Keresés

Részletes keresés

lükepék Creative Commons License 2008.10.10 0 0 25415
egyértelműen a terhelés miatt. Én már 5 kg súlyfeleslegnél érzem a különbséget a talpfájás/vízhólyaggyakoriságon. :( szóval cosmagminimalizálás, puha cipőtalp, fogyás :)

én az egyik keménytalpú cipőmhöz átmeneti megoldásként Scholl-boltban talpbetétet vettem, azt hiszem a márkája nem volt scholl, csak elémrakták a készletet, és kiválasztottam a legalkalmasabbat.
Előzmény: Zs4zet (25402)
HEV Creative Commons License 2008.10.10 0 0 25414

Ne feledkezz meg a vadászati korlátozásokról!

 

Abban a térségben jelenleg csak délelőtt 9 és délután 15 óra között szabad túrázni!

 

 

Előzmény: Törölt nick (25407)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.10 0 0 25413
Nem tudom, hogy van-e itt valaki, aki régi képeslapokat gyűjt pl turistaházakról? Láttam tegnap sok más mellett pl. Magyarkútról, Kisinócról, Dobogókőről stb volt ami megcímezve, s volt ami teljesen tiszta, soha nem lett feladva. Ha valakit érdekel, tudok adni címet, ott szabadulni akarnak a többszáz képeslaptól némi ellenszolgáltatásért cserébe, egy képeslapgyűjtő hagyatéka. Én pár érdekes váras képeslapot szereztem be.
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.10 0 0 25412
Néhány az alább felsorolt ismérvnek hovatovább megfelelnék :)
Előzmény: Törölt nick (25407)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.10 0 0 25411
Sajnos :(
Előzmény: Törölt nick (25410)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25409
Ma voltam bent MTSZ-ben. Egy kedves néni kérdezte, hogy mi kellene, hát mondtam, nyissuk már ki a varázsszekrényt, s ha van benne olyan igazoló füzet, ami kell, akkor szólok. Ez a válasz nem aratott osztatlan sikert nála, mondta menjek ki az előtérbe, ott a vitrinbe ki van rakva minden. Kimentem/tünk, majd kérdő tekintetemre, miszerint mit nézzek egy olyan vitrinben, amiben csak térképek vannak, visszamentünk a varázsszekrényhez. Mondta, hogy hát ő tulajdonképpen nem is tudja, hogy mi is van, s mi nincs. Mondtam, hogy akkor talán nézzük végig. Vettem DDK, Templomromok a Dunántúlon, Szentkutak Magyarországon, Öreg Bakony Bakancsosa és Őrvidék Turistája igazolófüzetet. KDP-s füzet nincs, elfelejtettek kérni/vagy nem kaptak Fejérből, OKT van.
kvte Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25408

Ha minden igaz, akkor most este az m2-n  a híradó végi sporthírekben lesz a Matyival készült interjú (kb. 20.45).

 

A Menő Manó előtt Futó Matyi :-)

PÍT Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25406
Nagyon fontos a (Neked) megfelelő zokni választás is...
Előzmény: Zs4zet (25402)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25405

Elképzeltem, hogy még az a fránya  - immár védjeggyé vált - zöld térképtáska is akadályozott a cipekedésben :)

 

Mostanában milyen kora reggeli gyaloglatot tervezel?

Előzmény: Törölt nick (25404)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25403

A Hanwag Canto Gtx félcipő, s bakancsom most félre van téve, nem nagyon használom, majd ha hó lesz.

 

http://www.vadasz.bolt.hu/termekek/607+hanwag+canto+gtx+felcipo

 

 

Előzmény: Zs4zet (25402)
Zs4zet Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25402
Nagyon köszönöm a válaszokat!

Magyarországi terepről van szó.
Ahogy megfigyeltem a talpfájás napi 30 km feletti túráknál van, és akkor is inkább a második napon.
Viszont volt hogy napi 40km feletti távnál sem volt...

Azt hiszem megnézem azt a Hanwag Canto GTX-es bakit is.

A testi adottságoknál is lehet valami, ugyanis ha nehéz zsákot cipelek akkor erőteljesebben jelentkezik.

A két zoknit muszájból csináltam, egy ideig kényelmesebb volt (2 vastag zokni) a belső egy kcsit kisebb volt. Amúgy duplazoknit vettem még mindig vízhólyag volt az eredmény.
1 pár zoknival viszont sosincs vízhólyagom, így eddig az 1 pár vastag zokni vált be leginkább (Szerencsére a lábam nem izzad.)
Azt is megfigyeltem, hogy a bakancsfűzés sem mindegy, az alsó, a középső és a felső fűzőrész feszítésének az ereje vagy lazasága - ami a láb bakancsban való mozgására vagy szorulására van hatással szintén fontos.

Ami pedig a céljaimat illeti, nem szeretek rohanni, nem teljesitménytúrázom, még nyáron is a napi 40 km nekem elég. Csak ezt szeretném tartani több napon keresztül.

Mégegszer köszi,
Zs4zet.
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25401

Valami filmben volt egy ilyen észrevétel:

 

"Tudod mi a jó a fájdalomban?

 

Onnan tudod, hogy még élsz..."  :)

 

De, szerintem nincs ezzel semmi gond, persze, hogy több napos gyaloglás után fáj a talpad, ami egy-két nap múlva elmúlik. Ha nem, az már problémásabb... nekem van egy régi merrell túracipőm, na attól, ha sokat mentem benne, megfájdult a lábam - főleg a bal sarkam egy 40-es túra után, ezt az érzést azóta nyögöm néha - , ezért már csak amolyan melós cipőnek használom. Vízhólyagot is tudott a lábamra varázsolni. Amióta Hanwag Canto GTx figyel rajtam, semmi gond, se új lábfájás, se új vízhólyag. Én pl két zoknit nem tudnék magamra erőszakolni az biztos. Szerencsére egy zokni is elég, nem csúszkál rajtam és a lábam se a cipőben. Hogy kicsit hazabeszéljek, én Hanwagról rosszat még nem hallottam, pedig sokaknak van. Igaz, nem olcsó, de nekem az egyik legjobb vételem volt.

Előzmény: Zs4zet (25395)
lutak Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25400

Saját tapasztalat szerint érdemes lenne esetleg egy puhább talpú bakancs vagy túracipő kipróbálása. Esélyes szerintem, hogy a talp keménysége okozza a talpfájást. Nem írtad, de feltételeztem, hogy magyar terepen jártál több napig.

 

Korábban én is bakancsot hordtam itthon, de ma már hosszú távra hacsak tehetem túracipőt veszek fel, a kemény talpú bakancs meg marad a rövidebb, köves terepre vagy téli túrára (és magashegységre).

Előzmény: Zs4zet (25395)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.10.09 0 0 25399
A két pár zokni nem véd a talpfájástól. Azt vízhólyag ellen szokták használni, tehát ha neked vízhólyagot csinál, akkor semmi okod két zokniban menni, attól az aszfalt még nem lesz puhább.
Szerintem két eset van:
1. ortopédiai eltérés --> kivizsgálás, és megfelelő betét
2. edzetlenségi probléma --> még több hosszú túra és gyakorlás, gyakorlás. :-))

Persze van, aki épp azt mondaná, hogy akkor ne tegyél ilyen hosszú túrákat, de gondolom, hogy ebben a topikban nem ezt akarod hallani. Halkan hozzáteszem, hogy az is elképzelhető, hogy azért fáj a talpad, mert túlléped a saját testi adottságaid korlátait egy ilyen túrával. Ezt ne vedd sértésnek vagy minősítésnek, mindannyiunknak megvannak a korlátaink, ezeket meg kell találnunk, aztán mindenki maga dönt, hogy akarja-e átlépni azokat. De amennyit leírtál, abból nem derül ki, hogy itt melyik esetről van szó. (Én többször teljesítménytúráztam már fájó talppal, és mivel be akartam érni a célba, azt választottam, hogy megpróbálom ignorálni ezt a fájdalmat, mivel nem tartottam veszélyesnek. Térdfájásra már másképp reagálnék.)
Előzmény: Zs4zet (25395)
Morcsi Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25398
Mikor én ott jártam, a szekrény átkutatása és a nekem tetsző füzetek kiválogatása után az jött, hogy vajon hol lehet a pénzes kazetta, mert vissza kellett volna adni, csak az "illetékes kolléganő" éppen nem volt kéznél :)) De legalább jól elbeszélgettünk, meg sok sikert kívántak a mozgalmak teljesítéséhez, úgyhogy azért nem volt vészes.
Előzmény: G(Dzsí) (25393)
László67 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25397

Időnként van nekik...  :-)

Egyszer, úgy másfél éve bementem az MTSz-be, akkor nem volt...

A hölgy azt mondta, hogy talán a jövő hónapban kapnak.

Visszamentem 1 hónap múlva, akkor volt. Vettem a túratársaimnak is.

Még valami: ezekbe a pótlap már be volt ragasztva...

Előzmény: Jesper Olsen (25390)
Zs4zet Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25395
Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit.
Van egy visszatérő problémám: több napos túrán, különösen ha sok az aszfalt, fáj a talpam. Nekem Meindl Borneo bakancsom van, de nézegettem a Hanwag bakikat is má, annak sem puhább a belseje. Ha két pár zoknit húzok akkor tuti, hogy vízhólyagok születnek...
Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni?

Köszi,
Zs4zet.
nagypapi Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25394
Néha beírhatna onnan valaki, hogy éppen mit is rejt a Nagy Szekrény mélye. :-)
Előzmény: G(Dzsí) (25393)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25393
Ilyennel már én is találkoztam ott, hogy akkor, mi is van a szekrényben
Előzmény: Morcsi (25391)
Akka81 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25392

Köszönöm az infókat, az Endrédi szakasz akkor majd novemberben :-) Addig megyünk Fenyves környékére. Lelle környékéről nincs véletlenül egy a Földvárihoz hasonló térkép?

 

Üdv

 

 

Előzmény: HEV (25386)
Morcsi Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25391
A honlapon levő dolgoknak köze sincs a valósághoz. Bemész az MTSZ-be, aztán amit a nagy szekrényben találtok, azt megveszed. Néha ők maguk sem tudják, éppen milyen füzeteik vannak :)
Előzmény: Jesper Olsen (25390)
Jesper Olsen Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25390
Ez jobb lenne számomra, de a kínálatban nem találtam (a honlapjukon).
Köszönöm a válaszokat.
Előzmény: G(Dzsí) (25389)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25389
Vagy a Természetbarát Szövetségnél, a Bajcsy-Zsilinszky-n, én ott vettem.
Előzmény: Jesper Olsen (25387)
HEV Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25388

Fejér Megyei Természetbarát Szövetség
8000 Székesfehérvár, Piac tér 12-14.
Tel.: 22 / 316-480 Fax: 22 / 316-028
E-mail: info@fejer-tura.hu, www.fejer-tura.hu

A pótlapot is kérd el hozzá, mert az egyik oldal kimaradt a füzetből és készült egy lap utólag!

Előzmény: Jesper Olsen (25387)
Jesper Olsen Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25387
Tudja valaki, hogy hol kapható a KDP igazolófüzet?
HEV Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25386
Ahol a Szénégető felírat van az tulajdonképpen a Vaskereszt néveb ismert pihenő.
A Sárga sáv Zamárdi felől ide kijön és egy másik úton visszamegy Zamárdi felé.
A zöld kereszt onnan indul ahol a sárga sáv csúcsa van és keresztezve az erdészeti utat Kőröshegyen van vége.

A piros háromszög Szántódpusztától indul az erdészeti aszfaltúton majd Tótokilap pusztánál lemegy az erdészeti útról és Balatonendréd felé megy tovább. A tuhu jó, a Z+ mellett az a bizonyos Piros háromszög az nyomtatási hiba , a piros háromszög nem megy fel a Vaskereszthez.

A somogyi erdőkben jelenleg vadászati korlátozás van érvényben , kizárólag nappal, reggel 9-és délután 15-óra között lehet az erdőben tartózkodni!

www.somogyorszag.extra.hu/news.php?readmore=23

A Szántódpusztától induló aszfaltos erdészeti út magán út , sorompóval lezárva.
Az időbeni korlátozás figyelembevételével gyalogosan engedély nélkül használható, de pld. már kerékpárral is csak engedéllyel lehet rámenni.

A Széchenyi kopjafa az út mellett van , közel a Tótokilaphoz a első sorompó az ott van ahol ez az út bemegy az erdőbe Szántódpuszta után , később az autópálya keresztezésnél is van sorompó és itt szinte mindig van őr.

Amennyiben vadászati korlátozás van napközben is akkor az őr erre figyelmeztet és nem szabad bemenni.
Előzmény: Akka81 (25385)
Akka81 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25385

Valóban, ott is megy még :-) Csak a Balatoni Kör arra már nem megy.

 

Viszont lenne egy kérdésem: a Számár-kő - Kő-hegy után a szénégetőig van egy S jelzés a térképen (amit HEV linkelt), viszont utána jelöl egy PH-Z+ -t is (PH-nak nincs folytatása?). Turistautak.hu-n ez Z+-ként szerepel. Az igazolófüzetben viszont nem is szerepel itt út, csak az, hogy jelzés nélküli úton kell megközelíteni a Széchenyi-kopjafát. Szóval akkor melyik a jó?

 

Ír a füzet olyat is, hogy vadászat miatt le lehet zárva a PH azután, hogy átjön az autópálya alatt. Jól értem, hogy ez az a pont? S ha igen, akkor a lezárás még tart?

 

Üdv

Előzmény: G(Dzsí) (25383)
Akka81 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 25384

Köszönöm az infót! :-)

 

Üdv

Előzmény: HEV (25382)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.10.07 0 0 25383
Épp a hétvégén nézegettem milyen túramozgalmak vannak és ezen nekem is megakadt a szemem. Az biztos, hogy a piros Balatonszéplakfelsőn a parton is halad, három hete hétvégén felfigyeltem rá az esőben.
Előzmény: Akka81 (25378)
HEV Creative Commons License 2008.10.07 0 0 25382
Siófokról indul végig a parton, és a jelenlegi vége Balatonszemes.

Lellén egy másik piros van a kettő között egyelőre nincs összeköttetés.

http://www.somogyorszag.extra.hu/downloads.php?cat_id=1


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!