Keresés

Részletes keresés

Drakenett Creative Commons License 2022.02.16 0 0 28997

Helló,

eladom a lakásom és egy rettentesen buta, lusta vevőt fogtam ki aki viszont rohanva mindenképpen gyorsan akarja a műveletet letudni.

A konkrét kérdésem azt mondta az Erste bankos callcenteres hogy ebben az esetben a cca. 13.000.000 Ft os tartozásom helyett a teljes vételárat a 17.000.000 Ft-ot utaltassam el a technikai számlára és onnan a maradékot majd visszakapom csak a tőke és végtörlesztési díjakat fogják zárolni, így a vevőnek egyszer kell utalnia és én is letudom a végtörlesztést.

 

Létezik ezen gyakorlat?

Köszi!

kunzoo Creative Commons License 2021.11.19 0 0 28996

Üdv mindenkinek! 

Felújításra szeretnék falusi csokot igénybevenni. Az nem világos, hogy ha 5 milliót igénybeveszek, milyen feltételnek kell megfelelnie a háznak? Én pl. Külső szigetelésre és tetőtér szigetelésre venném igénybe. A házban nincs központi fűtés. A felújítás végére meg kell lennie annak is, vagy csak azt nézik, amire igénybevettem,  arra költöttem el.

colonial113 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 28995

Kamatforduló nappal kapcsolatosan volna egy kérdésem. Ezzel kapcsolatos kivonat a szerződésből:

(1). Az első referencia-kamatláb kamatperiódus a kölcsön folyósításától a 12. (tizenkettedik) havi törlesztőrészlet esedékességének időpontjáig tart. A további referencia-kamatláb kamatperiódusok időtartama: 1 év.
(2).Az egyes referencia-kamatláb kamatperiódusokra irányadó kamat mértéke meg fog egyezni a referencia-kamatláb kamatforduló napját megelőző hónap utolsó munkanapja előtti 2. napon érvényes, az MNB által közzétett 12 havi BUBOR referencia-kamatlábnak és a kamatfelárnak a kamatkedvezménnyel csökkentett összegével.

Szerződéskötésem napja, és a szerződés lejártának napja: október 13. Folyósítás napja: október 18. Első törlesztő: november 13.
Ennek fényében az (1)-es pont szerint a kölcsön folyósításától a 12. (tizenkettedik) havi törlesztőrészlet esedékességének időpontja a következő év október 13. Ebből kifolyólag az utána következő kamatperiódusok időtartama (1 év): adott év október 14 - következő év október 13. Ebből következik, hogy a (2)-es pont szerinti referencia-kamatláb meghatározásának napja a következő periódusra szeptember 28.
A fenti interpretáció helytálló? Vagy lehet a fordulónap október 29? Köszönöm.

sylvanus67 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 28994

Ha nem tudod igazolni a visszafizetést, akkor vedd fel a különbözetre.

Előzmény: Monaco1974 (28993)
Monaco1974 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 28993

Szép jó estét!

Érdekelne, hogy járt e már így valaki, és ha igen, akkor hogy sikerült megoldani! Falusi csokra szeretnék ingatlant vásásrolni.  A takarékbankhoz adtuk be az igényt. A bírálat során kiderült, hogy az előző házasságomból született 2 gyerekre igénybe  vettük az akkor szoc polt két esetben, mert vettünk egy lakást, majd visszafizettük és vettünk egy házat amire újból igényeltük. Most, a jelenlegi házasságomban született 3 gyerkere szeretnék csokot igényelni, de igazolnom kell, hogy a 2003-ban és 2008-ban felvett szocpolt visszafizettem. Nem fogad el semmit kizárólag a MÁK visszafizetési igazolását, aki ezt állítólag nem tudja kiadni, mert átadta a Kormány Hivatalnak a lakástámogatási ügyek intézésének jogát, de a Kormány Hivatal pedig azért nem tudja kiadni, mert ők csak 2015-től illetékesek. A szép, hogy még a Földihavatli archívumban elhelyezett határozatot sem fogadja el, mert nincs benne hogy vissza lett fizetve. Tud valaki segíteni, amit előre is köszönnék!!!

For-dzsi Creative Commons License 2021.08.28 0 0 28992

Nem minősül az életvitelszerű bentlakási kötelezettség megszegésének, ha a támogatott személy és a gyermek, akire tekintettel a családi otthonteremtési kedvezményt igényelték, a támogatott személy munkavállalására tekintettel - indokoltan - legfeljebb öt évig a támogatással érintett lakás elhelyezkedése szerinti településtől eltérő településen tartózkodik.

Előzmény: Julcsi81 (28990)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.08.24 0 0 28991

Szerintem nem fogja senki sem vizsgálni, de a Lakcím kártyának oda kell szólnia. 

Előzmény: Julcsi81 (28990)
Julcsi81 Creative Commons License 2021.08.24 0 0 28990

Üdv mindenkinek! Remélem valaki tud segíteni. Az éven vettünk csokos lakást, 2 gyerkőc+támogatott hitel. A párom Pesten dolgozik, de mi borsodiak vagyunk. Renszerszerűen hazajött volna, meg is történt, de nagy csalódás lett a vége, úgyhogy vissza is ment Pestre.Azt bánjuk hogy nem ott vettünk lakást rögtön. Most viszont felajánlotta neki a cég, hogy bérelnek neki és ha gondolja a családnak is egy házat. Ilyenkor mi a helyzet? Mennyi időre hagyhatom el az ingatlant? Már ha ideiglenesen elhagyhatjuk mind egyáltalán? Köszönöm a válaszokat! Még annyi, hogy nyilván át is kellene tartózkodásival jelentkezni a gyerek iskolája miat. 

swirl1981 Creative Commons License 2021.04.12 0 0 28989

Sziasztok, 4 éve 2 gyermekre vettünk fel használt lakásra megelőlegezett CSOK-ot. Az első már úton volt, és meg is született, koraszülött lett, egészséges. A szüléskor egy komplikácó miatt el kellett távolítania feleségem méhét, így semmiképp nem lehet 2. gyermekünk. Van valakinek tapasztalata hasonló helyzettel? Az OTP-nél azt mondják kérjünk méltányossági eljárást, de a kormányhivatal telefonon azt mondta, hogy vissza kell fizetni. Részletfizetésre, és a kamatok elengedésére nem szeretnénk kérni a méltányosságot, de természetesen ha van esély a teljes összeg elengedésére, akkor arra mindenképp.

Köszönöm a segítséget előre is.

For-dzsi Creative Commons License 2021.03.22 0 0 28988

Új lakásos CSOK. 

Előzmény: For-dzsi (28987)
For-dzsi Creative Commons License 2021.03.22 0 0 28987

Elvileg igényelhető könnyűszerkezetes házra is CSOK, ha magánszemély részére első alkalommal értékesítik. Lakásvásárlás esetén a CSOK-ot a használatbavételi engedély (vagy tudomásulvétel) kiadását követően lehet folyósítani.   

Előzmény: pripus (28986)
pripus Creative Commons License 2021.03.21 0 0 28986

Helyre tudna igazítani valaki?

 

CSOK + CSOK HITEL igényelhető félkész könnyűszerkezetes házra? Én lennék a végső kivitelező, aki kulcsrakészre alakítaná a házat.

A folyósítás a kulcsrakész állapot elérésekor van, vagy a félkész állapot ? Tehát meddig kell önerőből finnanszírozni az építkezést. 

köszi

redmonkey Creative Commons License 2021.03.11 0 0 28985

Köszi! Le vagyok maradva jópár évvel, nekem ez a BIRS új :)

Előzmény: JeeEm (28984)
JeeEm Creative Commons License 2021.03.10 0 0 28984

Mindig a BIRS-től függ a kamat lakáshiteleknél, nem az inflációtól.

 

Itt tudod megnézni:

https://www.mnb.hu/monetaris-politika/penzpiaci-informaciok/referenciamutato-jegyzesi-bizottsag/birs

 

Az 5 éves ((1.06%->1.95%)) és a 10éves is ((1.55%->2.48%)) rendesen emelkedett idén.

 

További kockázat a kamatemelés kockázata, amennyiben az MNB úgy látja, hogy az infláció nagyon elszalad, akkor van esélye egy kamatemelésnek is, viszont a BIRS-től teszik függővé a bankok a kamatozást, nem az alapkamattól. (bár tény, hogy a kettő valahol összefügg, továbbá kivétel a rövid kamatperiódusú hitelek, ott nem BIRS, hanem BUBOR)

 

Ha azt látják a bankok, hogy tartósan emelkedik, akkor ők is emelnek, én úgy láttam, hogy kb havonta vizsgálják felül a kamatokat, persze, ha hirtelen nagy kilengés lenne, akkor gondolom hamarabb lépnek.

Továbbá tavaly márciusban is emelkedett a BIRS a pándémia elején, mégsem emeltek a bankok, sem az MNB. 

 

Szóval bármi lehet.

Előzmény: redmonkey (28983)
redmonkey Creative Commons License 2021.03.10 0 0 28983

Sziasztok! Hallottam egy ilyet, hogy az ingatlan hitel kamatok áprilistól emelkednek az infláció miatt, ennek lehet valóságalapja? Szerintem ez inkább jegybanki alapkamat függő.

For-dzsi Creative Commons License 2021.03.03 0 0 28982

erre nem vehető igénybe

Előzmény: europass24 (28980)
Frederica11 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 28981

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az UniCredit bankkal lakáshitel kapcsán. A Bankmonitor kalkulációi szerint most messze ez a bank kínálja a legjobb feltételeket, de persze kérdés, hogy mennyire lehet megbízni a Bankmonitorban. Évek óta a Gránit Banknál vezetek számlát, az UniCreditnél sosem voltam korábban. Milyen tapasztalatok vannak?

Előre is köszönöm a segítő kommenteket. 

europass24 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 28980

lenne egy elmeleti kerdesem. adott egy ingatlan amit 3 testver orokolt miutan apu meghalt. tehat mindegyik testvernek 1/3 resze van jelenleg. 2 testver elkoltozne, maradek1 maradna. a kerdesem az hogy az 1 testver aki maradna (van feleseg lassan jonne a gyerek) felveheti-e a csok-ot hogy "kifizesse" a masik2 testver reszet az ingatlanba(2/3 resz) es o legyen az egyeduli tulajdonos(100%-ban)? szoval nem egy vadidegen hanem csaladon belul tortenne az uzlet.

ilyenkor van-e vmi piaci ar amit kovetni kell vagy amit 3an megegyeznek ar mervado?(mindenki 2x eves, ugyved be lesz vonva, de meg csak puhatolozunk az opciokat tekintentve, en lennek az egyik testver aki koltozne)

sanse79 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 28979


Igen én is erre jutottam :)

Szóval nekünk már szépen lepörgött lassan 3 év a 10 ből :D

nem mintha sietnénk valahova :D:D:D

Előzmény: sylvanus67 (28978)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28978

Bocs A eset

Előzmény: sylvanus67 (28977)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28977

Vásároltatok?

Akkor B eset

Előzmény: sanse79 (28976)
sanse79 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28976

jah ugy ertettem, hogy alaprajzrol vasaroltuk :)

vagy akkor is a hasznaltbaveteli szamit? :D

Előzmény: sylvanus67 (28973)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28975

Erre a 10 évig terjedő időszakra – vásárlás esetén – a támogatási szerződés megkötését – építés, bővítés esetén – az építkezés idejére és a használatbavételi engedély kiadását követően az állam javára jelzálogjog, és annak biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre.

 

 

 

A.) vásárlás esetén – a támogatási szerződés megkötését követően

B.) építés, bővítés esetén – az építkezés idejére és a használatbavételi engedély kiadását követően

Előzmény: nagypapi (28974)
nagypapi Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28974

Köszönöm.

Elég kacifántos jogi szöveg, ráadásul a folyósítás folyamatosan történt, gondolom, az utolsó folyósítást kell figyelembe venni, ez nagyjából a használatbavételi időpontja. Viszont úgy rémlik, hogy az utolsó részfolyósítás (az a bizonyos visszatartott pár %) feltétele volt az is, hogy a lakcímkártyákat bemutassuk.

Szóval tulajdonképpen kb. a használatbavételitől számít a 10 év (építésnél).

Előzmény: sanse79 (28970)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28973

Nálunk vásárlás volt, úh nalunk a csok szrződéstől kezdődik a 10 év...nálunk az uj epitesu picit elhuzodott :D:D:

 

 

hát eztet nem értem: vásárlás is volt meg építés???

Előzmény: sanse79 (28972)
sanse79 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28972

Igen, én is úgy értelmezem. Nálunk vásárlás volt, úh nalunk a csok szrződéstől kezdődik a 10 év...nálunk az uj epitesu picit elhuzodott :D:D: szoval mi 2017ben szerződtunk  csokra...es 2019 majus 1-en koltoztunk be :D

Tehat elvileg akkor nemkunk már leporgott lassan 3 ev...ha jol ertelmeztem!

Előzmény: sylvanus67 (28971)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28971

Na ez a szöveg van a CSOK-szerződésben

Előzmény: sanse79 (28970)
sanse79 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28970
Előzmény: nagypapi (28968)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 28969

várjál, azt írod, hogy kifolyósították a CSOK-ot

 

akkor szerződés is van, az mit mond?

 

 

most megnéztem az enyémet, használatbavételtől

Előzmény: nagypapi (28968)
nagypapi Creative Commons License 2021.02.11 0 0 28968

Köszi.

Az, hogy "logika szerint" a használatbavételitől, az rendben van, de a jog nem mindig követi a logikát. Kell, hogy legyen erre valami jogszabály/paragrafus. A jelzálogjog egyébként már a hitelnyújtáskor rajta van az ingatlanon, persze ettől még lehet, hogy a 10 év a használatbavételitől számít.

Nekem kb. 2,5 év van a kettő között, szóval nem mindegy...

 

 

Előzmény: sylvanus67 (28965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!