Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2007.01.13 0 0 228

Ha jó az elem és át is megy a feszűltség az érintkezőknél, jó a kapcsolat az obi érintkezőinél, megfelelő állásban áll a filmvisszatekerő alatti kapcsoló, akkor kellene mozognia a mutatónak.

Ha nem valahol érinkezési elégtelenség van. Talán a az alsó, vagy felső forgóellenállásokon.

Előzmény: Gyuszko82 (227)
Gyuszko82 Creative Commons License 2007.01.13 0 0 227
Sziasztok!

Van egy Praktica PLC3-asom. Szerencsere nemreg tudtam elemet szerezni a fenymerojebe. De vmi nem stimmel, mert ahogy fenyt merek vele - akarhogy allitgatom a zaridot vagy a rekeszt - az  a kis pocok jobb oldalon egyfolytaban lemegy teljeesen negativba, sehogy nem birom kozepre allitani. Ez most azt jelenti, hogy rossz a fenymeroje vagy csak en nem tudok vmit.
Segitsegeteket elore is koszonom!

Udv. :
Gyuszko
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.13 0 0 226

Eladnám az alábbi gépeimet.

 

Flexarett III-as, tekerőkaros 7-e.

Kodak retinette Ib 7-e.

Braun Paxette 5-e.

Braun Akka Rette 5-e.

Kodak Box Szinkro 4-e.

Praktica MTL 50 gépváz 6,5-e.

Yasicha TL Super gépváz, működő, hibás redőnnyel 2,5-e.

Kiev 30-as dobozban, új állapotban 5-e.

Kiev 4 fénymérős, bizonytalan zárral, javítható, obival 3,5-e.

FED 2-es kifogástalan 5-e.

Egyben: 40-e.

GamMa Creative Commons License 2007.01.01 0 0 225

Képmelléklet.

 

 

Előzmény: GamMa (224)
GamMa Creative Commons License 2007.01.01 0 0 224

Eladó a következő összeállítás:

 

Linhof Technika 70 fényképezőgép szett,
2 db 6x7- es magazin,
Schneider- optikák:
1 db 1. 8/65
1 db 3. 5/105
1 db 5. 5/240,
gépváz, táska,
egyéb tartozékok.

 

Esetlegesen Nikon D80-hoz alkalmas csereeszközök a vételárba beszámíthatók /objektívek, vaku..stb/

 

Ajánlatot E-mailben kérünk.

 

bmwr12 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 223

B.Ú.É.K. mindenkinek!

 

Keresek Exakta RTL 1000 -est. Kp, csere.....

ik Creative Commons License 2006.12.23 0 0 221

Kedves Régi-gépes topictársak!

 

Kívánok mindannyiótoknak és szeretteiteknek

 

Örömteli,

Békés, Áldott

 Karácsonyi Ünnepeket!

ik Creative Commons License 2006.12.23 0 0 220
Teljes mértékben megértelek szándékodban:-)
Előzmény: MM68 (218)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 219
Kösz, nekem most inkább K2 meg K2DMD kellene
Előzmény: Gézagyerek (216)
MM68 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 218

A Mometta végül is kifogástalan állapotban van, de új korától kezdve tépte a filmet. És csak eszembe jutott a beírásodról, hogy van egy ilyen is valahol, és nem néztem, hogy mi a topic célja:-)

Szóval bocs, de eszemben sincs eladni.

Előzmény: ik (217)
ik Creative Commons License 2006.12.21 0 0 217

Hát, hogy is mondjam...

Akkor most ez a Mometta rossz, nem jó semmire? Vagy eladó? Vagy mi a szösz?

Előzmény: MM68 (210)
Gézagyerek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 216
Van egy Pentax MG a Vaterán: http://www.vatera.hu/asahi_pentax_mg_16340516.html
Bár ez nem kölcsön, gondolom (nem én vagyok az eladó, csak éppen arra jártam).
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 215

Itt egy Asahi logo nélküli, gyönyörű  Pentax MG motorral, az olasz Asahi történelmi klub jóvoltából.

 

Ha tudtok olyan Pentax gépről, ami kölcsönadományként vagy más módon részt vehetne leendő tükörreflexes kameratörténeti kiállításomon, kérlek, értesítsetek. Az ötvenes évek második felétől az autofókuszos korig szeretnék nagyjából minden modellt bemutatni, köztük néhányat atomjaira szétszedve, illetve működő részegységeire bontva.

Előzmény: karfiolleves (212)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 214

A Pentax egyebek közt a miniatürizálásról és az egyszerűsítésről volt híres. Egyszerűsítés alatt azt értem, hogy igyekeztek minél egyszerűbbé tenni a kamera kezelését. Egy-egy új kamera esetén mérlegre tették, hogy a célközönség milyen beállításokat szokott végezni, és ha csak nagyon kis arányban (mondjuk 3%)  használtak egy funkciót, beállítást, akkor azt a kapcsolót inkább nem tették rá a fényképezőgépre, hogy a maradék 97% esetben kevesebb legyen az elrontott beállítás lehetősége.

 

Az Asahi Pentax ME a tükörreflexes gépek (egyébként szerintem Olympus által megkezdett) miniatürizálásának egyik terméke a Pentaxnál. Ebben az időben a fejlesztés két irányba indult: az amatőrök számára fejlesztett, kevés beállítási és ellenőrzési lehetőséget adó, de nagyon precíz és jól használható elektronikus kamerák, a másik az elemtől kevésbé függő mechanikus kamerák több felhasználói kontrollal, a profik számára. Az ME az előbbi vonulat történelmi képviselője.

 

Az Asahi Pentax ME gyönyörű, kicsi fényképezőgép, függőleges lefutású, elektronikus vezérlésű fémlemez redőnyzárral, automatikus zársebességgel, kézi blendeállítással. Fantasztikusan tiszta, világos keresővel, a szokásos élességállítási segédeszközökkel. A szokásos atombiztos Pentax fém burkolatok egy részét itt már műanyag váltja fel, amelyre vastagon kicsapatott rézre igazi galvanizált fedőréteget vittek, tapintásra teljesen olyan, mint a tömör fém (nem olyan, mint a mai kopós ezüstre festett műanyagok) , de sokkal könnyebb.

 

Az ME, mint a parányi Pentax amatőr tükörreflexesek első elektronikus vezérlésű képviselője, nem vált a legnépszerűbb Pentax géppé. Elsősorban a zársebesség kézi beállításának lehetőségét hiányolta róla a közönség. Az ME-t követő ME Super igazi sikergéppé lett. Ugyanakkora a mérete, mint az ME-é, de van rajta nyomógombokkal vezérelhető kéi zársebességállítás.

 

Az MG az ME utóda abból a korból, amikor már megvolt az ME Super is, ez volt a "budget model", hogy alacsonyabb árkategóriában is legyen termék.

 

Az ME és az MG között történt egy kis üzleti átalakulás a cégnél. A Pentax gépek gyártója az Asahi Optical Co volt, a Pentax eredetileg egy Asahi modell "keresztneve" volt. "A" Pentax annyira sikeres gép lett, hogy később az összes Asahi tükörreflexeseket Pentaxnak nevezték, és modellszámokat/betűjeleket adtak. Az Asahi Pentax gépek "homlokán" ott az Asahi felirat os az AOCO embléma.

 

Pont az ME és az MG között mint önállósuló üzletág külön cégbe ment ki a Pentax, az Asahi megmaradt az egyéb professzionális optikai (meg más) cikkek gyártója, ettől kezdve a Pentaxokat nem díszíti Asahi felirat és logo. A gyűjtők számára valamivel kedvesebbek az Asahi feliratos gépek, részben a koruk miatt, részben pedig azért, mert az önálló cégbe vonulás erős gazdasági megszorításokat is hozott maga után: takarékosabban kellett gyártani. Egyre több műanyag került a gépekbe, és a gyártás mozdult először Hong Kong, majd Kína, végül Vietnam felé. Az Asahi Pentaxokat ez a folyamat még nem érintette, az MG-ről azonban nem tudom megmondani, hogy Japánban vagy Hong Kongban készült-e, és nem tudom, hogy MG készült-e még Asahi név alatt.

 

Mindezek alapján azt gondolom, egy nagyon szép állapotú Pentax MG megér 10 eFt-t, ha a működése hibátlan. Mivel ez egy elektronikus vezérlésű gép, elsősorban elektronikai, azon belül is érintkezési hibákra kell gyanakodni. A filmérzékenység állító gyűrű alatt potméter van, ami lehet kontakthibás, és ez rossz expozícióhoz vezethet. Erdemes próbálgatni a fénymérőt, és más, garantáltan pontos masinával összegasonlítani.

 

Ha azért keresel gépet, hogy a teljesen manuális fényképezés örömeit élvezd, akkor inkább keress egy olyan masinát, amin van kézi zársebesség állítás is.

 

Bocs, remélem, nem voltam nagyon off topic.

Előzmény: karfiolleves (212)
ik Creative Commons License 2006.12.20 0 0 213
Javaslom kérdezősködj a Pentax Fan Club topicban. Talán több infót kapsz.
Előzmény: karfiolleves (212)
karfiolleves Creative Commons License 2006.12.20 0 0 212

ASAHI PENTAX MG . Mi a véleményetek róla? Ja magáról a gépvázról. Megér egy 10est? tapasztalat? előny? Hátrány?

oswaldz1 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 211
Kihasználtság hijján eladó fotós cuccaim : Pentacon Six váz alapobival 20.000Ft
Biometar 2.8/120 20.000FT
fénymérős prizma dobozában abszolút újszerű 15.000Ft

Midegyik újszerű, szinte használatlan állapotban./mint az új/ A váz filmtovábbítása kifogástalan, nem húzza egymásra a kockákat. Természetesen ki lehet próbálni.


30-214-4156
zoltán
MM68 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 210
Apám igen megkímélt Momettája ott figyel valamelyik szekrény alján. Több, mint 30 éve nem volt befűzve. Kamasz koromban kacérkodtam a gondolattal, apám lebeszélt róla, mert tépte a filmet. Ki kellett ékelni egy kis összesodort papírral a kazettát, hogy ne tegye. Viszont az objektívjét használtam a nagyítógépen, de annak is már legalább húsz éve. Fényképezni meg ott volt a Zorkij 4, mégis csak kúltúráltabb darab. Nemrég próbaképp ellőttem vele egy tekercset. Végül arra a következtetésre jutottam, hogy biztos romlott volt a negatív :-)
Előzmény: ik (203)
sefotos Creative Commons License 2006.12.20 0 0 209
Moszkva-5 jó állapotban, 6x9, érdekel valakit?
- bukter - Creative Commons License 2006.12.18 0 0 208
Hello!

Megtudnátok mondani, hogy körülbelül mennyi lehet a piaci ára ezeknek:

Minolta SRT 101b + 50/1,7 + vaku (Chinon 900c)
Minolta MD W.Rokkor 28/2,8
Vivitar 80-200/4,5 Macro MC?

A gép és az objektívek jó állapotban vannak.
ik Creative Commons License 2006.12.13 0 0 207

"...ennyire ritka, ezt nem is tudtam..."

...> Úgy értve a ritkaságot, hogy igen ritkán jutok el fotóbörzére, vagy bp-i régigépeket áruló fotósboltokba (évente 1-2 alkalom), így nekem ez ritka alkalom volt. Még a Vaterán is  láttam (tavaly), máshol nem nagyon...

Van belőlük, de nem sokáig porosodik a boltnak a polcán...

 

Ha látok valahol, szólok itt!

 

Jó éjt!

Előzmény: Superb_ (206)
Superb_ Creative Commons License 2006.12.13 0 0 206

Ha tudod, nézd meg a Zoom Magazin legutóbbi számát (109. oldal) egy újságosnál, abban a Duflex társaságában ott van a 4 Mometta gép és még néhány magyar fotós eszköz. Én megvettem ezt a számot, mert a Hungarikumokról szól, fotós szemmel (nem reklámozni szándékozom, én is fizettem érte, nem is keveset).

Kösz, majd megnézem!

Egyébként én is elvittem volna a helyedben a börzéről, ha ennyire ritka, ezt nem is tudtam...

Előzmény: ik (205)
ik Creative Commons License 2006.12.11 0 0 205

"...és hát mégis egy legenda!"

...> Ezért vettem meg én is.

 

"...oldtimernél az nem gond ha kicsit viharvert, de jegyébként jól működik..."

...> Én nem fotózni vettem. Én inkább arra törekszem, hogy szép állapotú legyen, ha nem is működik. Egy szép állapotú és rossz gépből lehet javítani/javíttatni egy szép és működőt. Egy viharvertből már nem lesz szép állapotú.

Hát a szóban forgó Momettám éppen ellentmond az elvemnek, de hát nem forog ebből olyan sok, hogy lehessen válogatni. Ezért nem hagytam ott a börzén.

 

"Te fényképeztél vele? Milyen?"

...> Nem. Viszont ha rendbe tetetem, akkor csak kipróbálom majd.

Nekem - és talán elfogult is vagyok a magyar gépekkel - nagyon tetszenek ezek a gépek.

 

Ha tudod, nézd meg a Zoom Magazin legutóbbi számát (109. oldal) egy újságosnál, abban a Duflex társaságában ott van a 4 Mometta gép és még néhány magyar fotós eszköz. Én megvettem ezt a számot, mert a Hungarikumokról szól, fotós szemmel (nem reklámozni szándékozom, én is fizettem érte, nem is keveset).

Előzmény: Superb_ (204)
Superb_ Creative Commons License 2006.12.11 0 0 204

Szerintem oldtimernél az nem gond ha kicsit viharvert, de jegyébként jól működik. Nekem nem sürgős. Optikailag nem hiszem, hogy jobb lenne a zorki 4 -jup 8-as párosításnál, de maga a gép tetszik nekem és hát mégis egy legenda!

Te fényképeztél vele? Milyen?

Előzmény: ik (203)
ik Creative Commons License 2006.12.11 0 0 203

"Miért hogyan lehet másképpen..."

 

...> Hát én is kérdezgettem itt annak idején a fórumon, van-e eladó, aztán nem túl sok hasznos infó jött...:-(((

Majd nyomoztam, kérdezősködtem - mint Colombo hadnagy - hol van eladó? Fotósboltok, árverések, telefonálgatás, végül aztán egy Momettát sikerült egy fotóbörzén venem.

Sajnos, van rajta némi "karosszériás" munka, horpadt a teteje.

 

Előzmény: Superb_ (202)
Superb_ Creative Commons License 2006.12.11 0 0 202
Miért hogyan lehet másképpen? Leicára nics pénzem (egyelőre) zorki, de nekem a régi leica forma jön be és megtetszett a mometta. Igaz, azt olvastam, hogy az objektívek változó minőségűek, nekem meg nem a szekrénybe kellene...
Előzmény: ik (201)
ik Creative Commons License 2006.12.11 0 0 201

Ez jó szöveg, nagyon tetszik... "kedvet kaptam egy kis MOM-os távmérős fényképezéshez..."...:-))))))))

 

Basszus! Ha tudtam volna hogy így is lehet/kell MOM gépet venni?

Előzmény: Superb_ (200)
Superb_ Creative Commons License 2006.12.11 0 0 200
Nincs valakinek eladó (működőképes) momettája vagy momikonja? Most kedvet kaptam egy kis MOM-os távmérős fényképezéshez... :)
BLENDE Creative Commons License 2006.12.11 0 0 199
Praktica VLC3-hoz keresek tüköraknát.

lm1031@freemail.hu
Gézagyerek Creative Commons License 2006.12.08 0 0 198
Hűha, úgy tűnik, ezzel az Olympusra vonatkozó jegyzettel be is fagyasztottam a fórumot. (Lehet, hogy OFF-os volt - igaz, ez annyira azért nem régi...)
Előzmény: Gézagyerek (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!