Keresés

Részletes keresés

freex Creative Commons License 2009.10.28 0 0 11639
Szép-szép, csak akinek a tetőgerince nem az uralkodó széljárásra merőlegesen áll, annak semmit sem fog termelni. Vagy benn az épületek sűrűjében, ha a szelet egy magasabb ház szélirányból leárnyékolja.
Jó az elgondolás, csak függőleges kellene használni.
De mindenképp jó megoldás annak, aki kacsalábon forgó várban lakik, már csak egy farkat kell szerelni a házra, hogy mindig szélirányba állítsa:)))
Előzmény: wolf1111 (11638)
wolf1111 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 11638
kobab Creative Commons License 2009.10.26 0 0 11637
persze értem én
én is igy gondolom
éppen ezért raktam be a második linket ahol összhasonlitanak

ha már tipusokról van szó, én is megkerestem gyorsan a kedvencemet:
http://news.cnet.com/greentech/8300-11128_3-54.html?keyword=small+wind
ezen az oldalon kellene megnézni a swift wind turbine-t
a többi cikk is egész jó ezért belinkelem ha már igy találtam meg most...

egyébként van persze saját oldaluk is, ahová az előbbiről is el lehet jutni
http://www.swiftwindturbine.com/

szóval ezt egy kicsit másként csinálnám, de ez egy nagyon könnyed elegáns kis propeller





erbe Creative Commons License 2009.10.26 0 0 11636
Csak rá kell nézni!
1. Nem igaz!
2. Mint a11 írta: "nagyon szép dísz lehet a házon..."
Sok benne a felesleges elem. Ha a visszahajtogatott lapátokat kiterítenéd, talán még teljesítményt is produkálna.
Előzmény: baltech (11631)
a11 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 11635

Lehet, hogy nálam ez már betegség, de ennek is elkészítettem a modelljét kb 35 - 40 cm átmérővel.

Csak primitív módon. 4 lemezcsíkot megfelelően mecsavartam (kézzel) és ráerősítettem egy tengelyre.

Hihetelen, amilyen jól működik.

A legkisebb szélre beindul, és jóval 1000 fölé megy a fordulata.

Érdemes vele foglalkozni, nagyon szép dísz lehet a házon...

Előzmény: baltech (11631)
nem biztos Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11634
Szia Inoxy!

A képen látható lapátok milyen hosszan voltak rögzítve a tengelyhez? Milyen vastag volt az acéllemez mi elhajlott? Egy-egy lapát milyen csavarokkal volt rögzítve?
Egyenlőre ennyi.
Szia
Előzmény: Inoxy (10111)
baltech Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11633
vásárolni semmiképp sem, inkáb építésebn gondolkodok.
Előzmény: kobab (11632)
kobab Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11632
házak között soha sem fog megtérülni:
http://www.lowtechmagazine.com/2008/09/urban-windmills.html
összehasonlitás hasonló következtetéssel:
http://www.lowtechmagazine.com/2009/04/small-windmills-test-results.html

Előzmény: baltech (11631)
baltech Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11631

sziasztok!

 

ehhez mit szóltok?

 

http://www.mernokbazis.hu/index.php?link=olvas&id=158

 

http://www.home-energy.com/int/windpower.htm

 

viszonylag egyszerűnek tűnik, és jókat írnak róla, csak kérdés igaz-e?

(bocs ha már volt róla szó)

 

a11 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11630

Szia!

Engem is ez a többlet-hatásfok állított meg. Ehhez némi elmélkedés:

A Savonius nem kérdés. Ebből következnek annak hiányosságai is. Azaz, mindig van a széllel szembe futó lapát is. Akármilyen görbe lemez -félhordó és társaik- keményen lerontja a hatásfokot.

Másodsorban a félhordóknál valójában a szél torlónyomása érvényesül, ami nem semmi, de bizonyosan kevesebb az áramlási teljesítménytől.

Namármost:

A szembefutó lapátokat "árnyékolni" kell, az előremenőkre pedig áramlást kell vinni, és szárny-formára alakítani, hogy az áramló levegő forgató nyomatékot eredményezzen.

Ez mind nagyon szép, csak nem éppen egyszerű megvalósítani, úgy, hogy bármilyen széliránynál igaz legyen.

Elég sokat tanulmányoztam én ezt, készítettem néhány apró modellt, de korántsem igaz, hogy komoly eredmény tudnék felmutatni. Talán a következő...

Előzmény: freex (11628)
Barret02 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11629
Szóval nem érdemes magnetront szétszedni?
Már éppen felkeltette az érdeklődésemet:)
Természetesen MÉH telepen láttam sok mikrosütőt.
Előzmény: freex (11628)
freex Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11628
Szia!

Pedig 2-3 hete összejött volna, mondott is időpontot a prof mikor menjünk, csak annyira közel volt, hogy szinte mindenkinek volt már programja. Utána meg elfoglaltság, betegség, most pedig így jártunk.

Erbe belinkelte pár napja a cikket, ahol a találmányról írnak:
http://www.ingatlanmagazin.com/read/11006?h#
Itt videó is van a gépről, talán valami látszik a lényegből. Első ránézésre semmi extra, légterelőkkel egy Savoniusra irányítják a szelet. Csak egész biztos a lényeg a részletekben van, a légterelők, a lapátok formája adja azt az összhangot, amitől olyan magas hatásfok jött ki.
Előzmény: a11 (11625)
BXD Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11627
Üdv,

Pár éve bontottam sok-sok magnetront, mindegyikben harmatgyenge ferrit mágnes volt és alig találtam két egyformát.

Előzmény: freex (11621)
Mamut19 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11626
Szia .

Én tettem fel linkeket , azóta találtam egy oldalt ahol részletesen irnak a tárcsa generátorról több méretben ha érdekel itt a lik .


http://www.otherpower.com/otherpower_wind.shtml


Sok sikert!!!
Előzmény: freex (11622)
a11 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11625

Sajnos, erre akár fogadni is mertem volna...

Valószínű nem várom meg a jövő évet, elkezdem építeni a modellt. Ha elfogadható teljesítménye lesz, akkor nagyban is.

Azt azért megpróbálom elkerülni, hogy újra kitaláljam a prof. Úr találmányát, ha nem megy, abbahagyom.

Előzmény: freex (11623)
Crapface Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11624
Ajjaj, kezd konteossa valni a dolog...
Előzmény: freex (11623)
freex Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11623
Hát az a nagy helyzet, hogy nem tudunk elmenni.
Ugyanis eddig nem sikerült összehozni különféle okok miatt, most szombaton mentünk volna, de a prof. elmondta, hogy nemrég volt egy visszaélés a találmányával kapcsolatban, ami miatt az igazgatótanács mindenféle látogatást és információadást megtiltott.
Annyit mondott, hogy most még szigorúan titkos minden, de jövő év elején lesz egy nyilvános konferencia, ahová bárki elmehet, ott részletesen ismertetik a találmányt.
Azt hiszem a 10m-es prototípus szabadon meglátogatható, mert csak kerítéssel van körbevéve, de a működéséről senki sem fog mondani semmit.
Előzmény: a11 (11619)
freex Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11622
Hú, a net tele van velük. Nemrég, talán 1-2 héttel visszább volt pár link youtube videókra, ahol valami ferdeszemű társaság műgyantával kiöntött tárcsagenerátort készített.
Kiindulásnak itt egy link:
http://www.instructables.com/id/DIY-1000-watt-wind-turbine/
Előzmény: negativ0001 (11616)
freex Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11621
Szia!

Mikrosütőt még nem szedtem szét, de olvastam pár oldalon, hogy neodym mágnes is lehet bennük.
Egy képen láttam gyűrű alakú mágnest magnetronból kiszedve. Meg kell nézni, ha tényleg neodym és remélhetőleg lapra van polarizálva, akkor szerintem minden további nélkül használható.

Üdv.
Előzmény: peterch (11615)
Joco_21 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11620

Sziasztok.

Mi a véleményetek? Elkezdtem kifaragni a NACA4412-es profilú 1,3m hosszú pengéket. 7-es TSR-re van a profil tervezve. Délután teszek fel fotókat. Elsősorban azoknak a kollégáknak a válaszát várom akik már készítettek NACA profilú pengét, és van tapasztalatuk.

a11 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 11619

Bocs', hogy ilyennel zargatlak!

Ha jól emlékszem, ezen a hétvégén készültetek Felcsútra a prof. úrhoz.

Tartok tőle, hogy nem mentetek el...

De engem érdekelne az a gép, mert van ott valami, amit látni kellene.

De legalább egy Móricka-rajz a működés aerodinamikai jellemzőivel.

Meg az is, miért mondta valahol a pro. úr, hogy az aerodinamika nem úgy működik, ahogy azt az iskolában tanultuk.

Én meg akarom azt a gépet építeni a télen. Minden információ érekel.

Előzmény: freex (11613)
Crapface Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11618
Mindig az adott településtől függ mit lehet az önkormányzat torkán letolni. Szerintem a bicskei tornyot lehetne a legegyszerűbben átverni rajtuk mert nem látszik, hogy mozog.
Mégha van is lehetőség, akkor sem triviális a megfelelő dokumentációkat beadni és megkérni az engedélyeket. A legtöbb buherátornak, fogalma sincs arról, hogy milyen erők ébrednek a gépen különfée szélsebességeknél. Arról nem is beszélve, hogy a telepítés helye is erősen befolyásolja, hogy milyen erős torony kell.

Elkezdtem számolgatni, hogy lehetne-e termodinamikusan trükközni a széllel és ennek kapcsán rápofozni a Brayton ciklus görbéit. Nem egyszerű feladat, de talán lesz belőle valami...
Előzmény: freex (11613)
Microcar Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11617
Gratulálok a vízhúzó szélkerekedhez! Igazán szép szerkezet.
Kedves Tőled, hogy felajánlod a dokumentációt is.
Én egy kisebbet szeretnék, egy 200 négyszögöles kert locsolásat szeretném megoldani vele.
És itt kapcsolódok a rajzodhoz, mert egy olcsó, egy átlag barkácsoló számára elkészíthetó szerkezetet szeretnék csinálni. Persze a vízhúzás más problémákat vet fel, mint a villamos energia termelése, de érdekel a fejlesztésed. Láttam én ilyet valahol a neten. Lehet hogy meg is nézem, mit tud egy ilyen teljesítményre és fordulatra. Vagy ezt már Te régen megnézted?
Előzmény: Törölt nick (11592)
negativ0001 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11616
Koszi a nagyon gyors valaszt, most mar csak annyit, hogy hogyan lehet epiteni egy generatort, esetleg tudsz egy linket, ahol rajzok ertekek stb vannak, vagy van neked rajzod?
Előzmény: freex (11614)
peterch Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11615
Szia !

Bocsika ,hogy belekotyogok, csak egy kerdesem volna. Regebben egy mikrosutobol kiszereltunk egy magnetront, ha jol tudom a nevet. Abban kegyetlen eros magnesek vannak. Nem lehetne azokat kihasznalnotok a generator epitesenel? Igy megsporolhatnatok a magnesek arat. Nalunk az ocskavas telepen volt egy idoszak, hogy 6-7 darab is volt a mikrokbol kidobva.

Udv , Peter.
Előzmény: freex (11614)
freex Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11614
Szia!

Invertert nem tudsz gyártani. Max. igen kis teljesítményűt, amiben semmi védelem nincs. Ilyenre gondolok, hogy túlterhelés/rövidzár ellen védett legyen, hogy ne égjen briketté az egész. Aztán túl magas akkufesznél is leoldjon, hogy ne terhelődjön túl, de kis akkufesznél is oldjon le, hogy ne vigye mélykisütésbe az akkukat.
Szünetmentest vehetsz bontóban olcsón, újat ide nem érdemes. Átmenetileg hsználható, de én azt tapasztalom, hogy igen magas a standy fogyasztása, azaz akkor is sokat eszik, amikor nincs is 230V-os fogyasztó rákapcsolva. Ez simán elérheti a 30W-ot. Egyik haveromnak van pár invertere, nem ups, hanem rendes gyári inverter. Amelyik már eszik 6W-ot, az soknak számít. Egyébként trapéz invertert tudsz venni egész olcsón, 20-30e Ft-ért 2kW körülit, de szinuszos 2.5kW-os is kapható 70e Ft körül.
A generátorról pont a hozzászólásod elején írtad meg a lényeget, a 3000 fordulatot. Ugyanez autógenerátornál 10000 fordulat is van, sőt felette. Ha belegondolsz a kocsik fordulatszámába és abba, hogy a főtengelyről gyorsító áttétel megy a generátorhoz (nagy ékszíjtárcsa-kis ékszíjtárcsa), máris kiderül, hogy nem erre találták ki. Én is csináltam ilyet, viharos időben a szélben volt kb. 20kW, jó géppel ennek harmadát kivehettem volna, ehelyett áttétel+autógenerátor mindössze 300W-ot volt képes szolgáltatni.
Építeni érdemes és csakis állandó mágnesekből. Nem olcsó, de ennek van értelme.
Bolti nem fog tudni annyit és főleg amilyen brutál áron adják sohasem fog megtérülni.
Előzmény: negativ0001 (11612)
freex Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11613
"A szélgenerátor építését semmi nem tiltja, viszont az oszlopét vagy igen, vagy nem. Ezek után már nem is olyan nagy baromság talajra telepített VAWT-al szórakozni. Nincs oszlop, nincs mibe belekötni..."

Hú basszus, ha ez így van, akkor nagy királyság van. Építek egy 6m magas vawt-t a földtől, majd azt mondom, hogy az nem oszlop a közepén, hanem a gép tengelye. Teccik látni milyen szépen forog? :))))))))
De komolyra fordítva a szót, ez tényleg így lehet?
Mert én Siófok környékén lakom, ott mondta valaki, hogy a helyi önkormányzati rendelkezések kifejezetten tiltják szélgép felállítását. Sőt, mint írtam nálunk is valami ilyesmi van. Ennek mindössze annyi az indoka, hogy városkánt még épp beletartozik a "kiemelt balatoni övezetbe". És akkor mi van, kérdem én, mi a szarért nem lehet szélgépet állítani??? A hamarosan induló szélerőmű park is emiatt pontosan a város közigazgatási határa mellé épül. Állítólag a helyi önkormányzati vezetők is rájöttek, hogy mennyi pénztől estek el ezzel a barom szabályozással, úgy hallottam keményen lobbiznak azért, hogy kikerüljünk ebből a bizonyos kiemelt övezetből. Remélem sikerülni fog, bár ez rajtuk már nem segít, én viszont meg tudom kérni az engedélyt 9 vagy 12m magas torony építésére.
Előzmény: Crapface (11605)
negativ0001 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11612
Szia Rottoo es valamennyi "Szelfutta haju" emberek!
Te a benzises generatorodrol akarod attenni a generator reszt a szelmalmodra?????
Ez nem fog igy mukodni, mert azoknak meg kell legyen 3000es fordulat, mert ezen a fordulaton jon letre az 50 herz.Ja es az egybol 220voltot csinal.
Nem nagyon vagyok jartas ebben a temaban, de mostanaban kezdem el gondolkodni ezen dolgon, hogy jo lenne egy "ventilator" az udvaron, ami legalabb a kozponti futesem kevero szivattyujat elllatna arammal, meg a keszulodo napkollektorom szivattyujat is. De ha jol menne, akkor meg a vilagitast, TVt ......es tovabb is van mondjam meg?? Persze ha uberelem.
En is Erdelyben lakom, de engem nem erdekel az epitkezi engedely, meg a hazamra sem kertem engedelyt, mert magasrol le**arom ezt az unios lo**rt. Ide az udvarra senki nem fog jonni ellenorizni, mert a fejszet belevagom.
A haz egy volgyben van, ami eleg huzatos, na megy egy kis domb (10 meter) tetejen, ahol eleg jol felgyorsul a szel, meg a haz hatanal kb 7 meterre van a szomszed haz, tehat egy szuk szel-folyoso, ahol sokkal gyorsabb a szel, mint barhol az udvaron, igaz egy kicsit turbulens is, de egy fuggoleges 5-6 meter magas szelkutyu ( http://www.gual-industrie.com/English/statoeolienang.html ) jo lenne.
Kerdesem az lenne, hogy le tudnam en is gyartani az invertert olyan teljesitmenyut, amilyent akarok, vagy vegyek egy profibb szunetmentest es azt alakitgassam??? Es a dinamo az mi legyen??? Sima auto alternator? Az en 28 eves automon egy 900wattos Bosch tolto van.
Jo szelet es sok sikert!!!!

Előzmény: Rottoo (11591)
cicfarek Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11611
Halihó engem érdekelnének a terveid!
Eltudnád őket küldeni a címemre?
cicfarek@freemail.hu
üdv: Peti
Előzmény: Törölt nick (11592)
Inoxy Creative Commons License 2009.10.24 0 0 11610

Igazad van. Most már 284 hozzászólásom van. Erre kell kattintani.

 

Inoxy-Hozzászólások-284 Ha így csinálod, akkor léthatod valamennyit egymás után.

Előzmény: Barret02 (11609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!