Keresés

Részletes keresés

Zoltán 1981 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 11330

Ez alapján nem találtam.

Előzmény: rézműves1 (11328)
Zoltán 1981 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 11329

Olyan volt benne. 

 

Előzmény: rézműves1 (11327)
rézműves1 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 11328

Talán a kandalló típusa szerint kellene keresgélni a neten...

Előzmény: Zoltán 1981 (11326)
rézműves1 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 11327

..."azóta 3 izzítógyertya ment ki. Ezek autóba való normál gyertyák"... ezt ki mondta neked, hogy ilyet kell beletenni?...ugyanis a diesel motorba való "izzító-gyertya"-nem erre való...

Előzmény: Zoltán 1981 (11326)
Zoltán 1981 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11326

Jó estét mindenkinek!

 

Kis segítséget kérnék az uraktol.

Január elején állítottam be  1 mozgorostélyos kandallót, azóta 3 izzítógyertya ment ki. Ezek autóba való normál gyertyák. A kandalló nem újonnan került hozzám igy  nemtudom milyen lehet az eredetije. 

A kérdésem az lenne, hol érdemes nézni hozzá 12 v-os  pellethez való gyertyát.

Válaszaikat előre is köszönöm.

 

Üdv. Zoltán

rézműves1 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 11325

 ..."(gondolom valamilyen nikkel-metál szál van tekercselve benne)"...jól gondolod...amikor az enyém

"ledobta a láncot", rögtön szétvágtam hosszában és bizony elég gagyi a belseje...valami vékony cekász van benne feltekerve.

Szerintem nem is az olaszok gyártják, de talán nem is kínai, mert ennél már azok is jobbat csinálnának...szerencsére már van többféle kompatibilis izzító is hozzá, amit jóval olcsóbban lehet a netről venni és nem kell hozzá szerelő 30-ropiért... 

Előzmény: espace.hu (11324)
espace.hu Creative Commons License 2024.01.16 0 0 11324

Én is épp tegnap cseréltem az egyik P7N-ben a (eredeti gyári Ferroli) gyújtóellenállást , 1,5 szezont bírt csak sajna . Igaz még nyáron is melegvizet(200L indirekt bojler) gyártott , meg a kettős üzem miatt (fűtés+HMV) tobbször gyújt az tuti .

És nálam is hasonló volt a jelenség , vagyis nem teljesen sikerült a gyújtás még 5 perc alatt sem , héha sikerült neki , néha nem.

Csere után műhelyben teleszteltem , felízzik 10-20mp-ig tartja , majd kikapcsol és véletlenszerűen ismét felfűt . Hidegen nem mértem szakadtnak , de ahogy melegszik (gondolom valamilyen nikkel-metál szál van tekercselve benne) valami miatt megszakad az áramfelvétele .

Vagyis a jelenség (és igen van ilyen is !) hogy valamennyire fűt , néha még el is gyújtja a pelletet de NEM elégséges a biztos-teljes begyújtáshoz .

Én is azt goldoltam elsőre , hogy a gyűjtóellenéllés vagy rosz (szakadt , és nem fűt egyáltalán és hideg marad) , vagy fűt és OK . Hát tud ilyet is produkálni ... 

Előzmény: Kerezsilajos (11316)
rézműves1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 11323

Időnként, (legalább évente) érdemes a pellettároló edényt lefogyasztani és kitakarítani, mert az alja a felhordó csigához lejt és így az összes por is ott gyűlik össze. Amikor már kezdi felhordani a port, akkor már sok lehet alatta...

Előzmény: Free Lee (11322)
Free Lee Creative Commons License 2024.01.15 0 0 11322

Köszönöm!

 

Kipróbálom! Remélem segíteni fog, a pellet amúgy nem tűnik porosabbnak, mint korábban volt, de sok-sok olvasgatás után valószínűleg ezzel lehet gond.

 

 

Előzmény: rézműves1 (11317)
rézműves1 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 11321

Felfelé nem jó ha luk van, mert akkor a magas hő, a felette lévő burkolatot megégeti...szerezzél olyan hőálló pasztát oda...

Előzmény: Kerezsilajos (11320)
Kerezsilajos Creative Commons License 2024.01.15 0 0 11320

Köszi a választ. :)

 

Megnöveltem a kezdőadagolást 24 mp helyett a gyári 32 mp-re. Így elsőre gyújtott.

 

Kicseréltem a gyújtót. A link amit betettem az előző hozzászóláshoz rossz, de a gyújtó amit megvettem az jó és az ami a Ferrolihoz kell. A kerámiagyújtóra rá van húzva a menetes cső és rá van tekerve a menetére. A külső menet mérete stimmel a Ferroli lyukjához, simán kicseréltem 5 perc alatt. A csatlakozót wagoval ráraktam.

Ami érdekes, hogy az izzító végén kijövő drótok körüli tűzálló gumigyűrű nem teljesen fedi a pelletégő elektromos részei felőli véget, hanem van egy icipici lyuk rajta és ha leveszem a burkolatot, látható ahogy izzik. Ez normális??? A gyári égő elektronika felőli vége le van pasztázva teljesen valami tűzgátló gyurmaszerű cuccal.

 

Ja és letisztogattam kicsit a lángnézegető fotoizét is.

 

Most tesztelem és meglátjuk, bizakodó vagyok.

 

Arra figyeljetek, hogy ha innen rendeltek, akkor ne a linkem szerintit rendeljétek, de vana a terméeke között megfelelő.

Előzmény: rézműves1 (11319)
rézműves1 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 11319

Hoppá, most látom a képen, amit felraktál, hogy ez a gyújtó nem a menetes fajta. Akkor kicsit más a helyzet, mert ez nem menetes csőbe való...

  • "Bármilyen acélcsőhöz illeszkedik, amelynek belső átmérője ≥18 mm"

Ezt a gyújtót csak bele kell dugni abba a csőbe, amin a lukak vannak oldalt. Csak az a baj, hogy Ferroli menetes csövet használ...van ilyen csöved?

 

Előzmény: Kerezsilajos (11316)
rézműves1 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 11318

Nagyon szerencsés vagy, hogy 4-évig bírta...van akinek fél évet se bírt. Ami vettél, az a lehető legjobb cucc. Gyorsan cseréld ki és vagy 10-évre megszűnik a gondod. Én is ilyen japán kerámia gyújtót használok és szuper jó. Ami most benne van neked az a régi szétszedhető fajta?

Mert ha nem, akkor kell hozzá az a betétcső is, amibe belecsavarod. Mert ennek a kerámia gyújtónak, ha megnézed 3/8"-os a külső menete, a befoglaló cső pedig kívül 1/2"-os, belül 3/8".

Ne felejtsed a 230V-os vezetékre, a régiről áttenni azt a kis csatlakozót is, mert azt nem adnak hozzá.

Előzmény: Kerezsilajos (11316)
rézműves1 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 11317

Szia...valószínűleg porosabb a pellet a kelleténél. A csiga felhordja a port is, de a ventillátor kifújja a kehelyből, így az már nem ott ég el és egy idő után kevés lesz a cucc, vagyis az égés a kehelyben, mert így az gyorsabban ég el, mint a gyári beállítás és a fotodióda leállítja az adagolást. Ha sok van még ebből az anyagból, akkor növeld meg a fokozatok beadagolását, a gyárihoz képest kettővel.

Ha kevés, akkor még eggyel...ilyenkor legalább hármas fokozatig kapcsoltasd fel az adagolást.

Előzmény: Free Lee (11315)
Kerezsilajos Creative Commons License 2024.01.14 0 0 11316

Sziasztok!

Van egy Ferolli SUN p7 égőfejem és azt a hibát produkálja, hogy ha teljesen lehűlt állapotban (mondjuk reggel, úgy, hogy egész éjjel állt) kap jelet a fűtésre, akkor rendesen betölti az első adag pelletet, izzít, de az izzítási idő alatt nem tud begyújtani. A pellet nem torlódik fel a garatban.

 

Ha az A1 hibajelzés után újra ráindítok (megnyomom a balszélső gombot a már izzított, de nem égő pelletet benne hagyva), akkor tölti a következő adagot és simán begyújtja.

Amikor napközben többször indít és nem hűl ki teljesen a rostély, akkor simán gyújt elsőre is.

 

Olyan, mintha az izzítógyertya/gyújtóellenállás gyengült volna el. (gyári van benne, 4 szezont ment, ez az 5.)

 

Szerintetek cseréljem az izzítógyertyát???? vagy más lehet a gond????

 

Van egy ilyen izzítóm tartalékban, a csere nem lenne gond:

 

https://crystaltechnica.com/biomass-igniter-gluzunder.../

 

Köszi a segítséget.

Free Lee Creative Commons License 2024.01.14 0 0 11315

Sziasztok!

 

Adott egy Ferroli Sun P7 pelletégő, ami az utóbbi pár napban érdekes jelenséget produkál.

 

Normálisan, a programnak megfelelően begyújt, a beállításoknak megfelelően (2 fokozaton) működik nagyjából 30 percig, majd leállítja a pelletcsigát, és kidob egy a01 hibát. Ezt leokézva újraindul, 30 percig működik, majd ismétli önmagát, leáll és a01 hiba.

 

Szerintetek mi okozhatja ezt? Korábban nem rakoncátlankodott, gyári beállításokkal működik.

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

ksanci Creative Commons License 2024.01.12 0 0 11314

Nos, pár zsákot elégetve: hát salakosodik, mint a nyavaja. Gyakorlatilag begyújtásonként üríteni kell az égetőkelyhet.

Egyébként jól ég, meg minden.

A sötét szín ezek szerint sok kéreg miatt van. 

Előzmény: ksanci (11299)
Puding19 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 11313

Utólag még...a kazánt a szlovák firmától rendeltük meg, EU-s adószámra így nettóban. 

 

Azt nagyon rühellem, amikor egy firma a késztermékre előzetes árajánlatot ad. Írja ki az árat és majd meglátom. Ezek balfasz baleknak nézik a vásárlót.

 

Mi az apja fasza szerint áraz? Hogy milyen autóm van, vagy a csajomon alamínium, Swarowski, vagy gyémánt van? 

 

A beüzemelő megjelent, matatott, kért 40ezer forintot, másnap elment az egész házban az áram...fél napba tellett, mire megtaláltam, hogy hol baszta el...ekkora balfaszt hord a Föld. De örültem, hogy nem gyújtotta föl a pecót. Nem titkolom...a csiga hőfokmérőjét nem gyugta be a helyére, hanem rátette a behordó csigaházra...másnap begyújtottam, a meleg aztán a vezetéket faszán olvasztani, majd égni kezdett... és aztán jött a rövidzárlat, egy viszonylag eldugott helyen.

Nem, nem ott kezdtem el keresgélni, hiszen ott egy jószakember dolgozott, én meg csak a fölhasználó vagyok. 

Hívtam a kereskedőt és nem hitte le. Azóta lóg a műhelyben az a vezeték, emlékeztet arra, hogy sok a kontár.

 

Úgy hívják a férfiembert, hogy: Bakos Balázs (Most megint barátot szereztem.)

Előzmény: iMotHun (11311)
Puding19 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 11312

A végén linkeltem a kazánt. 

 

Tanyasi környezetben használom, - inkább fatüzeléses módban, valóban kicsinyke "mechanikus" átalakítással, ha a radiátorokkal csiholom a meleget. (Az égőcsészét megfelelő méretű kazánlemezzel lefedtem. Ennyi.)

Ez esetben a vezérlés természetesen kikapcsolva, a keringtető csőtermosztáttal bekapcsolhatóan, sőt. Ha a helyzet úgy kívánja a kazán ventilátorát direkt módon alkalmazni lehet, ha megfeledkezve róla kissé elálmosodik a parázs. Adok neki fél percet és fölébred.

 

A tanya 3 szintes, szintenként akár külön-külön fűthetően, "szabályos" lépcsőház belül, a födémek utólagos áttörésével.  Alsószint (konyha, mosókonyha, spájz, műhely-kazánház) a konyhában hagyományos kandallóval, a középső szint nappali, háló, fürdő, gardrobszoba pedig egy pelletkandallóval...a 3-ik a tetőtéri szinten csak radiátorok, - kéménybekötés itt is lehetséges. Télen nem igen használjuk.

 

Tehát és összefoglalva:

A konyhában levő kandallóban napi egy-kettő fabrikett használatával bedurrantok, gatyában táncolok.

 

A középső szinten a pelletkandalló elketyereg.

 

A föntiekre tekintettel a pelletkazános központifűtést mikor-hogyan, ad-hoc használom. Szinte mindig akad amivel működtetem. Pellettel nagyon ritkán, oka az, hogy fajlagosan nézetem szerint drága lett ez az utóbbi években. Anno itt tartályos gáz volt, annak kiváltására terveztünk ezzel fűteni. Akkor még úgy nézett ki, hogy félni nem kell, jó lesz ez...aztán a Soros-Gyurcsány-Brüsszel-Háború, valamint a rezsihozzájárulás ezt a szektort "bölcsen" elkerüli, a pelletgyártók pedig azt hiszik, hogy a bab is hús. 

 

Közvetlenül az osztrák határ mellett vagyok, a legközelebbi Lagerhaus innen a hegyről látótávolságra. Így aztán nettóban elhozom onnan 130-ért a valóban minőségi pelletet. A barna, kokszosodó, sokhamus izét meg kenje a hajára a magyar emberek vállalkozója, aki a pénzemet szó nélkül zsebre teszi, blokk nuku, ha rákérdeztem rögtön jött a varázsmondat. Akkor plusz áfa. Rohadjon rájuk.

 

Ezen kívül. Szintén nettóban áthoztam egy 1.5 kw-s úgynevezett balkonszolár rendszert, ezt még özvegy Manyika is csak bedugja a konnektorba. A magyar villanyórára tekintettel van vele gondolkodás, - de nem úgy vagyok öltözve, hogy ne találjam meg a módját, hogy működjön. Talajon állnak, kerekeken mozgathatóan. (Kettő ilyen az 3 kw, a magyar telepítettel szemben 1 millió és némi apró még.)

 

A kísérletezésként a kazánt hajtottam daraszénnel is, műkszik, de retkes. Pellettel nézetem szerint húzza a bankszámlát. Tudom, tudom...sokan vannak akiknek az autója 4 liter alatt fogyaszt, a kazánja pedig egy zsákkal naponta...ühüm. A kandalló eszik annyit és akkor most számoljunk: egy zsákkal 1.950/nap. Ez a szokásos havi 30 nappal 58.500 forint és van, hogy 31 nap. Éljen az éljen, éljen a piaci alapú ár, - itt kötelességem megjegyezni. Osztrákban piaci ár van, de a kormányuk támogatja, hogy legyen. Például a balkonszolár. Is. Segíts magadon, mi is segítünk ebben.

 

Tényleg mindent összefoglalva. A kazánt pellettel ugyan működtettem, de ha beleszartam a tartályba is drága. Anno a tartályos gáznak alternatívája volt, mára ezt átgondolnám.  "Ez itt kérem Magyarország." - (Bikini) és a helyzet változatlan. Aki nem gázzal fűt, az pellettel drágábban, ezzel együtt a völgyben a magyar falvak fölött látom, ahogyan megáll a füst. Nesze neked magyar muzsik vidéken élsz, friss levegőn. 

 

Jut eszembe...fabrikett/tüzifa...a fa száraz legyen, ne basszon át se ezzel, se a mennyiséggel a becsületes árúba bocsájtó, aztán az udvarra leszórás után fűrész, hasogatás, behordás, kihordás, hamar, hamar, együnk-igyunk itt a karácsony, mindjárt húsvét lesz és kezdődik elölről.

 

Olyat is megtudtál amit nem is akartál, viszont ha ártani nem tudok akkor kimerítően szokásom válaszolni és nem azért, hogy ne tűnjek udvariatlannak. Amennyiben maradt még rés és érdeklődésed még ezek után is töretlen, szívesen átadom amit megtapasztaltam.

Viszont megfordítom. Akár telszám, akár más elérhetőséget adjál.

 

https://www.kazan-haz.hu/termek/eko-karbon-18-kw-automata-kazan/

 

 

 

 

Előzmény: iMotHun (11311)
iMotHun Creative Commons License 2024.01.08 0 0 11311

Kérhetnék tőled egy email címet? Mivel egyforma kazánunk van ha jól sejtem, beállítással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. 

Előzmény: Puding19 (11296)
KissJozias Creative Commons License 2023.12.30 0 0 11310

Örülök hogy megvan a hiba oka ! Néha elég  fura a megoldása lehet a hibáknak ,amire először nen is gondol az ember. Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Előzmény: rézműves1 (11309)
rézműves1 Creative Commons License 2023.12.30 0 1 11309

Boldog újesztendőt kívánok a csoporttársaknak és megosztanék egy új tapasztalatot a SUN-P7-es égővel fűtőkkel is, hátha jól jön...mivel lassan 10-éve lesz, hogy használom a régi pirosat, eddig elég sok mindent kipróbáltam, amivel fűteni lehet...számomra a legidegesítőbb, amikor reggel nem gyújt be, mert kiáll A01-re, vagyis a "sikertelen gyújtás"-ra...pedig szeretünk kellemes melegre ébredni...:)

Ha csak néha csinálta, a hosszabb szálakra gyanakodtam, amik néha kereszbe állnak a garatban és emiatt nem hullnak le a többiek... Mostanában viszont egyre gyakrabban csinálta és kezdtem  gyanakodni, hogy más lehet az oka...vajon miért nem esik le, pedig a csőben felgyűlt mennyiségből látszott, hogy legalább kétszer is újra próbált gyújtani. Amikor kifordítottam az égőfejet láttam, hogy üres az égetőkehely, pedig Japán kerámia gyújtóm van és az tutira gyújt...leütögettem a csőből az összes pelletet és kipucoltam az egészet, de most leszedtem a fém ejtőcsövet is és belenéztem a garatba, hogy nincs-e ott valami, amitől nem tud leesni. Azt hiszem, hogy megtaláltam az okot, amire érdemes odafigyelni, hiszen csak két csavart kell levenni. Azt hiszem, hogy az évekkel ezelőtt használt "szotyi-héj pellet", ami azért elég olajos volt, okozott egy vastag lerakódást a torokban, meg a ferde lejtőn is. Ez egy kicsit ragadós is volt és emiatt a többiből a por is ráragadt... Úgy kellett szinte levésni, mert olyan kemény volt. A lejtő lemezéről is lekapartam mindent és rögtön előtűnt a fényes lemez...azóta minden reggel szuperül gyújt...

Előzmény: KissJozias (11308)
KissJozias Creative Commons License 2023.12.23 0 0 11308

Ez minden év végén sláger szöveg, hátha lesz még aki belőle  és vásárol még ebben az évben  kamion tételt .

 

Előzmény: Telemér (11307)
Telemér Creative Commons License 2023.12.23 0 0 11307

A kafimpex már megint próbálja a riogatást:"Januártól az üzemanyag, útdíjak, minimálbér, stb. emelkedése miatt minden drágábba lesz.. a pellet nem, de a kapcsolódó dolgok sajnos emelkednek." Gondolom ha Marinéninek tegnap eltört a hólapátja,ezért is biztos emelkedni fog az ár...

KissJozias Creative Commons License 2023.12.16 0 0 11306

Szia! Cseréltél valamit ? Pontosan mit ír ki hibának ? Most nyomás kapcsolóra gyanakszom, azt kellene megnézni, és a kémény. Nincs vákuum a kályhában, és nem gyujt. 

Előzmény: Kakas66 (11305)
Kakas66 Creative Commons License 2023.12.16 0 0 11305

Új fejlemény.....Indul az Edilkami Ecoidro,de mielőtt teljesen indulna,letilt.Kikaocsolom,utána másodszorra vagy harmadszorra elindul és működik!Tudsz erre valamo megoldást esetleg?Köszönöm a válaszodat!

Előzmény: KissJozias (11302)
Hobbit_G Creative Commons License 2023.12.14 0 0 11304

Ne politizáljunk, de akkor is egyik legolcsóbb fűtési rendszer marad, ha lakossági áram árát veszem alapul. 

Gázkazánokat meg EU akarja kinyírni, szóval lesz itt agyalás xd

 

Mi jelenleg 2 3.5kw klímával és fával(pufferrel) fűtünk. Klímák központi helyen és szélső szobákra segítek rá a fával. Jóval olcsóbbra jön ki, mint a gázzal fűtés, ami 6 hónapon keresztül 60000ft volt

Előzmény: espace.hu (11293)
KissJozias Creative Commons License 2023.12.13 0 0 11303

Nincs gyújtás, a füstshő nem emelkedik.  A szerviz kód: 31 

Előzmény: Kakas66 (11301)
KissJozias Creative Commons License 2023.12.13 0 0 11302

Szia! Szerintem a gyújtás nem sikerül, ezért ír hibát.

Előzmény: Kakas66 (11301)
Kakas66 Creative Commons License 2023.12.13 0 0 11301

Sziasztok!

Edilkamin Ecoidro kazánom van,sajnos mostanában nem igazán akar úgy működni,hogy nekem is jó legyen!A hiba jelenség a következő:amikor elindul,egy ifdő után Start Failed felirattal leáll4Valakinek valamilyen ötlete esetleg?!Köszönöm ha válaszolsz...Továbbá szeretném megtudni a resetelő szervízkódot ha valakinek megvan!Nagyon szépen köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!