Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Hi, kezd felforrani az agyvizem, amiota par napja szallingoznak a hirek...
Somogyban a rendorseg felulirta a hatalyos TORVENYT:
Körlevélben ment ki a helyi kereskedoknek, hogy Keseru-fele _eloltoltos_ fegyverek (szerintem nem ismernek ott mas eloltoltost) szerintuk _LOfegyverek_, es csak engedelyre lehet oket megvenni.
A Somogy Megyei RFK egy igazságügyi szakértői vélemény ellenében, de az ORFK állásfoglalása alapján ezt irta:
"Keserű Defender típusú revolvert az ügyfelek részére elöltöltő lőfegyverként csak megszerzési engedélyre, és csak sportlövészeti célú felhasználásra értékesíthetik"
Aláírta Bánné dr. Dan Erzsébet r. alezredes
Szerencsere mashol a rendorseg nem probalkozott ezzel nagyon magas szintu torvenysertessel, de ez igy onmagaban megerne nemi ugyeszsegi vizsgalatot, fejhullatast stb.
Na igen, az ilyen őrültek miatt nem lehet bevinni egy ilyen rendezvényre semmi közbizt. kül. veszélyes eszközt. Sőt, még egy nyomorult spray-t (izzadásgátló) sem, mert azt mondta rá a biztonsító őr, hogy lehet vele lángszórózni. - És milyen igaza van! :)
"Súlyos merénylet zavarta meg pénteken éjjel az új berlini főpályaudvar avatását. Huszonhat embert késelt meg egy fiatalember, indítékai nem ismertek.
Rendőrségi források szerint egy fiatal férfi a színpompás ünnepségen a tömegben mintegy huszonhat járókelőt késelt meg. A berlini rendőrség szóvivője szombaton reggel arról számolt be, hogy a sérültek közül hatnak az állapota súlyos. A többieket orvosi kezelésben részesítették, majd hazaengedték. A szóvivő szerint nem kizárt, hogy a sérültek száma a huszonhatnál magasabb, mivel nem mindenki jelentkezhetett a hatóságoknál.
Az első jelentések még arról tettek említést, hogy egy személy életét vesztette, ezt azonban a szóvivő nem erősítette meg.
A 17 éves, berlini ámokfutót őrizetbe vették. Tettének indítékai egyelőre nem ismertek. A rendőrségi szóvivő szerint a merényletnek nincs "bevándorlási háttere."
A hatóságok megkezdték a vizsgálatot. A szóvivő közölte, hogy a fiatal férfi már korábban is követett el bűncselekményeket.
A tömegben hatalmas pánik tört ki. A merénylet elkövetése után mintegy 100 rendőr és 45 tűzoltó volt bevetésben."
Nahát, de jó, hogy emlékeztettél erre a mondatra! Magam is olvastam a könyvet fél éve-éve, és most ugrott be, a beírásod alapján, hogy én is nagyon találónak véltem ezeket a sorokat :)
"De ez fegyvertartás szempontból lényegtelen, egyértelműen több esélyed van bármilyen helyzetben, ha van nálad jó helyen egy éles lőfegyver, ennyi. Vannak helyzetek, amikor mind1, van, amikor talán segít, és sokszor biztosan segít." -- Igaz! lásd AVP: "a pisztoly olyan mint az óvszer...". A szájkaraténál mindenképpen hasznosabb (önirónia :o)))
A tegnapi hírek alapján Betiltommónikát meghagyják kedvenc minisztrériuma élén. Viszont a rendőrséget elvehetik tőle, és átkerülhet az IM-hez. Érdekes fejlemény lenne. Mónikánál maradnak a közigazgatási feladatok, kíváncsi vagyok hogy az engedélyezés- és a fegyverügy is marad a BM-nél vagy megy a rendőrséggel együtt az IM-hez? Utóbbi esetben hogyan fognak viszonyulni az IM főokosai a kérdéshez? Vajh' jó értelemben vett 'civilebbek' lesznek a kérdésben, nélkülözve a BM-esek megmaradt állampárti reflexeit és felsőbbségtudatát, vagy a BM-ből a területtel együtt érkezik a "tilcsunkbemindent" dilettáns régi vágású banda?
"...ez fegyvertartás szempontból lényegtelen, egyértelműen több esélyed van bármilyen helyzetben, ha van nálad jó helyen egy éles lőfegyver, ennyi. Vannak helyzetek, amikor mind1, van, amikor talán segít, és sokszor biztosan segít.
Olyan nincs, hogy van nálad, de inkább ne lenne..."
Erre gondoltam, amikor írtam a hozzászólásom. Egyetértek.
Feltéve, hogy nem vágja el egyből a nyakad... Hátulról.
De ez fegyvertartás szempontból lényegtelen, egyértelműen több esélyed van bármilyen helyzetben, ha van nálad jó helyen egy éles lőfegyver, ennyi. Vannak helyzetek, amikor mind1, van, amikor talán segít, és sokszor biztosan segít.
Olyan nincs, hogy van nálad, de inkább ne lenne... Esetleg pár nyakatekert, kitalált sztoriban. Vagy pl. őröknél bizonyos helyzetekben, de az nem magáncélú önvédelem.
MOndjuk ez a kis pöcs jöhetne nekem akár hátulról is, puszta kézzel hazavágnám a kis nyomoroncot. A lány sajna nem az én súlycsoportom volt, neki nem volt esélye :o(
Nana!Ha van nálad valami nem csak lőfegyver akkor van esélyed még ha hátulről is jön az illető!
Amúgy ez tudom hogy nem igazán ideillő,de láttam izraeli kommandós kiképzést ott olyan volt ha hátulól megfognak kés elő és belevágni a támagó fejébe szemébe nem szarozni vele!
"Csak azért akartam feltenni hogy lássák páran hogy együtt kell érezni a rabló urakkal!"
Ne haragudj de ez természetes!! Azért arra is kíváncsi lennék, ha a szállóigévé vált szagértő úr lányával vagy talán feleségével csinálja meg valaki az alábbi brutális rablógyilkosságot, akkor is meleg együttérző szívvel fog gondolni a szerencsétlenre akit a társadalom ilyen sötét sorsba taszajtott?
" aki ilyet csinál az kérem NEM EMBER, de még csak nem is állat, nem is tudom mi." -- Hát először is: golyóérett. Valamire azért ő is jó lenne, pl. egy új kardot kipróbálni rajta. Másra nem.
"Azért offtopic, mert akár van fegyvere a nőnek, akár nem, ugyanez az ügy kimenetele. Ha van fegyvere a nőnek, a csávó akkor is megtámadja, és ugyanilyen módszerrel, hátulról."
Haaat, ez igy elegge nem kerek.
(amennyire meg lehet itelni a szar video alapjan)
1. amikor foldre kerul a no, meg lathatoan mozog, nem eszemeletlen. ha fegyvert rant (akarcsak gazt), akkor meguszhatna
2. a tamado nem biztos, hogy bekockaztatta volna, hogy nem sikerul biztosan foldre vinni es hosszan rugdosni, HA feltetelezheti az aktiv vedelmet a tamadott reszerol.
Azért offtopic, mert akár van fegyvere a nőnek, akár nem, ugyanez az ügy kimenetele. Ha van fegyvere a nőnek, a csávó akkor is megtámadja, és ugyanilyen módszerrel, hátulról.
Na azért az Amnesty International olyanokon segít, akik valami hülyeség miatt kerültek hosszú időkre börtönbe, általában hirtelen felindulásból elkövetett eberölés miatt elítélteken, olyanokon, akiket a börtön már szinte teljesen tönkretett. Akiknek az élete apró hülyeségek miatt ment tönkre, de irreális bűntetést kaptak érte.
Az ilyen állatot viszont nem is kéne lecsukni; OTT HELYBEN agyon kéne lőni. Nem hiszem, hogy az ilyet bárki is pártfogolná!
Én csak azt mondom, hogy az, aki azzal jön, hogy "a bűnöző is ember", annak mondom tisztelettel: aki ilyet csinál az kérem NEM EMBER, de még csak nem is állat, nem is tudom mi.