Keresés

Részletes keresés

fafa211 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8309

Teljesen egyetértek ezzel a gondolatmenettel!

 

Hasonló logikával döntött anno az EHF és az IHF a világversenyek decemberi, illetve januári/februári időpontjáról! (Más kérdés, hogy turisztikai szempontból abszolút kedvezőtlen az időpont...)

Sajnos egyelőre csak ekkor tud igazán a kézilabda a médiában helyet követelni magának... Lásd pl. az Eb még az Eurosporton is szerepelt!

 

Előzmény: FaberK (8302)
FaberK Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8308

Még nem olvastam a hozzászólásod, őszintén sajnálom, ha nem tudsz eljönni, de reméljük, mégis meg tudod oldani.

Azt viszont fenntartom, hogy ráférne a kézilabdára egy állandó idősáv a tévében, és erre a péntek alkalmasabbnak tűnik, mint a szombat.

Előzmény: Törölt nick (8306)
Szabotibor78 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8307

A Blikk hozzászólásaban találtam egy érdekeset:

 

" egy másik kézis 2004. 12. 20. 08:15 #46

Akkor mit szoltok ahoz,hogy a Radulovics kijelentette:csak a Nagy Ivettel játszik együtt,és ezért a Kirsnert egy nappal az EB. elött kirakták a csapatból.Tették ezt úgy,hogy még egy jegyet sem adtak neki.Az FTC szakosztály-igazgatójának kellet felhívnia a szövetséget,hogy azért ne alázzák már meg a játékost. A Farkas Ági szintén csak telefon hívások után tudott bejutni. A nagy szigorban az volt a legfontosabb a lányoknak,hogy kiszökjenek szolizni. Na mindegy, tényleg szép a bronz is.És ezt nem ironikusan mondom."

 

 

Az ilyen beírásokat nem tudom hova tenni. Nem közvetlenül gyalázkodó, nem ír feltünő ostobaságokat, és belsőnek feltüntetett információkat "szivárogtat ki" már ha igazak. A végén meg elismeri az eredményt. Ezekről szeretném én tudni, mint mezei szurkoló, hogy mennyi valóságalapjuk van.

Valószínüleg semmi, de arra jó, hogy "keverje a szart".

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8306

Szombati meccset áttenni péntekre a közvetítés miatt az szerinted jó? Majd meglátjuk mi lesz azon a napon a sport1en. Örülök én neki hogy közvetíti azt a meccset a TV, de emiatt a változás miatt sokan nem tudnak kimenni a meccsre, hadd legyünk már felháborodva.

(Bár veszettül gondlokodom hogy a felnőtt ott tudnék-e lenni, de elég kilátástalan)

Ha megőrzi ezt a szokását a sport1, örülni fogok.

Előzmény: FaberK (8302)
Szabotibor78 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8305
Nem is arra értettem. De pár olyan szurkoló, aki kinn lenne nem fog tuni kimenni a meccsre! Lásd alább.
Előzmény: TamZoli1 (8304)
TamZoli1 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8304
Azért én mondjuk nem félek attól,hogy a Győr,Dunaferr,FTC hazai meccsein tartani kéne attól,hogy nem lesz teltház!Főleg ha ezek a csapatok pont egymás ellen játszanak majd!
Előzmény: Szabotibor78 (8303)
Szabotibor78 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8303

Valamit valamiért.

Azért reklamáltunk, hogy legyen képernyőn az NB 1. A Sport1 végül megcsinálta. Ha ők nem, akkor senki! Így szerintem még talán hálásak is lehetünk.

De úgy látszik ez a helyszíni nézőszám rovására megy.

FaberK Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8302

Sztem nem rossz a péntek este. A sporttal elkényeztetett tévénézőnek a péntek este az, amikor igazából nem láthat semmilyen jeles sporteseményt a tévében (talán az időnkénti 1-1 francia focimeccset leszámítva), így ez lenne az a nap, amikor a kézilabda lehetne a fő esemény.

Épp ezért is javasoltam már hónapokkal ezelőtt a kéthetes ritmusban a péntek-kedd-vasárnap rendezendő fordulókat (férfiak, nők egymást elkerülve, így minden kedden, pénteken, vasárnap(?) kerülhetne kézilabda a tévébe.

Előzmény: attus germanicus (8299)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8301

Nem is mondok rá semmit. De elszívok 2-3 cigit kapásból. Legyek ott péntek délután 4re. Hát ilyen a világon nincs:((((( Ki kell hagynom pont ez a meccset a sport1 miatt....... Köszönöm.

Előzmény: attus germanicus (8299)
attus germanicus Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8300
Ja, csak a lényeget felejtettem ki: az új időpontban természetesen én nem tudok kimenni a meccsre... (Bár ez a téma itt OFF, csak a tévék miatt írtam be.)
Előzmény: attus germanicus (8299)
attus germanicus Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8299

A latin "effektív" jelentése "hatékony". A "-tas" végződés pedig jellemzően "-ság", "-ség" végződéssel fordítandó. Ez effektivitás tehát hatékonyság. Ez teljesen korrekt. Az más kérdés, hogy ha felakasztanak se tudom, hogy ezt miért nem lehet magyarul mondani.

 

Más. Sokan Sport1-et kértek volna az EB-re. Hát, most éppen őket szeretném fejbelőni. Ugyanis a Sport1 kérésére került át a Fradi-Győr meccs szombatról péntekre. Munkanap, 18 órai (ifi, 16h) kezdet. Nyilván szombaton ütközne egy spanyol bajnoki focimeccsel. Péntek délután hatkor csak az igazán elvetemül kézilabda-rajongók fogják menézni, közülük is csak azok, akik addigra hazaérnek. Így túl nagy értéke nincs a közvetítésnek...

Előzmény: Törölt nick (8296)
FaberK Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8298
Csak ez németül a "Danke - Bitte" párosítással jobban ordítható.
Előzmény: Wixer (8285)
FaberK Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8297

Sztem a 29-i forduló nem az év vége, hanem a tavaszi menetelés kezdete - egy "megcsúszott" szilveszterrel.

A gála meg egy jópofa kiruccanás lesz, ami lévén az érintettek az emberi oldalukról is talán jobban megismerhetővé válnak.

Előzmény: Szabotibor78 (8295)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8296
És most őszintén: ez egy értelmes mondat?!
Előzmény: Luca_41 (8290)
Szabotibor78 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8295

Lehet, hogy így év végén púp a játékosok hátára a 29.-i forduló, meg a gála, de én örülök neki, hogy láthatom, legalább a TV-ben.

Gondolom az érintettek inkább pihentek volna, végül is nekikell szilveszter előtt egy nappal fel-alá rohangálni a pályán.

totyus Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8294

Üdv a 40 % dolgozó népnek, meg a 60 % szabadságolónak is!

 

Az a helyzet, hogy keresek 2 szabad helyet (egy autóba...:-)) a kézigálára, majd onnan vissza is persze. Budapesti indulással ( diósdi-érdi fanok előnyben...:-)).

 

Előre is köszi!

 

 

ildy7 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8293
"Karácsonyról nincs cikketek?"

Mire gondolsz? Írjam meg, hogy telefaltam magam bejglivel? :))
Előzmény: Kcsita (8286)
No.9 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8292
Hú, ezt meg majdnem elfelejtettem! Kicsit megkésve, de an(n)ál nagyobb szeretettel :)) :

Gyantás a segged, csilingel a heréd,
Biztos a fenyőfa jött hátulról beléd.

Boldog karácsonyt!! :)))

Elnézést kérek, a szövege miatt.
Luca_41 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8291
A Győr....
Luca_41 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8290
Győr bárkit képes legyőzni ha megfelelő hatékonysággal (=effektivitással) tud játszani.
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8289

Akkor Herr Prof:)

Mit csináljon az ember a napnak azon szakaszában, mikor nem tudom eldönteni hogy élettanilag még tegnap vagy ma van? Megnéztem videóról egy kézimeccset. Győre-Dunaferr (tavalyi utolsó bajnokijuk). A végém a Prof szakkomentált. Na most a társaságomban lázadunk néhány kifejezés ellen, ami nem jelent semmit, nagyon erőltetett vagy durván van átvéve más nyelvből. Hát a Prof szívbaj nélkül előtte az egyiket: sőt főleg. Kimentem cigizni.

De utána megtudtam tőle hogy a Győr bárkit képes legyőzni ha megfelelő effektivitással tud játszani.

Az Idegen Szavak És Kifejezések Szótárában megnéztem. 1989es kiadás. Ilyen szó nincs benne hogy effektivitás.

effektív: lat, 1. valóságos, tényleges, valódi, meglevő 2. hatásos, (fel-)használható, hasznosítható 3. ker rendelkezésre álló; készen v. készenlétben levő 4. rég jelenlegi, mostani

Valaki mondja már meg nekem hogy most értelmes mondat volt ez tőle? Ha igen, mit jelent?

Breki1 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 8288

Ennél csak az lett volna jobb

 

Magyarok vagyunk vagy nem?

 

És a válasz.............

Előzmény: Wixer (8285)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8287
Ha BPre gondolsz nagyon nem tetszett. Ez Debrecenben indult. Mikor elmondatták a játékos nevét, akkor utána mindig volt "Köszönöm". A 3. napra már jött a közönségtől hogy "Szívesen", poén volt. Pesten viszont ezt megpróbálta kiprovokálni, átvenni Debrecenből ezt, gyengén adta elő. Engem dühített.
Előzmény: Kcsita (8283)
Kcsita Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8286

Nem :).

 

Ildi: Karácsonyról nincs cikketek? Sőt van már, vmi friss infod a December 30-i kézilabdagáláról?

Előzmény: Wixer (8284)
Wixer Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8285

"köszönöm, a közönség válasza: "szívesen" :)."

 

Jah ez télleg kurvajó volt :D

Előzmény: Kcsita (8283)
Wixer Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8284

"Ha én lettem volna az EBHimnusz promotere, akkor kb 1-2 hónappal a kezdés előtt piacra dobtam volna a dalt"

 

 

Mi vagy Te, tömeggyilkos? :D

 

 

Előzmény: Kcsita (8283)
Kcsita Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8283

Megmagyarázom.

 

1. Alapból nem jön be nekem ez a szám.

2. Egyetértek veled, rossz marketing munkát csináltak a szövetségben. Ha én lettem volna az EBHimnusz promotere, akkor kb 1-2 hónappal a kezdés előtt piacra dobtam volna a dalt. A közönség hagyj szokja meg a dalt. Ha nem téved az emlékezetem, olyan 1-2 héttel a kezdés előtt derült ki, hogy Szikora Róbert és a Gidák, adják ki az EB dalát.

 

Ennyi bajunk volt ezzel a dallal. De a bronzérem megvan, ez a lényeg :).

 

Más.

 

Nem tudom, kinek hogy tetszet, amikor egy játékos vezetéknevét, ha jól tudom, akkor a Siklós Erik mondja, a közönség a keresztnevét, majd jön, hogy köszönöm, a közönség válasza: "szívesen" :). Ez, legalábbis nekem tetszet. De nem tudom ott a helyzsínen mennyire volt már. De ez egy szubjektív vélemény volt :).

Előzmény: Törölt nick (8281)
attus germanicus Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8282
Mondjuk az egész EB hivatalos promóciója nulla volt. A Pannon GSM reklámjaiból tudhatta meg a nagyközönség, hogy kézilabda EB van Magyarországon...
Előzmény: Törölt nick (8281)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8281

Hülye írott szöveg, fogalmam sincs hogy érted....

Ettől függetlenül leírom, mert furcsa: a helyszíneken kívül soha sehol nem hallottam ezt a számot.

Előzmény: Kcsita (8280)
Kcsita Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8280
Már hallghatom. Annyit mondok, hogy nem csodálkozom, hogy miért volt, oly sikeres ez a dal...
Előzmény: ildy7 (8278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!