Keresés

Részletes keresés

DegeneraBocsinka Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6532

Srácok, ez a Pesti-Jászberényi út most már egyre elviselhetetlenebb. Most már napközben is bedugul rendszeresen, egyszerűen nem tudom, hogy mikor induljak el otthonról, hogy ne késsek el.

És senki nem tesz semmit, még csak nem is terveznek semmit, ennek ellenére már ki tudja mióta ugyanaz a gárda irányítja a kerületet.

 

Nagyon leszívta ma az energiámat, hogy befelé, és hazafelé is közel egy órát araszolgatott a busz. :(

Fürtöske Creative Commons License 2004.11.24 0 0 6531

A konténeres dolog jó hír (remélem így is üritik).

 

Egy időben én is rá szoktam a vonatozásra, mert tényleg szinte feleannyi idő alatt értem be. Viszont nekem csak a reggeli vonat jó, hazafelé már nem jutok előbbre, mert vagy nem érem el a vonatot, vagy sokat kell várni a következőre.

De már reggel sem jó, mivel jegyet kell venni. Azelőtt még meg lehetett dumcsizni a kalauzzal, ha egyáltalán jött (most meg már rosszabb, mint a BKV).

Előzmény: Andreas (6530)
Andreas Creative Commons License 2004.11.24 0 0 6530
Igy van. Ma reggel cserélték a konténereket.

Más..
Mostanában kocsi helyett vonattal járok be. Általában gyorsabb és ha azt vesszük hogy 60-90 perc helyett vezetés helyett 20 perc alatt bent vagyok a Keletinél, akkor kényelmesebb is. Viszont amit a MÁV-nak sikerül néha összehozni... Azt hittem az a csúcs amikor 4-5 héttel ezelőtt két egymást követő napon 15 perccel később érkezett a hatvani vonat. Múlt héten viszont 8:20-kor még mindig a 7:45-öst vártam, akkor már egy kicsit összevontam a szemöldököm. Tegnap reggel meg egy kis reggeli tornával kedveskedett a MÁV. A hatvani szerelvény ugyanis a másik vágányra érkezett, aztán jöhetett a ki mennyit fut "százon", ugyanis a drótkerítés miatt csak a vonat két végénél lehetett átmenni a másik oldalra...
Előzmény: apaf3j (6529)
apaf3j Creative Commons License 2004.11.24 0 0 6529

Jó reggelt Neked is!

 

Legjobb tudomásom szerint nem ürítik, hanem cserélik a konténereket: jön egy teherautó öt üres konténerrel, üresek le, telik fel, kész. Mintha valahol már láttam volna... de lehet, hogy tévedek.

Előzmény: Fürtöske (6528)
Fürtöske Creative Commons License 2004.11.24 0 0 6528

*reggelt!

 

Megjöttem, vége a szabinak (sajnos).

 

Megnéztem azt a szelektív hulladékgyűjtőt. Úgy jó, ahogy van, csak arra lennék kíváncsi, hogyan űrítik. Szeretném elhinni, hogy igaz, de vajon ennyire kieső részre 4 különböző kocsi fog a hulladékért menni?

Előzmény: Andreas (6521)
cabeza Creative Commons License 2004.11.13 0 0 6527
Ahoy! A traffipaxolás idején (egyszer) én is arra jártam. Szombaton volt... Csak a Bakancsos piacra menőkkel csesznek ki. Miért nem tudnak dolgozni, mint rendes emberek? Ha már újságokból idézünk, én a Rákosvidék hasábjain találtam egy hírt, mely korábbi témáinkhoz kapcsolódik: "Ismét érvénytelen lett a Rákoscsaba u. 34. számú, úgynevezett Süllyedő kastély értékesítésére kiírt pályázat. Egyetlen pályázat érkezett a szociális tevékenységet végző Glória Alapítvány részéről, amely rendkívül keveset ajánlott az építményért, ezáltal anyaga értékelhetetlen volt. A testület újabb pályázat kiírásáról döntött." Szintén itt írtak arról, hogy Adonyi József szervezet látogatások keretében minden érdeklődőt vár a Podmaniczky-Vigyázó kastély megtekintésére.
PepeIldi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 6526
Ott vannak bizony, ma én is megnéztem őket. Én tulképp örülök nekik, csak attól félek, hogy mekkora szemétdombot fognak magukkal hozni?
Előzmény: Andreas (6521)
Andreas Creative Commons License 2004.11.12 0 0 6525
Idézet a XVII. kerületi Hírhozó 10. számából:


A XVI. kerületi rendőrkapitányság újonnan vásárolt traffipaxát néha kölcsönadják XVII. kerületi kollégáknak. Képünk a Füstifecske és Flamingó utca sarkán, október 26-án készült, ahol bizony tudósítónk ottléte alatt 4 gépkocsit állítottak le a rendőrők gyorshajtás miatt. Nem érdemes tehát - és nem csupán a büntetés miatt, hanem saját és mások, sőt elsősorban az Újlak utcai diákos testi épsége miatt sem - túllépni a sebességkorlátot!
Fürtöske Creative Commons License 2004.11.12 0 0 6523

*reggelt!

 

Ma hajnalban a régi ligeti temetőnél jártam, de nem is figyeltem a hulladékgyűjtőket.

Majd, ha megyek ma hazafelé, megnézem.

 

Srábel Balambér Creative Commons License 2004.11.12 0 0 6522

Ezt megerősítem, az esemény megtörtént, a lányomnak elmaradt egy órája miatta, mivel az egész iskola ott volt. Este azt kérdezte: Apa, miért kell alapköveket lerakni? Fázott szegénykém...

Egyébként figyeltétek? 11. hó 11-én 11-kor...

Előzmény: PepeIldi (6509)
Andreas Creative Commons License 2004.11.11 0 0 6521
Láttátok hogy az Ároktő és az Ananász utca találkozásánál, a régi temetőnél szelektív hulladékgyűjtőket raktak le?
Srábel Balambér Creative Commons License 2004.11.11 0 0 6520

Reggel arra mentem (vonattal), megnéztem. A harmadik iparvágány, az EVM-től  kanyarodik a másik kettő mellé. Éppen ezért mondhatjuk, hogy egy Ultra vágány. :-)

Egyébként a Cinkotai út kereszteződésében is három vágány van, de azok közül az egyik eltűnik a fatelep melletti gazban, még az ütközőbakot is alig lehet észrevenni

Előzmény: BoGar (6508)
Fürtöske Creative Commons License 2004.11.11 0 0 6519
Köszíííí!!! (mindkettőt)
Előzmény: BlueBird (6518)
BlueBird Creative Commons License 2004.11.11 0 0 6518

Nagyon boldog születésnapot, Fürtöske : )))))

 

A 27-ével kapcsolatban meg majd legfeljebb hívlak.

Előzmény: Fürtöske (6517)
Fürtöske Creative Commons License 2004.11.11 0 0 6517

*reggelt!

 

Amint tapasztalom, BlueBird felajánlására nem sokan reagáltak, mondhatnám senki.

Na!, mindegy.

Közel 2 hétig nem nagyon leszek NET-közelben, de remélem kellemes lesz számomra ez az idő, főleg a jövő hét.

Végül is nem minden nap lesz az ember 50 éves!

 

.

.

.

.

Azért azt a dátumot, és helyet szem előtt tartom, és ha tudok, el fogok menni.

 

Ma reggel kisebb csoda történt velem. Később indultam otthonról, minek következtében közlekedése során előszőr utaztam végig a 176-os buszon.

Kellemes volt, mert végig ültem, és nem volt nagy forgalom.

Amúgy ugyan olyan, mint a többi. :))))))

 

www.arvai.hu Creative Commons License 2004.11.10 0 0 6516
Nem. Nem akarlak heccelni. Sem téged, sem másokat. Kár volt visszajönnöm.
Kedwes WW. Van egy jó hírem a számodra. Húzok innen a francba.
Előzmény: Törölt nick (6513)
BoGar Creative Commons License 2004.11.10 0 0 6515

Ha már szóba került a süllyedő kastély:

Most olvastam a Hírhozóban, hogy jelenleg eladó. Az önkormányzat ezt sem tudja felújítani, így kénytelenek eladni. Ez most már a lokálpatrióták is belátták. Decemberben írják ki az új pályázatot, mivel eddig nem érkezett megfelelő pályázat.

Fürtöske Creative Commons License 2004.11.10 0 0 6512

Szia BlueBird!

 

Az ötlet nem is rossz! Én valszeg ráérek!

Előzmény: BlueBird (6511)
BlueBird Creative Commons License 2004.11.10 0 0 6511

Sziasztok!

 

A kerületi Hírhozóban találtam:

 

"Iskolatörténeti kiállítás nyílik Rákoshegyen

 

November 27-én nyílik a XVII. kerületnek és elődtelepüléseinek iskoláit, a helyi alap- és középfokú oktatás történetét bemutató kiállítás az Erős Renée Házban."

 

Hozzám azért is áll közel a téma, mert az újságba pont a déd-déd-déd Nagymamám (Záborszky Ernőné szül. Horváth Gizella) és tanulóinak képét tették : )

Anyukám mesélte, hogy még megvan a diplomája is, amit Pozsonyban (!)szerzett.

 

Nincs kedvetek 27-én (szombaton) ott talizni?

 

Üdv: BlueBird

Fürtöske Creative Commons License 2004.11.10 0 0 6510

*napot!

 

Néha-néha szoktam arra gyalogolni, és elég érdekesen haladtak a munkával.

Sokáig semmi, aztán pikk-pakk-ra nagy meló, megint semmi, oszt' megint nagy meló.

Mikor utoljára jártam arra, már azt a "problémás" házat gyalulták.

Érdekes, hogy a "szebb" fákat szépen meghagyták. Kíváncsi vagyok, meddig maradnak meg.

 

Előzmény: PepeIldi (6509)
PepeIldi Creative Commons License 2004.11.10 0 0 6509
Ha információim nem tévesek, akkor holnap, nov 11-én, 11 órakor lesz a Hősök terei suli új épületének alapkőletétele.
Egyébként ma körülnéztem arra, minden régi épület teljesen el van tüntetve.
BoGar Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6508

(ha még nem szedték fel).

Nem szedték fel.

Előzmény: Fürtöske (6492)
cabeza Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6507
Hali! A Mária-strand (most már tudom, ez volt a neve) még áll, de nem működik. Talán raktár, mert gondozzák valamennyire. Szerintem gazdaságosan az új normák szerint nem lehetne már üzembe helyezni. A süllyedő kastély megvan, köszöni szépen, évente egyszer eszébe jut az önkorminak, hogy el kellene adni. Egyébként annyira kiesik a forgalomból, hogy külön élmény felfedezni őt a patakparton.
jts Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6506
hehe, jo otlet :) csak a vegen meg nyalcsorogva dobhatom ki, mert ki tudja mi parolog ki az utcan osszeszedett levelekbol/gallyakbol... esetleg a mostanaban kozismertte valt gumicsirket alkalmazom... :)
Előzmény: www.arvai.hu (6505)
www.arvai.hu Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6505
Pedig annak van romantikája! Ha olajos kannából megküldöd egy kis extra éghető anyggal, akkor még az illata is kiváló lesz.
Hétvégén ne égess, mert morcosak lesznek a szomszédok. Ha mégis égetsz, akkor tarts fölé szalonkát, husikát, hagymácskát, almácskát. Gyülölködő szempárok helyett nyálcsorgató kíváncsiskodók vesznek majd körül.
Előzmény: jts (6504)
jts Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6504

Szombaton osszeszedtem a faleveleket a kertbol meg a jarda mellol az utcan. Akkora kupac volt hogy az meg 10 zsakban se fert volna el, nemhogy haromban. Igy aztan szabalyt szegve szepen elegettem mind, szerencsere a polgarmester epp nem jart arra... Vasarnap meg legallyaztam az utcai fakat az onkormi helyett, annak a maradekat is el kell egetni valamikor, alighanem szinten het vegen tudom majd megoldani, valahogy melo utan mar nincs nagy kedvem a sotetben alldogalva gallyakat egetni ejfelig.

Előzmény: Fürtöske (6464)
jts Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6503
Az a gond ezekkel a zsakokkal, hogy ha az ember pl. dolgozik valahol, es reggel 8kor elindul, es este 8kor er haza, akkor nehez beilleszteni azt hogy meg utbaejtse az okmanyirodat, ahol epp vagy adnak ilyen zsakot vagy nem, es ki tudja mennyi ido alatt. Kesni a melohelyrol persze lehet, csak nem szerencses...
Előzmény: Fürtöske (6459)
Fürtöske Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6502
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy azelőtt Rákoscsaba-Újtelep vasútállomáson soha nem volt normális peron, csak olyan tódozott-fódozott valami, hogy azért fel lehessen szállni. Amióta csak megállóhely lett forgalmista, pénztár nélkül, épült egy jó peron, ami ráadásul jól is néz ki.
Előzmény: dumb20 (6501)
dumb20 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6501
Most van mind a háromnak. Nem a földről kell felszállni, hanem a peronról. Minden nap azzal megyek.
Előzmény: www.arvai.hu (6500)
www.arvai.hu Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6500
Hol a peron? Azt hiszem olyan (épített) soha nem volt neki. Rákosligetnek sem volt, többinek sem.
Előzmény: dumb20 (6499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!