A csapból is a "büfé-ruhatáros" diploma folyik, meg az hogy mérnökből hiány van. Szükség van egyáltalán humán felsőoktatásra? Szerintem elég lenne 1-2 humán egyetem, a többi mehetne a levesbe. Meg kellene erősíteni a természettudományos képzést, meg a rangját is. Alkalmazkodni kell a valósághoz. Most sokan valamiféle rosszul értelmezett "rangot" akarnak szerezni maguknak közpénzen. Elvégez valami kamu szakot a Kacor Király főiskolán, hogy elmondhassa, hogy diplomája van, de ez kidobott pénz és energia.
Szerintem megváltozott a felsőoktatás szerepe a társadalomban. Régen a felsőoktatás egy rang volt, manapság meg munkaerő piaci belépő.