a Cardo Tech rugózat az a burgonya. Ha krumpli lenne, akkor bonell lenne a neve, mint ahogyan azt mindenki más is hívja. De ugye mennyivel jobban hangzik, hogy tech rugó? A szám egyébként a rugó magasságát jelenti. Elméletileg a Cardonak saját rugó gyártása van Győrben, szerintem vásárol is hozzá jelentősen, a vásárolt rugók általában Törökországból jönnek. Persze jöhet más országból is. Mennyivel jobban hangzik, hogy "viskojel", mint az hogy emlékezőhab. Pedig az. Vagy az hogy "kompozithab". Pedig az a heterogén hab, ugyanolyan vacak darálék, mint ami egy-két olcsó matracban is van.
Egy dolgot szerintem beszéljünk ki gyorsan, elöljáróban. A Cardo egy lokális márka, ami ca. annyit jelent, hogy Magyarországon kívül a világon sehol nem ismerik. Sehol. Még szomszédos országokban sem. Kb. olyan, mint a Kludi. Egy-két volt szocialista országon kívül senki nem ismeri. A márkás matracok esetében minden gyártó meghúz egy vonalat, hogy melyik árkategória alatt nem szeretne értékesíteni, mert annak már márkaromboló hatása lenne. A recesszióban ez néhány gyártónál csúnyán lecsúszott.
Persze ez érthető, hiszen a prémium kategóriából nehéz megélni, a meghatározó forgalom 90-es méret esetében valahol a 50-90e között van. Ahhoz hogy a J*sk forgalmazzon ilyen matracot, ahhoz egy kicsit butítani kell. Egyébként nem csinálnak rossz matracokat, én szétszedtem egy legolcsóbb bonellrugós (bocsánat: tech rugós) matracukat egyszer késsel ahogyan illik és meglepően szép volt belül.
...és egyébként miért van az, hogy egy ekkora nagymárkás gyártó egymillió féle matracot készít nagyon sokféle árkategóriában? Kicsit az az érzése az embernek, hogy hülyítik őt azzal a pár olcsó Cardo-val, amit szinte ugyanúgy reklámoznak, mint a luxus árkategóriás matracaikat..
persze ez még így sem egy nagyon olcsó matrac, de valóban ezért az árért (meg azért az eddigiért is) már kap valamit az ember. Remélem minden ok lesz a matraccal.
a Hilding Indi Multi matracnál a két oldal között érezhető a különbség, ezt elég nehéz megfogalmazni, de ca. olyan 10-15% lehet. A matracokkal alapvetően nagyon kevés probléma volt, az Intense huzat szerintem most az egyik legjobb huzat a funkcionális matrachuzatok között, ha azt vesszük alapul, hogy a kitűzött funkciót milyen mértékben látja el.
Igen, ez a matrac valóban kifutó model és már csak 160x200 méretből van egy pár darab...
Esetleg van tapasztalata a Hilding Individuality Multi S/M zsákrugós matracról ?
Most elég jó áron hozzá lehet jutni mert kifutómodell.
Látom h mit tud, kérdésem h az intense huzat jó e minőségre és h a két oldal között keménységre mekkora a különbség. Kicsit attól tartok h a puha oldala túl puha és a kemény oldal túl kemény lesz. Köszönöm a tájékoztatást.
ami biztos, hogy a Hilding matracban dupla annyi rugó van, mosható matrachuzat és két különböző tulajdonságú komfortoldal. Több oldalon is fent van a Billerbeck Bahama Nova és Portofino matracoknál ez az adat, mert nyomdai hibával jött ki a Billerbecktől...
BIzonyára mindkettő jó matrac, amennyiben csak az egyiket tudja kipróbálni és azzal elégedett, úgy nem érdemes más matracot választani, esetleg kockáztatni.
a latex matracok egy időben nagyon népszerűek voltak, de a hideghabok előretörésével szinte az egyik pillanatról a másikra eltűntek minden piacról. Nyomokban persze még vannak ilyen matracok Magyarországon is. Ezek jellemzően 100% szintetikus műgumiból vannak (műguni: butadién), tehát a természetességhez nincs sok közük. Persze lehetnek kivételek is, de azok is kevert latexek -jelzésértékű természetes latex tartalommal. Valóban pontrugalmasak, a szellőzésük azonban messze elmarad a hideghaboktól. A lukak benne a kommunikáció szerint ergonómiai zónák a valóságban azonban így lehetett a legegyszerűbben alapanyagot spórolni.
Alapvetően nem voltak rossz matracok, ha nincs kisórolva belőle a latex a habosításnál (sok levegő, kevés anyag) Rugalmas ágyráccsal működnek el szépen, szinte kötelező alá a 26-28 keresztléces rugalmas ágyrács.
A latex-kókuszról néhány gondolat egy blog bejegyzésből:
A német Dunlopillo a világ egyik legnagyobb latexmatrac gyártójának számít, nevéhez számtalan világszabadalom (latexallergiát okozó allergén kivonása a natúrlatexből, stb) és találmány fűződik a latexgyártás és az alváskultúra területén. A Dunlopillo gyár tehát már 80 éve a latexgyártás zászlóshajója a világon, a legnagyobb mennyiségben és a legjobb minőségben állított elő latexmatracokat a világon. És higgyék el nekem: ebbe az üzembe (a lábtörlőn kívül) soha semmilyen formában nem ment be kókusz és soha nem jött ki onnan; bármilyen meglepő, a világ legnagyobb latexgyártó cége soha nem gyártott latex-kókusz matracot. Hogy miért? Előzménye és folytatása a cikknek itt>
Egyébként arra is kíváncsi lennék, hogy mit gondol a 15 centi körüli vastagságú szinte tömör LATEX matracokról, amik sok esetben perforáltak és ezáltal azt állítja róluk a gyártó, hogy jól szellőzik!? És nem mellesleg úgy reklámozzák őket, hogy nagyon jó pontrugalmasak, nagyon jól felveszik a test alakját és nagyon jól alá is támasztják.
Láttam olyan latex matracot is, aminek kókusz réteg van a közepén!
Nagyon kíváncsi volnék egy ilyen matracra, hiszen ezekről ritkán hallani!
a memóriahabos matracok mindig hordoznak némi rizikót, én -amennyiben nem biztos valaki a döntésben- általában nem szoktam javasolni, sokkal inkább egy hideghab - memory fedőmatrac kombót. Szerintem a hasonfekvés egy kifejezetten egészségtelen alvási forma és általában a kemény matracokat használók között jellemző. Matracon keményíteni tartósan nem lehet, viszont nehezen tudom elképzelni, hogy 60kg környékén ez a matrac kényelmetlen legyen. Még magasabb testsúly esetén sem. Alapvetően -többször szóba került már-, hogy ilyen jelentős súlykülönbség esetén nem szabad egy matracot választani, mert 100% hogy valakinek nem lesz jó.
Tehát nem az egy matrac lenne az irány, hanem olyan terméket lenne érdemes keresni, ahol azonos termékből van Medium és Hard verzió. RelaXx Signum pl. egy ilyen termék. Az említett matracok esetében akár egy matrachuzatban a Swiss Tech Dinamic és Dinamic+ matracok is megoldás lehetnek a jelentős súlykülönbségből adódó probléma megoldására.
amennyiben pont ugyanolyat szeretnétek, akkor lehet, hogy azt kellene és reméljük, hogy pont ugyanolyan lesz. Rengeteg-rengeteg elfekvő, kifutott, megmaradt, garanciális, hibás, szállítási sérült matracot tudok különböző méretekben. Email-ben szívesen segítek...
ebben az árkategóriában a Tr-EX egy meglehetően megbízható matrac, bár a garanciát ha esetleg előfordulna- nagyon nehéz lesz érvényesíteni, mert eléggé szokatlan és furcsa. A három említett matracból ha kizárjuk a komfortja miatt a Konfor Pocket 5 zone matracot, akkor én az említett matracok közül a Rottex matracnál maradnék. Persze ha kényelmes.
A heterogén habok tartósabbak, mint a normál 25-30-as habszivacsok, amiket a matracokban alkalmaznak. Viszont ugye azért egy ipari hulladék is egyben, egy mindenhonnan összeszedett, ledarált, préselt-ragasztott kényszertermék. Viszont eléggé stabil. Viszont szinte nem lélegzik. Viszont általában kemény.
Amúgy még a Cardo is előszeretettel használja és hogy az ipari hulladék környékét is elkerüljék, ők nem heterogén habnak hívják, hanem "kompozit hab". Mégis csak szebben hangzik. Krumpli-burgonya...
amennyiben rugószámok alapján szeretnénk matracot választani vagy azt mondjuk, hogy ez egy fontos szempont, akkor a Billerbeck Portofino matrac a maga 276 db/m2 rugózatával kilóg a sorból, tehát egy kicsit már tudtunk szűkíteni. Az Original Multi huzata Medicott Silver -szerintem egy jó matrachuzat- és egy kicsit lágyabb, mint a Select Multi. A Select Multi ezek között inkább a kicsit feszesebb, viszont két komfotrtoldal: latex és emlékezőhab. Amennyiben segít, a Select Multi sokkal jobban megy mint a Medicott Silver, talán éppen azért, mert a Medicott Silver (ha már be kellene a német H-s redszerbe skatulyázni) akkor inkább a H2 lenne...
Alternatíva mindig van, elég dok gyártó kínál zsákrugós matracokat, bár 500 fölötti rugó sűrűséggel nem is tudok hirtelen fejből. A normál zsákrugós matracok között a Cardo, a Yatsan, a Konfor és a hamarosan ismét a magyar piacon megjelenő YATAS matracok között is érdemes egy kicsit körülnézni...
Mindenképpen érdemes lenne próbálgatni ezeket a matracokat, mert komfortban már az említett három matrac is eléggé eltér egymástól, a többi alternatíváról meg nem is beszélve...
Én (120x200-as) zsákrugós matracot szeretnék venni, de arra lennék kíváncsi, hogy a fix bordázattal ellátott felnyíló ágyneműtartós ágyrácsra kell-e tenni valamit (inkább házilagos megoldást szeretnék költségcsökkentés végett), hogy majd az azon lévő matracnak ne legyen semmi baja és persze szellőzni is tudjon?
Egyébként egy Rottex TR-EX-et szemeltem ki. A másik rivális egy Confor Pocket 5 zónás matrac lett volna, de kipróbáláskor kicsit jobban belesüppedtem a 95 kilómmal, pedig abban több a rugó, mint a Rottex-ben. A harmadik egy JYSK-es PLUS S95 Dreamzone matrac, amit nagyon kényelmesnek találtam.
Van esetleg tapasztalata a poliéter habszivacs, vagy a heterogén poliuretán hab, és a heterogén habok tartósságáról?
én nem ismerem ezt az ágyat, nem forgalmazzuk sehol, de valahogy olyan érzésem van a forgalmazók listája alapján, hogy ezt a Léránt csinálja. A megerősített bonellrugó több megoldást is jelenthet, így lehet erősebb bonellrugó is benne, de erre kicsi az esély. Általában élére állított szivacsokat tömnek a rugók közé, ez a legjellemzőbb, még a Ca*do bonellrugós matracok egyedülálló egészségcentere is ilyen. Lehet érdemesebb lenne csak az ágykeretet megvenni és nézni hozzá egy matracot, bár a 200e egy ágyért és egy matracért nem olyan veszélyes, elrugaszkodott ár...
Hasonló ágyat szerintem tonnaszámra lehet találni a neten.
próbáltam megnézni ezt a matracot azért, de én meg sem találtam. Amennyiben kókusz-hideghabos matracot keresel és Tata útba esik neked, úgy lehet, hogy érdemes lenne a Rottex matracok között is szétnézni, ők elég sokféle kókuszhideghab matracot gyártanak.
az említett termékeket gyártó bősárkányi Biotextima a Matracgyártók itthon és nem c. cikkemért beperelt a jó hírnév megrontása meg hasonló bájos fogalmak miatt, így én sajna nem vagyok objektív a kérdésben. Hátha más tud segíteni...
Naturelle matracokról tud valaki véleményt mondani? Kinéztünk egy ergowellness fantázianevû matracot (22cm, hideghab + 2 réteg kókusz), ami elfogadható árban van (180cm 125000 ft), de eddig nem találtam róla semmilyen véleményt a neten. Jó minôségû vagy hamar tönkremegy mint a mostani jysk-es?
szerintem egyszerűen csak hagyni kella helyén megszáradni. Napra én nem tenném, mert a poliuretán habok oxidálódnak a napon, elszineződik, esetleg elkezdhet prőzlisedni is (szétporlik). 1-2 nap alatt kiszárad ilyen időben. Lehetne gyorsítani is a folyamaton, az oldalára állítva és elé egy ventilátor...
Felteszek ide egy kérdést,nem tudom van e aki tud rá válaszolni,van egy dormeo matracom meg egy dormeo párnám és ki ömlött rá egy kis víz na nem nagy mennyiség de egy kis nedvesség érzik a szivacson le is vettem a huzatokat ezt ki lehet valahogy szárítani,pl napra kitenni egy napra vagy ilyesmi?
látogatás előtt az üzlettel kellene felvenni a kapcsolatot (legjobb emailben, mert a telefonok általában túlterheltek), hogy milyen matracok vannak éppen készleten vagy kiárusítás alatt, ami megfelelne az igényeknek. Szerintem kamaszkor alatt nem nagyon tudják a gyerekek meghatározni az igényeiket. Esetleg annyit, hogy milyen nem szeretnének. dozsa@matracguru.hu