Keresés

Részletes keresés

dumb20 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 6294
Helló!

Én nagyon örülnék annak, ha valóban MODERN beton burkolatot kapna az MO. Én egyszer pár éve Berlintől Délre mentem ilyen burkolatú német autópályán. Szerintem ngyon jó. Az M7-est el lehet felejteni. A dilettációs hézagokat nem is éreztem, nem tudom, hogy csinálták.
Előnye, hogy a kamionok nem nyomják szét a szélső sávot. mint az MO többi részén, ugyanis a beton sokkal keményebb, mint az aszfalt. Elvileg inkább széttörne, de, ha olyan mint a németeké, akkor nem fog széttorni se. Gondolom speckó beton kell hozzá.
Előzmény: PepeIldi (6274)
cucu Creative Commons License 2004.09.26 0 0 6293

Helo.

Én úszó voltam és a Vasas ifi vizilabda csapatból öregedtem ki '76-ban. Na, ebből az indittatásból a lányaimat is szerettem volna, ha "úszók" lesznek. (Meg azért is, mert a faterom a '30-as években válogatott vizilabdás volt)

Amióta a kerületben lakunk, úgyszolván semmire sincs lehetőségünk. Bár a lányaim is jó úszók, igazából a távolság miatt nem lettek élsportolók. A Sziget és minden komolyabb uszoda ill. egyesület távol van tőlünk. Talán ezen lehetne válzoztatni.

üdv

netka Creative Commons License 2004.09.23 0 0 6292

Szia!

 

Én kézilabdáztam még 1,5-2 évvel ezelőtt, de már nem játszom. Annyit még tudok, hogy az edzések az Újlak utcai suliban vannak. Ott érdemes szerencsét próbálnotok, de azt sajnos nem tudom hogy mikor. A felnőtt edzőt is megkérdezhetitek, szokták tudni mikor van az ifi vagy a serdülő. Nagyon-nagyon szerettem játszani...sajnálom hogy már nem járhatok. Lánykádnak sok sikert és kitartást (kell is hozzá :)) )!

Üdv.

Előzmény: PepeIldi (6291)
PepeIldi Creative Commons License 2004.09.22 0 0 6291
Gyerkőcök szerint az évnyitón bejelentették, hogy mindegyik telek megvan.
Előzmény: Srábel Balambér (6290)
Srábel Balambér Creative Commons License 2004.09.22 0 0 6290

Tegnap arra mentem. Egy autó állt az udvaron, a tornácon meg mindenféle napi használatú vicik-vacakok heverésztek... Igaz, egy lámpa sem a házban. A szomszédból (ami az iskola és e között a telek között van) viszont éppen költözködtek ezerrel.

Előzmény: Andreas (6262)
Srábel Balambér Creative Commons License 2004.09.22 0 0 6289
Igaz, egy lámpa sem égett a házban.
Előzmény: Srábel Balambér (6288)
Srábel Balambér Creative Commons License 2004.09.22 0 0 6288

Tegnap arra mentem. Egy autó állt az udvaron, a tornácon meg mindenféle napi használatú vicik-vacakok heverésztek... Igaz, egy lámpa sem a házban. A szomszédból (ami az iskola és e között a telek között van) viszont éppen költözködtek ezerrel.

Előzmény: Andreas (6262)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.21 0 0 6287
én a zrínyibe jártam, és a régi haverokat keresem
Előzmény: BlueBird (6284)
GURUman Creative Commons License 2004.09.20 0 0 6286
Tisztelt Mindenki!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy szükségem lenne a Rákoscsabai Közösségi Sport Klub (Rksk- Gera - Confidenza) múltjára egy-két dologhoz. Amennyiben valaki tud ebben segíteni, azt megkérném, hogy legyen oly szíves és küldjön egy levelet a guru@vodafone.hu címre, mivel sajnos nem áll módomban gyakran ellátogatni a fórumba!

Segítséged előre is köszönöm!
dumb20 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 6285
Szerintem nincs nagy baj attól, hogy kanyarog a Pesti út. Az átalakítása helyett inkább az aszfalt minőségét, "síkságát" kéne javítani.
BlueBird Creative Commons License 2004.09.20 0 0 6284
'76-ban születettem, csak rákoshegyi vagyok. Miért?
Előzmény: Törölt nick (6281)
FFeri Creative Commons License 2004.09.18 0 0 6283

Elveszett szeptember 17-én este 7 óra körül Rákoshegyen a Bányapark u. 31 szám alól egy 13 éves, félperzsa vörös-cirmos nagytestű kan macsek.

Aki látja/látta, kérem hívja a 257-5361, 256-3832 vagy a 06-70-502-5694 számokat. Köszi!

 

 

cabeza Creative Commons License 2004.09.17 0 0 6282
Szia!

Volt egy kis füzet, amiben voltak képek erről az időről.
Talán a helytörténeti múzeum kiadványa volt.
Sajna nem tudom, hol lehet a sajátom,de léteznek ilyen füzetek.
A Csabai út elején a házasságkötő melletti helytörténetiben próbáltad már?
Cabeza
Előzmény: Tommy Dest Roy (6280)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.17 0 0 6281

Sziasztok!

Reménykedve írok "közétek" mert én is kerületi vagyok...voltam..keresem azokat, akik ott laknak és 76' környékén születtek. esetleg kerten, csabán...jó volna néhány ismerőst összeszedni. pusszantás mindenkinek..

Tommy Dest Roy Creative Commons License 2004.09.17 0 0 6280

Sziasztok!

 

Először írok ide, és azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan oldalt, ahonnan régi fényképeket lehetne letölteni a régi 17. kerületről (elsősorban a keresztúri lakótelep helyén álló falusi házakról készült képek érdekelnének, de minden más is érdekel).

Itt van két link, amik már megvannak, ha van kedvetek, nézzétek meg őket:

 

http://church.lutheran.hu/rakoskeresztur/regifotok.htm

 

http://www.rakosmente.hu/kepeslap.php?athoz=Kerületünk%20nevezetességei*kepeslap.txt*/kepeslap*alap.css

 

Esetleg jelent meg képeskönyv, vagy fotóalbum régebbi kerületi képekkel?

 

Köszönök minden infót,

 

 

Tom

BoGar Creative Commons License 2004.09.17 0 0 6279
Gondolkoztam, hogyan lehetne megoldani, hogy a Pesti út a sok balkanyar után ismét egyenes legyen. Középre elválasztó sávot kell építeni, és a balra forduló sávot oda lehetne berakni. (Lásd Kerepesi út.)
Andreas Creative Commons License 2004.09.14 0 0 6278
Érdekes olvasmány lehet még:
www.racsute.hu, bal oldalon Krónika, 2003. szeptember, M0 fejlemények. (bocs nem lehet linkelni, mert a webmester Javascript-ben akart villantani)
Itt lenne egyébként a kérdéses Krónika is, csak még nem töltötték fel.
Andreas Creative Commons License 2004.09.14 0 0 6277
A Rákoscsaba-Újtelepi Krónika szeptemberi számában jelent meg egy rossz minőségű térképrészlet.
Ha nem lenne meg, akkor dióhéjban:
Az M0 észak felé haladva Ecser és Maglód között halad el (Ecserhez közelebb), aztán sacc. 1 km-re Rákoskert szélétől metszi a 31-es utat, majd áthalad Csaba és Pécel között (Pécelhez közelebb). Továbbmegy észak felé, majd lassan elfordul nyugat felé, majd szétágazik. A gödöllői ág megy észak felé, a "körgyűrű" rész pedig a Tarcsai utat metszi ha jól látom pont ott ahol az éles kanyar van. Majd lassan elfordul ÉNY-i irányba.
Ami érdekes lehet még a térképen az a "Tervezett külső keleti körút" ami a Cinkotai úton halad, majd lefordul a Bökényföldi felé, a kanyarban elválik tőle (Határhalom), metszi a Keresztúri utat, a Pesti utat, az 526. sor mentén haladva átmegy a Helikopter úton, tovább a Régi vám sor mentén, majd a Bélatelephez közeledve délkelet felé fordulva metszi a Csévéző utat, valamint a kerület és topic határait.
Előzmény: Gbriel (6276)
Gbriel Creative Commons License 2004.09.14 0 0 6276
Szia, én is kerületi vagyok. Melyik újságban vagy melyik site-on lehetne megnézni a nyomvonalat?
Előzmény: Andreas (6273)
Fürtöske Creative Commons License 2004.09.14 0 0 6275

*napot!

 

Volt itt valaki, aki kézilabdázott, ha jól emléxem. Biztos majd jelentkezik, valszeg van még valamilyen kapcsolata, vagy segítő információja.

 

Előzmény: PepeIldi (6274)
PepeIldi Creative Commons License 2004.09.14 0 0 6274
Cucu, Fürtöske, köszi!
Huh, ezekszerint tényleg tömény lehettem, ha egyből igy be lehetett engem azonositani!:-))

Hősök suli:megyek pár szülőire a héten, majd jól körülnézek, helyi sajtó szerint egyikből szeptemberben költöznek, a másik a kilakoltatós a ciki. Apró gyerkőcnek még 5 éve tuti van addig, remélem elég lesz!:-)

M0:én legutóbb a Racsute Krónikájában olvastam-láttam. Itt azt is irják, hogy a "szokásos aszfaltút helyett betonburkolatot kap a pálya". Erről nekem csak a régi M7 jut eszembe, de én ilyenben gyenge vagyok, ez miért lenne jó?

Lenne egy kérdésem: tud valaki gyerekeknek (lány, alsós, kezdő) elérhető kézilabdázási lehetőségről a kerületben? Lányom az olimpia hatására most épp kézis szeretne lenni.
Előzmény: Fürtöske (6257)
Andreas Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6273
Mit szóltok a helyi lapokban megjelent M0 nyomvonalhoz?
Fürtöske Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6272

Valóban, akéár milyen új az INDEX, néha úgy érzem, több baj van vele, mint a régivel.

Persze most nem fogok rá mindent, mert az én gépemmel sincs minden rendben, és nem tudom, mikor, melyik szórakázik.

 

Amúgy meg a piros 17-es valóban nem csuklós.

 

A Cinkotai úttal fognak valamit csinálni?

Vagy majd az unokáik olvasnak róla "Grimm Pista legújabb válogatott meséi"-ben?

 

Előzmény: cucu (6271)
cucu Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6271

Meglehet.

De csuklósnak csuklós volt.

Viszont a 32-esek tere már nem része a XVII. kerületnek, így arról ne is beszéljünk...))))

 

Néhány hete velem is volt napokig ilyen, hogy nem tudtam megnyitni topicokat, de aztán kiírták, hogy karbantartás miatt zárva. Vagy megnyitottam és elszállt a hsz.-om, szóval valóban nem egy kellemes dolog.

Üdv

Előzmény: Fürtöske (6268)
cucu Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6270

Helo.

A recept nagyon egyszerű.

Egyszerűen közbe kell szólni, -mint ahogyan csakis-3 tette- és akkor beszélgethettünk volna más dolgokról is. De amíg ezt nem teszitek, addig mi ketten (BoGar és én) eldiskurálgattunk egymással. Sőt, mindezt nyiltan felvállalva tettük, hiszen tudjuk, hogy mások is olvashatják írásainkat.

Agitációt pedig ne is említs, mert ez egyáltalán nem jellemezte beszélgetésünket. Mindössze annyi történt, hogy -szombat este lévén nezetés közben- két XVII. kerületi ember nyiltan véleményt cserélt ebben a topicban, ezzel is színesítve azt.

Előzmény: Srábel Balambér (6258)
Fürtöske Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6269

Mostanában kevesebb időm jut NET-ezni, meg ráadásul szaraxik a gépem, és nagyon lelassult. Le kellene tarolni, és újra telepíteni mindent, de egy szoftver még hiányzik. Amíg az nincs meg, ...... ez van!

Most, mire sikerül elolvasni, már 16-an reagálnak, és mire elmegy a hsz.-om, már másról van szó!

Ma kivételesen egész tűrhető, de reggel óta 7 hsz.-om már elszállt. Nem mindig van kedvem újra írni.

 

Előzmény: cucu (6266)
Fürtöske Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6268

Az a 17-es valójában piros 17-es, és végig megy a kőbányai úton (így természetesen a Könyves Kálmán kőrutat is keresztezi). Ha jól tudom, a 32-esek terénél fordul vissza (a végébe nem vagyok biztos).

 

Előzmény: cucu (6264)
cucu Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6267

Helo.

Így akkor is tudod a forgalmi rendet, ha télen a hó eltakarja a sávokat.

Előzmény: Kevin (6259)
cucu Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6266

Helo.

Tiszta szerencse, hogy értelmetlen dolognak tartod a politizálást. Mi lenne akkor, ha nem így lenne.... Abban kétségtelenül igazad van -olvasásod közben fogalmazódott meg bennem- hogy félinformációk birtokában nem szabad beleszólni semmibe sem.

 

Én meg már kezdtem arra gondolni, talán meghaltál, mert annyira nem adtál hírt magadról. Mondtam is magamban, hogy biztosan belefulladt a halastavába...))))

üdv

Előzmény: Fürtöske (6257)
Kevin Creative Commons License 2004.09.13 0 0 6265
Furtoske,

Felrertettel. A Peceli uton a Varoskozpont fele jossz es racsatlakozol a Pesti utra. Na ott van egy mackosajt. Csak en nem ertem miert. Hiszen aki a Pesti uton jon, annak megvan a sajat savja, amit zarovonal valaszt el a masik savtol, amelyik meg az ominozus Peceli ut. Tehat aki a Peceli uton jon, az kinek adjon elsobbseget? Annak, aki a Pesti uton haladva atlepi a zarovonalat? A zarovonal vege utan meg szerintem mar a savvaltasra vonatkozo szabalyok az iranyadok. Javitsatok ki, ha maskepen gondoljatok.
Előzmény: Fürtöske (6260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!