Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2011.04.03 0 0 643

Az állat feltehetőleg a kósza pocok. Én is rengeteget tartok belőle.  :(

Előzmény: --atis-- (641)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.03 0 0 642

A nálunk használatos alanyokon nem tudod korlátozni a fákat /max minden évben rondán csonkolod/ lesz belőle egy szép,nagy formás cserkófa :) Úgy nézem egész pofás lett :))

Előzmény: --atis-- (641)
--atis-- Creative Commons License 2011.04.03 0 0 641

Ali-bá!

Elhoztam ismét a cserkófámat. Most így néz ki:

 

 

Most a magassága a csúcsig kb. 3 és fél méter. Hogy metsszem, hogy minnél kisebb maradjon a fácska? Lehet korlátozni, hogy ettől sokkal nagyobb ne legyen?

 

Emlékeztetőül az előző évek:

2010.

 

 

2009.

 

 

 

Más:

A veteményesemben a felszín alatt valami járatokat csinált. Jó sokat. Szépen látszanak, hogy hol vannak a járatok, mert ott kidudorodik a föld. Vakondtúrás nincs, csak lyuk. Ezt milyen állat csinálja?

Ali-bá Creative Commons License 2011.03.30 0 0 640

A kajszi ágai hajlamosak a lehajlásra a termés súlya alatt, ezért én az alsó ágakat /gondos sebkezelés mellett/ tőből levágnám kb. mell, fej magasságig. /Egy térdmagasságból induló ág a földet veri, ha lehajlik/.  Onnan egy katlan koronát alakítanék a megmaradt hajtásokból, ha kell akkor lekötözéssel.

 

 

Előzmény: Sanyi apó (639)
Sanyi apó Creative Commons License 2011.03.30 0 0 639

Segítséget kérnék metszés ügyben. Egy közösségi kertben levő fák metszését elválaltam, de a mellékelt képen levő kajszibarack "megfogott"! Úgy vélem, hogy a tavaly előtti hajtások kb. 1.5 m-esek és onnan indulnak a tavalyi hajtások tele virágrüggyel. Mennyire lehetek vele szigorú?

Ali-bá Creative Commons License 2011.03.28 0 0 638

/Van barackos fórum is, *őszibarack* címmel, érdemes oda is benézned./

Előzmény: danielvonjeee (637)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.03.27 0 0 637

Szeretném a tanácsotokat kérni barack ugyben.Milyen barackot ajánlotok ami nem hajlamos betegségre,és a fáját is kordában tudom tartani?

Emlékszem nagyszuleimnél volt egy sárgabarackfa ,hatalmas volt,roskadozott a terméstol,és soha semmi gond nem volt vele nem úgy mit a tobbivel,de nem tudom lehetne e abból is kicsit nevelni,vagy van valami egyéb ajánlott fajta?

Előzmény: Ali-bá (636)
Ali-bá Creative Commons License 2011.03.26 0 0 636

/Válaszom a *cseresznyefa-kedvelőknek* fórumon./

Előzmény: danielvonjeee (632)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.03.26 0 0 635

Semmit nem tudok errol a fajtáról,nem ismerem.Nálam is elég agyagos a talaj,20cm termoréteg alatt,van 15-20cm brutális tomor agyag,utána megint porhanyósabb fold,ezért amikor ultetek,akkor jól korbeásom és igyekszem mélyebbre ultetni kicsit  a fát.Mennyire kell lenniuk a fáknak egymástól?Szerencsés lenne a cseresznyefákat egymás mellé ultetni,vagy inkább egy 20m távolság  a betegségek elkerulése végett?

Előzmény: Törölt nick (633)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.26 0 0 634

A vízhajtásoktól nem ilyenkor célszerű megszabadulni,hanem év közben,zölden és nem metszeni,hanem kitépni tövestől.Ilyenkor visszavágva újra hoz,még erősebbeket is akár.A visszametszés sem mindig célravezető.Inkább 1-2 vesszőt,ágat töből levágni,mint 10-20at  visszacsipkedni.Metszőolló helyett néha jobb a lekötözés.ja és metszeni nem csak tavasszal lehet/kell...

Előzmény: madaraskun (630)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.03.26 0 0 632

Sziasztok Ali-bá és tobbiek!

 

 Tanácsra lenne szukségem! Kaptam egy bigarreau burlat cseresznyét,egyelore egy oldalhajtása van csak 2m es magassággal.

A nagy gondom hogy helyhiánnyal kuzdok,mekkora helyre van szuksége-mekkorára no,illetve mennyire lehet befolyásolni metszéssel a novekedését?!Csak annyit találtam róla hogy eroteljes novekedésu,de mindenhol csak a gyumolcsel kapcsolatos adatai vannak.

Elképzelheto egy 3-4 méter magasságú fa egy max 2,5m koronaátmérovel?

A fuzérorsó nem igényel kitámasztást?Tanulmányoztam pár metszéssel foglakozó konyvet,de annyira tapasztalatlan vagyok nem szeretném elbarmolni!

Van még 1 sweet hearth cseresznyém-ez ontermo,de a bigarreau porzást igényel ,remélem valamelyik szomszédnál található megfelelo porzó.

Holnap teszek fel képet róluk tanácsért,hogy esetleg mit kezdjek veluk.

 

alfi13 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 631

Küldtem egy Emailt olvasd el talán segít valamit.

Előzmény: madaraskun (630)
madaraskun Creative Commons License 2011.03.26 0 0 630

Én is látam a képedet amit feltöltöttél. ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Amennyiben jól láttam, elég sok függőleges vízhajtást hoznak a fáid. Az enyémnek nem állnak ennyire közel a vízszinteshez az ágai, de így is rengeteg rajta a felfelé (függőlegesen) törő hajtás. Minden évben dilemmát okoz mi legyen velük. Amennyiben kivágom őket, újakat hoz, ugyanolyan vízhajtásokat és sokat. Ne vágjam le? Akkor tán túl sűrű lesz... Medig érdemes visszavágni?

 

Almánál ugyanez a helyzet. Szakkönyveket bújtam már, de valamiért nem "érzem" az alma igazi metszését. Hosszú ágakat növeszt, ha visszavágom.

 

Előzmény: Ali-bá (629)
Ali-bá Creative Commons License 2011.03.21 0 0 629

Igen, azt is ugyanúgy kell nevelni, mint az almát. Nézd meg a  Körte Index Fórum 497. hozzászólását, ott képet is látsz egy fáról.

Előzmény: kollini (628)
kollini Creative Commons License 2011.03.21 0 0 628

Ültettem az ősszel egy almafát és két körtefát, nagyon megtetszet az asztal korona, amit az almafáidnál láttam!

A kérdésem, körténél is lehet asztalkoronát kialakítani?

A fajtájuk Vilmos és Clapp

Előzmény: Ali-bá (375)
nyulica Creative Commons License 2011.03.17 0 0 627

Így már más a leányzó fekvése. :-)

Ha eddig össze vissza volt metszve, azt elég nehéz lesz helyrehozni. :-(

Bérmetszés árat nem tudok. Én eddig csak szívességből metszettem annak, aki megkért, de talán lesz majd valaki aki tudja mi a dörgés ilyen ügyben.

Előzmény: akváriumbébi (626)
akváriumbébi Creative Commons License 2011.03.17 0 0 626

Ebben teljesen igazad van. Csak ö sem szakszerüen metszette a fát hanem csak úgy ahogy sikerült.

Ezért szeretnénk most szakszerüen megmetszettetni. Amúgy Ö nem egy olyan tipus hogy elül a fenekén és zavarná hogy nem tesz vesz. Jön megy eleget egész nap tehát ettöl nem érzi magát feleslegesnek, inkább úgy mondanám hogy örül is neki hogy valaki megmetszi helyette. Persze eddig senkit sem engedett a fa közelébe.

Előzmény: nyulica (625)
nyulica Creative Commons License 2011.03.17 0 0 625

Szerintem nem szabad elvenni az idősektől az érzést, hogy még hasznosak a közösség számára, mert rövidúton belehalnak.

Miért nem metszetek úgy, hogy ő mondja a fa alatt, hogy mit hogyan kell metszeni, ti pedig csináljátok?

Így az öreg is érzi, hogy szükség van rá, ti pedig könnyedén megtanulhatjátok tőle, hogyan kell metszeni!

Előzmény: akváriumbébi (624)
akváriumbébi Creative Commons License 2011.03.17 0 0 624

Szokott valaki köztetek metszeni bérbe hogy úgymondjam? Mennyibe kerül egy körülbelül 10 éves alma és körtefa metszés, a fa közepes méretü? Eddig após metszette, most már nem engedjük fel a fára, mi meg nem értünk hozzá. Csak azért kérdem nehogy átba*****. Már találtam valakit aki elválalná.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 623

Raktam az Indára néhány képet a körtéim metszéséről.Szakvélemény ? :)

Csarli1 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 622

 

Mert paraszt vagyok, nem hülye. nem vagyok hajlandó 1500 Ft-os alkatrészért fizetni 180 000 Ft-ot. Inkább a kuka, mint hagyjam magam lenyúlni. Magyarországon a kereskedők 25% alatt a seggüket sem emelik fal a székről. Itt addig vagyok fasza gyerek amíg a pénz a zsebembe van, ha már fizettem a 123. senki lettem. Selejt árúra csere nincs, majd megjavítják, ha kitudom várni. Ez 2011 Magyarországa

 

Előzmény: Hepci (621)
Hepci Creative Commons License 2011.03.14 0 0 621

Ebben (nyereség) speciel van igazság, a profi ollókon a horror magas ár mellett is alig van nyereség, a gyári termelői ár is nagyon magas. Magam is árultam egy időben az egyiket (Electrocoup, a Mantis belseje gyakorlatilag annak a másolata), aztán felhagytam vele, francnak hiányzik a sok macera az alkatrészek készletezésével, amikor a terméken alig van profit.

Nem tudom, mi az az izé, ami elromlott, de miért nem veszed fel a kapcsolatot közvetlenül a gyártóval? Nem minden kereskedő olyan lelkes, hogy segítsenek, inkább mondanak/tódítanak valamit.

Előzmény: Csarli1 (620)
Csarli1 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 620

 

Ezek csak rózsametszésre használhatók házi kertbe. Sajnos itthon 460 000 Ft körül vannak a profi ollók és a kereskedők pofátlanul, állítják, hogy csak 20000 Ft körül van rajta a nyereség.

 

Van egy Caima Mantisom csak sajnos vezeték vágás miatt elszállt a vezérlése.

 

Már öt szakember próbálta megjavítani, de a magyarázkodáson kívül mást nem tudtak tenni vele. Állítólag elszállt egy PIC. cserélni nem tudják, mert az Olaszok kicsiszolták az azonosítóját. Most olyan embert keresek, a ki tud PIC.-et programozni.

 

Előzmény: Hepci (619)
Hepci Creative Commons License 2011.03.14 0 0 619

Profi elektromos olló nincs nettó 300 rugó alatt, nem is nagyon lesz. Egy motort (mozgásátalakító) használ mindenki, az ára nagyon magas, mivel gyakorlatilag monopolhelyzetben van a gyártó.

A fejbe integrált akkuval ellátott készülékek játékszerek.

Előzmény: Csarli1 (592)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 618

Hát az nekem nem biztos,hogy jó lenne :) Így is hurcolom magammal a metszőollót,ágvágót,fűrészt /különböző vastagságú ágakhoz /,létrát,kést, madzagot...még egy teknőt is ?? Áááá...:)))

Előzmény: Ali-bá (617)
Ali-bá Creative Commons License 2011.03.10 0 0 617

Valószínű a legkisebb lányom is így lehetett a nyesedék-szedéssel annakidején, mert azzal a javaslattal állt elő 8 évesen, hogy dobjam levágáskor egyenesen abba a fogóval ellátott régi mosóteknőbe, amibe ők /feleségem és 3 lányom/ gyüjtögették össze a földről.

 

Legtöbb vesszőt levágáskor ugyis megfogom bal kézzel, hogy a jobbkezemben lévő olló hatékonyságát javitsam, igy aztán nem dobom le a földre, hogy utána le kelljen hajolni érte, hanem dobom a teknőbe. Azt meg húzom magam után, ha tovább megyek.

Előzmény: Törölt nick (616)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 616

Ma végeztem az alma -körte metszéssel és lekötözéssel,a metszést szeretem csinálni,csak ne kellene a sok nyesedéket utána összetakarítani...az a nemszeretem rész....

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.08 0 0 615

Na én vagyok a 3.. verzió: nem szeretek létrázni,most már fára mászni se,de füvet se nyírok a fák alatt /mert nem hagyom elfüvesedni,amelyik régebbi sor füves onnan is írtom/. Nekem a a karcsú orsó-sövény és egyéb hasonlókis méretű fák jönnek be.Minden munka a földről végezhető .

Előzmény: Flanell (614)
Flanell Creative Commons License 2011.03.08 0 0 614

Ha a csemetén a tavalyi hajtásokat most úgy hagyom, ahogy vannak, akkor csak a hegyük fog kihajtani, lehajlanak, és akkor már csak tőben lehet vágni.

Nekem nem nagyon van módom létrázni (a fáim nem itthon vannak), lehetőleg felmászósra alakítom a fákat. Ehhez úgy derékmagasságban vannak az alsó ágak, így még a rotával elférek alattuk.

 

Ma is metszettem délelőtt, holnap délelőtt a barackok és az apróságok kivételével minden kész lesz, összesen kb. 35 óra munka, plusz apám segédmunkálkodása (vesszők kihordása).

Ali-bá Creative Commons License 2011.03.07 0 0 613

Aszilva oldalágát annyira közel a törzséhez, hogy ne lehessen ráakasztani a kabátot.(Nem 2 cm-re, hanem inkább csak 1cm, de a törzs ne sérüljön.Úgynevezett "ággyűrűre". Nézz utána ez mit jelent. A google keresőben, vagy metszési tanácsadóban biztos találsz még képet is róla.)

 

A barack oldalágait is vágd le, ha nyírni akarod a füvet alatta, különben néhány év mulva nem fogsz aláférni, vagy akkor kell levágni, amit a barack nem nagyon szeret. (Nehezen gyógyulja be a sebeket.) Ugyanúgy, mint a szilvánál, csak egy középső maradjon.

Előzmény: Fabrik (606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!