Keresés

Részletes keresés

főgóré Creative Commons License 2022.10.16 0 0 52

időjárás pajtás megint fittyet hányt a naptárra, és szinte nyárias időt varázsolt mára.

nyugodtan mehettem volna bringával rövidnadrág- póló kombóban is.

amerre jártam a szikrázó napsütésben csak úgy csillámlott a talaj a rengeteg üvegszilánktól, amelyek amúgy nem, vagy alig látszódnak.

a járda mellett vezetett kerékpársáv a legveszélyeztetettebb ilyen szempontból, mert a belüket haza húzó alkoholista férgek

azon baxxák földbe éppen kiürült flaskájukat.

főgóré Creative Commons License 2022.08.21 0 0 51

most már eshet, és esik is!

piros pont esőpajtásnak, hogy megvárta míg elintézem a dolgaimat.

bár az időjósok felhőszakadással , nagy mennyiségű csapadékkal riogattak, nem törődtem velük, és milyen jól tettem.

 

orygabor Creative Commons License 2022.08.17 0 0 50

Tegnap, mondom tekerek egyet, a guglin kinéztem az útvonalat. Nos, az alábbi kerékpáros útvonalat adta ki:

És persze meredek volt, mint az állat, legalább 15 százalékos.

főgóré Creative Commons License 2022.08.06 0 0 49

bár ,voltam a bringával , különösebb esemény nem történt, teszi a dolgát.

a keményre felfújt gumik döcögősebb úton jobban ráznak, de cserébe megpakoltan, emelkedőnek felfelé kisebb erőkifejtés kell.

a hajtás felől jön néha terhelésre kattanás, ez már egy ideje megvan, de csak ha nagy erővel kell tekerni akkor.

xerintem a hajtómű fogaskereke és a lánc kopására vezethető vissza, egyenlőtlenül van megkopva.

aztán lehet, hogy a racsni is beleszól. 

ez csak szétszedéssel lenne látható, de egyelőre nem vészes, azért az egy-két kis kattanásért nem kenem össze a kezem.

főgóré Creative Commons License 2022.07.31 0 0 48

szereptévesztésben vagy!

ezt a topikot én nyitottam, azzal a céllal, hogy posztoljam a kerékpározás közben gyűjtött tapasztalatokat, érdekességeket.

ezt bárki más is megteheti, akár még te is. 

Előzmény: XNC (47)
XNC Creative Commons License 2022.07.31 0 0 47

Van a problémára topik: (Guminyomás)

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9237836

 

Amiről beszélsz az a gördülési ellenállás.

Vagy puhára hagyod, akkor jó kényelmes - cserébe az ellenállás nagy lesz.

Vagy keményre fújod, kicsi ellenálllás, de "rázós út".

Előzmény: főgóré (46)
főgóré Creative Commons License 2022.07.31 0 0 46

na most, vagy az van , hogy kicsit hasasabbra hagyjuk a gumikat és így nem ráz annyira, viszont nehezebb tekerni, főleg teherrel.

vagy felfújjuk olyan keményre amennyit a pumpa / tömlő enged. ez esetben nagyságrendekkel könnyebb tekerni, de jobban is ráz

minden hangyafaxt megérez a kerék.

ez utóbbit választottam, bár enyhébb kéznyomásra még elégnek  tűnt, azért elfért még benne néhány légkör.

nem szívesen bizergálom, mert a pumpatömlőm ,bár nemrég vettem, a jelzett helyeken képes elengedni a levegőt.

pár hónap után meg szét is repedezik,ismételten hulladékká válva.

főgóré Creative Commons License 2022.07.24 0 0 45

tele vannak szeméttel, ipari hulladékkal a boltok, kócerájok!

na most az van, hogy a nemrég feltett pedál letérdelt.

pontosabban a baloldali elkezdett kattogni, ropogni, már a múltkor is néztem elég szorosan forogtak a tengelyen.

megállok, látom ám , hogy eléggé lötyög és a tengelyén a hajtókartól elfele le tud forogni.

visszatekertem, jól van bameg, nem baszkolódok vele, veszek másikat.

vasárnap lévén szűkek a lehetőségek, obivankenobiban láttam ugyanezt a xart de már 1600 -ért.

volt még alu, de az csak le volt dobva árcetli nem volt rajta,  néztem alu , de ez is csak a csájniz fos rosseb tudja milyen bilialuból

van összeheftelve. otthagytam.

átmentem a spórolósokhoz, ott volt olyan ami bexart, de már 700 ft alatt, jövő héten megyek lehet már öccázért vesztegetik majd.

baxxátok meg!

volt egy másik fajta , az is műanyag 1040-ért, vettem egy olyant fel is raktam, a hazautat kibírta, tapsot neki.

a leszerelteket úgy bebaxtam a susnyásba hogy csak úgy nyekkent.

a fax ki van, már megint össze kellett kennem a kezem, szerencsére nem nagyon, és a multi mosdójában tisztára tudtam mosni.

+ egy sárgát is muszáj voltam dobni, mert az is tutkóra szerelés közben jön az emberre.

főgóré Creative Commons License 2022.07.17 0 0 44

tegnapi utam során arra lettem figyelmes , hogy a baloldali pedál érdekesen kóricál a talpam alatt.

megnézem, hát ki volt lazulva a hajtókarból , már két-három menetnyire, kézzel visszatekertem.

amikor a cserekor betekertem a kulccsal ráhúztam, de nem téptem rá, azt kellett volna.

tegnap már nem akartam összekenni a kezemet, majd ma, úgyis kell még mennem ma is.

úgy is volt , alkalmas helyen megálltam, 15-ös villáskulcs elő, aztán jól meghúztam.

próbaként a jobb oldalit is leellenőriztem , az szoros volt, de azt észleltem , hogy a hajtómű mozog a tengelyen.

rögtön tudtam, hogy a csavar meglazult, a műanyag menetes kupakot fogóval lecsavarva sejtésem beigazolódott.

fasza bazmeg! ezt akármivel ismét nem lehet szorosra húzni.

szerencsére, kis szerszámkészletemben megtaláltam a hajtóműlehúzót , amivel már gyerekjáték volt megoldani a problémát.

  hiába, a híresen "jó" városi utakon való zötykölődések után, néha érdemes leellenőrizni a csavarkötéseket.

persze, mivel nem ma kezdtem a bringázást, jól tudom a tervezett átvizsgálásokkor általában minden oké, a gebasz váratlanul üt be.

 

főgóré Creative Commons License 2022.07.17 0 0 43

örülj amíg még örülhe'cc ..

Előzmény: XNC (42)
XNC Creative Commons License 2022.06.25 0 0 42

HURRÁ!

 

Veled együtt örülök, ha nem haragszol......

Előzmény: főgóré (41)
főgóré Creative Commons License 2022.06.23 0 0 41

lent van a régi pedálpár - fent van az új pedálpár.

a sztori:

délután még egy kísérletet tettem a leszedésre, nem akart az megindulni sehogy sem.

na mondom, mielőtt a dunába dobom, csak vicc :) felkeresek még egy ismertebb bringabótot ,szerelde is van ott náluk.

nem könnyen de megindult, mondja, mutatja a munkafelvevő, méteres erőkarral .

adnak pedált, fel is szerelik, -kösz, már megvan, nekem is menni fog!

árulniuk kell a portékát, vevő alig van, valamiből fizetni kell a számos alkalmazottat.

ezeröccába fájt első bringaszervizes látogatásom

ami nem sok, tekintve hogy ha továbbra is magam akarom megoldani a leszedést jóval többe kerülne.

egy jobb pedálkulcs min. 3 ezer, + egy méteres vascső is. manapság aranyárba számítják.

az új pedálokat jól bezsírozva tekertem a hajtókarokba, de mivel csillaggarázsban lakik a bringa az idő vasfoga tud dolgozni rajta. ámen.

 

főgóré Creative Commons License 2022.06.22 0 0 40

igen , tehetnék.. 

de figyelembe véve, hogy vékony olajjal már befuttattam, nem tudom mennyit segítene?

persze, kérdés az, hogy mennyire jutott be a menetek közé, az lenne az igazi, ha áztatni lehetne az olajban 

 

egy jó erős 15-ös villáskulcs kellene meg egy hosszabb vascső

azzal megfelelő nyomatékot lehetne kifejteni.

Előzmény: XNC (39)
XNC Creative Commons License 2022.06.21 0 0 39

Esetleg tehetnél 1 próbát a csavarlazítóval.........

Előzmény: főgóré (38)
főgóré Creative Commons License 2022.06.20 0 0 38

nem írtál semmi különöset!

azt amit most cserélnék, én is útközben tettem fel, nem volt semmi gond.

de ez most feladta a leckét, a bringabótos sem tudta fellazítani a pedálkulcsával.

valami ilyesmi volt  most néztem majdnem 5000 Ft 

Előzmény: XNC (37)
XNC Creative Commons License 2022.06.20 0 0 37

Nem tudom mit kínlódsz annyit, én menet közben cseréltem a sajátom.

 

Szorulás egyszer volt, amikor a bolt rárakta a gyári pedált.

Én azt csináltam, hogy ráálltam a villáskulcsra.

 

Persze az a szerszám valószínűleg jobb minőségű volt......

Előzmény: főgóré (36)
főgóré Creative Commons License 2022.06.20 0 0 36

azt a tróger ............!

nem indult meg a kurvinyek pedál.

pedig, napokkal ezelőtt nyakon borítottam olajjal, a menetes részt ahogy benne van a hajtókarban.

15-ös villáskulcs elő, kalapács, sajnos nem túl nagy.

püföltem, de nem lazult meg sem a jobb, sem a baloldali.

a villáskulcsnál amikor ráfeszítettem szinte éreztem , hogy hajlik , á nem erőltetem , csak eltörik ez a villáskulcs is.

néztem a neten, van direkt pedálkulcs is, legfeljebb veszek+ egy izmosabb kalapácsot, a kettő együtt ötezer felett van.

az új pedálszettet 800 forintért vettem, ha akkor a meglevő villáskulccsal kitudom tekerni , már rég túl lennék rajta.

utána jutott eszembe, hiszen hétköznap van, nyitva van a bringabolt, + volt ott szerviz is.

próba-cseresznye, hátha kilazítják a két pedált, normál esetben 2 perces rutinmunka.

úgy is volt, fiatal szerelő, már hozza is a pedálkulcsát, ránézésre combosabb mint a sima,  erőlködik jobbra-balra , azzal sem indul.

mondom neki, nagyobb kalapáccsal rá kéne baszni.

hozza a kalapácsot, de eléggé xar így ütlegelni, hogy a bringán felszerelt állapotban van a pedál, nyeklik-nyaklik össze-vissza,

nagy nyomaték nem tud kialakulni.

azt mondja, meg kéne  fúrni a pedáltengelyt és úgy kioperálni , de ahhoz ott kéne hagyni, a faxom tudja meddig.. ez felejtős.

persze, a pedált szét lehetne szedni a másik oldalról is, és rá applikálni a műanyag taposót, de nem tudni , hogy az újé 

rápasszolna-e?

vagy a hajtókart lehúzni, aztán satuba befogni és úgy leszedni a pedált.

régebben ez nem okozott gondot, megvoltak a megfelelő eszközök hozzá.

pedig, a pedáltengely menete nincs szétrohadva, egyszerűen csak bele van sülve a hajtókarba

és mivel előrefelé van a behajtás+ a hajtástól jól belerágódott a hajtókar anyagába.

az a helyzet, a kellő nagyságú nyomaték hiányzik, máskülönben már megindult volna.

 

főgóré Creative Commons License 2022.06.16 0 0 35

hát ez nem gy'űtt össze!

előre tudtam, hogy nem lesz könnyű menet, ezért is halogattam.

bokros teendőim között lett egy lehetőség, na majd ma.

a jobb oldali pedál műanyag taposó része megrepedt, még tart , de ki kéne cserélni.

nem egyszer szereltem már ilyet, sajna a szerelési lehetőségeim igencsak korlátozottak, ezért is odáztam el eleddig.

a pedálszettet már korábban beszereztem.

15-ös csillag-villás elő, ráfeszítek meg sem mozdul , se jobbra, se balra.

hát igen , bele van az gyógyulva , rendesen.

kézzel, azzal a karcsú villáskulccsal nem fog megindulni.

nyomaték kellene neki, megpróbálom lábbal megrúgni, reccs, a villáskulcs mint a ropi tört össze.

a k anyját, itt van vége!

ráadásul , a megugró szerszám a lábamat is megbaszta, a fehér zoknimat összekente fekete zsíros trutyival egy részen.

ijnye bazmeg, ehhez komolyabban fel kell készülni.

megállapítottam, hogy bizony a meneteket  muszáj lesz valami kencével befolyatni, + kell kalapács is megütögetni.

15-ös csillagvillásat vettem másikat, de az is elég nyüzüge 1000 ft-ért.

a pedálcsere egyelőre ismét csúszik, majd másik sztori lesz.

főgóré Creative Commons License 2022.05.22 0 0 34

a rohadt életbe!

biciklim hátsó része úgy táncolt mintha lakodalomban lenne.

meg nézem, a nem túl rég vásárolt külső gumi a   felni pereménél ki volt rojtosodva jó pár centis részen, ütött mint a k isten.

mivel nem látszott mennyire volt szétszakadva, a defekt veszély miatt azonnali cseréért kiáltott.

vasárnap lévén ez kurvára nem egyszerű feladat, csak a távolabb levő praktikus áruházban megoldható, láttam a neten 

van a 26-osból nekik.

volt 2 db a címke szerint 1.75-ös , mondom elég hasas ez a külső , há' persze mert 2.00-ás.

sebaj, ég a ház , nincs idő szarakodásra.

a leszerelt gumin láttam már csak a szentlélek tartotta , lassan már olyan gyakran cserélem a gumikat mint más az alsógatyáját.

altenberger Creative Commons License 2022.05.05 0 0 33

"csájníz kecó"

 

Kecó, mint bolt?

Addig a "pecó" és a "kéró" összevonásával képzett "lakás" jelentésével találkoztam.

Előzmény: főgóré (32)
főgóré Creative Commons License 2022.04.03 0 0 32

világítós kulcstartót akartam venni , sehol nem láttam a sok vacak között ,még a csájníz kecóban sem tudtak adni.

régebben volt nekem, szinte fillérekért, egy erős leddel, jó volt , de elkallódott.

 tudom , hogy fillérekért már semmit nem lehet kapni

ezt a futólámpát tudtam beszerezni, ráfűztem a kulcscsomóra ,célnak megfelel.

főgóré Creative Commons License 2022.04.03 0 0 31

gurulok az autóút melletti kerékpárúton, velem szemben jön kerekezik egy szakállas vén fax-

még távolabb van , de erélyesen kiabál  mutogat, hadonászik az autósoknak, mi van ezzel , megőrült?

aztán tovább haladva látom ám, hogy egy mellékutcában ott áll a kék-fehér meseautó A3, benne a sünökkel .

nemcsak a bádogdobozosok, még jómagam is visszavetten ötvenre.

 

főgóré Creative Commons License 2022.03.24 0 0 30

aztán ott van az is, hogy vajon hányan ülnek autóba alkohol vagy kábszer befolyása alatt?

mint a napokban is egy drogos huszonéves okozott halálos balesetet.

Alf56 Creative Commons License 2022.03.22 0 0 29

Köztudott, hogy ami nincs az autó előtt vagy közvetlen az első ablakban, az nem létezik.

Te is megszűntél.

Aztán az autósnak hirtelen eszébe jutott, hogy meg kéne állni.

Vagy jobbrakanyarodhatnékja támadt.

Előzmény: XNC (26)
főgóré Creative Commons License 2022.03.05 0 0 28

a topiknyitót a cenzor alattomosan nyugdíjba küldte, de nem tudnak elhallgattatni.

 

hosszabb útra mentem a drótszamárral, tudtam hogy nem lesz könnyű menet, a végére 

ki is merültem  mint a lapos elem. most töltődök,a látvány kárpótol.

megré felügyelő Creative Commons License 2022.01.07 0 0 27

egyértelmű, büntetőfékezés.

Tarlósnak mi köze hozzá?

karigeri a főpolgi, de az meg alapból utálja az autósokat, jogsija sincs.

"nagy" bringás hírében áll, az utca befordulónál mindig átszáll a négykerekűből a két kerékre.

Előzmény: XNC (26)
XNC Creative Commons License 2021.12.28 0 0 26

Na a múltkor meg én hogy jártam:

azt láttam, hogy jön az autó; csak azt nem tudtam, hogy mit akar csinálni.

Beelőzött, majd hirtelen lefékezett. Én meg majdnem nekimentem....

 

Azért ezeket a szép autós manővereket ajánlom a Tarlós Úr figyelmébe!

megré felügyelő Creative Commons License 2021.12.23 0 0 25

a franc essen belé!

kissé felengedhetett a csavar szorítása , mert a nyeregcsövem lejjebb ereszkedett.

már a múltkor is gyanús volt, mert egy nagyobb erőhatásra picit oldalra elmozdult a nyereg.

akkor már megérkeztem, nem foglalkoztam vele, majd legközelebb.

úgy is volt , következő túra közben húztam a csavaron , rátéptem amennyire lehetett.

ma meg úgy éreztem valami nem jó, mert nagyon lent ülök, a lábaimnak is furcsa volt tekerés közben.

már nem emlékeztem hogyan volt régebben, de kb. 2 centivel feljebb állítottam a csövet, így már jobb lett.

ennyit számít 2 centi!

megré felügyelő Creative Commons License 2021.12.20 0 0 24

a nemjóját!

szél kálmán  áldatlan tevékenységének következtében ahol máskor könnyedén átsuhantam ma bizony neki kellett gyürkőzni.

éreztem is a lábaimban az irdatlan nyomaték leadását, szerencsére múló állapot.

 

a másik közellenség ma, egy előttem hirtelen jobbra bekanyarodó egyterűs  parasztkantáta volt.

ökölrázás + anyázás volt a jutalma.

Törölt nick Creative Commons License 2021.11.27 0 0 23

Hát ez jó😱

Előzmény: megré felügyelő (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!