Keresés

Részletes keresés

rudai gyerek Creative Commons License 2013.06.07 0 0 1002

A magamfajta laikusnak ez remek, (magyar nyelven) hiánypótló írás, amiért innen is köszönet.

 

Remélem több, hasonló írás is születik majd a "tolladból". :-))))

 

Gratula.

Előzmény: molnibalage (1001)
molnibalage Creative Commons License 2013.06.07 0 0 1001
rudai gyerek Creative Commons License 2012.09.22 0 0 1000

Jó kérdés. Akármelyik verzió lehetséges, sőt, szerintem az sem elképzelhetetlen, hogy egyiket sem fogják nagyobb mennyiségben hadrendbe állítani, csupán tesztplatformként alkalmazzák majd őket.

Előzmény: misinator (999)
misinator Creative Commons License 2012.09.21 0 0 999

Két gépet is terveznek rendszerbe állítani vajon, vagy összemérik őket, hogy melyik a jobb?

Előzmény: rudai gyerek (998)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.09.18 0 0 998
rudai gyerek Creative Commons License 2012.09.04 0 0 997

Röntgensisakkal repülnek a jövő pilótái

Az eszközzel semmi sem maradhat rejtve, de az emberi tényezőt elnyomja a modern haditechnika. Tovább »

forrás: Index.hu

rudai gyerek Creative Commons License 2012.08.23 0 0 996
Előzmény: rudai gyerek (995)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.08.22 0 0 995

Van valami fejlemény PAK-FA-fronton?

gacsat Creative Commons License 2012.06.07 0 0 994

 Úgy tudom, lérak parancsnok volt. Különben lejjebb írta.

Előzmény: molnibalage (993)
molnibalage Creative Commons License 2012.06.06 0 0 993

Az még hagyján, de nem derült ki, hogy mit is csinált...

Előzmény: falconfun (990)
r1 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 992

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=557109#null

Ugy tunik, hogy mindket orszagnak komoly tervei vannak a masikkal, igy nem hiszem, hogy nehany hajtomuvon ne tudnanak megegyezni.

 

Előzmény: r1 (989)
r1 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 991

Off: Ez nem nagykepuseg, hanem teny.

Mondhatni, hogy sajnos, mert szegyen (es egyben veszelyes) a honvedelmunkre nezve, de ez lett a kovetkezmenye az elmult evtizedek dilettantizmusanak. Beszelni sokan tudnak rola, de olyat aki meg is tudna csinalni, mar nem talalsz (en pedig mar ne szivesen segitenek).

Előzmény: falconfun (990)
falconfun Creative Commons License 2012.06.04 0 0 990

Hű de szerény.

Előzmény: r1 (983)
r1 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 989

Nem az USA-ra gondoltam, hisz japantol ausztraliaig mindenki rosszul lenne.:)

Amugy az embargo nem teljeskoru es egy jo uzlet remenyeben barmi lehetseges:http://htka.hu/2010/10/12/feloldhatja-az-usa-a-kinai-fegyverembargot/ - de pl. export eseten nem elonyos az USA hajtomu. 

 

Az oroszok a koppintastol tartanak, ezert akarnak garanciakat. Termeszetes ha nem szeretnek azzal segiteni a SZU-27 valtozatok masolasat, hogy amit nem sikerul lekoppintani, azt ok adjak el hozza olcson.

Tudtommal a JF-17-hez is ok szallitjak a hajtomuveket.

 

 

 

rudai gyerek Creative Commons License 2012.06.01 0 0 988

"Kina nincs embergo alatt, igy ha 10 evig nem lesz hasznalhato a sajat hajtomu, akkor sem tortenik semmi. Max vesznek mashonnan."

 

Kína 1989 óta az USA és EU általi katonai embargó alatt van tudtommal.

 

Az meg kérdéses, hogy például az oroszok most már mennyire lesznek hajlandóak modern technikát átadni (a Szu-35 és Sz-400 esetében is húzódzkodnak).

Előzmény: r1 (987)
r1 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 987

Elore jeleztek, hogy nem sietnek es kb. 2018-ig fog tartani a tesztidoszak. Szvsz akkorara a hajtomuvel is elkeszulnek.

A PAK-Fa-hoz kepest eleg hamar eljutottak a 4.db-ig.

Kina nincs embergo alatt, igy ha 10 evig nem lesz hasznalhato a sajat hajtomu, akkor sem tortenik semmi. Max vesznek mashonnan.

Szvsz elsosorban az exportra szant tipusok eseteben lenne surgeto egy olcso sajat hajtomu, mert versenykepesebb lehetne az ar, magasabb lehetne a nyereseg es nem fuggne az eladas egy harmadik feltol. 

 

Előzmény: rudai gyerek (986)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.05.30 0 0 986
r1 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 985

 Latszolag semmit, de abban tersegben maskent itelhetik meg. Nehany gep hadrendbe allasa onmagaban nem valtoztat az eroviszonyokon (ezt kompenzalja az F-22 tersegbe telepitese, a tajvani F-16 beszerzes es modernizacio, a japan F-35 beszerzes, az ausztral fejlesztesek, stb), de addig a kinai hadsereg mas teruletei is fejlodni fognak, (pl. anyahajok epulhetnek), nalunk meg max szetesik az EU, USA-ban meg ujabb recesszio johet.

 

 

Előzmény: molnibalage (982)
molnibalage Creative Commons License 2012.05.23 0 0 984

De. Pontosan azt tettem. Elképszető, hogy ennyire gyenge vagy szövegértelemzésből. Mindig kiválasztanak egy fenyegetést és jól felnagyítják. Ugyanez volt 2003 táján, amikor indiai MKI-kal példálóztak, hogy húúúúúúúúúúúúúúúúúúúú... Nincs új a Nap alatt...

 

A többi részén meg engedd meg, hogy simán röhögjek egy sort. Arra tényleg jók azok a sorok. Másra nemigen...

Előzmény: r1 (983)
r1 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 983

Sejtettem, hogy nem fogod biralni a jenkiket.:)  -  Ehelyett hazon belul hulyezel tovabbra is. Evtizedekkel ezelott is ismertem olyan embereket akik masok hulyezese aran probaltak meg okosabbnak latszani, de nagy karriert egyik sem futott be. 

A celzasod melle ment. A munkam volt a hobbim es amit csinaltam abban nyugdijazasomig a legjobb voltam az orszagban (de az elet mas teruleten is megkaptam mindent amit akartam).

A honvedelem teren ma is nagyobb erteket kepviselek mint egy honvedelmi bizottsag, mert amit en tudok az egy haborus helyzetben tobb mint fontos es mivel rajtam kivul mas nem rendelkezik hasonlo kepessegekkel, igy hatekony lokikepzesrol nelkulem a honvedsegben csak beszelni tudnak (meg max irni rola) de megcsinalni azt nem.:)

Te olyan vagy mint az a sportriporter aki minden adatot bemagolt (de sportteljesitmenye nulla) es azt hiszi, hogy nagyobb sportolo azoknal akik sportolokent az eredmenyeket hozzak (de esetleg nem tudjak, hogy mi volt az elozo olimpian egy szam nyocadik helyezettjenek feltavnal a reszideje).:)

 

Kina minden teruleten tesz azert, hogy a nepi kohoktol elszakadva fejlett (vezeto) ipari es katonai nagyhatalom legyen. A lehetosegei egyre nagyobbak es ha kivulrol nem sikerul belepiszkitani a fejlodesebe, akkor a celjukat el is erik.

Normalis, hogy egyes teruleteken meg elmaradott, mert nem fejlodhet minden ugyanabban az utemben. Egy ilyen bonyolult projekt kivitelezese onerobol ezert nem megy siman. Tobb teruleten is hianyzik a megfelelo hatter, de az, hogy egy 30 eves tipust gyartasa sem megy csont nelkul nem azt jelenti, hogy minden teruleten nagy a lemaradasuk. Az ilyen onallo fejlesztes mint amilyen pl. a J-20, pont arra jo, hogy a lemaradott teruletek felzarkozasat segitse.

 

 

Előzmény: molnibalage (981)
molnibalage Creative Commons License 2012.05.23 0 0 982

Még, ha hadrendbe állna az első egység is, szeritned számít bármit is? --->  Még, ha hadrendbe állna az első egység is, szeritned jelentene számít bármit is?

 

A fegyverzethez még annyit, hogy az AIM-120D-vel sem kapkodnak, mert nem kell... A többiek - oroszok, kína azon güriznek,  hogy egy AIM-120A jellegű hajtóművet - stabilitás, éllettartam, megbízhatóság - rakjanak össze egy B/C-4 szintű elektronikával, mikor a jenkik már 2007/08 táján is indítottak 'D' AMRAAM-ot. A 'D' AMRAAM akkor ugrás kb. mint az AIM-7F/M volt az AIM-7E-hez képest.

Előzmény: molnibalage (981)
molnibalage Creative Commons License 2012.05.23 0 0 981

Láthatólag nincs más dolgod neked sem, mint engem basztatni, meg flémelni... Mondjuk, ha a képességeiből csak ennyire futja...

 

 

Nyomásgyakorlás a költségvetési megszorítások ellen, semmi több. A PAK-FA progeam 2015 táján lesz ott, amikor a nagyléptékű tesztelés lehetséges lesz - figyelem, ezek az orosz tervek lehet, hogy ezt sem sikerül tartani - mert legyártanak elég gépet hozzá (+10 db) és a légierő teszpilótái is repülni fogják. A kínai vas az orosz után 1 évvel később szállt fel és még kevsebbet repül. Radikálisan új hajtómű még a PAK-FA-hoz sincs, nemhogy ehhez... Az F-15-nél a nagyléptékű tesztek megkezdáse után kb 4 évvel állt fel az első hacképes egység. A kínaiaknak meg sokkal magasabb lécet kellene átugrani az F-4 - F-15 váltázhoz képest... Még 30 éves Szu-27 sem megy saját erőből elvárt minőségben - ezt saját maguk mondják, mikor visszaküldték a gyártónak a gépeket - akkor saccold meg, hogy mikorra lesz szériaérett J-20...

 

Még, ha hadrendbe állna az első egység is, szeritned számít bármit is?

 

- Hol van hozzá fegyverzet? Ugye rémlik, hogy még az F-22-höz sincs AIM-9X + HOBS + JHMCS? IOC 2005 vége, ma 2012 van...

- Hol lesz hozzá normális hajtómű? Repülhet a J-20, de a repteljesítménye köszönőviszonyban sem lesz a Raptorral.

- 2018 táján kb. 2-3 wing repüli az USAF-nál az F-35-öt, és ebből 1-2 már combat ready lesz.

 

Folyamatos flémkeltés helyett inkább tanulmányozd azt, hogy mi volt a világban a vadászgépfejlesztések terén, hogy megértsd a folyamatot...

 

N+1-szer leírtam, hogy aki indexből tájékozódik túl sikeres ember nem lehet. Egy fél oldals cikkben annyi marhaságot írnak le, hogy 2 oldalon sorolom a hibákat és azt, hogy miért azok...

Előzmény: r1 (980)
r1 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 980

Molnibalage gondolom, hogy le fogja hulyezni az USA szakertoket. 

Előzmény: Kavics78 (977)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.05.19 0 0 979
rudai gyerek Creative Commons License 2012.05.19 0 0 978

Hm...

Előzmény: Kavics78 (977)
Kavics78 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 977

Bulvar: 

2018-ban bevethető lesz a kínai lopakodó

Saját becslését bírálta fölül a Pentagon, de továbbra sem félnek a kínai fegyverkezéstől. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Ez mar erdekesebb:

http://forums.airshows.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=42926

rudai gyerek Creative Commons License 2012.05.07 0 0 976
rudai gyerek Creative Commons License 2012.04.11 0 0 975

Még gyártásban van, Brazília is 12 db új gyártású gépet (ha minden igaz, a Mi-35-ös verziót) vásárolt.

Előzmény: Tomsz85 (974)
Tomsz85 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 974

Nincs mit. Jó a vizuális memóriám, meg aztán kedvelem a ruszki technikát:D Az Aranysasban volt róla 1 cikk még régebben. Már nem emlékszem rá annyira, ezt már meglévő gépek átalakításával csinálják? Nem ők építik újan a helikoptert a nullláról.

Az biztos hogy a Mi-24 egy jól eltalált konstrukció, a mai napig rendszeresítik országok. Még gyártják az oroszok vagy hogy van ez? annyi minden van a fejemben.

 

Előzmény: Kavics78 (971)
Kavics78 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 973

Előzmény: Kavics78 (971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!