Keresés

Részletes keresés

t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7747
Nemrég jártam a Praktikerben más ügyben, de a Faustnak saját színezőtubusai voltak, az nem jó? Kis félliteresek asszem.
Előzmény: Csilla (7741)
Csilla Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7746
Mindenkeppen. Meg meglehetlesz nezni a weblapomon is a tobbi kep mellett.
Előzmény: Gömbtatu (7744)
Csilla Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7745
Amugy mind a ket reteget szinesen akarom fel vinni, nem csak a felsot es alul feheret.
Előzmény: Csilla (7743)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7744
Oké. Azért majd beszámolsz?
Előzmény: Csilla (7743)
Csilla Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7743

A gipszkarton falra kell az alapozo es elvileg ekkor eleg a ket reteg.

Sajnos nekunk nagyon sok kell es igy a metrobol akarjuk beszerezni ahol nem keverik ok a szint. Egy 125nm uj hazat kell elso alaklommal kifesteni amikor ugye tobb festeket is vesz fol. Azert koszi a tnacsot. 

Előzmény: Gömbtatu (7742)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7742

Szia!

 

Többen esküsznek a házilag kevert színekre, de én friss tapasztalattal inkább azt mondanám, hogy kódolt színt kevertess. Ha fehérből színes falat csinálsz, egészen elképesztő dolgok történnek. Az a legkevesebb, hogy bármilyen kis ütéstől lepattan a szín, és világít a fehér alóla. Nálam pl. lemoshatóak a festékek, mindaddig, amíg valami olajos vagy zsíros cucc nem éri. A múltkor pl. krémes kézzel billegtem az előszobában, és természetesen rátenyereltem a falra. Csiszolni kellett, és újrafesteni.  És persze a levélfény is rácseppent a virágról, lásd előző művelet. A kiszámolt festék soha de soha nem elég, és akármilyen labori pontossággal kevered, az új keverésnek nem lesz ugyanolyan színe.

 

Elvileg nem kell alá alapozó, két réteg simán fed. Elvileg. Nekem majdnem minden falon minimum 3 réteg van.

Előzmény: Csilla (7741)
Csilla Creative Commons License 2006.07.10 0 0 7741

Sziasztok!

 

Dicsertetek tobben is a Faust festeket. Milyen szinezot lehet hozza hasznalni? Hazilag akarom szinezni.

Milyen alapozot tehetek hozza? Hasznaltunk valami Budget alapozot es ra Fain dufa markaju festeket es nem takar tul jol meg harom retegben sem. Gipszkarton falrol van szo. Vagy  milyen jo alapozot tudtok ajalnali ami kiados nem tul draga es menne a Faust ala?

Koszi elore is a tanacsot.

 

Előzmény: monyesz (6941)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7740
Vannak szép új párnáim is immáron.

Gömbtatu Creative Commons License 2006.07.09 0 0 7739
Ó, ezt már kérdezni sem mertem, csak gondoltam beköszönök.:)
Előzmény: mouser (7736)
chere Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7738
Mouser:
igen van: zártkert, tehát külterületi ingatlan. A vasútállomástól, központtól távolabb eső részen van, viszont a "szinesbőrűektől" is eléggé távol. A zártkert eleve hátrány lehet, anyunak spec. előny. Viszont néhány éven belül értéknövekedés valóban várható, mert ennek a külterületi résznek a belterület felé eső része rohamosan fejlődik, az egykori "város felőli része" ma már belterület, ill. az elkerülő miatt minden emelkedik. A tetőtérből egy hálószobányi rész kell csak, az kialakítható.

Axióma: igen, valamelyest kicsit "sematikus", a nm-ek nem stimmelnek, kb. 50 nm a valós adat. a mostani lépcső "feldobós", vagyis fa. Láttuk, szakemberrel karöltve, aki valósággal eldobta magát a belső elrendezéstől, és sikoltozott a falak sokaságától. Amúgy szerkezetileg rendben van. A feketére nem esküszöm meg, de valszeg kémény, sajnos ennél a résznél nem voltam annyira figyelmes.
Előzmény: mouser (7737)
mouser Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7737

http://ingatlan.com/keresov2/hirdetesfeladas.php?action=bovebben&noreklam=1&id=670929

 

itt azért látszik, hogy még a tetőtér alapterülete is aggályos, nagy része 1,80 belmagasság alá eső használhatatlan rész.

Előzmény: Axióma (7735)
mouser Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7736
helló :-)

hétvégén meglesz a cuccod.
Előzmény: Gömbtatu (7734)
Axióma Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7735
Lattatok ezt eloben is? Le lehetne merni a falakat? Nehany szambol arra kovetkeztetek, hogy ez talan csak egy sematikus abra, hatha a valosagban kicsit jobban neznek ki az aranyok. Mostani lepcsok mibol vannak?
A kozepen a fekete az mi a gardrobban?
Előzmény: chere (7729)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7734
Szia mouser!
Előzmény: mouser (7733)
mouser Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7733
és az idióta alaprajzon kívül van még más oka, hogy ennyiore olcsón adják? (műszaki állapot, rossz környék, vagy más)
Előzmény: chere (7732)
chere Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7732
De. Szemtelenül. 4 milliós irányár, 3,5 amiért adná a tulaj, azonnali kp-ra. A falbontás nem baj, van családi szakember, némelyest olcsóbban csinál mindent, meg van még másik 5 millió a szétverés-összerakásra, csak szerintem nem lehet megvalósítani az emelet kiiktatásával anyu elképzelését. Vagy anyut kéne megreformálni a kőbe vésett ötleteivel, vagy keresni egy másik házat. De hát nagyon eleszeretett ebbe a házba...
Előzmény: mouser (7731)
mouser Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7731
mindenképpen beszéld le róla az anyukádat, hogy megvegye a házat (hacsak nem szemtelenül olcsó), nem feltétlen a lépcső, hanem az egész elrendezés miatt. ebből az alaprajzból csak úgy lehetne vmi normálisat kihozni, ha szinte az összes falat kivernétek, és minden helységet átraknátok máshova.
Előzmény: chere (7729)
mouser Creative Commons License 2006.07.08 0 0 7730
már ne haragudj meg, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy építész magától ilyen idióta házat tervezzen.
Előzmény: chere (7729)
chere Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7729
Hátt ez nem ment fel... mégegyszer megkísérlem...
chere Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7728
Sziasztok kedves topiklakók.
Végső kínomban fordulok hozzátok, mert nekem már nincsenek érveim, bizonyos dolgok ellen, vagy mellett. a helyzet rövid ismertetése:
- Van egy anyukám, 50 feletti, sziklaszilárd elképzelésekkel. De ezek olyanok, mint a négyszögletű kerekerdő. A megfelelő házat sokáig kereste, és Ő úgy érzi, hogy meg is találta, de én ebben nem vagyok olyan biztos. Ugyanis az alapterülete nem fér bele az elképzeléseibe, de mindenképp abba a városba akar költözni, ahol mi lakunk, és jelenleg ez az egyetlen valamire való (vagy még az sem) eladó ingatlan, ráadásul bele van bolondulva a kertjébe és a házba.
A gond az, hogy a ház tetőteres, anyám pedig max. 5 évig fogja ezt bírni, utána cseszhetem, mert gondoskodhatom új házról. Az alsó szintje pedig szerintem kicsi ahhoz, ami a minimum neki, amiből nem enged egy petákot sem.
Tényállás: kell egy hálószoba, egy nappali. Egy zuhanyzós, vagy ülőkádas fürdő, egy _külön_ WC, egy konyha, egy étkező, vagy étkezőkonyha, egy kicsi előtér. A konyhába L alakú, de inkább U alakú konyhát akar, a nappaliját telerakná szekrénysorral, és ülőgarnitúrát akar, lehetőleg sarok garnitúrát... hajjaj. A házat egyedül lakná, de korából fakadóan a földszinten kelene megoldani az egész életét. Szóval akinek a mellékelt alaprajz alapján van ötlete kérem ne tartsa magában. A ház jó állapotú, tégla, nincs belül főfal, szinte bármi bontható, szétverhető, anyagi keret is adott valamelyest. Fűtőtestekkel nem kell számolni mennyezetfűtés van.
Nekem egyetlen ötletem volt arra, hogy a tetőteret is tudja használni, mégpedig az, hogy a feldobós jelenlegi meredek lépcsőt lecserélni egy fix hosszú, de kis meredekségű lépcsőre, de ha asztalos csinálja legalább 6 kiló az ára, ha a férjem akkor a mutternek nem jó, mert neki fából kell szép míves, esztergált. Besz*rok..Szóval kész vagyok.... nem akarom hogy kifizessen 10% illetéket palira (zártkerti ugyanis) és egy év mulva meg eladja....mert abba _én_ fogok beleszakadni minden vonalon.
Elnézést a terjedelemért, és köszönöm, ha visszajeleztek.
ametiszt Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7727

Szia Fruzsikaa,

 

itt az a kép, amit Axioma hivatkozott, nálam gond nélkül bejött.

 

 

 

 

Szerintem nem biztos, hogy érdemes gyerekszobába valami extrát csináltatni, drágán.Mostanában állandóan a bútorboltokat járom, nekem valahogy úgy tűnt, hogy szinte mindenhol van ez a két oldalról nyitott polc (jártam Retznél, Scontonál, RS-nél), de egészen biztos, hogy múlt héten láttam ilyet a Lehel úti Kikában, bükk színű volt kiállítva, sajnos az árát nem tudom megmondani, mert olyanban nem voltam érdekelt. Pont most ráadásul a KIKA oldalán nem jön be az általános "Termékek" menüpont,csak az akciós prospektus, így nem tudom megmutatni.Az amit láttam, a képhez képest alacsonyabb volt, és oldalmetszetben négyzet alakú, ezt úgy értem, hogy szélessége és magassága kb egyforma és volt teteje lezáró lap, mivel úgye alacsonyabb volt annál, hogy egy kis magasságú lakásnak is elérje a plafonját.

 

Ja, a RSnél meg fenyőből láttam ilyet, több magasságban.

 

Szóval szerintem elég, ha csak ezt a pár nagyobb helyet megnézed,  csak lesz készen, nincs a gyártatási macera.

 

Ja még 1, Kikában állítólag nem szabad rendelni, csak elhozni azt, ami épp készleten van:)))

 

Sok szerenvcsét:)

Előzmény: Fruzsikaa (7722)
Beebite Creative Commons License 2006.07.07 0 0 7726

:-)))

Előzmény: Gömbtatu (7724)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7725
Há, köszönettel veszem, örülök, hogy tetszik. Az érdekes az, hogy még egy évvel ezelőtt magam sem gondoltam volna, hogy ilyen szín- és mintavilág valaha lesz a környezetemben. A kovácsoltvas meg aztán végképp nem, de valahogy ezt dobta a gép. De majd a gerendaházam!! Addig meg most ennek is örülök, mert élőben azért sokkal szebb, mint a képeken.

De ez a wu2.... még mindig nem tértem magamhoz.
Előzmény: t3v3d3s (7721)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7724
Bakker, a WU2 csodát tett!!! Örök hála.
Előzmény: Beebite (7713)
Axióma Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7723
Probald ugy, hogy bekasilakas.ini.hu, ez a volt lakashirdetesunk, es a kepek kozott (link alul) a nappali 3. Nem tudom, mi volt a gond vele, nalam ment... ha kezzel gepelted be akkor talan a ~ jel lehet a ludas benne. (Egyebkent hozza akartam tenni, hogy nekunk 6,12x3,6-os szobaban van nyilvan a rovidebb oldalon, de attol is volt draga hogy suru mert a sok hely kellett. Es amugy a lekerekitessel meg szerelesi anyagokkal egyutt keszen ugy kaptuk, hogy a beepitett deszka nm-e alapjan kellett fizetni, akkor 20e/nm atalanyaron volt, es ezert barmilyen bonyolultabb polcot is kerhettunk volna.)
Előzmény: Fruzsikaa (7722)
Fruzsikaa Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7722
Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.
A linkek nem igazán jók, egyiket sem tudtam megnézni. Sem a magyar Ikeát, sem a Kossuth Klubosat, pedig ez utóbbit nagyon sajnáltam.
Valószínű csináltatni fogom fenyőből. Csak előbb gyűjtök egy kis pínzt :-)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7721
Tatu néni, hát ez csecse lett. Sose gondoltam volna, hogy egy rózsamintás ágyhuzatra meg mályvaszínű falra, ráadásul kovácsoltvas ágykerettel ilyesmit fogok mondani, de nagyon szépen harmonizál meg minden. Az előszoba is kifejezetten tetszetős az ernyőtartó köcsöggel meg mindenütt sok zöldséggel. Bár nem tom, előtte hogy festett, szerintem érdemes volt :-)
Előzmény: Gömbtatu (7700)
ARic Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7720
28.704 Ft a magyar honlap szerint, de a termék közvetlen adatlapja még mindig nem jön be
Előzmény: Axióma (7719)
Axióma Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7719
Hm ha ikeaban ilyen aron vannak mint ez forintban akkor nem szoltam... igaz duplanak keves, de akkor is.
Előzmény: ARic (7717)
Axióma Creative Commons License 2006.07.06 0 0 7718
Csinaltatni lehet, hogy nem kerul sokkal tobbe es pont olyan amilyet akarsz... (mi a multkor polcokat vettunk az RS-ben akcioban, gondunk volt az osszeszerelessel, igy hivtuk a gyartot, mire kiderult hogy ok megcsinaltak volna kb. 20%-kal olcsobban, plusz tudnak extra megoldasokat is nem is dragan pl. kiegeszitik teljes magassagra a 216-os polcot, athidalo az ajto fole is stb.). 2L Lakberendezési és Kereskedelmi Kft. E-mail: ketl@interware.hu (XI. ker.), kerj arajanlatot valami rajzfelevel, az nem kerul semmibe. Ja butorlapos megoldasok!
Ket oldalrol pakolhatonak min. 50 centi melyseg kellene, de az is csak akkor eleg, ha nem lesz tul sok nagy (A4) alaku konyv, mert azoknak a rovidebb oldala mar eleve 30 centi. Nekunk fenyobol volt egy ilyen csinaltatva az elozo lakasban, az a Szigedinel, de mi iszonyat telepakoltuk. Egy koltozeskori (mar elvileg lepakolt:)) kep van itt: http://www.kossuth-klub.hu/~kata/nappali3.jpg. Szerintem a Szigedi is ingyen megtervezi, ok meg csak fenyoben utaznak. Mondjuk ez veszett draga volt... (300e), de akkor nem volt jobb megoldas. Most is csak az hogy nagyobba koltoztunk.
Arra vigyazz, hogy ertheto erdekbol valoszinuleg ratok is megprobalnak rasozni olyan megoldast, ahol kesz polcok vannak egymashoz rogzitve, vagyis a talalkozasnal dupla a lab. Mi ekkor el akartunk menni hogy annyit nem fizetunk feleslegesen plusz fa nm-t, erre csak lett olyan megoldas, aminel csak 80 centinkent allt egy sima oldalfal...
Előzmény: Fruzsikaa (7715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!