Keresés

Részletes keresés

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.11.16 0 0 231
Hello Gábor!

Egy kérdés: Foglalkoztok fejlesztésekkel is (mármint robotfejlesztők is vagytok), vagy tisztán kereskedelem?
Előzmény: robotplaza (230)
robotplaza Creative Commons License 2007.11.15 0 0 230

Sziasztok!

 

Talán érdekelhet néhányatokat. Indítottam egy robotokkal foglalkozó webshopot.

 

www.robotplaza.hu

 

A választék inkább a lelkes kezdőknek, mint a vérprofi építőknek szól, de azért nézzetek körül, ha van időtök.

 

Üdv

 

Gábor

 

lms Creative Commons License 2007.11.15 0 0 229
a botmag újságban fényezi magát a robotc, jól.

a különböző fejlesztőrendszereket összehasonlító cikk végén ott van zárójelben, hogy a szerző nagy legófan valamint a robotc egyik fejlesztője :-)

http://www.botmag.com/articles/10-31-07_NXT.shtml
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.11.12 0 0 228
Nem is olyan rossz ez a RobotC..... :o)
Átnyalok egy-két tutorial-t.....
Előzmény: lms (227)
lms Creative Commons License 2007.11.12 0 0 227
Ahzó, akkor ugyanarról beszélünk.
Előzmény: SimonTheRobot (226)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.11.12 0 0 226
"....mi ez a bcc?"
Ezt a kérdést nem értem bcc = Bricx Command Center :o)
Előzmény: lms (225)
lms Creative Commons License 2007.11.10 0 0 225
Én is felraktam a BricxCC-t, amiben van egy LCC32, de azt még nem tudtam begerjeszteni, más C fordítót pedig nem láttam, mi ez a bcc?
Előzmény: SimonTheRobot (223)
lms Creative Commons License 2007.11.10 0 0 224
bizony, a robotc kb harminc dolcsiba fog kerülni (5000 forintok) -- de még 28 napig ingyenes :-)

bcc-t még nem ismerem. a régi mindstorms 2.0 sárga számítógépét, az RCX-et NQC-ben programozgattam (de csak néha tudok időt szakítani erre, és bosszantó volt amikor egy hét alatt lemerültek az akksik, tölthettem újból a firmware-t), az új dobozt próbáltam NBC-ben és NXC-ben, a RobotC-t csak most kóstolgatom. ha a lebegőpontos számokkal is olyan gyorsan bánik, mint ígérik, akkor talán meg is éri az árát.

a mindsensors-tól egy motor multiplexert vettem és egy nyomásérzékelőt, de készülök még RJ12 csatlakozó dugókat is vásárolni, egy nagy zacskóval. Krimpelőfogót itthon is lehet kapni, csak kicsit reszelgetni kell (philo az internetes oldalán megmutatja, hogyan).

ami frissen érkezett (két hete) azt a hitechnic-től vásároltam: egy giroszkóp és egy háromtengelyes gyorsulás-érzékelő. ezek elég drága jószágok (45-47 dollár per db) plusz a postázás. a mindsensorsnál még nem találtam giroszkópot, és -- bár a külalak engem kevésbé érdekel, mint a belbecs -- a hitechnic szenzorainak rendes tokja van. ezek az inerciális érzékelők viszonylag érzékeny jószágok, a tokozás megvédi őket attól, hogy egy odaveréstől vagy leeséstől tönkremenjenek.
Előzmény: SimonTheRobot (223)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.11.10 0 0 223
Engem érdekelnének a részletek is. Én jelenleg a BCC-vel próbálkozok, mert ha jól tudom, RobotC nem ingyenes.
Az érzékelőket a mindsensors-ról vetted?
Vagy van más beszerzési forrás is?
Előzmény: lms (222)
lms Creative Commons License 2007.11.10 0 0 222
csináltam egy mérést egy kis tesztprogrammal, csak egész aritmetikával és vezérlési szerkezetekkel a RobotC kb hússzor gyorsabb volt, mint a v1.05 firmware és az NBC/NXC által generált kód. Egyébként a RobotC firmware tök hasonló felületet ad, mint a standard firmware, csak az animált menüváltásokon látszik a különbség és persze a verzió kijelzésen.
lms Creative Commons License 2007.11.09 0 0 221
közben instálltam a RobotC-t és bizony ez is byte-kódos, csak azért gyorsabb, mint a standard NXT. a fejlesztők állítását mindenesetre ellenőriznem kell:
    The RobotC opcode interpreter is extremely fast. Interpretation of a single opcodes take 2 to 5 microseconds (integer arithmetic) and slightly longer (5 to 12 microseconds) for float arithmetic. On an individual opcode basis RobotC is 10 to 30 times faster than standard firmware.

    The performance improvements are even more dramatic when compared to compiled code since RobotC generates far more compact code (i.e. less opcodes generated).
Előzmény: SimonTheRobot (219)
lms Creative Commons License 2007.11.08 0 0 220
ami van :-) egyelőre NQC (ami ugye az NXT byte-kódra fordít), de már látom, hogy ez kevés lesz a mostani tervemhez, az egyensúlyozó robothoz, tehát át kell állnom valami nem byte-kódos nyelvre, például RobotC vagy ilyesmi.

van, amikor a kísérletezés közben zavar az akku lemerülése, itt Philótól loptam egy ötletet és csináltam adapter-csatlakozást az NXT-re.
Előzmény: SimonTheRobot (219)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.11.08 0 0 219
Pong......

Ezek szerint NXT-ben utazol. Miben programozod?
Előzmény: lms (216)
lms Creative Commons License 2007.11.07 0 0 218
ping

lms Creative Commons License 2007.11.05 0 0 217
aztán jó esetben majd valaki előáll egy szuper intelligenciával

Az nem olyan, hogy valaki csak úgy előáll vele. Nekem van egy szuper intelligenciám, de évtizedekig tartott, mire a mai szintre eljutottam vele.
Előzmény: Stiletto (7)
lms Creative Commons License 2007.11.05 0 0 216
Hali,

attól függ, mit akar az emberfia -- emberszabású robotot csinálni, vagy valamilyen tevékenységében önálló robotot csinálni.

a lego mint műanyag szerkezet komoly korlátokat jelent (szilárdság, merevség, pontosság), de könnyen építhető, könnyen módosítható, és az NXT jó platform, nagyon penge érzékelők vannak hozzá. most vettem egy gyorsulásmérőt és egy giroszkópot, ezekkel már lehet segway-hez hasonlóan egyensúlyozó vagy bicikliző robotot csinálni.
Előzmény: Robo-Sanyi (119)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.10.18 0 0 215
Google Groupsban vagy Yahoo Groups ezt lehetővé teszi. Inkább Google Groupst mert az inkább webes a yahoo meg inkább emailes. Azt hiszem.

Meghívásosra kell állítani a csoportot és szétküldeni a meghívót azoknak akik rajta vannak a címlistán. A lebonyolíásban szívesen segítek de a maileket inkább te küldd ki, szvsz.

Ideiglenesen, persze, aztán meglátjuk.

Na mostmár dolgoznom kell, ha kell segítség szüljatok, itt vagoyk a gépnél.

drBJ
Előzmény: SimonTheRobot (214)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.10.18 0 0 214
Látom belendültek az agytekervények :o)

A tárhely, domain, wiki , mind frankó ötlet, másoktól is kaptam ezekben visszajelzéseket.

Ezért lenne jó minél hamarabb összeülni, hogy ezeket lefixáljuk, együtt tudjunk ötletelni.
Arról nem is beszélve, hogy ezek kialakítására is kell embert találni, aki felügyeli a dolgokat. Valaki intézi a domain-t, valaki a weblapért felel stb.
A mostani találkozónak ez is lényege (benne van a munkatervben) hogy a tevékenységeket, felelősséget elosszuk egymást között.

Addig is kéne valami zárt fórum...... hogy minden tagot bevonjunk ebbe a beszélgetésbe......





Deacon Creative Commons License 2007.10.18 0 0 213

:D

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (212)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.10.18 0 0 212
Wiki szoftvert kell használni (nem publikus együttműködéssel, hanem csak a tagok adhatnak hozzá). Tárhelyet nagyon olcsón lehet kapni, ami php/mysql-t elbír, szerintem egy évre max 15 -20 ezer forint egy viszonylag nagy tárhely és egy domain.

Ott aztán mindenre lenne hely, és akár egy aiata-féle frisshírforrás is lehetne talán idővel, hisz egész sok érdekes robotika-hír van, és nagy része látványos is, tehát a sajtó átvenne onnan dolgokat.

Persze csak hangosan gondolkodom.

Lehetne nyilvános és zárt fórumrész is, egy pöpec domain pedig leegyszerűsíteni a PR-tevékenységet és a kapcsolattartást a gazdasági szereplőkkel.

Gondolom én.

A projektemet illetően: dolgozom a 2.0-ás verzión, az a fő irányom. Szeretném az elképzeléseimet prezentálni valamelyik ülésen majd.

A víz alatti izébizében az lenne a jó hogy autonóm lehetne egészen sokáig, mivel kézél van az energia. Nem kellene feltölteni éjjelente, nem kéne neki speckó áramforrás amit megtalál (nem tudom hogy ez hogy megy a gyakorlatban de azt nem hiszem hogy kézközelben lenne egy olyan robot ami egy tetszőleges konnektort meg tud találni és csatlakozni tud hozzá)
Előzmény: SimonTheRobot (210)
Deacon Creative Commons License 2007.10.18 0 0 211

> Az ilyen tudás összegyűjtésének formáját is ki kell találnunk

> a következő összejövetelünkön.

 

Szerintem a MediaWiki jó megoldás lenne (pl.: HupWiki ). Ez az út talán könnyebben járható, mint a "cikkes" megoldás (pl.: prog.hu ), de persze oda kell rá figyelni, hogy ne kerüljön fel szegényes mennyiségű vagy minőségű tartalom.

Előzmény: SimonTheRobot (210)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.10.18 0 0 210
Az ilyen tudás összegyűjtésének formáját is ki kell találnunk a következő összejövetelünkön.
Emellett a projektek szervezéséről is kell beszélnünk.
Lehet, hogy a köv. találka fejlesztések szempontjából száraz lesz, de csak jó alapokra szabad építkeznünk.........

Az ötletek meg csak jöjjenek! :o) DrBJ! A másik vonaladat se hanyagoljuk!
Ha gazdag a repertoár, csak nekünk jó: Több irány --> nagyobb tudáskör --> hatékony fejlődés :o)
kvp77 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 209
Szerintem elso korben kezdhetnenk valami asztalon is elfero szerkezettel, pl. robotfocival. De hasznos lenne az alapok osszegyujtese is. A 80-as evebken voltak robotikai konyvek, amik az akkori technikai szintet leirtak. Ujabbak azota sem nagyon jelentek meg, legalabbis nem magyar nyelven. Megprobalhatnank utolerni a vilagot es osszegyujteni az aktualis ismereteket amik csak a tagok fejeben vannak meg.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (208)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.10.15 0 0 208
Megalakultunk :))

Ötletem támadt: kéne csinálni egy olyan robotot, ami a Dunában úszik, mint egy kis tengeralattjáró, és ha már lemerült az aksija, akkor belekapaszkodik valamelyik híd lábába, vagy egy mólóba, és a vízsodrásra energiájából egy dinamóval feltölti magát. Ez érdekes lenne szerintetek? (én a klub fantaszta szekciójába jelentkeztem)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 207

U.I.

 Köszi Balázs a segítséget. Életet mentettél :)

 

Így talán péntek du. leadja az m2 a robotos ökörködésemet az InfoGeneráció(k)-ban.

 

holnap hívlak.

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 206

Hát szerintem ennél több történt, de mivel ez csak annak észrevehető, aki az elsőn is ott volt.

 

Szerintem meghoztuk a megalakulásunkhoz szükséges alapkövek letételéhez szükséges intézkedéseket, és szerintem ez elég jó hír.

 

Valójában a lényeg, hogy többször, többen, szervezett keretek között találkozzunk, beszélgessünk, és segítsük egymást ha valamiben elakad. Kedvet csináljunk azoknak, akiknek buzdítás kell, hogy bele merjenek vágni a robotika valamelyik ágába,  akik pedig művelik, támogatást kapjanak egymástól.

 

És mivel nincs végzettséghez és korhatárhoz kötve, bárki csatlakozhat, aki komolyabb vágányra szeretné terelni a tevékenységét.

A robotika olyan széles intervallumú meghatározás, hogy nagyon sok fajta tevékenység és érdeklődési kör belefér.

 

:)

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.09.11 0 0 205
Itt vagyok! Bocs, hogy csak most.

Elküldtem a résztvevőknek a listát, amit ígértem.

Tetszik a leírás :) Remélem pozitív gondolatokkal írtad :o)

Az NJSZT-vel kapcsolatban holnap egyeztetünk, utána mindent leírunk mit hogy intézzél, mert többen vagyunk a te sorsodon. (Még én sem vagyok tag.....)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (204)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.09.11 0 0 204
Az én szubjektív beszámolóm a következő:
- számos, egymást nagyjából ismerő arc volt ott, jópáran oktatási intézményektől, plusz egy robotboltos úriember, és két vagy három teljesen újonc (mint én)
- volt szénsavas és sima ásványvíz meg ropi
- látni lehetett Simont is és Robosanyit is, igaz hogy mindkettőt áramtalanítva
- aztán megalakult a Neumann János Társulat Robotika Szekciója, én sokmindenbe belepofáztam, de talán jobb lett volna ha hallgatok, viszont mostmár mindegy
- egy narancssárga bikinis, kvázi pucér hostesszcsaj magassarkúban járkált fel-alá a folyosón
- aztán megnéztük a robotfocit, meg a hungaroszféra nevű gömböt (http://acg.xdl.hu/hungaroszfera/index.html), ez utóbbiakat már működés közben
Előzmény: Deacon (203)
Deacon Creative Commons License 2007.09.11 0 0 203
Sziasztok!

Sajnos szombaton nem tudtam elmenni... Készül(t) esetleg egy rövid leírás arról (vagy megkérdezhetem a jelenlévőket), hogy milyen is volt, mi is történt?

Más: A Microsoft egységesítené a robotok fejlesztését
Hasonló témában már régóta várok híreket...: )
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.09.11 0 0 202
Csak nehogy akkor jelentkezzetek legközelebb, amikor a büfére szánt keretet már levásároltátok magatoknak :)
Előzmény: Robo-Sanyi (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!