Keresés

Részletes keresés

dithke_ Creative Commons License 2005.07.08 0 0 29
köszönöm nektek, tényleg jók ezek a pácok:))
Próbáltam már én is pácolt húst a grill rácsra tenni, de mivel még olajos volt bőven majdnem felgyujtottam mindent körülöttem. Próbáltam a grillrácsot is, az igazán jó, nem nagyon fér el a grillezömön, de azért két tálcát rátudok nagy nehezen tenni, mivel kör alakú szegény, ami nekem akkor nagyon is tetszett, de a takolás miatt nem gazdaságos igy. Az alufóliát is próbáltam, de tuti sikerült mindig kiszurni, és akkor a lé, mindig belefolyt a tüzbe, pedig addig nagyon klasszul sikerült a sütögetés.
Még az arányokkal vagyok bajban, hogy melyik füszerből mennyit tegyek, de majd sacc- aztán eszük amit kutyultam:)))
Hát készülödök rá hogy grillezünk, de szeretnék, ha vendégek jönnek, valami igazán jót és tartalmas finom húsokat sütni.
A marhahússal nem állok jól, azt biztosan nem fogom kipróbálni.
Érdekes, hogy alig kezdjük el a sütögetést, mindenki olyan éhes lesz, hogy már alig várják mikor lesz már kész:))))
A köretnek, én is salátát szoktam épp ami a szezon, ubi, paradicsom, paprika, jó nagy adagban, feta sajt, öntettek.
A burgonyát, már héjában vagy anélkül szoktam a lakásban megpárolni,,mert abból már tényleg nemtudok a grillre tenni, az éhes banda miatt:))
Várom további jó kis ötleteiteket, mindekinek pusz:)))
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.06 0 0 28
A grillezés előtt legalább egy nappal pácolom a húst, főleg ha marha, mert az rostosabb, nehezebben sül.
1; pác nálam: mustárba keverem az olivaolajat, sót, borsot, zúzott fokhagymát, majd rákenem a húsra és teszem a hűtőbe és a sütésig ott tartom...bár tényleg jó egy órával, félórával hamarabb kivenni...
2; pác nálam: natúrlecsóba egy kis gulyáskrém, olivaolaj, bors, zúzott fokhagyma, só...bele a hússzeletek és szintén be a hűtőbe és érlelem a sütésig. Itt annyival egészitem ki a leirást, hogy ha a hús kisült, a megmaradt lecsós páccal ismét átkenem a hússzeleteket...ümmmm...mennyei!!!
3; pác nálam: olivaolaj, kakukkfű, és citromfű egy pici bors, só bekenem a húst és két-3 óráig pácolom, érlelődik a hűtőben, tovább mint fent...ez érdekesebb iz, de nagyon finom :))

A köretek: eddig csak a fóliában sült krupli volt, vagy a tűzön piritott kenyér, vagy vegyes szezonsaláta volt, de ZSÚR jóvoltából, most sok minden finomsággal ki fog egészülni :))
Előzmény: dithke_ (24)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.07.06 0 0 27

Szia dithke! (24)

 

A grillezni tervezett hús mennyiségétől függően porcelán edénykébe olívaolajat öntök, melybe különféle grillfűszereket /lehet magyaros, olaszos, mexikói, ízlés szerint más egyéb is, stb./ elkeverek. A fűszeres olajba beleforgatom a pulykamell szeleteket, több órán át állni hagyom, időnként átforgatom a húsokat, hogy a sütésig minden szelet arányosan pácolódjon. 

 

A sütéshez alu grilltálcát használok. (Ötös kiszerelésben kapható.)

Használat előtt leöblítem a soros tálcát, majd a sütés előtt vékonyan átkenem olívaolajjal, és a tálcára rendezem a pácolt hússzeleteket.

Husikra kenhetsz mustárt, pirosaranyat, ízlés, rögtönzés kérdése.

 

Fokigerezdeket, hagymakarikákat a húsok közé illesztve vadítani lehet a sülögélő hús illatát. A pulykahús nagyon rövid idő alatt piros-puhára párolódik.

A tálca alján apró lyukak vannak, tehát nem tepsi módjára grilleződik husikánk. 

 

A tálca előnye, hogy aránylag tiszta marad a rács, és a tálca 1 használat után mehet a kukába. Gyorsítani tudom a sütést, ha ugyanolyan, azonos méretű tálcával kis időre lefedem, és szinte saját enyhe gőzében (is) sül, párolódik.

Elkészíteni egyszerűbb, mint leírni!

 

A halat v. halszeleteket alufóliába tekerve sütöm. A fóliát szintén olajozom, fűszerezett hal bele, /foki, hagymaszelet mellé ebben is fincsi lesz/, majd a fóliát lezárom, hogy a gőzben párolódjon. Sütés közben fóliástól megfordítom, majd a "készállapot" előtt a fóliát kibontva hagyom a levét elpárolódni, s utána lehet tálalni!

 

Pulyka, sertés, hal mellé is tartármártás, szeletelt pari, papri, ubi, zöldhagyma, finom kenyér, vörösbor.

 

Sertéshusival is ua. tennivaló mint a pulykával, legfeljebb vékonyabbra kell venni a szeleteket, mint pl. a rántani szánt karajnál, de ahány ház, ahány grillezés, annyi szokás!

 

Egészségedre!

 

Üdv.

kulináris 

 

Érdeklődve várom a kapcsolatos hsz.-at, a jó ötlet mindig jól jön!

ZsuR Creative Commons License 2005.07.06 0 0 26
Itt egy kep T-bone steakrol.



Meg egy masik steak - egy kis zoldseggel.

Előzmény: ZsuR (25)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.06 0 0 25
Hetfon haromfele hust ettunk - es mindet maskepp pacoltam.

A marhahust (most) nagyobb kockakra vagtam es beletettem egy uveg edenybe.
So-bors-szaritott hagyma, szaritott fokhagyma keverekkel szoratam meg, keves oliva olajat szortam ra - es letakartam. Sutes elott legalabb egy oraval kiveszem a hutobol szobahomersekleten tartom. Nem szoktam sokkal korabban marinalni mint egy-ket oraval sutes elott.

A csirkemellet (csont es bor nelkuli) kockara vagtam es most (pirulok is erte) boltban vett citrom es kapor izesitesu kesz marinade-del izesitettem, uveg talban, mint a marhahust.
Ha magam csinalom, akkor az olajat izesitem - olaj, citromle habverovel osszekeverve, so, bors, kapor bele - pici fokhagyma, pici hagyma.

A garnela rakot meg egyszeruen a nyorson meglocsoltam friss citromlevel, kicsi bors ra.

Amikor a grillt elokeszitem, akkor picit olajozom a racsot - egy papirtorolkozore par csepp olaj, es atdorzsolom vele a racsot. ha a hus eleg olajos, ez el iz maradhat.

Ha finom friss es jo minosegu a marhahus (foleg rib eye), akkor nem is szoktam izesiteni, csak par csepp olajat dorzsolok ra, es ugy sutom.
Előzmény: dithke_ (24)
dithke_ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 24
Sziasztok!

Olyan tapasztalatokat is szeretnék kérdezni, hogy a húsokat, ki mibe,, és milyent kb. hogy pácol? a grillen, fóliát tesztek e a húsok alá, vagy sem, csak úgy natur teszitek rá a húst rácsra?
milyen húst érdemes sütögetni?
ZsuR Creative Commons License 2005.07.06 0 0 23
Koszonom.
Az ido csodalatos volt - kellemes nyari meleg, nem volt paras. Ma bezzegl. . .para, nyomas, eso. . .:((

Talan a hetvege megint jo lesz. Azt hiszem tobbszor fogok nyarson sutni - jo volt.

A hetvegen talan oldalast. Nagyon szeretjuk!
Előzmény: DUJITLI (21)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.06 0 0 22
Szia! :)
Nagyon köszönöm a segitséget :)
Előzmény: Zitka (20)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.06 0 0 21
Utólag is egészségetekre! :) Valami finom dolgokat csináltatok!! Ha a nagytermészetfelelős megengedi és kapok csicserit akkor kipróbálom a hétvégén. A sültbab még várat magára...:)))
Előzmény: ZsuR (18)
Zitka Creative Commons License 2005.07.05 0 0 20
Csicseriborsót szinte minden bio- meg reformboltban tartanak, meg kimérve az arab boltokban is. Pl. Karinthy F. út, Erzsébet krt (régi Híradó mozi mellett), Lehel-piac alagsora, stb.
Előzmény: DUJITLI (16)
krisztina0726 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 19

Sziasztok,

 

Azsia boltban multheten vettem Pataki fele tandori masszat amit hetvegen kiprobaltunk. Elozo este a masszat joghurttal es olajjal osszekevertem es a husit allni hagytam benne masnapig es valami isteni lett az ize. Nagyon hasonlitott a bombay palace tandori husijahoz.

ZsuR Creative Commons License 2005.07.05 0 0 18
En is koszonom az infot TTamas!

Ma a fiamnal volt a BBQ, jot ettunk, ittunk.

O csinalta a hamburgert, virslit, a vendegek meg hoztak salata felet is.
Vittem az elkeszitett nyarsaimat, marhahus, csirkemell darabok tegnap este ota marinalodtak, ma meg tettem meg garnelat is nyarsra.

Vittem a csicseriborso salatat, a sult babot es a zoldseget - nagyon izlett mindenkinek.

Volt majonezes krumpli is, es salatalevel, sajt, hagyma, paradicsom a hamburgerhez.

Egy kis sor, egy kis udito - es kellemesen telt a delutan - este.
Előzmény: DUJITLI (16)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.05 0 0 17
Bár nem nekem irtál, de köszönöm a választ arra, hol jutok a cuminmag-hoz.:)
Duji
Előzmény: TTAMAS (15)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.05 0 0 16
Érdekes mert rögtön a köményre asszociáltam a cumin-ból.
Kösz az infót!
Ma keresgéltem a csicseriborsót, igaz csak a Corában, de nem találtam...nem adom fel, még van egy pár lehetőség! :)
Nagyon izgatja a fantáziámat!! :D
Előzmény: ZsuR (14)
TTAMAS Creative Commons License 2005.07.04 0 0 15
Bp, Vásárcsarnok alagsora, Ázsia bolt.
Előzmény: ZsuR (14)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.04 0 0 14
Hat azt nem tudom, hogy hol jutsz hozza, de a magyar nevei:
"Római kömény, Egyiptomi kömény, Kuminmag"
Itt egy kis info.
Előzmény: DUJITLI (13)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.04 0 0 13
Oppá! Már megint egy ismeretlen név! Cumin mag? Ehhez bárhol hozzájutok? Úgy kapkodom a fejemet, mint ha a konyhát csak képről ismerném...
Elbúcsúzom, de holnap még benézek ide, tanulni tőled/tőletek! :)
Jó éjt neked!
Duji.
Előzmény: ZsuR (12)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.04 0 0 12
Kellemes, gesztenye szeru ize van - mint a jo baboknak altalaban.

Szeretem a salatara szorni, csak minden izesites nelkul, a konzervet kicsit leoblitve - de ez a kedvenc. Kifelejtettem: teszek ra cumin magot - egeszben, nem orolve.

Holnap meg csinalok hagyomanyos majonezes krumplit, szeretik a gyerekeim.

Orulok, hogy tetszenek a receptek!
Előzmény: DUJITLI (11)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.04 0 0 11
Mindig kacérkodtam a csicseriborsóval, de nem tudom milyen izhatása van? Mihez hasonlit?
Fantasztikusan néz ki ez a köret is!! :)
Ilyenkor nyáron nagyon sokat grillezünk, főzünk szabadtüzön és bevallom, mindig a körettel volt bajom! De ugy látom, csak eddig a napig, mert fantasztikusabbnál-fantasztikusabb dolgokkal ismertetsz meg!
Köszi! :)
Előzmény: ZsuR (10)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.04 0 0 10
Igen szet kellene fonie. Mivel a bab puha 2-3 ora lassu sutes eleg neki.

Itt a party utolso korete: csicseriborso?!? (chick pea) salata:
Ez is konzervvel indul, aztan citromle, oliva olaj, sok-sok kapor. Jo elozo nap csinalni, es a hutoben erlelni.

Előzmény: DUJITLI (9)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.04 0 0 9
Tehát ha jól értem, az a lényeg hogy szétfőjjön a bab? Mert a fotón jól kivehető a bab alakja :) Kb. hány óra alatt fő? sül? meg? Kevered közben?

Isteni az a köret is amit most készül!! :)
Előzmény: ZsuR (8)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8
Nagyon egyszeru - es nagyon sok ido kellett hozza mire ertekelni tudtam.
Konzervbol csinalom - de ha nincs akkor elofozott kell.
Nem talaltam feher babot ami szetfo - igy maj babot hasznaltam (red kidney bean).
Ket nagy doboz bab (1.15 kg darabja), fel kilo szalonna (bacon) kockara vagva es kisutve, fel kilo barnacukor.
Bele a labosba (ha ontottvas annal jobb) es sutni lassu tuzon orakig :))
Ha feherbabbol csinalod kellemes pepes lesz, ha nem akkor darabos, de az ize kivalo.

Ferjemnek 15 ev kellett hozza, hogy megkostolja - es izlett neki!!! Igaz, tett bele fokhagymat maganak. Koretnek jo, BBQ-nal kulonosen.

A marhahus es csirkemell kockak marinalodnak, ha kesz a koret mehetnek a nyarsra-grillre, csak par perc kell nekik.

A masik koret itt van keszuloben:

Előzmény: DUJITLI (7)
DUJITLI Creative Commons License 2005.07.03 0 0 7
Elárulod a sültbab receptjét?
Köszi :)
Duj
Előzmény: ZsuR (5)
dithke_ Creative Commons License 2005.07.03 0 0 6
köszi, biztos a nagy keresgélésben elsiklottam felette:))
Előzmény: Zitka (3)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.03 0 0 5
Sziasztok - soha jobbkor nem lehetett volna felhozni a grillezest!

Ma ebedre csak hamburger volt - siman es egyszeruen.

Vacsorara kicsit tobbet teszek: nyarson sult mindenfele: hus (marha, csirkemell, rak), zoldseggel es keszitek kicsi koretet is - mert holnap is grillezek, valoszinuleg oldalast.

Szoval ami most sul: sult bab szalonnaval - kell neki par ora, de hat van idom!

parajesus Creative Commons License 2005.07.03 0 0 4
...ehhez kisérőnek sajt-alma saláta, joghurtos kefíres alappal (majonéz nem kell)... és te leszel a guru.
Kivétel ha nyugati külföldinek csinálod azok nem szeretik se a bacaonos májat se a sajt-alma-joghurt-kefir salit.
nabumm.
Üdv
para
Előzmény: Degeczi (1)
Zitka Creative Commons License 2005.07.03 0 0 3

Nézd meg ezt a régebbi topikot, a >800 hsz. között biztosan találsz néhány jó kis receptet... :-)

 

Tűzről "pattant" kedvenc ételeink
Előzmény: dithke_ (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.03 0 0 2

de a tárcsa se rossz. kolbászt mi abban sütünk még lángon odatesszük hogy jol átforrosodjon.

 

Oldala:

 

Apu elöre megfözi hogy puha legyen és a pácba csak eztán rakja igy csak kérget kell kapnia. Isteni.

Degeczi Creative Commons License 2005.07.03 0 0 1
remélhetőleg faszén - csak azzal van jó íze a kinn sütött húsnak

nagyon be szokott jönni a "vajdasági csevap": csirkemáj császárszalonnás kabátba göngyölve, amit pl fogpiszkálóval lehet begombolni
borzasztó egyszerű (fűszerezni sem kell, a sós, megkeményedő szalonna nagyon illik az édeskés és puha májhoz), hamar átsül - bár nagyon hamar elfogy...
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.03 0 0 0

faszénes sütés lesz?

 

Mi mustár0s-0laj0s-b0rs0s-f0khagymás tarját sz0ktunk sütni.

meg tej-f0khagyma-b0rs+csirkemell.

 

és a helyi hentesnél lehet venni nyers k0lbászt amit megrendelésre csinál.

 

esetleg hagyma,paprika,g0mba sütve.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!