Keresés

Részletes keresés

rovó Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7835
Az íróasztal-vélekedés a finnugrista blöff akar lenni, csak Bárdi László barátunk nem szeret csúnyán beszélni.
Előzmény: Pécsi Hungár Naptár Kp (7832)
rovó Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7834
A sárga újgurok (jugurok) azonban hun utódnak tartják magukat és a magyar népdalok párhuzamait éneklik. Ezeket Du Yaxiong kínai népzenekutató is említette. Ő egy évig dolgozott itt Budapesten az MTA népzenei részlegénél.
Előzmény: kavkaz (7831)
rovó Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7833

A "koszt ó lány, ide zsörtölődni jár az ember!" mintájára:

 

"mi rox ó lányok, jövünk, ha kavkaz zsörtölődik." 

Előzmény: kavkaz (7830)
Pécsi Hungár Naptár Kp Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7832

Bárdi László:

"A helyszínen sok minden ellenőrizhető, azt is, hogy az EL NEM
KÍNAIASÍTOTT UJGUROK (t.i.közismert az ottani temérdek Kína elleni
mozgalom, tüntetés, stb.) saját eredettudata teljesen más, mint az itteni
íróasztal-vélekedés."

Előzmény: kavkaz (7831)
kavkaz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7831
Nem tévedés. A kelet turkesztánban élvô népeket a kínaiak nevezték el ujgurnak az egykor ugyanitt élt régi ujgurokról...
Előzmény: Pécsi Hungár Naptár Kp (7828)
kavkaz Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7830
Az roxolánok érdeklôdéssel figyelik az ügyet.

Ha sikerül, mi jövünk!
Előzmény: Nagysámán (7819)
rovó Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7829

Én és a rokonságom Békéscsaba tágabb környékéről való parasztok (parasztszármazásúak) vagyunk. Én jó leszek? Mert én tudom, hogy az ujgurok a rokonaink.

 

A Tauszig Tamás, Érdy Miklós, Matzumotó(?) és társai nevéhez kötődő genetikai markerekre alapozott elemzések ugyanolyan arányú keverékből álló népességet mutatnak a két népnél - ha az ujguroknál a kínai, a magyaroknál az európai többletet levonjuk. Érdy nem végezte ezeket a vizsgálatokat, csak ismertette az eredményüket, ha jól emlékszem.

Előzmény: Pécsi Hungár Naptár Kp (7828)
Pécsi Hungár Naptár Kp Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7828

"Hogyhogy a magyar nép nem tartja számon a rokonságot?"

Konkrétan az újgúrokkal nem. De az ajány legalább 50 %-al jobb mint a hanti,manysi-magyar vonalon.

"Kérdeztél már Békéscsaba környéki tanyavilágban élô földměveseket az ujgurokról?"

Még nem.

"Ráadásul a jelenlegi ujgurok nem azonosak a történelem egykori ujguraival..."

Ez meg tévedés.

Előzmény: kavkaz (7785)
rovó Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7827
Megnéztem az érem képét az "50 000 éves magyar írásbeliség" rovatban és a latin olvasat is "kijön", vagy "kijöhet", azonban érthetetlen eltérések is vannak. Ezt lehet azzal is magyarázni, hogy a vésnök nem tudott latinul, meg azzal is, hogy törekedett a kétféle (latinbetűs és rovásbetűs) olvasat megteremtésére s ez okozta a mindkét olvasatban jelentkező furcsaságokat. 
Előzmény: Törölt nick (7823)
rovó Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7826
Köszönöm az értesítést! Nagyszerű kezdeményezés. Miben segíthetek?
Előzmény: Nagysámán (7819)
Nagysámán Creative Commons License 2005.02.18 0 0 7825

 

Kedves Profitorientált Nyugdíjas!


Látod, jobb neked, ha se múltad, se hazád...

 

Nagysámán

ProfitOrientált Nyugdíjas Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7822

Nagyon jó, ez az egész úgyis az állami pénzek lenyúlására megy ki. Pár embernek lesz miből lóversenyezni és egzotikus trópusi szigeteken koktélozni. Talán még fizetnek is nekik hogy bohóckodjanak. Az az igazán humoros, hogy eddig minden jobboldali politikus ezt tette. Persze a baloldaliak is, csak ott nem kell ehhez hun szövetséget alapítani.

 

Nem akarok tippet adni, de meg lehetne alapítani az avar és onogur szövetséget is. Többet lehetne keresni vele.

 

 

Előzmény: Nagysámán (7819)
Supernovablaster Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7821

Szia!

 

Mi szurkolunk nektek.

 

a szarmaták

Előzmény: Nagysámán (7819)
NevemTeve Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7820
Gondolom a szkítákra vonatkozó információkat meg a "Kik voltak a hunok?" topikba írod majd be...
Előzmény: Nagysámán (7819)
Nagysámán Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7819

 

Sziasztok Mindenki! :)

 

Örömmel tudatom veletek, hogy a magyarországi hunok bejegyeztetése a parlamenti szakaszba került. A www.tar.hu/netudki oldalról, minden vonatkozó információ elolvasható, hol tart részleteiben is az ügy!

 

Sziasztok

rovó Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7818
makán kívül
Előzmény: lebben (7817)
lebben Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7817
takla makán...
Előzmény: lebben (7816)
lebben Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7816
http://homepages.utoledo.edu/nlight/uyghpg.htm
Uyghur (Uighur, Uygur) Culture and History

http://www.utoledo.edu/~nlight/uyghdisc.htm
# For my discussion of Uyghur politics on the web, and why I created this page, go here.
# For my bibliographies of works in Uyghur, Russian, and Chinese, go here.
# For a basic bibliographic introduction to works in English on Uyghur history and culture, go here.
# For my dissertation and images from Uyghur musical history, go here.
# For other images of Uyghur life, go here

.ide
Előzmény: kavkaz (7810)
lebben Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7815
Hidden Discourses of Race: Imagining Europeans in China

I will not detail the many examples of Russian and Chinese ideas about bringing European enlightenment to the benighted Muslims they colonized in Central Asia, nor the dismissive attitudes of Persianists towards Turko-Mongols as destroyers of Iranian culture, or even the resistance Western scholars show to the Uyghur ethnonym itself. Instead I will discuss some examples of the articulation between public and academic discourses about Eurasian ethnic history, and suggest some of the ways Eurocentrism or even Indo-European chauvinism have led to a scholarly and public media obsession with racial identity in northwest China. My goal is to demonstrate the ways that beneath objective scholarly inquiry can be found some remarkably racialized ideas.

Thus begins the NOVA/WGBH documentary The Mysterious Mummies of China. This film purports to prove that that the people who developed the oasis civilizations of northwest China were an "ethnically European people" who were related to Celts and Germans, and who "breached China's fabled isolation 1000 years earlier than previously thought." But it does this by sleight of hand, through insinuation and conflation and denial of the richness of the cultural and historical facts.
http://homepages.utoledo.edu/nlight/uyghhst.htm
Hidden Discourses of Race: Imagining Europeans in China

tessék KELTA-GERMÁN-ARAB az oázisban marad....lesz belőle UJGUR....
Előzmény: Törölt nick (7795)
lebben Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7814
Előzmény: lebben (7813)
lebben Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7813
szaka dár
nem messze van ide...
Előzmény: turtur (7808)
lebben Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7812
tulipiros duli pan... a DULO clan jele...-ládd dul aba birodalmát a pripjaty folyónál...
hereótos is irja,hogy a szittyák csergébe burkolózva,kábító füstben fürödnek...
szerintem megtisztulnak.....
1 ébként a csergét és a bőrtömlőt a későbbiekben magyar fürdőnek nevezik a bizánciak
Előzmény: kavkaz (7803)
kavkaz Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7811
Itt van például, hogy komoly források szerint a szkíták találták fel a fémművességet.

A holdra meg szarmaták szálltak sámán segítségével...
Előzmény: turtur (7809)
kavkaz Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7810
A könnyědrogok egy szkíta áldozata...
Előzmény: turtur (7808)
turtur Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7809

Nagy szerencse, hogy mindig van egy csont, ami te elrágódhatsz.

Igyekszem majd neked efféléket a kezed ügyébe jutttatni, hogy ne csak egy dolgon rágódhass.

 

Itt van például, hogy komoly források szerint a szkíták találták fel a fémművességet. Szerintem ez csak baromság lehet, hiába firkál Herodotosz összevissza mindent, hiszen  ezt csak te találhattad fel.

 

Ne törődj semmivel, ostorozzál mindent, amivel nem értesz egyet.

Előzmény: polites (7807)
turtur Creative Commons License 2005.02.17 0 0 7808
Te csak füvezzél kedved szerint agyba főbe. Majd küldök virágot, ha átköltözöl.
Előzmény: kavkaz (7803)
polites Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7807

Simon Péter fantáziája száguld:

 

"A máskor mindig diszkrét  bejárónő  most  szemlátomást  mindig  a  közelünkben  szorgoskodott.  - Te, ez a nő figyel bennünket! – szólalt meg a feleségem. Akkor a takarítónő elénk állt és könnytől csillogó szemmel mondta: - Igazán röstellem, hogy ismeretlenül így megzavarom Önöket a beszélgetésükben. Végül is éppen azt szeretném kérni, hogy folytassák csak azt a mi drága anyanyelvünkön. Olyan ez az én fülemnek, mint a régi időkből visszaszállt álom, amikor dakota kislányként nevelkedtem és az anyanyelvemen beszéltem. Fiatal lányként a fehérek közé kerültem. Az anyanyelvemen ma már a szavakat is nagyon keresgélem, némelyiknek a jelentését is csak sejtem. De most kimondhatatlanul boldog vagyok, hogy az én népem nyelvét újra hallhatom…! – Asszonyom, Ön azt állítja, hogy megértette a beszélgetésünket? – kérdeztem hitetlenül. - Hát persze, a lényegét.  Már nagyon efelejtettem a dakotát, és csak a mondandójuk értelmét tudtam kihámozni."

 

Hogyne.

A nő már a dakota szavak egy részét is csak sejti, a nyelvet nagyon elfejetette, de a magyart érti. :)))

Előzmény: rovó (7806)
rovó Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7806

Én valóban elhittem, bár nem ellenőríztem tudományos alapossággal. Azonban beszéltem egy torontói magyarral a nyáron s elmeséltem neki, mit hallottam Simon Pétertől. Amire ő azt válaszolta: "Ja igen. A dakotáknál a tűz és a füst ugyanúgy hangzik, mint magyarul. Ezt mi tudjuk."

 

Jó lenne tudni, hogy mi lehet e mögött, talán el kéne menni a dakotákhoz egy kis kérdezősködésre.

Előzmény: polites (7805)
polites Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7805

"Mellékesen: dakotául a tűz és a füst úgy hangzik, mint magyarul."

 

Azoknak, akik elhiszik Simon Péter maszlagját.

 

Dakota nyelven:

 

tűz= peta

füst= szota

 

Ennyit a mesékről.

 

Simon Péter meg jön azzal, hogy a "Rakattu ja dizet ill ja füsti Hezod" magyarul van.

 

(Szerinte: "Megrakták a tüzet száll a füstje Hozzád")

 

:))))

Előzmény: rovó (7797)
kavkaz Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7804
Az utóirat lebbennek ment.
Előzmény: kavkaz (7803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!