilárdsági szempontból.

 

Van nálunk egy igen tudományos meghatározása a rozsdamentes anyag felhasználási területének:

 

"Rozsdamentes anyagot ott használunk, ahol nem baj ha szar, csak szép legyen."

 

:-)

 

 

Persze ez nem igaz, de akinek volt része rozsdamentes anyaggal való munkában, az átérzi.

 

Egyébként a rozsdamentes anyag is hajlamos vegyi-, illetve elektrokémiai korrózióra, illetve összerágódni is nagyon szeret, szóval ha volna is megfelelő szilárdsági tulajdonságokkal rendelkező RM anyag, valószínűleg nem oldaná meg a problémát.

 

 

Rakd el a kardánt, vagy egy darabot belőle, hátha lesz egyszer 1250-éből is mintadarab.

 

Öcsém csinál most nekem egy földmunkagép kanál felújításos projektet, persze olcsó legyen és jó. Talált valami bontott régi ekevasat, amit állítólag nem tud flexxel elvágni, két óra próbálkozás után feladta. Mondjuk ilyen anyaggal még nem találkoztam, szkeptikus vagyok, látni akarom a saját szememmel is.

Előzmény: tcaoe (88855)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88856

Ha viszont a rozsda a gond, akkor a km-hez kötött ellenőrzés és csereperiódus sem az igazi, mert kis futásteljesítmény ellenére is összerohadhat.

Függ a használat és tárolás körülményeitől, klímától.

Akkor gyakorlatilag évente meg kellene nézni....

Ráadásul súlyosak tudnak lenni a következmények ha törik, szorul a tengely...

Előzmény: tcaoe (88855)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88855

Ja, csak akárhogy nézem, ami brutál erős (és szívós), az pont nem rozsamentes sosem.:) Gyanítom, hogy a csuklók végei nem ugyanabból vannak, mint a régieknél, éppen azért lesz az a gond, hogy nem marad bent a kenőanyag.

1200 kardánom van, abban konkrétan nincs borda a váltó felőli végén, csak egy 1250 kell akkor.:)

Előzmény: hamvasat (88854)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.26 0 1 88854

Amúgy meg nem csak a méretek növelésével, kialakítás módosításával lehet növelni egy gépelem teherbírását, hanem jobb anyagminőség alkalmazásával is. Persze fogalmam sincs, hogy változtattak-e a kardán anyagminőségén, de ha kapnék egy kis darabka 1200 és egy darabka 1250 kardánt, akkor megmondanám pontosan a különbséget :-) 

Előzmény: tcaoe (88852)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.26 0 0 88853

Az én kardánom most nyáron volt ellenőrizve a Wallisnál. Én nem láttam, de azt mondták, hogy rendben van. Azt hiszem télen kiszedem, jól megkenem elől-hátul. 

 

Előzmény: tcaoe (88852)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88852

A szöghajtás és a kerékcsapágy sem éppen pont olyan, mint a korábbiak. Ennek annyi az egyszerű oka, hogy mindennek könnyűnek is kell lennie. Míg egy K-nál nincs akkora rugóút, meg a tömege miatt nem akkora truváj fél kiló a futóműben, a GS-nél ez elég sarkalatos ügy.

A vízszigetelést meg nem megoldani kell, hanem megoldani, hogy ne maradjon bent. :)

Levegőnek kell bejutnia, mert elég meleg tud odabent lenni. Az meg viszi a vizet. De amúgy magasnyomású mosóval hatékonyan fel lehet tölteni az összes felső gumiharmonikást, és elég rendesen össze is tudnak rohadni, mindegy, mennyi zsír van bennük.

Előzmény: cliffgreen (88851)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88851

Értem én, de ha a főtengelyt, a kuplungot, a váltót, a szöghajtást, a kerékcsapágyat, stb. hozzá tudták passzítani az egyre növekvő nyomatékhoz, miért pont szegény kardán maradt ki?

Ha már megvolt a tapasztalat és technológia a vízmentes tömítésre, miért nem sikerült az 1250-nél?

Nekem nem kerek ez. 

 

Előzmény: tcaoe (88850)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88850

Mert az 136 ló és 143 Nm, miközben a kardáncsuklók meg nem nagyobbak, mint egy 850-é, és így a bordás részek sem tudnak nagyok lenni. Így nyilván kiver minden kenőanyagot a bordák közül, miközben a víz meg jobban bejut, mert a csuklók elrendezése meg nyilván a szerelhetőség miatt nem lehet már olyan gatyákkal tömíteni, mint a régieken.

Előzmény: cliffgreen (88846)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88849

Az végülis nem durva, ilyen teljesítményű motoroknál nem, vagy nem sokkal drágább a lánccseréknél. Meg munkadíj is csak egyszer van, ami a világ jelentős részén nem elhanyagolható tétel. Viszont közben nincs vele macera.

Előzmény: Lbx (88848)
Lbx Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88848

Azt mondja 700 eurot emleget

Előzmény: tcaoe (88845)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88847

Mert az előzőeknél megzsírozták a bordás tengelyeket , és nem volt ez probléma ! Megspóroltak 1-centnyi zsírt , meg fél eurónyi munkát ! Ez lett a következmény...

Előzmény: cliffgreen (88846)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88846

Számomra azért érdekes, hogy a kardánellenőrzés és a csere csak az 1250-nél jelent meg mint karbantartási pont. Korábbi modelleknél nem volt ilyen.

Ez azért visszafejlődésnek tűnik, jellemzően robosztusabbak lesznek a szerkezetek, nem?

 

https://maintenanceschedule.com/bmw-r-1250-gs-gsa-shiftcam-2019/

Előzmény: tcaoe (88845)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88845

Igen, de az szerintem nem új dolog.

A kérdés csak annyi, hogy ez mennyibe fog kerülni.

Előzmény: Lbx (88842)
Lbx Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88844

Mármint a videó ajánlja a karbantartást, nem a gyár.

Előzmény: Lbx (88842)
Lbx Creative Commons License 2023.10.25 0 1 88842

Jól értem? Az 1300as esetében  akardánt 80ezrenél cserélni rendeli a karbantartásiutasítás? Jóllehet ajánlja, ahogy az 1250 esetében, úgy az 1300-nál a gyakori karbantartással ez kerülthető, kitolható.

https://www.youtube.com/watch?v=ODDHZjB-IOs

Kevin Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88841
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88840

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Stenmark1 (88837)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88839

Köszi a videót!

 

Jó lett a felvétel - hogy van benne szélzaj, az sem feltétlenül baj ha ezáltal a plexik közötti különbség bemutatható...

 

Ha már kipufogó szóba került az 1150 kapcsán is - nekem Remus RV1 van, gyakorlatilag egy üres cső körben hangelnyelő anyaggal, lelátok a  középső dobig, mégis semmi hangja nincs.

Ahhoz képest az 1250/1300 egész markáns hangot produkál. Élőben is így van?

Előzmény: tux (88819)
tux Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88838

A videó csalóka, a bukómban lévő mikrofon miatt csak azt vette fel, ami bejutott a bukomba és zömében csukva volt a plexi. Kb. ugyan olyan a hangja, mint az elődé.

Azért húztam neki jobban, mert lassan menni bármivel lehet, úgy nem jönnek elő az erények. Nem biztos, hogy jobban csábít száguldásra, mint az elődök, nincs nagy különbség pl. 1250-hez képest semmiben. A futóművet pattogósabbnak éreztem kicsit, nem hiszem, hogy a magyar utakon jobb lenne.

Előzmény: Stenmark1 (88835)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88837

Igazad lehet!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z8fceGw1E1M

 

Ezt azért nem gondoltam volna!

Előzmény: HorváTH 69 István (88836)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.25 0 1 88836

Ja ! Én is emlékszem , mikor megjelent a K16-os , a Sportmotor oldalán , valami olyasmi hozzászólást írtam , hogy " haszontalan , megalomán... " Azt most meg a minden :) 

Előzmény: zöld_I (88828)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 88835

Köszönjük a tesztet!

 

Lehet, hogy a video nem jól adja vissza, de kis fordulaton borzasztó a hangja. Mi a helyzet élőben? Mondjuk az 1250-hez képest?

 

Számomra az erő növekedése nem nagy szempont, már az 1250 is elég erős volt nekem, és a vizeseknél már a magas fordulaton sem rezgett a blokk kellemetlenül. Ha még simább járású a blokk, az csak azt hozza, hogy könnyebben megy vele az ember magas fordulaton (tiltott zónában), amit a gyorsváltó simább működése csak gerjeszt. Ez azért jól kijött a videón is, ez a motor nem a nyugodt motorozásról szól, vagy jelentős önmérséklet szükségeltetik hozzá.

 

A Michelin Adventure egy traktor gumi, borzasztó zajt gerjesztett az adv tesztmotorokon, ha itt nem hallottál különösebbet, az azt jelenti, hogy ezt a hibát kiküszöbölték. Persze szélzaj még volt a kisebb plexi miatt, de annak a guminak a hangja, már 70-től érvényesül, azt biztosan észlelted volna.

 

A futómű tesztjéhez a magyar utak szükségeltetnek, ez az új konstrukció a hazai aszfaltterepeken mutatná meg előnyét, szerintem. Ez lehet a nagy áttörés, amiben felülmúlja elődjét. Azt írják, hogy sokkal több visszajelzést ad az új konstrukció, miközben hordozza a telelver előnyeit. Nekem már a lég-olajos széria is áttörést jelentett ebben, azóta van a Gs-eknek (Rt-nek) igazi nimbuszuk a nagy túramotorok között.

 

Remélem tavasszal már lesz itthon is tesztelési lehetőség, a nélkül, nekem sincsen ingerenciám a kasszához fáradni :-)

 

Jó motorozást mindenkinek!

Előzmény: tux (88818)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88834

Én sajnálom kicsit, hogy nem találtam rá előbb, tán többet mentünk volna ketten, de végülis már mindegy.

Előzmény: hamvasat (88833)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88833

Ha 10 éve azt mondod, hogy lesz túramotorom, lehülyézlek. Változik a világ, vele mi is. Óckodtam a GS-től 2018-ig, aztán megváltozott minden.

Előzmény: zöld_I (88828)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88832

Tux!

 

Kösz az infókat. Nyilván saját bőrömön kell tapasztalnom, de így az olvasottak alapján még sokkal nagyobb értéknek tekintem a mostani 1250GS-emet.

 

Pont azokat írtad negatívumként, amik nekem fontosak.

 

Ilyenkor eszembe jut a barátom, akinek minden bukó csendes, minden motor szélvédelme, futóműve kiváló, még a centis polifoam ülés is fejedelmien kényelmes. Egy hetes intenzív túra sima liba még egy csutkakormányos sportmotorral is. Szeretnék én is így szemlélni mindent :-) 

Előzmény: tux (88818)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88831

Én kölök koromban láttam , itt nálunk egy Zimmer Frei előtt 2 példányt .

Anno azt nem értettem , hogy a bánatnak kell két első sárvédő egy motorra , meg hogy kanyardik azzal a nagy vasdarabbal középen .  

Előzmény: zöld_I (88828)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88830

...és csak 20 év kellett hozzá , hogy azzá legyen  . 

Előzmény: Lbx (88829)
Lbx Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88829

Mára meg ikonikus modell...  :-)

Előzmény: zöld_I (88828)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88828

Itt van előttem, ahogy ott van a motorrevű címlapján az 1150, Sunny Yellow színben. És az érzéseimre is emlékszem, hogy maga a túraenduró kategória is egy micsoda bénaság, se nem chopper, se nem naked,  utcai gumis megemelt SUV, és itt van ez a a motor,  ami még drága is és vállalhatatlanul ocsmány :)

 

 

Előzmény: Lbx (88826)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88827

Az 1200GS dob nekem is tetszett , két lyuk a végén és jobban is szól .Plusz az áruk sem veszélyes .

Viszont idáig a csőátmérő volt az akadály . De azt hiszem nekem marad gyárinak a rendszer. Ez is jól szól 250-300 km után .

Előzmény: zöld_I (88817)
Lbx Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88826

Thx!

"...szemből mindig felmerülne bennem, hogy gyengeelméjű vagyok, amiért ezért a ronda küklopszért ilyen sokat fizettem. :)..."

Nagyjából ez volt anno az 1150 GS-rőlis a nagyközönség véleménye :-)

Előzmény: tux (88825)
tux Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88825

Valóban kissebb és kompaktabb, aminek én örülök, de ez a példány csalódás volt, mert alig ért le a lábam. Gondolom a leereszthető változat pont a méretem lenne. A szélvédelem lábra, testre gyengébb, de nem sokkal. Az első lámpa kialakítására nincs mentség, átvette a legrondább fényszóró díjat a korai Versys-től. :) Én mindig vissznézek a motoromra parkoláskor, van, hogy le is fotózom, ha olyan helyen állok meg. De ezt csak hátulról merném megközelíteni, szemből mindig felmerülne bennem, hogy gyengeelméjű vagyok, amiért ezért a ronda küklopszért ilyen sokat fizettem. :)

Előzmény: Lbx (88824)
Lbx Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88824

Ne bántsd a Trabantoooot!   :-)

Ifjúkorom hőse, első autóm! :-)

 

Köszi a videót, van bene bőven infó, ami segít képet formálni az új modellről!

 

Egyébként élőben a design-ról, kiállásáról mi a véleményed? Írják/mondják, hogy kisebbnek, kompaktabbnak tűnik...

Mondtad, hogy inkább rajta ülsz, mint benne, ahogy az 1250esen...

Előzmény: tux (88819)
tux Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88823

A kipuff hangja kb. mint az elődöké és nem dörren vissza. 

Előzmény: T1OK3 (88821)
tux Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88822

Nagyon jó motor, akinek van már korábbi változat, annak az a kérdés, hogy jobb-e annyival, mint amennyit rá kellene fizetni? Az én esetemben nem, de ha majd, pár év múlva váltok, és BMW lesz, ilyen lesz.

Előzmény: befaster (88820)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88821

Videókon keresztül mintha halkabb lenne a kipufogó, és a visszadurrogásokat se hallom ezen a gépen!

Előzmény: tux (88819)
befaster Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88820

Megy mint a meszes ahogy néztem. Izlések es pofonok nem olyan rossz ez. 😁😁

Előzmény: tux (88819)
tux Creative Commons License 2023.10.24 0 3 88819

Itt a videó. Semmi komoly, csak beszéltem bele a bukómba, ami éppen eszembe jutott.

Ez az első fél óra. Van még kb. ugyan ennyi, ha van rá érdeklődés összerakom azt is.

Előzmény: tux (88818)
tux Creative Commons License 2023.10.24 0 2 88818

Tegnap délután kipróbáltam az 1300-as GS-t. Vegyes érzéseim vannak, nem szaladok megvenni, az biztos. A váltó jobb lett, de még mindig nem Triumph, mintha hidegen ez is jobb lenne, mert eleinte nagyon tetszett aztán néha csattant, akadt kicsit, de összességében jobb. A keskenyebb eleje nem tetszik, a régi jobban véd a széltől. A plexi is mintha kissebb lenne, jobban rángatta a szél a bukómat, kabátomat. A plusz lóerőket lehet érezni, bőven. Ez is 9000-ig pörög. A futómű mintha kevésbé simítana. A térdszög mintha még jobb lenne. A fék remek. A nyereg nem tetszett, olyan domború volt, hátúl nem támasztott (pedig első állásban volt a hátsó nyereg). A közepe mintha keskenyebb lenne, valahogy nem tudtam jól ráfogni combbal kanyarban. Ebben a változatban nem volt futómű magasságállítás, alig ért le a lában. Ezek együtt kellemetlen, bizonytalan érzést okoztak, kanyarodáskor, gyorsításkor, ez nem tetszett. Egész próbaúton azon agyaltam, hogyan lehetne a futóművet alacsony állásba tenni, mert nem találtam a szokásos gombot és  akkor még nem tudtam, hogy ez újabban fizetős extra. Talán a magassága miatt is, olyan érzés volt, hogy kanyarban magától le akar feküdni, nem olyan semleges, mint az előző volt. Kb. egy óra alatt nagyjából megszoktam, utána a sajátom volt fura, de arra 10 perc alatt szoktam vissza. :)

Bizonyos fordulatnál, terhelésnél hallottam egy kis kardán sivítást. Michelin Anakee Adventure gumik voltak rajta, azokanak nem hallottam a hangját, előlről sem jött fel semmi. Vagy csak az 1 óra kevés volt ilyeneket meghallani. Kb. ennyi jut eszembe, készítettem egy videót is, a YouTube birkózik vele, amint végez, belinkelem. Jelentős mennyiségű és mértékű gyorshajtást is dokumentáltam, akinek nem bírja a gyomra, ne nézze majd.

zöld_I Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88817

Selling point ötlet, ugye lesz hozzá sablon, ééééérted :D 

 

@dreamfactory :  nekem most egy sebring dobom van hátul, killerrel nélkül a gyári katalizátorral.

Tök fasza a hangja alagutakban, szűk ösztrák falusi utcákban, de kb 70-ig hallom. Namost, az lenne az ötlet, hogy

én halljam, az csak kicsit boldogít, hogy mások hallják :DDD A múltkor volt nálam egy 1100, azon ugye nincs kat,

volt rajta valami  lazer dob, és az egyszerűen annyira hangos volt, hogy én széggyelltem alapjárat felett menni vele

 a környéken. Gondoltam, jó lehetne egy Y, meg egy killer a végdobba. Aztán nézegettem mindenfele bejegyzésket,

és sok helyről egyértelműen az jön vissza, hogy a legjobb nyomaték úgy van, hogy fent a kat és sportdob.

Az Y viszont kiheréli az alsó tartományt, amit nem szeretnék, így sem valami rakéta. 

Viszont komám a napokban feltett egy gyári DOHC dobot az OHC gs-re, és valami olyan állati 

varacskos röfögős hangja van már telefonnal felvéve is, hogy annál szebbet énekelni nem lehetne.  Szóval lehet

ez lesz az überalles megoldás, hogy ráműteni egy 1200 katalizátort. És akkor mehet braaap szimfónia.

Előzmény: A_Kupec (88815)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88816

Kósza gondolat , hogy gyáriasnak nézzen ki ? 

Előzmény: A_Kupec (88815)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.24 0 0 88815

Dehogy lesz belerejtve. Annak mi értelme lenne? A csatlakozási pontok lelesznek műtve a gyáriról és szépen összefésüli az ezerkettesével.

Előzmény: dreamfactory (88814)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.23 0 0 88814

Kupec :

 

Bele lesz rejtve a kat-os házba ? 

 

Ma Ausztriában voltam a családdal ( mint sok magyar csak mi nem vásárolni mentünk Pandorfba ) és útközben már jött szembe 1300 GS .

Az X lámpáról rohadtul meg lehet ismerni 

kroni1 Creative Commons License 2023.10.23 0 0 88813

Értem, te meg dokumentálsz. :) 

 

Ez egy amolyan legális Y cső, nem rossz ötlet, bár gondolom a kicsit öblösebb hang az fontosabb szempont, mint az a minusz 2-3 kg.

Előzmény: A_Kupec (88812)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.23 0 0 88812

Barátom csinálja magának.

Előzmény: kroni1 (88811)
kroni1 Creative Commons License 2023.10.23 0 0 88811

Ez saját projekt lesz, vagy valaki másnak készül?! 

Előzmény: A_Kupec (88810)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.23 0 0 88810

Könnyítés és picit öblösebb hang(1200 kati megy az 1150 alá). Szabi csinálja az "összeházasítást".

 

Előzmény: zöld_I (88809)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.23 0 0 88809

Mi lesz ebből? Hangosító?

Előzmény: A_Kupec (88807)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.22 0 0 88808

bmw24 nálam se töltődik be, bajor boltban meg már egy ideje csak telefonon vagy e-mailban lehet rendelni.

Előzmény: dreamfactory (88805)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.22 0 1 88807

"Hogy néz ki belülről?" rovatunk mai alanya: R1150R/GS katalizátor:

 

tcaoe Creative Commons License 2023.10.22 0 0 88806

Valami szerverhiba van valahol állítólag.

Előzmény: dreamfactory (88805)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.22 0 0 88805

A bmwalkatresz24.hu csak nálam nem működik , vagy másnál sem ?

Plusz a bajorbolton sem nézhető , se nem rendelhető gyári motyó , csak emailos érdeklődésre .

 

WTF ?

Horpa1 Creative Commons License 2023.10.22 0 0 88804

Sziasztok, 

 

Lég olajos GS / GSA tul. kollékák figyelmébe ajánlanám a következő portékákat:

Utolsó èvjáratos (2013-as 90 Jare) DOHC GS Adv. víztiszta hibátlan plexi eladó. Aki ismer az tudja, hogy ez kb Új állapotot jelent😊 Ár:50e

Van még egy Új Nulla üzemórás ködlámpám, egy bal hátsó LED index 2500 km volt motoron, új állapotú és egy hátsó fékmunkahenger takaró lemez. Érdeklődni mail, Köszönöm!

Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.22 0 0 88803

Sziasztok!

 

Eladó lett párom R 850 R motorja, teljes túrafelszereléssel, friss nagy szervizzel (Wallis), megkímélt állapotban. Németországi származású, itthon alig használt, jó szívvel ajánlom motoros társaimnak. https://www.hasznaltauto.hu/motor/bmw/r_850_r/bmw_r_850_r_no-i_szervizkonyv-19986621#sid=5dd5df18-22c6-4640-bfbd-f68f423d199e

 

Köszönöm, ha továbbítjátok ismerőseiteknek!

cliffgreen Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88802

Itthonra vettem emelhető íróasztalt, rendes irodai széket, sőt heverő is van, így háromféle pozíciót is tudok váltogatni. Akár szobabiciklizni is tudok.;)

Nálunk is 99,9% az online meeting. 
A cégnél orvosi papírral elintézhető az emelhető asztal, a székek profik, nem kell derékgyilkos legyen, szerintem.

Előzmény: hamvasat (88801)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88801

Stenmark1!

 

A nordic walkingra nemigen venném rá magamat. De a séta, túrázás nagyon jó. Ma is csavarogtunk kicsit a Mecsekben, de nem túl sokat, szakadt az eső.

 

A hétköznapok zsúfoltak, de igyekszem, hogy meglegyen a 10e lépés.

 

Sajnos a meló derékgyilkos, ülök nagyon sokat. Pandémia óta online megbeszélések vannak, gyakorlatilag alig mozdulok ki az irodámból.

Előzmény: Stenmark1 (88798)
Lbx Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88800

Én sem tettem próbakört a GS-sel a vásárlás előtt - a KTM-mel azért mentem 2x is.

Az 1150 RT után nem gondoltam, hogy csalódni fogok (biztos voltam benne, hogy amit abban szerettem, ebben is megtalálom), és így is lett.

 

Viszont ahogy nézem az 1300ast, és nézek, olvasók róla anyagokat, kezdek kicsit távolodni tőle. De élőben, bizonyos idő alatt összejött felhasználói tapasztalatok majd nyilván befolyásolják az érdeklődésemet.

 

 

Közben csatlakozom a kiszuperált bikerekhez; majdnem leestem a lépcsőn siettemben, és úgy megrántottam a vállam, úgyhogy most valszeg pihi lesz egy darabig motoros vonalon.

zöld_I Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88799

Hú, akkor itt több a bátor ember, mint gondoltam. :)  Nekem ez azért furcsa, mert rendszeresen megyek sokféle motorral, és attól, hogy műszakilag rendben vannak, névre semmi szín alatt nem venném a legtöbbet :)))))

Előzmény: T1OK3 (88797)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88798

Egy korábbi gerinctörésből adódóan, nekem sem mindig jó a derekam. Mivel az úszáshoz lusta vagyok, egy másik hasznos tevékenységre kaptam rá, ami a motorozáshoz is köthető. Nordic Walking (amiben korábban nem hittem), mondjuk intenzív formában, elsősorban hegyes vidéken, erdőben. Bár, mondjuk az erdő itt egy köpésre van, de túl jól ismerem már a környéket, így motorra pattanok (ha itt a párom vele), és irány az új részekre, Gerecse, Vértes, Börzsöny, számtalan csúcsán jártam már. A botom összecsukható (3 részes), és felfér a motorra (az oldaldobozok tetejére jól passzol).

 

Ajánlom próbáld ki, nejeddel is jó program lehet. Szoktam otthonról is indulni, ha éppen nincsen annyi időm.

Előzmény: hamvasat (88796)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88797

Én is úgy vettem az 1250 GS-t! Többek között a fórum terelt oda, ha a fórum azt mondja ,hogy jó, akkor én azt nem kérdőjelezhetem meg ;-)

Előzmény: zöld_I (88787)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88796

Bízom benne, hogy tavaszra jó lesz a derekam. Alapvetően jó erőben vagyok, a 400 kilós goldwing sem okozott gondot. Egyelőre nem gondolkozok semmilyen cserében, imádom a mostanit.

Előzmény: Stenmark1 (88795)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88795

Az 1300 GSA-ra én is kíváncsi vagyok, biztos jobb lesz a szélvédelme, de vajon még mivel rukkolnak elő?

Egy biztos a súlya jelentősen több lesz, és a sima változat, a lefaragott kilóival, és az új futóművel biztos, hogy még könnyedebben vezethető.

Mondjuk a derekadnak, a tologatás felszállás miatt, a sima jobban passzolna!

A Dohc Gsa, menet közben Isten, de parkolás, tologatás, az néha megizzaszt.

Előzmény: hamvasat (88793)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88794

Minél több tesztet nézek, annál jobban tetszik az új Gs. Vagy kezdem megszokni? Itt főleg az első lámpára gondolok, és a plexi kiképzésére. A forma, oldalról zseniális.

 

Közben kezd kialakulni, hogy mi az amit biztosan nem kérnék hozzá.

 

Menetvezérlőket (nekem ne avatkozzon bele a vezetésbe)

A föl-le állítást lassú sebességnél (ez csak érzés, hogy az zavarna, persze írják kikapcsolható, de akkor minek kifizetni)

A szuper lámpa funkciót (bár attól még nem adnak másik lámpaformát, így az még meggondolandó)

A plexi emelőt (az 1250 Gs-nél is egy pozícióban használtam, valamint ritka ronda az eleje felemelt plexivel)

 

A többi kell, mert egyébként eladhatatlan lesz, ha megunom :-)

hamvasat Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88793

Persze. Én is vettem így jópárat. Nem jön be, eladom és kész. Ha el tudnám adni a kabriót, lehet, hogy én is vennék egyet az 1250 mellé, aztán amelyik jobban bejön, az marad.

 

De az igazság az, hogy a tesztek alapján annyira nem kívántam rá, de birizgatja a fantáziámat. Jó a mostani GS-em, de ha az új GS és az RT között kellene választanom, lehet RT lenne inkább. De az RT-vel meg az a legnagyobb bajom, hogy nincs rajta android auto :-)

 

Innen is látszik egyébként, hogy komoly problémákkal küzdök, nem tudok mit kezdeni jó dolgommal :-)

 

Igazából lehet, hogy megvárom az új GSA-t. Derekam úgyis szar, van jó motorom, mire pattogjak?

Előzmény: zöld_I (88787)
kiss_atti Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88792

Tavaly febr 14.-én

 

pont így vettem a GTL-t. Elmentem Sopronba, levettük a motorponyvát, beindította az ember, majd egymás tenyerébe csaptunk. 

Előzmény: zöld_I (88787)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.21 0 0 88791

Az első Devilemet , meg egy pár másikat , pont így vettem . Ott volt a boltban , be sem lehetett indítani , akkor mehettem vele "fű alatt" egy rövid kört , mikor kifizettem . Ha lenne annyi pénzem , ezt az új BMW-t is bevállalnám . Az 1100-astól kezdve , mindegyik generációs Boxerrel mentem , és azt tapasztaltam , hogy mindegyik jobb lett . A vizestől kezdve , teljesen komfortos járású...Így gondolom , ez sem lenne egy használhatatlan valami . 

 

 Persze , így kibicként , pénz nélkül , könnyen osztom az észt ! :) 

Előzmény: zöld_I (88787)
Mortoff Creative Commons License 2023.10.21 0 1 88790

Én az összes motoromat így vettem.

Előzmény: zöld_I (88787)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88789

Hol? Mert a gyorsváltüs résznél azt írja, hogy fasza, csak nem olyan buzis, mint a BMW reklámszövegében.

Előzmény: zöld_I (88788)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88788

Ez a teszt nem ezt írja itt lent.

Előzmény: dreamfactory (88786)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88787

Most komolyan, van olyan, aki élőben rákíván és kifizet egy motort, úgy, hogy nem ment vele?

Előzmény: hamvasat (88784)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.20 0 1 88786

Bocsánat OFF jön : MiCiLACKO46# ezek a cruiserek 3 gangos agyváltóval 

 

 

 

ON :

 

Valakinél olvastam (1250 tulaj ) kipróbálta az 1300 GS-t és a gyorsváltóról annyit írt hogy össze sem hasonlítható a 1250ével . Sokkal jobb finomabban dolgozik . Arra viszont nem tért ki hogy a bólintás szűnt meg vagy a felhúzás erőssége  

Előzmény: MiciLACKO#46 (88774)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88785

https://www.youtube.com/watch?v=8Vw4CypXdrc

 

A Touratech már megtette a magáét . 

 

 

hamvasat Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88784

A rosszabb szélvédelem nem jó hír, de lehet majd lesznek ehhez is plexik mindenféle gyártótól.

 

A váltóval nem tudom ki hogy van, aki újat vett, de nekem nagyon kemény volt a váltó, főleg a gyorsváltózás, de úgy 6-7000 km-es korára bepuhult. Aztán lehet ám, hogy a lábfejem edződőtt ki :-)

 

Jövő héten érkezik a Wallishoz egy példány, baràtommal elmegyünk megnézni, be akar fizetni egyre, ha élőben rákívánna.

Előzmény: tux (88775)
Lbx Creative Commons License 2023.10.20 0 1 88783

Én is jobban bírom az írott beszamolókat, ott könnyebb átlépni azokat a részeket, amik érdektelenek. Na meg a videók egy részében idegesítően tudnak nyekegni.

Különösen kerülöm azokat a videókat, ahol menetben készül a felvétel, a fickó/csaj a bukóban dumál, miközben sokszor érdektelen videót látok, nem mutatja, amiről eppen beszél, menetzaj, kihagyasok, mikor eppen a forgalom elvonja a figyelmét...

cliffgreen Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88782

Szerintem könnyebb átfutni egy cikket, mint pörgetgetni egy videót.

Videókba bele se fogok. Max szobabiciklizés közben nézek / hallgatok meg ilyeneket, amúgy nem.

Előzmény: tux (88781)
tux Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88781

És ha írva vagyon, nincs benne bullshit? :)

Előzmény: zöld_I (88778)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88780

Kösz!

Előzmény: 338win (88779)
338win Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88779
Előzmény: zöld_I (88776)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.20 0 1 88778

Alapjában véve nem vagyok video ellenes, mert rengeteg olyan helyzet van, amikor egyszerűen az a legegyszerűbb, legközérhetőbb mód pl megmutatni, hogy legyen jpg a samsung heic fájlból. :)

Vagy hogy hogyan nyomd bele a glettbe a hálót, meg hogy csapold össze a tetőt.

 Az a bajom,hogy ezekben a videókban többynire olyan mennyiségű a bullshit, hogy azt meg nincs türelmem hallgatni.

Előzmény: tux (88777)
tux Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88777

OK, de sok esély nincs rá, én meg azokat kerülöm. :) Jobb látni és hallani miről beszél a tesztelő.

Előzmény: zöld_I (88776)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88776

Ha írott tesztet találsz, linkeld már be pls, én ezekre sajnálom az időt.

Előzmény: tux (88775)
tux Creative Commons License 2023.10.20 0 0 88775

Új GS teszt. A szélvédelem rosszabb lett, a váltó szinte tökéletess, csak nehezebben jár. WTF?
Az 1200-ason próbáltam túrán csak gyorsváltózni, tudományos kísérlet gyanánt, hogy lehetséges-e?

Másfél óra múlva annyira fájt a lábfejem, hogy inkább huzigáltam a kuplungot. Ha az új ennél nerhezebben jár, adtak megint egy pofont a szarnak.

MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.10.20 -1 0 88774

cruiser bicikli? mutass mar olyat.

am meloba, itt dimbes dombos utakon, sztem tok jo az e-bike en szeretem.

Előzmény: dreamfactory (88768)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88773

Hát, erről majd mesélek neked egyszer, mármint a nehezebben gyártható részről.:)

Mivel 4 forintból megy 100 kilométert a legtöbb európai városban elérhető átlagsebességnél gyorsabban, és fel tudod vinni a lakásba, hát jóhogy népszerű. :)

Előzmény: zöld_I (88769)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88772

Jaj, minden ilyen mtb szarságról tudok, a gyerek DH-zik, én meg az edzőtárs/kísérő/transporter/operatőr/hallgatóság, hogy XY mekkora szaltót adott be a sátán step up -on.

Előzmény: dreamfactory (88771)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88771

Röhögni fogsz : Van e mountain bike világbajnokság is 

Előzmény: zöld_I (88769)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88770
zöld_I Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88769

Az ebike tökéletes példánya a piacgatdaságnak

.Amíg el lehet adni annyiért pár darab vasat, polcról vehető perifériákat, meg egy 100e forintos villanymotort, mint egy 1000x komplexebb drágabban gyárthato motorkerékpárt....addig meg is érdemli, aki megveszi. Tekerje csak :)

Előzmény: dreamfactory (88768)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88768

Olyan nincs , hogy valami kimaradjon a recesszióból .

Minden kapcsolatban van mindennel . 

 

Viszont van egy furcsa dolog a biciklibizniszben is . Az pedig az elektromos rásegítéses bringák . Szerintem annak a piaca nagyon megy ! 

Ahonnan én szoktam rendelni hagyományos cruiser vázat , ott szinte teljesen leálltak azok gyártásával , és csakis az elekromos szegmensre mentek rá . Nyilván nagyobb pénz is van benne - a cruiser váz 300€ , ugyanabból egy ebike 4-5000 €(!) - és ez még nem is egy nagyon ismert márka . 

Előzmény: cliffgreen (88766)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88767

Nem lelki társ, hanem van szeme.:)

Előzmény: zöld_I (88765)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88766

Kicsit off, nem motorkerékpár, hanem kerékpár, de valszeg hasonlók a jelenségek:

 

https://bikepro.hu/atom_blog/a_kerekparpiac_a_recesszio_kuszoben

Előzmény: MiciLACKO#46 (88746)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.19 0 0 88765

Amúgy találtam neked egy lelki társat, egy kolleganő kérdezte a múltkor, hogy azzal a motorral jöttem-e, ami olyan megvert teve formájú.

Előzmény: tcaoe (88764)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88764

Avatott szem azonnal látja, hogy ez soha nem hasonlított beteg tevére.:)

Előzmény: zöld_I (88763)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88763

Ez most egy csőrét vesztett küklopsz gs? 

 :)

Előzmény: tcaoe (88762)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88762

Ezeknek az R-eknek valahogy mindig jól áll a bütykös gumi.:)

 

Előzmény: zöld_I (88761)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88761

Ez a fehér rockster ez nappaliba kívánkozós :)

Előzmény: cliffgreen (88760)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88760

Köszi az infókat, a RAL7000 tündérszürke jól hangzik! :)

 

tcaoe - én a 488-at találtam, de hol ferro blue-nak, hol ferronak, hol dark ferronak hívják.

 

Eszerint ugyanaz a neve, mint a 944-nek - a szürkék közé sorolja, de én kéknek gondolom.

http://www.bmbikes.co.uk/paintcodes/greys.htm

 

Rohadt zavaros ez a BMW színkód, nem sikerült értelmes színskálát találnom.

A lényegen nem változtat, mert úgyis a darabhoz kell hozzánézni - meg mit tud kínálni a porfestő egyáltalán...

 

A kollégának még csúnyábban levált a  festés...

https://www.advrider.com/f/threads/custom-auto-paint-in-a-spray-can.1492870/

 

 

Előzmény: tcaoe (88758)
Lbx Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88759

Abból valszeg 500ezret le lehet simán könyörögni...

Előzmény: T1OK3 (88754)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.18 0 1 88758

Előkerítettem közben, mert én is gondolkodtam a Rocksternél, hogy lefestem.

Elvileg 944 a BMW színkódja, dark ferro metallic.

A festékboltos nem tudta teljesen pontosan bemérni, de a kártya nagyon hasonlított.

Azzal el lehet menni a porfestőhöz és megkeresni a legközelebbi RAL-színt.

 

Előzmény: dreamfactory (88757)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88757

 

Az első nagyon hasonlít a szelepfedélére , hozzá kellene mérni , mert monitoron csalós . 

Előzmény: dreamfactory (88756)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88756

Basszus , betetted mikroszkóp alá :D

 

Szemcseszórás leviszi a festéket , nem kell neked csiszolgatni . 

Színből szinterezésnél porfestésnél konkrét színt tudsz csak választani . Ott nem nagyon tudnak kevergetni ( tudomásom szerint ) 

 

 

Előzmény: cliffgreen (88753)
Lbx Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88755

Minimum 7, de ennyit most nem tudom, kapnék-e érte, főleg úgy, hogy a dobozrendszert áttenném az újra. Ha most nem váltok, akkor nyilván már csak az 1300 marad (esetleg 1250 GSA, amíg abból nem lesz új, de azt nem véletlenül nem vettem), de azzal várnék 1-2 évet, hogy kiforrja magát. Akkor viszont legalább a doboztartó rendszert cserélni kell, a dobozok talán jók lesznek.

 

Előzmény: zöld_I (88752)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88754

Kaptam emailt a Wallistól , raktáron lévő triple black 11.2M. Hátha valakire rá lehetne sózni ennyiért. 

cliffgreen Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88753

tcaoe, dreamfactory, köszi a válaszokat!

 

Ha amúgy is szemcseszóratni kell, akkor nem kell nekem a festéket előtte házilag eltávolítani, ugye? Azt elintézi a szemcseszórás, nem?

Porfestésnél amúgy tudnak BMW kód alapján is színt keverni, vagy korlátozottabb a választék?

 

Érdekességképpen: a legnagyobb hólyagot leszedtem - meglepett a bevonat felépítése. Kívül van egy átlátszó (lakk?)réteg (eléggé buborékos) alatta egy színt adó szivacsos szerkezet. Ez meg van tapadva a szelepfedélen is, nekem úgy tűnik, maga a szivacsos réteg vált ketté.

A lényegen nem változtat, újra kell bevonatolni.

 

Előzmény: dreamfactory (88750)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88752

Úgy értettem, a tiédért mit kéne megadni :)

Előzmény: Lbx (88751)
Lbx Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88751

Szóval - mindkét esetben 1250 GS:

Februárban a Hungária körúton eg Triple Black az összes csomaggal + riasztó + 5 év gari: 8,82

Most ősszel a FullGasnál Trophy az összes csomaggal (benne utas-csomag, ami a kétszemélyes kialakításhoz szükséges) + ködlámpa + bukócső + riasztó (3 év széria gari): 8,74

 

Egyikhez sincs doboz, de mindketőn ott van a vario-rendszer rögzítési pontja.

Előzmény: zöld_I (88749)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.18 0 0 88750

tcaoe:

 

Nekem van csehszlovák szánkóm , DAVOS 100-as ( annyira klasszik már ) de egy 1100Sért azért nem adnám . Sokkal több élményt adott ... :)

 

cliffgreen :

 

Ha hólyagosodik akkor alatta dolgozik az oxid , ( valaki írta is ) . Én biztos , hogy porfestetném , nem fényezővel fújatnám . Nekem is az a terv , csak előtte el kell távolítani a gyári réteget . 

Arra ( is ) kellene a festékeltávolító 

 

 

Előzmény: tcaoe (88743)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88749

Amúgy mi az a szám?

Előzmény: Lbx (88747)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88748

Az nem K-Light?:)

Hát, ez olyan ajánlat, hogy arra nincsenek szavak.:)

Úgyhogy még emésztenem kell. :)

 

Előzmény: zöld_I (88745)
Lbx Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88747

Én is így vettem Waltert. És most is kaptam jó árat egy Trophy-ra, ami tetszene is. Ha lenne, aki megadná azt a bizonyos összeget, nem hezitálnék... De most kivárok, mi lesz az ezerhármassal, addig is van egy jó motor a seggem alatt.

Előzmény: zöld_I (88736)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.10.17 -1 0 88746

nyugi a 750-es hornetet arulok is hasonloan gondolkoznak, pl. van fent most egy 3,3m ami dragabb mint a listar, igaz ezen van 2 extra+ kiszamlazta azt a2ezer kilometert amit belerakott ezer forintos oradijon. mit gondolnak vaon?

 

azt a 2,1-est sztem nem vittek el, csak a hirdetes jart le majd jon fel tavasszal.

 

 

szerintem mindenki probal okoskodni, asszem 2020 vegen volt talan egy nagy emeles asszem akkor a ktm duke 390 1,6m rol felemeltek 1,9re. tesom akkor vett 390-et nyaron 1,8ert adta el, azota mindenki probalja ezt  a hullamot meglovagolni szerintem sikertelenul..

 

de a cb 500x arak is hasonloan magasak...

 

 

de mondjuk a hasznalt autok is hasonloak..

Előzmény: cliffgreen (88733)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88745

Nekem tegnap óta nincs, de hianyérzetem lett, ahogy lementem a garázsba, szóval 2700 km-t futott Keeway Knight chopper + 100 ezer, plusz egy GS rugóstag? :)))))

Előzmény: tcaoe (88743)
kiss_atti Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88744

Cáfolom !!! 

:-))))

Előzmény: zöld_I (88732)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88743

Van egy 1100S-em. Nem olyan sokan hívnak rá, de időnként megkérdezik. Talán még csehszlovák szánkót nem akartak beszámíttatni, de kb. minden mást igen.:)

Előzmény: cliffgreen (88741)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88742

A technológiát majd a hozzáértők, de az ilyen puklik alatt mindig jelentős mennyiségű oxid van, azt jó el kell tüntetni. Ami jellemzően csak finom szemcseszórással megy.

Gyárilag egyébként nem teljesen matt, kb. annyira fényes, mint az ezüstszínűek. Legyen selyemfényű.:)

De ha felpolírozod autópolírral, akkor látod, hogy mennyire fényes.

Előzmény: cliffgreen (88734)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88741

Szerintem lehetne szociológiai és pszichológiai tanulmányokat írni a használtkereskedelemről :)

Én csak néhány évente kapcsolódok be, de mindig vannak furcsa vonások.

 

Kedvenc fordulataim:

- gyászhír stílus: fájó szívvel megválok kedvenc motoromtól

- eladóvá vált szeretett motorom kategória váltás miatt

- a képeken látható állapotban - de nem írja le, mire gondol (csúszásnyomok, feltehetően nem gyári fény)

- alku csak vételárral a zsebben, a motor mellett állva

- ...

 

 

 

 

Előzmény: T1OK3 (88739)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88740

Lehet, hogy mégiscsak ez lenne az olcsóbb megoldás? :)

Előzmény: T1OK3 (88738)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88739
Előzmény: cliffgreen (88733)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.17 0 1 88738

Ez gyárilag szinterezve van.

Tudok ilyen színű, szinte új szelepfedelet párban, van hozzá ajándék komplett motor is ;-) 

Előzmény: cliffgreen (88734)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88737

Nem is romlott el, garis éves szerviz kéne. Majdnem 1000 km van már az olajban is ;-)

Előzmény: zöld_I (88732)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88736

Egy haver is így vett nem rég új 1250-et. Raktáron levőt vett, kicsit tudott alkudni is, a szín nem volt pont az, amit akarna, de fülig ér a szája :)

Előzmény: Lbx (88735)
Lbx Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88735

Nagyjából ezt mondták, hozzátéve még, hogy akinek van akkor a pénztárcája, hogy egy viszonylag új BMW-t kicsengessen, az meggondolja, hogy nem sokkal többért egy vadi újat is megszerezhet.

 

Ettől függetlenül csúnyán elmentek az új árak is, ami 3 évvel ezelőtt 6,5 milla volt, az most 9,5-10, és ha innen nézem, a HaHu-s árak pl. a GS-eknél nincsenek otrombán elszállva.

 

Mindegy, ma tettem egy karikát Walterrel, csodaszép az idő, gondoltam bánnám majd, mikor már ránkesik a köd, ha nem mentem volna.

Előzmény: cliffgreen (88733)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88734

Gratulálok!

Nem mondtad, hogy feketeöves fényező vagy, akkor nem égettem volna magam a tájékozatlanságommal :)

 

Nálam hólyagok jelentek meg a szelepfedélen - lehetne lokálisan javítgatni, de gyanítom az újrafényezés lenne a korrekt megoldás.

 

A szelepfedélen mi a helyes rétegrend (alapozás alura, festék, lakk?) Ez selyemfényű egyáltalán vagy matt?

A megfelelő BMW-kódot egyszer már kikerestem.

Egy átlag fényezőnek ez rutinfeladat, vagy ez spéci dolog?

 

 

Előzmény: dreamfactory (88728)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88733

Én csak arra tudok gondolni, hogy most bizonytalan a használtpiac, nem akarnak beszállni.

 

Ugye az elmúlt években hiány volt új járművekből (autókból legalábbis), az infláció is rátett egy lapáttal, megugrottak az új árak, ez felhúzta a használt árakat. De most már az embereknek nincs sok pénzük, van új is, akkor mégiscsak vissza kellene süllyednie a használt áraknak a korábbi szintre?

 

Ezt a korrekciót még nem nagyon látom, de lehet, hogy lesz?

 

Ami nekem megmagyarázhatatlan - példa a CB500F

- vadi új motor a szalonban 2,329mFt. Raktárról hirdetik még mindig, nem fogyott el.

- 2023 áprilisi 2,3mFt

- 2019-es 2,2mFt-ért hirdetve! Óvatosan rákérdeztem a tulajnál az árképzésre, hiszen ott az új, végül azt mondta 2,1 a vége. Már nem hirdetik, lehet, hogy elvitték?

- 2016-os 1,95mFt

- 2013-as 1,8mFt

 

Hasznaltauto.hu-ról szemezgetve.

 

Kicsit szerintem öngerjesztő folyamat - hú, ennyiért hirdetik, meghirdetem én is - aztán lehet, egyszer beszakad az ára, ha senki nem tudja eladni...

Szóval én még remélem a korrekciót, mert a fenti árak nem reálisak, szerintem.

(Anno 3 évesen vettem az SV-t 1mFt-ért, mikor az új 1,7 volt).

 

Előzmény: Lbx (88731)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88732

A Hondákat nem kell szervizelni, azok sosem romlanak el.

:)

Előzmény: T1OK3 (88730)
Lbx Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88731

Mégis az van, hogy nem vesznek be használtat most. Rá se néztek, azonnal mondták, hogy nem érdekli őket.

Előzmény: zöld_I (88724)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88730

Topiktól idegen kérdést tennék fel!

Van-e valakinek tapasztalata a ceglédi Honda szervizzel, mennyire korrektek?

 

Bocs az off-ért! 

hamvasat Creative Commons License 2023.10.17 0 0 88729

Most már van vagy 15 éve, hogy utoljára fényeztem. Nagyon szerettem.

2013-ban költöztem a mostani házunkba, itt nem tudtam fényező helyiséget kialakítani, de sajnos időm sem lenne rá. De a hosszútávú tervekben benne van. Gyakran jó lenne, hogy apróbb dolgokat megcsináljak. A garázsom elég nagy, ide gondoltam, hogy csinálok egy mennyezetről leengedhető sátrat szűrt levegő szellőzéssel, de ez is a holdban van még :-).

 

Sok örömöt kívánok az alkotáshoz!

Előzmény: dreamfactory (88728)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.16 0 3 88728

Jah van airbrush-om is :D 

Kisebb javításokhoz , minták , feliratok fújásához 

 

   

 

2014-óta gyakorlom :) de csak téli időszakban . 

Előzmény: dreamfactory (88727)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.16 0 0 88727

Szia !

 

Tavaly még sikerült pult alól klasszikus kromofagot szereznem üvegeset . Az vitt mindent . De mostanában nincs .

Ilyen festékeltávolító sprayt használtam már ezt a fajtát : https://standardcolor.hu/uzlet/spray-termekek/app-spray-termekek/app-paint-ex-spray-400-ml/

 

Az APP gyárt 2K festékeket , kipróbáltam ezt a terméküket , jó is volt . De , az ára már meghaladja az ingerküszöbömet . 

A PINTYPLUS-t csak festékben próbáltam , és nem győzött meg . 

 

Most összegyűlt jó pár olyan cucc , amiről először festék és lakk eltávolítás az első lépés . 

Alumíniumnál nem szerencsés a homokolás , a szárazjéggel meg nem távolítanak el festéket . Azzal inkább kíméletesen tisztítanak . 

 

Tetszenek ezek a festékeltávolító zselék , gélek , csak arra lettem volna kíváncsi , használt-e valaki már ilyet , vagy melyiket érdemes használni . ( Supralux , PoliFarbe , Coror ) 

 

A festést meg szintén magam intézem , csináltam egy kis pormentes festőhelyiséget , HVLP pisztollyal . De csakis 2K festékkel fújok . 

Előzmény: cliffgreen (88722)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.16 -1 2 88726

zöld_I Creative Commons License 2023.10.16 0 0 88725

Mi a cégnél kísérleteztünk szárazjéggel, nagyon hatékony. 

És minimális retket hagy maga után. 

Előzmény: cliffgreen (88722)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.16 0 1 88724

"de használt vas beszámítása nuku"

 

De hát az a második legnagyobb biznisz a motorkereskedésben, szemrebbenés nélkül bemondják a piaci ár 2/3-- 3/4-ét,

és tök sokan ott is hagyják. Az értékesítőknél meg mindig ott vagy hagyva pár névjegy, hogy "ha bevesztek valami tutit, hívjál"

és 1-2 nap alatt profit van rajta, nem is kicsi.

Előzmény: Lbx (88713)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.16 0 0 88723

Nem próbáltam még ki. Majd csak 1-2 hét múlva lesz rá időm.

Előzmény: tux (88721)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.16 0 0 88722

Dreamfactory,

 

festékeltávolítást kérdeztél - engem is érint a szelepfedelek rendbetétele, én a következőket találtam:

 

Házi módszer:

http://otletes.blogspot.com/2016/04/alufelni-festese-hazilag.html

 

https://www.obi.hu/autoapolas/festek-eltavolito-spray/p/4131983

 

https://www.pintyplus.com/hu/products/festekeltavolito/

 

 

Profi:

http://homokfuvasgyor.hu/faq/index

 

Állítólag homokfúvást már nem nagyon alkalmaznak, inkább üveggyöngy vagy szárazjég, de sosem intéztem ilyet

 

kémiai eltávolítással:

https://sdmtech.hu/

 

Én egyiket sem próbáltam, ha valakinek van tapasztalata, szívesen veszem.

 

Előzmény: dreamfactory (88651)
tux Creative Commons License 2023.10.16 0 0 88721

Ja, tényleg, benéztem. :)
Kormánylengéscsillapítót kipróbáltad?

Előzmény: hamvasat (88720)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.16 0 0 88720

Nem számomra, Horváth Isti számára... :-)

Előzmény: tux (88719)
tux Creative Commons License 2023.10.16 0 0 88719

Milyen szempontból lenne áttörés? Gondolom a fájos hátad a szempont, de miben vársz változást? 

Előzmény: hamvasat (88718)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88718

Hát... GS-ről hétvégén átültem K1600-ra, majd vissza GS-re. Párommal egyértelműen ugyanazt tapasztaltuk, miszerint a K futóműve és rugózása lényegesen keményebb, felütősebb, mint a GS. Persze ez nem csoda, a rugózást rugóúttal lehet legjobban finomítani.

Oda akarok kilyukadni, hogy lehet, hogy az új GS lesz számodra a nagy áttörés. Komolyan kíváncsi leszek, hogy mit mondasz, ha majd tesztvezeted.

Előzmény: HorváTH 69 István (88710)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88717

A dobozoknál már elég régen létezik távirányítós nyitás, ahhoz elektromos zár kell. Amúgy még kényelmes dolog is. Plusz persze alap a telefontöltő, és a világítás is jó dolog.

Előzmény: tux (88715)
tux Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88716

Ja, lehet a közpnti zár csatija is, annak több értelme lenne.

Előzmény: tux (88715)
tux Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88715

Igen, az a hátsó radar. A tükörben világít egy sárga háromszög, ha van jármű a holttérben, mint az autókon.

A doboztartón lévő kör alakú cucc egy kupak, le lehet tekerni és négy elektromos csatlakozó van alatta, a dobozba vezetik az áramot. Nem tudom miért négy, lehet csak redundancia. A dobozba sem tudom miért kell áram, világítás és/vagy telefontöltőre tippelek.

Előzmény: Lbx (88714)
Lbx Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88714

Köszi a fotókat és a leíraást!

A hátsó fények közötti fekete doboz vajh mit rejt? Ő figyeli, hogy van-e mellette valaki?

És a hátsó doboztartó oldalán a fekete kör alakú cucc? A dobozokról azt olvastam, h központi zárasak, mint az Rt-n, annak lenne a csatlakozója? Egy videóban usb-csatlakozónak mondták...

Előzmény: tux (88690)
Lbx Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88713

A használt piac kicsit felborult - állítólag. Jártam Bogláron, volt még 1250, adtak volna hozzá kedvezmény is a kiírt árhoz képest, de használt vas beszámítása nuku. Persze érthető, ősz van, itt az új modell...

Előzmény: hamvasat (88702)
tux Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88712

Ha 170 körül vagy, akkor már jó, 175 körültől telipalp. Ha nem lenne elég, alacsonyított ülés van hozzá. Az ülés magassága állítható, de ha jól láttam csak a hátsó része, aminek nem sok értelme van. Próbáltam alacsony állásban is, nem igen éreztem különbséget. Pár dolgot mindig el kell rontani. :)

Előzmény: HorváTH 69 István (88710)
tux Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88711

Szerintem a lassú mozgást nem akadályozza, ilyen a kanyarodáshoz szükséges mozgás, de a gyors "csapkodást" igen. Gondolom olaj folyik furaton, lassan/kevés nem gond, gyorsan/sok nem fér át. Lementem a motorohoz és kipróbáltam, nehogy a levegőbe beszéljek. Tényleg így van, lassan/normálisan mozgatva mintha nem is lenne, gyors mozgáskor ellenállás van. Próbáld ki te is, tedd fel középsztenderre, ülj a hátsó ülésre, hogy elemelkedjen az első kerék. Próbáld a kormány gyorsan mozgatni két kézzel, érezni fogod az ellnállást. Próbáld kormányvégtől gyorsan átcsapni, ha működik a gátló, nem fog sikerülni. Amikor a kormánygátló "gátol", van egy kis hangja is, olyan halk, gyors zubogós/szörcsögős, ahogy a rémült olajmulekulák sikoltoznak a furatban.

Ha a tiéd engedi csapkodni, nem érzelsz ellenállást, nincs hangja, akkor hibásan működik.

 

Előzmény: hamvasat (88707)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88710

Én csak arra gondoltam , hogy erről tán , már leérne a lábam :) A többivel ezelőtt sem volt bajom...

Előzmény: tux (88700)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88709

Amikor új volt a motorom, felállítottam középállványra és gyorsan oda-vissza csapkodtam a kormányt, tesztelve a kormánygátlót, de semmi ellenállást nem éreztem. Nem is igazán értettem miért kell rá, az előző motoromon (R1150R) nem volt, de nem is éreztem a hiányát.

Előzmény: hamvasat (88693)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88708

Szerintem én is ugyanezt írtam!

Az 1300-asnál a villahíd mozog a vázhoz képest, de a kormány és a kormánybefogó nem.

Előzmény: tcaoe (88705)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88707

Jól van. 17ekm alatt egyszer volt ilyen, ez még elfogadható. :-)

Előzmény: tcaoe (88706)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88706

De ha belegondolsz, ez akkor működik, ha a lökés nem nagy erejű, mert hát a kormánycsapkodáshoz vezető lökések először nem azok, hanem nagy sebességűek, attól lesznek azok, hogy a motor billegni kezd. Ahhoz, hogy egy ilyen úthiba által okozott lökést megfogjon, közel annyit kéne csillapítania, mint a futómű lengéscsillapítóinak. Az meg hát zavarná a kormány elfordítását.

 

Ja, ez ilyen. Széles kormány, nagy erőkar, nagy ütés.:)

 

 

Előzmény: hamvasat (88704)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88705

Ez éppen fordítva van, amikor a felső villahídban szilenttel van a villaszár, akkor a kormány nem billeg, hiszen a vázhoz "mereven", azaz csak elfordulást engedő csapágyazással kapcsolódik a villahíd, a kormány meg arra van rögzítve. A csutkakormányosoknál, ahol a felső szilent által okozott gumis érzés elkerülése miatt használnak csuklót, billeg a felső villahíd. Ez azért nem zavaró, mert a kormány nem azon van, hanem kb. a csukló forgáspontjában a villaszáron, így ez nem igazán érezhető. De ha magas kormányt rakunk rájuk, akkor már igen. Ilyen az RS, az S és az ST is. 

Előzmény: T1OK3 (88696)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88704

Igen, tudom hogy működik a kormánygátló. De egy jó gátlónak a hirtelen, erőteljes lökéseket kell tudnia megfogni, ami jó esetben nem enged a csuklóra ilyen ütést mérni. De nem dráma, azért ránézetek következő szerviznél tavasszal.

 

A 690-es Duke-on, amivel pályázgattam, nem volt kormánygátló, na az olyanokat odavert néha, ha elkönnyült első kerékkel érintettem a rázókövet, hogy majd kitépte a kezemből a kormányt.

Előzmény: tcaoe (88695)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88703

Technikailag nagyon rendben lévőnek találom! Talán még olyan is benne lesz gyárilag, mint a lengőkarban lévő gumi szellőző ;-)

Előzmény: zöld_I (88701)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88702

Tavaly még 5-7 1250GS volt a hahun, most folyamatosan 50 feletti a darabszám. Akadnak már reális áron hírdetett példányok is.

 

Az elmúlt pár napban erőltettem a motorozást. Igaza van a gyógytornászomnak, az örömdolgok gyógyítanak. Három nap is mentünk egy-egy kisebb kanyart, jobban is lett a derekam...koppkopp.

.

És megint megállapítottam, hogy imádom a GS-emet :-)

Előzmény: zöld_I (88701)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88701

Egy kollégámat sikerült beterelni a nyájba, épp levegős GS-t vesz japán után :) Mivel az elmúlt hetekben küldött jópár  német dohc hirdetést, örömmel látom, hogy "új motor vétel miatt" kellemesen megy le az áruk.  Ahogy a német/nemzetközi fórumokon látom, sokan szaggatják a ruhájukat az esztétika miatt, de tesztút után meg rohannak rendelni.

Előzmény: T1OK3 (88698)
tux Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88700

Nekem a legnagyobb fejlesztés a megálláskor süllyedő kocsiszekrény. De mivel a mostani motorom is ugyan olyan alacsony álló helyzetben, ehhez képest nem lenne előny. Az, hogy az új menet közben felelemelkedik, nem tudom miért lenne előny, feljebb kerül a tömegközéppontja, ami nem jó, a mostani sem ér le kanyarban. A másik előny lehetne egy Triumph szintű váltó. Azt meg nem tartom valószínűnek. A kereskedő szó szerint azt mondta, hogy javult, de nem olyan jó, mint a 4 hengereseken. A gyorsváltó jobb lett, de ezt sem nagyon hiszem, mert a jó gyorsváltóhoz szerintem kell előbb egy jó váltó. :) De ez sem kulcskérdés jelenlegi helyzetemben, mert a mostani GS-emnek elég jó a váltója, annyira nem lehet jobb, hogy azonnal ráfizessem azt a kb. 12e Eurót. :) Szóval nekem csak érdekesség inkább, pár év múlva lehet aktuális.
Másik kérdés, hogy ez a kompaktabb, zártabb szerkezet mennyire melegszik jobban, mennyivel nehezebb szerelni? Miket néztek be, aminek a felét javítják 2 év múlva, ráncfelvarráskor? :)

Előzmény: HorváTH 69 István (88699)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.15 -1 0 88699

Ez már lehetne akár az én GS-em is , ha nyernék a lottón ! 

Előzmény: tux (88690)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88698

A lámpák minden járműnél esztétikailag egy nagyon fontos elem, szinte a legelső dolog amit észrevesz az ember. Hogy mehetett ez át a jóváhagyó csapat szűrőjén?

Valamelyik videóban azt hallottam, hogy jogszabály tiltja az aszimmetrikus fényszóró alkalmazását. Na, de hirtelen csak ez jutott az eszükbe?

 

Nem baj, legalább nem rohanok hanyatt-homlok lecserélni az 1250-est ;-)

Előzmény: hamvasat (88694)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88697

Köszi a jó minőségű , részletes képeket!

Előzmény: tux (88690)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 88696

Én úgy gondolom, hogy ott a gumis résznél (porvédő) gömbfejnek vagy önbeállós csapágynak kell lenni, mert a villák fixen vannak rögzítve a felső villahídhoz, nem pedig szilenttel. Az 1200 ST-nél alkalmaztak hasonlót.  Mivel a berugózáskor minden telelevernél a villaszög változik, ezért a villahíd is billeg, ennél a megoldásnál a kormány nem fog billenni semmit.

Nem tudom ,vezetésnél mennyivel jobb lesz mint az előd 1250, valszeg precízebb, de nekem a régi megoldással sincs hiányérzetem.. Mindenesetre nekem tetszik műszakilag az új megoldás!

Előzmény: cliffgreen (88691)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88695

Vannak. De ahhoz, hogy ne verjen oda a kormány, amikor tehermentes orral elkapsz valamit, oda kell hangolni, hogy ne hagyja elfordulni a kormányt.:)

Nekem kettőn is van, és egyik sem csinált ilyet még soha. Pedig szerintem a régebbinek nem működik a kormánygátlója. Szerintem azért nem csináltak még ilyet, mert nem sikerült még ezt a mutatványt előadni velük.:) Alapvetően ezek a gyári kormánygátlók a kormánycsapkodás megakadályozására valók, nem arra, hogy ne hagyják elfordulni a kormányt, ha beleállsz a padkába.

 

Ez mondjuk egyrészt jó hír, másrészt annyiban nem, hogy fájdalomcsillapító kell hozzá, node a szép részeknek kell örülni.:)

 

(Kupec, ha lecsapom a motorháztetőt, leáll a ventilátor, úgyhogy a probléma meg van oldva.:))

 

 

Előzmény: hamvasat (88693)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.14 0 3 88694

Köszi az infókat. Várom a menetpróbádat :-)

 

Itthon mikor lehet vajon élőben megszörnyülködni a lámpáját?

 

Az a lámpa olyan, mint amikor beszélsz valakivel, akinek egy ronda pattanás éktelenkedik az orrán. Nem bírod levenni róla a szemed :-)

Előzmény: tux (88690)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88693

Vannak állítható gátlók, amit tudsz hangolni. Egyébként volt már nekem jó kormánygátlós motorom, az nem csinált ilyet. De lehet csak hisztizek, mert végülis nem tört el a csuklóm :-)

 

Reggel befájdalomcsillapítóztam magamat és baromi jót gurultunk a párommal. Megjárattuk kicsit barátom K1600-át is, nem volt elindítva tavaly nyár vége óta. Az se rossz motor :-)

Előzmény: tcaoe (88687)
tux Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88692

Helyben nem tűnt fel, de fotók alapján nekem is annak tűnik.

Előzmény: cliffgreen (88691)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88691

A kormánybefogó nekem úgy tűnik, rugalmas ágyazású?

 

A kupplungkar műanyag?

Előzmény: tux (88690)
tux Creative Commons License 2023.10.14 0 2 88690

Megnéztem ma az új GS-t élőben. A középsztender igényes öntvény, egy szerkezettel, ami elektronikusan felemeli a motort, mielőtt felhúznád ráA lámpája tényleg ronda. A kormánybefogó bonyolult szerkezet lett, nem tudom mi a célja. Másik szögből. A fékkart, kuplungkart pöckökkel lehet állítani. A béna index maradt. Lett egy telefontartó elől, ami nem zárható. És elforgatott kormánnyal nem nyitható, csak résnyire. A hengerek tetején végre könnyebben tisztán tartható bordák vannak. A lambda szonda jele meg a gyújtás bénán van elvezetve a henger előtt. A plexi tartó szerkezet végre stabil és gyújtás levételkor visszamegy alsó pozícióba. A gyújtáskapcsoló végre csak egy gomb a jobb markolaton. A hátsó kerék által felvert víz/sár ugyan úgy a cipőn, csizmán landol. A TFT maradt a régi, a plexi szépen mozog. A kardánház új lett. Azt elfelejtettem megnézni, hogy van az alján víz kifolyó, vagy utólag fúrják majd meg. Az olajbetöltő elkerült a szelepfedélről, a motor rücskös szürke bevonatott kapott és kevésbé állnak ki a hengerek. A hűtők elhelyezése nem változott. Ezek az oldalsó elemek fémből vannak, a rücskös segédváz előtti is.
A magassága alapesetben kb. annyi, mint a gyárilag alacsony 2018-as 1200-as GS, alacsony nyereggel és alacsony ESA állásban. 6 km/h felett automatikusan felemeli, alatta leengedi, 170cm körül már jó. Szerintem ez a leghasznosabb fejlesztés, sok új vevőt nyernek ezzel. A váltója állítólag nem lett jobb, a gyorsváltó igen, állítólag szélesebb fordulatszámtartományban használható. A motor kissebb, kompaktabb, ránézésre és rajta ülve is. Ára ennek a példánynak 25e Euró körül van. Elvileg jövő héten lehet már tesztvezetni, majd beszámolók.

Itt az album az összes fotóval.

befaster Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88689

Köszönöm  😉

Előzmény: T1OK3 (88685)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88688

Ötletet adtál. ESA-s kormánygátló. Szaladok is a szabadalmi hivatalba, a BMW meg tejelhet a gs1500-tól :)

Előzmény: tcaoe (88687)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88687

Ezt szvsz egy kormánygátló sem tudja megakadályozni, max. ha olyan szigorú, hogy alig tudod elfordítani tőle a kormányt.

Előzmény: hamvasat (88686)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.14 0 0 88686

Hali!

 

Cserélte már le valaki a gyári kormánygátlót 1200GS LC-n vagy 1250GS-en?

 

Eddig nem jött ki, hogy szar lenne, de tegnap egy körforgalomból kigyorsításkor elkönnyült az eleje és egy kis bukkanón akkorát csapott a kormány, hogy megrándult a csuklóm. Szerintem nem illene csapkodnia. Nem tudom, hogy a gyári ilyen vacak vagy elromlott az enyém. Olajfolyás vagy ilyesmi nem látható rajta.

T1OK3 Creative Commons License 2023.10.13 0 1 88685
Előzmény: befaster (88684)
befaster Creative Commons License 2023.10.13 0 0 88684

Valaki tud segíteni alvázszám alapján való keresésben?

Rt szeretnék megnézni felszereltség meg ilyenek.

Köszi

bacus Creative Commons License 2023.10.13 0 0 88683

Magas érintés érzékenységnek is hívják.

Előzmény: Lbx (88682)
Lbx Creative Commons License 2023.10.13 0 0 88682

Köszi! Nem hallottam még róla, de utánakeresve úgy tűnik, az én masinám nem ismeri ezt a funkciót.

 

 

Előzmény: Mortoff (88681)
Mortoff Creative Commons License 2023.10.13 0 0 88681

Nem tudom milyen készüléket használsz, de az Androidos készülékeken szokott lenni kesztyű mód (glove mode).

Esetleg érdemes megnézni, lehet az is elég.

Előzmény: Lbx (88680)
Lbx Creative Commons License 2023.10.13 0 0 88680

Szeretnék (végre) egy esőt álló, telefon képernyőt kezelő kesztyűt. Akárhova mentem, válogattam, nézelődtem, nem sikerült beújítani, mert vagy nem vitte a telót, vagy nem volt vízálló, leggtöbbször nem volt készleten, vagy a méretem hibádzott.

A Beringben bízva elsétáltam a Fokt-hoz, de üres kézzel távoztam onnan is.

Van tippetek, milyen kesztyűt, hol?

tux Creative Commons License 2023.10.13 0 0 88679
Lbx Creative Commons License 2023.10.12 0 2 88678

Ne gondold, hogy érdektelenek a fotóid! Lehet, hogy pl. a mai sorozatból nem mindegyikre "harap rá" az ember, de egy jól megkomponált kép, egy jó beállítás sokakban felkelti az érdeklődést az adott hely iránt, és kihozza az emberből a "most azonnal felpattanok a gépre" érzést.

Szerintem.

 

Előzmény: HorváTH 69 István (88677)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.12 -1 0 88677

Régen én is hordtam , nagy látót meg telét , aztán kiegyeztem az alapzoommal . Ha valami nem fér bele a képbe , csinálok egy mozaikot . A modern programok , már a kézből készült képeket is összerakják automatán . Amit evvel nem tudok lefényképezni , azt már nem is akarom :) 

 Tudom hogy nem sokakat érdekel amiket fényképezek , sőt , már én is egyre gyakrabban elő sem veszem a gépet , de ha mégis , akkor legyen egy minőségi alap , a törléshez !   

Előzmény: zöld_I (88674)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.12 -1 1 88676

Ez már a kis csomag . Régen egész hátizsákot hordtam , több profi zoommal , meg állvánnyal vakuval...A motor elbírja , sétához meg nem a világ ! 

 Aztán próbáltam kompakttal , de ott meg a monitoron nem láttam a keresőképet , ha sütött a nap . Meg úgy egyáltalán . Ha az ember csinál valamit , csinálja rendesen ! :) A modern telefonok , ugyan elég jó képeket csinálnak , de nekem ugye olyan nincs , nem is kell , de ha ott valamiért nem jó az expozíció , akkor a JPG-ből már nem lehet sokat kihozni ...

Előzmény: zöld_I (88671)
tux Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88675

Én már hosszú évek óta nem cipelek fényképezőgépet magammal, általános emlékek megörökítésére bőven jók a telefonok is. Nem kell semmit cipelni és a fotók kezelése is sokkal egszerűbb.

zöld_I Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88674

A nikonok remekül bírják a dobozban rázatást, sosem volt vele gond. A "melyil obkeltívet vigyem" szokott a gond lenni.

Előzmény: dreamfactory (88673)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88673

Volt egy sejtésem hogy nem sima telefonos kép , mer ahhoz túl jó . 

De az egy komoly gép , ahogy én is néztem .

 

Nekem is van van egy Olympus e520-am , de leszoktam a szállításáról - hiába csinál szép képeket , és csak 4000 expo van benne - mert nagy a helyigénye + hamar megsérül . 

 

Előzmény: zöld_I (88672)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88672

Ilyet (netes megosztásra) max olyan telefon csinál, ami annyiba kerül mint az a váz :)

Előzmény: dreamfactory (88668)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88671

Na hallod, Te aztán bírod a mettált, ha egy olyan nehéz riportercuccal turstáskodsz.  Az majd két kiló :)

 

Előzmény: HorváTH 69 István (88666)
Lbx Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88670

Laferi!

Nagyon nehéz lehet, együtt érzek veled!

De talán még lesz javulás.

Nekem is szar a derekam, családi vonás - több közeli családtagot műtöttek :-(

Nálam akkor csitultak a panaszok, mikor felálltam az íróasztal mellől, és elhagytam a futást is - erdőben, laza talajon futottam -, előtte egyre szarabb lett, már volt, hogy ülni sem tudtam. Szedtem pirulát, csináltam tornát, de nem segített. Mióta se iroda, se futás, alig-alig van gondom vele, pedig nehezeket emeltem naponta többször, vezettem egész nap, autóból ki, be ugrálás, mégis panaszmentes voltam, vagyok. Persze nekem nincs komoly szervi bajom vele (egyről tudok; gerincferdülés), így talán könnyen beszélek.

Szóval jobbulást kívánok!

Lbx Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88669

Kellemes kirándulás, szép fotók!

Grat!

Előzmény: HorváTH 69 István (88664)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88668

Szuper , köszi !

Előzmény: HorváTH 69 István (88666)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88667

Még azt kifelejtettem , a Malackai szerpentint szépen megcsinálták , nagyon jó az aszfalt ! Akinek ilyenre van ingerülete , annak tudom ajánlani !

 

  

Előzmény: HorváTH 69 István (88664)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.12 -1 1 88666

A fényképek Nikon D800-assal 24-70 F2,8-as objektívvel készültek , RAW formátumban , Lightrom-ban kidolgozva . Mindig több képet készítek egy beállításról , több fókusszal , vagy újra fókuszálva , az életlenség csökkentése végett , és válogatok .

 Az RS-em az 1150-es , megvan hozzá az alkatrész , de sajnos nincs helyem ahol összerakjam , így szanaszét vannak eltárolva az alkatrészei . Majd egyszer , talán össze lesz rakva...

Előzmény: dreamfactory (88665)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88665

Szép képek !

 

Tű éles mind !

 

2 kérdésem lenne : az egyik mivel készültek , a másik pedig a kék BMW 1100 RS mi a helyzet ( amit felújításra vettél ) ? 

Előzmény: HorváTH 69 István (88664)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.12 0 3 88664

Ismét Lednice , tán utoljára...Most legfaszább Boxeremel voltam , és nem volt olyan rossz :) 

 

hamvasat Creative Commons License 2023.10.12 0 0 88663

Még annyi, hogy a gerincproblémám kapcsán több fórumtárssal beszéltem privátban. Mondhatom, hogy a banda több, mint felének legalább van valami baja (nem hiába, erősen 40+-os a banda) és azt is el lehet mondani, hogy az egészség megtartása folyamatos odafigyelést igényel, napi szintű gyógytorna,  rendszeres mozgás, túlsúly kontroll, táplálkozásta odafigyelés. Azt nem lehet kampányszerűen csinálni és abbahagyni, folyamatosnak kell lennie.

Előzmény: laferi (88660)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.12 0 1 88662

Laferi!

 

Osztom Mosquito tanácsát, addig keresd sz orvost, míg nem találsz olyat, aki foglalkozik veled.

 

Nekem egy nagyon profi gyógytornászom van és mesél olyan dolgokat, amikről még orvostól nem hallottam.

 

Hogy csak egyet említsek, 22 éves koromban 6 hétig lázas voltam, mint kiderült a mandulám miatt. Kivették, jobban lettem, de kihullott a hajam onnantól lassacskán és azóta reumás problémáim vannak gyakran. Hol itt fáj, hol ott. Jellemző, hogy ha valamimet túlerőltetem, akár 1-2 évig is fáj utána. Sosem jöttek rá, hogy mi bajom.

 

A gyógytornászom sok ilyen esetet mondott, amiket az orvosok többsége tünetileg próbált kezelni, nem az okot feltárni. De aki nem adta fel, ott gyakran kiderült, hogy valamilyen izületi- vagy más gyulladást okozó baktérium van jelen testszerte, ami be-belobbantja. Ezt több paciense esetében góckutatás feltárta. Volt akinél egy célzott antibiotikum kúra, volt akinél egy fog kihúzása, vagy éppen az adott baktériumtól való megszabadulást segítő diéta hozott végleges eredményt. Sok példát hozott fel. Ha januárig nem javulok, én is elindulok ezen az úton.

 

62 évesen még azért nem adnám fel a dolgot. Persze nem vagyok s helyzetedben...

Előzmény: laferi (88660)
-Mosquito- Creative Commons License 2023.10.11 0 1 88661

Ha még nem jártál orvosnál,akkor jobb lenne felkeresni egyet.

(Fateromat hétfőn vittük be térdprotézis műtétre. Előtte 2 orvosnál járt,felírtak mindenféle gyógyszert. Kapott Hialuronsav injekciót,semmit nem használt. Majd a 3.-ik doki kezdett el vele úgy foglalkozni ahogy kellene. Ő Kenalog injekció adott,4-5eFt. Mondhatni perceken belül érzed,hogy hat.)

Amint olvasom neked is jólehet: "A Kenalog reumás betegségekben (reumatoid ízületi gyulladásban, ízületen kívüli reumában), allergiás kórképekben, egyes szemészeti kórképekben, légzőszervi betegségekben és bőrbetegségekben használatos."

 

https://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/kenalog_40_mg_ml_szuszpenzios_injekcio/878

 

 

Engem holnap műtöttek volna szintén térd,artroszkópos,csak a vizsgálaton elcsúsztam. 170/90-es vérnyomással,nem műtenek. Most várom a csodát a vérnyomás csökkentőtől. 

Szóval a lényeg,hogy minél előbb keressél fel egy orvost. De ha úgy érzed,nem tesz meg mindent,lépj le, és keress egy másikat. 

Előzmény: laferi (88654)
laferi Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88660

Köszönöm, igen teljesen igazad van. 62 éves vagyok és még korainak érzem, de sajnos nem használ sokat semmi. Próbáltam én is gyógytornászt, gyógyszereket, táplálék kiegészítőket, de egy ideig jól vagyok és egy kis idő után minden kezdődik előlről mikor ezeket elhagyom. Egyenlőre a lelki problémám a legnagyobb, borzasztó érzés letenni a motort. Csak a nejemmel motorozom, tulajdonképpen 1 évre rá, hogy elkezdtem motorozni ott ül mögöttem, pontosan 42 éve. Alig volt olyan túra amire nem vittem magammal. Életünk szép, kellemes része volt a motorozás és nagyon hiányzik, de így nem megy ezekkel a fájdalmakkal.   

Előzmény: hamvasat (88658)
laferi Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88659

Köszönöm

Előzmény: tux (88655)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.11 0 1 88658

Én is átérzem...idén 300km-t mentem. De volt olyan szezonom, amikor a fájdalom miatt nem tudtam élvezni a túrákat.

 

Én még csak 44 vagyok és bizakodó, hogy a gerincproblémám meg fog oldódni, vagy legalább élhető lesz, de az idei szezonom tiszta sóvárgás, nem érzem magam motorozás nélkül egész embernek.

 

Vettem egy cabriót ideiglenesen, javaslom neked is. Kicsit guminős feeling a motorozáshoz képest, de ez is ad élményt, csak mást.

 

Kemény és rendszeres gyógytorna még tud idősebb korban is csodát tenni, csak kell hozzá egy profi gyógytornász, meg kitartás.

Előzmény: laferi (88654)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88657

egy szemcseszóróhoz elvinni, és jóidő? 

Előzmény: dreamfactory (88651)
bacus Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88656

"hihetetlen sok magyar motoros volt"

 

Többek között én is :D

Előzmény: dreamfactory (88639)
tux Creative Commons License 2023.10.11 0 1 88655

Átérzem. Kívánom, hogy találd meg az örömödet másik hobbiban.

Előzmény: laferi (88654)
laferi Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88654

Szia Kicsi :-)

 

 

Köszönöm szépen, de sajnos már csak nagy fájdalmakkal jár a motorozás, annak meg semmi értelme, hogy a garázsban álljon szegény motor.

Megöregedtem, elsorvadtak az izmok, nagyon fájnak az izületek. Mindenem fáj.

Nagyon jól ismersz és átérzed nekem mennyire borzasztó érzés ez most.

A motor volt szinte a mindenem.

Ez van sajnos.

Remélem Veletek minden rendben.

Előzmény: kicsi200 (88653)
kicsi200 Creative Commons License 2023.10.11 0 1 88653

Szia Feri! Sajnálattal olvasom, hogy el akarod adni a motorod, remélem hamarosan rendbe jössz, és legalább egy kisebb vassal fogsz még motorozni!

 

u.i.: Aki használt RT vételén gondolkozik ettől biztos nem talál gondosabban karbantartottat!

Előzmény: laferi (88652)
laferi Creative Commons License 2023.10.11 0 2 88652

Sziasztok ! Sajnos egészségem romlása miatt abba kell hagynom a motorozást. Borzasztó érzés 43 év motorozás után. Eladnám szeretett gondosan karbantartott motoromat. Aki innen ismer az tudja mennyire vigyázok a motoromra. 

1200 RT LC 2018.04. Újonnan vettem a Wallisban, 50000 km van benne, sérülés mentes. Nagyon jól felszerelt, gyönyörű Option 719 fényezéssel, pár külön extrával mint bukócső, sárvédő toldatok. Irányár 5,9 mill.

Alkudni személyesen a motor mellett :-) tel. 308864624 Nem tudom mindíg felvenni, de látom ha kerestél és visszahívlak.

 

 

 

 

dreamfactory Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88651

Van egy alumínium bringaváz , szinterezve ( porfestve van ) meg szereztem 2 Magnézium szelepfedelet 

 

Azokról szedném le elsősorban 

Előzmény: dreamfactory (88650)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88650

Alumínium és Magnézium 

Előzmény: hamvasat (88649)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88649

Miről szednéd le?

Előzmény: dreamfactory (88648)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.11 0 0 88648

Egy barkácsolós kérdés :

 

Festékeltávolításra  milyen szer alkalmas a legjobban ? 

Ugye a régi üveges Cromofag már nem játszik ( nem kapható már ) 

 

Valami hasonló kellene , ami gyors és levisz mindent ( 2K festék , porfestés vagy szintert egyaránt ) 

 

Köszönöm !

zöld_I Creative Commons License 2023.10.10 0 0 88647

Aki ilyen 3000-en elváltogat mindig azokkal, az nem is érdemli meg igazán :D

Előzmény: dreamfactory (88645)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.09 0 0 88646

Persze hallottam :)

Előzmény: dreamfactory (88645)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.09 0 0 88645

Nem halottam panaszt , csak azt hogy braaaaaaaap , braaaaaaaaaaaaaaaaaaaap braaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaap

 

Kiforgatták rendesen 

Előzmény: zöld_I (88644)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.09 0 0 88644

Oszt a fogakat számolták-e?

Előzmény: dreamfactory (88643)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.09 0 0 88643

Volt pár 1250 GS-es bácsi , úgy b@szatták a gyorsváltóval ... 

 

Besza-behu volt . 3x oda vissza . 

Előzmény: T1OK3 (88642)
T1OK3 Creative Commons License 2023.10.09 0 0 88642

Azon a kifutópályán pikk-pakk 200-on volt a GS-em, csak sajnos elütöttem egy kis gyíkot!

Előzmény: dreamfactory (88639)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.09 0 2 88641

Aha , csak mindenki a repülő formájú bejáratot fényképezi . Gondoltam szakítok a hagyománnyal :D

Legyen kifutópályás képem , meg egy másik bejáratos . Az sokkal menőbb 

 

 

Háááát , ha lendesen ledöntöm akkor lekelül a padlóla , de dulván .... 

Előzmény: zöld_I (88640)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.09 0 0 88640

Nájsz!  Az első kép hol van, az egy üzemen kívüli kifutópálya?

Amúgy én nem veszem mahamra, pénteken pálya, szombaton krossz, vasárnap kis utcai volt a program :))))

Az utolso képhez: mél nem döntöd be lendesen? :)

Előzmény: dreamfactory (88639)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.08 0 3 88639

Itt a nagy cirmogásba , néha motorozzatok is  !

 

Mi elvoltunk egy horvát - kis bosnyák - horvát mocizáson . A nyolcas úton hihetetlen sok magyar motoros volt , és megszámlálhatatlan GS .... 

 

3/1 nap Zeljava majd az 1647 m magas Gola Pljesivica . Az utóbbi hegyi off-road úton közelíthető meg . Onnan irány a szállásunk bosznia Una nemzeti parki Kulen Vakuf .

3/2 Irányba vettük a Winetou kanyont , majd onnan Karlobag  és Senj végállomás . 

3/3 Karlobag felé elindultunk , de a Velebit felé vettük az irányt Plitvicáig majd Károlyváros és a kellemes pályázás ... 

 

Motorok : 1100 GS , 1150 GS , 1200 RT , Triumph Tiger 1200 Explorer ( Evo I) , Triumph Scramler 900

 

 


 Itt az utolsó képen meg a majrécsík . Alakulok :D

 

zöld_I Creative Commons License 2023.10.07 0 0 88638

Céges pc, erősen lekorlátozva. Telóról tudok bármit felölteni, ezt tűnt a leggyorsabbnak :)

Előzmény: Tommmer (88637)
Tommmer Creative Commons License 2023.10.07 0 1 88637

nalad a lesporoltak a prntscr gombot a klaviaturarol?:)

Előzmény: zöld_I (88635)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.07 0 0 88636

Nekem két ilyen ABS-sel szerelt motorom volt, de arra emlékszem, hogy amikor eléri az ötöt, akkor végre elkussol az a nyomorult relé az ülés alatt és csend van.

Előzmény: zöld_I (88634)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.06 0 0 88635

Már benne vagyunk a gugliba' is, érdemes a többi találatot is megnézni :)

zöld_I Creative Commons License 2023.10.06 0 0 88634

Sahib, ne zavarítsál már meg :D Mikor eléred az 5-öt, ad egy hangot. Ugyanezt a hangot adja akkor, amikor mondjuk satuzol egyet poros úton és beavatkozik az abs. 

Ha gondoljátok, felveszem mobillal, beteszem a YT linket, és pályázatot írunk ki, hogy mi a legmegfelelőbb hangfestő szó a cirmogásra

:D

Előzmény: tcaoe (88633)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88633

5, de mindegy.:)

Futva lehet tesztelni. De ezt a cirmogást én sosem hallottam, lehet, hogy az a haldokló relé utolsó sóhaja.:)

Előzmény: zöld_I (88632)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88632

Ez olyan, hogy ráadod a gyújtást, elkezd villogni két abs feliratú négyzet ha sikeresen lefut a teszt, aztán ha eléred a 6km/h-t (takko, annyi?) akkor cirmog egyet és elalszik a két lámpa.

Előzmény: cliffgreen (88628)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88631

Az ABS 2, enyém 2001-es. Ez a primkó fajta, ezen egyszerű folyadékot cserélni.

Előzmény: cliffgreen (88628)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88630

Köszi, majd befogom satuba ;)

 

Azért megnyugodtam, még nem kell kiszerelni. Télen jöhet az újabb fékfolyadékcserés móka. ;)

Előzmény: tcaoe (88629)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88629

Nemigen van annak baja, csak gyenge vagy.:)

Előzmény: cliffgreen (88627)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88628

A cirmogós az milyen? Ezt a szót sem hallottam még. ;)

Előzmény: zöld_I (88626)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88627

Félig lehet behúzni, ott betonkemény, két kézzel húzva sem hallgat el.

A szivattyú kopott vagy a szenzor nem pontos?

Előzmény: tcaoe (88625)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88626

Nem, nekem a cirmogós

Előzmény: cliffgreen (88615)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88625

Húzd be az elsőt a markolatig, aztán tartsd meg, az is elhallgat majd. A motorok addig mennek, míg fel nem épül a max. féknyomás.

 

Előzmény: cliffgreen (88623)
tux Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88624

Nekem erről a fogorvos jut eszembe. :)

Előzmény: cliffgreen (88623)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88623

Nekem úgy tűnik, a fékpedált külön kezeli - az első fék mindig megy, a hátsó nem, ha erősen lenyomom. Ha visszaengedem, újra indul. Ha ráhúzom az elsőt, akkor is beindul.

Hibakódot nem láttam, mikor legutóbb néztem.

Szóval nekem logikus viselkedésnek tűnik.

 

Ime a teszt:

csak hátsó fék:

https://youtube.com/shorts/yu-ZJbwot5Q

 

első is működtetve:

https://youtu.be/Y-CVLGLhVu8

 

Szóljatok, ha valami gikszer van...

 

Előzmény: A_Kupec (88621)
Horpa1 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88622

2003-tól tudok GS esetéven szervós fékről, Kupec megerősített ebben, így csak igazam lehet😁

Előzmény: cliffgreen (88618)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88621

Ha húzod vagy taposod, akkor vinnyognia kell.

Előzmény: cliffgreen (88620)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88620

Aha - tehát nem is egyszerre vezették be.

 

Egy-két kérdésem lenne a működéséhez. Első:

- ha húzom a féket vinnyognak a szervómotorok. Kivéve, ha állok, mert ha jobban lenyomom a fékpedált, leáll a vinnyogás. Gondolom azért van, ha hosszabb ideig kell megtartani emelkedőn vagy lejtőn, ne pörögjenek túl sokat.

 

Ez ugye nem bug, hanem feature? :)

Előzmény: A_Kupec (88619)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.05 0 1 88619

R1150R-R1150RT-R1150RS-R1100S -> 2001-től

R850RT-R850R -> 2002-től

R1150GS-GS ADV -> 2003-tól

Előzmény: cliffgreen (88618)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.05 0 1 88618

Teljesen esélytelen, hogy valaha eligazodjak a sok variáción. :)

 

Úgy olvasom, dupla gyújtás 2003-tól van, rásegítéses ABS meg 2001-től, tehát úgy tűnik, nincsenek kapcsolatban.

 

"Erste Generation (CORA BB), 2001–2006

Das Integral-ABS mit Bremskraftverstärker wurde von FTE automotive unter dem Namen CORA BB entwickelt und ab 2001 ausschließlich bei BMW-Modellen verbaut.[2] Ausgerüstet wurden die Modelle R 1100 S, R 850/1150 R, R 850/1200 C, R 850/1150 GS und R 1150 RS optional, K 1200 LT, K 1200 RS, R 1200 CL und R 1150 RT serienmäßig.[3]

"

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Integral-ABS

Előzmény: Horpa1 (88617)
Horpa1 Creative Commons License 2023.10.05 -1 0 88617

Kép alapján ez még az egy gyertyás változat, nem szervo rásegítéses a féke.

Előzmény: cliffgreen (88615)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88616

Ronda a fenét. Ha lemosod megveszem :-)

Előzmény: zöld_I (88614)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88615

Neked is vinnyogós ABS van rajta?

Előzmény: zöld_I (88614)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.05 0 1 88614

Én akkor még csak azt tudtam, h megvettem a világ legrondább motorját, amivel nagyon jó menni. 

Azóta emészthetőbb lett a külseje :)

 

Előzmény: dreamfactory (88611)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88613

Amikor meg napokig semmi poszt, akkor meg az a baj... :-)

Előzmény: A_Kupec (88612)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.05 0 3 88612

Pedig milyen fasza kis virtuális kocsmai bunyó alakult ki :DDD

Előzmény: hamvasat (88605)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.05 0 0 88611

Zöld_I

 

Nekem szeptember 4 volt 4 éve :)

Akkor még csak azt tudtam , hogy veszek egy olyan motort , amihez drága minden , és nem mindenki ért hozzá .  Mi baj lehet :DD

 

 

Így hoztuk el akkor . Az utolsó képen történt meg az a pillanat , amikor a haver is eldöntötte , hogy neki BMW kell , és nem azért mer 'a szomszédnak is az van ...  

 

 

 

 

 

( Holnap meg még elmegyünk egy horvát kanyarra )

 

 

Előzmény: zöld_I (88581)
tux Creative Commons License 2023.10.04 0 1 88610

Egyetértek.

Előzmény: hamvasat (88605)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88609

Le. De a lényege ugyanaz lenne akkor is.

Előzmény: dvorcsakl (88606)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88608

És ahogy a Last Action Heroban van, 360 fokos fordulattal.

Előzmény: zöld_I (88607)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.04 0 1 88607

Fejjel lefele is!

Előzmény: dvorcsakl (88606)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.04 -1 1 88606

Ezt fordítva is le lehet írni!

Előzmény: hamvasat (88605)
hamvasat Creative Commons License 2023.10.04 0 1 88605

Hagyjátok már abba ezt a visegrádozást! Légyszi.

 

Nem egyezhet mindenben a véleményünk. Van egy határ, ami után el kell fogadni, hogy a másik mást gondol valamiről és lezárni a témát.

 

Én megengedhetetlennek tartom a motorok kitiltását a panoráma útról, pedig sosem voltam és nincs is tervben menni. Ez az én álláspontom és ennyi. Akit érdekel miért gondolom így, kérdezze meg, de aki nem ért velem egyet, légyszi ne akarjon meggyözni.

 

Ennél többet nem is érdemes beszélni róla. Aki akar, kiáll az ügyért aki nem akar, az meg nem.

 

Zárjuk itt le és emiatt ne kezdjünk már el személyeskedni.

Mortoff Creative Commons License 2023.10.04 0 2 88604

Látom a lényeg nem ment át.

Mindegy, voltak aki értették. 

Előzmény: tux (88575)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.04 0 1 88603

Ha tele a céges parkoló, akkor nem kell jobbra tartani, vagy mit akarsz mondani?

Előzmény: tux (88602)
tux Creative Commons License 2023.10.04 0 1 88602

Akkor biztosan azért van tele a céges parkoló. Majd szólok a kollégáimnak, hogy elrontották.

Előzmény: tcaoe (88599)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88601

Csak mellékszálként, idén elég sokat autóztam német pályán, és hát na, meglepődtem, mert 150 nel én voltam a gyors csávó.

Előzmény: tcaoe (88596)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.04 0 5 88599

Még egyszer: ez te vagy, Kelet-Európából.

A németek igen jelentős része meg nem ilyen. Ha valami drágább, mint amit ők szeretnek, akkor áttérnek másra, ami esetünkben az alacsonyabb sebesség, vagy a vonat, vagy a bicikli. De ezt nyilván tudod már.

 

Nem, arra megy ki, hogy leírtad, hogy középsősávozni ott szabad, miközben annyira tilos, hogy szankció is van rá (alapból is, nem csak baleset esetén).

Előzmény: tux (88598)
tux Creative Commons License 2023.10.04 -3 1 88598

"Van, ahol nem szeretik az egész fizetésüket üzemanyagra költeni, és Németország nagyon ilyen hely."
Kevesebb mint egy napi béremből be tudnék autózni minden nap, de csak 50%-ban kell bent lennem, tehát kb. ebédig megkeresem a havi munkábajárós üzemanyagköltséget.

"Ez csak ilyen elszakadt magyar betegség, hogy az itteni árakhoz hasonlítgatnak."

Nem az ottani árakhoz hasonlítok, az lett volna a kérdés, hogy ha te 300 Forintért tankolhatnál, 130 helyett 110-120-al mennél autópályán sporolási céllal? Mert ezt állítottad a németekről.

De mindegy, látom ez arra megy ki, hogy cáfold az állításaimat, mindegy mekkora marhaságot kell írnod ehhez. A továbbiakban nem fárasztom magam a cáfolatokkal, ez nem értelmes párbeszéd.

Előzmény: tcaoe (88596)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88597

Leírtad. Csak ráfogtad a nyájra.

Előzmény: tux (88592)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.04 0 2 88596

Mesélj még. Amíg 1,2 körül volt, nem tudtál kimenni a belsőbe 170 alatt a legtöbb korlátozás nélkül pályán, ha éppen nem volt torlódás. Most hány autót látsz te kilométerenként 200 fölött menni, egyet-kettőt? Van amikor száz kilométeren nincs egy sem.

Van, ahol nem szeretik az egész fizetésüket üzemanyagra költeni, és Németország nagyon ilyen hely. Ez csak ilyen elszakadt magyar betegség, hogy az itteni árakhoz hasonlítgatnak.

A kollégáim nagy része nem is autózik évi százezer fölötti fizetésekkel, mert a vonat már olcsóbb és nem lassabb, aki meg rendszeresen ingázik mondjuk Wolfsburg és Magdeburg között, annak az elektromos nem megoldás.

Előzmény: tux (88595)
tux Creative Commons License 2023.10.04 -2 0 88595

Az sem igaz, hogy különösebben drága lenne. Vedd hozzá a két és félszeres fizetést. Olyan, mintha Magyarországon 300 Forint lenne egy liter diezel:

Előzmény: tux (88593)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.04 -4 0 88594

"De ha pl mennem kell Dömös-re, mert ott dolgom van, akkor Te szerinted menjek autóval, mert közben megnézném a panorámát is?"

Látod, meg tudod ezt te oldani magadtól is.

 

Előzmény: bacus (88591)
tux Creative Commons License 2023.10.04 -2 0 88593

Ez biztosan nem igaz: "(és ugye mióta drága az üzemanyag, a középsőben sokkal jellemzőbb a 110-120, mint a 130)"
Abból áll a beszélgetésünk, hogy te elmagyarázod nekem, hogy amit én látok, tapasztalok, az nem igaz. Nem tudom, eldönteni, hogy ez szomorú vagy vicces?

Előzmény: tux (88592)
tux Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88592

Aztán azt azt honnan tudod, hogy kimegyek-e vagy sem? Elhatároztad?

Előzmény: tcaoe (88589)
bacus Creative Commons License 2023.10.04 0 2 88591

"Ezzel a példával csak az a baj, hogy Visegrádra - állítólag - Visegrád miatt akarnak olyan nagyon menni a motorosok, nem pedig azért, hogy ott motorozzanak, így nem veszti értelmét a más eszközzel/vagy eszköz nélkül történő behajtás Visegrádra."

 

Mit jelent az, hogy "nem ott motorozzanak", mikor motor a jármű amivel megyünk? Hogy kellene csinálni, hogy motorral megyek, de ne motorozzak ott? Nem értem ezt az okfejtést. Önmagában Visegrádért nem megyek oda, voltam már számtalanszor. De ha pl mennem kell Dömös-re, mert ott dolgom van, akkor Te szerinted menjek autóval, mert közben megnézném a panorámát is?

Előzmény: dvorcsakl (88588)
bacus Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88590

"megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy másként gondoljak dolgokat" - és másként is gondolják. :)

Előzmény: tcaoe (88589)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.04 0 3 88589

Az annyira nem életszerűtlen, hogy tanítják a szakértői képzéseken és a biztosítósoknak is, plusz egy tétel a Bußgeldkatalogban. Ha neked zavaros, az a te bajod.

Ha két kamion között van 300 méter hely, akkor oda ki kell menned, ha 130-cal mész és 150-nel érnek utol (és ugye mióta drága az üzemanyag, a középsőben sokkal jellemzőbb a 110-120, mint a 130). Ez kilenc másodperces lyukat jelent mindössze.

De amúgy teljesen mindegy, mert ti, a Mittelspurchleicherherde tagjai akkor sem mentek ki, ha egy kilométer van előttetek.

 

Előzmény: tux (88587)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88588

A parkolóházba nem a parkolóház miatt mész, hanem a motorral parkolás miatt. Ha nem mehetsz be motorral, nem mész be gyalog, mert maga a parkolóház nem érdekel, és kénytelen vagy keresni másikat.

Ezzel a példával csak az a baj, hogy Visegrádra - állítólag - Visegrád miatt akarnak olyan nagyon menni a motorosok, nem pedig azért, hogy ott motorozzanak, így nem veszti értelmét a más eszközzel/vagy eszköz nélkül történő behajtás Visegrádra.

Előzmény: bacus (88584)
tux Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88587

A példád zavaros, ahogy értem, az életszerűtlen.
Amelyik szakaszon én közlekedem az három sávos, magyobbik részén nincs sebességkorlátozás. A külsőben szinte folyamatos a kamionsor, a középsőben mennek a normál személyautók, a belsőben a gyorsan haladok. A belsőben van, hogy utolérnek nem elég gyorsan haladókat, ilyenkor azok lejönnek a középsőbe. A kamionok között nem igen mennek személyautók. Te biztosan jobban tudod, hogy ez nem így van, én látom a szememmel és annak jobban hiszek. Nem tudok Németország összes útjáról nyilatkozni, csak amerre és amikor én járok.

Előzmény: tcaoe (88585)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88586

Ne veszekedjetek, nézzük a szép új jövőt!

 

 

https://www.instylemen.hu/bmw-r1300-gs-bemutato-166050

 

Egyet nem ír, hogy a váltót a blokk alá helyezték (és egyben megjavították?)

 

Ez a rugózás eddig sem volt semmi, de most még a csillapításon kívül, a rugó erőt is igazítja minden pillanatban, ez már maga a kánaán.

 

Azért a vezetés támogató új kütyüket nem biztos, hogy kérném, még a végén a motort is befékezi nekem!

 

 

Itt egy angol verzió is: https://motofomo.com/bmw-r-1300-gs-changes/

 

 

Jó motorozást mindenkinek!

tcaoe Creative Commons License 2023.10.04 0 3 88585

Van egy rossz hírem:

 

Egyáltalán nem szabályos. Annyira nem, hogy külön irányelvek vannak arra, hogy mikor vagy felelős egy balesetért, amiben te látszólag nem vagy érintett. Pl. ha valaki szabályosan a jobb oldali sávból indulva kezd téged előzni, de be kell mennie a belsőbe és közben ütközik valakivel, aki ott gyorsabban jön, akkor 100 euró bünit kapsz, meg talán két pontot.

Járok azért abban az országban, a kilencven százalék erős túlzás, nem beszélve arról, hogy a szerinted kilencven százalék többsége azonnal kimegy a külsőbe, ha a középsőben utolérik.

Azon nem gondolkodtál még el, hogy bevándorlóként illene ismerned és követned a befogadó ország szabályait?

Persze, téged nem ér stressz, mint ahogy a belsőben másokat tolókat sem, nekik az a természetes. Másokat ér stressz.

Előzmény: tux (88583)
bacus Creative Commons License 2023.10.04 0 2 88584

Jót tenne neked egy motorral behajtani tilos a teremgarázsba tábla. :)

 

Én is úgy mondanám neked, hogy nem Te vagy onnan kitiltva, hiszen bemehetsz gyalog vagy autóval, csak a motorkerékpárod van kitiltva. :D

Lehet akkor megértenéd a visegrádi problémát is.

Előzmény: tux (88583)
tux Creative Commons License 2023.10.04 -3 0 88583

kb. 5 éve az esetek 90%-ában a középső sávban közlekedem, amikor autópályáznom kell. A személyautók zöme ezt teszi, szabályos és biztonságos, erre való a középső sáv. Ha éppen nincsenek kamionok, általában vasárnap, akkor használjuk a szélső sávot it. A közlekedők jelentős része udvariasan, kiszámíthatóan vezet, a járművek jó műszaki állapotban vannak. Általában olyan vezetni, mintha meditálnék, napokig semmilyen stressz nem ér. Még parkolóhelyet sem kell keresnem, mert teremgarázsból teremgarázsba megyek. A magam számára megoldottam ezt a "problémát".

Előzmény: zöld_I (88580)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88582

Középső sávban sunnyogó.. :)

Előzmény: zöld_I (88580)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88581

Mikor négy éve elhoztam a Csőrikét , akkor Frimen mondta hogy na, 

király újabb bárányka a nyáljban. Vagy birka, de az majd kiderül :DDDD

Előzmény: Lbx (88579)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.04 0 0 88580

Legyünk Kazinczyk.

Középsősávozó?   

B jogis? =  B, mint belső sáv 

:D 

Előzmény: tcaoe (88577)
Lbx Creative Commons License 2023.10.04 -1 4 88579

A "nyáj..." 

Kösz!

Aláírás: Egy birka

Előzmény: tux (88575)
tux Creative Commons License 2023.10.04 0 1 88578

Ezt ügyesen kiforgattad. :)

Előzmény: cliffgreen (88576)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.04 0 1 88577

Nem kell hisztizni, tux már csak ilyen.:)

Ő most már az übernyáj tagja, akiknek olyan szavai vannak, mint Mittelspurschleicher. Hány karaktert megtakaríthattunk volna anno, ha lenne erre ilyen jó szavunk.:)

Előzmény: cliffgreen (88576)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.03 -1 4 88576

Leírtam a véleményemet valamiről, ami különbözik a nyáj véleményétől.”

Ergo megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy másként gondoljak dolgokat és ezt nincs semmi okom eltitkolni”

 

Neked luxus, mi meg csak bégetünk…Részünkről a szerencse…

 

Előzmény: tux (88575)
tux Creative Commons License 2023.10.03 -3 0 88575

Mit jelent az, hogy "ez most nem jött be"? Leírtam a véleményemet valamiről, ami különbözik a nyáj véleményétől. Nem kell "bejönnie" senkinek, nem akarok semmit eladni és szavazni sem kell rám, nem indulok semmilyen választáson. Ergo megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy másként gondoljak dolgokat és ezt nincs semmi okom eltitkolni. Ez furcsa számodra?

Előzmény: Mortoff (88546)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88574

Persze, sárga, szóval megy hozzá.:)

Előzmény: cliffgreen (88573)
cliffgreen Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88573

A színkód stimmel? ;)

Előzmény: tcaoe (88572)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88572

No, ráírok, hogy egy százassal többért adok neki hozzá egy egész motort, amire felakaszthatja.:)

Előzmény: A_Kupec (88570)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88571

Kapol egy lájkot, teljes mértékű egyetértésem jeléül.

Előzmény: kiss_atti (88562)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.03 0 1 88570

Gondoltam megidézlek .......... és sikerült :))

Előzmény: tcaoe (88569)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88569

Nem tudod kiheverni, ugye? :)

Előzmény: A_Kupec (88560)
dreamfactory Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88568

Kupec :

 

Ha összeadom a matekot , amit a leírásban szépen leír akkor az 186e forintocska . Nemtom mennyi az ára a műanyagnak , de legyen 100e a kettő , AKKOR IS KÉTSZERES ÁR  o_O

 

Mást nem fűznék hozzá 

Előzmény: A_Kupec (88560)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88567

Na ez egy olyan nyomós érv, amivel nem nagyon lehet vitába szállni! :-) :-) :-)

Előzmény: bacus (88566)
bacus Creative Commons License 2023.10.03 -1 0 88566

Nem megyek autóval, se gyalog. Tehát ki vagyok tiltva :D

Előzmény: dvorcsakl (88564)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.03 -2 0 88565

Nem vagyok benne biztos, hogy ha nincs katalizátor, akkor ebből ekkora ügy lett volna, ebből visszaforgatva, ha más szabályozás született volna, sem biztos, hogy kisebb lenne az indulat. Nekem a fő problémám az, hogy szerintem nem az önkormi gerjesztette ez a hangulatot.

Előzmény: kiss_atti (88562)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.03 -2 0 88564

"Sztem te lovagolsz itt a szavakon. Én úgy érzem motoros vagyok, éjjel amikor alszom akkor is, ha autóval megyek akkor is, sőt még gyalog is. De hogy jön ez ide?"

 

Tehát motoros vagy akkor is, amikor autóval/galog felmész. Ezt Te mondod ugyebár. Akkor tehát nincs a motoros kitiltva. Pont.

 

 

Előzmény: bacus (88561)
bacus Creative Commons License 2023.10.03 -1 1 88563

Igazad van, a motor veszélyes üzem, mindenhova 40-es táblát nekünk. Legyen inkább 30-as. Sőt kéne a motorokba gps-es menetrögzítő, hogy mikor megállít a rendőr, lekérdezi, és a 3 nappal azelőtti 35 km/h -s száguldozásért is meg lehessen baxni. Rögtön nem lenne motoros probléma, mert max a nappaliba dísznek vennének motort, mégpedig csak a "nagy nappalis népcsoport" :D.

 

Mondjuk én azt gondolom, hogy az ilyen nem egységes sebességkorlátozásnak az eredménye, hogy majd átlag türelmetlen Józsi lök be az árokba, mert ő mehet 100-al, te meg ott mész előtte 70-el.

 

A zajméréssel egyet értek, vesszenek a hangos kipufogósok. :)

Előzmény: kiss_atti (88562)
kiss_atti Creative Commons License 2023.10.03 0 1 88562

Pont mint Ausztriában bizonyos szakaszok, ahol motoroknak 70 míg autóknak 100 km/h a sebességhatár....

... Ahol egy átlag autós elmegy 100-al, ott egy átlag motoros 140-el...

---

A sógorok nyilván

 

totálisan elmeroggyantak, hogy ilyeneket csinálnak. Ugyanakkor szerintem csak megunták, hogy úton-útfélen fel kellett szálljanak a mentőhelikopterek, hogy a 140-nel simán árokba eső motoros cimboráinkat mentegessék kifele, meg újraélesztgessék világ fülire.

 

Az átlagmotoros motorostársnőm benézett 90-nel - mögöttem jőve - egy vizes falevélcsoportocskát a Kalte Kuchl fölött, hopp, már az árokban is volt eszméletlenül, a zárt bukója meg teli földdel, falevéllel. Jött is a helikopter rögvest. 

 

Talán a sógorok arra gondolnak, hogy az autó inkább megvéd 100-nál, mint a motor 70-nél, és ha már nekünk, motorosoknak kevesebb eszünk ( ám annál hosszabb farkunk) van, akkor ők a törvény erejével megpróbálják csökkenteni a felélesztésünkre, rehabilitációnkra elköltött pár eurot.

 

Lehet, hogy nem így van, és még inkább valószínű, hogy tévedek, de egyfajta megközelítésnek ez is megfelel.

( Csúnyát mondok, de én még a hangmérésükkel is egyetértek. Ami nem utcára való, azzal ne közlekedjen utcán senki. Menjen a ringre, ott csapathat, ahogyan csak bír)

 

Ugyanakkor Visegrádi Önkormányzattal rohadtul nem értek egyet. Nem azért, mert korlátoz abban, hogy 3 évente egyszer felmenjek a Fellegvárhoz a faluból, hanem azért, mert ezt sokkal egyszerűbben, kevesebb indulatot gerjesztve is meg lehetett volna oldani. Kellett volna hozzá egy 40, vagy 50-es tábla, és 60 nap folyamatos rendőre jelenlét. Dőlt volna a zsé - igaz, a NER-hez, de ez most nem lényeges -, és a majmok elszoktak volna a helyről. Autós majmok és motoros majmok is.

 

 

 

Előzmény: bacus (88542)
bacus Creative Commons License 2023.10.03 0 4 88561

Sztem te lovagolsz itt a szavakon. Én úgy érzem motoros vagyok, éjjel amikor alszom akkor is, ha autóval megyek akkor is, sőt még gyalog is. De hogy jön ez ide?

 

A kurva sem csak akkor kurva mikor épp a sarkon áll.

 

 

Az, hogy felmehetek gyalog vagy autóval nem érdekel, mert általában motorral járok, azaz amikor ott vagyok nem mehetek tovább.

Te meg azt magyarázod, hogy nem vagyok kitiltva a női wc -ből sem, csak át kell operáltatni magam. (bár manapság elég ha nőnek vallom magam).

Amikor motoron ülök akkor meg vagyok különböztetve a kopasz tetovált négertől, mert ő az autójával tovább mehet. Mi alapján vagyok megkülönböztetve, hát a járművem alapján.

Azt mondod, hogy ez olyan tulajdonság, amit megváltoztathatok. De ez alapján pont olyan mint a ruházat vagy a hosszú haj, mert azon is változtathatok !!

Pl kitiltják a szakállasokat. Ez sem megkülönböztetés? Szerinted nem, hiszen ott helyben megborotválkozhat és máris mehet. Azaz nem a szakállas ember van kitiltva, hanem csak a szakáll !! Hát b+.

 

A megkülönböztetés pedig indokolatlan, mert nem hangosabb, nem környezetszennyezőbb, nem nehezebb, nem magasabb, nem szélesebb a járművünk, sőt.

 

Előzmény: dvorcsakl (88556)
A_Kupec Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88560
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88559

De az átterelés idején az volt, mert akkor még több mint 30, nagyobb kátyú volt azon a szakaszon. Az első motoros felvonulás után, aztán gyorsan javították!

Előzmény: Lbx (88558)
Lbx Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88558

Értem, köszi!

Ez az út is elég jó vonalvezetésű, bár a Salamon torony parkolójától lefelé valóban keskeny, és hát a burkolat...

Bár ez utóbbi valóban nem ragyog fényes csillagként a hazai úthálózat homlokán, és bőven ráfér egy nagyon-nagy adag törődés, de járható, motorozható. Anno a V-Strommal sem éreztem a halál angyalának kísérő tekintetét a tarkómon, hát még a GS hátán, így sztem az túlzó, h életveszélyes volna motorral.

Előzmény: Stenmark1 (88557)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 88557

Az a Sibrik dombot elkerülő régi út, ami ezen a szakaszon keskeny. Itt egy irányban busz, két irányban pedig a normál forgalom megy, így a leparkoló autók azonnal dugót okoztak. Egyébként nem is ott kell megállni, hanem fölötte a Salamon-torony parkolóban, és szemben van a bejárata a Sibrik-dombon lévő római erőd maradványnak (Pons Novatus), aminek széléről még szebb a kilátás. Megér ott sétálni egyet, az a dunai limes, Wiki szerint legjelentősebb építménye volt (300 katona állomáshelye).

Szóval ezt a keskeny szakaszt, és az alatta lévő részt, a Dunáig kell szélesíteni, átépíteni ahhoz, hogy rendes kétirányú forgalomra alkalmas legyen. Ennél a kilátónál pl nem is lehet szélesíteni, pont a romok miatt, egy külön elkerülő sávot építenek majd a domb első oldalán.

Én örülnék, ha ez a szerpentin oldal így nagyobb figyelmet kapna, csak hát a minőségén kéne javítani jelentősen.

Előzmény: Lbx (88550)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.03 -2 1 88556

Most tényleg népcsoportnak titulálod a motorosokat? Ugye csak viccelsz?

Na akkor gondolkodjunk. Azt mondod, a motoros egy népcsoport, és a népcsoportot egy tulajdonsága miatt diszkriminálják, ki akarják tiltani. Mi ez a tulajdonság? Az, hogy motorral közlekedsz, az egy tulajdonság? Vagy az egy jellemző? Aki BKV-val jár, az a BKV-s népcsoport? És van autós népcsoport, meg van gyalogos népcsoport, biciklis népcsoport, és ráadásul ezeknek van halmaza?

Oké legyen.

 

 

Te, akinek van egy motorja, és szeret azzal közlekedni, a "MOTOROS" nevű népcsoport tagja. Nem mehetsz fel Visegrádra, mert a "MOTOROS" népcsoportot kitiltották. Igaz ez? Nem, mert felmehetsz gyalog, autóval, bicajjal, rollerrel, kukásautóval. Most akkor vagy nem vagy a "MOTOROS" népcsoport tagja, vagy nincsen a "MOTOROS" népcsoport kitiltva Visegrádról. Vagy nincs olyan, hogy "MOTOROS" népcsoport. Ha eladod a motorod, és csak egy év múlva veszel egy gépet, akkor egy évig felfüggeszted a "MOTOROS" népcsoporti tagságod?

 

Te, aki akinek van motorja, és sokat mész vele, a "MOTORRAL KÖZLEKEDŐ" népcsoport tagja vagy.

Ha elmész motorral a tiltó tábláig, és ott leszállsz, majd felsétálsz, akkor mi a helyzet? A tábláig a "MOTORRAL KÖZLEKEDŐ" népcsoport tagja vagy, utána meg nem? Önmagad megítélése szempontjából meddig tekinted magad a "MOTORRAL KÖZLEKEDŐ" népcsoport tagjának? Addig, amíg a motoron ülsz? Ha leszállsz, és bemész az erdőbe az erdei útra gyalog pisálni, akkor már nem vagy a "MOTORRAL KÖZLEKEDŐ" népcsoport tagja?

Egy zsidó lehet a tábláig zsidó, utána nem - ha már a holokauszttal próbálsz párhuzamot állítani? Egy néger lehet a tábláig néger, utána nem? Egy cigány? Egy kopasz? Egy tetovált?

 

 

Ne viclekedjünk már. Visegrádról a motorok vannak(voltak) kitiltva, a motorRAL közlekedés. Nem a "MOTOROS" népcsoport, nem a "MOTORRAL KÖZLEKEDŐ" népcsoport, hanem a motor és a motorRAL közlekedés. Zavarhatja ez az érzékeny lelkét a motorosoknak, lehet háborogni, meg tiltakozni, meglovagolni ezt a hullámot, meg ilyenek, de hülyeségeket ne hangoztassunk már. Diszkrimináció meg holokauszt meg népcsoport.

Előzmény: HorváTH 69 István (88555)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.03 -1 2 88555

Nem értek veled egyet :( Szerintem , az elv ugyanaz , egy népcsoport kirekesztése ! Még ha ( egyenlőre ) nem is kiirtani akarnak "Csak" ki tiltani... A motoros is egy népcsoport . Ugyanis nem a motorokat akarják kitiltani , hanem a motorral KÖZLEKEDŐ Embereket ! 

 

 Értemén , hogy nem ez az élet legnagyobb igazságtalansága , meg hogy nem a legtöbb embert korlátozza , de ez egy motoros oldal , és az itt lévőket , mindenkit érint , még ha nem is mindenkit zavar...

Előzmény: dvorcsakl (88548)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.03 -2 1 88554

Már leírtam: nem vagy megkülönböztetve. Mehetsz bármikor, amikor csak akarsz. Mehetsz full motoros szerkóban, bukóval a fejeden, mehetsz tangapapucsban, mehetsz este, reggel, délben, hidegben, melegben.

 

Megkülönböztetünk hideget és meleget, mégsem mondjuk, hogy az egyik diszkriminálva van. A rendőr sem diszkrimináló jelzést használ ugye? Kezeljük már helyén ezt a szót, és kössük kicsit komolyabb problémákhoz.

 

Egyébként érzed, hogy mit írsz? “A motoroknak van egyéb iránt pozitív megkülönböztetése is.” A motornak. A megengedő szabályozás a motorhoz kapcsolódik. Nem a motor birtokosához, nem a tulajdonosához, nem ahhoz, akinek ez az elsődleges közlekedési eszköze.

 

Érzed ebben az analógiát? Visegrádról a motor van (volt) kitiltva. Nem a motor birtokosa, nem a tulajdonosa, nem az, akinek ez az elsődleges közlekedési eszköze.

Előzmény: bacus (88553)
bacus Creative Commons License 2023.10.02 0 2 88553

Pedig ez az, meg vagyok különböztetve a járművem miatt. Ez nem ugyanaz, mint a 40T-ással behajtani tilos, aminek fizikai okai vannak vagy egy magasság, szélesség korlátozás. Pont a járművem miatt vagyok megkülönböztetve, mert autóval szívesen látnak, motorral nem.

 

De mondj rá egy jobb szót.

 

A motoroknak van egyéb iránt pozitív megkülönböztetése is, ilyen az, hogy az álló kocsisor mellett előre sorolhatunk vagy hogy nem kell parkolódíjat fizetni, felállhatunk a járdára. Ez a megkülönböztetés is a jármű jellege miatt van, hiszen kis helyen elfér, stb. Nem is vonatkozik a 3 kerekű motorkerékpárokra, amik fizikai jellemzője már nem ez.

 

Bár ne kellene a negatív megkülönböztetés miatt többet felvonulni. Szerintem sem old meg semmit az erődemonstráció, de ez itt szombaton, tudom mert ott voltam, ez nem az volt. Ez egy nagyon békés gurulás volt, az én környezetemben nem volt tiltásig forgatás, sőt még az út széléről kiabáló idióta nőnek sem szólt be senki. https://youtube.com/shorts/nWyVQ6F2hm4?feature=share

 

És a végén is szépen, mindenféle balhé nélkül szétoszlott a tömeg. A lakosság nagy részének láthatóan tetszett az egész, integettek, türelmesen félreálltak, csak egy idiótát láttam visegrádon is, aki a rendőr mellett akart (már a szembe jövő sávból) a többi autót kikerülve kikanyarodni, még az sem érdekelte, hogy a folyamatos sornak volt egyébként elsőbbsége. A kínai/japán turista csoporton meg behaltam, ilyen gyermeki örömöt, mint azok arcán, hát ritkán látni. Videóztak, tapsikoltak, körbe ért a szájuk.

Előzmény: dvorcsakl (88547)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.02 0 0 88552

Amúgy melyik előzésbe kell beleváltani?

Nekem az összes megy harmadikban 160-at, és nem igazán kell sok idő mondjuk hatvanról, hogy felgyorsuljon addig.

Előzmény: zöld_I (88551)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.02 -1 1 88551

Na mondjuk ezt még kiküszöbölhetnék (az 1300ban hátha) hogy ne kelljen már egy előzésbe beleváltani egy ekkora motornál, ez nem 2T 125....Sokszor eszembe jut a Banditom.

Minimális kuplungcsúsztatással elindult harmadikban, ugyanebben a fokozatban 220nál szabályzott le. De 2 személlyel is szinte mindig elég volt 5-ben előzni, attól is megbicsaklott a fejem. Jó, most más pozitív a GS-hez képest nem jut eszembe :)

 

 

 

 

 

Előzmény: dvorcsakl (88547)
Lbx Creative Commons License 2023.10.02 0 0 88550

Egyébként a Salamon torony alatti szakaszon (nevezzük "hátsó út"-nak) kiépített kilátó-pont miért van "kavicsokkal" lekarikázva? Ott/onnan is lehet faja zsánerfotókat lőni, de az a pár "hegyrőlodagurult" szikla nem engedi, hogy bárki kiálljon pár percre.

Előzmény: Stenmark1 (88549)
Stenmark1 Creative Commons License 2023.10.02 0 0 88549

Úgy látom már jó ki lett tárgyalva a visegrádi ügy.

 

Engem is bosszant, ha egyoldalúan korlátoznak, és még a problémát sem oldja meg. Én igazán érintett vagyok az ügyben, mert ott dolgozom, lakok a közelben, és rendszeresen használom a szerpentin mindkét oldalát. Mondjuk ebben a tábla eddig sem akadályozott, meg aztán hivatalos engedélyt is kértem (mondjuk 3 hónapja semmi válasz).

A város felőli szerpentin forgalom korlátozása már egy régi visegrádi terv, mondjuk ott az autósok is korlátozva lettek volna. Amíg a sípálya felőli szerpentin ág, ilyen ramaty állapotban van, addig erre a részre terelni bárkit is, büntetés, és hibás intézkedés. Az a szakasz, a tetőpontig erős felújításra, az alsó szakaszán (Sibrik-domb) átépítésre is vár, aztán lehet majd gondolkodni, hogy ide tereljék a Fellegvár látogatók forgalmát. Akkor viszont mindenkit!

Előzmény: dreamfactory (88529)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.02 0 1 88548

Bocs, párhuzamot vonni aközött, hogy egy népcsoportot megpróbáltak kiirtani a származása/vallása miatt, és aközött, hogy egy JÁRMŰVET kitiltottak egy 3,5 km-es útszakaszról…

Előzmény: HorváTH 69 István (88544)
dvorcsakl Creative Commons License 2023.10.02 0 0 88547

Gyorsváltó: ha jól müxik, akkor egy előzés esetén előnyös tud lenni, én leginkább akkor használ, mikor intenzívebben gyorsulok. Kisebb a megtorpanás, és kisebb a félreváltás esélye.

 

Diszkrimináció: felejtsétek már el ezt az egy fasz bedobta szót. Itt nincs diszkrimináció.

Mortoff Creative Commons License 2023.10.02 0 4 88546

Tux! Ez most nem jött be, da ha esetleg lenne pár gondolatod a BMW váltókról…. ;)

Lbx Creative Commons License 2023.10.02 0 4 88545

Fura ez a "Dodor-fétis"...

Nem tudom, miért gondolja bárki is, hogy mert valaki elment az augusztusi, vagy a most szombati megmozdulásra, innentől hetente vesz egy Dodor-könyvet, és havonta fizet be Dodorhoz képzésre. Hébe-hóba néztem egy-egy Dodor-videót, de ennyi, Máshova járok képzésre, olvasni meg... Szóval apám járatott iskolába, de többek véleménye szerint jobban látszana rajtam, ha kocsmába járatott volna... :-)

A többit nem feszegetem, a többiek leírták.

 

"Dodor"-hoz mégis; a világ úgy működik, hogy azok tudnak könnyebben nagyobb létszámot megmozgatni, akik valamilyen szinten "jelen vannak". Állhatott volna bárki más ennek a történetnek az élére, de egy ismeretlen valakinek sokkal kevesebb esélye van (lett volna) mozgósítani ennyire látható létszámot. Hogy most majd elad még két könyvet, és lesz három újabb tanítványa? Hát legyen úgy, végül is csak foglalkozik a témával, csak beletesz időt, energiát, oda adja az arcát.

Fut egy másik vonal egyébként, ami jogi úton próbál eredményt elérni, ott is van támogatottság, de az is akkor ugrott meg, mikor egy-két motoros híroldal felemlegette a kezdeményezést.

 

Sajnos a világ furán alakul...

Májusban a Fekete Erdőben én is találkoztam a Schauinslandon a korlátozó táblával, de szerencsém volt; május, hétközben, köd... engedte a szabad világ, hogy átmotorozzak egy Európában legálisan üzembe helyezett motorral egy akkor lényegében üres közforgalmú úton, de mégis éreztette, hogy nemkívánatos vagyok ott. Ahogy immáron pl. Velencében, Párizsban, stb. a sokezer túrista, akik ellen állami szinten indult kampány.

 

HorváTH 69 István Creative Commons License 2023.10.02 -1 0 88544

Tökéletesen leírtad a dolog lényegét ! Nem az a pár kilométer a lényeg , hanem a megkülönböztetés ! Így kezdődött a holokauszt , meg a kitelepítések is ! :( Ha ezt hadlyuk , nem  tanultunk semmit a történelemből ! 

Előzmény: bacus (88542)
zöld_I Creative Commons License 2023.10.02 0 0 88543

Rally STR: versenypályáztam is vele, murván is több, mint elég, vízen szerppentineztem vele önfeledten, feltétel nélkül imádnám, ha ha új korától olyan 3000 km-ig nem búgna 110-nél, mint egy ikarusz difi.

Előzmény: Horpa1 (88520)
bacus Creative Commons License 2023.10.02 0 5 88542

Hát a többség nem így látja.

 

1. Dodor nem érdekel, nem tudom ő mit gerjeszt, mert most szombaton én pl nem is láttam, vhol az út szélén állt és videózott.

2. Nem tudom milyen a könyve, de én már láttam igazán szart, értelmezhetetlen könyvet, tele fizikai képlettel. Még én is csak nehezen tudtam értelmezni, egy átlag Józsi biztos, hogy nem érti, nem is érdekli. A mai érettségizettek ennél sokkal kevésbé tudják - ha tanultak is fizikát - átrakni gyakorlatba a tudást. Szerintem 20ból ha 1 tudja, hogy működik a kukta, hogy kell kiszámolni egy pizza területét, miért nem működik az indukciós főző alulábassal és még lehetne órákig sorolni. Ehhez képest dodor könyve lehet, hogy jó !! Én meg fogom nézni.

3. Pár ember kedvéért kiraktak egy táblát, minden szabályt áthágva, mindent egy szűkebb csoportra fogva. Mi ez, ha nem diszkrimináció. Ez még nem lenne gond, ha megoldaná a problémát, de nem, azt pont nem oldja meg. Amikor látszott már, hogy ez ellen képesek az motorosok összefogni, akkor tesznek egy engedményt, hogy na jó legyen akkor egyirányú a szakasz, ami

a/ továbbra is diszkrimináció, hiszen az autóknak nem egyirányú

b/ még mindig nem oldja meg az alap problémát

4. Én nem a visegrádi szakaszért küzdök, sőt a többség sem. Az ellen küzdünk, hogy ne lehessen máshol további hasonló megkülönböztetést csinálni. Pont mint Ausztriában bizonyos szakaszok, ahol motoroknak 70 míg autóknak 100 km/h a sebességhatár. Ezt itthon nem, nagyon nem akarom. Ahol egy átlag autós elmegy 100-al, ott egy átlag motoros 140-el, akkor miért nem fordítva korlátozzák? Ezt egyébként mindkét féle képpen különösen balesetveszélyesnek látom, hiszen egy emelkedőn egy lakóautóst pl mindenki mindenáron meg akar előzni, mert se élvezet nincs 30-al felfele, se nem tesz jót a motornak 1-2 között váltogatni, tötymörögni. Nem is értem, hogy ezt hogy vezethették be sógoréknál, de el is kerültem az ilyen szakaszokat.

Szóval csírájában kellene elfojtani, ehhez nem kell dodor, bárki aki megszervezi, megkéri az engedélyt, stb jó.

 

 

Előzmény: tux (88532)
tcaoe Creative Commons License 2023.10.02 0 6 88541

Ugye ez volt a szöveg (ez Visegrád honlapjáról van):

 

"A Panoráma út városba levezető szakaszát a tavalyi felújítást követően, a korábbi években tapasztaltakhoz képest napi rendszerességgel a nagy sebességgel közlekedő motorosok és autósok versenypályának használják. Városunk lakosainak mindennapjait és szállóvendégeink nyugalmát egyaránt nagy mértékben zavarja ez a tevékenység, amivel kapcsolatban rengeteg jelzést kaptunk."

 

Namost ebből hogy jön ki, hogy motorral legyen tilos behajtani? Autóval miért nem az? 

Főleg, hogy nappal nem annyira egyszerű versenypályának használni, mondhatni lehetetlen. Szóval marad, hogy a fő baj mégis az éjszakai autózásokkal lesz. Ehhez képest milyen tábla van ott?

 

 

Előzmény: tux (88540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!