Keresés

Részletes keresés

p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34280

Nem nyert, még mindig nagyon kevés :)

Előzmény: matildtiti (34279)
matildtiti Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34279

Én 2 db halat láttam.

Előzmény: p.i.m.p. (34268)
matildtiti Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34278

Skadari to ? Járt-e valaki ott?

Mennyi a belépő és milyen kirándulások a tavon?

 

NAND708 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34277

Sziasztok,

a kagylót az éttermekben egyféle, paradicsomos szósszal szokták kínálni.  

Mi ennek a neve, egyszerűen nem jut eszembe.

 

 

p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34276

Az Adria is rejt azért érdekességeket, de nem annyira a búvárpipás turistának. Utolsó reggel a szerb szállásadónk négy cápával jött haza a csónakos horgászatból:

 

 

Megpucolva 14 kiló színhús:

Sajnos egy szót sem tudott angolul, ezért nem tudtam kifaggatni a módszerről (én is pecázom néha).

p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34275

Egyébként a Valdanoson működik egy (palackos) búvárklub is, de nem az élővilág miatt, hanem az öbölben lévő hajóroncsokat nézegetik:

 

Előzmény: p.i.m.p. (34273)
H_G Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34274

Vagy becsaptak a képekkel, vagy a sziget másik oldalán készültek, nem a K. város és Lumbarda felőlin, mert amikor én ott voltam, kifejezetten sivár volt a fenék, csak sok ronda tengeri uborkával volt teli.

 

Előzmény: matildtiti (34272)
p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34273

Igen, írtam is, hogy ne számíts Nagy Korallzátonyra... Az Adria ebben nem annyira erős (szerintem Horvátország sem).

Előzmény: matildtiti (34272)
matildtiti Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34272

A viz alatti képeket itélve, szerintem a korcula sziget állatvilága sokkal szinesebb,egyszerüen gyönyörü., dehát itt ez van.Azért köszönöm a képeket.

Biztosan teljesen igaza van a tengeri +herkentyükkel kapcsolatban,., inkább elkészitem.

Köszi.

p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.23 -1 0 34271

Nem nyert (nagyon nem) :)

Előzmény: Amaribp (34270)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.23 -5 0 34270

Én csak 1-et találtam, a negyedik képen :)

Előzmény: p.i.m.p. (34268)
p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.23 0 0 34269

Két mecset van Ulcinjban a parti részen: az egyik lent az éttermek között, a másik (kisebb) pedig feljebb az óváros felé, a "Buda Tomovica" nevű utcában. Ez utóbbi felett volt a szállásunk.

Előzmény: portugéza (34267)
p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.23 -1 2 34268

Búvárkodás Valdanoson:

 

 

Találós kérdés: hány db hal van elrejtve a képeken?

Előzmény: p.i.m.p. (34260)
portugéza Creative Commons License 2017.08.22 0 0 34267

MINDEN eladó

 

Amikor ott voltam, a városi strand feletti sétányon egy fickó a csillagászati hobbitávcsövét állította fel, pénzért lehetett belenézni. (Mondjuk laikusnak komolynak tűnt, viszonylag nagy átmérőjű tükrös távcső avagy reflektor, akinek ez mond valamit).

 

Egyszer a sutomorei strandon kártyavetést kínált egy öregasszony.

 

Budván - ami elvileg a bűvös Petrovac vonal felett van - este kiteszik a Slovenska Obala sétány mellé koldulni a 2-3 éves gyereket is. 

 

 

Viszont a városi strandot tisztán tartják, estére lezárják, traktorral egyengetik a homokot.

 

Pár éve kaptam itt a topikban a fejemre ezért. Állítólag az a jármű nem egyszerűen elegyengeti, hanem meg is szitálja a homokot, azaz begyűjti a szemetet. Én közelről nem láttam, biztos így van.

 

 

felébreszt majd a müezzin. Ehhez képest a hangerő egészen diszkrét, 

 

Attól függ, mennyire vagy közel. :) Tavaly Gusinjében igencsak hallottam a főutcán, ráadásul ott volt még egy másik is (a gyülekezetek ott valószínűleg nemzetiség alapján oszlottak meg). Ulcinjban én is a távolból hallottam, a városi strand feletti domboldalon volt a szállásom, az óvárostól távolabbi részen. Egy helyről hallottam csak, és én is úgy tudom, egy működő mecset van Ulcinjban.

Előzmény: p.i.m.p. (34264)
p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.22 0 0 34266

Most inkább ez a jellemző:

 

 

De ez ránézésre kb. idén készülhetett el.

Előzmény: portugéza (34265)
portugéza Creative Commons License 2017.08.22 0 0 34265

Jó, ha fejlődnek a dolgok. Pár évvel ezelőtt az a teljesen szubjektív benyomás maradt meg bennem, hogy az ucinji vár kb. átmenet a romos Stari Bar és egy normál tengerparti óváros között. Most megnéztem képeket, lehet, csak a nyersebb építészet miatt maradt meg bennem így. Voltak elhanyagolt, lakatlan épületek is. Régen voltam arra, el kéne megint menni.

Előzmény: p.i.m.p. (34261)
p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.22 0 4 34264

Néhány dolog ömlesztve, ami új volt Ulcinjban az északabbi részekhez képest:

 

- A parti részen minden, szó szerint MINDEN eladó. A teljesség igénye nélkül:

  • édes, sós és savanyú nyalánkságok
  • kínai ledes zenélő játékokból minden amit el lehet képzelni, és az is, amit nem. Szerintem az Aliexpress teljes árukészlete kapható.
  • mobil húzódzkodó állvány! Ha két percet kibírsz felhúzva függeszkedve, kapsz 50 eurót. Ez nagyon egyszerűen hangzik, de kb. Chuck Norrisnak kell lenni hozzá...
  • óvodás korú kislányok éjszaka a sétányon hastáncolnak zenére. Nekünk ez nagyon visszataszító volt, de persze itt volt a legnagyobb tömeg, és csengett az euró rendesen.
  • strandon körbejáró árusok: a szokásos kaja-törölköző-napszemüveg-szalmakalap árusokon kívül itt volt néhány extrémebb dolog, pl:
    - szelfibot
    - masszázs
    - gagyi késkészlet, edénykészlet
    - nénike, aki valószínűleg a saját kötött cuccait árulta - sapka, sál (!) stb.
  • A csúcs: naponta többször lehetett látni 4 csókát, akik körbejártak a strandon. Az egyik Pókember jelmezben volt, a másik Miki egérnek öltözve, a harmadik a nyakában egy combosabb élő kígyóval mászkált, a negyedik vállán egy szerencsétlen kismajom ült. Pár euróért lehetett velük fényképezkedni, vagyis többnyire ők fényképeztek. Azt nem tudom, hogy jut el a kép a kuncsafthoz. De nagyon lepukkantak voltak szegények. A Pókember lábán pl. csak egy koszos fekete zokni volt, a piros jelmezt pedig lilára szívta a nap. Ja és hátizsák volt rajta...

- Kéregetés minden formája: albán kokkerók gyerekkel és/vagy kutyával, szentképpel stb. Néha még a strandon a napozóágyhoz is odajönnek, de nem erőszakosak, hamar lekopnak.

- Mecsetek: készültem rá, arra számítottam, hogy még éjszaka is felébreszt majd a müezzin. Ehhez képest a hangerő egészen diszkrét, nem tolakodó. Különleges hangulatot ad a városnak.

- Szemét: a turistáktól távolabbi utcákban azért még lenne mit tenni. Nagyon tanulságos volt pl. egy eldobott szőlőfürt aszalódását nyomon követni a 10 napos nyaraláson. Viszont a városi strandot tisztán tartják, estére lezárják, traktorral egyengetik a homokot. A parton naponta többször ürítik a kukákat, kézzel szedik a szemetet stb. Ez biztos, hogy pár éve még nem így volt

 

Többen írnak az infrastruktúra különbségeiről észak és dél között. Ez az, amit én nem tapasztaltam. A csapból ugyanúgy jön a víz, van áram, működik a légkondi, internet megoldható. Mindenféle boltban minden kapható. Dugók, parkolás ugyanolyan tré, mint pl. a Kotori öbölben. A közlekedési "kultúrával" nekem nincs bajom, ahogy már korábban kifejtettem, szerintem jobb mint Pesten.

 

A fentiek nagy része akár panaszkodásnak is tűnhetne, de ne értsétek félre: ezek a dolgok minket nem zavarnak, inkább érdekességként fogjuk fel. Viszont aki Siófokot vagy Monte Carlót keresi, az ne Ulcinjba menjen.

p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.22 0 0 34263

A tenger gyümölcseiért szerintem nem ide kell jönni. Nagyon drága, és valószínűleg ugyanaz a fagyasztott cucc, mint amit Pesten adnak. A tapasztalt öreg rókák a tenger gyümölcseit úgy eszik, hogy reggel megveszik frissen a piacon, aztán a szálláson elkészítik. Én még eddig nem jutottam el, leginkább a lustaságom miatt.

Előzmény: matildtiti (34262)
matildtiti Creative Commons License 2017.08.22 0 0 34262

Köszönöm válaszod.

 A Lovac Since étteremről nagyon sok jot irnak. Majd meglátjuk./Ha megjöttünk részletesen megirom/

Engem elsősorban a tenger gyümölcsei ételek érdekelnek leginkább.

Ha valami eszembe jut kérdés, nagyon köszönöm válaszod.

Előzmény: p.i.m.p. (34260)
p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.22 0 0 34261

Ha már elkezdtem:

Nemrég írta valaki, hogy hallott olyan véleményt, hogy mennyire lepukkant az óváros Ulcinjban. Nos, én pont az ellenkezőjét tapasztaltam: a legtöbb épület szépen fel van újítva, hangulatosan kivilágítva. A lerobbant épületeken is folyamatosan dolgoznak. A parti sétányról felmászva maga a felüdülés: nyoma sincs a lenti tolongásnak és zajnak. Este különleges hangulata van a sikátoroknak, mindenhol lehet találni egy-egy apró érdekességet - jó értelemben. Az igazán elit éttermek és szállások is itt vannak - strandpapucsos parasztként ezeket persze kívülről néztem csak meg.

 

Amikor ott voltunk, egyik nap alpinisták mostak le egy bazi nagy graffitit a várfal tetejéről. Balkán ide vagy oda, amikor kiderült, hogy a mosástól nem lesz egyöntetű a fal színe, végigtakarították az egész mellvédet elejétől a végéig. Szóval azért fejlődnek ők is.

 

p.i.m.p. Creative Commons License 2017.08.22 0 2 34260

Szia!

 

Egy hónapos infókkal tudok szolgálni.

 

Búvárkodásra titkos tipp: Valdanos beach, Ulcinjtól kb. 5 km-re "felfelé", kitáblázva mindenhol. Szellős, csendes öböl köves parttal, kényelmes napozóágyakkal (6 EUR), korrekt étteremmel. Ha szembe állsz az öböllel, jobbra kell fordulni, és elsétálni kb. a betonút végéig. Ott a sekély, napsütötte tiszta vízben jól lehet búvárkodni - trendi kifejezéssel snorkelezni. Persze ne gondolj Nagy Korallzátonyra, lesz pár tengeri sün, ilyen-olyan halak, néhány növény. Amikor ott voltam, extraként egy mini-polip is rámarkolt a bokámra egy hasadékból kinyúlva. Aztán amikor megmozdultam, visszahúzódott, valószínűleg rájöhetett hogy nem én leszek a vacsorája :)

 

Éttermi árak a parti sétányom emlékeim szerint:

Sör, üdítő: 1.5-2.5 EUR

Gyorskaja (hot-dog, hamburger): 2-3 EUR

Saláta: 2-3 EUR

Csevap, pljeskavica, pizza, spagetti: 5 EUR (előbbi kettőhöz jár kenyér és némi sült krumpli, vagyis jól lehet lakni vele)

Sült húsok, steak-ek, egyéb főételek: >10 EUR

Halak, tenger gyümölcse: határ a csillagos ég...

 

Én egyébként - és emiatt lehet hogy meg leszek köpködve - nem voltam elájulva az éttermi kajáktól. Elég szűkös és egysíkú a kínálat, mindenhol ugyanaz a néhány kaja van, ugyanannyiért (utóbbi nem baj, legalább nem ért meglepetés...). Egy hét alatt végig lehet enni az étlapot, utána már nagy kihívás változatosan étkezni. Ráadásul a minőség is ingadozik, simán bele lehet nyúlni pl. egy salátában keserű kígyóuborkába.

Lehet hogy mi mentünk rossz helyre, bár 10 nap alatt rendesen végigjártuk a parti sétány éttermeit. Az viszont igaz, hogy a csevap mindenhol jó volt.

 

Ennek ellenére nekünk nagyon bejött Ulcinj. Aki nyitott a "balkáni" dolgokra, annak nem lesz itt gondja. Akartam írni egy hosszabb beszámolót, de még nem sikerült eljutni odáig. Majd apránként, kérdésekre válaszolva...

Előzmény: matildtiti (34259)
matildtiti Creative Commons License 2017.08.22 0 0 34259

Sziasztok.

3 hét mulva ndulunk Ulcinjba, ., a Perezaj II apartmanba. Érdeklődnék hogy szeptember 16 indulással megy-e

valaki?

Továbbá érdekelne hogy van-e buvárkodásra alkalmas hely Ulcinj környékén. / Sziklás, köves stb/

/Többször is voltu nk Ulcinjban de csak átutazoban./

Éttermi árak érdekelnének.

Köszönöm válaszotok.

sebezhetetlen Creative Commons License 2017.08.22 -2 0 34258

Sziasztok! 

 

Mi még itt vagyunk Ulcinj fölött pár kilométerre. Nem bántuk meg, ebben sokat segít, hogy van saját strandja a szállásnak. Velika Plazan bármelyik strand teljesen jó, tényleg van egy kis Zamárdi jellege, de a víz tisztább és a hullámok is nagyobbak, ami a kicsikkel nagyon jó buli. Ami a koszovói és szerb vendégeket illeti... egy-két hétig elviseli az ember, legalább jobban megbecsüli a hazáját.  Ulcinjban érződik a muzulmánok 600 éves lemaradása, főleg miután tegnap megjártuk (szó szerint) Budvát és Kotort. A belső utazgatás nem embernek való, 70 km 3 óra, napszaktól függetlenül. Az viszont mindenképpen Ulcinj mellett szól, hogy a szomszédban van Shkoder és annak, aki itt van kötelező látnivaló, de már egy másik fórum. 

Előzmény: Amaribp (34245)
portugéza Creative Commons License 2017.08.21 0 1 34257

A montenegrói határ környékéről két szép emlékem van a vonatból. Felülről láttam egy felhőpamacsot alattunk egy kis völgyben, sajnáltam, hogy akkor még nem kotortam elő a fényképezőgépemet. A társaság már fenn volt úgy-ahogy, kora hajnalban is. Tátottuk a szánkat a vonatablakból. A tényleges montenegrói határ környékén (?) a hegyoldalban volt egy kis bódé, mellette idős bácsi (vasutas?)egyenruhában, tányérsapkában szalutált a vonatnak. Zseniális pillanat volt.

 

Szeptember elején a vonat már nem volt teljesen tele. Éjjel szinte fázott az ember, a melegítőruha kevés volt. Ahogy került magasabbra a nap, úgy zakatoltunk egyre délebbre, ez így jól jött ki. Az ember kezdett átmelegedni. A podgoricai síkságra érve kezdtek megjelenni a gránátalmafák, fügebokrok a sín mellett. Shkodrai-tó. Majd utána a finálé: be az alagútba, majd onnan kirobbanva már rögtön a tengerparton voltunk, megcsapott a meleg. Sutomore vasútállomás: kicsit balatoni érzés.

 

Megérkeztünk. Az ember otthon érzi magát. 

 

Egyszer akartam még vonattal utazni, kihasználni az akkor még létező szezonon kívüli kedvezményt. Jött az árvíz Szerbiában...

 

Előzmény: Amaribp (34256)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.21 -2 0 34256

Én is csak egyszer utaztam vonattal, egyszerre volt megdöbbentő, és Montenegrói határ után csodás a táj. (többi  utas aludt :D )

Előzmény: portugéza (34254)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.21 -6 1 34255

Oké :) hozott anyagból a legjobb. Mit szólt hozzá? Kovászos uborkához mit szólt?  ha hozott volna egy csirkét, egy paprikás csirke galuskával? Vagy hozzá még káposztát, és töltött káposzta :D  Én az ország gasztronómiáját nem ismertem meg, illetve a darált húsos dolgokat, meg grillezett ezt azt, legjobban a  babgulyás tetszett.  Fekete kagylót egyszer ettem, semmi gond, de ennyi volt. Okrát piacon láttam, még nem volt ingerenciám, hogy kóstoljam. De két hét alatt, minden jó volt, ha már nagyon éhes voltam :)

Előzmény: lajoska69 (34247)
portugéza Creative Commons License 2017.08.21 0 1 34254

A MÁV (megint) megszünteti a közvetlen kocsikat Montenegróba jövőre.

 

https://www.mavcsoport.hu/mav-start/menetrendvaltastol-csokken-utasellato-kapacitasa

 

Ahogy telnek az évek, egyre kedvesebb emlék az első odautam Sutomoréba a Bárig közlekedő kocsiban. Úgy alakult, hogy nem utaztam Montenegróba így többet. (Ami talán nem teljesen véletlen.)

Bujazliz Creative Commons License 2017.08.21 0 0 34253

Egy dologra odafigyelni a blökinél: Mind a veszettség elleni oltás, mind a féreghajtó bélyeg dátuma ne legyen lejárat előtt pár nappal.

Bujazliz Creative Commons License 2017.08.21 0 0 34252

Én két napja tértem vissza nyaralásból Szerbián keresztül. Megnézik az útlevelét a blökinek,de semmi egyéb!

Tavaly Montenegróban apartmanban nyaraltunk (nem először). Semmilyen hatósági állatorvosi vizsgálati papírt ne kértek, az uniós útlevélben minden benne van,elfogadott mint Montenegróban, mint Szerbiában. Azt szoktuk átnyújtani a határon a személyinkkel együtt. A külön hatósági igazolásnak csak egy értelme van itthon: fizessen az állattartó.

Előzmény: Beus199 (34249)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.08.20 0 0 34251

Ha már emlegetik Montenegrót is.

 

Egy turistaparadicsom, ahová az életben nem megyünk vissza

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!