Keresés

Részletes keresés

KoRUND Creative Commons License 2018.07.10 0 0 14916

Sziasztok!

 

Szombaton jöttünk haza így talán tudok pár infóval szolgálni.

Aki Szlovénia felé megy készüljön, hogy a magyar-szlovén határ előtt lámpa van útépítés miatt. Hazafelé jövet a kifelé úton legalább 5 km-es dugó volt.

Trieszt felől az olasz pálya gyakorlatilag végig fel van túrva, de ez már 3 éve is így volt, csak most jobban. Arra figyeljetek, hogy ezen a részen szakaszméréssel átlagsebességet mérnek az olaszok!!! Waze jelzi, a betonelválasztók elején és végén vannak a mérődobozok kirakva.

Ausztria felé nem javaslom menni, mert az olasz pálya Udinétől simán bedugul Latisanáig. Ez függ attól is persze mikorra értek oda.

Mi hajnal 1kor indultunk Miskolcról és 10.30-kor Bibioneban voltunk. A kulcsot nem kaptuk meg rögtön, azt mondták várjunk 2 órát. Aztán 2 óra múlva megint azt mondták hogy várjunk még 2 órát. Na ott kis alkudozás után megkaptuk a kulcsot, és csodák csodája ki volt takarítva a szállásunk (Cormoran, a Lido del Sole részen).

Nekünk kétszer esett az eső. Ebből az egyik jég volt. Szerencsére mindkétszer éjszaka esett, nappal nagyon jó időnk volt. Éttermekben kb. hazai árak vannak, viszont az üdítők nagyon drágák ott. Például 2 deci kóla 2-2,5euro, míg a Winnerben 2,78-ért 2x1,25-ös csomagot lehet venni!

 

A víz kellemes, napközben 28-30 fok volt.

Előzmény: Jfamily (14914)
Omegatd Creative Commons License 2018.07.10 0 0 14915

Pedig tele van hasznos infóval a topic és jó látni, hogy általában idővel igazolódik, amit írok. Viszont van sok olyan dolog, ami csak a szerencsén múlik. Biztosan van sok személyes tapasztalat, de ez nem készpénz!

 

Először! Régen sok vita volt abból, hogy Szlovénia, vagy Ausztria az útirány. Azt örömmel látom, hogy akik eddig mindenkin átgázolva Ausztriát istenítették Szlovénia felé járnak! Mindkettőnek van előnye és hátránya. A szlovének legnagyobb hátránya, hogy 7 napos a matrica, ellenben az osztrákok 10 naposával. Más nagy különbség nem igazán van. Még talán annyi, a szlovének sok helyen 100-ra, 110-re korlátoznak és ott mérnek is. Meg nyáron úgy lassítják a forgalmat, hogy terelnek és pályát építenek, vagy újítanak fel.

 

Másodszor! Érdemes péntek este, vagy szombat hajnalban indulni, mert ezzel van esély, hogy meg lehet úszni a nagy forgalmat és dugót. Mi általában mindig szombat hajnalban szoktunk indulni, a régi beszámolókban benne van. Viszont az sehol nem garancia, hogy megkapod a szállás kulcsát délelőtt. Nekünk eddig döntő többségében bejött. Volt, hogy megkaptuk 9 körül, olyan is, hogy várni kellett és csak délután egy órakor, de megesett, hogy csak délután négy után adták oda. Ilyenkor nem is reklamálhatsz, mert le van írva, mikor kapod a kulcsot. Voltunk szállodában is, tíz óra körül érkeztünk, ott szintén közölték, hogy üljünk be a bárba, vagy sétáljunk de 11 óra előtt nem tudunk pakolni. Igaz hivatalosan itt is az volt leírva, hogy délután kettőkor lehet elfoglalni a szobát.

 

Harmadszor! Az internet! Nem értem miért kell ezt túlspilázni! Én a legelejétől, a kétezres évektől mindig vittem a laptopot. Lehet használni a Bibione Wifit, most már a parton ingyenes, a honlapon megnézhető hol és mennyiért használható. Használtuk talán 10 éve, hellyel közzel jó. Szállodában és némelyik apartmanban általában van wifi, kapsz rá kódot, jól használható. Ahol egyik sem ment, ott vettem egy TIM net kártyát és azt használtuk. Tökéletes volt. Viszont évek óta használható az itthoni mobil neted, eddig felár ellenében, de tavaly nyártól eltörölték a roamingot, így minden  szolgáltatás hazai áron használható...

Előzmény: Mico10 (14911)
Jfamily Creative Commons License 2018.07.09 0 0 14914

Szia.Akkor jobban járunk,ha az osztrákok felé megyünk.Hátha ott haladosabb.Kecskemétröl indulunk

pénteken.Köszi a hasznos infokat.

További szép nyaralást nektek.

Előzmény: CsanHan (14912)
CsanHan Creative Commons License 2018.07.09 0 0 14913

Szia, nem jellemző a lopás Bibionéban...a parton a közel 20 €-ba kerülő matracokat is otthagyják éjszakára és nem kel lába...

Előzmény: veekthor83 (14906)
CsanHan Creative Commons License 2018.07.09 0 0 14912

Szia!

 

Mi most vagyunk Bibioneban, pénteken kora délután (el tudtuk foglalni az apartmant, mert szabad volt) érkeztünk Szlovénia felől, de már akkor nagyon erős forgalom volt mind a két irányban... Úgy tűnik, hogy talán bővíteni fogják az autópálya ezen szakaszát, mert építési munkák zajlanak, egy elég hosszú szakaszon (ugyan 2x2 sávon) kihelyezett betonelválasztók között kell haladni...

 

Tegnap késő este amúgy volt egy jó nagy jégeső. Nekünk szerencsénk van, mert az apartmanunkhoz szuper zárt parkoló tartozik, korábbi hasonló tapasztalatból választottunk ilyen apartmant, de sok autótulajdonos futkosott mindenféle takarókkal, hogy próbálja védeni az autóját.

 

Az árak szinte ugyanott vannak, mint nálunk, így sok mindent nem érdemes már otthonról hozni, inkább vinni haza...

Előzmény: Mico10 (14909)
Mico10 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14911

Köszi a hasznos választ! 

Előzmény: Omegatd (14910)
Omegatd Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14910

Most ez komoly? Bedobni egy kérdést és még 2-3 hozzászólást sem olvasni vissza! De azért néhány alábbi hozzászólás is furcsa. Miért kell a tudatlanokat hitegetni és dezinformálni?

Mico10 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14909

Sziasztok! Szombaton megyünk először Bibionéba, még soha nem voltunk. Az a kérdésem lenne, hogy érdemes-e péntek este elindulni? Százhalombattáról megyünk. Szombaton nagy dugó van?

eranikó Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14908

Javitok,fizetős parkoló van,csak ott sem őrzik az értékeket.

 

Előzmény: eranikó (14907)
eranikó Creative Commons License 2018.07.08 0 1 14907

Szia!

Mi -és jó pár tucat topicos-több éve-évtizede jártunk/járunk Bibionéba nyaralni,még egytől sem hallottuk,- én legalábbis nem emlékszem-hogy bárki autóját feltörték volna.Nincs is fizetős parkoló szerintem,hisz mindenki az utcán,az ingyenes parkolókban, a ház előtt,vagy az apartmanok parkolójában áll és a rendőrök rendszeresen járják a várost,figyelnek,ellenőriznek. Az apartmankulcsot az esetek 80 %-ában már délelőtt át lehet venni,persze csak akkor,ha időben kiköltözik az előző "lakó".Igy természetesen te se várhatod el és nincs is rá lehetőség,hogy valami kis ellenszolgáltatásért tovább maradhatsz,hiszen te is minél előbb szeretnéd megkapni érkezéskor az apartmant.Csak egy javaslat,induljatok minél korábban,akár péntek éjjel,hogy már korán reggel nyitásra ott legyetek az utazási irodánál és nagy esélyetek van mielőbb kulcsot kapni.

Előzmény: veekthor83 (14906)
veekthor83 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14906

Sziasztok!

 

Mi jovohet szombaton megyunk, viszont az utazasi iroda szombat 16:00 orat irt, hogy akkor kapjuk meg a kulcsokat. Gondoltam akkor addig leparkolunk a parton, es furdunk, bar felek hogy a megpakolt kisbuszt feltorik (sok ismerosom jart mar igy mondjuk Roma, Vatikan fele). Tud valaki esetleg orzott parkolot? A kijelentkezes napjan is 9:00kor el kell hagynunk az apartmant. Nincs esetleg vajon valami megoldas (kesobbi kijelentkezes kis penz elleneben), igazabol az egy hetes nyaralasbol 2 nap nem elvezheto...🙄

Ja es gondolom szombat delelott nem kis dugo alakul ki emiatt...

Jfamily Creative Commons License 2018.07.04 0 0 14905

Köszönöm szépen az infot.Jó pihenést nektek🙂

Előzmény: CsanHan (14904)
CsanHan Creative Commons License 2018.07.04 0 0 14904

Szia, mi pénteken hajnalban indulunk (szabad az apartman, így el tudjuk foglalni előbb), majd igyekszek írni, hogy van-e útlezárás, stb....Bár nem tudom, hogy mennyire fog működni az elképzelt nethasználatunk...reménykedem...

 

Mi majd két évtizede járunk Bibibe és általános tapasztalatom, hogy szombat délelőtt már dugó van Latisananál is és Bibione előtt is. Mi ezért igyekszünk inkább egy nappal előbb utazni. Ha szerencsénk van, akkor szabad az apartman előttünk. Ha nincs, akkor is igyekszünk este 9-10 körülre megérkezni és egy kis sétálás, vidámparkozás után a piac parkolóban, az autóban szunyókálunk reggelig, amikoris át tudjuk venni a kulcsot. :-)))

Előzmény: Jfamily (14903)
Jfamily Creative Commons License 2018.07.03 0 0 14903

Sziaszok.

Aki már az idén járt kint,írna infot az oda utrol.Mennyire van dugó?Utlezárás,stb. 

Mi jövőhéten indulunk 🙂

Elöre is köszönöm

bambara28 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 14902

Sziasztok, mi is július 21-én megyünk Bibionebe. Örülök hogy ratalaltam erre a fórumra. Itt is sikerült par plusz infót gyujtenem :)

giornalista Creative Commons License 2018.07.01 0 0 14901

szia! nagyon szépen köszönöm az infókat :)

Előzmény: Hajncsi (14899)
Hajncsi Creative Commons License 2018.07.01 0 0 14900

Előzmény: Hajncsi (14899)
Hajncsi Creative Commons License 2018.07.01 0 0 14899

Szia Giornalista!

Ígértem, hogy írok, hogy hol tudsz ingyen megállni a kutyastrandnál.

A Via Procione út vezet a kutyastrand felé. Az utca elején van lehetőség ingyen parkolni. A földre vannak felfestve fehér csíkok, oda ingyenesen lehet beállni. Ezeket álltalában reggel 8 körül elfoglalják. Viszont a kék csíkok már fizetősek. Van automata, ott kell fizetni, és a rendőrök jönnek napközben ellenőrizni.

Előzmény: Hajncsi (14897)
CsanHan Creative Commons License 2018.07.01 0 0 14898
Előzmény: dolgozó n (14896)
Hajncsi Creative Commons License 2018.07.01 0 0 14897

Szia Giornalista!

Mi júliusban 2 hetet szoktunk kint lenni Bibcsiben kutyával. Szombat és vasárnap sokan vannak a kutyastrandon, mert reggel már jönnek az olaslzok a környezô településekről. De mindig akad üres ágy a kutyastrandon, ha esetleg 10 után jönnétek.

A szabadstrandon lehet kutyával lenni. Közvetlen a kutyastrand mellett vannak kirakva táblák, hogy ott nem lehet kutyával lenni, de az olaszok nem foglalkoznak vele.:) Mi elszoktunk sétálni a kutyastrandtól egészen a kilátóig. Néha jönnek lovas rendőrök, ők szoktak kedvesen szólni, hogy meg kell kötni a kutyust, de utána a legtöbben elengedik a kutyákat.:) A parkolás egy részen ingyenes a kutyastrand közelében, de azokat a helyeket reggel 7-8 óra körül el szokták foglalni az olaszok, mert nincs belőle sok. Majd megírom legközelebb, hogy pontosan hol ingyenes a parkolás. Szia:)

 

 

Előzmény: giornalista (14895)
dolgozó n Creative Commons License 2018.06.30 0 0 14896

Szia. Mi a Neckermann-nál foglalunk mindig. Ezért onnan linkelem, de biztos máshonnan is foglalható. :) 

 

https://www.neckermann.hu/szallas/villaggio-marco-polo/74162

 

 

 

Előzmény: handera (14894)
giornalista Creative Commons License 2018.06.30 0 0 14895

sziasztok! Horvátországból kis, maximum 1 éjszakás kitérőt tennénk Bibiónéba. 

 

kutyával...

 

a Pluto strandot látom és jónak is tűnik, bár elég borsos az ára. főleg, ha a mellette lévő szabadstrandon is lehet fürdetni kutyát. erről van esetleg információtok? valamint kb. mennyire lehet telített ez a strand egy hétköznap vagy hétvégén júliusban? sok kutyás veszi igénybe?

 

továbbá parkolás... gondolom "majd a helyszínen kiderül", de van esetleg jó tippetek a Pluto közelében parkolásra? akár az is, hogy tegyem le 2 kilométerrel arrébb :)

handera Creative Commons License 2018.06.30 0 0 14894

Sziasztok!

 

Rutinosoktól kérdezném...

Eddig kétszer voltunk Bibionéban, a Delle Termében. Most valami mást szeretnénk, de Bibionéhoz ragaszkodnánk. Kitaláltuk, hogy valami üdülőfalu lenne a legideálisabb, ahol esetleg vannak gyerekprogramok, esti rendezvények...stb. Sajnos az általam ismert irodák oldalain nem találok a villaggioknál erre vonatkozó leírást. 

Esetleg van valakinek tapasztalata? Minden üdülőfaluban vannak programok? Vagy esetleg konkrét ajánlásotok, hová érdemes menni?

Köszi:)

 

Mobilone Creative Commons License 2018.06.25 0 0 14893

Szia,

Villa Anna, a Berti mögött van, Kaposvárról indulunk, minden évben nagyon várjuk. :)

Előzmény: Emi65 (14892)
Emi65 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 14892

Szia! Mi a Colombus e Ippocampoban leszünk. Honnét indultok ? Mi Pápáról megyünk és mâr nagyon várjuk! :) 

 

Előzmény: Mobilone (14883)
eranikó Creative Commons License 2018.06.20 0 0 14891

;-)

Előzmény: Omegatd (14890)
Omegatd Creative Commons License 2018.06.20 -1 0 14890

Látom az igazi veteránok figyelnek a topicra...

Előzmény: eranikó (14889)
eranikó Creative Commons License 2018.06.20 0 0 14889

divertimento assicurato, centro sportivo acquatico: (water sport center)
Via del sagittario, Bibione (VE)
Cell.338/9682363 Paola 
Cell.335/5459897 Renato

Előzmény: tefi (14888)
tefi Creative Commons License 2018.06.20 0 0 14888

https://hu-hu.facebook.com/massimoblasigh/

 

Olaszul nem tudok,de a Névjegy-nél ott a címük!

Előzmény: Nitus1988 (14886)
eranikó Creative Commons License 2018.06.20 0 0 14887

Idézem egy régi fórumtársunk beirását 

arkilaszlo  2016.06.25    0 1 14431

Szia!

 

Friss infóm sajnos nincs, de kalkulálásnak talán elég lesz a következő is:

2009-ben a motorcsónakos ejtőernyőzés 35 € volt, nem volt olcsó, viszont felejthetetlen élmény volt. 

Az indulási hely a Spiaggia és a Lido del Sole találkozásánál volt, a menetidő kb 20 perc fejenként, hárman voltunk a két fiammal, a nejem pedig csak motorcsónakázott egyet, ő volt a fényképész (ez sem volt rossz).

Bibit egy teljesen más oldaláról ismertem meg, a tenger felől/felülről látni, csodálatos volt..............

Azt sajnálom, hogy fényképezőgépet nem vittem fel magammal (tudtam volna használni), csak féltettem a "lábmosás" jelenetnél.

 

 

indulás:

Előzmény: Nitus1988 (14886)
Nitus1988 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 14886

A vízi ejtőernyőzés engem is érdekelne,hogy van e esetleg?Horvátországban már próbáltam az falami fantasztikus élmény.Itt is bevállalnám ha lenne rá mód.Ha valaki tud infót szívesen fogadom én is.Meg bármi tapasztalatot élményt  Bibiről,hisz itt még nem voltunk csak Lignanoba ott is 10éve.Alig várom,hogy menjünk! :)

dolgozó n Creative Commons License 2018.06.19 0 0 14885

Bocsi nem ott kihalt minden, hanem itt! :D 

dolgozó n Creative Commons License 2018.06.19 0 0 14884

Sziasztok!  Idén nagyon kihalt ott minden! :( Azért kérdezek, hátha valaki válaszol. :) Bibioneban van lehetőség vizi ejtőernyőzésre? A férjem állítja, hogy ő látott már kint nekem meg az rémlik, hogy Horvátban és Bulgáriában láttuk.  Ha van akkor merre és mennyiért? Köszi!  :) 

Mobilone Creative Commons License 2018.06.18 0 0 14883

Szia,

 

Mi júli 21-től megyünk a Villa Annába.

Előzmény: Emi65 (14882)
Emi65 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 14882

Sziasztok !

Régen voltam már itt a topicban. Az idén szerencsére ismét megyünk Bibibe. Szeretném megkérdezni, hogy volt-e valaki a Columbus e Ippocampoban ? Jön valaki júliu 21-től Bibibe ? Köszönöm előre is a választ ! :) Émi

Mobilone Creative Commons License 2018.06.11 0 1 14881

Sziasztok,

 

Punta Sabbioni hajoállomáson lehet vásárolni bankkártyával is jegyet. 

Április végén voltunk mi, 7 €-ért parkoltunk egész nap és 20 €/fő volt a napi korlátlan hajójegy.

CsanHan Creative Commons License 2018.06.09 0 0 14880

A parkoló szélén volt - puritán körülmények között - egy sátor fölállítva, ahol egy asztalnál lehetett kp-ben fizetni és jegytömbből tépték le a jegyeket. Mi szakadó esőben értünk oda és mivel annyit kértek a jegyekért, mint amennyit a honlapon láttam, nem mentünk tovább, megvettük mindjárt ott a hajójegyeket is. Úgy rémlik, hogy közvetlenül a partnál volt jegypénztár téglaépületben vagy konténerben is, lehet, hogy ott lehet bankkártyával is fizetni...

Előzmény: Bobe7 (14879)
Bobe7 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 14879

Nem emlékszel rá esetleg, hogy bankkártyával lehetett-e fizetni?

Előzmény: CsanHan (14878)
CsanHan Creative Commons License 2018.06.09 0 0 14878

Amikor 2 éve voltunk, akkor mindjárt a parkolóban a parkolás fizetésével egyidejűleg meg lehetett vásárolni a hajóra is a jegyeket. :-)

Előzmény: Bobe7 (14875)
CsanHan Creative Commons License 2018.06.09 0 0 14877

Szia!

Ugyan régebbi hozzászólások, de a társtopicban vannak képek és infók a Smeraldáról.

Azért a 1,5 éves gyerkőccel én meggondolnám, hogy elinduljak-e Velencébe, mert a tömegben, hőségben szerintem kínszenvedés számára. Mi amikor két éve voltunk hajóval Velencében, szakadó esőbe érkeztünk (és kb. 1,5 órát esett még), csurom vizesek voltunk, mert a sikátorokban, a tömegben mások esernyőjéről is folyt ránk a víz...aztán mikor elállt az eső, kisütött a nap, hirtelen borzasztó, párás hőség lett...szóval még nagyobb gyerekekkel is megterhelő volt... Persze Velencében a tömeg állandó, max. az időjárás lehet városnézésre alkalmasabb...

Előzmény: Nitus1988 (14876)
Nitus1988 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 14876

Idén mi is Bibit választottuk uticélként aug 4-től megyünk,a szállásunk a Smeralda apartman lesz.Nem sokat olvastam itt róla,es sajna visszább is kevés hozzászólást találtam.De tele izgalommal vágunk bele az utazásba két kisebb gyerkőccel (1.5 és 7 éves) Voltunk már Lignanoban korábban többször akkor autóval mentünk Velencébe,de most nagyon jónak tűnik a Punta Sabioni-bol valo indulás. :) 

Bobe7 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 14875

Ezt az infót is nagyon szépen köszönöm! Egészen elfogadhatóak a hajóárak (10 EUR/felnőtt, 6 EUR/gyerek). Szuper!

Előzmény: CsanHan (14873)
Bobe7 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 14874

Köszönöm szépen a segítséget!:)

Mi is júl. 7-től megyünk. :) Idén hozzánk csapódtak még a szüleim és a tesómék is (2 gyerkőccel ). 7 éve nagyon jól éreztük magunkat, szuper volt az időjárás és a tenger hőfoka is. Remélem ez idén sem lesz másként.

Előzmény: CsanHan (14872)
CsanHan Creative Commons License 2018.06.08 0 0 14873

Ez a Marco Polo honlapja:

http://www.marcopolovenezia.com/en/

Előzmény: Bobe7 (14871)
CsanHan Creative Commons License 2018.06.08 0 0 14872

Szia!

Mi július 7-től megyünk - szintén egy 10 éves és egy 17 éves gyerkőccel - Bibibe. Voltunk az elmúlt években is minden évben. Leginkább a Visottoban és a Winnerben szoktunk vásárolni. 

Tavalyelőtt voltunk utoljára Velencében, szintén Punta Sabbioniból mentünk hajóval. Lehet, hogy mi is megyünk idén is. Úgy rémlik mintha nemrégen írt volna vki idei árakat, olvasgass vissza. :-)

 

 

Előzmény: Bobe7 (14871)
Bobe7 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 14871

Sziasztok! 

Idén július elején megyünk másodszorra Bibionéba, 3 gyerkőccel (16,14 és 10 évesek) 7 éve voltunk utoljára, akkor a Smeraldában, most az Acapulcoba megyünk. 7 év nagyon hosszú idő, gondolom sokminden változott. Olvasgattam ezt-azt a neten, sok helyen a Winner szupermarketet ajánlották a választék és az árak miatt. Ti hogy vagytok ezzel?

Szeretnénk átmenni Velecébe. Legutóbb Punta Sabbioni-ből mentünk kishajóval. Akkor 2 felnőtt 3  (kis) gyerekre 38 eurót fizettünk oda-vissza. Tudnátok segíteni, hogy most mennyibe kerülhet a hajójegy? Esetleg Valaki tudja, hogy a neten hol találom a hajóárakat Punta Sabbionéből? Biztos nagyon béna vagyok de valahogy nem találom.

Minden aktuális infót nagyon szívesen fogadok! Előre is köszönöm a segítséget!

ditke11 Creative Commons License 2018.06.06 -1 0 14870

Sziasztok!

 

Segítsetek nekem legyetek szívesek!

 

Szeretnék internet elérést Bibioneban, de nincs okostelefonom, viszont van Netbookom.

Melyik szolgáltatónál érdemes kártyát venni illetve milyen mobil sticket kell vennem, amibe a kártyát bele tudom tenni?

Ott érdemes vennem inkább vagy itthon? Gondolom csak a független jó ott.

Elnézést a buta kérdésért, de sajnos nem haladtam a korral.

Köszönöm szépen!

csetbalu Creative Commons License 2018.06.05 0 0 14869

sziasztok!

mi idén tizenharmadszor megyünk. A VTI-be tizenegyedszer. mintha csak hazajárnánk. amikor megérkezünk, és végigsétálunk a kempingen le a partig, mintha nem is telt volna el egy év, mintha haza sem jöttünk volna, az az érzés, hogy újra itt....

vagyis a 13 az a nyári szezon. 2 éve voltunk a GIRO-t megnézni, most május 4-7. között meg a Bibione Félmaraton miatt.

szóval voltunk már idén. nagyon erős előszezon, a kempingben szűk harmadház, német-osztrák-svéd-olasz nyugdíjasok javarészt. és osztálykiránduló csoportok.

a levegő 25-28 fok, a víz hűvös, de fürödhető, totál csend, nyugi, pihi.

ezentúl tuti visszajárunk így májusban is egy-egy hosszú hétvégére, egészen más élmény :) 

CsanHan Creative Commons License 2018.05.23 0 0 14868

Igen, mi is többször voltunk már június végén (tavaly is), én is nagyon szeretem ezt az időszakot, mert még valóban nincs hatalmas tömeg és az idő + a tengervíz már kiváló. 2017. június 23-án pontban éjfélkor érkeztünk Bibibe és mikor kiszálltunk a Savoy Hotelnél, ahol az apartman kulcsát átvehettük, 28 °C volt! Sajnos idén kicsit csúsztatnunk kellett, mert a fiam előrehozott érettségizik és én is visszaültem az iskolapadba, így vizsgaidőszakom van...

Előzmény: KoRUND (14867)
KoRUND Creative Commons License 2018.05.23 0 0 14867

Tavaly már mondták, hogy menjünk máshova, de idén kérdezték, hogy mikor megyünk Olaszországba? :)

Mi először aug. vége szept. elején voltunk. Nagyon jó idő volt. Mióta iskolás a nagyobbik fiam azóta június végén járunk. Azt kell mondjam ezek a legélhetőbb időszakok, mert meleg a víz, még nincs tömeg, de nincs 40 fok sem, így nem kell napközben a hűvösbe menekülni.

Előzmény: CsanHan (14865)
dolgozó n Creative Commons License 2018.05.22 0 0 14866

:) Ez nálunk is így működik. :) 

Előzmény: CsanHan (14865)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.22 0 0 14865

Igen, nagyon érdekes ez, mi is otthon érezzük magunkat Bibiben. Ha jól számolom, akkor idén lesz a 15. alkalom, hogy itt (is) nyaralunk. A gyerekeim gyakorlatilag úgy nőttek föl, hogy ha nyár, akkor irány Bibione. Idén is megkérdeztem, hogy nem akarnak-e másfelé menni inkább, de mondták, hogy csak akkor, ha megyünk Bibione-ba is... :-)))

Előzmény: dolgozó n (14864)
dolgozó n Creative Commons License 2018.05.22 0 0 14864

Sziasztok! Mi is megyünk, idén lesz a 7.alkalom. Nagyon szeretjük. Az Acapulco apartmanba megyünk mindig. Idén csak annyi a változás, hogy július eleje helyett augusztus végén megyünk. Remélem még jó idő lesz! Mi is próbáltunk már több országot, de Bibione az igazi. :) Olyan mintha haza járnánk. A Bibione Wifi nálunk csak reggel 8-ig zökkenő mentes és este 11 után.

Nitus1988 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 14863

Örömmel olvasom,hogy kezd ujra éledezni az itt nyaralók csapata.

Mi eddig Lignano fanok voltunk. Imádtuk már 4x voltunk ott jóval korábban.Most a gyerekekkel térünk vissza az imádott Olaszországba csak most Bibioneba.Már nagyon várjuk!Remélem ebben a helyben sem csalódunk.Imádom az Olasz éjszakai pörgést ez nagyon hiányzott Horvátban...

KoRUND Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14862

Idén lesz negyedszer. Gyerekeknek bejön nagyon.

Előzmény: Zsebeni (14861)
Zsebeni Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14861

Hányadszor mentek? Nekem ez lesz a 10. 24 éve voltam először. :) Az sem most volt.

Előzmény: KoRUND (14860)
KoRUND Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14860

Én is Görögországot néztem ki, de aztán megláttam az árakat és maradt a jól bevált Bibione.

Horvátország meg már 5 éve is olyan drága volt, hogy azt mondtuk soha többet.

Előzmény: Zsebeni (14859)
Zsebeni Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14859

Görögbe is csak buszos utazások olcsók. Horvátországra meg sokan panaszkodnak, hogy nagyon elmentek az árak. Nekem is van több olyan ismerősöm aki olaszba megy nyaralni.

Előzmény: CsanHan (14858)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14858

Én pont az ellenkezőjét hallom, hogy sokan kerülik Görögországot, Törökországot. Én is nézegetem az athéni repülőjegyeket, mert a gyerekek még nem jártak ott, de nem tudom, hogy merjek-e szeptember-októberre már most beruházni, annyi minden történhet még addig... Amúgy az én környezetemből több család is készül Bibionéba, illetőleg Rimini környékére, lányom osztálytársai közül pl. 4 család is Bibiben fog nyaralni.

Előzmény: Padre540 (14855)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14857

Szia!

Igen, én is így indítottam a keresést, aztán, amikor dönteni kellett, hogy mi élvezzen prioritást, akkor mégis alulmaradt a WIFI. De van még időnk, találunk rá biztosan megoldást. Tavaly sajnos naivan azt hittük, hogy a mobilnetünk tökéletesen fog működni, de pechünkre egyikünké sem működött...

Amúgy sajnos van azóta tapasztalatunk, hogy máshol (pl. Tenerife, Martinique) is bizonytalan az internetelérés és a Tk. sem tudja a hiba okát...

 

Előzmény: KoRUND (14854)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14856

Szia!

Az Európánál foglaltuk a Croce del Sud 5 személyes apartmant. Tavaly voltunk már ebben és nagyon tetszett, mert központi fekvésű; tágas terasza van jó nagy, kerek asztallal; szinte garázs minőségű, sorszámozott parkolóval; szép bútorokkal, LED TV-vel; kényelmes ágymatracokkal... Egyetlen hátránya a WIFI hiánya...

Előzmény: Zsebeni (14853)
Padre540 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14855

Én is észrevettem a nagy csendet.Érdekes,de még az ismerősöm ismerősétől sem hallom hogy Bibionéba vagy akár Olaszországba bárhová készülnének.

A balkán nagyon felerősödött,főleg Albán-Montenegro vonal és ott lohol mögöttük Görög és Horvát.

Mi is Zakynthosra megyünk...

Előzmény: CsanHan (14852)
KoRUND Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14854

Sziasztok!

 

Mi megyünk juni30tól. Én a net problémát úgy oldom meg, hogy olyan szállásra megyünk ahol van wifi.

Előzmény: Zsebeni (14853)
Zsebeni Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14853

Szia!

 

Régen már januárban mindenki fel volt pörögve. Lehet, hogy rajtunk kívül nem megy senki?

Augusztus végén jön valaki?

Ti melyik apartmanba mentek?

Zs

Előzmény: CsanHan (14852)
CsanHan Creative Commons License 2018.05.12 0 0 14852

Sziasztok!

 

Nagy csönd van a topicban, pedig mindjárt indul a szezon... Mi idén júliusban utazunk ismét...

Tavaly elég gondban voltunk az internet elérés miatt, mert ugyan központi fekvésű apartmanban laktunk, de pont kívül esett a BibioneWifi hatókörén és valamilyen rejtélyes oknál fogva a Tk-os mobilnetünk sem akart működni.

Idén ugyanebbe az apartmanba foglaltunk, mert a paraméterei egyébként nagyon kedvezőek, csak a net kérdést kellene megoldanunk. Arra továbbra sem merünk számítani, hogy a Tk-os mobilnetünk működni fog, mert ugyan már sok órás ügyintézési procedúra van mögöttünk, mégis azóta több külföldi utunkon is azt tapasztaltuk, hogy nem mindenhol működik...

Van valami javaslatotok?

 

Előre is köszönöm! :-) 

eranikó Creative Commons License 2018.04.19 0 0 14851
Előzmény: Nitus1988 (14850)
Nitus1988 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 14850

Szia!

Látom tavaly a Smeraldaban voltatok nyaralni.Idén 6év után mi is visszatérünk Olaszországba,lefoglalva az említett apartmant! Mi 8an megyünk gyerekek felnőttek vegyesen,egy apartmanba az 1-8 típusúba.Leírnád tapasztalataidat ha megkérlek?Parkolás,apartman felszereltsége,bútorok minősége,nagysága.2autóval megyünk de olvasom h számozottak a parkolók....És mivel 8an leszünk izgulok hogy nem lesz e túl zsúfolt az apartman?A parton lehet felállítani bármi féle napernyőt,a gyerekeknek strandsátrat?Mivel 2nyugágy és 1 napernyő alkotja a strandszervizt igy kétlem hogy ott nyomorgunk nyolcan alatta.

Köszönöm ha válaszolsz!

Előzmény: bzsuzsi0128 (14704)
CsanHan Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14849

Mi 2006-ban pont Bibione-ban voltunk a foci vb idején, ugyan azóta is voltunk majd minden évben, de felejthetetlen az az éjszaka, ami az után következett, hogy Olaszország megnyerte a vb-t... Mi eddig minden apartmanban elég sok csatornát tudtunk nézni...

Előzmény: stevebi (14848)
stevebi Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14848

Köszi az infót. Az az igazság, hogy még picik a gyerekek, őket még nem tudjuk levinni késő esti meccsnézésre, ill. nem is szívesen hagyom ott őket a nejemmel egyedül az apartmanban, egy hosszabbításos meccsen kb. 21-24 óráig. De persze b.) verziónak mégiscsak ez lesz a megoldás, ha mégsem adja semmi a kötelező, nagyobb meccseket. ;-)

Előzmény: KoRUND (14847)
KoRUND Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14847

2016-ban az EB idején voltunk Bibionéban, de megvallom őszintén meccset nem a tv-ben néztünk, hanem minden kávézóban, pizzázóban, étteremben ment kivetítőn. És nem szóltak egy szót sem, ha megálltál nézni a meccset. Én örültem hogy megtaláltam a tv-ben a gyereknek a mesecsatornát, többet el sem kapcsoltuk onnan. :)

Előzmény: stevebi (14846)
stevebi Creative Commons License 2018.01.31 0 0 14846

Sziasztok!

A focirajongó, Bibioneba vissza-visszatérőktől szeretnék kérdezni.

Akik labdarúgó VB, EB idején már nyaraltak a korábbi években Bibioneban, nem emlékeztek, hogy az apartmanokban fogható TV csatornákon lehetett élőben nézni a meccseket, nagy a választék az olasz adókat tekintve, vagy csak 1-1 csatorna jön be gyatra minőségben? (tudom, apartmanonként is változhat az elérhető csatornák száma, sőt, évenként változhat, melyik apartmantulajdonos milyen csomagra fizet elő, de mégis valami biztatót mondjatok, még ha értelmetlennek is tűnik a kérdésem....:-))

 

…Italia1, Canale5, Rete4 a szóban forgó adó, azt hiszem. Ha jól látom, ezek az adók közvetítik az idei foci VB-t:
http://www.goal.com/it/notizie/mondiali-di-calcio-in-tv-tutte-le-gare-in-chiaro-su-mediaset/zqv1brs9czpc19y4t4q00lp3e
http://www.mediaset.it/corporate/televisione/italia/reti/reti_en.shtml

equilibrator Creative Commons License 2017.09.18 0 0 14845

Részvétem. Nekünk előző héten még jó időnk volt, egy nap volt csak rosszabb idő. Hűvös reggelek után dél körül már lehetett strandolni (kb. 24-25 fok lég- és vízhőmérséklettel). A hét vége felé több lett a szél, a hullámzás és a piros zászló, de ez legyen a legnagyobb bajunk.

Előzmény: cseza (14844)
cseza Creative Commons License 2017.09.18 0 0 14844

Milyen időtök volt?Mi szept10-17 ig voltunk,egy napot kivéve(szerda) fürdésre alkalmatlan hideg esős felhős napok voltak.Az idén nagyon nem jött össze a jó idő.

Előzmény: equilibrator (14843)
equilibrator Creative Commons License 2017.09.10 0 0 14843

Szept. elején (3. és 9.) oda-vissza megtettük a szlovén utat, Bp.- Bibione kb. 6 és fél óra (nappal, az útépítések, a szabálykövetés mértéke és a bibionei körforgalmak és torlódás függvényében változó).

Az olaszoknál is volt hosszabb útépítés, és a szlovén szakaszon két helyen (keskeny sávok, sebességkorlátozás, stb.).

subinho Creative Commons License 2017.09.09 0 0 14842

Mi 2009-ben mentünk Szlovénia felé egyszer és utoljára, nagyon rossz volt, csomó útépítés, rendőrök, dugó, így azóta csak Ausztria minden évben, aztán idén megpróbáltuk megint a szlovént. Hát azt kell mondjam, gyors, problémamentes volt.

Ausztrián át sokkal szebb, egy élmény, de sokat jártunk arra, így most inkább a gyorsaságot helyeztük előtérbe. Hajnak 4-kor indultunk Bp-ről és 10-kor már a Miramare kastélyban parkoltunk, alig voltak még. ☺

CsanHan Creative Commons License 2017.08.30 0 0 14841

Valójában idén is a körülmények késztettek arra, hogy kipróbáljuk az utat Szlovénia felé. Péntek éjszakára már ki volt fizetve a szállásunk, amikor úgy adódott, hogy be kellett mennem pénteken dolgozni, így csak délután tudtunk indulni. Igaz, hogy valamivel rövidebb és gyorsabb, de az osztrák táj sokkal szebb. Szóval továbbra is az ausztriai utazást preferálom... 

Előzmény: Omegatd (14839)
CsanHan Creative Commons License 2017.08.30 0 0 14840

Igazából semmi extra dolgot nem tapasztaltunk. Végig autópályán kell menni, gyakorlatilag észre sem veszed és átmentél a határon. Szlovén autópályamatricát a zalakomári INA kúton tudsz venni. Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok (ha tudok...).

Előzmény: Batman72 (14838)
Omegatd Creative Commons License 2017.08.29 -3 0 14839

Pedig régebben milyen erőteljesen kardoskodtál az osztrák út mellett és a szlovén ellen...

Előzmény: CsanHan (14834)
Batman72 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 14838

Köszönöm.  😁

Adnál esetleg olyan infókat amire figyelnem kell?

 

Előzmény: CsanHan (14834)
fiatka Creative Commons License 2017.08.28 0 0 14837

Sziasztok!

 

Nekem is Telekom-os a mobilom. Múlt évben vásároltam rá adatroamingot is és nem tudtam használni.

Idén, hogy eltörölték a roaming díjakat, nem vettem hozzá semmi kiegészítő csomagot.  Mobil ,,L" díjcsomagom van 4 GB internettel. 

Most tökéletesen tudtam használni a Telekomos internetet :-)

Igaz, idén a Szlovén tengerparton nyaraltunk, de egy napra átmentünk Bibionéba is....nehogy már kimaradjon :-) :-)

Mind a két országban tökéletesen működött.

 

Előzmény: PBabyka (14836)
PBabyka Creative Commons License 2017.08.28 0 0 14836

Szia.

Mi is így jártunk a T-s mobilokkal.

Indulás előtt bementünk az ügyfélszolgálatra, biztos ami biztos alapon.

Azt mondták, minden ok......

Aztán ott meg se kép, se hang....

Parton az ingyen wifi nappal egyáltalán nem működött, este meg a rengeteg -eddig ismeretlen- apró, nagyon csípő bogaraktól nem lehetett.

Előzmény: CsanHan (14833)
Omegatd Creative Commons License 2017.08.27 -1 0 14835

T-Mobiléról nem tudok nyilatkozni, mivel Vodafone-t használunk és az tökéletesen működik. A Bibione WiFivel pont az volt a bajom, hogy csak esetenként működött, ezért nem tartom megbízhatónak. A vízparti free wifi elvileg működik, csak lassú...

Előzmény: CsanHan (14833)
CsanHan Creative Commons License 2017.08.26 0 0 14834

Szia!

Idén mi is Szlovénia felé mentünk (Bp. mellett lakunk). Pénteken du. 16.45-kor indultunk és pontban éjfélkor Bibiben voltunk. Szerintem gyorsabb arra, mint Ausztria felé, bár eddig hosszú évekig mi is Ausztrián át jöttünk-mentünk. Nem tűnt egyáltalán bonyolultnak...

Előzmény: Batman72 (14828)
CsanHan Creative Commons License 2017.08.26 0 0 14833

Sajnos nekünk sem működött június végén a T-os net két különböző előfizetésen sem, holott utazás előtt kb. 2 órát próbáltuk ügyintézni és úgy tűnt, hogy minden rendben lesz... Ráadásul ugyan az apartmanunk Spiaggia központi részén volt, de még se volt használható a Bibione Wifi... és a parton sem igen lehetett netezni...

Előzmény: Omegatd (14827)
Omegatd Creative Commons License 2017.08.26 -4 0 14832

Nem csoda, hogy ez a topic is csak süllyed...

Előzmény: JÓZSEF5010 (14831)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.08.26 -1 0 14831

Omegatd !!!!   " HÚ"   de okos vagy !! Voltál már egyáltalán Bibione-ban?

Előzmény: Omegatd (14827)
Omegatd Creative Commons License 2017.08.26 -1 0 14830

Vodafone simán megy. Ráadásul július végéig lehetett 4 Giga netet aktiváltatni a Tuti kártyás csomagra. Most ezt használom...

 

Előzmény: equilibrator (14829)
equilibrator Creative Commons License 2017.08.26 0 0 14829

"simán használható az otthoni adatkeret" Ezzel simán be lehet fürödni, a Telekomnál vannak olyan mobilnetes csomagok, amelyek tényleg csak belföldön használhatóak, minden ellenkező optimista híresztelés ellenére is.

Előzmény: Omegatd (14827)
Batman72 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 14828

Sziasztok,

Már vagy tízszer voltunk Bibiben,de mindig Ausztrián keresztül mentünk.

Most újra megyünk, 😁😁 és abban kérném a tanácsotokat,hogy maradjak-e a megszokott útvonalnál,vagy elinduljak-e Szlovénia felé?

Úgy látom-hallom-tudom,hogy arra rövidebb, viszont lassabb és valamivel bonyolultabb.

Bp-ről mennénk.

Köszönöm  a segítséget!

Sziasztok,

Én

Omegatd Creative Commons License 2017.08.26 -1 0 14827

Most komolyan ezt a csontot rágjátok? Csak ebben a topicban van milliószor beírva. Amúgy nincs roaming, simán használható az otthoni adatkeret. Valóban van BibioneWiFi, de szerintem nem az igazi, de lehet venni kinti telefonkártyát és használható. Tavaly arról nyomtam, de most, hogy nincs roaming, úgyhogy simán megy az otthoni...

tefi Creative Commons License 2017.08.26 0 0 14826

Nem tudom,ugyanis ők nem vettek,mert mobilt használtak. Csak a listán látták,hogy mennyi az ára.

Szerintem csak az apartmanban vagy az udvarán használható,ugyanis nem mindegyik apartmanhoz lehetett venni!

Előzmény: JÓZSEF5010 (14825)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 14825

Szia

Kérdésem :  a vásárolt WIFI-nél valamilyen kód van a kártyán és azt kell beírni csatlakozáskor ,  területi hatálya csak Bibione??????

Üdv

Előzmény: tefi (14823)
Omegatd Creative Commons License 2017.08.25 -5 0 14824

tefi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 14823

Ágynemű huzatot vinni kell.

Az hogy jár-e 1 szék+ 1ágy+1napernyő az apartmanhoz azt a leírásból,szerződésből lehet megtudni!

A lányomék a Booking-on foglaltak nyáron 1 apartmant, ahhoz nem járt automatikusan,ahogy a légkondi és a Wifi sem. Mindhármat külön kellett fizetni a helyszínen az utazási irodában!

A Wifi 5 €/24 óra áron volt.

 

Előzmény: JÓZSEF5010 (14822)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 14822

Sziasztok !

Most készülök Bibioneba.     Az internet lehetőségek érdekelnek.  Olvastam, hogy van BIBIONEWIFI kártya .     Valaki meg tudná írni hogy működik ????

Állítólag a strandon az apartmanokhoz jár 1 szék+ 1ágy+1napernyő és állítólag ingyenes WIFI  is működik.      Tudna valaki erről is írni??

Úgy tudom az apartmanokba ágynemű huzatot vinni kell.

bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 14821

Szia!

Minket Horvátországban ért ez a vihar, mi onnan mentünk át Olaszországba 06.12.-én. Nagyon durva volt, ott is fákat csavart ki.:-(

Előzmény: stevebi (14817)
Panozomo Creative Commons License 2017.08.16 0 0 14820

Sziasztok!Szombaton vagy vasarnap indulunk Bibionéba! :) Yuhuuuu. Már nagyon várjuk. De most máshogy lesz a felállás, mert eddig hotelban szálltunk meg , de most viszont apartmanba megyünk. Az apartman neve : Residence Regent Beach. Valaki jadt mar ott? Esetleg hallott valamit róla? :) .... Mit érdemes vinni? Probálok kulombozo oldalakrol ossze szedni infot. :) Elore is koszonom a valaszokat! .. Meg annyi, hogy agynemu minden apartman helyen van alltalaban, vagy jo ha viszunk? :) Szep napot! :) 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.12 0 0 14819

Van köztünk országút kerékpáros, aki már volt kint tekerni?

raulista Creative Commons License 2017.08.11 0 0 14818

Atyaég!

Előzmény: stevebi (14817)
stevebi Creative Commons License 2017.08.11 0 0 14817
Előzmény: stevebi (14816)
stevebi Creative Commons License 2017.08.11 0 0 14816

Volt valaki innen, aki tegnap a régióban tartózkodott?

Bibione-ban és a környékén is volt akkora vihar, mint Jesolo-ban?

 

http://nuovavenezia.gelocal.it/venezia/cronaca/2017/08/10/news/il-maltempo-si-abbatte-sul-litorale-danni-ingenti-1.15718147

 

 

takacstamas Creative Commons License 2017.08.10 0 0 14815

Köszönöm, de sajnos már itthon is vagyunk...

Igen, valóban ez a menet, Letenye-Tornyiszentmiklós-Pince (ez már szlovénia) itt a temetővel szemben balra fel a MOL kútra, ott jegy, és már

dörgetés lefelé 110-el :-)

Előzmény: Törölt nick (14814)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.07 0 0 14814

Letenye - Tornyiszentmiklós - (hátmész a határon) - és balra a MOL kútra azmár szlovénia, ott jegy és dörgetés lefelé!

M70-es fizetős végig!!!

Előzmény: takacstamas (14810)
Jfamily Creative Commons License 2017.08.05 0 0 14813

Megoldott😉

Jfamily Creative Commons License 2017.08.05 0 0 14812

Sziasztok.Végre eljött😊itt vagyunk.Minden szupi már az apartmanba vagyunk.Gyors kérdés.A széfet beállítani(kódot)?A papírokon nem találom.Elöre is köszi

equilibrator Creative Commons License 2017.07.19 0 0 14811

Szerintem Lendván (Lendava). Ha már Tornyiban felmégy még Mo.-on, akkor necces, hogy jön a bírság az M70-es használatáért (gondolom fizetős, nem tudom biztosra). Viszont lehet, hogy praktikusabb Lenti, Rédics felől menni, ez a következő felhajtó. (Hosszúfalu, szlovénül Dolga vas)

Előzmény: takacstamas (14810)
takacstamas Creative Commons License 2017.07.19 0 0 14810

Üdv! Ha nem veszek MAGYAR autópályamatricát, hol lehet felmenni a szlovén autópályára legkorábban?

PBabyka Creative Commons License 2017.07.15 0 1 14809

Nagyon köszi:))

Minden megvolt:))))

Szuper idő, szuper víz, szuper Bibione.

 

Előzmény: CsanHan (14794)
Liza 81 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 14808

Udv mindenkinek😊

 

Jart mar valaki a Marina Grand apartmanban? Hamarosan indulunk es par infot szeretnek rola megtudni! Kösziii

voicespeed Creative Commons License 2017.07.10 0 2 14807

Sziasztok!

 

Szombaton jöttünk meg Bibiből. Idén gondoltunk egy merészet és két hétre mentünk. A 06.24-i indulásra volt még 12=14 kedvezmény, így elég jó áron találtunk apartmant. Szokásunkhoz híven, idén is Lido del Soléban kerestunk szállást. A 3x bevált Castelloról sajnos lemaradtunk így az egy utcával hátrébb lévó Ducale-t választottuk.

Mi Komáromból Ausztrián át szoktunk jönni, 677km az út GPS szerint. Mivel LPG-vel járunk ezért egy megállót be szoktunk iktatni Ilz-nél igy már leérünk BiBionéig. A Gáz Ausztriában 66, Olaszországban 60cent volt.

hajnal 4-es indulással tankolással, és Latisanai lehajtónál előrejelzet baleset kikerülésével San Gorgo di nogárónál lehajtva (egyel előbb, így csak 10EUR volt a pálydíj ) aztán a Waze-t használva 12:41-re értük el az irodát. Egy órán belül becsekkoltunk, de a kulcsot csk fél 4 körül kaptuk meg (a voucherben is 16 óra volt, amikor felmentünk az apartmanhoz 2 körül még javában dolgoztak a takarítók). Az apartman a szokásos kialakítású, az erkély tágas, klíma, mikró, lapos TV (játszik USB-ről filmeket) amit esetleg külön megemlítenék. A Fürdő a szokásos,természetesen zuhanykabin van.

 

Üdv Petya

Jfamily Creative Commons License 2017.07.09 0 0 14806

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat.Sokat segítettél 😊

Előzmény: CsanHan (14805)
CsanHan Creative Commons License 2017.07.09 0 1 14805

Nekünk már péntek éjjelre is volt szállásunk, szerencsénkre üres volt előttünk az apartman... de mielőtt ez kiderült volna, rákérdeztem a szombat reggeli kulcsátvételre és azt írták vissza, hogy 10 óra magasságában már átvehető, de ha nincsen kész a takarítás, akkor nem pakolhatunk ki.

A nyelvi nehézségeken ne aggódjál, mert van az Europa-nál egy magyar hölgy: Zsuzsanna. Mondjuk megjegyzem, hogy írásban gyorsabban érkeztek válaszok, ha angolul írtunk. Személyesen végül is nem találkoztunk a hölggyel, mert a Savoy Hotelben vettük át a kulcsot és mikor mentünk szombaton a késő délutáni órákban fizetni az irodába, akkor millióan voltak, így angolul intéztük azt is... A kicsit angollal el fogtok tudni boldogulni szerintem...

 

 

Előzmény: Jfamily (14804)
Jfamily Creative Commons License 2017.07.09 0 0 14804

Mi az este 10 óràs indulába gondolkotunk.Reggelre ott vagyunk és tudnak aludni a gyerekek is.Az irodának előre jeleztétek,hogy korábban érkeztek?Remélem a nyelvi nehézségeket is megoldjuk.Kicsit tudunk csak angolul.Google fordító ha máshogy nem megy..

Előzmény: CsanHan (14803)
CsanHan Creative Commons License 2017.07.09 0 1 14803

 

Idén mi is az Europa-nál foglaltunk. Pénteken munka után, 16.45-kor indultunk Bp. mellől és pontban éjfélkor érkeztünk meg. Odafelé Szlovénián keresztül mentünk, többször megálltunk és sajnos elkaptunk Maribor térségében egy hatalmas és félelmetes vihart is (még fákat is kidöntött a szél az autópályára...) Fizettünk egy plusz éjszakát, így a Savoy Beach Hotelben át is tudtuk rögtön venni az apartman kulcsát.

Ha vannak előttetek az apartmanban (ez most valószínű..., de ha nem, föl fogják ajánlani a stress free travel-t), akkor optimális esetben is kb. 9.30-10 óra, mire el tudjátok foglalni az apartmant, úgy hogy a takarítást meg kell várnotok. Ezt viszont én még mindig jobb megoldásnak találom az elmúlt 17 évben szerzett tapasztalataim alapján, mert két kicsi gyerekkel kegyetlen napközben, hőségben - még klímás autóban is - órákon át araszolgatni a dugóban. Sajnos a dugóra a reggeli óráktól kezdve számítanotok kell, mert mindenhol szombaton van turnusváltás... és idén még egy elég nagy volumenű útépítés miatt sávkorlátozás is van... éjszaka is dolgoztak). A dugót csak akkor tudjátok elkerülni, ha éjjel, kora reggel vagy késő délután érkeztek. 

Mi, amíg ilyen kicsik voltak a gyerekek mindig éjszaka utaztunk, mert legalább aludtak. Amióta nagyobbak, azóta váltottunk és inkább pénteken nappal - több helyen megállva, kényelmesen - utazunk és fizetünk egy plusz éjszakát, amikor is sokkal nyugisabb viszonyok uralkodnak az autópályákon. Az elmúlt években szerencsénk volt, mert szabad volt előttünk az apartman és megtehettük. De előfordult már az is, hogy péntek este 10 óra magasságában érkeztünk, vidámparkoztunk egyet és az éjszakát a piac parkolóban töltöttük (nagyon sokan választják ezt a megoldást, most is láttuk, hogy rengetegen ott voltak már éjfélkor). Nekem ezzel sincs bajom, van ott mosdó és a rendőrök folyamatosan járőröznek.

Tehát a fenti szempontokat figyelembe véve és egyéni lehetőségeitek, körülményeitek mentén tudtok továbbgondolkodni...

Ha van kérdésed, nyugodtan írj, szívesen válaszolok.

Előzmény: Jfamily (14802)
Jfamily Creative Commons License 2017.07.09 0 0 14802

Agenzia Europa a neve.Igen fertőtlenítő takarítást én is fogok csinálni.Két kicsivel(3,5év) megyünk és bizonytalan vagyok mikor induljunk itthonról(Kecskemét)ne kelljen sokat a kulcsra várni...

Előzmény: CsanHan (14801)
CsanHan Creative Commons License 2017.07.09 0 1 14801

A részvételi jegyen milyen olasz partner utazási iroda van? Angolul, németül mindenhol beszélnek, magyarul csak néhány irodánál (Europa, Boreal, Sabina, ...). Az Europa-nál pl. odaadják a kulcsot, de nem pakolhatsz szét addig, amíg nincs kész a takarítás. A Boreal-nál is odaadják a kulcsot, minden formai kötöttség nélkül átvállalhatod a takarítást, itt egyébként a lakóknak kitakarítva kell elhagyni az apartmant, tehát inkább fertőtlenítés, áttörlés jellegű a takarítás, amit én úgy is megcsinálok mindig...

Előzmény: Jfamily (14800)
Jfamily Creative Commons License 2017.07.09 0 0 14800

Köszönöm az infot😊

Még annyi kérdésem lenne,hogy a kinti irodába milyen nyelven beszélnek?Angol,olasz?Vagy esetleg van kint magyar is?

Előzmény: tefi (14799)
tefi Creative Commons License 2017.07.09 0 0 14799

Odaadják délelőtt is,ha már kiment az előző lakó és kész a takarítás.

Viszont ha mégsem,akkor nem reklamálhatsz,mert 17 óra van írva a papírodra!

 

Mi egyszer pár órával a megadott idő előtt érkeztünk Jesolo-ba.

Ott aláírattak velünk 1 "jogi nyilatkozatot".

A lényege az volt,hogy mivel előbb érkeztünk, nem biztos,hogy ki van takarítva a lakás.

Ha nincs,akkor semmilyen jogi útra nem terelhetjük az ügyet és kártérítést sem kaphatunk!

Csattanó nincs,mert ki volt takarítva! :)

Előzmény: Jfamily (14798)
Jfamily Creative Commons License 2017.07.08 0 0 14798

La Groretta utazási irodánál az Acapulco apartmanba.Most kaptuk meg a részvételi jegyet és azon 17 óra van írva.Elöször utazunk Olaszba nyaralni.Én is meglepödtem,mert itt mindenki azt írta de. már megkapják.

Előzmény: CsanHan (14795)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.07.08 0 0 14797

Hááát.. Hogy mindenhol...? Passz! Amennyire tudom, igen!

Előzmény: takacstamas (14784)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.08 0 1 14796

14754...

Előzmény: Jfamily (14793)
CsanHan Creative Commons License 2017.07.08 0 0 14795

Nem tudom, hogy melyik utazási irodánál foglaltatok, de általános tapasztalatom, hogy odaadják a kora délelőtti órákban az apartman kulcsot. Az időpont igazából attól függ csak, hogy az előző lakó mikor adja le a kulcsot. Ha szerencsétek van, hazaindul már péntek este és szombaton reggel irodanyitáskor Tiétek a kulcs. Mi sajnos már jártunk úgy is néhányszor, hogy majdnem 10 órakor hozták csak vissza a kulcsokat...

Előzmény: Jfamily (14793)
CsanHan Creative Commons License 2017.07.08 0 0 14794

Szép időt, jó pihenést kívánok! Érezzétek jól magatokat!

Előzmény: PBabyka (14792)
Jfamily Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14793

Szia dogozó n.

Még lenne egy kérdésem az Acapulco apartmannal kapcsolatba.Azt írják,hogy 17-től lehet menni a kulcsért az irodába.Tényleg olyan későn adják oda?Vagy esetleg ha korábba érkeznénk van esély,hogy elfoglalhatjuk a szállás?Ti mikor indultatok el itthonról?Köszi a választ előre is.

Előzmény: dolgozó n (14716)
PBabyka Creative Commons License 2017.07.07 0 1 14792

Na végre:))

Ez is eljött:)

Indulunk!

Omegatd Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14791

Fel kell rá ugrani, mint a szörfösök...

Előzmény: KoRUND (14790)
KoRUND Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14790

A víz jó, néha már túl meleg is.

Mi a múlthéten voltunk akkor volt pár esős nap, de simán lehetett fürdeni. A nagyobb gond a nagy hullámok voltak. A 4 éves fiamat kétszer úgy pofáncsapta a hullám 3 méterre parttól hogy elterült a vízben. 30-40 méternél beljebb nem tudott olyankor felnőtt ember sem bemenni, mert vagy kisípolták a vizimentők, vagy elterült egy hullámtól.

Előzmény: v.ádám v.ádám (14788)
eranikó Creative Commons License 2017.07.06 0 0 14789
Előzmény: v.ádám v.ádám (14788)
v.ádám v.ádám Creative Commons License 2017.07.06 0 0 14788

Sziasztok.Azoktól kérdezem akik ott vannak,vagy voltak nemrég,milyen a víz,az idő,a hangulat?Netán vmi újdonság?Nemsokára mi is megyünk.Köszi.

subinho Creative Commons License 2017.07.05 0 0 14787

Sziasztok!

Idén másféle nyaralást terveztünk (testvérek jönnek haza és velük közös nyaralás belföldön), így kimarad sajnos a napfényes Olaszország. Szeretnénk azonban legalább egy pár napra lemenni augusztusban, mert hiányzik az aranybarna homokos tengerpart. Volt már esetleg valaki így, 3-4 napra? Lehet foglalni szállást így, azaz 2-3 éjszakára? Van valami ötlet, hogy hol?

Előre is köszi a segítséget!

Sz.

CsanHan Creative Commons License 2017.07.04 0 1 14786

Szia,

mi most jöttünk haza szombaton...Spiaggia részen a "Firmamento C" blokkban volt az előre lefoglalt napernyőnk, itt a parton, a napernyők előtt engedték a törölközők leterítését, illetve a napernyők mögötti részen, leghátul sokan napoztak a saját napernyőik alatt is. Viszont több napon is ellenőrizték idén a napernyő használatára való jogosultságot és rászóltak azokra a nagyobb társaságokra is, akik ugyan jogosan használtak napernyőket, de áthelyezték a székeket... Azért nem szóltak, hogy a gyerekeim gumimatracokon feküdtek a napozóágyak mellett.

Előzmény: takacstamas (14784)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14785

Van ez így! Mi meg 15 éve és spiaggiara...

Előzmény: KoRUND (14783)
takacstamas Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14784

Szia!

A leírásodból:" A napozóágy sor mögött mindent szabad"  Ez mindenhol igaz, vagy csak néhány helyen? Minket nem zavarna, hogy gyalogolni kell, de a popup sátor

nagyon nagy találmány, és eddig mindenhol használtuk, a gyerekeknek nagyon jó volt.

Előzmény: Turai Tibor (14728)
KoRUND Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14783

Harmadik éve járunk a Lido del Sole részre. Soha nem zavartak még el senkit a part és a napernyők közötti részről.

 

Ezzel nem akarok senkit erre buzdítani, csak jelzem hogy nem szóltak rájuk. Az igaz, hogy napernyő és strandsátor nem volt azon a részen, csak pokrócok.

 

Előzmény: Omegatd (14781)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14782

Napernyő alatt is le lehet égni, persze sokat segít a tűző naphoz képest...

Előzmény: takacstamas (14780)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14781

Ez mindig változó. Hivatalosan nem lehet semmi az első sor és a tenger között, csak a fürdőzők és sétálók. Van olyan strandőr akit nem zavar, van olyan, aki elküldi őket, de én már láttam ott rendőrt, aki elzavarta az ott napozókat...

Előzmény: bzsuzsi0128 (14777)
takacstamas Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14780

Nem magyar oldalon foglaltunk, írtam nekik, hogy mi a helyzet a strandszervizzel.... ha más nem lesz, vennünk kell, mert 

hiába terítjük le a pokrócot, napernyő nélkül nem lehet a gyerekek miatt.

Előzmény: bzsuzsi0128 (14777)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14779

Tökjó, hogy sikerült.:-)

Előzmény: v.ádám v.ádám (14761)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14778

Egyébként a lejjebb írt linken tudsz pénzért bérelni egész hétre (illetve nem 8, hanem 7 napra, az utolsó napon már nem jár), és ott vannak az árak is. Ha minden kötél szakad.

Előzmény: takacstamas (14774)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14777

Amikor mi voltunk ott, elküldték őket, de lehet, hogy ez változott, viszont a napernyők mögött, hátul megengedték a saját pokrócokat, napernyőt viszont nem, azt leszedették velük. De nem tudom, hogy most mi a helyzet. Attól kellene megkérdezni, aki most volt ott.

Előzmény: KoRUND (14775)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14776

Szia!

Melyik oldalon foglaltatok?

Biztos, hogy nem jár a strandszervíz?

Előzmény: takacstamas (14774)
KoRUND Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14775

Ahol mi voltunk simán leterítették a pokrócokat a parton a napernyők és a víz között a keleti népek és senki nem szólt rájuk hogy menjenek onnan.

Előzmény: takacstamas (14774)
takacstamas Creative Commons License 2017.07.04 0 0 14774

Üdv! Előszőr megyünk Bibionéba, és sajnos elkerülte a figyelmünket ez a strandszarvíz dolog a foglalásnál...

konkrétan fogalmunk sem volt róla, és a szálláshoz nem jár mint kiderült (Villagio Michelangelo-ban fogunk lakni, esetleg ha van információ róla,

szívesen venném azt is) 

Olvastam Tibor összefoglalójában (ezúton is köszönet) hogy nem lehet sátrazni/napernyőzni. Ez így elég necces, mivel gyerekekkel megyünk.

Egyáltalán sehol nem lehet? Csak a napernyőbérlés a megoldás? A belinkelt oldalon 20 eurot ír (2napágy-napernyő) valamely 

hozzászólásban pedig 10-12 volt írva. Hogy van ez?

 

KoRUND Creative Commons License 2017.07.03 0 0 14773

Sziasztok!

 

Szombaton jöttünk haza Bibionéból. Aki Szlovénia felé veszi az irányt jó ha tudja, hogy Ljubljana környékén építik a pályát, ott lehet kisebb dugó mindkét irányban. Illetve közvetlenül a Latisanai lehajtó előtt is van egy kb. 10 kilométeres rész ahol építkeznek. És a waze szerint ezen a részen szakaszra vonatkozó sebességmérés van!

 

Egyébként a korábbi leírás teljesen tökéletes! :)

 

Jó nyaralást mindenkinek!

PBabyka Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14772

Köszi mindenkinek:))

 

Omegatd Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14771

Igaz, van limit...

Előzmény: eranikó (14767)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.02 -1 0 14770

Nekünk sima bankkártyáink vannak, igaz dombornyomású az összes...

Előzmény: PBabyka (14765)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14769

Fagyizóban nem próbáltam, de a piacon a legtöbb helyen használható...

Előzmény: rodorezs (14763)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14768

Megy mindegyik, VISA, MASTERCARD. Már több mint 10 éve azzal fizetek mindenhol...

Előzmény: PBabyka (14762)
eranikó Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14767

Szia! Az üzletek ajtaján ki vannak téve a piktogrammok,milyen kártyákat fogadnak el. Én még a legkisebb boltban is tudtam használni a kártyámat,-igaz nem emlékszem maestro vagy mastercard volt-,de csak 10 euró feletti összegnél tudsz vele fizetni!

Előzmény: PBabyka (14765)
rodorezs Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14766

Hát, nem vagyunk egyformák ☺

 

Előzmény: PBabyka (14765)
PBabyka Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14765

OTP MasterCard kártyám van.

Én igazi régimódi vagyok, az a biztos, ha a kezemben van a pénz:))

Egyszer akartunk fizetni, de csak hitelkártyát fogadtak el.

Nekem az nincs.

Azóta félek tőle.

 

Előzmény: rodorezs (14763)
rodorezs Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14764

Nem utáltam, utaltam 😃

Előzmény: rodorezs (14763)
rodorezs Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14763

Szia Babyka! Én ugyan kb 10 éve voltam Bibionéban, de már akkor is szinte mindenhol bankkártyát használtam: boltban, autópályán, szállás fizetésnél. (Csak előleget utáltam). Na jó, fagyizóban, piacon nem.

Más külföldi nyaralásnál is így teszek, jobb az átváltás.

OTP maestro, MasterCard, illetve amerikán express hitelkártya is kipróbálva.

Én itthon se készpénzezek csak minimálisan.

Előzmény: PBabyka (14762)
PBabyka Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14762

Sziasztok!

Hétvégén megyünk Bibionéba.

Igaz, már nem először, de lenne egy problémám.

Még soha nem használtam ott bankkártyát de lehet, hogy szükség lesz rá.

Segítenétek nekem abban, hogy hogy lehet ott használni? Milyen kártyát lehet használni, fizetni.

Előre is köszi

v.ádám v.ádám Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14761

Megvan,sikerült.Én a partszakazhoz legközelebbit szerettem volna foglalni,de az 5.sorig fizetős,utána már ingyenes.A Casa mare oldalán foglaltam.Hetedszer megyünk Bibibe,de most először lesz napernyőnk,eddig mindig a parton feküdtünk,nem vonzott a strandszerviz kihasználása.Ez jelzi,hogy még mindig tud újat mutatni:)

Előzmény: bzsuzsi0128 (14760)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14760

Ja, és mutatni fogja neked, hogy ingyenes, azaz 0 euró.

Gyere vissza, ha nem megy, és megoldjuk.:-)

Előzmény: v.ádám v.ádám (14757)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14759

Szia! Nem a Casa Mare oldalán kell foglalni, hanem alattam eggyel a kedves topiktárs által megírt linken.

Ott kell foglalni pár egyszerű lépésben.

Először regisztrálj, úgy gyorsabb.

Ha nem megy, írj, és végigírjuk neked a lépéseket, oké?

Figyeld, hogy hol lesz a szállás, és ahhoz a lehető legközelebb foglald le a strandhelyet. Mintha húznál egy egyenes vonalat a szállásod és a tengerpart közé.

 

A lenti linken is mutatja a térképet, tehát húzgáld, nagyítsd...stb., hogy lásd melyik van a lehető legközelebb az apartmanhoz, melyik helyhez kell a legkevesebbet gyalogolni.

 

Ha nem megy, írj és segítünk!

Előzmény: v.ádám v.ádám (14757)
arkilaszlo Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14758
Előzmény: v.ádám v.ádám (14757)
v.ádám v.ádám Creative Commons License 2017.07.02 0 0 14757

Kaptam tőlük e-mailben egy voucher kódot.A casa mare oldalán próbálnám lefoglalni a napernyős dolgot,de azt írja a végén,hogy 41 euró lesz.Viszont a foglaláskor az jött vissza,hogy 1 darab ingyenes.Akkor vmit nem jól csinálok?Vagy nem mindegy melyik partszakaszon foglalom le?Csak egy kód jött,azt nem írták melyik részén kell foglalni.Aki jártas ebben kérem segítsen.Köszi.

Előzmény: bzsuzsi0128 (14748)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.07.01 0 0 14756

Az Easy és a Premium is bejön, ingyenes, gyors!

Előzmény: Omegatd (14755)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.01 0 0 14755

Emlékeim szerint van ingyenes a parton, 1 órát vehető igénybe. De mostantól nincs roamingdíj, használható a sima adatkeret...

Előzmény: bzsuzsi0128 (14751)
Omegatd Creative Commons License 2017.07.01 0 0 14754

Itt a 2012 évi beszámoló.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121391725&t=9098171

Amúgy általában 8-10 óra között oda szoktunk érni, de mindez hajnali indulással. Kifelé nem tapasztaltam dugót, visszafelé sajnos igen, de csak az autópálya kapunál...

Előzmény: bzsuzsi0128 (14750)
v.ádám v.ádám Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14753

Szia,kösz megpróbálom. 

A dugóval kapcsolatban,mi mindig pénteken hajnali 2 körül indulunk,délelőtt ott vagyunk,soha dugóba nem keveredtünk.

Előzmény: bzsuzsi0128 (14747)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14752

Így van, nekünk nem volt benne!

Ahogy írtam is, ez az összeszedett infók kiegészítése a sajáttal. Az még a régiből maradt benne! Köszi, h jelezted!

Előzmény: bzsuzsi0128 (14749)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14751

Ja, és ha nem gond a wi-fi kapcsán írnál nekem infókat?:-) Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek.:-)

Előzmény: Omegatd (14746)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14750

Mivel te nagyon rutinos vagy, sokszor voltál ott (én csak harmadszor megyek most, illetve 1x Bibione, 1x Caorle, és most lesz a második Bibione), szóval van esetleg egy olyan időszak szombaton, amikor a turnusváltás miatti dugót, araszolgatást valamennyire legalább meg lehet úszni? Délelőtt vagy délután?

Előzmény: Omegatd (14730)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14749

Akkor ezek szerint nektek a strandszervíz nem volt benne az apartman árában?

 

Mert általában benne van, szóval az, amit írtál, hogy ez csak Jesolo-ra jellemző, nem igaz. Inkább Bibione-ra jellemző, Jesolo-ban kevesebb szállás biztosítja ezt, mint Bibione, ahol az apartmanok 90%-ánál benne van az árban 1 strandszervíz is.

Előzmény: Turai Tibor (14743)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14748

Igen, én is most foglaltam, azt hittem bonyolultabb lesz, de egyszerű volt.

:-)

Ti mikor mentek?

Előzmény: Omegatd (14746)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14747

Szia!

Írj a Casa Mare-nak e-mailt, hogy kéred a strand szervíz voucher-t.

Elküldik e-mailben a kódot.

Ezzel online előre le tudod foglalni a helyedet.

Én most csináltam meg.

Azért érdemes, mert sokan foglalnak online, így a leghátsóbb helyek maradnak azoknak, akik helyben foglalják le.

Előzmény: v.ádám v.ádám (14740)
Omegatd Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14746

Idén foglaltam először. A visszaigazoláson rajta volt kód és mindenféle egyéb info. Beléptem és lefoglaltam, ami szabad volt, a rendszer pirossal jelölte a foglaltakat...

Előzmény: bzsuzsi0128 (14739)
Omegatd Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14745

Mert ott az élet...

Előzmény: bzsuzsi0128 (14737)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14744

Szívesen! Hasonlót! :)

Előzmény: Jfamily (14742)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.30 0 0 14743

Ez az egy hátránya volt... 1,2 km. Megoldottuk autóval. De ott áll meg a busz is!

Előzmény: bzsuzsi0128 (14738)
Jfamily Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14742

Kedves Turai Tibor.Köszönöm a részletes beszámolót.Remélem nekünk is ilyen szuper nyaralásunk lesz mint nektek volt😊

Előzmény: Turai Tibor (14728)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14741

Nem ezt kérdeztem, persze hogy jár, de hogy lehet előre online lefoglalni a helyedet? Mert már erre is van lehetsőég, nem úgy, mint régen, hogy az érkezés napján a strandon kellett lefoglalni.

Kaptál vouchert, amivel ONLINE tudsz előre foglalni?

 

 

Előzmény: v.ádám v.ádám (14740)
v.ádám v.ádám Creative Commons License 2017.06.29 -1 0 14740

Én is náluk foglaltam,nekem a foglalás utáni visszaigazolásukban leírják,hogy jár 1 ingyenes strandszerviz.

Előzmény: bzsuzsi0128 (14739)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14739

Szia!

Te online szoktad foglalni a strand szervízt?

 

Megkaptam a foglalási értesítőt, a "confirmation"-t, csak a voucher-t nem a strandszervíz online foglalásához.

 

Casa Mare-nél foglaltam.

Előzmény: Omegatd (14734)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14738

Az az egyetlen baj a Valbella apartmannal, hogy nagyon messze van a tengerpart, nem?

 

 

Előzmény: Turai Tibor (14728)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14737

Igen, a Lido del Sole-n voltak. Mindenki a Spiagga részre akar menni.:-)

Előzmény: Omegatd (14730)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14736

"csak Jesoloban létezik az a szállodai, vagy apartmanházas szolgáltatás, hogy az árban benne van a strandoláshoz szükséges napozóágy és -ernyő használat."

 

??????????????????????????????????????????????????????

Előzmény: Turai Tibor (14728)
tefi Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14735

Nem kell megnézni,mert én is tapasztaltam! :)

2003-ban 1,40 € volt -igaz Latisana előtti kijáratig (S.Giorgio). 1 €=250 Ft. volt.

2000-ben 4.500 Líra volt Latisana-ig. Akkor 137 Ft.-ért adtak 1.000 Lírát.

Előzmény: Omegatd (14734)
Omegatd Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14734

Minden évben emelik, a kétezres évek elején még nem volt 3 euro, aztán legutóbb, valami 3.80, vagy 3 90-re emlékszem. De, ha gondolod, pontosan megnézem, mert a párom el szokta tenni a nyugtákat, meg egy időben írta költségeket, főleg még 2010 előtt, amikor Szlovéniában igencsak kevés volt az autópálya...

Előzmény: tefi (14732)
Omegatd Creative Commons License 2017.06.29 -2 0 14733

Itt mindig olvasom, hogy itt meg ott dugó. 2002 óta folyamatosan járunk arra nyaralni, még sosem volt dugó. Talán 2x volt baleset a 15 év alatt. Nekem 2002 rémlik, akkor mentünk az SS14-en, soha többet. Nekem megér 1000-1500 forintot, hogy nyerjek 1 órát...

 

Előzmény: Turai Tibor (14731)
tefi Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14732

Az autópálya díja talán 3, vagy 4 euro...

 

Majdnem eltaláltad,mert 4,50 €. :)

Előzmény: Omegatd (14730)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.29 0 0 14731

A fő szempont a dugó elkerülése volt. Másodlagosan pedig, hogy elég rövid szakasz... :)

Omegatd Creative Commons License 2017.06.28 0 0 14730

Akkor Ti a lido del solen voltatok. Voltunk ott, de a spiaggia jobban bejött az évek folyamán. Közelebb a központ, mozgalmasabb. Amúgy jó a leírás, amit nem értek, miért jobb a főúton menni? Valamikor 2002-ben vállaltam be, soha többet. Az autópálya díja talán 3, vagy 4 euro...

Előzmény: Turai Tibor (14728)
equilibrator Creative Commons License 2017.06.28 0 0 14729

Köszönjük a tájékoztatást. A római istenek egyengessék életutadat! :-)

Előzmény: Turai Tibor (14728)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.28 0 3 14728

Sziasztok!

 

Az alábbiakban olvashatjátok a beszámolómat! Úgy készült, hogy volt egy összeállításom saját használatra - összevadászva a netről, ismerősökről, innen is (!), s azt módosítgattam, javítgattam, pótolgattam a tapasztalatok alapján. Ezt figyelembe véve olvassátok! (Tehát a saját doksi van átírva. Nem volt erőm, energiám újat gyártani... De talán így is érthető, olvasható, használható! A teljesség igénye nélkül!) Ha valamit elírtam, elnézést! Remélem, sikerül néhány okosságot átadnom a nekiindulóknak! kívánom, érezzétek magatokat olyan jól, mint mi! (Ha valami még eszembe jut vagy jeleztek valamit, módosítom!)

 

Bibione

Szálláshely: https://www.booking.com/hotel/it/residence-valbella-bibione.hu.html

Appartamenti Valbella - Via Maja 8 (check-in takes place in Via Maja 74), 30020 Bibione

Van: zuhany • tévé • konyhasarok • erkély • hűtőszekrény • ülősarok • vécé • mikrohullámú sütő • fürdőszoba • kanapé • konyhaedények • bidé • kültéri bútorok, ingyenes parkolás; A szobaár a Terme régió tengerpartjához közlekedő transzferszolgáltatást is tartalmazza. A szállás ad egy családra szóló jegyet. Kültéri medence, valamint a szemben lévő területen plusz szabadtéri medencék, kosárpálya, kispályás foci (kézipálya).

Nincs: Napernyő, strandszék és napozóágy a központi irodában heti 60 euró felár ellenében igényelhető. Az apartman nem rendelkezik légkondicionálóval. Légkondicionálás a készlet erejéig, a recepción igényelhető heti 40 euró felár ellenében. Törölközőt és ágyneműt vinni kell! neked kell takarítani!

A mi apartmanunkban volt légkondi! Több apartmanban volt beszerelt ventilátor – a lámpa alatt forogva. A medencék nyitva tartása 9.30 – 13.00 és 16.00 – 19.00, a szemben lévőnél nincs szünet.

1 hét egyterű apartmanban 100 eFt, 1 hálóval 120 eFt, 2 hálóval 140 eFt. A becsekkolás pár száz méterrel arrébb van. Gyorsan ment, nagyon kedvesek, segítőkészek! Angolul és németül is…

Teljesen azt kaptuk, amit a képeken láttunk, amit olvastunk, amit vártunk! Csak ajánlani tudom!

 

Útvonalterv: https://goo.gl/maps/cH3iomdh9922 - Olaszországba érve az SS14-es utat kell megcélozni. Igen hosszú ideig lehet menni, nem fizetős! A Waze mutatja!!! Bibioneba itt kell lehajtani (ez lesz kiírva!): Porpetto és San Giorgio di Nogaro.

  1. tervezett megálló: INA Benzinkút, M7 Zalakomári pihenő – utolsó benzinkút az autópályánál.
  2. tervezett megálló: OMV, Šempas, Szlovénia – utolsó benzinkút az autópályánál.

 

Mi éjfélkor indultunk odafelé, visszafelé pedig este fél 8-kor. Végig úgy jöttünk, mint kés a vajban… Ja! A Waze-t használtuk. Teljesen jól ismerte az utat. Több helyen figyelni kell, mert a sebességhatárt nem jól írja! Azonban az utat jól mutatta. Olaszo-ban teljesen jól tudja, honnan és meddig ingyenes az autópálya! Miután elfogyott az adatforgalmam, nem mutatott semmit. Azonban, ha wifin behozod a tervezett úticélt és elindítod a navigációt, mintha most indulnál, s ezután lépsz ki, akkor ezt megjegyzi, s később elindítás után teljesen rendben van – mutatja az utat, távolságot (km), csak a hátralévő időt nem… Hálózatot keresi folyamatosan, de működik rendesen! Tatabánya-Bibione 7-7,5 óra alatt megvan 2 megállással – sebességkorlátozást betartva!.


A benzin Magyarországon a legolcsóbb, utána Szlovénia, utána Olaszo. Javaslom, hogy telitankkal induljunk neki, majd Nagykanizsa körül tankolunk egyet tele még itthon, majd feltankolunk ismét még Szlovéniában, az olasz határ előtt. A benzinár majdnem ugyanannyi Szlovéniában, mint nálunk. Olaszo. 1,5€. Visszafelé simán elég volt Mo-ig a benzin, amit még odafelé tankoltunk Szlovéniában.

 

Autópálya matrica

Magyarország: 10 napos: D1 7 főig 2.975.- Ft; D2 7 fő felett 5.950.- Ft

Szlovénia: havi (sajnos a 7 napos nem jó…) 30 euró; Nagykanizsa MOL, OMV vagy a határ után egy MOL kúton, vissza OMV-n. Elvileg az Autóklubnál is meg lehet venni előre!

Olaszországban elvileg nem kell vennünk, mert a határ után kb. 10 km-rel lehajthatunk, s az autópálya mellett tudunk menni a célig! Hazainduláskor az üdülővárosból az autópálya-kapuig másfél óra a 15 perces út a turnusváltás miatt…

Fontosabb tudnivalók

 

Érkezéskor kell fizetni készpénzben vagy kártyával. 50 EUR biztonsági letétet kell fizetni érkezéskor. Kijelentkezéskor visszaadják.
Euró: Ha bankkártyával fizetünk, akkor a bank középárfolyamot számol – míg euró vásárlásakor eladásit fizetünk -, így a kártyás fizetéssel jobban jövünk ki! Természetesen kell váltani eurót, de szerintem pl. a szállásdíjat, tankolást, autópálya matricákat lehet kártyával fizetni… Plusz az éttermekben…
A Shuttle Beach free egy olyan busz lehetőség, amely segítségével a messzebb lakókat ingyenesen a strandra szállítja. A busz reggel 8-tól este 7-ig működik 30 perces indulásokkal.
11,5 kilométer hosszú és helyenként 400 méter széles part (átlag 120 m). A víz fokozatosan mélyül így nagyon biztonságos a gyerekek számára is. Lassan mélyül a part, majd elmerülsz, de utána megint derékig ér…
A strandon a gyermekeket ingyenes animációk várják, amit minden nap a strandon szerveznek. A strandra érkezéskor elég feliratkozni arra a tevékenységre, amit a legérdekesebbnek találnak, miután megnézték a lehetőségek széles választékát. Vannak sporthetek, ahol több sportág alapjait sajátíthatják el, mint az úszás, a foci, a strandröplabda, vannak kreatív tevékenységek, ahol sóból, szívószálból, papírból, rizsből, tésztából, újrahasznosított anyagból, készítenek tárgyakat, amiket aztán emlékként hazavihetnek. Van gyereknap, ahol lehet kalóznak vagy mesefigurának öltözni így a gyerekeket bevonják sok tevékenységbe a nap folyamán. Hangszórókon mondják be, ha kezdődik valami – olasz, angol, német.
Negatív: A forró homok bizony égeti a talpakat. Azonban fapallók vannak kiépítve, így azon közlekedve nem annyira rossz a helyzet. Nyáron a sok szúnyog – mi nem igazán tapasztaltuk. Bár, igaz, 1-2 éjjel voltak csípések alvás közben reggelre… Az éttermi választék unalmasan azonos szinte mindenhol. Ugyan biztosak lehetünk abban, hogy lesz napozóágyunk, de hozzá kell szokni a nagy strandtömegben az eligazodáshoz, a számrendszerhez. Rengeteg az óbégató, rámenős, vastag garbós árus a parton. Minket nem nagyon zavartak…
A fizetős strandokon a belépődíjért a strandoló kap napozóágyat és napernyőt. A szabad strandokat így jelölik: entra libera vagy spiaggia pubblica. A strandoknak nevei vannak és gyakran egyben számozásai is a beazonosítást megkönnyítendő, csak Jesoloban létezik az a szállodai, vagy apartmanházas szolgáltatás, hogy az árban benne van a strandoláshoz szükséges napozóágy és -ernyő használat. A várost négy részre lehet osztani: Pineda, Lido del Sole, Spiaggia (város központja) és a Lido dei Pini. A part mellett kiépítettek egy sétányt, amin naphosszat lehet bóklászni. Érdemes betartani azt a szabályt, hogy déltől délután négyig nem fekszünk a napon vagy az árnyékban. Inkább reggel kilenctől délig, és délután négytől este nyolcig strandoljunk! Zuhanyzók, öltözőkabinok állnak rendelkezésre. A napernyőt, sátrat nem engedi a partőrség. Napernyő és két napozó ágy kb. 10-12 euró/nap.

A tenger és a napozóágy rész között lehet sétálni, törölközőn feküdni, gyerekeknek játszani – napozóágy és napernyő nem engedélyezett! A napozóágy sor mögött mindent szabad. 1 perc séta a tenger… Vannak zuhanyzók és átöltözős kabinok. Elég sok kagyló van, igaz, kicsik. Egész héten kisebb szellő/szél volt, így hiába volt 29-34 fok, nem égett a bőrünk, nagyon elviselhető volt a hőmérséklet!

 

BibioneSpiaggiaEasy az ingyenes wifi neve egész Bibioneban. Nekem a Premium is igen jól működött! Viszont ami új: nekem meghatározott adatforgalmam van. Még itthon megkérdeztem és azt mondták, ugyanúgy fog működni, mint itthon, azaz ha letelik, belassul. Nos, nem így van! Letelt és ennyi! Nem engedett netezni… Telekom…
A strandon hét elsősegély szolgáltatást nyújtó rendelő és egy bőrgyógyász van, a helységben gyermekorvos és egy speciális elsősegély szolgáltatás.
Nagy órák mutatják a dátumot, időt, hőfokot.
Parkolás: a sárga felfestésnél tilos parkolni, a kék fizetős, a fehér ingyenes, de meghatározott időtartam van (20 perc-től másfél óráig…). Ellenőrzik! A parttól a 3. keresztutcáig érvényes ez. Utána ingyenes. A Sparnál is! Mi levittük a családokat a partig, a fizetős parkoló végéig, kiraktuk őket, majd visszamentünk az ingyenes zónába és lesétáltunk a partra – 5 perc…
Tilos a dohányzás Bibione tengerpartján, Olaszországban elsőként, a napernyők első sorától kezdve egészen a tengerpartig.
Az olasz Adria északi részén a tenger vize nem átlátszó, és ez nem a homok miatt van így, ez ottani sajátosság, az átlagosnál alacsonyabb a sótartalma a sok odatorkolló folyó édesvize miatt.
A szórakozóhelyeken a 80-90-es, latin-amerikai zene, salsa és merengue és napjaink legjobb zenéi hallhatók. Négy disco van, mindegyikben más típusú zene van.


Látnivalók, kirándulások:

  • Világítótorony. Az aranystrand és a smaragdzöld pinea erdő között található. Csak gyalog közelíthető meg! Kb. 1 km séta.
  • A csodálatos harangjátékáról elhíresült templom.
  • Bibione piac: Kedd: reggel 8:00 –13:00 óráig. Piazza del Mercato – Vidámpark mellett!
  • Portobaseleghe, Marina Bibione vitorlás- és jachtkikötő.
  • Punta Verde állatkert: több mint 1000 állatfajnak otthont adó, zöld területbe merült oázis. http://www.parcozoopuntaverde.it/index.php
  • Aqualandia: 80 000 négyzetméter területen valóságos szórakozási oázis ahol pihenhet, szórakozhat, extrém sportokat élvezhet minden életkorban. 8 tematikus területe van, többek közt a Shark Bay, a világon az egyetlen medence, amely kívül- belül homokos, 26 vízi és nem vízi attrakció, úgymint a csúszda és Európa legmagasabb bungee jumping tornya, hét előadás, pálmákba ágyazott animáció valamint több ezer növény- és virágfaj. http://www.aqualandia.it/

Nagyon tudom ajánlani! Fantasztikus élmény volt! A gyerekek és mi is nagyon élveztük! Ha tehetitek, menjetek el! Az extrém dolgok kedvelőinek ajánlott a Sceary Falls! A 8 éves fiammal mentem… Életem legnagyobb élménye volt! Neki is! (Csak 3-4 fő mehet egyszerre!) De mellette nagyon sok jó, érdekes, szupi dolog és program van!  1 óra alatt ott lehet lenni…

  • Aquasplash (Vizipark): mesterséges hullámok, lélegzetelállító csúszdák, mesterséges hullámmedence, pezsgőfürdő és a legkisebbeknek szóló játékok. http://www.aquasplash.it/mappa.htm
  • Gulliverlandia (Aquarium és vidámpark): egy egész család számára érdekes oktatási élménypark: cápákat, rájákat és angolnákat tekinthetünk meg, de itt van a kőmúzeum, a világ egyik legfontosabb őstörténetbe léptető utazásai. http://www.gulliverlandia.it/italianototo/mappaita/mappa.htm
  • Luna Park Adriatico (nagy vidámpark): Bibione vidámparkja a 12 000 négyzetméternyi területen elhelyezett több, mint 65 körhintával az egyik legismertebb olasz vidámpark. http://www.lunaparkadriatico.com/index.php

Helyben van, nagyon szupi! Nagyon hosszú időtartamú játékok! A dodzsem van 10 perces is… Mellette a legkisebbektől a közepes és nagy gyerekekig, felnőttekig mindenki megtalálja a szórakozását! 2-3-5€ 1-1 menet. Ha több menetet veszel még olcsóbb… Nagyon élveztük!

  • Rio Blu: A fenyvesekben, rejtőző felszerelt park különböző korosztályok számára ideális attrakció: a ballonoktól a go-kart pályáig, a trambulintól a 18 lyukas minigolfig a hattyú formájú kishajókkal felszerelt tótól a szafariig minden a gyerekek és fiatalok szórakoztatására alkalmas.
  • Junior Park: DiscoBoat, amely egyfajta vízi dodzsem, „Forma 1” és „Jeep Szafari”. Tágas medencében élvezhető a „Hattyúk tava” nyugalma, míg a kalandok szerelmesei számára kihagyhatatlan a „Mixtreme” útvonal. A Jumping a rugalmas gumiszalagnak köszönhetően jól védett ugrálást és mutatványokat kínál, de itt található a „Ladbakád” is. Ne feledkezzünk meg a felfújható „Húsgombócról”, amely egy hatalmas polip, végtelen visszapattanásokhoz. „Adventure 5 D” nagy felbontású képernyős mozi.
  • Ariis akváriuma.
  • Piazza Fontana tér Bibione központja és az éjszakai élet fellegvára megvilágított szökőkúttal.
  • Tagliamento folyó torkolata.
  • Bibione Pineda strand: A naplemente egész biztosan innen a leglenyűgözőbb. Voltunk, nem találtuk, mármint azt a bizonyos szupi helyet, csak a strandot, kérdeztük is, de semmi…

Ajánlott étkezőhelyek:

  • A Sans Souci Bibione egyik legjobb étterme. Pizzákat, hal- és húsételek, tésztákat is kínálnak. A város talán legjobb pizzája kóstolható itt, és kevésbé van szem előtt, mint a többi hely, kevesebb itt a turista.
  • A Ristorante Pizzeria Da Franco egy családi étterem, ahol remek pizza, valamint igazi olasz hús- és halételek, valamint tészták kóstolhatók.
  • A Ristorante Paronban finom pizzák, tészták, hús- és halételek kóstolhatók. A nyaralóhely egyik legjobb pizzériájának tartják, sokak kedvenc helye.
  • A Da Zio Stefano nevű étterem egy halétterem.
  • A Wimpy nevű egyszerű gyorsétteremben ízletes pizza és kebab kapható. Itt olcsón, gyorsan, nagyon jót ehetünk.
  • Ke Gelato Bibione valószínűleg legjobb fagylaltozója.

Árak

 

Az élelmiszer nagyon drága. Gyümölcs, zöldség, víz (Guizza víz 1,5 l > 0,17 euró), üdítő elfogadható árban van, fagyi, pizza nagyon jó! A Winner és Visotto élelmiszer bolt aránylag elfogadható. 6 fős pizza 10-15 euró. 1 pizza 6-7-8 €. Spagetti 10-12€. Fél kiló kenyér 1,5€. 1 fagyi 1,2€.

Bibione tengerpart webcam: https://hu.webcams.travel/webcam/fullscreen/1440087465
Medúzák… Nagyon sok volt! Hatalmasok! 20-30 cm-esek. Kisodorja őket a partra a víz… 2 nap volt ilyen. Simán mentünk a vízbe, semmi gond nem volt! https://www.buzzblog.eu/ha-ilyent-latsz-a-parton-szaladj-amilyen-gyorsan-csak-tudsz/
https://www.bibione.eu/hu/

Velence

 

Autóval: 1 óra, kb. 20 euró autópálya matrica, plusz parkolás 25-40 euró

Hajóval (ezt ajánljuk!): autóval Punta Sabbioni kikötőig – 1 óra 15 perc, menjetek egészen a partig, 7 euró a parkolás egy napra, onnan hajóval fél óra 10€, gyerek 7€ oda-vissza http://www.marcopolovenezia.com/en/

Vonattal: kb. 15 euró/fő

Velencéről: http://gabriellabibione.hu/1316-2/

Velence parkolás: http://gabriellabibione.hu/809/

Velence gyerekkel: http://gabriellabibione.hu/velenceben-nincs-erdo/

Bármikor mentek, rengetegen vannak…

 

Időjárás előrejelzés

https://www.accuweather.com/hu/it/bibione/2550920/month/2550920?monyr=7/01/2017

 

Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.28 0 0 14727

Szerintem ma elkészülök a beszámolóval, holnap már olvashatjátok is az első verziót! :)

tefi Creative Commons License 2017.06.28 0 0 14726

Valóban a szállások többségéhez jár a napernyő.

Ha nem jár vagy nem elég,mert pl. többen mentek,akkor itt vannak az ide árak:

 

http://www.bibionespiaggia.com/en/tariff/

 

Ha az utazási irodában veszitek meg,ahol a kulcsot kapjátok,akkor olcsóbb!

Előzmény: heni93 (14723)
equilibrator Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14725

Én se voltam még Olaszban napozni, de azt olvastam hogy elterjedt szokás a napozócucc "ingyenes" biztosítása a szálláshely által, a parton kijelölt helyen (nekünk is így lesz). A törzsgárda majd megerősíti vagy cáfolja, amit én is köszönök. Sajnos az időjárásra nem vállalnak garanciát :-)

Előzmény: heni93 (14723)
v.ádám v.ádám Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14724

Napernyőt nem tudom mennyi,mert nekünk a szálláshoz jár. 

Csak normális étterem van Bibionéban,attól függ mit eszel,mit iszol,átlagban sztem egy 4 fős család egy vacsorára számolhat 40-55 eu között.

Előzmény: heni93 (14723)
heni93 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 14723

Sziasztok,

még soha nem voltunk Olaszországba tengerparton. Mi eddig mindig Görög mellett döntöttünk, viszont most szeretnénk váltani.

Érdeklődni szeretnék az árak felől.

Mennyibe kerül egy nap ernyő bérlése 2 napozóággyal?

Kb mennyiből lehet egy normális éttermben egy jóizűet vacsorázni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.25 0 1 14722

Sziasztok!

Megérkeztünk, minden szupi volt! Adjatok 1-2 napot, s jövök a részletekkel!

;)

Jfamily Creative Commons License 2017.06.20 0 0 14721

Szia.Várom majd a beszámolót.Minden infó érdekel😊További jó nyaralást kívánok.

Előzmény: Turai Tibor (14715)
Daaviiid Creative Commons License 2017.06.19 0 0 14720

Ne haragudj, Nyíregyházáról indulunk.

Nem jártunk még Olaszországban csak egy kis időt szeretnénk kirándulással tölteni, utazik velünk egy 2 éves gyerek is szóval nem akarunk 200km megtenni egy kirándulásért, ezért írtam a 100km-t. Vissza olvasgattam...Miramare kastély..Duino kastély..Trieszt, ezek bele esnek.

Előzmény: equilibrator (14719)
equilibrator Creative Commons License 2017.06.19 0 0 14719

100km-es körzetben?? :-)

Pl. a szlovén bledi tó, vagy a pólai (horvátul pulai) haditengerészeti temető új magyar emlékműve kb. 100 km-re van... :-) 

Nem írtad, hogy honnan mentek. Észak-Dunántúlról Ausztria egyértelműen célszerű, de pl. Bp.-ről is Szlovénia tűnik praktikusabbnak.

Kajaboltok Bibione-ban is vannak, többek közt Lidl is akad nem messze: https://www.bibione-insider-tipps.de/lidl.html

https://www.youtube.com/watch?v=oHLL_PFxfBM

 

Előzmény: Daaviiid (14718)
Daaviiid Creative Commons License 2017.06.19 0 0 14718

Sziasztok forumozok!

Junius 30.-an éjjel indulunk Bibionera személyautóval! Lehetséges hogy nagyon sok ilyen kérdés volt már de ma találtam a topikot. Tudnátok nekem mondani nevezetességeket amit autóval meg tudunk nézni kb 100km-es körzetben? Fontos kérdésem lenne még hogy Bibione közelében találunk-e Lidl vagy ehez hasonló bevásárlóközpontot? Ja és ti merre javasoljátok az irányt? Szlovénia vagy Ausztria? 

Köszönöm a válaszokat! Dávid

Jfamily Creative Commons License 2017.06.19 0 0 14717

Szia.Nagyon köszönöm a részletes leírást😊nagyon hasznos volt.Mi augusztus elején megyünk.Már nagyon várjuk.

Előzmény: dolgozó n (14716)
dolgozó n Creative Commons License 2017.06.19 0 1 14716

Szia Jfamily! Mi évek óta az Acapulcoba járunk vissza. (Idén sajnos kimarad. :( ) Nagyon jó helyen van, Közel a part, de nagyon közel a sétáló utca, mégis csendes nyugis hely. Mi mindig déli fekvésű 6 személyes apartmant kérünk, az tengerre néző lenne, ha nem takarná az lőttünk lévő  ap. ház. De sebaj. :) Nagy erkély van. Belül az étkező, konyha nappali egy légtérben egy kinyitható kanapéval. Légkondi minden szobában. nagy hűtő. Van egy franciaágyas háló, és egy emeletes ágyas. A fürdőben van hajszárító. Van lent a kertben egy nagy medence amit este 8-ig, vagy 9-ig lehet használni. Az apartmanokhoz tarozik egy számozott parkoló. A sétáló utcán közel van egy "Mare" bolt ahol szinte mindent megkapsz. De nem a legolcsóbbak közé tartozik. Mi az Ildi diszkontba jártunk. Az a sétáló utcán balra elfordulva, majd az utca "végén" a bazáros rész végén jobbra kanyarodva található. Ott van a legjobb fagyizó is. :) Van ott egy nagy 1 Euros bolt is. Sátor ponyvás. Mi két autóval szoktunk menni. Így a másik autóval a piactéren szoktunk parkolni. Keddi napokon piac van. Ezért hétfőn este amikor már nem kell fizetni az apartman mellett a parkolásért akkor oda átállunk, majd kedden reggel beparkolunk az "Ildi" diszkont mögötti parkolóba. Aztán délután vissza a piactérre. /Ne álljatok fa alá, mert a tavalyi 1 óra hosszáig tartó zuhé fákat döntögetett amikor ott voltunk. / A partra egy kb 150m-es egyenes szakasz vezet le. Imádom!!! A banánt, dinnyét, vagy crazy-t próbáljátok ki!! Legalábbis ti felnőttek. Jó kis adrenalin. :) Kicsit hosszúra sikerült, bocsi. A King's Gardenbe szoktunk néha beülni enni. Nekünk tetszett. Babakocsival könnyebben közlekedtek este a sétáló utcán. Az egész nagy gyerekeket is abban tologatják a tömeg miatt. Vannak olcsó diszkontok, ami méretesebb mint az "Ildi", de erről csak annyit tudok hogy érdemes ráérdeklődnöd másoknál vagy vissza keresni, mert mi egyszer voltunk és véletlenül keveredtünk oda, tehát fogalmam sincs merre kell menni. " A Barilla tésztát 0,5 Euroért vettük" :) Jó nyaralást és jó időt Nektek!! Jövőre mi is megyünk újra!! :D 

Előzmény: Jfamily (14709)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.06.18 0 2 14715

Sziasztok!

Én most vagyok kint. A végen írok egy összefoglalót - kb. jövő hét közepe... Addig is, ha van valami kérdés, írjatok! ;)

PBabyka Creative Commons License 2017.06.18 0 0 14714

Szia.

A sétáló utca végén, a thermálfürdő 

mellett van az apartman.

Kb. 20 perc séta a Fontana tér, de a nagy forgatagban fel sem tűnik a távolság.

Mi évek óta az Etgroup-nál foglalunk.

A B1-5 tip. egy felújított apartman, nem tudom, hogy a többi milyen.

Több helyen voltunk már volt, ami jobb állaporban volt, de voltunk kevésbé szépben is. A célnak mindegyik megfelelt:)).

Parkolóban voltak kisebb, nagyobb autók is.

Előzmény: bzsuzsi0128 (14710)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 14713

Most már tényleg az utolsó kérdés: hol foglaltátok, melyik irodánál?

Előzmény: PBabyka (14707)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 14712

A parkoló a szokásos szűk, vagy normálisabb? Viszonylag nagy a kocsi, ezért kérdezem.

Előzmény: PBabyka (14707)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 14711

Azokat a képeket megnéztem a Bibionei apartmanok c. topikban, de elég régiek.

Előzmény: PBabyka (14707)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 14710

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

A bútorok normálisak? Azt mondják, hogy nem egyformán jók az apartmanok és ki kell fogni...Hát nem tudom.

A központ nincs túl messze? Nekem a térképen messzinek tűnik, a végén van a Spiagga résznek, vagy nem? Milyen messze van a sétálóutca gyalog?

Előzmény: PBabyka (14707)
Jfamily Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14709

Acapulco apartmanházban nem járt még senki?😶B5-ös apartman.

PBabyka Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14708

Még annyit, hogy mi a B-épületben 

voltunk, ami a parttól távolabbi .

Előzmény: bzsuzsi0128 (14704)
PBabyka Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14707

Szia.

Mi most megyünk másodszorra a Smeralda-ba.

Jó helyen van, szinte pár lépés a part.

Zárt, számozott parkolója van.

Mi a B1-5 tip.-ba megyünk.

Képeket találsz a"bibionei apartmanok" topicban.

Ja, és alatta volt-reméljük még mindig ott van- egy nagyon jó pizzázó.

 

Előzmény: bzsuzsi0128 (14704)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14706

Most utánanéztem: ugye mindenképpen Szlovén matrica kell, mert Horváto-ból Olaszo-ba át kell mennünk egy kis szakaszon úgyis Szlovénián. Viszont HOrvátországban csak 7 nap/6 éjszaka leszünk (08.06.-12.), tehát ha megveszem a szlovén autópályamatricát 7 napra, az pont elég, hogy lemenjünk, meg hogy átmenjünk OLaszo-ba, és akkor visszafelé meg lehet Ausztria.

 

Én úgy látom, hogy a szlovén autópályamatrica 7 napra 15 euró, az osztrák autópályamatrica 10 napra 8,90 euró 2017-ben. Ti is így tudjátok?

Előzmény: bzsuzsi0128 (14705)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14705

Hülyeséget kérdeztem, mert most mondja a férjem, hogy odafelé is Szlovénián át megyünk Horvátországba, így éri meg a visszafelé út miatt. Szóval akkor adja magát, hogy Szlovénián át megyünk. Hogy alakulnak most az autópálya matricák időtartamai és díjai? Tudja valaki?

Előzmény: bzsuzsi0128 (14702)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14704

Szia!

 

Látom ti is a Smeralda apartmanba mentek és nem is először. Leírnád nekem, hogy milyen az apartman, mit tapasztaltál, milyen a parkolás...stb? Nagyon hálás lennék érte, én még nem voltam ebben az apartmanban.

Előzmény: PBabyka (14651)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14703

Szia!

 

Az EtGroup egyébként megbízható? Nem volt velük gondod a 12 év alatt? Én most foglalok náluk először, és kicsit tartok tőle.

Előzmény: Noah012 (14682)
bzsuzsi0128 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14702

Sziasztok!

 

Már régen jártam itt, de most ismét a szívem csücske: Bibione 08.12.-19. között.

 

Kérlek titeket, hogy akinek van ideje, energiája, kedve:-), az ossza meg velem a friss infókat, mert évekkel ezelőtt jártam itt (2 éve Caorle-ban voltunk).

 

Most mennyi a szlován és mennyi az osztrák autópályadíj? Melyik éri meg jobban?

 

Mivel Horvátországból fogunk érkezni (ez is változás a múltkori utazásunkhoz képest), ezért egy napos is jó lehet, hiszen csak a visszaútra kell majd, szerintetek melyik irányba menjünk haza, ki mit ajánl? Mindig Szlovénián át mentünk, mert úgy jobban megérte, de nem tudom, hogy ezesetben ez változik-e.

 

Az Et Groupnál foglaltam, még soha nem foglaltam náluk. Megbízhatóak? Előleget kérnek, ha az átutalom, írjak be valamit az utalás közleményébe és ha igen, mit? Megbízhatóak?

Olvasom, hogy ők lefoglalják a strandszervízt előre, ezt hogy kell náluk intézni?

Lehet -e egy plusz strandszervízt foglaltani velük, amit előre kifizetnék? Vagy ott a helyszínen van-e erre lehetőség?

 

A Smeralda apartmanról tud-e bárki bármit? 8 fős (!) apartmanba megyünk 4-en, ezt az egyet találtam, ami jó árban is volt, meg a térkép alapján jó az elhelyezkedése, és még így is olcsóbb volt, mint máshol a 4 fős. Visszaolvastam a Smeraldaról, de azok elég régi hozzászólások. Volt valaki mostanában (az utóbbi 1-2 évben) ebben az apartmanban? Parkolás milyen ott?

 

Velence még mindig Punta Sabbioniból a legjobb, legolcsóbb, vagy valaki tud jobbat?

 

Mindenkinek köszönöm, ha válaszol, segít akár csak pár infóval is.

 

 

 

 

Jfamily Creative Commons License 2017.06.16 0 0 14701

Köszönöm a választ.Igen az kerülő 😊elírtam.Szlovéniát akartam írni.

Joe-07 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 14700

Köszi a választ.

Előzmény: KoRUND (14696)
Joe-07 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 14699

Köszi az infót.

Előzmény: KoRUND (14696)
mesemondó37 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 14698

Sziasztok! Egyedülálló anyuka vagyok.Szervezek hasonló élethelyzetben lévő szülőkkel nyaralást, Augusztus első hetében. Szeretnék legalább 20 Főt, gyerek/ szülő! Tudtok tippet adni szállásra, utazásra..A pénz az senkinél nem áll halomba, tehát elég központi tényező, de ha közösen szervezünk, talán nagyobb a kedvezmény, illetve Mi is jobban érezzük magunkat. Mivel nem kell a gyermekemmel édes kettesbe nyaralni :-) Minden véleménynek, információnak örülök! Köszönöm, Csilla

voicespeed Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14697

Sziasztok! 

 

Nem szándékom osztani az észt, de mi csak hajnal 4-kor szoktunk elindulni(Komáromból Ausztrián át), és kényelmesen 2 megállóval érünk oda fél egy-egy körül, innen egy órán belül kapjuk a kulcsot. Ilyenkor max utolsó 1 kilóméteren van torlódás a Bibionéba vezető úton tehát a forgalom nem indokolja a korai indulást a fizető kaoun is 20perc alatt túl lehet jutni. A gyerekek is max 1 óra alatt visszaalszanak tehát max 2-3 óra amikor ébren vannak út közben.

 

Üdv Petya

Előzmény: Robert Pinter (14678)
KoRUND Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14696

Bibionéban a piac minden kedden van.

Előzmény: Joe-07 (14695)
Joe-07 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14695

Sziasztok.Jó pár éve volt a párom Bibioneban,akkor volt piacon,van még mostanában is vagy már megszűnt?Ha van melyik napom?

 

tefi Creative Commons License 2017.06.15 0 0 14694

Ha Szlovéniából Trieszt felé mentek,akkor közvetlenül az olasz határ előtt van 1 OMV kút. Mi mindig ott tankolunk,mert olcsóbb mint az olaszoknál!

Odáig meg 1 tankkal eljutunk.

Előzmény: Ottó66 (14693)
Ottó66 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 14693

Szeretném megkérdezni,hogy hol érdemes tankolni itthon és kint, ha Szlovénia felé megyünk. Eddig nem arra jártunk. Szombat hajnalban indulnánk.

rodorezs Creative Commons License 2017.06.14 0 0 14692

Bibione, illetve a homokos, lassan mélyülő partok nem igen búvárkodósak ☺

Előzmény: kocsisG (14687)
rodorezs Creative Commons License 2017.06.14 0 0 14691

Szép napot! Szlovákia felé elég nagy kerülő, de Szlovénia irányába érdemes menni, de van, aki az osztrák útvonalat preferálja. Kicsit olvass vissza, akár a tavalyi hozzászólásokat is, sokmindent meg fogsz tudni 😀

Előzmény: Jfamily (14690)
Jfamily Creative Commons License 2017.06.13 0 0 14690

Sziasztok.Segítsetek!Most megyünk elöször Bibionéba.Egy 3 és 5 éves gyerköccel.Milyen programokat ajánlotok?Acapulco apartmanról esetleg valami infó?Melyik utvonalon menjünk?Ausztria v. Szovákok felé?Köszönöm előre is 😊

Noah012 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 14689

Ugy néz ki sikerül. Nagyon nagyon szépen köszönöm!!! 😁😁😁

Előzmény: Hajncsi (14686)
tefi Creative Commons License 2017.06.12 0 0 14688

http://escursioni.lignano.travel/escursioni_hungarian.html

 

Ez Lignano, de hajó indul Bibione-ból is!

Előzmény: kocsisG (14687)
kocsisG Creative Commons License 2017.06.12 0 0 14687

Sziasztok! Bibione strandjain van külön buvárkodás, vagy hajós kirándulásra lehetőség? Nem komoly légzőkészülékes lehetőséget keresek, hanem inkább olyat, ahol messzebb a strandtól le lehet merülni egy kicsit csodálni a víz alatti életet.. Illetve milyen aktív lehetőségeket ismertek erre felé? Három - négy éve járunk oda, de most jött el az a pillanat, hogy a biciklizésen kívül már valami többet is ki akarok próbálni..

Hajncsi Creative Commons License 2017.06.10 0 0 14686

Elfelejtettem írni, hogy egy néni adja ki az apartmanokat, angolul kicsit tud, de németül jól beszél. Ez egy gazdaság, ahol zöldséget és gyümölcsöt termelnek és egy külön épület van ahol kiadnak lakásokat.

Mi 4 éjszakát töltöttünk itt, hatalmas kert van, parkoló. Nagyon tágas, tiszta, földszinti apartmanok, és kutyust is lehet vinni. Mi siesta időben érkeztünk és éppen aludt a néni, na akkor nem érdemes érkezni:),  inkább előtte vagy utána.Tel.: 0039 328 637 8951

Hajncsi Creative Commons License 2017.06.10 0 0 14685

Kedves Noah012!

Az Agriresidence San Pietro-ban 1 éjszakára is lehet foglalni, a Via Pola-n vannak.

Szép és tiszta hely, a térképen előtte nézd meg, hogy nektek megfele-e, mert nem a központban vannak.:) 

Noah012 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14684

Nagyon szépen köszönöm. Körülnézek.Ezeket az oldalakat nem ismertem. 

Előzmény: Eszter121 (14683)
Eszter121 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 14683

szia! Airbnb-n nézted ? Ott vannak tört hétre is apartmanok...Illetve én szoktam keresgélni az olasz Jófogáson ( subito.it) is, mondjuk itt nem árt olaszul is tudni picit..:)

Előzmény: Noah012 (14682)
Noah012 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 14682

Etgroup nál foglaltunk mi is 12 éven keresztül. Velük is leveleztem már nincs ilyen ajánlat ami hét közepétől lehetne.

Nálunk is az a baj hogy julius végén Mallorcára megyünk utána készültünk a Garda tóhoz.De a családom akik tőlünk távol laknak kitalálták hogy ebben az időpontban lesznek Bibione ban.Hát ezért keresgélek most. :(

Előzmény: CsanHan (14676)
Noah012 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 14681

Szia.Nem az a baj hogy tele van hanem hogy nem szombattól szombatig mennénk és csak 4-5 napra.Még mindig keresgélek.Ha valakinek van valami ötlete ne tartsa magában.  :D

Előzmény: PBabyka (14675)
Jfamily Creative Commons License 2017.06.05 0 0 14680

Sziasztok. Szeretnék minél többet tudni Bibionei nyaralásról.Mi most megyünk elöször két kicsivel(3,5év)Már nagyon várjuk,de kicsit tartok is az ismeretlentől.Acapulco apartmanba fogunk megszálllni.Valaki járt már ott?Köszönöm 😊

CsanHan Creative Commons License 2017.06.04 0 0 14679

Szia! Irodanyitáskor még nem kapsz kulcsot, kivéve, ha szabad előttetek az apartman. Kb. 10-11 óra magasságában viszont már oda szokták adni. Mi a Luna Park előtti parkolóban szoktunk megállni, ott van mosdó is. Onnan le tudtok sétálni a tengerhez, sokan gyűjtenek a parton reggelente kagylókat, gyerekeknek érdekes lehet, ahogy rendezik munkagépekkel a partszakaszt...

Előzmény: Robert Pinter (14678)
Robert Pinter Creative Commons License 2017.06.04 0 0 14678

Sziasztok!

 

Van valakinek bevált módszere első nap elütni az idöt? Kicsikkel utazunk, és éjszaka könnyebb csak ugye jó esetben 3tól lehet becsekkolni. (Etgroup), mi meg 8 ra érünk oda. A strandolás nem igazán opcio ennyi cuccal.

Vagy van trükk h hamar megkapjuk a kulcsokat?

Köszi

CsanHan Creative Commons License 2017.06.04 0 0 14677

Mi tavaly július végén Punta Sabbioni kikötőből a Marco Polo társasággal hajóztunk Velencébe, 10€ volt a felnőtt és 6€ a gyerek jegy oda-vissza. 

 

http://www.marcopolovenezia.com/en/

Előzmény: pannika77 (14674)
CsanHan Creative Commons License 2017.06.04 0 0 14676

Mi is 1,5 hete kezdtünk csak keresgélni, mert korábban úgy gondoltuk, hogy idén kihagyjuk Bibione-t. Elég szűkösen alakul a nyári beosztásunk, így csak június utolsó hete vagy július első hete jöhetett számításba. A kis utazási irodáknál valóban elég szűkös volt már a kínálat, ezért végül az Europánál foglaltunk, mert mindenképpen a Spiaggia részen, központi helyen szerettünk volna apartmant bérelni, ami klímás, parkolós, nem kihúzható ágyas, stb. Szóval június 24-től ismét egy hét Bibione!

Előzmény: Noah012 (14673)
PBabyka Creative Commons License 2017.06.03 0 0 14675

Szia.

Ennyire tele van már minden, hogy nehéz szállást találni?

 

Akkor örülök, hogy mi már februárban lefoglaltuk:))

Előzmény: Noah012 (14673)
pannika77 Creative Commons License 2017.06.03 0 0 14674

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy Punta Sabbionibol mennyiért visz a hajó Velencébe. 3 gyerkőccel mennénk. :) 

Noah012 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 14673

Ha végre találok szállást akkor mi is megyünk megint :D

tefi Creative Commons License 2017.06.02 0 0 14672

Szeptemberben egyszer voltunk,de az még 1994-ben! volt - 03-17 között,így ahhoz nehéz viszonyítani.

Akkor végig jó idő volt. Nemhogy a tenger,de még a lignanoi vizipark medencéiben is meleg volt a víz az utolsó előtti napunkon.

A dugók kikerülésére vannak módszerek.

Van aki éjjel utazik és kora reggel érkezik,akkor még nincsenek dugók és nyernek + fél napot..

Mi mindig 2 hétre megyünk,reggel indulunk és délután érkezünk, csak 1-el előbb lejövünk az autópályáról mint a többség,így nem állunk hosszasan a fizetőkapunál.

 

Előzmény: equilibrator (14669)
KoRUND Creative Commons License 2017.06.02 0 0 14671

Szia!

 

Mi voltunk már aug vége szept elején. Szeptemberben is sokan vannak, dugó is majdnem akkora van mint nyáron ( ez igazából az érkezési és távozási napokon számít, a többi napon nincs dugó). Nekünk szerencsénk volt szeptemberben az időjárással (30fok, a tenger pedig kellemes), de az utánunk lévő héten már rossz idő volt.

Előzmény: equilibrator (14669)
Joe-07 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 14670

Köszi az infót.

Előzmény: KoRUND (14668)
equilibrator Creative Commons License 2017.06.02 0 0 14669

"Új" vagyok, és azért nem kérdezek, mert buta kérdést nem mertem feltenni :-) 

Pl. hogy szokott-e lenni nagy dugó arrafelé, vagy szeptember elején milyen időjárás, vízhőfok jellemző, ilyesmi érdekelne... (Előre is kösz.)

 

Előzmény: tefi (14662)
KoRUND Creative Commons License 2017.06.01 0 0 14668

Sekély a tengerpart. 150-200méter után lehet olyan 2 méter mély, de ez a távolság függ az adott partszakasztól is.

 

Előzmény: Joe-07 (14666)
KoRUND Creative Commons License 2017.06.01 0 0 14667

Lido del Sole

Előzmény: Joe-07 (14665)
Joe-07 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 14666

Én idén megyek először Bibionéba,sőt Olaszországba nyaralni,eddig valamiért kimaradt(Horvátország vagy Görögország volt minden évben).Képeken láttam,hogy brutál nagy, homokos partja van,milyen gyorsan mélyül a víz?

Joe-07 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 14665

Melyik részre mentek?

Előzmény: KoRUND (14664)
KoRUND Creative Commons License 2017.06.01 0 0 14664

Mi megyünk a hónap végén megint!

Omegatd Creative Commons License 2017.05.31 -2 0 14663

Mert a régiek nem írnak. Belefáradtak...

Előzmény: tefi (14662)
tefi Creative Commons License 2017.05.31 0 0 14662

2 lehetőség lehet:

 

1. Akik mennek,már mindent tudnak és nem kérdeznek!

2. Újak vagy nem mennek vagy még nem találtak ide!

Előzmény: Joe-07 (14661)
Joe-07 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 14661

Nagyon leállt ez a fórum,pedig már lassan "szezon" van és sehol senki.Vagy idén senki nem megy olaszországba :)?

Noah012 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 14660

Köszönöm szépen. Hotelt még nem néztem. De rákeresek.

Előzmény: PBabyka (14655)
Tóthfalusi András Creative Commons License 2017.05.14 0 0 14659

Nagyonszépen köszönöm a válaszokat .

tec1 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 14658

Egyetértek az előttem szólóval! Punta Sabbioni és onnan hajó.

Velencét a víz felől meglátni egészen más mit a hídon érkezve!

 

tec1

Előzmény: Tóthfalusi András (14656)
CsanHan Creative Commons License 2017.05.13 0 0 14657

Mi tavaly autóval mentünk Punta Sabbioni kikötőig, majd onnan hajóval Velencébe. Nem bántuk meg ezt a megoldást, nagyon élvezték a gyerekek a hajókázást a tengeren.

Előzmény: Tóthfalusi András (14656)
Tóthfalusi András Creative Commons License 2017.05.13 0 0 14656

Üdv mindenkinek segíséget szeretnék kérni .Idén Bibionéban fogunk nyaralni és Velencébe is ellátogatnánk .Azt szeretném megtudni ,hogy vonat hajó autó melyik lenne a legmegfelelőbb eljutni. Előre is köszönöm a válaszokat.

PBabyka Creative Commons License 2017.05.12 0 0 14655

Szia.

Igaz, mi 3 éve voltunk utoljára, de gondolom nem sok minden változott.

Apartmanokban szombattól-szombatig vannak a turnusok.

Szállodákban meg lehet próbálni szerintem, de fő-fő szezonban, ennyi főre nem tudom, mennyire pénztárca-barát megoldás lenne.

Remélem tudtam segíteni.

Máskor májusban már ezerrel pörög ez a topic. 

Szia

 

Előzmény: Noah012 (14654)
Noah012 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 14654

Sziasztok!  Kellene egy kis segítség. Augusztus közepén szeretnénk Bibione ba utazni, létezik az hogy csak szombattól szombatig tudok foglalni? Mi csak 5 napra mennénk ami csütörtöktől keddig lenne. Ha valaki tud bármilyen megoldást kérem segitsen. 5 felnőtt és 2 gyerek. Köszönöm előre is.

Mobilone Creative Commons License 2017.03.22 0 1 14653

Mobilone Creative Commons License 2017.03.22 0 0 14652

Kezdődik! :)

PBabyka Creative Commons License 2017.03.19 0 1 14651

Sziasztok!

 

Hosszú-hosszú idő, és nagyon fájdalmas időszak után, idén ismét Bibione. Ismét SMERALDA.

Már nagyon hiányzik.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14650

Mi még megyünk 10.től még 1 hetet, és igen csak jónak ígérkezik az időjárás itthon is meg ott is!

Elő a kerékpárokkal! :) Vízhőfok: 26C (még)

Hajnal87 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 14649

Mi is a hétvégén jöttünk haza. Még nagyon sok a turista, de már elviselhető létszámban. A tenger szuper, a boltok és éttermek ugyanúgy nyitva. Nagyon örülök, hogy idén újra eljuthattam ide :) 

subinho Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14648

A fórumra gondoltam... :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14647

tegnap jöttünk haza, nem kihalt még semmi, ha ránézel a webkamerára, te is látod, minden nap ernyő nyitva :-)

Előzmény: subinho (14646)
subinho Creative Commons License 2016.09.03 0 0 14646

Sajnos vége a nyárnak, itt is kihalt nagyon minden. Remélem mindenkinek jól sikerült az idei nyár is! Jó hír, hogy nem kell már sokat várni, már csak 9 hónap és itt a nyár újból!!! Addig is kitartást mindenkinek... 😎

CsanHan Creative Commons License 2016.08.19 0 0 14645

Mi július végén Punta Sabbioni kikötőből a Marco Polo társasággal hajóztunk Velencébe, 10€ volt a felnőtt és 6€ a gyerek jegy oda-vissza. Nem kellett megmondani, hogy melyik hajóval szeretnénk visszafelé jönni...

 

http://www.marcopolovenezia.com/en/

 

 

Előzmény: Ottó66 (14644)
Ottó66 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 14644

Szeretném megkérdezni,hogy Punta Sabbioniból induló hajóknál tényleg meg kell adni, hogy mikor indulunk vissza? Régen ilyen nem volt. 24 óráig volt érvényes a jegy bármely hajóra. Esetleg tudná valaki, hogy most mennyi egy jegy és kerekesszékkel közlekedőknek van-e kedvezmény? 

subinho Creative Commons License 2016.08.18 0 0 14643

Nemtom honnan mész, de pl. Pesten OMW kutakon, vagy autópályán is tudsz venni...

Előzmény: serebi (14641)
RoliRita Creative Commons License 2016.08.18 0 0 14642

Szia!

 

Körmend Mol, Shell. Rábafüzes Mol. Ezeken tuti. Jó utat!

Előzmény: serebi (14641)
serebi Creative Commons License 2016.08.18 0 0 14641

Valaki meg tudná mondani hol lehet a rábafüzesi határátkelő közelében osztrák matricát venni?

Lolit Creative Commons License 2016.08.15 0 0 14640

Köszönöm szépen! Már csak néhány nap és indulunk! :)

 

Előzmény: subinho (14639)
subinho Creative Commons License 2016.08.15 0 0 14639

Egyébként arra figyeljetek, hogy sok kamera van, főleg az alagutak előtt, ahol 110-es korlátozás van. Egyébként a kutya nem szól hozzátok, én egy rendőrt nem láttam. Az olaszoknál szintúgy vannak kamerák, de itt már legalább nincsenek a korlátozások az alagutaknál.... A lényeg, szépen, jól lehet haladni és főleg, gyönyörű az Alpokon át!!! Jó utat! 😁

Előzmény: Lolit (14638)
Lolit Creative Commons License 2016.08.15 0 0 14638

Nem probléma, csak kérdeztem. Azért kössszzzz! :)

Előzmény: subinho (14636)
geologic Creative Commons License 2016.08.15 0 0 14637

Sziasztok! Megy valaki mostanában Bibionéba úgy, hogy kempingben lesz a szállása? Pár kérdés merült fel bennem.

subinho Creative Commons License 2016.08.14 0 0 14636

Hali, én úgy tudom, ugyanazok a szabályok vannak, mint nálunk, vagyis pl városon kívül, ill. autópályán kell a világítás, városban nem. De ez miért probléma? Otthon is felkapcsolod pályán, nem? Egy fontos különbség van, ott a körforgalom fordítva van, annak van elsőbbsége alapból aki bemegy, DE pont ezért szinte mindenhol kint van az elsőbbség tábla befelé... így gyakorlatilag az is ugyanaz.... 😊 Csak ha nincs tábla, fontos ezt tudni!

Előzmény: Lolit (14635)
Lolit Creative Commons License 2016.08.13 0 0 14635

Sziasztok! Aki tudja legyen kedves megmondani, hogy Ausztriában nappal elég-e a nappali fény használata az autón, vagy szükséges a tompított fényszóró. Köszönöm! :)

 

Lolit Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14634

Az biztos! Egyébként nagy olasz-imádó vagyok, voltam már sok helyen, egszer már Bibionéban is, csak az nagyon-nagyon régen volt! :)))

Előzmény: subinho (14633)
subinho Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14633

Olaszország ezért is jobb, mint pl Horvátország.... Rengeteg a látnivaló... Ha nics strand idő, akkor az említetteken kívül akár Milano, vagy Bologna is meglátogatható...

Előzmény: Lolit (14632)
Lolit Creative Commons License 2016.08.11 0 0 14632

Köszi, már nagyon várjuk, reménykedünk, hogy az idő sem válik nagyon ősziessé. :)))

Előzmény: subinho (14630)
subinho Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14631

A Duino kastély is asszem 8€ a felnőtt, de ott csak 6 évesig ingyenes, utána asszem 4€.

Előzmény: subinho (14630)
subinho Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14630

Ja, bocsi a parkolás.... A Miramare bejárata előtt közvetlenül, gyakorlatilag autóval lépsz be és veszel jegyet, utána már séta végig a parkban. A jegyárra sajna nem emlékszem, de nem volt borsos, talán 8€ a felnőtt és 18 évig ingyenes asszem...

Előzmény: Lolit (14628)
subinho Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14629

A Miramare kastély nagyon szép, többször voltunk, ebből egyszer bent, ami szép, meg érdekes, de igazából a parkja, ami gyönyörű. Körbe lehet járni a kastélyt, gyönyörű a kilátás a tengerre, ill. van egy szép parkja, tele pálmafákkal. 2 órát biztos el lehet ott sétálni. Onnan nem messze van a Duino kastély (Castello di Duino), ami nekem még jobban tetszik. A várból nem gyenge a kilátás az öbölre, ill. a parkja is szép, mindenképp érdemes megnézni mindkettőt, egy napba belefér és még Triesztbe is beugorhatok a Canal Grande-hez, meg onnan a kisutcákba... Jó szórakozást!!!

Ui.: voltunk Velencében is, de most nagyon kifogtuk, hihetetlen ember tömeg volt, lépni alig lehetett! Negyedszer voltunk, de ilyen tömeg még soha... 2 órát bírtunk....

Sirmione és a Garda tó sajnos kimaradt idén, de legközelebb biztos megyünk, mert az gyönyörű!!!

Előzmény: Lolit (14628)
Lolit Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14628

Hogy tetszett a Miramare kastély? Tudtatok a közlben parkolni? Kb. mennyi időt szánjunk rá, hogy kényelmesen meg tudjuk nézni?

Előzmény: subinho (14599)
Lolit Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14627

Köszönöm, ez jó hír! Remélem mi is ilyen szerencsések leszünk. :)

Előzmény: subinho (14621)
Lolit Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14626

Köszi! :)

 

Előzmény: arkilaszlo (14623)
Lolit Creative Commons License 2016.08.08 0 0 14625

Köszönöm a segítséged! :)

Előzmény: p.jeni (14617)
p.jeni Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14624

Ugyan ezt írtam csak másképpen fogalmazva, amikor megveszem a határ előtt kilyukasztva az az első nap +9 azaz összesen 10 :) 

Előzmény: arkilaszlo (14623)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14623

 

a szélén levő számokon lyukasztja ki az értékesítő, hogy melyik hónap hányadikától él................

alul a hónap, a többi a napok

Előzmény: p.jeni (14618)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14622

ez hatalmas hülyeség!!!!!!!!!!!!!!!!

 

amikorra kilyukasztatod, onnét számítva 10 nap

Előzmény: p.jeni (14618)
subinho Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14621

Hello! Mi tegnap jöttünk haza, 8-kor nyitásra vittük az irodába a kulcsot, egy család volt előttünk, utána indulás haza. Kifelé meglepő módon nem volt dugó. Volt forgalom, de lehetett folyamatosan haladni. Ausztia felé mentünk, 19-re itthon voltunk (Bp. XXI.), de megálltunk útközben a Minimundusnál, így eből 2 óra mínusz. Az út nagyon jó volt, nem álltunk be egyszer sem, jól lehetett haladni. 3 útépítés volt, ott lassítottak, de nem volt vészes...

Előzmény: Lolit (14610)
rellif Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14620

Van közelebb is Lidl pl. Lignano-ban.

Előzmény: hegizoli 307 SW (14619)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.08.07 0 0 14619

Bibiben mi a Winnerben vásároltunk. Lidl legközelebb csak Portogruároban van kb. ~30km Bibihez.

Előzmény: walen0917 (14606)
p.jeni Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14618

Amikor megveszed aznap érvényes onnan még +9 nap azaz összesen 10.

Előzmény: Lolit (14616)
p.jeni Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14617

Szerintem itt :

Porpetto > San Giorgio di Nogaro >Palazzolo Dello Stella >Lignano felé SS14 út 

Előzmény: Lolit (14615)
Lolit Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14616

Azt olvastam az utazom.com oldalon, hogy az osztrák 10 napra érvényes matrica a megvásárlást követő napon és az azt követő 9 napra érvényes. Ezt úgy kell érteni, hogy utazás előtt egy nappal meg kell venni? Régen nem így volt, aznap, amikor mentünk, a határ előtt megvettük és kész. Vagy nem jól értem?

Lolit Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14615

Ausztrián keresztül tervezem. Szerinted hol térjek le előbb az olaszoknál?

Előzmény: p.jeni (14614)
p.jeni Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14614

Ha korán indulsz és még déli órák előtt átérsz Szlovénián akkor talán elkerülhető a dugó, olasz oldalon meg térj le előbb az autópályáról. Punta Sabbioni előtt már több helyen jelölni fogják a kikötő-Komp átkelő helyet táblával.

Előzmény: Lolit (14610)
Lolit Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14613

Köszi! :)

Előzmény: plakis (14612)
plakis Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14612

Via Fausta jó lesz,

Előzmény: Lolit (14611)
Lolit Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14611

Még egy kérdésem lenne: Punto Sabbioni kikötővel kapcsolatban ha az útvonaltervezést Via Lungomare S.Felice, vagy a Via Fausta célokra írom be, az már teljesen mindegy? Oda jutok  ahová szeretnék, a parkolóhoz, ill. a kikötőhöz? Lehet, hogy hülye kérdés, de nem sikerült egyértelműen megtalálnom. Nem beszélek olaszul, így ha ki is írják a kikötőt, nem fogom tudni. :)))

Lolit Creative Commons License 2016.08.06 0 0 14610

Sziasztok! Kinek, hogy sikerült a turnusváltási napon a dugók elkerülése? Kíváncsi lennék mikor érdemes indulni, akár kifelé, akár haza. Aki ma utazott és lenne olyan kedves megosztani ezen élményeit, megköszönném! :)))

plakis Creative Commons License 2016.08.05 0 0 14609

A világítótoronynál láttam egy pecást. :-)

Előzmény: gola20 (14608)
gola20 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 14608

Sziasztok!

 

Esetleg arról infója valakinek nincs, hogy horgászni lehet-e a parton?

p.jeni Creative Commons License 2016.08.02 0 0 14607
Előzmény: walen0917 (14606)
walen0917 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 14606

Sziasztok!

 

Szombaton utazunk 1 hétre barátnőmmel Bibioneba. Érdeklődni szeretnék tőletek milyen árban vannak kint az éttermek esetleg amit mindenképp ki kell próbálni? Továbbá az üzletek mennyivel drágábbak az itthoninál étel italra gondolok most? Látnivalókról is jöhetne pár infó? Illetve mindenféle tapasztalat vélemény érdekelne a hellyel kapcsolatban.... köszönöm szépen előre is 

Noah012 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 14605

Az igaz egy napba tényleg nem fér bele.Mi vettünk express jegyet de még igy is nyitástol este 9 ig bent voltunk.Fiam igyis maradni akart még.Sirmione mesebelien szép. 

 

 

 

Előzmény: subinho (14604)
subinho Creative Commons License 2016.08.02 0 0 14604

Ja, csak sajnos jóval többe is kerül, plusz egy napba nem fér bele Verona, Sirmione és még a Garland.... A Gulliverlandia meg itt van a szomszédban...

Előzmény: Noah012 (14603)
Noah012 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 14603

Ha már a Garda tónál vagytok százszor jobb a Gardaland mint gulliverlandia. 

Előzmény: subinho (14600)
Hajnal87 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 14602

Köszönöm a válaszokat! A kutyás strand valóban nagyon jó dolog, de sajnos az én szobakutyám nincs annyira hozzászokva az állandó, egész napos ebtársasághoz, és túl lelkesen szeretne ismerkedni, mindenkivel, mindig... Így kétlem, hogy akár ő, akár a család többi része, vagy a többi strandoló tökéletesen jól tudná érezni magát. Amúgy inkább lakásban szeret tartózkodni, itthon is, még ha van kert, akkor is. Nyilván nem fogom egész napra egyedül hagyni az apartmanban, ahol elméletileg nem fog kinyúvadni a forróságban, itthon is normál hőmérsékletű lakásban tartom, amíg én dolgozom. De 2-3 órára le tudok menni szerintem nélküle is a strandra, akármennyire is szeretem. Bár nem gondolom, hogy magyarázkodnom kellene.  

Éttermet ezek szerint nem lesz nehéz választani, mi is inkább a teraszos helyeket kedveljük, oda pedig máskor is magunkkal visszük. A nap részét akkor így velünk is töltheti. Ennek örülök :) Recepció úgy tudom nincs, de ha lenne, sem hinném, hogy velem fognak állandó jelleggel foglalkozni emiatt. 

uati Creative Commons License 2016.08.01 0 0 14601

Sziasztok!

Egy utólagos információ azoknak, akik az útvonalon gondolkodnak autóval. Tavaly turnusváltáskor indultam Budapestről, és a szlovén vonalat választottam. A forgalom erős volt, de nem hátráltatott a haladásban. Két hete, vasárnap hajnalban indultam egy távolabbi célpont felé és úgy mentem át Szlovénián, mint a távirat. Csak a kapus rendszer maradványainál kell lassítani 40-re. 3 ilyenre emlékszem. Budapesttől számolva 1-1,5 órával és 120-140 km-rel rövidebb. Aki viszont szép tájat akar látni, válassza az osztrák vonalat! Összköltségben elhanyagolható a különbség (3000 Ft körül) Ausztria javára.

subinho Creative Commons License 2016.08.01 0 0 14600

Ja és Lignano, Gulliverlandia, gyerekkel kihagyhatatlan az is.. 😉

Előzmény: subinho (14599)
subinho Creative Commons License 2016.08.01 0 0 14599

Szia!

Kirándulást alábbiakat terveztük:

Velence, utána fürdés Jesoloban

Verona, utána Sirmione, Garda tó

Miramare kastély, ill. Duinoi kastély (kihagyhatatlan)

Többi tengerpart... 😁

Előzmény: Lolit (14591)
subinho Creative Commons License 2016.08.01 0 0 14598

Nekem ez a Hegyeshalom-Kismarton-Bécsújhely útvonal bejött, 30 km, aztán pálya. Szerencse is kellett persze.... Ha baleset van, akkor az szívás. 3 éve jártunk úgy, akkor 2 baleset volt, mindkettőnél legalább másfél órát álltunk.

 

Előzmény: CsanHan (14596)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14597

Mi Zsámbéknál megyünk föl az M1-re, tehát nem messze tőletek...mi egyszer próbáltuk Rábafüzest, de nekünk nem jött be...

Előzmény: Lolit (14591)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14596

Mi tegnap hazafelé nem voltunk ilyen szerencsések...igaz a szokottnál kicsit később indultunk haza (9.30), de óriási dugó volt még a latisanai feljáró után is. Megálltunk ebédelni Griffennél (még mindig hatalmas adagokat adnak a menüben :-)))), kb. 15.45-kor indultunk onnan tovább, így aztán Bécs előtt kb. 80 km-rel elkaptuk a jégesőt, majd az özönvizet...Schwechat után ismét hatalmas dugó volt, araszolva lehetett csak haladni...a magyar szakaszon, az M1-es autópálya pedig tele volt a hazatérő vendégmunkásokkal...szóval emlékezetes marad az út, az biztos...

Előzmény: subinho (14590)
Lolit Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14595

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: CsanHan (14594)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14594

Szia!

 

Mi voltunk csütörtökön Velencében. Kocsival elmentünk Punta Sabbioni kikötőig. Szakadt az eső, így a legközelebbi parkolóba álltunk, 7€ volt egy napra. Rögtön a parkoló sarkán föl volt állítva a Marco Polo társaságnak egy sátra, 10€ volt egy jegy oda-vissza. Gyakorlatilag rögtön tudtunk is a hajóra szállni, szűk fél óra alatt ott is voltunk. Napközben aztán kisütött a nap, így visszafelé nem kellett bemennünk a kabin részbe, nagyon élvezték a gyerekek.

 

http://www.marcopolovenezia.com/en/

 

Előzmény: Lolit (14593)
Lolit Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14593

Szia! Megírnád kérlek, hogyan jutottatok el végülis Velencébe? Én is tervezem, voltam már autóval, de most inkább hajóval mennék. Hálás lennék, ha megírnád hogyan kell eljutni, mennyibe kerül. stb. Köszönöm!

Előzmény: bfadri (14460)
dolgozó n Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14592

Szia! Mi akkor és arra jöttünk haza. Semmi fennakadás és elterelés nem volt. Ljubjana-nál az A2-es repülőtér felé vezető pályaszakasz volt lezárva. Minket ez nem érintett. Olasz infó szerint Putyin érkezett a Szlovénokhoz. 

Előzmény: subinho (14588)
Lolit Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14591

Köszi! Megnézem majd, merre, mennyi. Én Székesfehérvár felé néztem, utána a 8-as főúton és Rábafüzesnél átmenni a határon. Ha hazaérsz, írsz egy kis beszámolót, milyen volt? Mentek valahová kirándulni? Velence, Padova, vagy valami más?

Előzmény: subinho (14590)
subinho Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14590

Szia, Budapest, Csepel déli része, M0, utána M1 Hegyeshalomig, utána nem mentünk Bécsig, a határ után mentünk kb 30 km nem autópályán, asszem Bécsújhely felé.... utána már pálya végig. Klagenfurt elött álltunk meg kb 15-20 percre, utána megállás nélkül Bibione.

Több helyen volt útépítés, ott 100 vagy 80 volt a korlátozás, de nem volt torlódás, lehetett haladni. Nyugiban utaztunk végig, nem volt dugó, nem volt baleset. Az út kb 4-12, de pontosan azért kb 10 perccel 4 előtt indultunk a háztol és kb 12 után vagy 10 perccel voltunk az irodában a kulcsért...

Előzmény: Lolit (14589)
Lolit Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14589

Szia, megkérdezhetem honnan történt 4-kor az indulás? Csak, hogy tudjam viszonyítani. Én is az osztrákokon keresztül tervezem az utat 3 hét múlva. 

Előzmény: subinho (14588)
subinho Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14588

Sziasztok!

Megérkeztünk tegnap Bibioneba, végül nem mertem bevállalni a szlovén szakaszt a lezások, korlátozások miatt, mentünk a sógorokon keresztül és azt kell mondjam, nem bántam meg. 4-kor indultunk, egyszer álltan meg kb 20 percre és 12-kor már a kulcsot vettük át. Végig nagyon jól lehetett haladni, Latisana előtt volt egy laza kb. egy óra torlódás, de ettől eltekintve minden rendben volt. Persze néhány útépítés és korlátozás volt, de nem dugultunk be, csak 80- 100-al lehetett menni.... 

Érdekelne, hogy valaki megpróbálta-a szombaton Szlovénia felé???

 

Nurajka Creative Commons License 2016.07.31 0 0 14587

Szia. Mi most jöttünk haza, tesómék meg látogattak minket, van egy spániel kutyusuk, vagy három négy étterembe is voltunk sehol nem szóltak a kutya miatt. Az apartmanban meg senki nem foglalkozik vele, ha nincs recepció! 

Előzmény: Hajnal87 (14583)
eranikó Creative Commons License 2016.07.29 0 0 14586

Gondolom ti sem a 40 fokban fogtok lemenni,vagy lentmaradni 12 és 15 óra között a parton,akkor ugyan miért is nem viszed le a kutyásstrandra? Különbül van felszerelve,mint az "ember" szektorok,külön zuhanyozóval ellátva,külön kutyanapozóágyat,vizestálat,pórázt adnak.Még ha nem is megy a vízbe,ha már magaddal viszed-gondolom mert kötődsz hozzá,- akkor miért kellene neki órákon át a fülledt meleg apartmanban várnia,ahelyett,hogy melletetek árnyékban,netán még szellősen is,tölthesse az idejét?Egyébként tapasztalatunk szerint igen állatbarátok,sok üzlet előtt  van kitéve innivaló,természetesen a kutyapiszkot ők sem szeretik úton-útfélen,sőt ajánlatos a pisit is leönteni egy kis vízzel.

 

http://www.laspiaggiadipluto.com/en/

Előzmény: Hajnal87 (14583)
KoRUND Creative Commons License 2016.07.29 0 0 14585

Olyan étteremben aminek van teraszrésze simán leülhetsz a kutyával. Csak ne középre menj hanem a szélére. Ha szerencséd van akkor még itatót, meg vizet is hoznak a kutyának. :)

Balatonon ha megkérdeztük, hogy beülhetünk-e kutyával akkor az volt az első reakció, hogy inni hozzanak-e a kutyának? :) És mindenhol!!!

 

Előzmény: Hajnal87 (14583)
tefi Creative Commons License 2016.07.29 0 0 14584

Ha a forgalom korlátozás csak Ljubljana felső  elkerülőszakaszát érinti,akkor ez téged nem érint!

Ugyanis Dél-Keletről fogod megkerülni (alulról).

A másik,hogy szerintem nem a 2. Orosz hadosztály fog arra közlekedni,páncélosokkal,rakéta ütegekkel stb.

Max. 15-20 kocsi elsuhan kb. 150-200-al és ennyi!

Előzmény: subinho (14581)
Hajnal87 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 14583

Helló mindenki! Kiskutyával megyünk apartmanba, de tegnap közölte az utazási iroda, hogy a szállás úgy jelezte vissza a kisállatot, ha nem hagyom egyedül az apartmanban... na hát ez ugye kb teljesen kivitelezhetetlen, mert nem fogom szegényt lecibálni a 40 fokban a forró strandra, mert megkukul, a vízbe meg be se megy, hiába van kutyás strand is... Arról van valami infótok, hogy az éttermek, illetve boltok (nem élelmiszer, de akár az is lehetne, van már rá példa kutyabarát országokban) mennyire kutyabarátok? 

kbab Creative Commons License 2016.07.29 0 0 14582

Valaki utazott már busszal Bibonéba? A busz reggel nyolc óra körül érkezik Bibionéba, az apartman kulcsát viszont csak 17 órától lehet ávenni. Hová lehet elhelyezni a csomagokat, míg nem tudunk beköltözni? Visszafele ugyanez a kérdés, reggel 9-re ki kell költözni, a busz viszont csak 20 órakor indul. Van esetleg csomagmegőrző, vagy valahogy el lehet intézni, hogy korábban meg kapjuk a kulcsot? Szívesen fogadnék még tanácsokat, információkat, hogy autó nélkül hogy boldogulunk.

 

subinho Creative Commons License 2016.07.29 0 0 14581

Köszi szépen!!!!!

Hát... Elolvastam, nagyjából.... Ez nem jó hir... Nagyon gondolkodom, hogy nem erőltetem a szlovén vonalat - megint - és marad a jol bevált Ausztria....

Csak hát már ki van ragasztva a szlovén matrica.... A #@&#!!! 😡

Köszi a segítséget!!!!!

Előzmény: zsebi2010 (14576)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14580

Igen! Mi be is vetettük már élésben hétfőn. Igaz mi társasággal voltunk, de így elég sokat lehetett spórolni a szórakozáson...

Előzmény: Sitke01 (14573)
tefi Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14579

Ezeknek is pont főidényben,turnusváltáskor kell arra kolbászolni?

Mehetnének pénteken vagy vasárnap is...:)

Előzmény: zsebi2010 (14576)
zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14578

Jó hír, hogy csak Ljublana felső  elkerülőszakaszát érinti.

 

 

 

 

Előzmény: subinho (14575)
zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14577

Kora reggel még nem lesz fennakadás. 

Előzmény: subinho (14575)
zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14576
Előzmény: subinho (14575)
subinho Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14575

Tud valaki valamit erről az orosz delegáció dologról???

Már megvettem a matricát is.... 😡 Egyszer akarok arra menni.... 😠

Maradtam volna a jól bevált osztrák útvonalon.... 😞

Előzmény: charlie 01 (14571)
zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14574

Szia!

Igen,azt jelenti.

Előzmény: Sitke01 (14573)
Sitke01 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14573

Köszi a tippet!

Nem tudja esetleg valaki vajon mit jelenthet a kedvezménykuponokon feltüntetett paghi 1 illetve prendi 2 ? Esetleg egyet fizet, kettőt kap?? Sajnos a meglévő szótáram nem ismeri!

 

Előzmény: CsanHan (14452)
subinho Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14572

Ezt most honnan szedted? Bedobtad csak ide véletlenszerűen, vagy van valami biztos forrás, ahol olvastad a hírt, mert én nem találom...

Valaki tud valamit??? Mi pont akkor mennénk....  Köszi!!

Előzmény: charlie 01 (14571)
charlie 01 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14571

Julius 30-án reggel 06 órátol Szlovéniába magas szintü orosz delegáció érkezik,ezért a szlovén autópályák bizonyos szakaszai le lesznek zárva.

A horvát autópálya féle terelik a forgalmat.

akidia Creative Commons License 2016.07.28 0 0 14570

Sziasztok!   Eddig kempingben nyaraltunk Olaszországban, és a partra le szoktunk vinni kis "kutyasátrat"(hütötáskát alá tenni, vagy legalább a fejünket bedugni a nap elöl) Most apartmanba megyünk,kapunk egg napozóágyat,egy ernyöt és nem vihetünk le saját napernyöt?

CsanHan Creative Commons License 2016.07.27 0 0 14569

Ásványvizet, üdítőt szerintem nem érdemes vinni. Guizza víz (1,5 l) a legolcsóbb 0,17€, illetve pl. egy San Benedetto tea (1,5 l) 0,86€. Pezsgőt sem (Gran Cinzano pezsgő a Visottoban 3,49€). A borok kínálata is elég széles. Ami drágább, mint otthon az a sör, azt szoktunk hozni magunkkal.

Előzmény: Hajnal87 (14568)
Hajnal87 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 14568

Azt meg tudjátok mondani, hogy pl alkoholos italokat, üdítőt, ásványvizet érdemes-e vinni inkább itthonról vagy árban nem sokkal drágább a kinti boltokban? Köszi előre is :)

subinho Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14567

Köszi!!! Leállósáv baleset esetén elengedhetetlen, különben az életben nem szabadulsz.... Természetesen én sem használom, csak biztonságérzetet ad....

Előzmény: tefi (14566)
tefi Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14566

http://www.promet.si/portal/sl/cestne-kamere.aspx

 

Ezeken a webkamerákon ellenőrizheted,hogy milyen az út!

A leállósáv hiánya nem jött le,hogy miért fontos tényező? Én nem szoktam használni! :)

Mi mindig Szlovénia felé megyünk. Mivel Pécsről megyünk,így csak Zágráb után lépünk az országba,de arra is végig pálya van már jó ideje!

Előzmény: subinho (14565)
subinho Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14565

Szia! Köszi!!! Megpróbáljuk akkor most ezt a szlovéniai útvonalat... bár picit aggódom miatta... Eddig 4 vagy 5 alkalommal mentünk, mindig Ausztrián keresztül... Még nagyon régen, talán 2008-ban voltunk utoljára Szlovénián keresztül, de az ahogy emlékszem elég gáz volt... Nem lehetett haladni, nem volt végig pálya, nem voltak leállósávok, sok volt a rendőr és mértek sok helyen... tiszta horror volt. Ausztrián keresztül meg végig nyugiba és még a táj is szép volt... :) Csak hát az hosszabb...

Előzmény: vadasz70 (14564)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14564

Szia! Én most mentem 16-án és 23-án jöttem teljesen zökkenő mentes volt a forgalom sehol sem volt torlódás annyi hogy itt a szlovén matricát hónapost kell venni mert nincs 10 napos, ami 30 euró. Az utak teljesen jó minőségűek rendőröket nem is láttunk csak egy balesetnél. Vannak részek ahol csak 110 km lehet menni de ott nincs leállósáv. A forgalom sem volt nagy mi reggel 6 órakor indultunk Gödöllőről.

Előzmény: subinho (14563)
subinho Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14563

Sziasztok!

Szombaton utazunk Bibione-ba, nagyon várjuk már, pedig voltunk már párszor... :)

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mi eddig mindig Ausztrián keresztül mentünk, de most hogy-hogy nem elgondolkodtam a Szlovénián keresztüli utazáson... Tudtok valami infót, hogy milyen arra a közlekedés, jók az utak, sebességhatárok miatt mennyire csesztetnek, stb.??? Ausztria felé tudom hosszabb az út, de gyakorlatilag szinte végig 150-el megyek (kivéve persze a korlátozásokat), kutya nem szól hozzám, nincs nagy forgalom, szóval eddig nekem nagyon jól bevált.... Érvek, ellenérvek, javaslatok, esetleg aki járt már mindkét úton, melyik jobb, stb....  Köszi, köszi, köszi!!! :)

 

Hajnal87 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 14562

Sziasztok!

Kisgyerek korom óta nem voltam Bibionéban... alig várom! Ha valaki esetleg tud mondani infót az Urano Apartmanról azt megköszönném, hogy mire számítsunk.

Előre is köszi :)

Ottó66 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14561

Az idén június közepén voltunk 5 fős apartmanban. 10 napra fizettünk kb, 149 ezer Ft-ot.

Előzmény: vadasz70 (14559)
maya1230 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14560

Mi magyar irodánál foglaltunk 3 személyes apartmant a Laguna Grandeban. Június végén 147.000 Ft volt, strandszervízzel együtt. Szerintem most kicsit drágább a főszezon miatt. Ajánlom még a Marina Grandet, évekig oda jártunk, nagyon szeretjük, csak idén már ott nem volt hely  arra a hétre. 

Előzmény: vadasz70 (14559)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14559

Heló! És ha Olasz irodánál bérelünk mondjuk 3 fő és 1 hét mennyiből lehet megúszni? Mondjuk az említett szálláson?

Előzmény: Ottó66 (14558)
Ottó66 Creative Commons License 2016.07.25 0 1 14558

Korábban írtam, hogy évek óta a Laguna Grande a szállásunk. Ez idáig semmi gond nem volt, de tudni kell, hogy mi olasz irodánál foglalunk most már mindig. A magyarokkal csak gond volt és az árakról nem is beszélek. A feltételek is sokkal kedvezőtlenebbek  egy magyar irodánál.

Előzmény: topin. (14554)
kbab Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14557

Valaki utazott már busszal Bibonéba? A busz reggel nyolc óra körül érkezik Bibionéba, az apartman kulcsát viszont csak 17 órától lehet ávenni. Hová lehet elhelyezni a csomagokat, míg nem tudunk beköltözni? Visszafele ugyanez a kérdés, reggel 9-re ki kell költözni, a busz viszont csak 20 órakor indul. Van esetleg csomagmegőrző, vagy valahogy el lehet intézni, hogy korábban meg kapjuk a kulcsot? Szívesen fogadnék még tanácsokat, információkat, hogy autó nélkül hogy boldogulunk.

Köszönöm a válaszokat.

CsanHan Creative Commons License 2016.07.25 0 0 14556

Mi most vagyunk kint. Szerintem a Winner és a Visotto árai a legjobbak. Az A&O helyén tavaly nyitott EuroSpar idénre teljesen átépítésre került és iszonyú drága lett. Vettem a gyerekeknek a Winnerben egy 500 g-os Nesquick kakaót 2,63€-ért, az EuroSparban 4,4€ lett volna...A Visottoban kedvezőbb a zöldségek ára és nagyon friss is mindig. Vettünk dinnyét 0,39€/kg áron, nagyon finom volt. Amit korábban is vinni volt érdemes, annak köre nem változott...

vadasz70 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14555

Mi tegnap jöttünk haza,olyan tapasztalatunk vannak,h az élelmiszer elég drága.érdemes vinni szalámit,konzerveket,kolbászt,stb...,a kenyér is,érdemes vinni tartós kenyeret,amennyit csak lehet. zsömle kilóra megy,kg sparba 4.5 eu kg-ja. nekünk mondták,h a parton lesz wifi,de még gyengén se jött be,tehát nem volt. napernyőt,sátrat nem engedi a partőrség. ahányszor felhúztuk,lehúzatták. lehet bérelni napernyő,és két napozó ágy kb 10-12 eu, vagy megsülsz a napon! Forróság volt végig egy héten keresztül! Annyi még,h nagyon jó,és szép hely! Hatalmas tengerpartja,és sétáló utcák vannak. Víztornyot is érdemes megnézni! Gyümölcs,zöldség,víz elfogadható árban van. fagyi,pizza nagyon jó! Kellemes időtöltést kívánok!Még a Winner élelmiszer bolt aránylag elfogadható.

Előzmény: gola20 (14552)
topin. Creative Commons License 2016.07.24 0 0 14554

Sziasztok.

 

Most mennénk először Bibionébe. Információt szeretnék kérni szállásválasztással kapcsolatban.

 

Feleségem a Corso del Sole apartmanokat nézte ki neten, valamint a Laguna Grande meg a Vallbella került még képbe. A Corso-s a legolcsóbb, de kicsit bizonytalan vagyok, hogy ne essünk abba a csapdába, hogy olcsó húsnak híg a leve. A lagunásról jobbakat olvastam weben, viszont a Vallbellát nagyon lepontozták pl booking.comon és borzalmasakat írtak róla.

 

Holnap mennénk be valamelyik pesti irodába foglalni és fizetni, örömmel venném ha valaki adna infót ezekkel kapcsolatban. Vagy akár másik, hasonló árban foglalható apartmanokról.

 

Nagyon szépen Köszönöm ha segítene valaki!

CsanHan Creative Commons License 2016.07.23 0 0 14553

Mi tegnap este érkeztünk meg, kicsit késve, mert sikerült Udine előtt defektet kapnunk...:-((( Most jól jött, hogy törzsvendégei vagyunk az utazási irodának, mert így otthagyták az apartmankulcsunkat a lábtörlő alatt. Még nem jártunk boltban, de körbe nézek és írok árakat. Korán reggel sétáltunk egyet a parton, apály van, rengeteg kagylót lehet találni.

Előzmény: gola20 (14552)
gola20 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14552

Sziasztok! 

 

Akinek van infója arról hogy az általános élelmiszerek (kenyér félék, húsok, felvágott, zöldségek stb.) ilyen áron kapható Bibioneban és megírná annak örülnék. :) 

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14551

Személyek száma: 0 Ez tök jó! :D

Végül is az apartmannak is jár a nyaralás egy hétig! :D XD

Előzmény: Nurajka (14547)
RoliRita Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14550

Szia!

 

Kerékpár: fél óra - 3€, 1 óra - 5€, 1 nap - 15€, 1 hét - 35€.
Roller ( ha jól emlékszem ez elektromos): Fél óra - 8€, 1 óra 12€.
Amit még sokat látsz ezek a riksa szerű dolgok. Ebből a lábbal hajtós 10€/óra, az elektromos 18€/óra.

Ezeken kívül lehet bérelni mindenféle guruló alkalmatosságot, pl. Buggy-t is. Ez ha jól emlékszem 45€/óra.

 

Szép napot!

 

Roli

Előzmény: Szaszika-MZ/X (14509)
eranikó Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14549

Kérdezd meg az utazási irodát,ahol foglaltatok,biztos meg tudják mondani,mi a teendőtök?!

Előzmény: Nurajka (14547)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14548

Nekünk e-mailben küldte meg a Boreal a vouchert a foglaláskor, így rögtön ki is tudtunk választani egy jó helyet a parton. Mi is most fogunk menni...:-)))

Előzmény: Nurajka (14547)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14547

Nurajka Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14546

Ezen lát valaki foglaló kódot? 

Nurajka Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14545

Köszönöm a segítséget mindenkinek! 😊

maya1230 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14544

Június végén voltunk egy hétig a Laguna Grande-ban. 3 személyes apartmant foglaltunk, tiszta és rendezett volt. A 18-as apartmant kaptuk és a parkolóhelyünk az erkély alatt volt, úgyhogy ráláttunk az autóra. A strandszervízről már az utazási irodában kinyomtattak egy papírt, amin rajta volt, hogy melyik szektor hányas napernyőjét foglalhatjuk el egy hétre. A strand nagyon közel volt, szinte csak a bicikliúton kellett átmenni. Az apartmantól pár percre, a Corso Europán egy pékség és egy szupermarket is van. 

Előzmény: Nurajka (14510)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14543

egy ilyent vagy ehhez hasonlót kell kapnod, ha nem az iroda rendezi:

 

 

és foglalás után ez a válasz rá:

 

 

és hozzá a fizetős:

 

 

 

Előzmény: Nurajka (14536)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14542

el kell kérni emailban az apartmanhoz járó kódját és itt lehet lefoglalni azt is, illetve venni hozzá ha még kell

Előzmény: Nurajka (14536)
KoRUND Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14541

Nézd meg a foglalási papírok között. :)

Előzmény: Nurajka (14540)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14540

Hát ezt sajnos nem tudom 

Előzmény: KoRUND (14539)
KoRUND Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14539

Akkor nem kell. Illetve a kérdés az, hogy ami jár hozzá azt neked kell-e foglalni vagy az utazási iroda foglalta.

Előzmény: Nurajka (14536)
gola20 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14538

Bocsi most láttam hogy az apartman parkolóra gondoltál. 

Előzmény: zsebi2010 (14535)
gola20 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14537

Mármint az apartmannál gondolod hogy lesz szabad hely? Az utca képet nézegettem Google földön, de mindenhol várakozni tilos tábla van kirakva. Utcán esély nincs parkolót találni a közelben :-( 

Előzmény: zsebi2010 (14535)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14536

Köszönöm! De az apartmanhoz jár egy napernyő, itt meg ha le akarom foglalni 103 euró. Ilyenkor? 

Előzmény: arkilaszlo (14532)
zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14535

Szeptemberben ilyenkor már 60%-os a kihasználtság. Szerintem találni fogtok az apartmanháznál üres parkolót.

 

Előzmény: gola20 (14533)
zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14534

Mi szeptember elején megyünk 2013 óta. Szerintem a 2012 szeptembere kiemelkedően meleg volt.

Általában már hidegek a hajnalok 13-14°c van. Este nincs több 18-19°c-nál. A nappali hőmérséklet 23-26 °c körül van. De ha az előrejelzés ilyen marada amit most mutat, akkor nem kell aggódnod.

 

http://www.accuweather.com/hu/it/bibione/2550920/september-weather/2550920?monyr=9/1/2016

 

 

 

Előzmény: hegizoli 307 SW (14528)
gola20 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14533

Sziasztok! 

 

Mi szeptember első hetében készülünk Bibioneba. Két autóval megyünk és az apartmanhoz (Smeralda) egy parkoló jár. 

 

Esetleg van valakinek ötlete, hogy hol tudnánk lerakni a másik autót? 

arkilaszlo Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14532
Előzmény: Nurajka (14531)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14531

Szia, hol lehet a strand szervizt le foglalni? 

Előzmény: Ottó66 (14530)
Ottó66 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14530

Ne haragudj, de elfelejtettem a konnektort. Mindig találtunk olyan konnektort amibe hajszáritót vagy töltőt be lehetett dugni, ennek ellenére érdemes szerintem itthon vagy ott kint venni egy olyan másik fajta elosztót. 

Még egy hasznos: az épűletnek van egy gondnoka, földszinten lakik, nagyon rendes és szívesen segít, ha kell valami.

Hogy, hogy nem tudjátok az apartman számot, melyik iroda intézi? Mi szeptemberben is megyünk és tudjuk melyik szobába, mert lehet választani. Strand szervízt érdemes előre lefoglalni.

Előzmény: Nurajka (14515)
Ottó66 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14529

Mi még nem voltunk C6-ba, B5-be szoktunk menni az ötödik emeleten.

Előzmény: zsebi2010 (14521)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14528

Mi voltunk már szept.21-től is és leégtünk rendesen :))).Kellemes  volt a tenger vize.Még tömeg is volt,de nem volt annyi,mint pl júliusban.

Előzmény: mazsola_03 (14522)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.19 0 0 14527

Köszönöm szépen. ☺

Előzmény: dolgozó n (14524)
monkat Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14526

Szia!

Ha aktuális még: Mi autóval mentünk Velencébe az autópályán, átmentünk Mestre-n, egészen be a Piazza Roma-ig ott van egy nagy parkolóház (ez a felüljáró/híd után van jobbra) itt 26 EU volt a parkolás, ami nem volt időhöz kötve, egész napra annyi fixen sajnos. Innen már séta tovább.

 

Előzmény: vadasz70 (14503)
zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14525

Kedves Anikó! Köszönöm a jelzésed de ismerem a besorolásokat csak rosszul tettem fel a kérdést. :)

A C6 típusú apartmanról a Laguna Grande-ban tudtok valamit mondani?

Előre is köszönöm.

Előzmény: eranikó (14523)
dolgozó n Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14524

Nurajka. A konnektor nem olyan mint nálunk. 3 villás, de a mi tapasztalataink szerint minden apartmanban van legalább egy átalakító. Ha az kevés akkor az Ildi diszkont mellett van egy Euro-s bolt, ott potom áron tudsz venni. 

Előzmény: Nurajka (14515)
eranikó Creative Commons License 2016.07.18 0 1 14523

A C6 az az apartman típusát,nem a számát jelenti. Egy apartmanházban több -a beköltöző személyek számától függően jelzik C4,C5,C6....-tal - típusu lakás van.

Előzmény: zsebi2010 (14521)
mazsola_03 Creative Commons License 2016.07.18 -1 0 14522

Sziasztok!

 

Mi szeptember végén (24-től) utazunk Bibionéba. Érdeklődnék hogy van valakinek valamilyen tapasztalata, hogy akkor kb. milyen időre lehet számítani? Vízhőmérséklet? Tömeg?

zsebi2010 Creative Commons License 2016.07.18 -1 0 14521

Szia!

 

Mi a C6-os apartmanba fogunk menni. Tudsz erről valamit mondani?

 

Zsebi

Előzmény: Ottó66 (14514)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14520

Köszönöm! 😊

Előzmény: Ottó66 (14519)
Ottó66 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14519

Mi Pestről járunk Ausztrián keresztül, kicsit hosszabb, de sokkal szebb. Egyszer voltunk Szlovénián át. Bibionéban nincs Lidl, Lignanoban, Latisanoban és Portoquaroban van.

Előzmény: Nurajka (14515)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 14518

Viszont  nekem is lenne egy kérdêsem vannak a strandon ezek a motor csónakos vontatások láttam hogy 8 meg 10 euro nem tudom hogy egy szemêly vagy egymenet.

vadasz70 Creative Commons License 2016.07.17 0 1 14517

Szia! Letenyén biztosan én is ott vettem bent a városban a mol kúton.

Előzmény: batteryfree (14507)
tefi Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14516

http://www.lidl.it/it/ricerca-filiale.htm

 

A Lidl oldala szerint még nincs üzletük Bibione-ban!

A legközelebbi Lignano-ban, 6 km-re van.

Előzmény: Nurajka (14515)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14515

Szia, köszönöm az információt, még nem tudjuk hányás apartmanban leszünk. Konnektor ugyanolyan szabvány mint itthon? A Lidl messze van tőle? Ezen kívül van e valami hasznos infó, mire figyeljünk, stb... Székesfehérvárrol megyünk, Szlovénia felé egyszerűbb nekünk? Vagy Ausztria felé? Köszönöm. 

Előzmény: Ottó66 (14514)
Ottó66 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14514

Szia! Évek óta oda járunk, nagyon jók eddig a tapasztalatok. Hányas számú apartmanba mentek? Számozott parkolók vannak. Figyeljetek, hogy a saját helyetekre álljatok, ellenőrzik. Általában erkélyesek az apartmanok, 2 lift van az épületben. Mit szeretnél tudni? Szívesen válaszolok bármely kérdésedre.

Előzmény: Nurajka (14510)
Omegatd Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14513

Közel van a parthoz, meg a központhoz is...

Előzmény: Nurajka (14510)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14512

Köszönöm. 😊

 

Előzmény: CsanHan (14511)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14511

Úgy látom, hogy a Társtopicban vannak róla képek...

Előzmény: Nurajka (14510)
Nurajka Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14510

Sziasztok, tud valaki valami infót a Laguna grande apartmanrol ról? 23 an megyünk oda. Először megyünk bibioneba 3 éves kislánnyal. Ha esetleg van valami hasznos információ azt nagyon meg köszönöm. 

Szaszika-MZ/X Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14509

Sziasztok.Nem tudja senki mennyiért lehet motoros rollert bérelni Bibioneben?

 

Omegatd Creative Commons License 2016.07.15 -2 1 14508

Minden MOL kúton lehet, de a SHELL is árul. Az autópályán is...

Előzmény: batteryfree (14507)
batteryfree Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14507

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki, hogy Letenyén vagy Nagykanizsán lehet szlovén pályamatricát venni?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14506

http://www.autostrade.it/autostrade-gis/percorso.do#

 

Ezen a linken amúgy ki lehet számolni hogy honnan (partezna) hová (arrivo) mennyibe kerül pontosan a díj!

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14505

Igen ez lehetséges, valószínű hogy a forrásom nem az autópálya kutakat írta le! De slo-ban egységes bárhol tankolsz, olaszban pedig láttam már a pályán 2 euró fölötti literenkénti árat is! :D

Előzmény: KoRUND (14501)
Szaszika-MZ/X Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14504

Sziasztok!Juli23-án utazunk Bibionebe(eső alkalommal)és érdeklődnék,hogy mennyiért lehet robogót vagy motoros rollert bérelni?

 

vadasz70 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14503

Szia! Megkérdezhetem hol volt az a 7 eurós parkolás? köszi

Előzmény: Zsamir (14450)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14502

Lásd 14455 és a körüli hozzászólásokat...pont ez a téma...

Előzmény: vadasz70 (14500)
KoRUND Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14501

Én az osztrák autópályán 1,30 alatt nem láttam benzint!

Villachnál konkrétan 1,36-ért tankoltunk.

Előzmény: Törölt nick (14498)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14500

És erre a velencei dologra tudtok választ adni hogy hol érdemes parkolni és parkló nevet esetleg. Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (14499)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14499

Meg lehet igen, határ közeli magyar kutakon pl. Nagykanizsa MOL, OWM biztosan árulnak! :)

Előzmény: vadasz70 (14486)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14498

Olaszország

 

 1,497 EUR

 

Szlovénia

 

 1,238 EUR

 

Ausztria

 

 1,148 EUR

Előzmény: vadasz70 (14493)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14497

Igen 30, a 7 napos az 15 de azt ugye nem érdemes, vagy kétszer vesz az ember!

Előzmény: UrinéÁgi (14487)
KoRUND Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14496

Ausztriában az autópályán 1,3 euro felett van az üzemanyag. Ha lemész a pályáról akkor pedig 1,10-1,15 körül. Június végén ennyi volt. Olaszországban kb 1,45-nél kezdődnek az árak. 95-ös benzinről beszélünk.

Előzmény: vadasz70 (14493)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14495

Én is azon gondolkodom hogy Ausztria felé kellene menni. Ha jó néztem akkor az autópálya díj Tarvisio és Latisana között 11,3 eu de talán több a látnivaló.És olyan kérdésem lenne még hogy Velencébe milyen útvonalon lehet átjutni gépkocsival és hol érdemes parkolni?

Előzmény: CsanHan (14494)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14494

Szlovéniáról nem tudok nyilatkozni, keress rá a neten, de olasz-osztrák viszonylatban olcsóbb Ausztriában az üzemanyag. Ha jól emlékszem a hozzászólásokra Szlovéniában is...

Előzmény: vadasz70 (14493)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14493

Tankolni hol érdemes Olaszba vagy Szlovéniába?

Előzmény: CsanHan (14491)
tefi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14492

Ha van a közeledben Autoklub iroda,ott is lehet vásárolni! Akár 1 hónappal előtte is!

Én már vettem náluk (Pécs).

 

http://autoklub.hu/node/150

 

Elutazás előtt ügyfeleink megvásárolhatják Magyarország, Ausztria, Csehország, Svájc és Szlovénia autópályáira érvényes autópálya-matricákat.

Előzmény: vadasz70 (14486)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14491

Én a helyetekben korábban indulnék, pont a legnagyobb forgalomban fogtok utazni... mi Bp. mellett lakunk, mindig Ausztria felé megyünk.

Érdemes a Winnerbe, Visottoba vásárolni, a sétálóutcán (központban) lévő üzletek drágábbak. Keress rá a tavaly nyári hozzászólásaimra, ott részletesen írtam az árakról...

Előzmény: vadasz70 (14481)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14490

Igen, sejtettem... Sikerült közben utolérnem a Külföldnetet, úgyhogy megoldódni látszik a helyzet...

Előzmény: Törölt nick (14484)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14489

Még egyszer köszönöm az infót, sikerrel jártam! :-)))

Előzmény: arkilaszlo (14470)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14488

Senki nem tud válaszolni a kérdéseimre?

UrinéÁgi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14487

Köszi:))) 30Euro most?

Előzmény: Törölt nick (14483)
vadasz70 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14486

A Szlovén matricát Magyarországon is meglehet venni a határ előtt?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14485

Igen jól írtad pontosabban San Giorgio di Nogaaro amit te említettél és figyelni kell hogy mindképpen Latisana lehajtónál kell lejönni, mert ha előtte vagy utána jön le az ember akkor tudja kellemetlen meglepetés érni! :) Amúgy a vízzel semmi gond nincs, nem valami fejlődő ország ez! :D Szlovénián keresztül ha az ember nem autópályán jön akkor az írtatlan sok idővel kell számoljon! Érdemes a Google Térképbe beírni hogy Szlovénián keresztül fizetős útszakaszok elkerülése és kiírja hogy mennyi az út! Senkinek sem ajánlom!

Előzmény: monkat (14474)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14484

Abban sajnos nem vagyok biztos hogy Telenor előfizetés nélkül igénybe lehet e ugyanezt ezt a csomagot venni mert mi élőfizusak vagyunk! Amúgy igen egy mobilnet ugyan olyan mint a belföldi csak ugye roaming külföldi használatra! Ha lejár az 1 GB adatforgalom akkor is csak belassítják, de így viszont több eszköz tud használni egyszerre internetet mert az android-os okostelefonokkal meg gondolom a többivel is lehet mobilinternetet szórni WIFI-vel más eszközökre is, (laptop, táblagép)!

Előzmény: CsanHan (14468)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14483

Természetesen, rögtön ahogy átértek, lesz egy MOL kút szolvénáiban ott meg kell venni, általában szoktak tudni magyarul is! Visszafelé ugyan ez a program, csak ott OMV, és volt hogy még ott is tudtak magyarul! :)

Előzmény: UrinéÁgi (14482)
UrinéÁgi Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14482

A szlovén autópálya  matricát rögtön a határ után valahol meg lehet venni? Köszi

vadasz70 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14481

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne mi szombaton reggel 8 órakor mennénk Budapestről Akkor mi a helyzet a forgalommal és csak Szlovénia felé érdemes menni?Gondolom az autópálya matrica csak az egy hónapos jöhet szóba mert 1 hétre megyünk. És  parkolás mennyibe kerül  milyen bevásárló központok vannak bibioneba ahova érdemes élelmiszert vásárolni   milyen áron vannak?Köszönöm

monkat Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14480

A Delle Terme/ Smeralda apartmanház tájékán csak este a parton a LIDO hotel előtt volt net.  Bibione Spiaggia easy az ingyenes net, ha beírod, akkor tudsz FB fiókkal regisztrálni, csak végig kell menni amit felkínál, utánna már automatikusan bejön a net.(csak a zöld kis ablakot kell megnyomni). Nekünk sajnos napközben nem volt wifi.

Előzmény: hufik (14479)
hufik Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14479

 

 

Hol és hogy kell regisztrálni ? Kérlek, tudasd velünk. Köszönöm.

 

Előzmény: katica65 (14478)
katica65 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14478

Sziasztok

Valaki kérdezte a wifit. Mi most vagyunk Bibiben a wifit teljesen jol tudjuk használni, nemcsak facebookra, hanem minden weboldalt meg tudok nyitni elég gyorsan. A leyeg a regisztráció.

tefi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14477

Mi mindig Szlovénia felé megyünk és mindig autópályán, a határ után is!

Csak 1 fizetőkapu van az olaszoknál Bibione-ig.

Ahogy korábban már írták, le kell menni 1-el előbb a pályáról, mint a többség!

Porpetto és San Giorgio di Nogaro van kiírva, ott kell lemenni.

Így csak kb. 20 km-t kell menni a pálya mellett.

 

Hazafelé is erre járunk csúcsidőben (Július közepe-Augusztus).

Aztán ha Monfalcone-i fizetőkapunál kialakult nagyobb dugó,azt a pálya fölött a digitális kijelzőn jelzik.

Ha dugó van akkor lemegyünk Redipuglia-nál és átmegyünk Monfalcone-n,majd vissza a pályára.Onnan már ingyenes a határig!

 

Előzmény: adamsz91 (14473)
Trust11 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14476

Sziasztok! Bibione környékén vannak kis eldugott öblök, ahol meg lehet állni kocsival és lehet fürödni? Érdemes keresgélni, vagy van valakinek erről tapasztalata?

kis_tj Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14475

Szia!

 

Mi tavaly Olaszországban nem autópályán mentünk. Nem akartunk dugóban ülni, és így legalább folyamatosan haladtunk, igaz kicsit lassabban, mint pályán. Google maps szerint mindössze fél órával hosszabb így az út, de szerintem a fizetőkapuknál össze lehet szedni ennyi vagy még több időt. Triesztnél mentünk át a határon, onnan Monfalcone-ig ingyenes az autópálya. Közben átállítottuk a GPS-t nem fizetős útvonalra, és Monfalcone-nél levitt a pályáról. Mi fél 3 körül értünk Bibionébe, de kb. csak 500 méteres sor volt Bibione előtt, amit araszolva tettünk meg (szerencsénk volt).

Előzmény: adamsz91 (14473)
monkat Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14474

Szia!

 

Mi tegnap jöttünk haza Bibionéból. Arra nagyon kell figyelni, itt is leírták többen is, hogy reggel 9-re lent kell lenni,különben utána már csak araszolva tudtok menni. Mi Latisana-nál jöttünk le, egyel előtte is van egy lehajtó, valami S. Giorgo??? nem biztos, hogy ez a neve, ezt mi  eltévesztettük pedig itt kellett volna lemenni, így kb. 1/2 11-re értünk le, be volt dugulva a kapu és utánna az egész út. Kb. 30-40 perces utat tettünk meg 2 óra alatt!!! Hazafelé Portogruaro-nál mentük fel és láttuk hogy az említett lehajtónál alig voltak. Azt nem tudom, hogy Szlovénia után van-e autópályán kívüli út.Szerintem nincs.

 

Délben bementünk ebédelni, pihenni 2-3 órát ,simán lent hagytuk a  törülközőt, ruhát, matracot, lapátot, játékot, senki nem nyúl hozzá, a legtöbben éjszakára is lent hagyták a matracot, játékot.  A város többi részén fizetős a parkoló. Csapvízzel főztem, teát is abból készítettem.

Üdv. M.

Előzmény: adamsz91 (14473)
adamsz91 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14473

Sziasztok!

 

Először megyünk észak-Olaszországba, Bibionéba. Sok hasznos infót kaptam tőletek visszaolvasva a topic-ot, de lenne még pár kérdésem. Remélem, hogy tudtok segíteni.

 

- próbálta valaki, hogy érdemes a szlovén határ után nem autópályán menni, elkerülendő a dugókat az olasz fizetőkapuknál?

- a szálláshoz jár parkoló, de a többi részén a városnak fizetős a parkolás?

- a csapvizet főzésre lehet használni?

- ha valamilyen egészségügyi/orvosi problémánk van, hová lehet fordulni?

- a parton mennyire kell figyelni az értékekre? Törölköző, papucs, matrac, esetleg hűtőtáska otthagyható, amíg bemegyünk fürdeni?

- itt lesz a szállásunk, ismeri valaki? http://www.residencevalbella.com/hu/index.php

 

Nagyon köszönöm előre is a válaszotokat!

 

 

CsonSz Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14472

Sziasztok,

 

csak infóként írom, hogy a korábban sokak által kedvelt Residence Jumbo (Lido del Sole) teljes külső és belső felújítást kapott.

Pont a héten hozták az ágyakat minden apartmanba.

Új neve pedig Vivaldi lett.

Tehát aki jövőre keresgél az már ne a Jumbo-t keresse! ;)

CsanHan Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14471

Én a céges elérhetőségeken (e-mail, telefonszám, honlap) próbálkoztam, azok mindegyike inaktív...pedig a cég maga működő, megnéztem a cégnyilvántartásban. 

Köszönöm szépen a privát elérhetőségeket, megpróbálom ezen keresztül fölvenni a kapcsolatot Istvánnal.

Előzmény: arkilaszlo (14470)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14470

ha esetleg kellene:

 

Sárközi István

 

sari1363@gmail.com

 

+36 30 943 20 20

Előzmény: CsanHan (14468)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14469

nem igaz.........

 

vannak, tegnap beszéltem velük és várom a mobilsticket

 

bár az tény, hogy az oldaluk kb két hete nem megy

Előzmény: CsanHan (14466)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14468

Köszönöm a válaszodat!

Ehhez a Telenoros csomaghoz nem kell Telenoros előfizetés? Ez mobilnet?

Előzmény: Törölt nick (14467)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14467

Mi maradtunk a Telenor 1 GB-s csomagjánál, 3490-ért egy 8napra! Egyszer vettünk Bibione kártyát hát, menni ment, de csak egyszerre 1 eszköz tudta használni, és megosztani sem lehetett mert nem mobilnet volt és wifit nem tudunk osztani a többi eszközre! Én kerülöm az ilyeneket!

Előzmény: CsanHan (14466)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14466

Sziasztok,

 

használtátok már a Bibione Wifit? Tapasztalatok? 

Az apartmanunk a sétálóutca közepén van, tehát elviekben jó vételnek kellene lennie...

Az elmúlt években a Külföldnet szolgáltatását használtuk, de ők elérhetetlennek tűnnek...

 

Előre is köszönöm a hozzászólásaitokat. Mi 22-én indulunk, már nagyon várjuk! :-)))

RoliRita Creative Commons License 2016.07.07 0 0 14465

Sziasztok!

Júl. 17-21-ig lesz kint valaki?

Szép napot, jó utat és kellemes pihenést mindenkinek! ;)

eranikó Creative Commons License 2016.07.07 0 0 14464

Sok hasznos dolgot foglalt össze Waterfalls topictárunk,ő sokszor volt a Delle Termében,sőt képet is rakott fel a társtopicban,amire  itt fent rá lehet kattintani,végignézni az eddig előfordult aprtmanok képeit is.

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=Delle+Terme&aq_cre=0&user_id=&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9098171

Előzmény: UrinéÁgi (14458)
UrinéÁgi Creative Commons License 2016.07.06 0 0 14463

Szuper! Remélem még melegszik is mire mi odaérünk!!!! Jó pihit Nektek!!!

bfadri Creative Commons License 2016.07.05 0 0 14462

Délelőtt kicsit hűvösebb, de ugy is siman furdunk, delutanra pedig mar szuper jo, nem kell pár perc sem a viz megszokasahoz. 

Nincsenek amugy idegesitoen sokan.

Meglepoen sok a szunyog este (tudom,vizpart... de mas tengerelnel nem tapasztaltam még ezt), es a parti ingyenes wifi arra eleg, hogy a facebookot hasznald, de semmilyen honlap nem jon be vele.

Előzmény: UrinéÁgi (14461)
UrinéÁgi Creative Commons License 2016.07.05 0 0 14461

Jó Nektek! És milyen a víz? felmelegedett már?

 

Előzmény: bfadri (14460)
bfadri Creative Commons License 2016.07.05 0 0 14460

Sziasztok! Koszi mindenkinek a valaszt!Meg annyi, hogy nem ugy van, hogy a napi vaporetto jegyet megvwszem 20 euroert punta sabbioniban, es onnan mar azzal megyek velencebe? Vag ez a 11euro, amit tobben is irtok, az az egyszeri (P.S. es Velence oda vissza) jegy? Plusz velenceben 20 euroert a napi vapi jegy? 

Itt vagyunk amugy Bibioneban, nagyon szep az ido, meleg van es ezerrel sut a nap. :)

Panozomo Creative Commons License 2016.07.05 0 0 14459

Nagyon nagyon köszönöm!  :) :) Erősen gondolkodom rajta. :) Ma is ámulva néztem. .. :) :) Amúgy az idő pompás!  :) :) ;) 

Előzmény: arkilaszlo (14431)
UrinéÁgi Creative Commons License 2016.07.04 0 0 14458

Sziasztok!

Mi júli 16-tól megyünk Bibione-ba a Della Terme Apartmanba. Előtte pénteken megszállunk Szlovéniában Bledben, mert szeretnénk kicsit szétnézni. És csak szombat délután mennénk Bibi-be akkor is nagy még a forgalom? Esetleg az apartmanról van vmi infótok? A parkolója érdekelne főleg, hogy nagyobb kocsival be tudunk-e állni+tetőboxszal? A strandszervíz hogy működik ami az apartmanhoz jár? ETGroup-nál foglaltunk! Mi sokat lógunk a neten mit ajánlottok? Mi az amit itthonról mindenképp vigyünk? Köszi előre is:))))

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.04 0 0 14457

Így van, anno '11-ben nekünk ugyan ez volt a program! :)

Előzmény: Zsamir (14456)
Zsamir Creative Commons License 2016.07.03 0 0 14456

Szia!

Punta Sabioni végén volt egy parkoló, de végig ki van táblázva, egyértelmű, hogy merre kell menni.Onnan pedig vaporettoval mentünk tovább.A pénztár a parkoló közelében van, ott tudtok jegyet venni.Visszafelé Velencéből ugyanoda érkeznek majd a vizibuszok,mint ahol kiszálltok.

Előzmény: monkat (14451)
p.jeni Creative Commons License 2016.07.03 0 0 14455

Punta Sabbioni parkolás ,az út végén a körforgalomból első kijárat el sem lehet téveszteni ! 

Előzmény: monkat (14451)
Lolit Creative Commons License 2016.07.03 0 0 14454

Köszönöm! Bocs, hogy csak most, de nem volt időm megnézni:)))

Előzmény: eranikó (14427)
Lolit Creative Commons License 2016.07.03 0 0 14453

Köszönöm! :)))

Előzmény: arkilaszlo (14426)
CsanHan Creative Commons License 2016.07.02 0 0 14452

Sziasztok,

 

Luna Parkban felhasználható kuponokat lehet innen letölteni:

http://www.lunaparkadriatico.com/page.php?8

 

 

monkat Creative Commons License 2016.07.01 0 0 14451

Szia! Megkérdezhetem, hogy melyik parkolóban voltatok? Hajnalban indulunk Bibionéba és tervezünk Velencei kirándulást. Kocsival mennénk. A parkolóból hogyan mentetek tovább? 

 

Előre is köszi!

M.

Előzmény: Zsamir (14450)
Zsamir Creative Commons License 2016.07.01 0 0 14450

Szia!

Punta Sabioniból kb 3/4 óránként megy hajó. 11euro volt egy főre,a gyerekjegy 2éves korig ingyen van.Megéri autóval menni,mert nem vagytok időhöz kötve vagyis kicsit mégis mert előre meg kell mondani hánykor akarsz visszajönni.Teljesen zökkenőmentesen oda lehet jutni Bibionéból.Csodás utakon mentünk kb 1,5 óra volt.7ezro a parkolás egész napra. 

Előzmény: bfadri (14440)
Zsamir Creative Commons License 2016.07.01 0 0 14449

Szia!

A szokásos módon tudsz csatlakozni.BibioneSpiaggi névre kell csatlakozni és utána tovább fog küldeni egy oldalra ahol elfogadod az internet használati feltéérte olyan mint az OTP bankos ingyen wifi:) 

Nagyon lassú de legalább ingyen van.

Előzmény: Judit Erdélyi (14447)
Zsamir Creative Commons License 2016.07.01 0 0 14448

Szia!

Mi Szlovénia felé mentünk.Nagyon kényelmes volt,jól lehetett haladni.30euro volt Szlovénia és 4,40euro volt az olasz autópálya még.Sajnos az olaszoknál volt egy baleset emiatt 8óra lett a teljes utunk Budapestről.Hazafelé is gördülékeny volt.9-kor indultunk haza és 2-kor már a Balaton parton strandoltunk.Legközelebb is erre fogunk menni.

Előzmény: Attila7408 (14438)
Judit Erdélyi Creative Commons License 2016.06.30 0 0 14447

Esetleg valaki tudna segíteni abban,hogy a Bibionei strandon a az ingyenes wifit ami a napágyokhoz jár azt hogyan lehet regisztrálni? Vagy egyáltalán ezt hogy lehet érvényesíteni? Szombat reggel érkezünk a csobbanójárattal :)

 

Judit Erdélyi Creative Commons License 2016.06.30 0 0 14446

Köszönöm az infókat.

 

Előzmény: eranikó (14439)
KoRUND Creative Commons License 2016.06.30 0 0 14445

Árban ugyanaz mint Bibionéban. 1euro/óra körül van. Az én személyes véleményem Caorléról annyi, hogy 2 óránál többet nem ér. Az óvárosi rész kicsi, ennyi idő alatt bőven bejárható/megnézhető. Árusok kínálata szinte ugyanaz mint Bibi-ben.

Előzmény: bfadri (14444)
bfadri Creative Commons License 2016.06.30 0 0 14444

Ritkán hajózunk, ezért gondoltuk a hajókázást. Amúgy a parkolási lehetőségek és költségek milyenek ott? Esetleg tudsz erről valamit?

Előzmény: KoRUND (14442)
bfadri Creative Commons License 2016.06.30 0 0 14443

Köszönöm, ez így már totálisan egyértelmű :)

Előzmény: arkilaszlo (14441)
KoRUND Creative Commons License 2016.06.30 0 0 14442

Menjetek autóval Caorléba. Akkor nem vagytok időhöz kötve. ;)

Előzmény: bfadri (14440)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 14441

 

 

 

 

Előzmény: bfadri (14440)
bfadri Creative Commons License 2016.06.29 0 0 14440

Sziasztok!

 

Most szombaton megyünk először Bibionéba, nagyon várjuk! :) Elolvastam itt sok infót, amire konkrét választ nem leltem, a következők:

 

Egy napot szeretnénk Velencében tölteni. A kérdésem az lenne, hogy Punta Sabbioniból a 14-es vagy 15-ös vaporettoval valóban el tudunk menni Velencébe fejenként 20 euróért, ami a vizibusz napijegy ára? egyértelmű a kikötőben, hogy merre van a vizibusz, hol kell felszállni, és hol tudjuk megvenni a napijegyet rá?

 

A másik kérdésem az lenne, hogy Caorleba bibionéból hogyan tudunk átmenni? Olyan hajót találtam csak (siraly.at), akik csak szombaton mennek a piacra Caorléba, de az a nap nekünk nem jó.

 

Köszönöm a válaszokat! :)

eranikó Creative Commons License 2016.06.28 0 0 14439

Ezt 3 éve írta egyik topictárs:

Sziasztok!

Sikerült elmennem Bibionéba még ha csak egy napra is:-)

Csobbanós járattal mentünk a Kalandozás travellel. Az út 10 ezer forintba került. A busz pénteken este 9.30-kor indult a Hősök teréről és szombaton már 7 órakor leraktak minket a Zeniten. A busz nagyon kényelmes volt, nekem hosszú lábaim vannak, és kényelmesen elfértek. A strandon a napi jegy 9 euroba került, aminek nagyon örültem, mert többre számítottam. Jó időnk volt, kellemesen fújt a szél és nagyon erősen sütött a nap. Anyu napszúrást kapott a napernyő alatt. A víz nekem kicsit hideg volt, de ha megszokta az ember, akkor már egész jó volt.  Délután beültünk egy étterembe vacsizni, szokás szerint isteni volt. Nézegettük a butikokat, sétálgattunk, fagyiztunk. A találkozó 20.15-kor volt a Zeniten. Szerintem még adhattak volna időt, vasárnap már negyed 6-kor leraktak minket. Igaz fárasztó volt az út, mert két éjszakát a buszon töltöttünk, de nagyon megérte. Nagyon jól éreztük magunkat. Ajánlom mindenkinek, akinek esetleg nincs annyi pénze, hogy egy hetet kint töltsön, mert ez az egy nap is fantasztikus. Remélem jövőre már nem jön semmi közbe és sikerül elmennünk egy hétre.

 

Előzmény: Judit Erdélyi (14437)
Attila7408 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 14438

Sziasztok!

 

Idén ismét Bibione a cél!:)

Eddig 7-szer voltunk mindig Ausztria felé mentünk idén megnéznénk Szlovénia feli milyen az út!

Valakinek valami tanácsa van Szlovéniával?

 

Köszi

Judit Erdélyi Creative Commons License 2016.06.28 0 0 14437

Sziasztok! Van valakinek infója a buszos  csobbanójáratokról Bibionéra? Július 1-3 megyünk és még nem voltunk ilyenen.

timus980 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 14436

Szia Eranikó

 

 

Köszi a segítséget. Ezt az oldalt megtaláltam, de ahogy kivettem ( nem tudok perfekt angolul) ez csak teszt vezetésről szól.

 

Azért köszi, hogy időt fordítottál rá.

 

 

Remélem azért lesz itt olyan akinek esetleg személyes élménye lenne erről.

 

 

Köszi

Előzmény: eranikó (14435)
eranikó Creative Commons License 2016.06.27 0 0 14435

Ez ugyan nem a gyárlátogatás,de hátha jól jön :-) 

http://www.ilovemaranello.com/OFFERTE/testdrive/TEST%20DRIVE-ING.htm

Előzmény: timus980 (14433)
KoRUND Creative Commons License 2016.06.27 0 0 14434

Sziasztok!

 

Szombaton hazaérkeztünk. Az idő szuper volt, a végén már talán túlzottan meleg is volt.

 

Aki Ausztria felől megy az készüljön fel, hogy Graz környékén sok a sebességkorlátozás és az útépítés. Az autópálya pedig LAtisanáig 11,3euro-ba kerül.

Előzmény: arkilaszlo (14426)
timus980 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 14433

Sziasztok

 

 

Idén ismét Bibi az úti cél. Már sokadszorra. Ebben az évben Maranellóba szeretnénk kirándulni. Láttam egy szem írást róla, de sajnos az nem volt elég részletes. Tudja valaki, hogy lehet bejutni egy gyárlátogatásra a Ferrari-hoz? ( regisztrálás, időpont foglalás......) Ezt el tudom e még most intézni, vagy már lekéstem róla? ( júli 23-aug 01-ig leszünk ott). Próbáltam ehhez kapcsolódó oldalakat keresni, sajnos nem sok sikerrel- ahol le van írva ennek a folyamata. Ha a gyár látogatás nem is jönne össze, legalább a múzeumba jó lenne bejutni. Oda regisztrálás, vagy csak megjelenünk és bemehetünk?

 

Megköszönném ha valaki tudna részletes segítséget nyújtani ebben a témában.

 

 

Köszi előre is!!!!

arkilaszlo Creative Commons License 2016.06.25 0 0 14432

Előzmény: Panozomo (14429)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.06.25 0 1 14431

Szia!

 

Friss infóm sajnos nincs, de kalkulálásnak talán elég lesz a következő is:

2009-ben a motorcsónakos ejtőernyőzés 35 € volt, nem volt olcsó, viszont felejthetetlen élmény volt. 

Az indulási hely a Spiaggia és a Lido del Sole találkozásánál volt, a menetidő kb 20 perc fejenként, hárman voltunk a két fiammal, a nejem pedig csak motorcsónakázott egyet, ő volt a fényképész (ez sem volt rossz).

Bibit egy teljesen más oldaláról ismertem meg, a tenger felől/felülről látni, csodálatos volt..............

Azt sajnálom, hogy fényképezőgépet nem vittem fel magammal (tudtam volna használni), csak féltettem a "lábmosás" jelenetnél.

 

 

indulás:

 

fent:

 

lábmosás:

Előzmény: Panozomo (14429)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.25 0 0 14430

Én még látni se láttam, nem ám próbáltam, de nagyon király lehet! :) Azt nem tudom hogy Bibiben honnal "lövik" fel az embert!

Előzmény: Panozomo (14429)
Panozomo Creative Commons License 2016.06.24 0 0 14429

Sziasztok! :) 1 hét múlva BIBIONE! :) :) :) Yuhuuuuu!  :) :) A kérdésem az lenne, hogy 3 év után rá veszem magam, hogy motorcsónakkal ejtőernyőzzek.Volt már valaki? Hol lehet rá jelentkezni és körülbelül mennyibe kerül?  :) Köszönöm!  Szép napot!:) 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.20 0 0 14428

Erre csak egy igen jó kis filmből idéznék: (A pusztító) "Szarni lehet?"

Előzmény: arkilaszlo (14426)
eranikó Creative Commons License 2016.06.20 0 0 14427
Előzmény: Lolit (14425)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.06.20 0 0 14426

1. Ha jól emlékszem tavaly 9-10 € között volt

2. az osztrákoknál észnél kell lenni, nagyon sok helyen mérnek és ellenőriznek is

 

http://www.baleset-megelozes.eu/cikk.php?id=615

 

http://kisaetr.blogspot.hu/2012/11/ig-l-korlatozas.html

 

http://www.vezess.hu/hirek/2012/04/02/600-ezres-buntetes-fenyegeti-az-autosokat/

 

azt például tudtad, hogy a navigációban a speedkamera pontok sem lehetnek bent?

Előzmény: Lolit (14425)
Lolit Creative Commons License 2016.06.19 0 0 14425

Tudsz abban segíteni, hogy az osztrák határtól Bibionéig mennyibe kerül az olasz autópálya? És abban, hogy tényleg létezik-e környezetvédelmi szempontból sebességkorlátozás az osztrák autópályán. Ha valaki nem veszi figylembe súlyos büntire számíthat? Hogyan van kitáblázva, mert állítólag nem a szokásos módon. Köszi! :)

 

Előzmény: arkilaszlo (14422)
Zsamir Creative Commons License 2016.06.16 0 0 14424

Nagyon köszönöm a válaszodat!!!

Előzmény: arkilaszlo (14422)
hejejej Creative Commons License 2016.06.16 0 0 14423

Sziasztok. Jul.2-9 ig leszunk Bibioneban. Érdeklődöm, hogy cukormentes fagyiról tudtok kint. Jesoloban anno volt de mar nemtudom hogyan àrultàk. Az idő jó màr ilyenkor igaz😊😊

arkilaszlo Creative Commons License 2016.06.16 0 0 14422
Előzmény: Zsamir (14421)
Zsamir Creative Commons License 2016.06.15 0 0 14421

Bocsánat azt nem írtam, hogy Budapestről indulunk. köszönöm a választ!

Előzmény: arkilaszlo (14420)
arkilaszlo Creative Commons License 2016.06.15 0 0 14420

Győrből vagy Debrecenből?  nem mindegy............

Előzmény: Zsamir (14419)
Zsamir Creative Commons License 2016.06.15 0 0 14419

Sziasztok!

Most megyünk először Bibione-be a családommal, hétvégén indulunk. Érdeklődnék,hogy akik már többször voltak,milyen útvonalon érdemes menni(Ausztria vagy Szlovénia felé)? 

Köszönjük a válaszokat előre is!

kisbogar99 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 14418

Sziasztok!

Idén újra megyünk mi is Bibibe...:)

Július 9-től.

Már nagyon várjuk.

Mi hatan megyünk, szüleim, és három gyerkőcöm és én.

Az Aurora apartmanban lesz a szállásunk.

Régebben én is sokat írtam ide, részletes élménybeszámolókat tartva.

 

gitta4 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14417

Úgy legyen! Nagyon bízunk benne! :) 

 

Előzmény: KoRUND (14397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!