Keresés

Részletes keresés

gsmotoros Creative Commons License 2021.03.10 0 0 98125

Köszönöm a választ!

 

Ilyen 6 kN körüli erő nyomja szélsőséges esetben kifelé a térdfalat méterenként, ami a tetőről adódna oda át. Ez volt a papírokon asszem, ámde a szarufák 85cm-ként vannak. Egy szarufa közre jut 5kN, amit a szelemennek át kell adni vízszintesen valami beteg viharban mondjuk. 

 

 

Szóval hivatalosan a jobb és a bal lekötőbe csavart csavarok együtt kéne tudják ezt nyírásra. Egy csavar a szelemenbe, egy a szarufába aztán ugyanez tükrözve a szarufa másik oldalára. De akkor legyen (2+2)*2 per kapcsolat, értem a biztonsági logikát az "egy csavar nem csavarban" :-)

 

*A szakik által odabiggyesztett 8-as építő csavar nem adja ki a számok szerint, az inkább csak lustaság volt a részükről fellteszem. Ez hamar orvosolható szerencsére. (Azt úgy veszem, mintha ott sem lenne a fenti számításban)

Előzmény: Töck Jenő (98124)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.10 0 0 98124

Úgy tanultuk, hogy egy csavar nem csavar. Nem árt egyel több annál ami a számítás szerint kell.

Előzmény: gsmotoros (98123)
gsmotoros Creative Commons License 2021.03.10 0 0 98123

Sziasztok!

 

A szarufa szelemen kapcsolatnál az ácsok nem raktak szarufa-szelemen lekötőt, csak csavaroztak. Biztos ami biztos én feldobálnék párat azért.

 

 

Ahogy nézem mondjuk 2 csavar a szarufába, majd kettő a szelemenbe elég kéne legyen, mert két oldalról van minden egyes kapcsolat megfogva. 6-os facsavarból van egy maréknyi, azt használnám erre.

 

Hogy látnátok ezt a kérdéskört? Az egy darab 8-as építő csavar ami egyben tartja a szarufa-szelemen kapcsolatot azért a számok alapján elég ki van centizve mondjuk úgy, hogyha valami nagyon durva vihar jönne.

bmate89 Creative Commons License 2021.03.09 0 0 98122

Köszönöm, örök hálám! :)

Módosítottam, elvileg most már publikus az email.

Előzmény: sr1 (98121)
sr1 Creative Commons License 2021.03.09 0 0 98121

Nem szükséges a ház felől két oszlop. 

Kell két jól elkészitett tartó, amit felrögzítesz a falra. Ezt meg lehet oldani egy palló talppal és egy kis oszloppak, amit hátulról felrőgzitesz négy erőss facsavarral a pallóra.

A kis oszlopba bevállazod a visszatámasztást.   Este küldök neked egy rajzot, mert nehéz elmagyarázni és a részleteken múlik, hogy tartós és szép lesz vagy nem. Tegyél be egy elérhetőséget. 

Előzmény: bmate89 (98119)
nixon70 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 98120

Azért is hívtam fel a figyelmét az egyik legfontosabb dologra...

Qrvára idegesitő.

Előzmény: BözsiBözsi (98118)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 98119

"Erre elég két palló, amit az oszlopon a szelemenek alatt bevállazol 2+2 cm "

Ez a rész, ami kicsit homályos még. Ugye itt egy vízszintesen futó pallóról beszélünk, amit az oszlop és a fali konzol közé rögzítünk húzóerő miatt. De hogy érdemes rögzítenem a konzolra? A szelemenre csak lapolva, felülről?

Változtat esetleg bármin, ha a házfal felől is állna 2 oszlop? Ha úgyis kell egy közepesen nagy konzolt csinálnom, lehet esztétika szempontból már mindegy.

A házfal felőli szelement átmenő menetes szárakkal, lakótér felől is rögzítve, vegyi dübellel jó módszer rögzíteni?

Köszi!

Előzmény: sr1 (98105)
BözsiBözsi Creative Commons License 2021.03.07 0 1 98118

Sajna a link vizes, és a női tulajok erre nem nagyon gondolnak...

A női tulaj magától nem is jön rá  mekkora gáz tud lenni ilyen visszacsukódó wc ülőke.

 

A halálom mikor az egyik kezemben a szerszámom, a  másikban a gatyám, hogy na a földön legyen, míg a harmadik kezemmel meg próbálom nyitva tartani az ülőkét...

Előzmény: nixon70 (98117)
nixon70 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 98117

A vastagságára, tehát arra, hogy fel tudd hajtani a wc tetőt úgy, hogy ott is maradjon.

Előzmény: mybijou (98115)
eekeili Creative Commons License 2021.03.07 -1 0 98116

Kizárt hogy sk.  telepítenéd.

 

 A jó víz szelelő majd eligazít !!

Előzmény: mybijou (98115)
mybijou Creative Commons License 2021.03.07 0 0 98115

Sziasztok!

Egy felújítás közepén vagyok és a wc + tartály kiválasztásával kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Csaj vagyok, nem értek hozzá. Azt tudom, hogy hátsó kifolyású és lapos öblítésű csészére van szükségem, de fogalmam sincs, hogy mire kell odafigyelnem a tartály kiválasztásánál. Alsó szerelésű és jó bő vízzel öblítő tartályt szeretnék. (Egyébként miért nem lehet kapni monoblokkos wc-t laposöblítésű változatban?) Előre is köszönöm a segítséget!

Bz81 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98114

Köszönöm szépen a válaszodat! Átgondolom.

Előzmény: sr1 (98088)
halaloszto Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98113
Előzmény: bmgy_325tds (98102)
einohyl Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98112

  Épület függő.

 

 Nekem vannak építményeim   nyárfa anyagból.  2 is. Az oldalfalak és a tető is abból készült.

 

 Kaptam ingyen nyárfa deszkát és nyárfa lécet.  Cirka 3 m3 -t. A deszka olyan 1 ,2  1,4 m hosszú és  10  - 15 cm széles a vastagsága   2 cm.

 

 

 Az épületek falát  kívülről bevakoltam.  Műa. rabitz, rá a vakolat.   Immár 25 éve stabilan állnak..  Kettő  együtt kb  25 nm.

 

 Hogy  mire használom ,

 Elvileg garázs lett volna, de rossz helyen áll, így  előlépett/hátra lépett lomtárnak.

 A másik verzió , hogy eltüzeltem volna ezt a rengeteg nyárfa deszkát. Azt majd az utókor megteszi.

 

 A komolyabb lakóépületeim : az egyik vörösfenyő ács - szerkezet  rajta    más fenyő lécezés.

 

 A vörösfenyőt a többitől meg tudom különböztetni, a többi-- fekete fenyő- erdei fenyő stb.  az számomra csak van.

Előzmény: bmgy_325tds (98102)
YUR1LW Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98111

Olyan, ami alapján leszabják nekem a falakat, és a tetőt CNC-vel, és ami alapján az önkormányzat ad használatbavételit, mivel 100 légköbméter alatt vagyunk (egy faipari mérnök barátom megcsinálta). :)

 

Egyik rajznak sem a témája az épület alapozása, így ebben szeretném meghallgatni a hozzáértőket. Te mit ajánlasz?

 

 

 

Előzmény: Varek1 (98110)
Varek1 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98110

 

 

 

 

a garázs terve végre megvan (<100m3 alatti), érdekelne milyen alapot kellene ez alá önteni."  

 

 Milyen terv az ami az alapot kihagyja ??

 

Előzmény: YUR1LW (98104)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98109

én már láttam használni tetőmegerősítésre (templomon 30x30 keresztmetszetekkel)

Előzmény: halaloszto (98103)
sr1 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98108

A konzolt nehéz felfúrni a falra, mert tényleg kell tartson... nagyot húz a tető kifele, a szarvazat horgolása nem elég. 

 

Előzmény: bmate89 (98107)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98107

Köszönöm a segítséget!

Egy párszor még elolvasom, hogy minden tiszta legyen :D

Előzmény: sr1 (98105)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98106

Itt a konzolosságot hogyan kell érteni?

Előzmény: Töck Jenő (98101)
sr1 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98105

felszerelnék a szelemennek két 10x20-as gerendát- fogópárként a két oszlopra - ehhez 20 magass és 6 cm széles csapot kell késziteni az oszlopon, ez szarufaméret, 1.4 méteres 10x2o -as könyököt (hónajkötést), bevállazva a fogópárok közé és csapszékkel csapolva a két oszlopba. A vállak az oszlopokon és a könyökökön úgy kimerevítik a sarkokat, hogy biztos megtart egy 3.5 méteres hosszú cserepes tetőt. 

A fogópárok közé, a könyökök felső vége, be kell építeni 6x20-as profilt, így nem tud majd kifordulni. 

A két oszlopot vissza kell támasztani a falra. Erre elég két palló, amit az oszlopon a szelemenek alatt bevállazol 2+2 cm és egy-egy konzolt készitve, felszerelsz a falra. A visszatámasztás húzva van.     

Nagyon masszív oszlopvasalatot kell késziteni, olyan amit a boltokba leket kapni, az nem elég erőss. 

Ja és a két oszlopot nem szerelem a tető két szélére, hanem 50cm beljebb, akkor az alatámasztás csak 6 métert és a fogópárokat kilógatom 50+50 cm.  

 

De meg tudom ezt tervezni oszlopok nélkül is, csak szakmunka kivitelezni. 2017-ben belinkeltem ide egy ilyen szerkezetet. Ehhez hasonlót, csak egy  masszívabbat. 

Előzmény: bmate89 (98098)
YUR1LW Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98104

Sziasztok!

 

Korábban kérdezgettem már itt garázs alá való lemezalap témájában, a garázs terve végre megvan (<100m3 alatti), érdekelne milyen alapot kellene ez alá önteni.


A garázs adatai:

-6x6 méteres alapterület,
-5x15 pallóváz falak,
-32 fokos sátortető, fogópárokkal összefogva, rajta cserepes lemez fedéssel (helyi előírás az ekkora tető).

Amit én kitaláltam alá alapozás:

10-15 cm 0-32-es andezit, rajta 15 cm vasalt beton (C16-20, mixer). A vasalása úgy nézne ki, hogy körbe futna egy kvázi fagygerenda, ami 6-os átmérőjű, 10x10 centiméteres kengyelekből állna (30 centis sűrűség?), bennük 4 db 8-as vassal.
A körbe futó fagygerendán belül raknék 3 db ugyan ilyen gerendát kvázi erősítésnek (1,5 méterenként lesz így egy).

Mennyire hülye ötlet ez? Vagy beledobunk egy hálót (mekkorát?) és csókolom?


Köszönöm előre is!

halaloszto Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98103

Remélem tilos

Előzmény: bmgy_325tds (98102)
bmgy_325tds Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98102

üdv! mennyire jellemző a nyárfa tetőanyag?

Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98101

Lehet trükközni az oszlop helyével, ha konzolos lesz a szelemen.

Előzmény: bmate89 (98100)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98100

Nyílászáró szempontjából pont nem problémás a 3,5m, az egyik ablak szélső síkjával van egyvonalban.

Lépcsőt majd a felülnézeti kép jobb alsó sarkába fogunk csinálni párhuzamosan a hosszú oldallal, kb. 50cm-t elhagyva a rövid oldaltól mérve.

Előzmény: JAMIE222 (98099)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98099

Esetleg olyat árulj el még, hogy van-e valahol lépcső a teraszhoz, illetve nyílászárók hol lehetnek a a 7 méteren belül. Mondjuk ha a 7 méter közepére esik valami nagyobb ablak-ajtó, akkor esetleg nem szerencsés pont  elé tenni egy középső oszlopot.

Előzmény: bmate89 (98098)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98098

"Rajz / vázlat jó lenne"

Jogos, mea culpa, valószínűleg tényleg félreérthetően írtam :D

Csináltam egy gyors skiccet, remélem ami lényeges, feltüntettem rajta.
Köszi a segítséget!

Előzmény: Töck Jenő (98097)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98097

Rajz / vázlat jó lenne. Olyan amit más is ért, nem csak a kérdező.

 

"extrém keresztmetszettel igen? "

 

Igen, végül is 100m-nél hosszabb hídgerendák is vannak. De itt fa gerenda lenne a legegyszerűbb és 7m fesztávnál az már szép nagy és nagyon drága. Vagy szegezett rácsostartó. De az oszlopoknak a ferde tető oldalnyomását fel kell venniük vagy vissza kell kötni valami vonórúddal a házhoz a szerkezetet.

Előzmény: bmate89 (98096)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98096

Sziasztok!

Statika/keresztmetszet kérdésben kérnék segítséget.

Terasz fedést szeretnék megoldani féltetővel.
7m x 2,8m a terasz test alapterülete, 28fokos tető lenne kerámiacseréppel + ablakok síkjában polikarbonát, cserép alatt lambéria.

A 7 métert szeretném 3 tartó oszloppal megoldani. Szarufák a túllógás miatt 3,8m fesztáv, 15x5 (7.5?) keresztmetszet. 

Ez esetben hogy érdemes méretezni a szelemeneket és a tartó oszlopokat? BSH és KVH gerenda is szóba jöhet, sőt, efelé hajlanék a küllem miatt is.

A 7métert gondolom ez utóbbiakkal sem tudom megúszni 2 oszloppal? :D (vagy extrém keresztmetszettel igen? )


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!