Keresés

Részletes keresés

Totikus Creative Commons License 2005.11.01 0 0 665
Bár korántsem mostanában jelent meg, nagyon tetszett Kim Stanley Robinson "Red Mars" c. könyve és szeretném megvenni nagyapámnak, aki sajna nem beszél angolul. Tudja valaki esetleg, hogy leforditották-e, és ha igen, hol kapható a magyar verzió (illetve ugyanigy a Green Mars-Blue Mars-The Martians folytatásokkal)?
zuglo_14 Creative Commons License 2005.10.29 0 0 664
Könyvesboltban láttam (még csak láttam....)

--Raj...

--Korbács....
Sezlony Creative Commons License 2005.10.19 0 0 663
Egészen más. Urban fantasy scifis beütéssel*. Valami ilyesféle lesz a fülszöveg:

Nagate… Egyesek azt gondolták, Tolkien és társai meséi elevenedtek meg, mások pusztán üzleti lehetőséget, szó szerint végtelen piacot láttak benne. Egy városvilág, melynek utcáiról lehetetlen térképet készíteni, melynek épületei lerombolhatatlanok, s melyben ősi tabuk tiltják a végső, nagy kérdések megválaszolását.
Ám az emberek gyárakat emeltek az örökkévaló sikátorok fölé, s a szomszédos negyedek halhatatlan népei közül toboroztak munkásokat, hogy azok a modern zóna filléres csodáiért gürcöljenek. Talán ez változtatott meg mindent Nagatéban, talán valóra vált a tündérek jóslata, mely szerint egy napon felbukkan az első mágiahasználó ember, aki a tájékozódás képességének egyedüli birtokosaként megmentheti a városvilágot a közelgő pusztulástól. De úgy hírlik, a szörnyű Felbomlás a távoli negyedekben már elkezdődött… Ráadásul Kapuban, az emberek ipari enklávéjában összeesküvés és árulás, politikai intrikák és a befolyásolhatatlan végzet készíti elő a modern zóna első forradalmát…
Emberek, ylfek és tündérek; varázstudó örökéletűek és a szívük mélyén gyűlöletet hordozó halandók vágnak neki az utcáknak, melyek a legendák titokzatos negyedéhez, Nagate szívéhez, Városmélyhez vezetnek. Előítéleteikkel, kételyeikkel éppúgy meg kell küzdeniük, mint a mágikus Felbomlás káoszával – míg világossá nem válik, hogy útjuk ugyanannak az ismeretlen tervnek a része, amelynek maga a városvilág irracionális léte is köszönhető.
Miközben Kapu katonai vezetése, illetve a lázadó munkások vezérei elkerülhetetlenül haladnak a végső ütközet felé, nem is sejtik, hogyan kapcsolódik össze a gátlástalan hatalomvágy, egy évtizedes bosszú beteljesítése és egy elhidegült házasság története a városvilág létével és jövőjével.



*A Perdido pályaudvar, végállomás kapcsán sokat vitáztunk arról a fantasya.hu-n, hogy az most scifi vagy fantasy. Szerintem egyértelműen az utóbbi, már csak a mágia létezése miatt is, hiába köríti Miéville racionálisnak szánt tudományoskodással. A Nagatéban a földi racionalitás szemszögén keresztül láthatunk egy mágikusnak tűnő világot, és sehol sem tettem benne konkrét kijelentést arra, hogy a mágia más lenne, mint aminek látszik - bár kételyeket megfogalmaztam, hogy legyen min töprengeni az olvasónak.:) Szóval lehet, hogy másoknak ez így belefér a scifi kereteibe.
Előzmény: DuDoR (662)
DuDoR Creative Commons License 2005.10.19 0 0 662
Sezlonytól kérdezem, a Nagate milyen stílus? Hasonlít a Hiperballadára, vagy valami teljesen más?
BCS Creative Commons License 2005.09.20 0 0 661
megrendeltem, 22.-én jelenik meg. Majd beledumálok jól, hogyha elolvastam.
--
bcs
Előzmény: alric (656)
DonQHote Creative Commons License 2005.09.20 0 0 660

Talán létezik, mert nyilván dolgozik rajta a kiadó/fordító is, de sejtettem hogy a Te kincsed idegen nyelvű.

 

DonQ*

Előzmény: noway (659)
noway Creative Commons License 2005.09.19 0 0 659
Nem, angol. Nem hiszem, hogy létezne magyarul.
Előzmény: DonQHote (658)
DonQHote Creative Commons License 2005.09.19 0 0 658

Szia!

 

A szóbanforgó rtf magyarul van? Ha igen, a fórumos postacímemre továbbíthatod, már ha nem gigányi anyag...

 

DonQ*

Előzmény: noway (644)
DonQHote Creative Commons License 2005.09.19 0 0 657

Helló!

 

Nem tudom Te hol kapod meg a szóbanforgó sorozat utolsó két kötetét, de szerintem ez még nem jelent meg.

A Hyperion bukása 1-2 csak a második része a sorozatnak.

 

Én is éve már várok a folytatásra, de mint tudjuk más területen (pl. Másvilág ciklus) a malmok lassan őrölnek.

 

DonQ*

Előzmény: noway (646)
alric Creative Commons License 2005.09.16 0 0 656
Nagyfokú sarkítása a dolgoknak, ha a "régi iskola" egyetlen alternatívája "sárkányos-nagycsöcsüs-kétmétereskardos lebilincselő olvasmány." Szerintem az se lenne jó, ha csak a "űrhajós, robotos, idegenlényes" scifit nyomatnák.

Ha Dick scifi, akkor szerintem a Vurt is az. Nem olvastam a regényt, csak utánanéztem a történetnek.

Előzmény: Törőlt_nick (654)
DuDoR Creative Commons License 2005.09.16 0 0 655
> végülis nem fontos, éljenek a sárkányos-nagycsöcsüs-kétmétereskardos lebilincselő olvasmányok.

persze éljenek - mert miért ne , de ez a világ egy kicsit messze van pl Greg Egan szerzeményeitől, hogy csak egy példát említsek..
Előzmény: Törőlt_nick (654)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.09.16 0 0 654
végülis nem fontos, éljenek a sárkányos-nagycsöcsüs-kétmétereskardos lebilincselő olvasmányok.
Előzmény: DuDoR (653)
DuDoR Creative Commons License 2005.09.16 0 0 653
igazért egy-két újfiú követhetné a régi iskolát.

Persze, (több) tucatnyi "újfiú" követheti akár a "régi iskolát", de valóban erre van szükség?

Flame on - hajrá....
Előzmény: Törőlt_nick (652)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.09.15 0 0 652
azért egy-két újfiú követhetné a régi iskolát. Még a végén előfordulna az a szrnyű helyzet, hogy nem csak az ajánlót jegyző fizetett ismerős lesne bele a könyvbe hanem jónéhány fizető olvasó is.
Előzmény: DuDoR (650)
orcinus-orca Creative Commons License 2005.09.15 0 0 651
Ahogy elnézem, egy futurisztikus-urbánus környezetbe ültetett "másik világ"-os fantasy...

Ne legyen igazam.
DuDoR Creative Commons License 2005.09.15 0 0 650
ma már mnden szarra rámondják, hogy szifi...

Bizony ebben van valami.
Csak éppen az sem egy igazán jó álláspont - szerintem - hogy "csak amit Asimov írt, az a sci-fi" - aztán ezek ezek az 'újfiúk' menjenek a fenébe.
Előzmény: Törőlt_nick (649)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.09.15 0 0 649

ma már mnden szarra rámondják, hogy szifi...

Előzmény: DuDoR (648)
DuDoR Creative Commons License 2005.09.11 0 0 648
Az Agave újabb szerzőt szándékozik megismertetni a magyar olvasókkal:


Jeff Noon

1957-ben született egy észak-angliai kisvárosban. A Manchester University hallgatójaként festészetet és drámát tanult, később egy könyvesboltban dolgozott. Színdarabjait sikerrel játszották, festményeiből kiállítás nyílt, zenészként pedig tagja volt a Manicured Noise nevű együttesnek.

Első regénye, a Vurt egyaránt elnyerte a kritikusok és a közönség elismerését is, 1994-ben még a neves Arthur C. Clarke díjat is odaítélték neki. Ezt a könyvet azóta öt regény és egy novelláskötet követte.



Toll a szájba. Indul az utazás.

Az 1994-ben Arthur C. Clarke-díjjal kitüntetett regény egy sötét, jövőbeli Angliában játszódik. A lepusztult lakótelepeket, mocskos utcákat és technozenétől dübörgő klubokat furcsa emberek és még furcsább lények népesítik be.

Csak egyetlen kiút létezik ebből a világból: a színes tollak, melyek egy másik valóságba, egyenesen a Vurtba taszítják azt, aki a szájába veszi őket.

Firka egy utazás során azt veszítette el a Vurtban, ami a legfontosabb volt számára. Ahhoz, hogy visszaszerezze, szedett-vedett csapatával fel kell hajtania a legritkább és legveszélyesebb tollat, a Fura Sárgát. Még akkor is, ha pontosan tudja: a sárga a halál színe.

"Csillogó szellemesség és sötét humor. Noon számára a holnap nem más, mint egy jól irányzott kalapácsütés az arcba."
Mail On Sunday
DuDoR Creative Commons License 2005.09.08 0 0 647
Az meg, mint te is rámutattál, kapható bármelyik boltban. Igazán nem kell rá egy évet várni.

Igazad van, de mégse :(

Tapasztalatom az, hogy az átlagos (nem rutinos) könyvvásárló bizony nem igazán ismeri a lehetőségeket. Hanem csak bemegy a boltba, szétnéz, és ami éppen van, abból vesz, vagy nem vesz, ha nincs éppen a keresett könyv. Jobb esetben esetleg megkérdezi az eladót, ebben az esetben az eladó manapság már egyre gyakrabban fel szokta ajánlani, hogy megpróbálják beszerezni a könyvet, de régebben ez a felajánlás sem volt annyira jellemző. (Azért egy kicsit úgy tünik fejlődik a könyvkereskedői hozzállás.)
Előzmény: noway (646)
noway Creative Commons License 2005.09.08 0 0 646
Az meg, mint te is rámutattál, kapható bármelyik boltban. Igazán nem kell rá egy évet várni.
Előzmény: DuDoR (645)
DuDoR Creative Commons License 2005.09.08 0 0 645
Mármint melyik utolsó két rész? Ha az Endymion/Rise of Endymion-ra gondolsz, rtf-ben el tudom küldeni.

Magyarul két különálló részként/kötetben jelent meg a Hyperion és ugyancsak hasonló módon a Hyperion bukása.
Előzmény: noway (644)
noway Creative Commons License 2005.09.08 0 0 644
Mármint melyik utolsó két rész? Ha az Endymion/Rise of Endymion-ra gondolsz, rtf-ben el tudom küldeni.
Előzmény: gyöngyömpötty (642)
DuDoR Creative Commons License 2005.09.08 0 0 643
Sírva könyörgöm nincs valakinek egy fölös példánya a Hyperion utolsó két részéből? Itt állok egy csillagközi háború kellős közepén már vagy egy éve... Köszi.

Irj kiadonak: cherubionKUKACnetquick.hu
valószínüleg szívesen küldenek neked.

Megrendelheted itt is: www.alexandra.hu
de ha idegenkedsz a postai úttól, akkor beballagsz a legközelebbi alexandra könyvesboltba, és ott megveszed (ha esetleg nincs éppen ott példány belőle, a legközelebbi szállítással jó eséllyel meghozatják a központi raktárból).
Alexandra boltok:
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetDoc?ID=FTKPKJHKKCYIOPMUCDGNOECQSKFCTBSUW&UserID=&DocID=Shops
Előzmény: gyöngyömpötty (642)
gyöngyömpötty Creative Commons License 2005.09.08 0 0 642
Sírva könyörgöm nincs valakinek egy fölös példánya a Hyperion utolsó két részéből? Itt állok egy csillagközi háború kellős közepén már vagy egy éve... Köszi.
endre_d Creative Commons License 2005.09.02 0 0 640
Ennek pont az ellenkezője szokott megtörténni: csak fantasy van kiírva, és ott van pl. Asimov.
Előzmény: Törölt nick (639)
Dohi Creative Commons License 2005.08.29 0 0 638
de legalabb beazonositotta scifikent es nem azt kerdezte, hogy dragonlance-e vagy ilyesmi. ez is valami :)
Előzmény: Gundark (637)
Gundark Creative Commons License 2005.08.29 0 0 637

Ma megvolt a kötelező kulturális kalandom :) Bemegyek a könyvbótba gondoltam veszek egy Stalkert. Szétnézek, nincs, megkérdezem az eladólánytól : szia, ne haragudj, úgy tudom egy ideje újból kiadták a Sztrugackij testvérek Stalker c könyvét, azt keresem. Lány odarohan a polchoz, vadul néz, majd megfordul, és megkérdezi : Stalker? Az star wars vagy star trek? :)

 

Köszi :) Tudom sokat akarok, de én arra gondoltam hogy ha valaki elmegy könyvesbótba dolgozni akkor azért már hallott legalább a nevesebb könyvekről :) No mindegy :)

Édy Endre Creative Commons License 2005.08.18 0 0 636
Csak Gaiman novelláját olvastam el belőle, de az egészen okés. Semmi hipertér, csak old-fashioned Holmes+Watson-alapra épített fura történet. Van hozzá érzéke.
Előzmény: Dohi (623)
Édy Endre Creative Commons License 2005.08.18 0 0 635
Személyes vélemény pár oldal elolvasása után: Kiráz tőle a hideg, annyira rossznak tűnik.
Előzmény: Kwisatz Haderach (631)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2005.08.10 0 0 634
László Zoltán. :-)
Előzmény: Mr_Fusion (633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!