Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 358

2010-ben erre határozott ígéret volt. Meg az összes többi adókérdésre is.

Előzmény: ctvi (356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 357

Tudod, a munkásokat mind ez igazából nem érdekli. Csupán szívből jövő őszinte gyűlölettel beszélnek az összes léhűtő, túlfizetett országgyűlési képviselőről, államtitkárról, miniszterről, de még a polgármesterekről is. Semmiféle különbséget nem tesznek közöttük. Ahogy mi látjuk, nekünk teljesen mindegy, ki lopja el a megtermelt adóforintjainkat, ellene úgysem tehetünk semmit, főleg egy választással nem. Lehet az akár kötelező vagy maradhat így is. A kötelezőn tőlünk legfeljebb egy üres szavazólapot kapnának, esetleg valami obszcén megjegyzéssel. Az önfényező hazugságaikat meg persze mondogathatják egymásnak, hogy ők húzzák ki az országot a szarból. Maguk is tudják, hogy ez egy szemen szedett hazugság. Magyarországot az európai piac élénkülése fogja fellendíteni - már amennyire - és a cégek beruházásai a konjunktúra idejére. Ehhez csak annyit, hogy a beruházási érték az idei évben csak a mi cégünknél 50 millió.

 

Nem forint, euró!

 

Bizony ennyit a magyar kormány nem költ beruházásra. Ha a kis vasutat, a stadiont meg az új tévéstúdiókat figyelmen kívül hagyom, de azokkal együtt sem. Azokból mellesleg nem lesz adóbevétel.

Előzmény: ctvi (355)
ctvi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 356

Egyébként a jövedéki adóemelés az EU-nak köszönhető, meg annak, hogy a magyar ellenzéki képviselők sokszor az ország ellen szavaznak....  Csehországban Decinben kerítéssel vannak körbezárva a cigányok, de Csehországot eddig az EU nem buzerálta ezért, míg a Gyöngyöspatai események után mi lettünk Európában a "legnagyobb rasszisták, és nácik". Mert a csehek nem viszik ki a belpolitikát Brüsszelbe.....

 

Előzmény: Törölt nick (354)
ctvi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 355

Egyébként érdemes lenne valamelyik pártnak erre ráállni, mert a jelenlegi rendszer szerint az egyéni listán bejutók bármikor átülhetnek. Az egyéni listára jelölésnél a jelölt pártok általi támogatása elsősorban pénz kérdése. Így bárkit, és bármennyi (az egyéni mandátumok erejéig) embert be lehet juttatni a parlamentbe, akik egy adott pillanatban kilépnek a pártot támogatók közül, és utána bizonyos idő eltelte után akármilyen frakciót alakíthatnak. Ez lehet akár egy nyíltan fasiszta, vagy szélsőbaloldali koalíció is, ami a "szponzora" érdekeinek megfelelően szavaz majd. És a jelenleg törvények alapján, nem is lehetne velük mit kezdeni.....

Előzmény: Törölt nick (354)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 354

Ha még csak az átülésekről volna szó! De megfontolnák, mit hablatyolnak a kampányban ígéretként. Mint, hogy csökkentjük a jövedéki adókat, az élelmiszerek ÁFÁ-ját és a többi. A szavazók erre adtak felhatalmazást és most csalódtak.

Előzmény: ctvi (353)
ctvi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 353

A Horn-Kuncze kormánynak is kevesebb mint 50%-al került hatalomra 1994-ben majdnem 4/5-el. (Meg az őket követők is hasonló támogatással nyertek...) Szerintem is igy lenne a jogos. Röhejm hogy 100 000 körüli szavazattal be lehet jutni a parlamentbe! Lásd, korábban Fidesz, Szdsz, Miép,Fkgp, LMP stb. Szerintem a görögöknél is kötelező a részvétel, de ebben nem vagyok biztos.

Én a visszahívhatóságot is hiányolom az egyéni bejutók esetében, elvileg bármikor átülhet bárhova, úgy hogy a szavazóktól nem erre kapott felhatalmazást. (Lásd Heves Megyei Közgyűlés 2006, vagy később Pécsi Közgyűlés)

Előzmény: Törölt nick (352)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 352

Igen, az Belgium. És jogosnak is tartom. Vállalja mindenki legalább az erkölcsi felelősségét annak, miként választ. Mellesleg az ilyen rendszer az igazi felhatalmazás egy párt, egy kormány részére. Mert ugye tudjuk, hogy jelen esetben az a kétharmad nem többől, mint a szavazásra jogosultak felének a feléből jött össze.

Előzmény: ctvi (351)
ctvi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 351

Van olyan ország Európában (az EU-ban), ahol kötelező a részvétel, de lehet üres (érvénytelen) szavazatot is leadni. És van egy minimum szavazat, amit el kell érni, hogy érvényes legyen a választás. Tehát hiába győz valaki, ha az érvényes szavazatok száma nem éri el a meghatározott küszöböt, akkor érvénytelen a választás.

Nálunk sokszor lennének érvénytelen választások, a nem szavazók aránya egyre nő!

Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 350

Elnézést, kijavítom. A Szokolt nem kellett áthangolni azért, hogy a Kossuthot vegye. A középhullámot és a hosszúhullámot eredetiben is tudta.

Előzmény: ctvi (349)
ctvi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 349

Én minden nap nézem a TV-t..... mert szembe ülök vele, de bekapcsolni csak ritkán szoktam..... A híreket mindig hallom,  a 75 éves apósom hallgatja, a nem túl sokkal fiatalabb (szerintem bőven 40 év feletti)  Szokolján (áthangoltatta)  a Kossuthot. Ezt a jelenséget, már más hasonló korúaknál is megfigyeltem.....

Előzmény: kalászos (338)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 348

Fején találta a szöget. (Itt nem szoktam fórumozni, ha valami szúrja a szemem, a fészen teszek néha napján megjegyzéseket.) Valóban. A kutya sem kíváncsi a mi fajtánkból általában a tévéműsorokra. A politikusokra meg főleg nem. Akkora zöldségeket tudnak mondani, egyszerűen valahol az űrben járnak, de hogy nem Magyarországon és főleg nem a munka világában, az hétszentség! Gyurcsány Ferenc, Orbán Viktor a regnálásuk alatt 2-szer ill. 3-szor járt a városunkban. Eszükbe sem jutott - vagy a biztonsági embereik nem engedték -, hogy ellátogassanak oda, ahol a milliárdokat termelik a költségvetésnek. Nem mintha valaki bántani akarta volna őket, tisztességes emberért is ugyanannyit kapna. Egy dologban viszont mind a két oldal biztos lehet, és talán ezzel a süketeléssel arra is hajtanak, hogy a nyugdíjasokon kívül senki nem megy el szavazni. Ezt a város demográfiai adatai egyszerűen tükrözték a legutóbbi parlamenti és önkormányzati választásokon. A Jobbik az a valamilyen harmadik oldal, de ők is belenyugodhatnak abba, hogy a kutatások adatait nem fogják tükrözni a választások. Hiába népszerűek a diákok és a szakmunkások körében - bár én ezt vitatom -, egyszerűen a fáradságot nem fogja venni ez a két réteg, hogy elsétáljon a szavazókörig.

Tehát, ránk ne számítsatok!

Előzmény: chagaal (346)
ctvi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 347

Egy ilyenért máshol is kirúgnák az illetőt, tudni kel, hogy mivel szabad "poénkodni", ezt már otthon meg kellett volna tanulnia, de minimum az iskolában....

Ártatlan emberek halálán nem lehet poénkodni, legyen szó a nácizmus 50 millió áldozatáról,a kommunizmus világszerte 100 millió áldozatáról, és az egyéb diktátorok által kivégzettek sok milliós áldozatáról.

Előzmény: kalászos (323)
chagaal Creative Commons License 2015.03.17 0 0 346

... munkás-alkalmazott közeg, rákérdeztem sokaknál, nulla találat, senki sem nézte, én sem, mint ahogy eddig sem:-) de nagyon sokba kerül nekünk, az biztos...

kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 345

ami éredekel azt nézem, az ATV-t is nézem

Előzmény: CS.V.D (344)
CS.V.D Creative Commons License 2015.03.16 0 0 344

Neked minden jó, csak fideszes legyen.

Szar lehet...

Előzmény: kalászos (338)
CS.V.D Creative Commons License 2015.03.16 0 0 343

Győzelmi jelentéseket KELL propagandálni. Mindenben, amihez a pártnak (kormánynak) köze van.
Mindegy mennyien hiszik, ki mit hisz, minden szép és jó és töretlenül fejlődik, meg mégjobb lesz, és ha mégse, az nem az ő hibájuk, hanem az ellenzéké. Ők az ellenség.
Nem lehet olyan alacsony az M1 nézettsége, hogy
- abból ne legyen siker
- ne legyenek reklámozók (különben pár hatóság rájuk száll). 

King_of_Giants Creative Commons License 2015.03.16 0 0 342

Nekem teccik ahogy valami manóhang bemutatja önmagát

Emlékeztet dr.Agy és ForgóMorgó magyarázataira

A Deltát Kudlikkal azért hiányolom, legalább ismétlésben, hamár elkezdik a Szomszédokat is

lxt Creative Commons License 2015.03.16 0 0 341

1. Akinek nem mindegy ki mondja, annak mindegy mit mondanak.

2. Akinek mindegy mit mondanak, annak mindegy ki mondja.

 

Nem súlyosbítom helyzetem a kizáró és megengedő vagyokkal… nekem pölö mindegy, hogy kinek nem mindegy ki mondja; mármint azt, hogy miért nem mindegy ki mondja… az attól, hogy ki mondja, nem független mindegy mit.:-) Nem egy szellemi kaland, de legalább közérthető. Ja! És full HD!:-)

 

Még valamit. A brit csapat – akik a látványért felelősek -, ki nem hagyták volna a királyi lilát.:-)

kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 340

a  parlamentet néztem, meg a Híradót

Előzmény: Bomara (339)
Bomara Creative Commons License 2015.03.16 0 0 339

Mit néztél egy adón, ami már nem létezik?

 

Amit te (állítólag) néztél az egy új híradós csatorna. Aminek a főműsora a parlamenti közvetítés volt. 

Előzmény: kalászos (338)
kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 338

néztem, ma  is!!!

Előzmény: Bomara (336)
bibrislonci Creative Commons License 2015.03.16 0 0 337

hiaba no , a fiataloknak jo 

Előzmény: kalászos (330)
Bomara Creative Commons License 2015.03.16 0 0 336

Az, hogy te nem nézted megvallom nem lep meg.

De miből gondolod, hogy más se? Az hogy a híradója az utóbbi években egyre szánalmasabb és nézhetetlenebb lett, nem jelenti azt, hogy más műsoraira nem lehettek jók. 

 

Ezek után mégis a híradót tartják meg és a többit dobják a szemétbe? Na ez a teljes ostobaság. 

Előzmény: kalászos (335)
kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 335

nem kell annyira drámázni!!! 

 

eddig sem nézte senki, legalábbis ezt mondtátok, most meg hirtelen fontos lett??

Előzmény: Bomara (334)
Bomara Creative Commons License 2015.03.16 0 0 334

Én bizony nem tudtam mosolyogni a tegnapi adásnapon. Sírni tudtam volna.

Egy majd hatvan éves csatornát húztak le a klotyóba.

Egy olyan adót, amelyikkel együtt nőttünk fel.

Tudom, hogy nem ez volt a világ legjobb adója, de azért derekasan helytálltak annyi évtizeden át. Sok remek tv-játék és sorozat fölött bábáskodtak, nem beszélve azokról a műsorokról, amiket azóta is szívesen néznek az emberek, és amikből az M3 most vígan megél. 

 

Persze, hogy a kereskedelmi tv-k elindításával visszaesett a nézettségük, de azért a többi Kelet-Európai közszolgálatival összehasonlítva jól teljesítettek. 

Most mégis egyetlen tollvonással megszüntették.

Miért pont  az M1-el  kellett kísérletezniük? Miért nem lehetett a Duna Word csatornát átalakítani híradós csatornává?  

És miért kellett elbocsátani azokat az embereket, akik értettek a munkájukhoz? Miért kellett olyan újoncokat felvenni, akiknek nulla tapasztalatuk van? Milyen normális cég csinál ekkora hülyeséget, hacsak nem az a célja, hogy tönkre tegye? 

 

Miféle híradó csatorna az, amelyiknek már az első 24 órára sem sikerül elég hírt összeszednie és saját magát ismétli órákon keresztül? Majd a következő napon már órákon keresztül parlamenti közvetítéssel váltja ki a friss híreket? 

A mi városi tévénkben sem Purlitzer díjasok ülnek, mégis simán leköröznék az új híradóadót. 

kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 333

most látom, hogy visszavették a kis csajt, megbocsájtottak neki  :))

Előzmény: kalászos (331)
kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 332

azért mondhatjuk, hogy a németek viszik el a pálmát, és pont egy Goethe-Beethoven ország volt képes ilyesmire

Előzmény: marsjáró (328)
kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 331

más  TV-ben

Előzmény: kalászos (330)
kalászos Creative Commons License 2015.03.16 0 0 330

azóta valami autós musort vezet a kis berlini csaj, akinek kéménysepro vizsgája van  :)

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Juliane_Ziegler

Előzmény: bibrislonci (325)
bibrislonci Creative Commons License 2015.03.16 0 0 329

szerencsetlen amerikanak , miutan onkent adja at a munkahelyek millioit kinanak  nekik csak a katonasdi marad es elvezik , na nem a rokkantan vagy koporsoban hazajovo katyeszok

Előzmény: marsjáró (328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!