Keresés

Részletes keresés

yimre Creative Commons License 2006.09.10 0 0 123
Köszönöm a véleményeket!

Tudom, hogy az ilyen cégeknél elég sokszor megy az ámítás, hogy ennyit-meg annyit lehet keresni !
Éppen azért kérdeznélek meg titeket, hogy tök őszintén mondjatok már egy körűlbelüli összeget amit másodállásban tudnék ezzel keresni!????
Kb mennyire számíthatok havonta???

Előre is köccc
djibouti Creative Commons License 2006.09.09 0 0 122
Persze. Minek írtam volna ha nem így van? :) Évek óta volt már benne tulajdonrésze.
Előzmény: SD1pécs (121)
SD1pécs Creative Commons License 2006.09.09 0 0 121

Djibouti, tényleg a Generali-é az OVB? Ezt nem is tudtam. Egyébként mióta?

Ettől még lehet jó, de elég furcs képet ad a cégről.

Előzmény: djibouti (118)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.07 0 0 120

Én is találkoztam egy hasonló allfinance céggel. Majdnem ilyen helyre mentem dolgozni. Kurva sok pénzt igérnek, meg elszédítik az ember fejét mindenféle mesével. A szépség hiba az, hogy nincs fix bér, és nincs semmiféle juttatás. A haverokat kell odahívni tanácsadásra. Kamu az egész.

Előzmény: borda3 (4)
yimre Creative Commons License 2006.09.06 0 0 117
Sziasztok!

Nemrég hívtak az OVB hez dolgozni!
Két embert is ismerek aki ott dolgozik és igen csak jól keres és egy normális irodavazatőjük van!
Kérdésem lenne, hogy szerintetek én is belépjek e????
Mennyi rizikó van ebben?

Imre

ui: Előre is köszönöm a véleményeteket
info-broker Creative Commons License 2006.08.01 0 0 115
csak egy naív kérdés, a pontosság kedvéért:
a
brokernet nem az MBI-ből vált ki? Mert az alapítók ezt nyilatkozták.
SD1pécs Creative Commons License 2006.07.25 0 0 114

A másik nagy kérésem kedves BN-es kolégák, hogy ne szapuljátok a konkurens céget, ne így jussatok előnyhöz, hanem a szakmai tudásotokkal, ja.............az nehéz lenne ezek szerint???!!!

 

Ezt megmagyaráznád?

Köszi.

Előzmény: marx.. (112)
marx.. Creative Commons License 2006.07.20 0 0 112
Sziasztok!
Kicsit beleolvasgattam, hogy miket írogattok ide....
Komolyan nagyon izgalmas élmény, ahogy hozzánem értő emberek leszólnak egy olyan céget, amit nem is ismernek.
A nagy kérdés: Generali???
Igen, az allfinanz módszer.......Az nem jutott eszetekbe, hogy lehet, hogy a generali a legjobb termék most ezen a téren??
nagyon szivesen olvasnék arról, ahogy valaki összehasonlítja nekem a Generalit és mondjuk a winterthurt, persze, úgy hogy lefikázza a Generalit.
A másik nagy kérésem kedves BN-es kolégák, hogy ne szapuljátok a konkurens céget, ne így jussatok előnyhöz, hanem a szakmai tudásotokkal, ja.............az nehéz lenne ezek szerint???!!!
jannoo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 111
meglevőkhöz tuti nem,mert a szerződésben garantálva van.ezért kéne minden értelmes embernek legalább egy 10ezreset elindítania minél előbb.előbb-utóbb úgyis kell lakást felújítani,gyereknek lakást venni,stb. én úgy tudom,h dec 31-ig megkötött szerződésekre tuti marad a 30%, utána nem tudom,h lesz.
pont a szerződésben garantáltság jó az ltp nagyon sok mindenre.ha vkinek 7-8éve van vissza a nyugdíjig,még az is jól jár egy szabad felhazsnálású ltpvel,mert az adókedvezmény bizonytalan,itt meg garantált a támogatás.
Előzmény: djibouti (110)
djibouti Creative Commons License 2006.07.04 0 0 110
Így már érthető. :) Mindenképpen jó akár „befektetésnek” is. Garantált hozam, ami ma a piacon a legmagasabb. Reméljük, nem nyúlnak hozzá a támogatáshoz. Legalábbis a meglévő szerződésekhez nem.
Előzmény: jannoo (109)
jannoo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 109
ja, az ovb a generelié lett,ergo azt nyomják,innentől kezdve elveszítették a függetlenségüket,ami az allfinanz lényege lenne.

az LTP-nél tévedtem, a 48hónaposnak a legmagasabb a hozama,sajnos rosszul emlékeztem.mondjuk teljesen logikus:a 30%-os állami támogatás egyszeri a befizetett díjra, tehát ha vki köt egy 93hós befizetésre szólót,akkor a az elős évek utáni állami támogatás 8évre oszlik el.tehát arányaiban a hoza, kevesebb,hiszen egy fix támogatott összeg több időre oszlik szét.(tegyük hozzá, hogy a 93hónapos 8%felett van,szabad felhazsnálású,garantált,tehát még így sem rossz).
http://lakaskassza.origo.hu/20060516kiemelkedo.html ezen a linken össze vannak hasonlítva a hozamok.
Előzmény: djibouti (107)
djibouti Creative Commons License 2006.07.04 0 0 108
A Wintertúró tényleg az egyik legrosszabbul teljesítő a nagy pénztárak között. Az LTP az tuti. Azzal nem lehet nagyot tévedni. A Generali? Erről csak annyit:
Sajnos az OVB az utóbbi években egy szimpla Generali ügynökséggé sorvadt. Ezért kapsz azt is. :-)
Előzmény: ElGreen (105)
djibouti Creative Commons License 2006.07.04 0 0 107
Szia!
Kíváncsivá tettél. Miért magasabb az egyik hozama, mint a másiké? Mindkettő 3% kamatot ad, és mindkettő mellé jár pontosan 30% állami támogatás. Akkor miért?
Előzmény: jannoo (106)
jannoo Creative Commons License 2006.07.03 0 0 106
magánnyugdíjpénztárként a winther elég gyenge az elmúlt évek hozamai alapján.kb 5-ik a nagyok közt(aegon,allianz,otp,ing,winther)

a lakástakarék az mindenképpen jó&hasznos, a fundamenta meg jobb,mint az otp-s. annyi, hogy az 52hónapos verziónak valamivel magasabb a hozama.(origon jól le van vezetve).

generali aranyzsárny:nem biztos, h a legjobb..a honlapn már azzal sem mondanak igazat,h csak nekik van garantált alapjuk.
Előzmény: ElGreen (105)
ElGreen Creative Commons License 2006.06.28 0 0 105

sziasztok,

 

Minket most rántottak be az Ovb-be.

Engem az OTP magánnyugdíjpénztártól a Wintertúrhoz.

És egy lakás előtakarékosságot 15eFt-al az meg Fundamentás, 4 éves futamidejűt.

 

Az oldalbordámat egy Generali aranyszárny plusz-ra havi 14eFt-al. DE ez még függő erre nem bólintottunk.

 

Légyszíves adjatok már előnyök/hátrányok/mire figyeljünk-vigyázzunk tanácsokat.

És ha lehet ne indulatból jövőket, meg vagdalózásokat mert azzal nem sokra megyünk.

 

Komoly vélemények érdekelnének.

 

 

Előre is köszi:

 

EG.

SD1pécs Creative Commons License 2006.06.22 0 0 104

Miért, Te holé élsz?

Az ügyfeleid hol élnek?

Előzmény: REZGA (103)
REZGA Creative Commons License 2006.06.22 0 0 103
a kulcsszó : "Magyarországon"!
Előzmény: SD1pécs (102)
SD1pécs Creative Commons License 2006.06.20 0 0 102

Az OVB-t én konkurenciának tekintem. Kell is a versenyhezlyzet minden téren.

Te viszont:

 

"ezeket az adatokat is számba kell venni amikor a "konkuranciával" hasonlítgatjuk össze"

 

Képes vagy a BNet-et csak idézőjelesen konkurenciának hívni, miközben Mo.-n körbeveri az OVB-t. Ez elég szánalmas. :)

Előzmény: REZGA (100)
REZGA Creative Commons License 2006.06.11 0 0 100
Az ovb-nél a hitelre a bank fizet (mió-ként kb. 6-7 ezer ft-ot, de ez bank és pozíciófüggő, ezen azt értem, hogy egy vezető többet kap jutalékként, mint egy kezdő munkatárs) és ez FIX, hogy így működik. a brókernetnél az én tudomásom és az ismerőseim tapasztalatai szerint is 4% ügyintézési díj van, a banki jutaléktól függetlenül. teljesítménynövekedést a megírt szerződések alapján tudjuk kiszámolni, ami pedig több mint másfélszerese a tavalyinak, ahogy pontos adatokhoz jutok közzéteszem!! a cégnek csak Németországban 18.000 munkatársa dolgozik (ezenfelül Ausztria, Csehország, Szlovákia...stb, de mindent megtalálsz pontosan az ovb.hu-n!! ezeket az adatokat is számba kell venni amikor a "konkuranciával" hasonlítgatjuk össze.
Előzmény: SD1pécs (99)
SD1pécs Creative Commons License 2006.06.10 0 0 99

"ha egy hitelemet a brókernet 4%os ügyintézési díj mellett már intézi is"

 

Engem érdekelne, h az OVB-nél miből élnek meg akik, a hitelt intézik?

A Bankborkeri díj attól függ, h mennyi melója van a hitellel az illető munkatársnak.

 

"teljesítménynövekedés" & "mekkora piacot fed le"

 

Mekkora? & Mekkorát?

Előzmény: REZGA (97)
REZGA Creative Commons License 2006.06.10 0 0 98
igazad van létezik ez a három társadalmi réteg, de mint azt már többször hangsúlyoztam mindenhol! vannak lelkiismeretlen, törtető ügyintézők akik "más" szellemiséggel dolgoznak, nem OVB specialitás. nézzük meg a biztosítósokat, akik az állomány = a saját munkahelyük biztonsága érdekében szemrebbenés nélkül felmondatják a laikus ügyféllel a biztiét, hogy rásózzák a sajátjukat! találkoztam ügyféllel akiknek egy fundamenta ltp-t életbiztiként adtak el (4 év alatt 33% hozam, bármire! felhasználható, és persze balesetnél!!!! is fizet) 1.réteg a legyszegényebbek esetében 99%ban hitelről van szó és talán nem az ügyfél érdeke hogy a 5-6 mió-s hitele mellé legyen egy alap életbiztije? ha vmi történik nem a gyerekek viszik tovább az adósságot. ( csak viszonyítási alapként számoljunk ki egy Ella halasztott törlesztést megtakarítással kombinálva vs. egy OTP fészekrakó, vagy akár egy K&H lakáshitelt) a leggazdagabbakkal kapcsolatban az a véleményem, hogy egy józan gondolkodású ügyintéző fel tudja mérni a saját képességeit és tisztában van azzal is hogy melyik ügyfélkörben tud magabiztosan mozogni.
Előzmény: Züüm-züüm (91)
SD1pécs Creative Commons License 2006.06.08 0 0 96

Most visszaolvasva kicsit félreértettük 1mást.

Én anno Rezgától kérdeztem azt a pénzügyi evulóciós dolgot, mert nem értem.

Egyébként én nem az OVB-nél dolgozom, de három embert is ismerek aki ott dolgozott és mind a hárman elég hamar eljöttek.

Előzmény: Züüm-züüm (95)
Züüm-züüm Creative Commons License 2006.06.08 0 0 95
most nem kezdem ellemezni a mondatokat... a lényeg az egész OVb hitelre specializálodik az ELLA hiteleire mert lehet mellé biztositást dobni kombi hitel szerüen. így van? Mert jól fizet de a többi termékre nem nagyon hajtanak rá az emberek, na jól van befektetési alapokra és ennyi... szal ez a lényeg.
Előzmény: SD1pécs (94)
SD1pécs Creative Commons License 2006.06.08 0 0 94

Az előző hsz.-ed tele volt hatalmas torztásokkal, de azt legalább lehetett érteni.

Ebből viszont egy kukkot nem értek.       ???????

Ne haragudj, de miről beszélsz?

Előzmény: Züüm-züüm (93)
Züüm-züüm Creative Commons License 2006.06.08 0 0 93
Ja ja… egy jó ideje egy pénzintézetnél dolgozom… ezért hoztok oly sok új tagot mert szarrá keresitek magatokat… elhiszem hogy hitelre specializálódik mindenki de az hogy havonta 1-2 darab emberkét beléptetek… mondom fasza… a legkisebb partnerünk is több százat lépetet be havonta nem hogy egy nagy OVB havi 1-2 darabbal… szal… pssssssszt

Előzmény: SD1pécs (92)
SD1pécs Creative Commons License 2006.06.07 0 0 92

"tudom miről beszélek"

 

:-)

 

No comment.

Előzmény: Züüm-züüm (91)
Züüm-züüm Creative Commons License 2006.06.07 0 0 91

Az emberek irányába, hogyan is működik ez a dolog? Ugye bár kérünk 10 nevet, telefonszámot & enyhe jellemzést az emberekről… itt még nincs gond de vannak emberek akik nem szívesen adják ki ezeket az adatokat... oké vágom… nincs gond. A gondok ott kezdödnek amikor egy átlag családnak meg van mindene, értendő: van biztosítás több is, hitel és a költségek levezetésekor kijön kb. kemény 10ezer ft ami úgy megmarad csak úgy, egy belevaló szemtelen tanácsadó azt mondaná akkor füszerezük meg egy befektetéssel azt a 10ezret valamilyen befektetési lappal de ha jól kiszámoljuk 5évre ezeknek az 5-10ezres befektetéseknek semmi értelme mert nagyjából vagyis majdnem akkora a kamat mintha bankban örizgetné a kis pénzecskét. Ez volt az átlag ember. Akkor lássuk a szegényebbik réteget. Velük mi van? Nincs rálátásuk a dologra, lehet hogy befektetnének de minimálbérből sok adót nem igényelhet vissza, befektetés alapba? Talán? De a kisembereknek max valami biztosítás 5-10ezerért mert annál többet nem engedhet meg de nem szívesen. Ez a normálisabb része de a másik véglet az amikor el sem jön mert számára magas ez a dolog és nem érti meg de az elemzés alatt rábólint, hogy vágja mert szégyelli a tudatlanságát… a másik véglet a gazdagok: nekik meg van minden, a profik lehet hogy eltudnak adni nekik valami befektetési alapot lehet is kaszálni vele de vannak olyan gazdag fószerek is akik nagyívben szarnak a részvényekre és csak az ingatlan vásárlásban utaznak megvesznek egy ingatlant 2-3misiért továbbadják 5-6 misiért. Tiszta haszon, majdnem 100%os ha az adót levonjuk… tudom miről beszélek mert csináltam és láttam mindegyik végletet vagyis érzékeltem mind három osztály mindegyik vállfaját… lehet hogy velem van a gond hogy nem tudtam lelki ismeret furdalás nélkül egy három gyermekes családnak eladni valamilyen terméket de ez van… vannak undorító emberek akik leakasztják simán a nagy zsét de olyan simán az emberek szemébe hazudnak…

 

Ez lenne az én egyéni véleményem…  

Előzmény: REZGA (89)
SD1pécs Creative Commons License 2006.06.07 0 0 90

"nem kifejezetten egy pénzügyi evolúció eredménye hogy kiváltak az OVB-ből"

 

Nem tudom, h hogyan történt, de miért gondolod így?

Valami elképzelésed is van róla, h miért nem volt pozitív ez a döntés, vagy csak úgy mondod?

Komolyan kíváncsi lennék, mert önmagában ez üres duma.

Köszi

Előzmény: REZGA (86)
REZGA Creative Commons License 2006.06.06 0 0 89
Nem ingem, tehát nem veszem magamra. Kinek az irányába érezted átverésnek? a saját, vagy az ügyfelek irányába? az ügyfelek irányába nem lehet átverés, mert a tanácsadó lelkiismeretén múlik, hogy mit ajánl neki?! lelke rajta... a saját irányodba pedig azért nem lehet átverés, mert (és ez saját tapasztalat) melyik az a munkahely ahol pályakezdő, friss diplomásként a minimálbér 5-szörösét keresheted az első hónaptól kezdve?
Előzmény: Züüm-züüm (88)
Züüm-züüm Creative Commons License 2006.06.06 0 0 88
u.i. akinek nem inge ne vegye magára 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!