Keresés

Részletes keresés

Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7616
A falas kérdésem arra irányult, hogy lefestitek-e vagy meghagyjátok szellemi alapnak Zalán és a modern művészetek részére.
Előzmény: Mikolt (7615)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7615

a furdoben lesz lapradiator, azt jovo heten vesszuk meg es szerelik fel (a furdot is jovo heten fejezzuk be). a masik ketto vasradiatort megtartanam, valahogy tetszenek, es irtora befutik a lakast. csak le kene oket festeni. viszont ha le akarom szerelni a festeshez, akkor elobb a Tavfutoktol kell kerni idopontot, elzarjak a vizet, aztan amikor felraknam, ujra. maceras, meg gyujtom az erot. meg varom, hogy a kisebbikem nagyobb legyen.

 

a falakkal mi van?:)

 

konyha kb szeptemberre lesz, lassan jon az asztalos felmerni.

Előzmény: Gömbtatu (7614)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7614
Decehembeher???? Megőrülnék.

Falak? Radiátorok?
Előzmény: Mikolt (7613)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7613

erdekes modon a lakas kb 2x akkoranak tunik, mint elotte. elferunk, meg van hely vendegeknek. egyszeruen tagas lett. meg ugy is, hogy az epites soran kiderult, hogy nem 59 nm, mint hittuk, hanem csak 46:/

 

en kb decemberre gondolom a befejezest. takaritast nalam takaritono csinalta.

Előzmény: Gömbtatu (7612)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7612
Jaha, látom már. Aszittem a konyha ajtaja maradt a gyerekszobáé is. Így elég méretes lett.

"Csak" ennyi van hátra? Aha, én is azt gondolom hetek óta, hogy még két nap és kész. Majd ha kész lesz, elkezdek örülni, mert egyelőre azt még nem tudok. És soha többet nem takarítok, megfogadtam.
Előzmény: Mikolt (7609)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7611
Na, bakker, épp most ebédelek.
Előzmény: Mikolt (7607)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7610
es ha mar igy eloleptem readonlybol, ha valakinek van tippje, hogy annal az ives falnal a padlolap szegelyezeset hogyan lehetne megoldani, akkor azt szivesen fogadom. jelenleg csak ki van fugazva, de eleg ronda.
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7609

es akkor a gyerekszoba. latszik, hogy az ajtot a regi ajto szintjehez kepest 80 centivel kijjebb hoztuk, ott lesz a gyerekek beepitett szekrenye, igy a mostani rattan helyen elfer szeptembertol a Borka iroasztala.

 

 

 

 

 

 

Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7608
nem, csak nagyon sotet a lakas alapbol es a fenykepen a fenyerot novelnem kellett utolag, hogy latszodjon valami.
Előzmény: cicó (7606)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7607

akkor fakadtam volna sirva, ha meg egy napot ebben a lakasban kell laknom. ez az a fal, amibol 2004 augusztusaban az a millionyi csotany ozonlott ki. na ezert dobtuk ki. most legalabb biztos lehetek benne, hogy az alapjaitol tiszta a lakas, es az ontott betonon csak nem ragjak at magukat. amikor bontottak, az orias a ket kezeben csotanyirto sprevel varta oket es nem csalodott. meg a parketta alatt is tomegevel voltak.

 

ami meg hatravan az a komplett konyhabutor (a fozolap is a mosogatogepen pihen), a beepitett szekrenyek elkeszittetese, a fuggony, a gyerekszobaba iroasztal es komod, a konyvespolcok (meg 12 doboz konyvunk van raktarban), a kertben tarolt lomok kontenerbe rakasa es elszallittatasa es a furdo bebutorozasa. az ives falra oda is speci butor kell. es ha mindez megvan, akkor a kertrendezes.

 

a falat nem a Misi hanem Zalan amortizalja mindennel, ami a keze ugyebe kerul. ceruza, kes, kalapacs, jatekok, stb. Misi a kertben lakik.

Előzmény: Gömbtatu (7605)
cicó Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7606
A régi állapot képét még le is öregitetted?:D
Előzmény: Mikolt (7603)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7605
Dzsízisz krájszt, nem fakadtál sírva, amikor ezt megláttad??

Jól néz ki a beépíthető sütő a földön. Vazz, ebben még nagyon sok meló van, akkor én inkább nem szólok semmit, nálam mán csak takarítgatni kell egy kicsit. Tény, hogy én is végigcsináltam a nincskonyha-csakakádnálvanvíz-állapotot, de belehalnék, ha még mindig ennyi lenne hátra.

De látom, Misi még életben van. Nem amortizálja a fehér falakat?
Előzmény: Mikolt (7603)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7604
mindjart csinalok jobb kepet a gyerekszobarol, mert teljesen felrelatod. a rattan az annak a szekrenynek a fele, ami a regi gyerekszobankban volt (a dobogon). a masik fele az agyunkkal szemben van. ajto pedig van, csak ezen a kepen szarok az arnyekok es ugy nez ki, mintha mas szogben allna a fal.
Előzmény: Gömbtatu (7602)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7603

a konyha az, ami meg hianyzik (ill a gepek mar megvannak, csak butor nincs), meg a beepitett szekrenyek. de helyileg a regi furdoszoba helyen van, ahol a kad volt.

 

ez a regi allapot:

 

 

 

 

 

 

 

es ez az uj:

 

 

 

Előzmény: Gömbtatu (7602)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7602
Mutasd mán a konyhát! Jól látom, hogy a gyerekszobán nincs még ajtó? Vagy az a rattancucc az tolóajtó? Vagy mégis szekrény?

Nem lesznek színesek a falak?
Előzmény: Mikolt (7601)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7601

most olyan 80%os a lakas, de igen, visszakoltoztunk.

 

a szoba falat lebontottuk, a furdo falat is leszedtuk. a kamrabol es az eloszoba egy reszebol lett a furdo, a konyhabol a gyerekszoba. valahogy igy:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Gömbtatu (7600)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7600
Na és most?

Visszaköltöztetek már?
Előzmény: Mikolt (7599)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7599

en sem fognek bele megegyszer. kb ilyen volt a lakas egy hettel a bontas megkezdese utan:

 

 

Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7598
Tudtam, tudtam, hogy valaki rákérdez! Még jövő idő, a varrónőnél van az anyag, de ez már csak olyan nüansznyi adalék, hogy nem is foglalkozom vele.

Tudod te, mennyit takarítottam az elmúlt egy hónapban, hogy ilyen szintre fejlesszem a koszt? Na jó, többek szerint tisztaságmániás vagyok, talán éppen ezért készít ki, hogy még mindig ilyen állapotok vannak. Már alig várom, hogy mezítláb is birtokba vehessem az ingatlant, de az is odébb van.

Viszont dicsekvésképpen elmondom, hogy 'katalogizáltam' a könyveket. Így aztán rájöttem, hogy Aranytól kell még vennem ezt-azt, mert az a-betűs polc elég üres. Ez talán látszik is a képen. Úgy tűnik, kedvenc szerzőim m, p, r és s kezdőbetűvel születtek, azok a polcok roskadnak ugyanis, sőt, nem is férnek a könyvek, de most nincs erőm újrainstallálni a rendszert.

Szóval akad még tennivaló.
Előzmény: t3v3d3s (7597)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7597
hohó, a híííres mályvaszínű fal? és a rózsamintás kanapé vagymi-huzat? vagy ezt inkább ne pedzegessem? szerintem jó kis színek lettek, már amennyi a kosztól kilátszik (o-óó, nem szóltam! én is takarítottam már festés-csempézés után...)
gratula, és kitartás!
Előzmény: Gömbtatu (7594)
ametiszt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7596
Na ezek már kellemetesebb képek:)
Előzmény: Gömbtatu (7594)
ametiszt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7595

Hali, amikor jöttek a költöztetők, az volt az első kérdésük, hogy miért nem beépítve lett a csempébe a tükör:)))))

 

A szórakoztató nyári programért, amely még előtted áll, mély részvétem, én is sok ősz hajszálat köszönhetek a lakásfelújításnak, de szerencsére benne laknom nem kellett közben...

Előzmény: Gömbtatu (7591)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7594
Éééééééééés még mindig nincs kész. De azért megnyugtatásul néhány kép. (A padló fugájának színe még nem látszik, századszor is elfogyott a falfesték, nincsenek fent az ablakkilincsek, nincsenek meg a faburkolatok, nincs felsúrolva a padló, a fürdőszobacsempe századszor lemosva is fugás még, az én hajamban az ősz szálak osztódással szaporodnak.) Lesz egy szép kis lakásom, ha megérem. Következő felújítás a következő életemben.

1-2. konyha
3. szobarészlet (kupiiiiiiii)
4-5. vécze
6. fürdő

Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7593
Az itt következő képeket sajnos már hazaköltözve készítettem. 4 hét után!!!

1-2. előszoba
3-4. szoba!!!!!!!
5. WC
6-7. konyha!!!
8. fürdő
9. új élet utáni vágy

Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7592
És most, szórakoztatás gyanánt kicsit dokumentálom itten az őrületet, amibe lakásfelújítás fedőnév alatt 8 hete!!!!! belecsöppentem.

Az első sorozat a nyers valóságot mutatja, ha úgy tetszik werkfilm, avagy így készült. (Ekkor még nem laktam itthon.)

1-2. konyha
3-4. WC
5-6. fürdőszoba

Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7591
Én beleépíttettem a tükröt a csempébe. De ez, gondolom, nálad most nem játékos, így aztán nem tehetek mást, mint sok sikert kívánok.

Itt a tükröm-tükröm. (A kupit és a koszt nem ér nézni, ma jön a takarító segíteni, mert én már nem bírom cérnával.)


Előzmény: ametiszt (7590)
ametiszt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7590

Szia, gondolom annál csak nem drágább, mint ha összetörik a munkadarab:)/méretre vágattam a tükröt/

Ez volt még a másik, amit az előbb elfelejtettem: állítólag az a "pisztolyos Mester" :)

ragasztó símán, a foncsorozás ill. a csempe sérülése nélkül leválasztható utóbb a falról.ami nem lenne hátrány, ha még egyszer majd valamiért le kell szedni a csempéket.

Nohátakkor  meglátjuk. Azért örülök, hogy nem kell a falhoz szorított kézzel tölteni a hétvégét:)

 

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Előzmény: CapriFun (7589)
CapriFun Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7589
Szia!

Én simán kétoldalú ragaszó szalaggal raktam fel tükröt, és a mai napig ott van a helyén... mondjuk nem olcsó a szalag sem... :( és remélem le is tudom majd szedni a csempe sérülése nélkül...
Előzmény: ametiszt (7585)
ametiszt Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7588

Hali,

köszi a tippet.

Előzmény: cicó (7586)
cicó Creative Commons License 2006.06.21 0 0 7587
vissza
Előzmény: cicó (7586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!