Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 19116

szia!

 

Én csak Ede ügyben tudok nyilatkozni,de ott sem sokat. Őt 1/2 10 körül műtötték,de 11-kor már otthon volt és rohangászott. Nagyon rövid volt a műtét,és mikor szólt a doki,hogy kész van,lerohantam ,mire leértem,ede már üldögélt a műtőasztalon.Varrás nem volt, csak egy kis kötés a mancsán,amin az infúziót meg a kábítót kapta műtéthez. Otthon evett azonnal,meg elment pisilni.Direkt nem raktam őket külön a bandával,mert nem láttam okot. Ede nem úgy nézett ki,mint aki nem tudná megvédeni magát,a másik kettő meg nem is bántotta,csak kicsit megszagolgatta. Imbolygás,hányinger, semmi ilyen nem volt.Bár ő kandúr volt, egyszerű és gyors műtéte volt.kb 7 percig aludt csak.

Előzmény: Mollesz (19105)
szilvi1110 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 19115

Gyáva pasi :) Azt hiszi, hogy a hatalmas teste elég ijesztő, de malackát ez nem hatotta meg :) És mikor közeledett Domi felé, az a nyakába kapta a lábait, úgy szaladt előle :)

Előzmény: Törölt nick (19110)
Mollesz Creative Commons License 2011.10.06 0 0 19114

Bízom benne, hogy délután, este már enni fog. Reggel történt egy kis baleset, éjszakára külön tettük őket, és hát Mollyka bepisilt. Ez a  mi hibánk volt, nem az ővé, mert almot elfelejtettünk betenni. Férjem aludt vele a másik szobában, és nem hallotta meg, hogy nyávog,( az is lehet, hogy nem nyávogott, hogy kiszeretne menni) igaz nem is nagyon van hangja most szegénynek.  De azóta volt már bent az alomban.

Bibi olyan nagy lett, hatalmas egy cica és persze gyönyörű!! Nektek már a 4. ivartalanítás megsem fog kottyanni. Jó tudom, mindenki izgul akárhányadik is. Én az elsőt végig sírtam, amint kiléptünk a rendelőből kitőrt belőlem , ráadásul Lucit nagyon megviselte, 3 napig elbújt, azt a 3 napot is végig bőgtem. Tegnap sem bírtam ki sírás nélkül. Ez van, ilyen vagyok :). De hát ők is a gyermekeink, izgulunk értük ha valami bajuk van:))))

Előzmény: Törölt nick (19113)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 19113

Nálunk háromból kettő azonnal evett, Ruby nem. Estig biztos nálatok is megindul az evés/ivás. Almot haszálja? Luci azért fúj rá, mert Molly neki most büdös. Idegen szagok, fertőtlenítő, orvosi rendelő szaga, esetleg más állaté is, sok minden lehet rajta :) Ez majd magától elmúlik, és újra szent lesz a béke! Erről jut ezsembe, hogy hamarosan én is izgulhatok Bibivel.

Előzmény: Mollesz (19112)
Mollesz Creative Commons License 2011.10.06 0 0 19112

Köszönöm úgy látom elég jól. Jön-megy, hizeleg, alszik , ami aggaszt, hogy nem eszik és nem iszik még. Pár falatot tudtam etetni vele, de nem kellett neki más, csak jutalomfalatka, és bevízeztem a száját.   Luci viszont fúj rá és nagyon figyeli minden mozdulatát.

Előzmény: Törölt nick (19111)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 19111

Hogy van Molly?

Előzmény: Mollesz (19107)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 19110

Mennyire jó ez a BonBonos malackás kép :) Ennyit arról, hogy mindent levadásznak. Domi meg... :D Milyen pasi már, hogy fél :D

Előzmény: szilvi1110 (19108)
f.viki Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19109

Nagyon jók a képek! :)

A mi nyuszink akkora, mint egy nagyobb tengerimalac (ez már a felnőtt mérete). Még ivaros a drága, bak nyuszi. Eddig nem volt olyan gond vele, ami miatt sürgős lett volna az ivartalanítás, de azt hiszem a cica érkezése előtt megejtjük a dolgot, nehogy a nyúl vigye a vadászpuskát.... :)

 

Előzmény: szilvi1110 (19108)
szilvi1110 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19108

Mollesz, mi se tettük külön őket, nem bántották egymást.

 

Viki: nekem is van cica vs. tengerimalac képem :)

 

  Ők haverok

 

Dominó viszont nem hogy bántaná a malacot, egyenesen retteg tőle :D

Mollesz Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19107

Köszi. Közben mi külön tettük őket, mert  Luci fújt, amikor megszaglázta Mollyt, féltünk, hogy megtámadja. Az éjszakát biztos külön töltik, holnap délelőtt majd találkozhatnak, remélem addigra Mollyka is jobban lesz.

Előzmény: Törölt nick (19106)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19106

Nem tettük külön, és a nagyok nem is piszkálták, inkább kerülték a szagok miatt. Kitartást, gyorsan elfelejtitek az egészet!!

Előzmény: Mollesz (19105)
Mollesz Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19105

Sziasztok! Ma volt Molly ivartalanítása. 15 órára vittük 17.30-kor hoztuk haza. Most ébredezik a kincsem, nem szívderítő látvány, ahogy imbolyog. Egyszer már túléltük ezt Lucánál, most megint..:(.

 

ByDyTiBi  segíts légyszi:). Mikor engedhetem össze a két cicát szerinted? Ti elkülőnítettétek a két nagytól Confit a műtét után ? 

KGaby a te tanácsodat is szívesen fogadom, meg persze mindenkiét aki átélte már az ivartalanítást úgy, hogy volt egy idősebb cicája is.

 

f.viki Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19104

Ez nagyon aranyos! :) :) :)

Őszintén megmondom, tegnap kicsit megijedtem a lehetőségtől, hogy a cicus bánthatja a nyuszit! Még az is megfordult a fejemben, hogy akkor inkább mégse... de most kicsit megnyugodtam, igyekszem majd összeszokatni őket, talán nem lesz gond.

Tett fel a tenyésztő képeket a honlapjára, édesek a kis cicák, alig várom, hogy láthassam őket! :)

Előzmény: Törölt nick (19100)
ezüstfekete Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19103

Na, már kezdődik... Kiválasztottam a szomszédban az állatorvost, aki nem adja be a kombináltat együtt a veszettség ellenivel, ami ok, csakhogy a vakcinát, mely tartalmazza a két oltás összetevőit, eszébe sem jutott ajánlani. Kértem már időpontot, de most megkérdeztem emailben, hogy erről az oltásról lehet-e szó. Ha nem, keresek mást.

Amiért én adatom be: a ragdoll most 12 hetes és 1 kiló 30 deka... nem lesz "kis"cicám:) (pedig ők 11en vannak, de Ő a legnagyobb). A brit viszont nem kaphatta meg, mert a tenyésztő nem kor, hanem súly alapján oltat, s még pici, jövő hét közepén kaphatja. Viszont én már nem akarok jövő hét végéig várni, és most ők fel is hozzák (200km-ről) a kiállításra.

Izgulok ezerrel:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19102

Egyem meg Őket :) Édesek!!

Előzmény: ninnya7 (19101)
ninnya7 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19101

Előkerestem a cicc-pat duós képet íme :)

Előzmény: Törölt nick (19097)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19100

Van nyuszis is:)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19099

Nagy kedvencem :)

 

Előzmény: ninnya7 (19098)
ninnya7 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19098

Én is párhuzamban tartottam patkányt és ciccet. A cicc volt a fiatalabb soha semmi gond nem volt. A patkusz ha otthon voltam állandóan jött-ment a lakásban és a macska bundájában aludt :) Lehet csak szerencsém volt vagy vega macsekot tartottam :) Nem tudom sajnos már egyik sincs köztünk és azóta a mostani két miau mellé nem vállalok be több állatot igy is 4 pasival élek egyszem nőként....Néha ez lehangoló :)

Előzmény: Törölt nick (19097)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19097

Én láttam már nyuszi-cica, cica-patkány barátságot is. Azért nem kell rögtön leírni, gondolom számít a szoktatás is. A macskák szökősek, nálunk legalábbis négyből négy simán kisétálna az ajtón, ha hagynám.Ezért kell nagyon figyelni, mindenre, de simán megszokható rutin lesz. Nálunk a 3,5 évesnek is megy, szóval tényleg nem nagy dolog :)

Előzmény: f.viki (19095)
Octi19 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19096

...ha a nyuszi mellett nő fel a cica és kölyökkorától ismeri, akkor is prédának tekinti????

 

Szerintem eleinte játéknak, de később, ha nagyobb lesz akkor mindenképpen préda lesz. (...és ha csak fele annyira lesz találékony mint Frici, vagy Lizi, akkor meg is fogja találni a módját, hogy elejtse. De miért is lenne fele annyira találékony...)

 

Nekem már nagyobbak a gyerekek, 6 és 12 évesek, de mióta macskánk van azóta már sogszor visszajött az "uramistenholagyerek" érzés. Ha kinyitsz egy szekrényt, sütőt, mosogatógépet, hosógépet, bármit, akkor abban az első elfordulás után már nem biztos, hogy nem lesz cica... mindent hatszor meg kell nézni, hogy nincs-e potyautas...

 

Az ajtón nem nagyon akarnak kimenni, mert jobb nekik bent, de az ablakban imádnak üldögélni. Jó ha van rajta szúnyogháló, bár azon meg remekül fel lehet mászni amikor az ember macskája pilléket vadászik. A legyek is remek játszótársak, csak hamar elromlanak... azután már csak pofozgatni lehet őket a padlón, de az nem olyan izgi mint amikor ücsörögnek a falon és lehet rájuk vadászni.

Előzmény: f.viki (19095)
f.viki Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19095

A Beautiful Silver kennelből választunk cicát.

Octi, ha a nyuszi mellett nő fel a cica és kölyökkorától ismeri, akkor is prédának tekinti???? Nálunk a nyuszi  többnyire ketrecben van, csak felügyelet mellett engedjük ki, mert nem megbízható :)))

A legnagyobb aggodalmam a szökés... szobacicus lesz, remélem nem hagyunk nyitva ablakot-ajtót úgy, hogy meglógjon. A gyerekeimet is meg kell majd erre tanítani.

Előzmény: Törölt nick (19093)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19094

Bibi maci köszöni a bókokat :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19093

Üdv :) Várjuk a kérdéseket ;) Melyik tenyésztőtől választasz doromboló társat?

Előzmény: f.viki (19091)
Octi19 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19092

Vigyázz, mert ha van olyan kisállat amit a cica prédának tekinthet abból előbb-utóbb az is lesz!

Előzmény: f.viki (19091)
f.viki Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19091

Sziasztok! :)

Egy ideje már olvasgatom ezt a fórumot. Néhány hete döntöttem el, hogy gazdija szeretnék lenni egy brit kiscicának. :)

Ma örömmel olvastam a tenyésztő üzenetét, hogy a kismacs tegnapelőtt megszületett! :) :)

November elején megyünk kiválasztani a kölyköt és Karácsony környékén hozhatjuk el.

Vannak aggodalmaim, biztosan lesznek kérdéseim, amiket-ha nem bánjátok- Nektek, mint gyakorlott cicatartóknak tennék fel. :)

Van már háziállatunk, egy holland törpenyuszi, így nem idegen az állattartás, de egy kiscica azért más lesz, úgy érzem....

Mindenkinek szép napot !

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 19090

húha!!! Már kész hölgyemény van itt kibontakozóban!!!Egyre szebb a kis Bibbencs .

Előzmény: Törölt nick (19088)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.09.30 0 0 19089

Nagyon gyönyörű a cicád!

Előzmény: Törölt nick (19088)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 19088

Octi!

Én már nem szeretem, ha az alom totál fedett, mert olyan szag lesz bent, hogy sajnálom a macskát :) De úgy tényleg kevesebb alom kerül ki.

 

 

Habiba of Pearl Falcons:

 

Előzmény: Octi19 (19087)
Octi19 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 19087

Kösz, a tippet. Aszem nekem jobb a vödör amit belinkeltem, mi "csak" 10kg-ot veszünk egyszerre és van egy 2kg kiszerelés zacsija amit utána töltünk 2-3 hetente.

 

Egyébként, Lizike most váltja a fogait és izgulunk, hogy minden simán menjen... Frici meg lassan beéri Lizit súlyban, persze testalkatban még le van maradva, de ha így halad, az sem fog sokáig tartani. 35-40dg előnye van Lizikéhez képest hasonló korban, és heti 7-9dg-val jobban gyarapodik mit Lizike ebben a korban.

 

Sajnos Lizi nem nagyon tudja használni a fedeles almot, valamiért nem megy be, csak bökdösi az ajtót. Tegnap valaki lepisálta a kisfiam párnáját, van egy tippem, hogy ő volt. Az ajtót meg nem kéne levenni, mert ugye a szagok tekintetében sokat számít, és nagyságrendekkel kevesebb almot hordanak ki a cicák is. Egyébként, ez a Exellence Premium alom nagyon bejött. Már 4 hete van az alomban és csak pótolni kell a fogyást, napi kétszeri takarítás mellett egyáltalán nincs szaga.

Előzmény: Törölt nick (19086)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 19086

Oroshazicsaj!

Lemaradtam az írással, és nem akartam friss dátummal feltenni a nem éppen friss videókat, képeket :)

 

Octi!

Nekünk ilyenünk van:  http://www.futrinkacucca.hu/termekek/kutyaknak/felszerelesek/talak-itatok/t:3793/trixie-taptarto-zsak  

Ebbe teszek még egy nagy fekete műanyag zsákot, mert a táp is zsíros, és így tök jól eláll. Meg ugye hűvös helyen is tartjuk.

one girl Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19085

Hát ööööö...majdnem stimmel, ha itt az idje, kiderül, hogy ki is ő pontosan, és miért...

Örülök, ha tetszik a blog és olvasni fogod :)

Előzmény: oroshazicsaj (19083)
oroshazicsaj Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19084

Valaki segítsen legyetek szívesek!

 

Most néztem Bibi Blogját, és ma megjelent egy új bejegyzés szeptember 19-i dátummal. Ez miért van, hisz ma szeptember 27 van?

oroshazicsaj Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19083

Jeremy, az Jeremy of Pearl Falcons, a kis lila tündér?

Előzmény: one girl (19081)
oroshazicsaj Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19082

Nagyon tündérbogyó!

 

Figyelemmel fogom követni a blogod!

 

Előzmény: one girl (19081)
one girl Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19081

Sziasztok! Kb 1,5 hete megérkezett hozzánk D'espoire von Avalon vörös pettyes britikölyök, képeket ne tudok feltölteni, mert túl nagyok és nem akarok vacakolni a kicsinyítéssel, inkább itt megnézhetitek a blogot, amit készítettünk neki.

ancus75 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19080

Ezüstfekete!

 

Luxornak én Shesirt és Iams-ot adok,alutasakosba.Azért ezeket választottam,mert nem hús és állati melléktermékekből készült,hanem látom hogy valóban csirke van benne.

Előzmény: ezüstfekete (19076)
kisbogár82 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19079

Tisztelt Dr.Vargáné B. Adrienne.Megkaptam e-mailjét de valamiért nem tudok válaszolni.Kiírja hogy nem megfelelő e-mail cím.Egyébként megkeresését köszönöm,de vörös brit macska nem annyira az én világom.Köszönöm mégegyszer a lehetőséget.

Octi19 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19078
Előzmény: Törölt nick (19068)
Octi19 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19077

Ha hozzám jött a kérdés, akkor mi Miamor Ragout Royal Multi Mix-et "szoktunk" venni. Ezzel semmi baja Lizikének, nincsennek kényes szelek és az alomban is minden rendben.

 

Ebből van konzerv is, az is jó de az kicsit drágább.

Előzmény: ezüstfekete (19076)
ezüstfekete Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19076

Nálatok milyen konzervet kapnak a cicák? Mert száraztápban már "otthon vagyok", tudom, melyik melyik kategória, de pl az ajánlott honlapon olyan konzervek vannak, amikről nincsenek ismereteim, és célszerű lenne azért egyben megrendelni a táppal.

ezüstfekete Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19075

Ó, hol van ez már az én 22ezerért találtamhoz:) Már lelkes is lettem:)))

Köszönöm

Előzmény: Octi19 (19067)
ezüstfekete Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19074

köszikösziköszi:)

Előzmény: Törölt nick (19066)
ezüstfekete Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19073

Köszi a válaszokat:)

Az előző brit cicám már kétéves volt, amikor hozzám került. A kicsik előtt is ott lehet egész nap a száraztáp, nem lesz vele gond?

És neki a konzervet este adtam, Ti is így szoktátok?

ezüstfekete Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19072

Azt (is) beszereztem már :)

Előzmény: Törölt nick (19068)
Octi19 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19071

Nálunk sajnos a hangyák a házzal járnak. (könnyűszerkezetes a kéró és abban annyi zeg-zug van, hogy itt mindig van esély a hangyákra, de ezekkel a hangya csalétkekkel egészen jól kordában lehet tartani őket)

Nekünk nincs gond a hasmenéssel, Lizike érzékeny a minőségre, a Whiskas és társai olyan szeleket csinálnak nála, hogy az néha már a hangyák sem bírják :-D de a Miamor alutasakossal és konzervvel nincs ilyen gond. Nem szokott kint maradni előttük, mert Frici a sajátját eltünteti egy nekifogásra, sőt még arra is ügyelni kell, hogy azután Lizit békén hagyja.  De amit a kis hölgy meghagy azt is elpusztítja, általában 1 óra elteltével tisztára vannak nyalva a tányérok, ez a kis zabagép tesz róla.

 

Egyébként az utóbbi két hétben Lizike rengeteget alakult, formálódott. Már nem olyan kiscicás a testalkata és a bundája is sötétedett, már nem olyan ezüstösen fehér a nyaka. Kezd felnőni a kislány... egy hónap és menni kell az ivartalanításra. Frici is szépen gyarapszik, de Ő még nagyon kiscicás kinézetű.

Előzmény: Törölt nick (19070)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19070

Nálunk még egy hangya se jött a tápra, szerencsére. Az alutasakosat pedig nem szabad előttük hagyni, csak annyit adni, amit azonnal megesznek, mert gyorsan romlik, nem állhat kint. Sok cicánál mondjuk nincs ilyen gond, mert rögtön felzabálják a tállal együtt :D Az alutasakossal amúgy is óvatosan kell bánni, mert nem minden cica bírja. A csajok megint kapnak, pedig már ezerszer megfogadtam, hogy nem adok nekik, de most bírják. Lenyomkodom róla az összes levet, szaftot, és csak a hús részét kapják meg. Pedig imádják nyalogatni, de így nem megy a hasuk. A többi cicánknak(résztulajdonosok vagyunk :) ) száraztáppal keverve adom, persze őket nem látom, de szerintem nem megy tőle a hasuk.

Octi19 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19069

Eleinte mi is vacakoltunk a mérőpohárral, azután kitapasztaltuk, hogy mennyit esznek kb 1 nap alatt és amikor elfogy a tálból akkor kb annyit teszünk ki. A cicák a viszonylag kis gyomruk miatt nem tudják túlenni magukat, ezért a száraz eledel folyamatosan kint lehet. (egyetlen kockázat a hangyák miatt van, de arra meg azokat a zárt hangyacsalikat szoktuk használni) Az alutasakos meg kettéosztva, egy-egy tányéron van kitéve (két naponta egy tasak a két macseknak) és azt általában azonnal elpusztítják. 

Előzmény: ezüstfekete (19062)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19068

Táptartót kell használni. Nekünk 25 kilós tartónk van, és abban 10-10 kiló táp összekeverve, nincs büdi, és a lányok is lendületesen eszik még egy hónap múlva is. 

Előzmény: Octi19 (19067)
Octi19 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19067

Mi innen szoktunk vásárolni: http://www.allati.com/macska-szarazeledelek/royal-canin/royal-canin-kolyok/royal-canin-kitten-36--macskaeledel-10kg-641-3.html

Cash&Carry esetén még párszáz forinttal olcsóbb.

 

Két macsekhoz hasznos lehet a 10kg-os kiszerelés, de van egy hátránya is. Szemben a 2 kilóssal ezen nincs mód a zsák visszazárására. Mi még mindig egy régi 2 kilós tasakot használunk, és a zsákon csak egy kicsi nyílást vágtam, amit elég jól le lehet zárni. (a tápnak sem jó ha éri a levegő, némileg képes oxidálódni, és hát szaga is van)

Előzmény: Törölt nick (19066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!